• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
عرض سلام و تشکر بابت پاسخگویی شما به کاربران انجمن
لطفا چشم پزشکی برای مرحله حاد کراتوکونوس (احتیاج به پیوند نفوذی هر دو چشم) در قزوین معرفی فرمایید
یکی از اساتید بازنشسته لبافی نژاد معرفی نامه برای این بیمارستان صادر کرده ولی نسبت به کیفیت عمل در این مرکز تردید دارم
لطفا در صورتی که اطلاع دارید هزینه پیوند در مراکز خصوصی را اعلام فرمایید

با تشکر
در حال حاضر با اجرای طرح دکتر هاشمی کیفیت محصولات در بیمارستانهای دولتی به مراتب بهتر از دولتی هاست. برای همین به شما همان لبافی مژاد را توصیه میکنم.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب آقای یاسینی
با سلام خدمت جنابعالی
خانمی هستم 32 ساله .سالهاست که از عینک استفاده می نمایم.شماره هر دوچشمم 4.25 است و آستیکمات خیلی ناچیزی دارند.خیلی از صفحات اخیر تالار را خواندم و اطلاعاتم افزایش یافت. ولی چون تصمیم به عمل دارم هنوز در مورد یک متخصص خوب به نتیجه نهایی نرسیده ام. البته از طریق کلینیک نور نوبت برای ویزیت با دکتر هاشمی دارم.که ایشان فقط موقع عمل حضور دارند و در مورد آقای دکتر فهیم که معاینات قبل از عمل ایشان را انجام می دهند هیچ گونه اطلاعی ندارم.در مورد آقای دکتر جباروند هم نظرم مثبت است. با جناب آقای دکتر هاشمی ممکن است 3 یا 4 ماه دیگرنوبتم شود ولی دکتر جباروند برای عمل زودتر وقت می دهند.البته در مورد اینکه آیا معاینات قبل از عمل دکتر جباروند با خود ایشان است یا نه اطلاعاتی ندارم.جناب آقای یاسینی از شما خواهشمندم مرا راهنمایی بفرمائید که با کدام یک از این اساتید این راه خطیر را پیش ببرم.خیلی نگرانم.ممنون
برای همل شک نکنید که دکتر جباروند بکی از بهترین ها هستند.
به نظر من برید مطب تو شیخ بهائی بعد ازشون حواهش کنید که در فارابی شما را لیزر کنند

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
من 1 سال پیش پی ار کی کردم. شماره چشمم قبل از عمل -6.25 و -2.25 استیگمات (چشم راست) و -6.5 و -2.5 استیگمات (چشم چپ) بود. عکس های زیر به ترتیب پرینت اپتومتری مربوط به 3 ماه و 1 سال بعد از عمله که هر دو در فارابی محل عمل انجام شده. لطفا نظرتون رو بگید.

مشاهده پیوست 880165 مشاهده پیوست 880167

http://8pic.ir/images/35ealg0vbm6hm35nmh1s.jpg
http://8pic.ir/images/v2xro0dlcxm2sjeyyz9x.jpg

شماره چشمم رو در دو پرینت میشه بگید چنده؟
اگر اشتباه نکنم در اولی -0.37 و -0.75 استیگمات (چشم راست) و -0.37 و -0.75 استیگمات (چشم چپ)
و در دومی -0.75 و -0.62 استیگمات (چشم راست) و -1 و -0.75 استیگمات (چشم چپ) هست
اگر اشتباه گفتم تصحیح کنید.
اینطور که معلومه شماره هر دو چشمم تقریبا 0.5 نمره نسبت به 3 ماه بعد از عمل افزایش پیدا کرده!
اپتومتریست هم گفت که شماره چشمت زیاد شده
مگه نه اینکه بعد از عمل شماره چشم برنمیگرده؟ پس چرا واسه من 1 سال بعد از عمل دوباره ضعیف شده؟
البته خود دکتری که عملم کرده بود گفت دیگه از این ضعیفتر نمیشه و نیازی به عینک نداری. حالا نمی دونم خواست امیدواری و قوت قلب بده یا جدی گفت چون مگه میشه فهمید شماره چشم در آینده میره بالا یا نه؟
ولی آخه اصلا چرا باید دوباره ضعیف شده باشه؟
من که تو 30 سالگی عمل کردم سنم پایین نبوده که دوباره شماره بره بالا
دکتری که همیشه میرفتم پیشش برای تجویز عینک وقتی سنم کمتر بود حدود 10 - 12 سال پیش میگفت اگه الان عمل کنی چون چشمت در سن رشده دوباره ضعیف میشه اگر می خوای برنگرده باید تا 30 سالگی صبر کنی منم تا پارسال عمل نکردم. اخرین بارم که قبل از عمل رفتم پیشش که ببینم شماره چشمم زیاد نشده و می تونم عمل کنم یا نه گفت شماره چشمت تغییری نکرده و می تونی عمل کنی.
ولی هنوز 1 سال نشده نیم نمره ضعیف شده. از حدود 2 - 3 ماه پیش حس می کردم تارتر می بینم مخصوصا تو چشم چپ و فهمیده بودم که چشمم ضعیف شده تا اینکه دو هفته پیش تو اپتومتری معلوم شد نیم نمره ضعیف شده
ضمنا میگن اگرم بعد از عمل بخواد چشم ضعیف بشه حدود 5 یا 10 سال بعد از عمل دوباره ضعیف میشه ولی واسه من بعد 1 سال!؟
تو فامیل و دوست و آشنا چند نفر چند ساله عمل کردن و هنوز چشمشون ضعیف نشده
الان هنوز نیازی به عینک ندارم ولی می ترشم شمارش از این بالاتر بره و مجبور بشم دوباره عینک بزنم. بعد از 17 سال تازه از شر عینک خلاص شدم نمی خوام دوباره بعد از این مدت کوتاه دوباره عینک بزنم :(
دوست عزیز من شماره چشم شما قبل ار عمل ۶ با ۲.۵ استیگمات بوده. اینکه ۰.۵ شماره باقی بمونه یعنی عمل شما بسیار موفق امیز باشه.
ران نباشید شماره چشمتون تغییر زیادی نخواخد کرد. در همین حدود باقی میمونه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دو هفته پیش رفتم پیش دکتری که عملم کرده بود برای ویزیت و گفت که چون شماره چشمت قبل از عمل بالا بوده این عارضه طبیعیه و طول میکشه خوب بشه. البته چند ماه قبل هم این جواب رو داده بود ولی در طول این ماه ها این عارضه بهتر نشده بود. البته این بار یه قطره داد به اسم بریمونیدین که دو بار در روز بریزم و سایه بینی و پخش نور رو از بین میبره منم ریختم یه کمی بهتر میشه ولی نه زیاد اونم بعد چند ساعت اثرش از بین میره.
همین سایه دار دیدن و پخش نور باعث شد که در اپتومتری نتونم در تابلویی که E داره خیلی از جهت ها رو خوب تشخیص بدم. اپتومتریست چند تا عدسی فکر کنم نیم و بیست و پنج صدم هم گذاشت رو چشمم که ببینم جهت رو تشخیص میدم یا نه ولی تغییری نکرد و معلوم بود عمدتا به خاطر سایه دار دیدن نمی تونم تشخیص بدم نه نزدیک بینی و استیگمات که در پست قبلی پرینتش رو گذاشتم. یعنی یه جهت هایی رو واضح نمی دیدم که طرف احتمالا باید شماره چشمش 2 یا 3 باشه که نتونه تشخیص بده ولی من به خاطر سایه بینی اونا رو هم واضح نمیدیدم. سایه دار دیدن و پخش نور می تونه نشانه نزدیک بینی و استیگمات خفیف هم باشه؟
---
یعنی می دونید معمولا تو جاهای تاریک و کم نور و شب ها بیشتر این سایه دار دیدن و پخش نور ظاهر میشه و در طول روز و تو خیابون خیلی احساس تاری دید ندارم. نوشته های تلویزیون هم از دو سه متری بد می بینم. در واقع روزها و در خیابون دیدم نسبت به زمانی که عینک میزدم بهتره ولی توی خونه و جاهای کم نور و شب ها دیدم نسبت به اون زمان بدتره. از تو خیابون که میام تو خونه یهو همه چیز کمی تار و سایه دار میشه. تو خیابون چه در روز چه در شب رنگ ها و نوشته ها و تابلوی های نوری مغازه ها رو شفاف و واضح منتها کمی سایه دار و با هاله می بینم و نور چراغ ماشین ها هم با کمی پخش نور و به اصطلاح ستاره ای............
مثلا اگه همون تابلوی بینایی سنجی رو میذاشتن تو محوطه بیمارستان احتمالا می تونستم بیشتر جهت ها به جز ریزترین خط رو تشخیص بدم ولی تو اتاق اپتومتری مشکل داشتم.
شاید به خاطر گشاد و تنگ شدن مردمک چشم در تاریکی و روشنایی باشه؟
البته در کارهای روزمره و عادی مشکلی ندارم ولی واسه کارهایی که نیاز به دقت دید بالایی داره احتمالا به مشکل میخورم. به فرض اگر بخوام گواهینامه رانندگی بگیرم احتمال زیاد در معاینه چشم رد میشم و این مشکلیه که با عینک هم حل نمیشه.
---
ضمنا همین بالا رفتن شماره چشمم در چند ماه اخیر هم به مشکل قبلی اضافه شده و باعث شده در 2 - 3 ماه اخیر در کل کمی تارتر ببینم که بعضی وقتا آزاردهنده میشه مخصوصا شب ها یا گاهی وقتا موقع کار با کامپیوتر
---
به نظرتون پیش یه دکتر دیگه هم برم تاثیر داره یا اونم همین حرفا رو میزنه و همین قطره بریمونیدین رو میده؟
فرقی نداره پیش چه دکتری برم؟
بله حتما. کدوم بخش شهر هستید. شمال جنوب و شرق و یا غرب تا یک دکتر معرفی کنم یک چک ام بدید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من حدود ده روز پیش در بیمارستان فارابی با دکتر بهشت نژاد عمل prk داشتم (شماره هر چشم -7.5 با آستیگمات 0.75).
همه چی خوب پیش رفت. عمل خوب بود و خود دکتر خوبتر

Sent from my SM-N915F
تبریک میگم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام،خواهش میکنم زود جواب منو بدید، من حدود 5سال پیش رفتم پیش دکتر صلوتی شیراز برای عمل prk ، ایشون گفتم قرنیه ات نازکه و من عملت نمیکنم چون ممکنه یک صدم درصد شب کوری بگیری،الان بعد از 5سال اومدم اصفهان که دکتر معینی عملم کنن،فردا باید برم آزمایش که اگه مثبت بود فردا عمل کنم،طبق معاینه امروزم شماره چشمم و این نوشتن
Ref:-7-0.5×52
-7-0.5×170
With:-6.5-0.5×52
-7-0.5×170
من دقیقا متوجه نشدم آخرش چند شد،ولی الان یکی از دوستان دکتر ادیب مقدم و معرفی کردن،من واقعا برام سخته تهران اومدن،ولی دودل شدم و ترس دارم نکنه شماره چشمم صفر نشه یا دید ستاره ای پیدا کنم،خواستم بدونم شما دکتر معینی را تایید میکنید؟
لطفا جواب بدید من خیلی نگرانم
دوست عزیز شماره چشمتون اگر درست نوشته باشید حدودا ۷ میشه. لطفا جتما با یک دکتر خوب اول مسورت کنید. شاید بهتر باشه لنز داخل چشمی بزارید تا لیزر کنید.
شرمنده که سریع جواب ندادم.
در شیراز برید پیش دکتر جعفری برای مشورت.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی.امیدوارم حالتون خوب باشه.میشه یه دکتر مورد تاییدتون در اصفهان برای انجام معاینات قبل از عمل معرفی کنید.معذرت میخوام قبلا یادم رفت بپرسم در اصفهان کسی ریلکس اسمایل را انجام میدهد یا نه.با تشکرفراوان از وقتی که میذارید و راهنمایهای خوبتون
دکتر قریشی معروف. متاسفانه فکر میکنم هنوز ریلکس در اصفهان انجام نشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
این دستگاه بالا به درد می خوره ؟ فکر می کنم خیلی قدیمی باشه !
نه یکی از لیزر های خوب قرنیه است. تولید Schwind المان و تحت خدمات شرکت معظم له باهر مهد.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام من یک چشمم قوز قرنیه خفیف داره و قرنیه اش هم نازکه ایا معاف از خدمت میشم؟؟
باید دکتر شما رو ببینه. اگر لازم به درمان باسه بله معاف میشید. یک نکته رو بهتون بگم. اگر لازمه درمان رو شروع کنید و به فکر معافیت نباشید. شما جوانید و نمیدونبد که اگر قوز قرنیخ پیشرفت کنه حاضرید تا اخر عمر برید سربازی ولی درمان بشه.
معمولا قوز قرنیه پیشرفته به پیوند قرنیه می انجامه که حداقل ۴ سال دیدتون در حد چند متر خواهد بو

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام خوبین جناب یاسینی؟جهت عمل افتادگی پلک دکتر کرمی توی تهران کارشون چطوره؟با سپاس
بله در موردشون شنیدم. فکر میکنم کارشون خوب باشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام،جناب یاسینی عزیز.چند روز پیش رفتم پیش دکتر صلوتی.گفتن باید چشم چپ رو لنز داخل چشمی بزاری!و بعد چشم راست که پیوند شده رو فمتو کنی.من گفتم اول چشم پیوند شده رو فمتو کنین گفتن دو بینی شدید پیدا میکنی!صحت گفته های دکتر رو تایید میکنید؟نظر شما چیه؟این عمل با بیمه حساب میشه؟چقد هزینه داره؟این لنزا آماده هستند یا باید چند ماه توی نوبت باشم؟با تشکر

دوست عزیز حرف دکتر سنده و من فقط راهنمایی میکنم.
امیدوارم بالاخره مشکل شما حل بشه. مدتهاست که دنبال قضیه هستید.
باور کنید دو پست بالاتر را که برای اون دوست عزیز در مورد قوز قرنیه میزدم دقیقا به شما فکر میکردم و پستهای رنگی رنگی که اولها می زدید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام.فکر کنم جناب یاسینی کربلا رفتند!التماس دعا
خدا نکنه. خیچ وقت پا به خاک قاتلین مردم ایران نمیدارم و یک قرون از پول این مملکت را حرام عراقی های قاتل نمیکنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام.ایا دکتر توالی درشیراز بیماری آرپی رو هم جراحی میکنند؟
من چند ساله آرپی دارم و هنوز هیچ دکتری برای این مشکل نتونسته کاری انجام بده
فکر میکنم ار پی رو بتونیو پیش همه فوق متخصص های قرنی ببرید برای عمل.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
باسلام
شماره چشم من -5.5 , -5.75 در spheric
و -0.5 و -0.5 در cylindric
و 10 و 115 در axis هست من اهواز هستم كدوم دكتر و مركز بهتره؟ و ليزيك لايزيك پي ار ك يا فمتو ليزيك عملي بهتر و مناسب تره واسه من؟ ايا برم تهران در نور عمل كنم بهتره؟ كدوم دكتر رو پيشنهاد ميكنيد؟
برید پیش دکتر اناری در خود اهواز عمل میکنند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
درمان دودوئک چشم میشه عمل ماهیچه اسمش .تا جایی که من فهمیدم یک دکتر تو امریکا اینکارو میکنه که خوب جواب بده. به نظرتون هنوز اینقد محدوده عملش تو دنیا؟تو اسیا یا اروپا انجام میشه؟
اگر منظورتان دو بینی است عمل بر روی دو ماهیچه انجام میشه و در ایران هم هست. کلا توصیه نمیشه چون ممکنه باع بدتر شد وضع بشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام، من از 4 سالگی عینک میزنم و 24 سالمه.شماره چشمم هر دو 3 دوربین و یکیش 1 و اون یکی 1/5 استیگمات هستش.من پیش دکتر شهاب حیدریان کلینیک نور رفتم و ایشون گفتن چون دوربین آستیگمات هستم عمل فایده ای نداره و دوباره شماره چشمم دوباره برمیگرده:general505:پیش دکتر حمید نوروزی کلینیک نگاه رفتم و ایشون گفتن عمل میشه و ممکنه بعد از 15-10 برگرده ولی نه به شماره قبل،حالا من نمیدونم باید به حرف کدوم دکتر عمل کنم؟
حرف دکتر حیدریان کاملا درسته. اگر همل کنید در ین بالای ۳۵ شماره چشمتون بر میگرده من شنیدم در صورتیکه عمل نکنید در این سنین چشمتان اصلاح میشه.

masoo

Registered User
لایک‌ها
28
سلام عمل کاشت لنز توسط بیهوشی و بخیه انجام میشه؟
جناب یاسینی قیمت لنز داخل چشمی یه لنگه چنده؟این لنز آماده هست یا باید ماه ها توی نوبت باشم؟هزینه دسنمزد دکتر چند میشه؟من بیمه سلامتم این بیمه هزینه لنز و عملش رو تقبل میکنه؟خدا خیرتون بده

Last edited:

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
نه یکی از لیزر های خوب قرنیه است. تولید Schwind المان و تحت خدمات شرکت معظم له باهر مهد.

ممنون بابات پاسخگویی

همدان کی رو سراغ دارید که از بهترین مدل دستگاه استفاده کنه ؟ اصلا دستگاه بروزی به همدان فروخته شده؟ یا باید اومد تهران ؟
و اینکه نظر شما در مورد دکتر اکب|ر زاد|ه چیه ؟

MohsenG

Registered User
لایک‌ها
7
سلام جناب ياسيني

من قوز قرنيه دارم و ديدم به حدود 0.3 رسيده بود که تحت عمل رينگ قرنيه قرار گرفتم در کلينيک نور و توسط دکتر امان زاده. بعد عمل ديدم خيلي خوب بود و به حدود 0.8 رسيده بود اما 3 ماه بعد عمل به حدود 0.5 رسيد و دکتر تجويز عمل UVX‌ رو کرده.
اطلاعاتي در مورد عمل UVX‌ ميخواستم از اينکه حين عمل چگونه هست و دوره نقاهت و درد بعد عمل نيز به چه صورت هست.
به من گفتند دکتر امان زاده در کلينيک نور دکتر بسيار خوبي و هم سطح دکتر هاشمي ميباشد. نظرتون در مورد ايشون چيست؟
خيلي در مورد اين عمل نگرانم.

moon_shine

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
حرف دکتر حیدریان کاملا درسته. اگر همل کنید در ین بالای ۳۵ شماره چشمتون بر میگرده من شنیدم در صورتیکه عمل نکنید در این سنین چشمتان اصلاح میشه.

ینی با عینک دیدم اصلاح میشه؟ به نظر شما ارزش نداره 10-15سال بدون عینک زندگی کردن؟ارزش ریسک داره؟

Last edited:
بالا