• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
منم میخواستم این تیرماه جراحی کنم ولی منصرف شدم چون که
دیدم من کارم کامپیوتره و شبانه روز باید پشتش باشم چرا
چشمم رو بذارم چاقو بخوره بهش اونم این دکترای ناشی
بهتره با عینک سر کنم و مراقبتم رو بیشتر کنم
الان خیلی هم خوشحالم که عمل نکردم

شما تصمیم بسیار خوبی گرفتید. باور کنیدد این رو از ته قلبم می گم.
عینک همیشه بهترین انتخابه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی عزیز
نظرتون در مورد کلینیک نوآوران پونک چیه؟ پزشکاشون؟ دکتر شهرام. و با دستگاه الگرتو عمل رو انجام میدن. دستگاه خوبیه؟ و اینکه این کلینیک پیام میفرسته که به نرخ دولتی عمل میکنه. چرا؟

قبلا در مورد این کلینیک گفتم. فکر می کنم کلینیک خوبی باشه خودم هنوز اونجا رو ندیدم ولی چون تازه تاسیسه باید مرکز خوبی باشه. نرح دولتی منظورشون نرخ مصوبه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام.من میخوام برای برداشتن عینک عمل اقدام کنم.بهم دکترشهرام سازنده رومعرفی کردن.اطلاعاتی درموردایشون وبازده کاریشون میخوام.لطفاراهنماییم کنید.

بله ایشان از دکتر های بسیار خوب هستند. خیلی هم آدم خوش اخلاقی هستند البته کمی با سرعت زیاد حرف می زنند. فکر می کنم در کلینیک مرکزی و بیمارستان ولیعصر نیروی انتظامی عمل می کنند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون
باید به اورژانسش مراجعه کنم یا بخش اپتومتری هم داره؟
فارابی
اورژانس نمی خواد دوست عزیز برید پیش یک اپتومتریست تو هر خیابونی یکی دوتاشون هستند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
من میخوام کلینیک نور فمتولیزیک کنم اما شناختی رو هیچ دکتری ندارم فقط از همه شنیدم که کلینیک نور خیلی مجهز و به روز هست و دکترای خوبی داره
دکتر شهرام افضلی منو معاینه کردن اما برای لیزیک توسط ایشون خیلی نگرانم
میشه یه دکتر خوب بهم معرفی کنین ؟

برید پیش دکتر میرآفتاب از دکتر های قدیمی و بسیار خوب هستند.
نگران نباشید مرکز بسیار خوبی را برای عمل انتخاب کردید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی
2 تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
قیمت لنز توریک بایوفینیتی و ایر اپتیکس برای آستیگمات چنده؟من با یه پخش کننده امروز صحبت کردم و ایشون جفتی 80 تومن به من قیمت دادند,میخواستم بدونم قیمتش مناسبه؟
شماره لنز چشم من یکیش 4.50 1.25 30 و یکیش 4.25 1.75 160 هستش,به نظر شما چه عملی مناسب چشم من هستش و حدود هزینش چقدره و شما کجارو پیشنهاد میدید و اینکه با عمل نمره چشم من کاملا صفر میشه؟
تهران هستم و بیمه هم نیستم
ممنون

سلام متاسفانه از قیمت لنز های کانتکت خبر ندارم. ولی الان لنز های تقریبا دارن با قیمت های یکسان در سرتاسر ایران فروخته میشن.
نوع عمل رو دکتر مشخص می کنه ولی با توجه به شماره چشم شما می توئنم بگم که احتمالا یا فمتو یا prk خواهد بود.
حیفه که شما بیمه نیستید چون بیمه احتمالا هزینه شما را کامل پرداخت می کرد.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام دوست عزيز ، من امروز نزد دكتر محمد مهدي صدوقي در بيمارستان نگاه وفتم ، ميخوام چشمم رو لازك كنم ، شما شناختي از اين دكتر داريد ؟ و پيشنهادتون براي لازك كدام دكتر است ، ممنون از راهنماييتون من چشم راست ١،٥ و چشم چپم ١ ، نمره چشمم پايينه ولي خب عينك رو اصلا دوست ندارم، ممنونم

دوست عزیز شما چند سالتونه؟
آیا می دونید که شماره چشمتون خیلی کمه. واقعا حیفه برای شماره چشم 1 آدم لیزر کنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
Sent from my SM-N910H using Tapatalk

سلام آقای یاسینی
بعد از عمل حس خوبی به آدم میده بعد از 16 سال سر کردن با عینک بعد از 2 دقیقه بتونی بدون عینک واضح ببینی خیلی با حاله
اما فردا ی عمل سوزش و آبریزش بینی و اشک ریزش شروع میشه و چشم ها به نور هم خساس میشه
برای من روز دوم و سوم این علائم بود اما از روز چهارم و به بعد بهتر شد تا روز ششم که لنز برداشته شد و اجازه انجام فعالیت کاری هم از دکتر صادر شد به جز رانندگی و موتور سواری و استخر و سونا تا یک ماه
دیدم اول یکم تار بوذ که تا الان حدود 2 هفته از برداشتن لنز پانسمان می گذره روز به روز تاری دیدم بهتر میشه به گفته دکتر این تاری به دلیل خشکی بعد از عمل هست که با قطره اشک مصنوعی از 1 ماه تا 3 ماه بر طرف میشه و طبیعی هست ( قطره تجویزی دکتر =قطره olixia pure کشور اتریش هر 2 ساعت زمان بیداری و قطره فلوکورت ماه اول 4 ساعت و ماه دوم 8 ساعت)

آقای یاسینی این قطره یکم بد گیر میاد تو اراک چند جا رفتم نداشتن میشه از طریق شرکت وارد کننده (بینا چشم تهران )مستقیم خرید کرد؟(تعداد پایین) ؟
تقریبا هر قطره برای من تقریبا 1 هفته تموم می شه با این وجود فکر کنم 4 یا 5 قطره دیگه حداقل نیاز داشته باشم
شما خودتون کجا را میشناسید که داشته باشن ؟ (اراک و تهران)- البته قم خود دکتر داره منتها اگه اراک پیدا بشه برای من راحت تره خریدش
دارو خانه هلال احمر شنیدم این قطره را داشته قبلا اما الان را نمی دونم
امروز می پرسم[/QUOTE]

تبریک می گم.
دوست عزیز داروخانه هلال احمر رو در اراک شمارش رو از 118 بگیرید مطمئنا داره و اگه نداشته باشه براتون طی دو روز میاره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای یاسینی عمل رو انداختم با دکتر هاشمی.حدوده 1 ماه دیگه.ولی واقعا این عمل رو مجبوری دارم انجام میدم به دلیله کارم و اینکه از عینک تنفر دارم.اگه چیزه خوبی بود خود دکترا این کارو می کردن ولی به هیچ عنوان اینکارو نمی کنه هیچ دکتری.چون از همه چی خبر دارن.حالا من ترسم از این هست که قوز قرنیه نگیرم چون عمل مجدد هست.امکان هست چون قرنیه من نازکتر میشه قوز قرنیه بگیرم آقای یاسینی ؟اصلا بنظرتون این چشم من دیگه چشم بشو هست ؟!یا میشه به دستگاه جدید(من 6 سال پیش عمل کردم حالا نمی دونم دستگاه ها بهتر شدن یا نه) و آقای وزیر خوش بین بود و مشکلم حل شه ؟یا اینکه چشی که 2بار عمل میشه چشم بشو نیست ؟

ای بابا رفیق یک وقتی می ذاشتی یک چند صفحه ای رو می خوندی.
من واقعا خسته شدم از بس این موضوع رو توضیح دادم.
رفیق شما وقتی وارد اینترنت میشی یعنی یک جب از مردم معمولی بالاتری پس سعی کن حداقل مثل اونها حرف نزنی.
99 درصد دکتر هایی که عینک می زنند نه به دلیل ضعف چشم بلکه به دلیل پیر چشمی عینک می زنند. این افراد به دلیل طولانی بودن زمان تحصیلات پیر چشمی می گیرن و باید برای دید نزدیک عینک بزنند. پیر چشمی هم با لیزر به اینصورت قابل درمان نیست.
در مورد دو بار عمل شدند من واقعا نگرانم. صبر کنید که با خود وزیر عمل کنید. ایشان در حال حاضر با دانش ترین دکتر ایران هستند. بزارید ایشان در مورد عمل نظر بدهند. نگران نباشید اینکه وزیر گفته خوش بینه یعنی نتیجه خوب خواهد بود. دکتر هاشمی را مدتهاست می شناسم برای دلخوشی حرف نمی زنند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
به نظرتون دكتر صالحي خوبه يا دكتر ديگري را در اصفهان پيشنهاد ميدهيد باز هم متشكرم

از دکرت صالحی بپرسی که آیا در بوشهر هم عمل می کنند. اگر جوابشون مثبت بود بدونید که از دکتر های خیلی خوب هستند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام و خسته نباشید من گیلانی هستم و برام سخته برای عمل به تهران بیام. چشمهام نزدیک بین و استیگمات است مجموعا پنج و نیم , ممنون میشم به جز دکتر بهبودی دکترهای خوب دیگری که در رشت عمل چشم انجام میدن رو به من معرفی کنین من خودم تعریف دکتر یوردخانی ,دکتر صبوری نژاد و دکتر علیزاده رو شنیدم اما میخوام با اطمینان بیشتری انتخاب کنم . با تشکر فراوان

شما نباید اصلا نگران باشید. رشت دکتر های بسیار خوبی داره اگر بتونید برید اونجا. دکتر قنبر زاده همیشه اولین انتخاب من هستند.

M.M.Y

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقای یاسینی ممنون از وقتی که برای پاسخگویی به سوالات در نظر میگیرید , منظور شما اگه اشتباه نکرده باشم دکتر رضا قنبر پور بود درسته ؟

man69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
عرض سلام و تشکر بابت پاسخگویی شما به کاربران انجمن
لطفا چشم پزشکی برای مرحله حاد کراتوکونوس (احتیاج به پیوند نفوذی هر دو چشم) در قزوین معرفی فرمایید
یکی از اساتید بازنشسته لبافی نژاد معرفی نامه برای این بیمارستان صادر کرده ولی نسبت به کیفیت عمل در این مرکز تردید دارم
لطفا در صورتی که اطلاع دارید هزینه پیوند در مراکز خصوصی را اعلام فرمایید

با تشکر

saramoj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب آقای یاسینی
با سلام خدمت جنابعالی
خانمی هستم 32 ساله .سالهاست که از عینک استفاده می نمایم.شماره هر دوچشمم 4.25 است و آستیکمات خیلی ناچیزی دارند.خیلی از صفحات اخیر تالار را خواندم و اطلاعاتم افزایش یافت. ولی چون تصمیم به عمل دارم هنوز در مورد یک متخصص خوب به نتیجه نهایی نرسیده ام. البته از طریق کلینیک نور نوبت برای ویزیت با دکتر هاشمی دارم.که ایشان فقط موقع عمل حضور دارند و در مورد آقای دکتر فهیم که معاینات قبل از عمل ایشان را انجام می دهند هیچ گونه اطلاعی ندارم.در مورد آقای دکتر جباروند هم نظرم مثبت است. با جناب آقای دکتر هاشمی ممکن است 3 یا 4 ماه دیگرنوبتم شود ولی دکتر جباروند برای عمل زودتر وقت می دهند.البته در مورد اینکه آیا معاینات قبل از عمل دکتر جباروند با خود ایشان است یا نه اطلاعاتی ندارم.جناب آقای یاسینی از شما خواهشمندم مرا راهنمایی بفرمائید که با کدام یک از این اساتید این راه خطیر را پیش ببرم.خیلی نگرانم.ممنون

MohsenG

Registered User
لایک‌ها
7
سلام

من قوز قرنيه پيشرفته دارم و ديدم به حدود 0.3 رسيده بود که تحت عمل رينگ قرنيه قرار گرفتم در کلينيک نور و توسط دکتر امان زاده. بعد عمل ديدم خيلي خوب بود و به حدود 0.8 رسيده بود اما 3 ماه بعد عمل به حدود 0.5 رسيد و دکتر تجويز عمل UVX‌رو کرده.
اطلاعاتي در مورد عمل UVX‌ميخواستم از اينکه حين عمل چگونه هست و دوره نقاهت و درد بعد عمل نيز به چه صورت هست.
به من گفتند دکتر امان زاده در کلينيک نور دکتر بسيار خوبي و هم سطح دکتر هاشمي ميباشد. نظرتون در مورد ايشون چيست؟
خيلي در مورد اين عمل نگرانم.

سلام آقاي ياسيني ممنون ميشم راهنمايي فرماييد

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
سلام آقای یاسینی
من 1 سال پیش پی ار کی کردم. شماره چشمم قبل از عمل -6.25 و -2.25 استیگمات (چشم راست) و -6.5 و -2.5 استیگمات (چشم چپ) بود. عکس های زیر به ترتیب پرینت اپتومتری مربوط به 3 ماه و 1 سال بعد از عمله که هر دو در فارابی محل عمل انجام شده. لطفا نظرتون رو بگید.

20151101_121900.jpg 20151101_180451.jpg

http://8pic.ir/images/35ealg0vbm6hm35nmh1s.jpg
http://8pic.ir/images/v2xro0dlcxm2sjeyyz9x.jpg

شماره چشمم رو در دو پرینت میشه بگید چنده؟
اگر اشتباه نکنم در اولی -0.37 و -0.75 استیگمات (چشم راست) و -0.37 و -0.75 استیگمات (چشم چپ)
و در دومی -0.75 و -0.62 استیگمات (چشم راست) و -1 و -0.75 استیگمات (چشم چپ) هست
اگر اشتباه گفتم تصحیح کنید.
اینطور که معلومه شماره هر دو چشمم تقریبا 0.5 نمره نسبت به 3 ماه بعد از عمل افزایش پیدا کرده!
اپتومتریست هم گفت که شماره چشمت زیاد شده
مگه نه اینکه بعد از عمل شماره چشم برنمیگرده؟ پس چرا واسه من 1 سال بعد از عمل دوباره ضعیف شده؟
البته خود دکتری که عملم کرده بود گفت دیگه از این ضعیفتر نمیشه و نیازی به عینک نداری. حالا نمی دونم خواست امیدواری و قوت قلب بده یا جدی گفت چون مگه میشه فهمید شماره چشم در آینده میره بالا یا نه؟
ولی آخه اصلا چرا باید دوباره ضعیف شده باشه؟
من که تو 30 سالگی عمل کردم سنم پایین نبوده که دوباره شماره بره بالا
دکتری که همیشه میرفتم پیشش برای تجویز عینک وقتی سنم کمتر بود حدود 10 - 12 سال پیش میگفت اگه الان عمل کنی چون چشمت در سن رشده دوباره ضعیف میشه اگر می خوای برنگرده باید تا 30 سالگی صبر کنی منم تا پارسال عمل نکردم. اخرین بارم که قبل از عمل رفتم پیشش که ببینم شماره چشمم زیاد نشده و می تونم عمل کنم یا نه گفت شماره چشمت تغییری نکرده و می تونی عمل کنی.
ولی هنوز 1 سال نشده نیم نمره ضعیف شده. از حدود 2 - 3 ماه پیش حس می کردم تارتر می بینم مخصوصا تو چشم چپ و فهمیده بودم که چشمم ضعیف شده تا اینکه دو هفته پیش تو اپتومتری معلوم شد نیم نمره ضعیف شده
ضمنا میگن اگرم بعد از عمل بخواد چشم ضعیف بشه حدود 5 یا 10 سال بعد از عمل دوباره ضعیف میشه ولی واسه من بعد 1 سال!؟
تو فامیل و دوست و آشنا چند نفر چند ساله عمل کردن و هنوز چشمشون ضعیف نشده
الان هنوز نیازی به عینک ندارم ولی می ترشم شمارش از این بالاتر بره و مجبور بشم دوباره عینک بزنم. بعد از 17 سال تازه از شر عینک خلاص شدم نمی خوام دوباره بعد از این مدت کوتاه دوباره عینک بزنم :(

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
سلام
متاسفانه هاله شب و پخش نور از عوارضیه که در بعضی از افراد دیده میشه. حقیقتش رو بخواید در همه افراد دیده میشه ولی خیلی از مردم نسبت به این موادر حساس نیستند و به سرعت در اونها از بنی می ره. در بعضی از افراد به دلیل اینکه این افراد خیلی دقیق تر از بقه هستند این هاله تا آخرین روز ها حس میشه. ولی در مورد شما من پیشنهاد می کنم یک دکتر غیر از دکتری که شما رو عمل کرده چشم شما را معاینه کنه. می تونید برید پیش یک دکتر دیگه؟ خیلی فرقی نمی کنه چه کسی همه می تونن به راحتی چشم شما را بررسی کنند.
دو هفته پیش رفتم پیش دکتری که عملم کرده بود برای ویزیت و گفت که چون شماره چشمت قبل از عمل بالا بوده این عارضه طبیعیه و طول میکشه خوب بشه. البته چند ماه قبل هم این جواب رو داده بود ولی در طول این ماه ها این عارضه بهتر نشده بود. البته این بار یه قطره داد به اسم بریمونیدین که دو بار در روز بریزم و سایه بینی و پخش نور رو از بین میبره منم ریختم یه کمی بهتر میشه ولی نه زیاد اونم بعد چند ساعت اثرش از بین میره.
همین سایه دار دیدن و پخش نور باعث شد که در اپتومتری نتونم در تابلویی که E داره خیلی از جهت ها رو خوب تشخیص بدم. اپتومتریست چند تا عدسی فکر کنم نیم و بیست و پنج صدم هم گذاشت رو چشمم که ببینم جهت رو تشخیص میدم یا نه ولی تغییری نکرد و معلوم بود عمدتا به خاطر سایه دار دیدن نمی تونم تشخیص بدم نه نزدیک بینی و استیگمات که در پست قبلی پرینتش رو گذاشتم. یعنی یه جهت هایی رو واضح نمی دیدم که طرف احتمالا باید شماره چشمش 2 یا 3 باشه که نتونه تشخیص بده ولی من به خاطر سایه بینی اونا رو هم واضح نمیدیدم. سایه دار دیدن و پخش نور می تونه نشانه نزدیک بینی و استیگمات خفیف هم باشه؟
---
یعنی می دونید معمولا تو جاهای تاریک و کم نور و شب ها بیشتر این سایه دار دیدن و پخش نور ظاهر میشه و در طول روز و تو خیابون خیلی احساس تاری دید ندارم. نوشته های تلویزیون هم از دو سه متری بد می بینم. در واقع روزها و در خیابون دیدم نسبت به زمانی که عینک میزدم بهتره ولی توی خونه و جاهای کم نور و شب ها دیدم نسبت به اون زمان بدتره. از تو خیابون که میام تو خونه یهو همه چیز کمی تار و سایه دار میشه. تو خیابون چه در روز چه در شب رنگ ها و نوشته ها و تابلوی های نوری مغازه ها رو شفاف و واضح منتها کمی سایه دار و با هاله می بینم و نور چراغ ماشین ها هم با کمی پخش نور و به اصطلاح ستاره ای............
مثلا اگه همون تابلوی بینایی سنجی رو میذاشتن تو محوطه بیمارستان احتمالا می تونستم بیشتر جهت ها به جز ریزترین خط رو تشخیص بدم ولی تو اتاق اپتومتری مشکل داشتم.
شاید به خاطر گشاد و تنگ شدن مردمک چشم در تاریکی و روشنایی باشه؟
البته در کارهای روزمره و عادی مشکلی ندارم ولی واسه کارهایی که نیاز به دقت دید بالایی داره احتمالا به مشکل میخورم. به فرض اگر بخوام گواهینامه رانندگی بگیرم احتمال زیاد در معاینه چشم رد میشم و این مشکلیه که با عینک هم حل نمیشه.
---
ضمنا همین بالا رفتن شماره چشمم در چند ماه اخیر هم به مشکل قبلی اضافه شده و باعث شده در 2 - 3 ماه اخیر در کل کمی تارتر ببینم که بعضی وقتا آزاردهنده میشه مخصوصا شب ها یا گاهی وقتا موقع کار با کامپیوتر
---
به نظرتون پیش یه دکتر دیگه هم برم تاثیر داره یا اونم همین حرفا رو میزنه و همین قطره بریمونیدین رو میده؟
فرقی نداره پیش چه دکتری برم؟

Last edited:

Nzljml

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خیلی ممنون آقای یاسینی از پاسخگوییتون
یه سوال دیگه داشتم :این درسته که بعد از لیزیک کنتراست رنگها کم میشه به عبارتی شارپتس رنگها کم میشه ؟

بالا