• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

mitra.ayam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.من میخوام برای برداشتن عینک عمل اقدام کنم.بهم دکترشهرام سازنده رومعرفی کردن.اطلاعاتی درموردایشون وبازده کاریشون میخوام.لطفاراهنماییم کنید.

maleki@hossein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
Sent from my SM-N910H using Tapatalk[/QUOTE]
نتبجه چطوره دویت عزیز. به بقیه هم در مورد تجربه عمل بگید.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
سلام آقای یاسینی
بعد از عمل حس خوبی به آدم میده بعد از 16 سال سر کردن با عینک بعد از 2 دقیقه بتونی بدون عینک واضح ببینی خیلی با حاله
اما فردا ی عمل سوزش و آبریزش بینی و اشک ریزش شروع میشه و چشم ها به نور هم خساس میشه
برای من روز دوم و سوم این علائم بود اما از روز چهارم و به بعد بهتر شد تا روز ششم که لنز برداشته شد و اجازه انجام فعالیت کاری هم از دکتر صادر شد به جز رانندگی و موتور سواری و استخر و سونا تا یک ماه
دیدم اول یکم تار بوذ که تا الان حدود 2 هفته از برداشتن لنز پانسمان می گذره روز به روز تاری دیدم بهتر میشه به گفته دکتر این تاری به دلیل خشکی بعد از عمل هست که با قطره اشک مصنوعی از 1 ماه تا 3 ماه بر طرف میشه و طبیعی هست ( قطره تجویزی دکتر =قطره olixia pure کشور اتریش هر 2 ساعت زمان بیداری و قطره فلوکورت ماه اول 4 ساعت و ماه دوم 8 ساعت)

آقای یاسینی این قطره یکم بد گیر میاد تو اراک چند جا رفتم نداشتن میشه از طریق شرکت وارد کننده (بینا چشم تهران )مستقیم خرید کرد؟(تعداد پایین) ؟
تقریبا هر قطره برای من تقریبا 1 هفته تموم می شه با این وجود فکر کنم 4 یا 5 قطره دیگه حداقل نیاز داشته باشم
شما خودتون کجا را میشناسید که داشته باشن ؟ (اراک و تهران)- البته قم خود دکتر داره منتها اگه اراک پیدا بشه برای من راحت تره خریدش
دارو خانه هلال احمر شنیدم این قطره را داشته قبلا اما الان را نمی دونم
امروز می پرسم

salman_1779

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
آقای یاسینی عمل رو انداختم با دکتر هاشمی.حدوده 1 ماه دیگه.ولی واقعا این عمل رو مجبوری دارم انجام میدم به دلیله کارم و اینکه از عینک تنفر دارم.اگه چیزه خوبی بود خود دکترا این کارو می کردن ولی به هیچ عنوان اینکارو نمی کنه هیچ دکتری.چون از همه چی خبر دارن.حالا من ترسم از این هست که قوز قرنیه نگیرم چون عمل مجدد هست.امکان هست چون قرنیه من نازکتر میشه قوز قرنیه بگیرم آقای یاسینی ؟اصلا بنظرتون این چشم من دیگه چشم بشو هست ؟!یا میشه به دستگاه جدید(من 6 سال پیش عمل کردم حالا نمی دونم دستگاه ها بهتر شدن یا نه) و آقای وزیر خوش بین بود و مشکلم حل شه ؟یا اینکه چشی که 2بار عمل میشه چشم بشو نیست ؟

Last edited:

mitra.ayam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.من همچنان منتظرنظرتون درمورددکترشهرام سازنده هستم.شنیدم که درکلینیک نوآوران پونک هم هستن؟نظرتون درموردانجام لازک دراین کلینیک چیه؟

Nero12

Registered User
لایک‌ها
505
فرقی نداره. هر اپتومتریست میتونه این کار رو بکنه.
ولی اگر میخواید ارزون بشه برید فارابی یا لبافی نژاد تا رایگان باشه.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
ممنون
باید به اورژانسش مراجعه کنم یا بخش اپتومتری هم داره؟
فارابی

Nzljml

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
من میخوام کلینیک نور فمتولیزیک کنم اما شناختی رو هیچ دکتری ندارم فقط از همه شنیدم که کلینیک نور خیلی مجهز و به روز هست و دکترای خوبی داره
دکتر شهرام افضلی منو معاینه کردن اما برای لیزیک توسط ایشون خیلی نگرانم
میشه یه دکتر خوب بهم معرفی کنین ؟

reza_khoshtip

Registered User
لایک‌ها
3
سلام جناب یاسینی
2 تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
قیمت لنز توریک بایوفینیتی و ایر اپتیکس برای آستیگمات چنده؟من با یه پخش کننده امروز صحبت کردم و ایشون جفتی 80 تومن به من قیمت دادند,میخواستم بدونم قیمتش مناسبه؟
شماره لنز چشم من یکیش 4.50 1.25 30 و یکیش 4.25 1.75 160 هستش,به نظر شما چه عملی مناسب چشم من هستش و حدود هزینش چقدره و شما کجارو پیشنهاد میدید و اینکه با عمل نمره چشم من کاملا صفر میشه؟
تهران هستم و بیمه هم نیستم
ممنون

MohsenG

Registered User
لایک‌ها
7
سلام

من قوز قرنيه پيشرفته دارم و ديدم به حدود 0.3 رسيده بود که تحت عمل رينگ قرنيه قرار گرفتم در کلينيک نور و توسط دکتر امان زاده. بعد عمل ديدم خيلي خوب بود و به حدود 0.8 رسيده بود اما 3 ماه بعد عمل به حدود 0.5 رسيد و دکتر تجويز عمل UVX‌رو کرده.
اطلاعاتي در مورد عمل UVX‌ميخواستم از اينکه حين عمل چگونه هست و دوره نقاهت و درد بعد عمل نيز به چه صورت هست.
به من گفتند دکتر امان زاده در کلينيک نور دکتر بسيار خوبي و هم سطح دکتر هاشمي ميباشد. نظرتون در مورد ايشون چيست؟
خيلي در مورد اين عمل نگرانم.

Nazanin85star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان من مدت 6 سال هست که برای شرکت AMO امریکا ( Abbott medical optics ) کار می کنم. این شرکت بزرگترین تولیدکننده دستگاههای فیکو و لنز های داخل چشمی و دستگاه بسیار معروف و گران VISX برای درمان رفراکتیو (همون لیزیک) است. خدا رو شکر توی این مدت اطلاعات خوبی در این موارد پیدا کردم که سعی می کنم توی این تاپیک در اختیار دوستان پی تی قرار بدم.

بیشتر اطلاعات من در مورد بیماری اب مروارید هست اما اطلاعات کمی هم در مورد لیزیک و لازک و PRK که البته این روزها کمتر استفاده میشه دارم.

اما بیشتر و مهمتر از اون پزشکای چشمی هست که به طور ضمنی سر عمل های اونها می رم و از طرز کار و تبحرشون خبر دارم. خیلی از مراکز رو می شناسم که شاید در انتخاب برای عمل جراحی بتونه به شما کمک کنه.

توی این چند سال اطلاعات زیادی از انواع لنز های داخل جشمی IOL و کانتکت Conact هم سافت و هارد کسب کردم که شاید به درد بخوره.

دوستان اگه سوالی دارن و یا خودشون و یا اقوامشون قصد عمل دارن من می تونم تا حدودی اونها رو راهنمایی کنم.

با تشکر

Nazanin85star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام جناب یاسینی
2 تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
قیمت لنز توریک بایوفینیتی و ایر اپتیکس برای آستیگمات چنده؟من با یه پخش کننده امروز صحبت کردم و ایشون جفتی 80 تومن به من قیمت دادند,میخواستم بدونم قیمتش مناسبه؟
شماره لنز چشم من یکیش 4.50 1.25 30 و یکیش 4.25 1.75 160 هستش,به نظر شما چه عملی مناسب چشم من هستش و حدود هزینش چقدره و شما کجارو پیشنهاد میدید و اینکه با عمل نمره چشم من کاملا صفر میشه؟
تهران هستم و بیمه هم نیستم
ممنون
سلام دوست عزيز ، من امروز نزد دكتر محمد مهدي صدوقي در بيمارستان نگاه وفتم ، ميخوام چشمم رو لازك كنم ، شما شناختي از اين دكتر داريد ؟ و پيشنهادتون براي لازك كدام دكتر است ، ممنون از راهنماييتون من چشم راست ١،٥ و چشم چپم ١ ، نمره چشمم پايينه ولي خب عينك رو اصلا دوست ندارم، ممنونم

rezvan61

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام در بیمارستان نگاه و نور دکتر خوب برای عمل چشم (اصلاح نزدیک بینی ) معرفی بفرمایید؟ با تشکر

Nzljml

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقای یاسینی دیگه جواب سوالات رو نمیدن اینجا ؟
من حدود سه هفته دیگه وقت عمل گرفتم با دکتر افضلی دوس دارم نظر شما رو بدونم که اگه دکتر دیگه ای رو پیشنهاد میکنین زودتر کنسل کنم این عمل رو.

M_Hitler_1988

Registered User
لایک‌ها
14
البته ایرانی ها علاقه دارند که ابداعات رو به خودشون بچسبونن. لیزیک توسط یک دکتر روس کشف شده ولی تا اونجا که می دونم دکتر پیمان خالق استفاده از Customised Ableation یا همون wavefront در لیزیک بودند.
کارشون خیلی درسته حیف که خود ایرانی ها از تجربیات ایشون محرومند.
سلام آقای یاسینی.
دکتر پیمان منظورتون علیرضا پیمان (بیمارستان فیض اصفهان)
کلا نظرتون در رابطه با بیمارستان چشم فیض اصفهان چیه؟ و اینکه دکتر علیرضا پیمان؟
من از بچگی عینک میزدم. پیش دکتر رفتم گفت چشم راستت تنبله و درست نمیشه!
چشم راستم تاثیری رو واضحتر شدن دیدم نداره. فقط دیدم رو وسیع تر میکنه. یعنی اگه چشم راستم رو ببندم، هیچ تغییری تو واضح شدن دیدم با چشم چپ نداره. و البته اینکه اگه بخام فقط با چشم راستم ببینم، میتونم کلمات کتاب رو از فاصله دو وجبی بصورت تقریبا واضح ببینم اونم به سختی. {شماره چشم راست تقریبا 3 و چشم چپ زیر 2}
و الان که 27 سالمه بعلاوه اینکه دکتر شهرستانم گفته تنبلی چشم درست نمیشه! میخام برم بیمارستان فیض اصفهان اونجا هم چکم کنن و اگه نیاز به عمل بود لیزر کنم. نظرتون چیه؟ خیلی ها از نور تهران تعریف کردن(دکتر هاشمی)
و البته هزینه حدودا چقده؟
ممنون

Last edited:

luci mj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام آقای یاسینی.
STAR S4 IR Excimer Laser System and iDesign Advanced WaveScan Studio System امسال توسط FDA تایید شده. می خواستم بدونم iDesign Advanced WaveScan Studio System وارد ایران شده و با STAR S4 IR Excimer Laser های موجود در ایران کار میکنه یا باید Excimer Laser هم با دستگاه خریداری بشه؟
http://www.fda.gov/MedicalDevices/P...rances/Recently-ApprovedDevices/ucm449950.htm

bahargam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام مامانم 70سال داره و شبكيه چشمش پاره شده و آب آورده درضمن ديابت هم دارد ميشه يك پزشك خيلي خوب توي اصفهان بهم معرفي كنيم پيشه دكتر صالحي رفته گفته ريسك عملش بالاست؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام مامانم 70سال داره و شبكيه چشمش پاره شده و آب آورده درضمن ديابت هم دارد ميشه يك پزشك خيلي خوب توي اصفهان بهم معرفي كنيم پيشه دكتر صالحي رفته گفته ريسك عملش بالاست؟

ایشون درست گفتن،ریسک عملشون به دو علت بالاست،یکی خود بیماری چشم هست که علاوه بر این مشکل شبکیه،در ایشون مشکلات شبکیه مربوط به دیابت هم وجود داره......ریسک دوم که احتمالا هم بیشتر مدنظر پزشکتون هست،ریسک بیهوشی هست،چون هم سن بالا دارن و هم دیابت
به هرحال اگه قرار هست عملی انجام بشه،زودتر اقدام کنید و زمان رو از. دست ندید چون در یک بیمار دیابتی قبل از عمل قند باید تنظیم باشه و مشکلاتی مثل مشاوره با متخصص غدد و .... میتونه کمی زمان ببره و همچنین شما میتونین چشم پزشک رو انتخاب کنید و عوض کنید،اما امکان انتخاب متخصص بیهوشی رو ندارید

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

bahargam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظرتون دكتر صالحي خوبه يا دكتر ديگري را در اصفهان پيشنهاد ميدهيد باز هم متشكرم

M.M.Y

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و خسته نباشید من گیلانی هستم و برام سخته برای عمل به تهران بیام. چشمهام نزدیک بین و استیگمات است مجموعا پنج و نیم , ممنون میشم به جز دکتر بهبودی دکترهای خوب دیگری که در رشت عمل چشم انجام میدن رو به من معرفی کنین من خودم تعریف دکتر یوردخانی ,دکتر صبوری نژاد و دکتر علیزاده رو شنیدم اما میخوام با اطمینان بیشتری انتخاب کنم . با تشکر فراوان

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
منظورتون دکتر نادری بود دیگه؟(چون من اشتباه اسم دکتر نادری رو زدم محمود نادری)
دکتر مصطفی نادری؟
---
چون یه علیرضا نادری هم هستش در تهران.

أکتر علیرضا نادری در ونک عمل می کنند.
و دکتر مصطفی نادری در بینا عمل م یکنند.

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
می خواستم یه مشکلی رو باهاتون در میون بذارم. من مهر 93 یعنی بیشتر از 1 سال پیش بیمارستان فارابی عمل پی ار کی کردم. و 31 سالم هست. شماره چشمام قبل از عمل چشم چپ: -6.5 و -2.5 استیگمات و چشم راست: -6.25 و -2 استیگمات بود و اخرین بار که 5 ماه بعد از عمل رفتم فارابی برای معاینه و بینایی سنجی شماره چشمم 10/10 و نزدیک بینی 0 و 0.25 استیگمات تشخیص داده شد. حالا مشکلم اینه که من از هفته سوم چهارم بعد از عمل که تاری دید شدید برطرف شد از اون موقع به بعد همواره دچار مقداری پخش نور و هاله بینی و glare هستم. و در طول این 1 سال نه از بین رفته و نه به سوی بهتر شدن پیش رفته. در عوارض عمل نوشته شده که 3 یا حداکثر 6 ماه بعد از عمل این عوارض مثل پخش نور و تاری دید از بین میره منم صبر می کردم و می گفتم حتما خوب میشه. ولی الان 1 سال گذشته ولی چرا هیچ تغییری نکرده؟ یعنی عملم موفقیت امیز نبوده یا خوب با دستگاه عمل نشدم؟ قطره ارتلاک هم همچنان استفاده می کنم ولی تاثیری در بهبود این مشکل نداشته. روزها و زیر نورآفتاب دیدم خیلی خوبه و احساس تاری نمی کنم ولی شب ها یا وقتی وارد یه مکان کم نور میشم دچار کمی تاری میشم و نور چراغ ها و تابلوها رو کمی سایه دار و با پخش نور می بینم.همین پخش نور باعث شد نتونستم دو ردیف پایینی تابلوی بینایی سنجی رو خوب تشخیص بدم با اینکه چشمم 10/10 بود.
لطفا راهنمایی کنید راه درمانش چیه؟
اگر قطره و دارویی برای این مورد وجود داره حتما معرفی کنید.
خیلی کلافم کرده. می ترسم نکنه همیشه همینجور بمونه؟
پ.ن: از افرادی که اینجا عمل کردن کسی هست مثل من این مشکل رو داشته باشه؟

سلام
متاسفانه هاله شب و پخش نور از عوارضیه که در بعضی از افراد دیده میشه. حقیقتش رو بخواید در همه افراد دیده میشه ولی خیلی از مردم نسبت به این موادر حساس نیستند و به سرعت در اونها از بنی می ره. در بعضی از افراد به دلیل اینکه این افراد خیلی دقیق تر از بقه هستند این هاله تا آخرین روز ها حس میشه. ولی در مورد شما من پیشنهاد می کنم یک دکتر غیر از دکتری که شما رو عمل کرده چشم شما را معاینه کنه. می تونید برید پیش یک دکتر دیگه؟ خیلی فرقی نمی کنه چه کسی همه می تونن به راحتی چشم شما را بررسی کنند.

بالا