برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
امروز روز سوم است که لازک کردم
دیدم خیلی تار شده و الان به زور تایپ میکنم
فردا دکتر گفته بیا ببینمت
البته دیروز گفته بود روز دوم و سوم بعد عمل دچار سوزش و دوبینی و... میشوی
و گفت تا میتونی چشمت رو بسته نگه دار

m.shahi

Registered User
لایک‌ها
0
سلام جناب یاسینی گرامی و عزیز من مدتهاست که میخوام چشمم رو عمل کنم و آسیگماتیسمم بالاست شماره چشمم رو در پایین قرار میدم. به چندتا پزشک معراجعه کردم نظراتشون کاملا ضد و نقیض بود یکی گفت لازیک یکی گفت لیزیک یکی گفت رینگ ... اینه که گیج شدم و نمیتوننم مطمئن باشم. از طرفی هر کسی یه چیز میگه یکی میگه فلان دکتر بهتره یکی میگه تجهیزات فلان بیمارستان بهتره.
اگر میشه خواهشا چنپتا سوال منو جواب بدین
1- پیش کدوم دکتر برم
2- تجهیزات کدوم کلنیک یا دکتر پیشرفته ترینه چون قبلا دکترها میگفتن برای آستیگمات باید صبر کنی دستگاه بهتر بیاد
3-چه روش جدید و دستگاه جدیدی برای آستیگمات اومده مدت دو سه ساله که دیگه پیگیر نبودم

ممنون از لطف و بزرگواریتون. اگر راحت نبودید برای معرفی کردن لطفا به ایمیل بنده ارسال فرمایید.
[email protected]

Right
SPHattachFull972181l..
CYL: -3.75
ADD 20
C
FAR: 4 / 10

Left
SPHattachFull972182l..
CYL: -3.5
ADD -160
C

فایل های ضمیمه

• upload_2016-10-30_17-9-11.png
    upload_2016-10-30_17-9-11.png
    95 بایت · نمایش ها: 3
  • upload_2016-10-30_17-9-11.png
    upload_2016-10-30_17-9-11.png
    95 بایت · نمایش ها: 3

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
جناب @iSight
من امروز زنگ زدم مطب دکتر آیکی و پرسیدم. اون لنز بک‌آپ یا پشتیبان AMO Tecnis ZA9003 هستش که اگر آرتیزان به هر دلیلی وارد چشمم نشد، یا مشکلی پیش اومد، دکتر اون رو بذاره. اگر آرتیزان اوکی بشه، اون لنز بلامصرف می‌شه. ای کاش هرچه زودتر ببینید و پاسخ من رو بدید. می‌خواستم نظرتون رو بدونم. اینکه اصلا آیا یه همچین چیزی عادی هست که دکتری حین عمل تصمیم بگیره بین دو نوع لنز یکی رو انتخاب کنه؟ اینکه این لنزه بک‌آپ تا اونجا که من خوندم وارد capsular bag می‌شه ولی به من گفتن که من کپسولار بگ من ساپورت نمی‌تونه بکنه هیچ لنزی رو. پس چرا به نظر شما این لنز رو انتخاب کردن؟ می‌دونید که ایشون فوق‌العاده پزشک معروفی هست در آمریکای شمالی و وقتی هم که به من دادن برای جراجی بین ۹ تا ۱۲ ماه باید صبر کنم. لطفا هرچه سریع‌تر جواب من رو بدین. ضمن اینکه همون‌طور که در بالا هم گفتم، دوباره باید تست Atlas رو بدم به همراه IOL Master. حالا نمی‌دونم چرا وقتی یه بار اتلس رو گرفته، دوباره می‌خوادش؟

بله داشتن لنز بکاپ عادی است به خصوص در عمل های پیچیده تر. چه کسی به شما گفت لنز را نمیشود در capsular bag چشم شما گذاشت؟ بله تست دوباره باید بدید چون پارامترها متفاوت خواهند بود.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام خسته نباشید برای سوزش چشم که هرزگاهی پیدا میکنم چه قطره ای مناسبه بگیرم ؟

Sent from my SM-N9200 using Tapatalk
باید دلیل سوزش مشخص شود. اگر صرفا احساس خشکی می کنید از قطره های اشک مصنوعی استفاده کنید. اگر التهاب یا عفونت وجود داشته باشد باید از قطره های آنتی بیوتیک یا ضد التهاب استفاده شود. حتما به پزشک مراجعه کنید.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
امروز روز سوم است که لازک کردم
دیدم خیلی تار شده و الان به زور تایپ میکنم
فردا دکتر گفته بیا ببینمت
البته دیروز گفته بود روز دوم و سوم بعد عمل دچار سوزش و دوبینی و... میشوی
و گفت تا میتونی چشمت رو بسته نگه دار
تار شدن بعد از عمل های لازک معمولی است. البته حتما تا حالا پزشک چشمتان را معاینه کرده.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام جناب یاسینی گرامی و عزیز من مدتهاست که میخوام چشمم رو عمل کنم و آسیگماتیسمم بالاست شماره چشمم رو در پایین قرار میدم. به چندتا پزشک معراجعه کردم نظراتشون کاملا ضد و نقیض بود یکی گفت لازیک یکی گفت لیزیک یکی گفت رینگ ... اینه که گیج شدم و نمیتوننم مطمئن باشم. از طرفی هر کسی یه چیز میگه یکی میگه فلان دکتر بهتره یکی میگه تجهیزات فلان بیمارستان بهتره.
اگر میشه خواهشا چنپتا سوال منو جواب بدین
1- پیش کدوم دکتر برم
2- تجهیزات کدوم کلنیک یا دکتر پیشرفته ترینه چون قبلا دکترها میگفتن برای آستیگمات باید صبر کنی دستگاه بهتر بیاد
3-چه روش جدید و دستگاه جدیدی برای آستیگمات اومده مدت دو سه ساله که دیگه پیگیر نبودم

ممنون از لطف و بزرگواریتون. اگر راحت نبودید برای معرفی کردن لطفا به ایمیل بنده ارسال فرمایید.
[email protected]

Right
SPHattachFull972181l..
CYL: -3.75
ADD 20
C

Left
SPHattachFull972182l..
CYL: -3.5
ADD -160
C

کیس عمل شما پیچیده است و قطعا به خاطر هزینه سراغ عمل های ساده نروید. اینکه لیزیک یا لازک کنید کمتر مهم است و مهم پروفایلی است که روی چشم شما اعمال میشود.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
جناب @iSight
من اصلاح می‌کنم. گویا این جناب دکتر آیکی احمد تصمیم دارن لنز amo tecnis za9003 رو اول کار بذارن و اگر نشد، اون وقت آرتیزان رو. من رو ببخشید اشتباه نوشتم. خیلی عجیبه. آخه این لنز za9003 با وجودی که آسفریک هست ولی محل قرارگیریش capsular bag هستش و من هم که بهم گفته شده کپسولار بگ ساپورت ندارم پس ایشون چه می‌خواد بکنه واقعا؟ والا از اون‌جایی که من به ایشون کاملا مطمئنم (توی مطبش که بودم از اسپانیا بگیر تا برزیل بیمار اومده بودن. ایرانی هم بودن) می‌تونم بگم که تصمیمش هر چی باشه من انجام می‌دم ولی به نظر شما این عجیب نیست یه خورده؟
چه کسی گفت کپسولار بگ نمیشود استفاده کرد؟ اگر کپسولار بگ شما نازک و ضعیف شده معمولا نمیشود در آن لنز گذاشت ولی از چنین دکتری بعید است این را در نظر نگیرد. حدس من این است که هر کس به شما گفته کپسولار بگ شما ضعیف است اشتباه کرده است.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
چه کسی گفت کپسولار بگ نمیشود استفاده کرد؟ اگر کپسولار بگ شما نازک و ضعیف شده معمولا نمیشود در آن لنز گذاشت ولی از چنین دکتری بعید است این را در نظر نگیرد. حدس من این است که هر کس به شما گفته کپسولار بگ شما ضعیف است اشتباه کرده است.

ضمن تشکر از شما به سبب پاسختون که خیلی هم امیدوار کننده هست، به ویژه اینکه به رایگان وقتتون رو در اختیار ما می‌گذارید.
یه چشم‌پزشکی روی یکی از این سایت‌های اینترنتی به نام medhelp.org بهم گفت که احتمالا اگر کپسولار بگ ساپورت نداشته باشی، دکترها بهت آرتیزان رو تجویز می‌کنند که من به غیر از دکتر اولم آقای استاین که لنز Alcon Anterior Chamber رو پیشنهاد داد، ۲ تا دکتر دیگه دقیقا آرتیزان رو پیشنهاد دادن. حتی دکتر شمس اپتومتریستم اینجا هم آرتیزان مد نظرشه.
ولی دکتر سوم یعنی دکتر آیکی احمد که قرار عمل کنه، گفت کپسولار ساپورت دارم. البته این رو بگم که دکتر احمد چون جراح پیچیده هست، ۶ تا تست ازم گرفت که خدمتتون هم گفتم. شاید برای همین نظر ایشون متفاوت هست. اما ایشون هم همون طور که گفتم می‌خواد اول امتحان کنه ببینه Tecnis ZA9003 جا می‌ره که اگه نشد، بعد آرتیزان رو بذاره. حالا من برام سواله که چرا ZA9003؟ اگر کپسولار بگ ساپورت داشته باشم، خب نمی‌شه مثلا یه لنز ۱ تکه کار بذاره؟ چون این تکنیس زد ای ۹۰۰۳ سه تیکه هستش البته خب آسفریک هستش و تا اونجایی که من خوندم دید در شبش عالیه و برای زمانی به کار می‌ره که دکتر می‌خواد دید فرد رو به ۱۹ سالگیش برگردونه! این تو وبسایتشون بود. حالا می‌خوام نظر شما رو راجع به این دو تا لنز بدونم. گرچه این رو بگم که قطعا به دکتر احمد اطمینان کامل دارم

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
سلام

چند تا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید

1- لطفاً چند تا از بهترین متخصصان اپتومتریست در تهران رو بهم معرفی کنید که برای بیمار وقت بگذارن

و نمره چشم رو با دقت تعیین کنند و دستگاه های دقیق و پیشرفته و به روز داشته باشن.

2- بهترین دستگاه بینایی سنجی ساخت کدام شرکت هست و کدام مرکز یا متخصص از این دستگاه ها

استفاده میکند؟

3- بهترین لنز مربوط به کدام برند و شرکت هست، لنزی میخوام که به راحتی کثیف نشه و اثر انگشت و

چربی و گرد و خاک روی اون نیفته و به راحتی تمیز بشه و در برابر خش مقاومت بالایی داشته باشه.

همچنین فیلترهای متعدد ضد انعکاس و مناسب کار با کامپیوتر داشته باشه.

4- صورت من مستطیلی هست چه نوع فریمی مناسب صورت من هست؟

5- چند تا از بهترین شرکت های تولید فریم که محصولات آنها در ایران موجود است را به همراه آدرس مخل

فروش یا نمایندگی آنها را معرفی کنید.

6- فریم های بیس دار بهتر هستند یا معمولی و آیا تراش لنز آنها با هم متفاوت هست؟

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
ضمن تشکر از شما به سبب پاسختون که خیلی هم امیدوار کننده هست، به ویژه اینکه به رایگان وقتتون رو در اختیار ما می‌گذارید.
یه چشم‌پزشکی روی یکی از این سایت‌های اینترنتی به نام medhelp.org بهم گفت که احتمالا اگر کپسولار بگ ساپورت نداشته باشی، دکترها بهت آرتیزان رو تجویز می‌کنند که من به غیر از دکتر اولم آقای استاین که لنز Alcon Anterior Chamber رو پیشنهاد داد، ۲ تا دکتر دیگه دقیقا آرتیزان رو پیشنهاد دادن. حتی دکتر شمس اپتومتریستم اینجا هم آرتیزان مد نظرشه.
ولی دکتر سوم یعنی دکتر آیکی احمد که قرار عمل کنه، گفت کپسولار ساپورت دارم. البته این رو بگم که دکتر احمد چون جراح پیچیده هست، ۶ تا تست ازم گرفت که خدمتتون هم گفتم. شاید برای همین نظر ایشون متفاوت هست. اما ایشون هم همون طور که گفتم می‌خواد اول امتحان کنه ببینه Tecnis ZA9003 جا می‌ره که اگه نشد، بعد آرتیزان رو بذاره. حالا من برام سواله که چرا ZA9003؟ اگر کپسولار بگ ساپورت داشته باشم، خب نمی‌شه مثلا یه لنز ۱ تکه کار بذاره؟ چون این تکنیس زد ای ۹۰۰۳ سه تیکه هستش البته خب آسفریک هستش و تا اونجایی که من خوندم دید در شبش عالیه و برای زمانی به کار می‌ره که دکتر می‌خواد دید فرد رو به ۱۹ سالگیش برگردونه! این تو وبسایتشون بود. حالا می‌خوام نظر شما رو راجع به این دو تا لنز بدونم. گرچه این رو بگم که قطعا به دکتر احمد اطمینان کامل دارم

لنزهای سه تکه نیاز به ساپورت کپسولار بگ کمتری دارند. احتمالا کپسولار بگ شما برای یک لنز یک تکه کافی نبوده ولی برای سه تکه کافی است. برگرداندن دید به 19 سالگی هم بیشتر تبلیغات است منظورشان منفی کردن Spherical Aberrations در لنز است که مجموعش با چشم شما صفر شود طوری که در 19 سالگی است. دکتر احمد به نظر می رسد واقعا بهترین انتخاب ها را در نظر دارد پس خیالتان راحت باشد.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام

چند تا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید

1- لطفاً چند تا از بهترین متخصصان اپتومتریست در تهران رو بهم معرفی کنید که برای بیمار وقت بگذارن

و نمره چشم رو با دقت تعیین کنند و دستگاه های دقیق و پیشرفته و به روز داشته باشن.

2- بهترین دستگاه بینایی سنجی ساخت کدام شرکت هست و کدام مرکز یا متخصص از این دستگاه ها

استفاده میکند؟

3- بهترین لنز مربوط به کدام برند و شرکت هست، لنزی میخوام که به راحتی کثیف نشه و اثر انگشت و

چربی و گرد و خاک روی اون نیفته و به راحتی تمیز بشه و در برابر خش مقاومت بالایی داشته باشه.

همچنین فیلترهای متعدد ضد انعکاس و مناسب کار با کامپیوتر داشته باشه.

4- صورت من مستطیلی هست چه نوع فریمی مناسب صورت من هست؟

5- چند تا از بهترین شرکت های تولید فریم که محصولات آنها در ایران موجود است را به همراه آدرس مخل

فروش یا نمایندگی آنها را معرفی کنید.

6- فریم های بیس دار بهتر هستند یا معمولی و آیا تراش لنز آنها با هم متفاوت هست؟

دستگاه خیلی مهم نیست مهم همان سنجش بینایی از دید شماست که با گذاشتن عدسی های مختلف صورت می گیرد چون دستگاه هر چیزی نشان دهد مهم در نهایت این است که کدام شماره ها به شما بهترین دید را ارائه می دهند. لنزهای Acuvue را توصیه می کنم البته باید همیشه بر اساس توصیه های لنز عمل کنید.

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
دستگاه خیلی مهم نیست مهم همان سنجش بینایی از دید شماست که با گذاشتن عدسی های مختلف صورت می گیرد چون دستگاه هر چیزی نشان دهد مهم در نهایت این است که کدام شماره ها به شما بهترین دید را ارائه می دهند. لنزهای Acuvue را توصیه می کنم البته باید همیشه بر اساس توصیه های لنز عمل کنید.
خیلی ممنون، ببخشید من به اشتباه به جای عدسی از واژه لنز استفاده کردم

توصیه شما برای عدسی عینک از کدام برند و مدل هست؟

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
دوستان الان دقیقا 8روز از عمل لازک من میگذره
از این تابلوهای بینایی سنجی گرفتم
الان تا شش دهم تابلو رو میبینم
آیا طبیعی است؟

hamid0001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
آیا برای عمل لازک شهرهای کرمانشاه و یا همدان را توصیه میکنید یا حتما باید به تهران رفت جدیدا در کرمانشاه درمانگاه تخصصی نور دستگاهی خریداری کردن که میگن پیشرفتس با تشکر
نمره چشمهای من برای راست
-1.25
2.25
و برای چپ
-0.25
5

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,988
سلام
اگه نمره آستیگمات بالا بره بازم میشه عمل کرد ؟

ارسال شده از ۱۱۰۰ توسط چنگیزتالک

m.shahi

Registered User
لایک‌ها
0
کیس عمل شما پیچیده است و قطعا به خاطر هزینه سراغ عمل های ساده نروید. اینکه لیزیک یا لازک کنید کمتر مهم است و مهم پروفایلی است که روی چشم شما اعمال میشود.
سپاسگزارم از عنایت و پاسختون میشه کلنیک و چشم پزشک خیلی خوب بهم معرفی کنید خیلی برام اهمیت داره میخوان خیالم راحت بشه با توجه به اینکه چند پزشک نظر متفاوت دادن اگر ممکنه یک چشم پزشک خوب در این زمینه معرفی کنید اگر صلاح دونستید اگر زحمتی نیست که هست لطفا به ایمیلم بفرستید
[email protected]
مرسی از لطفتون

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
خیلی ممنون، ببخشید من به اشتباه به جای عدسی از واژه لنز استفاده کردم

توصیه شما برای عدسی عینک از کدام برند و مدل هست؟
برندهای زیر همگی خوب هستند:
Zeiss
Nikon
Seiko
Essilor
Kodak
Hoya

شماره چشمتان را بنویسید چون مدل بستگی به شماره چشم شما دارد.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
با سلام
آیا برای عمل لازک شهرهای کرمانشاه و یا همدان را توصیه میکنید یا حتما باید به تهران رفت جدیدا در کرمانشاه درمانگاه تخصصی نور دستگاهی خریداری کردن که میگن پیشرفتس با تشکر
نمره چشمهای من برای راست
-1.25
2.25
و برای چپ
-0.25
5
نمره آستیگماتیسم شما بالاست. بهتر است بروید تهران. خریداری دستگاه خیلی مهم نیست اگر از پروفایل های عادی استفاده شود.

بالا