برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

Hamidgf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان من مدتی هست که بیماری csr چشمم عود کرده این سری دکتر گفت باید لیزر pdt کنم رفتم یه دکتر دیگه گفت لیزر عوارض داره بیا اواستین تزریق کن در صورتی که دکتر اول گفت اواستین عوارض داره حالا من موندم چکار کنم و کدوم روش رو برای درمان انتخاب کنم
دوستان اگه تجربه ای در این زمینه دارند لطفا راهنمایی کنند و اگر فوق تخصص شبکیه خوب تو تهران یا کرج میشناسند معرفی کنید
ممنونم
اقای یاسینی شما هم اگه تونستید کمک کنید ممنونم

Hamidgf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان من مدتی هست که بیماری csr چشمم عود کرده این سری دکتر گفت باید لیزر pdt کنم رفتم یه دکتر دیگه گفت لیزر عوارض داره بیا اواستین تزریق کن در صورتی که دکتر اول گفت اواستین عوارض داره حالا من موندم چکار کنم و کدوم روش رو برای درمان انتخاب کنم
دوستان اگه تجربه ای در این زمینه دارند لطفا راهنمایی کنند و اگر فوق تخصص شبکیه خوب تو تهران یا کرج میشناسند معرفی کنید
ممنونم
اقای یاسینی شما هم اگه تونستید کمک کنید ممنونم

SILICON POWER

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان من حدودا 2 ماه پیش چند روزی آب ریزش چشم سمت راست داشتم و بعد از چند روز چشم سمت چپم الان تار شده و همه چیز رو همراه با هاله نور می بینه!

قبلا چشم های من بسیار قوی بود. به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟

maryamrm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خانم مریم، با درود فراوان
بگذارید خیلی رک بهتون بگم. هیچ کدوم به درد نمی‌خوره. این کار رو نکنید. شما مشکل چشمتون چی هست؟ اگر عینک می‌زنید، شماره عینکتون چنده؟ چرا می‌خواید عمل کنید؟ اگر انگلیسی بلد هستید من یه سایت هستش مثل همین سایت که توش متخصص چشم هم داره و یه تاپیک ایجاد کردم و اون‌جا تمام تجربم از عمل لنز داخل چشمی رو قرار دادم. حالا الان دارم با عینک جدیدم تایپ می‌کنم و چون هنوز بهش عادت نکردم و بایستی بگردم یه قاب کوچک‌تر پیدا کنم، نمی‌تونم ولی حتما قطعا بعد از این که عینک جدید مناسب صورتم رو پیدا کردم اگر عمری بود یه تاپیک تو همین انجمن باز خواهم کرد و به طور کامل تجربه خودم از عمل کاشت لنز رو اون‌جا قرار می‌دم تا هر کس می‌خواد این کار رو بکنه با مزایا و معایبش کاملا آشنا بشه. توصیه می‌کنم حتما هر از گاهی این سایت رو چک کنید. اگر پست‌های خودم در همین موضوع رو هم بخونید تا حدی متوجه خواهید شد چرا این قدر مخالف این کار هستم. این قدر این تجربه برای من بد بود که دوست دارم هر کس رو که می‌تونم نجات بدم.
سلام وقتتون بخیر
من شماره چشمام‌ هفت و نیم و نه و نیم هست بدون عینک هیچم‌ واقعا خسته شدم‌
انگلیسیم بد نیست سایتتون رو بفرمایید
یعنی شما میفرمایید که واقعا خوب نیس؟ آخه چرا؟ خیلی ناراحتم کردید خیلی امید داشتم به این عمل

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
درود
ببخشید یک سوال :
من غده های اشکی چشمم خشک شدن به خاطر gvhd
یه سالی هست از اتولوگ ( که با خون خودت درست میشه ) استفاده میکردم و الان هم سینالون یا آرتلاک
آیا راهی یا عملی چیزی دارویی درست نشده برای اینکه مدت خیس شدن چشمم بیشتر بشه ؟
چون الان قطره ها مثلا آرتلاک یا سینالون نهایتش هر 2 ساعت باید دوباره ریخت

ممنون

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
سلام وقتتون بخیر
من شماره چشمام‌ هفت و نیم و نه و نیم هست بدون عینک هیچم‌ واقعا خسته شدم‌
انگلیسیم بد نیست سایتتون رو بفرمایید
یعنی شما میفرمایید که واقعا خوب نیس؟ آخه چرا؟ خیلی ناراحتم کردید خیلی امید داشتم به این عمل
سایت آدرسش اینه www.medhelp.org تو کامیونیتی Eye care می‌تونید سوالتون رو مطرح کنید و چشم‌پزشک‌ها راهنماییتون کنن. مشخص نکردید که مثبت چشمتون یا منفی. ضمنا نگفتین چرا عینک می‌زنید و سنتون چه قدر هست. این‌ها فاکتورهای تعیین کننده هستش. چون مثلا لنز آرتیزان سالیانه حدود نیم الی ۱ درصد از سلول‌های آندوتلیلال قرنیتون رو از بین می‌بره. نیاز به باز شدن قرنیه به میزان ۶ میلی‌متر داره. آسفریک نیست و جنسش هم PMMA هست. ضمن اینکه روی عنبیه سوار می‌شه. در آخر اینکه فکر می‌کنم دلیل اینکه می‌خواید عینکتون برداشته بشه ۵ درصدش به خاطر کثیف شدن و تحمل وزنش روی بینیتون و بخار گرفتن و جا انداختن روی بینی و شکستن قاب و تعویض لنز باشه و ۹۵ درصدش هم به خاطر اینکه احتمالان از نظر روانی اعتماد به نفستون رو پایین میاره به خاطر شماره بالاش یا اینکه هنوز نتونستید باهاش به عنوان عضوی از بدنتون رفتار کنید و ارتباط برقرار کنید. شما رو قسمت دوم قضیه کار کنید. مشکلات عینک هر چی که باشه به عینک نمی‌ارزه. ضمن اینکه بعید می‌دونم بعد عمل هم عینک نزنید. در هر حال حستون رو درک می‌کنم ولی کار اشتباهیه. فعلا من با عینک جدیدم کمی مشکل دارم که بعد حل شدنش حتما میام اینجا و تاپیکم رو ایجاد می کنم.

saeid1346

Registered User
لایک‌ها
72
دوستان کسی هست اینجا مشکل مگس پران داشته باشه و تونسته درمانش کنه ؟

Enigma131

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام مجدد خدمت همه دوستان, و ممنون از آقا پوریا به خاطر همدردی
یک ماه پیش رفتم پیش دکتر صلوتی به عنوان معاینه شش ماه پس از عمل پی آر کی.
متاسفانه چشم چپم رو دو و بیست و پنج صدم اضافی برداشته بود. به علاوه حدود یک آستیگمات. و الان من دوباره عینکی شدم . قبلا نزدیک بین بودم و الان دوربین. و بدتر از همه اینکه چشم چپم حتی با عینک هم دیگه دیدش 20/20 نیست. هاله بینی شدید دارم به دلیل higher order abretaion های زیاد.
هر چند دکتر صلوتی ادعا میکرد که تابحال هیچیک از بیمارهاش چنین مشکلی نداشتن, اما در همین مدت کوتاه بعد از .عمل با پرس و جو از دیگران متوجه شدم که خیلی از کسانی که با دکتر صلوتی عمل کردن مشکل به هم زدن. بدیهی هست: وقتی در یک شب 30 نفر رو تا صبح عمل میکنه و وقتی حتی زحمت این رو به خودش نمیده که مرونده و نتایج آزمایش رو بخونه, طبیعی هست که همچین مشکلیپیش میاد.
بدتر از همه اینکه در معاینه یک ماه بعد ازعمل, با وجود اینکه خودم حدس میزدم که چشمم overcorrected شده و به دکتر زمانی که توی کلینیک دکتر صلوتی معاینه میکنه گفتم که اینجوری حس میکنم, حتی وقت نگذاشت چشمم رو بررسی کنه و گفت 4 ماه دیگه بیا. در حالی که چشمی که overcorrected شده رو اگر به موقع بهش برسی, میشه کارهایی کرد که سرعت واکنش ترمیم زخم بیشتر بشه و تاحدی دوربینی جبران بشه.
قصد دارم ازش شکایت کنم. هرچند میدونم احتمالا به جایی نمیرسه. لطفا اگر کسی روند شکایت رو میدونه راهنمایی کنه. مطمئن هستم که در وارد کردن اعداد به دستگاهها اشتباه کردن. چون چشم راستم کاملا صفر شده. پس نمیشه ادعا کرد که سرعت واکنش ترمیم قرنیه ام کند بوده.
ضمنا آیا کسی تجربه مشابه ای از overcorrection داره؟یعنی اینکه اولش نزدیک بین بوده اما بعد از عمل دوربین شده بیش از یک یا دو شماره؟ آیا امیدی هست که با گذر سالها کمی از دوربینی کاسته بشه؟ تا چند شماره احتمالش هست؟

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
سلام مجدد خدمت همه دوستان, و ممنون از آقا پوریا به خاطر همدردی
یک ماه پیش رفتم پیش دکتر صلوتی به عنوان معاینه شش ماه پس از عمل پی آر کی.
متاسفانه چشم چپم رو دو و بیست و پنج صدم اضافی برداشته بود. به علاوه حدود یک آستیگمات. و الان من دوباره عینکی شدم . قبلا نزدیک بین بودم و الان دوربین. و بدتر از همه اینکه چشم چپم حتی با عینک هم دیگه دیدش 20/20 نیست. هاله بینی شدید دارم به دلیل higher order abretaion های زیاد.
هر چند دکتر صلوتی ادعا میکرد که تابحال هیچیک از بیمارهاش چنین مشکلی نداشتن, اما در همین مدت کوتاه بعد از .عمل با پرس و جو از دیگران متوجه شدم که خیلی از کسانی که با دکتر صلوتی عمل کردن مشکل به هم زدن. بدیهی هست: وقتی در یک شب 30 نفر رو تا صبح عمل میکنه و وقتی حتی زحمت این رو به خودش نمیده که مرونده و نتایج آزمایش رو بخونه, طبیعی هست که همچین مشکلیپیش میاد.
بدتر از همه اینکه در معاینه یک ماه بعد ازعمل, با وجود اینکه خودم حدس میزدم که چشمم overcorrected شده و به دکتر زمانی که توی کلینیک دکتر صلوتی معاینه میکنه گفتم که اینجوری حس میکنم, حتی وقت نگذاشت چشمم رو بررسی کنه و گفت 4 ماه دیگه بیا. در حالی که چشمی که overcorrected شده رو اگر به موقع بهش برسی, میشه کارهایی کرد که سرعت واکنش ترمیم زخم بیشتر بشه و تاحدی دوربینی جبران بشه.
قصد دارم ازش شکایت کنم. هرچند میدونم احتمالا به جایی نمیرسه. لطفا اگر کسی روند شکایت رو میدونه راهنمایی کنه. مطمئن هستم که در وارد کردن اعداد به دستگاهها اشتباه کردن. چون چشم راستم کاملا صفر شده. پس نمیشه ادعا کرد که سرعت واکنش ترمیم قرنیه ام کند بوده.
ضمنا آیا کسی تجربه مشابه ای از overcorrection داره؟یعنی اینکه اولش نزدیک بین بوده اما بعد از عمل دوربین شده بیش از یک یا دو شماره؟ آیا امیدی هست که با گذر سالها کمی از دوربینی کاسته بشه؟ تا چند شماره احتمالش هست؟

pezhvack2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام. برای لیزیک یا لازک دکتر مهردادمحمدپور و دکتر سید مسیح هاشمی چطورن؟ اگه اطلاعات دارید ممنون میشم پاسخ بدید...

pezhvack2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام من میخوام لازک کنم ولی نمیدونم پیش کدوم دکتر!
آقای یاسینی لطفا دکتر و بیمارستان خوب برای عمل لازک چشم معرفی بفرمایید. ممنون.

ایفاسارا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام، من هفته پیش رفتم کلینیک نور جهت معاینه برای برداشتن عینک ، دکتر ایزدی چشمانم رو معاینه کردند، و گفتند هم لازک و هم فمتو لیزیک برای چشمهای شما مناسب است ،، ولی الان سر دوراهی هستم که کدوم عمل رو انجام بدم،،، البته برای عمل دکتر هاشمی ( وزیر بهداشت) مد نظرم هست و الان هم در لیست بیماران ایشون برای عمل قرارگرفته ام،، هزینه‌ عمل برام مهم نیست،،، کسی دکتر ایزدی رو میشناسه !!؟ ممنون میشم راهنمایی کنید،، البته فراموش کردم نمره چشمم رو بپرسم از دکتر، ،، فکر می کنید با توجه به اینکه دکتر هاشمی خودشون ویزیت قبل و بعد از عمل رو انجام نمیدن باز هم انتخاب درستی هستن برای عمل؟؟ ؟؟ممنون اگر تجربیاتتون رو به من هم بگید!! !

Enigma131

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام، من هفته پیش رفتم کلینیک نور جهت معاینه برای برداشتن عینک ، دکتر ایزدی چشمانم رو معاینه کردند، و گفتند هم لازک و هم فمتو لیزیک برای چشمهای شما مناسب است ،، ولی الان سر دوراهی هستم که کدوم عمل رو انجام بدم،،، البته برای عمل دکتر هاشمی ( وزیر بهداشت) مد نظرم هست و الان هم در لیست بیماران ایشون برای عمل قرارگرفته ام،، هزینه‌ عمل برام مهم نیست،،، کسی دکتر ایزدی رو میشناسه !!؟ ممنون میشم راهنمایی کنید،، البته فراموش کردم نمره چشمم رو بپرسم از دکتر، ،، فکر می کنید با توجه به اینکه دکتر هاشمی خودشون ویزیت قبل و بعد از عمل رو انجام نمیدن باز هم انتخاب درستی هستن برای عمل؟؟ ؟؟ممنون اگر تجربیاتتون رو به من هم بگید!! !

سلام دوست عزیز
فمتو لیزیک همون عمل لیزیک قدیمی هست. فقط رش اولیه فلپ به جای دست، با یک لیزر دیگه انجام میشه که تر و تمیزتر و با ریسک کمتری هست از نظر رمسایل فلپ.
کلا فمتو لیزیک این خوبی رو داره که به محض تمام شدن عمل، نتیجه نهایی اش مشخص هس. برخلاف لازک یا پی آر کی که گاهی تا چند ماه طول میکشه.
با توجه به اینکه لازک یا پی آر کی نیاز به مراقبتهای بعد از عمل بیشتری داره، پس اگر دکترتون بعد از عمل وقت نمیگذاره برای معاینه، لازک و پی آر کی پیشنهاد نمیشه.
متاسفانه من گول اسم و رسم دکتر صلوتی رو خوردم و پی آر کی باهاش انجام دادم. اما دو و نیم شماره چشمم رو زیادی برداشته. اگر در معاینات بعد از عمل چشم من رو بررسی میکرد، میتونست قبل از پایان یافت واکنش قرنیه به ترمیم زخم، با قطع داروی استروئید و گذاشتن لنز پانسمان و ... کاری کرد که کمی خطا جبران بشه. اما متاسفانه یک دکتر بیسواد رو توی مطبش گذاشته برای معاینات بعد از عمل که حتی حاضر نشد چشم من رو نگاه کنه یا با دستگاه تست شماره بگیره.
درکل اگر مطمئن هستید که تا چند سال میتونید از چشمتون دربرابر ضربه های شدید محافظت کنید، من لیزیک و فمتولیزیک رو پیشنهاد میدم. بدون درد و بدون زمان انتظار برای بهبود نهایی و استرس و ...

jefridav

Registered User
لایک‌ها
153
سلام دوستان
من یه ۶ ساله هست عینکی شدم(۳۱ سالمه)
نمره چشمام خیلی نیست،(راستم ۰/۵ هست و چپم ۰/۲۵)ولی عینک نداشته باشمم سر درد میگیرم,حقیقتش خودم دقیق تا الان نفهمیدم چی به چی مشکل چشمم(نزدیک بین،آستیگمات،دوربین و...)
میخواستم از شر عینک خلاص بشم و عمل لازک انجام بدم
میخواستم ببینم هزینه اش چقدر میشه؟
فارابی انجام میده؟(چجوری میشه نوبت گرفت؟)
و اینکه اصلا عمل لازک رو پیشنهاد میدین؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
392
سلام دوستان
من یه ۶ ساله هست عینکی شدم(۳۱ سالمه)
نمره چشمام خیلی نیست،(راستم ۰/۵ هست و چپم ۰/۲۵)ولی عینک نداشته باشمم سر درد میگیرم,حقیقتش خودم دقیق تا الان نفهمیدم چی به چی مشکل چشمم(نزدیک بین،آستیگمات،دوربین و...)
میخواستم از شر عینک خلاص بشم و عمل لازک انجام بدم
میخواستم ببینم هزینه اش چقدر میشه؟
فارابی انجام میده؟(چجوری میشه نوبت گرفت؟)
و اینکه اصلا عمل لازک رو پیشنهاد میدین؟
ممنون میشم راهنماییم کنین
سلام
دوست عزیز به هیچ عنوان به خاطر نیم نمره چشمت رو زیر تیغ جراحی نبر.

jefridav

Registered User
لایک‌ها
153
سلام
دوست عزیز به هیچ عنوان به خاطر نیم نمره چشمت رو زیر تیغ جراحی نبر.
مشکل من با نمره عینک نیست،با وجودیت خود عینکه،که چه نیم نمره چه ۴ نمره فرقی نداره

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
مشکل من با نمره عینک نیست،با وجودیت خود عینکه،که چه نیم نمره چه ۴ نمره فرقی نداره
دوست عزیز
من ۲۵ سال عینک زدم مثبت هست. کلفت در حد تیم ملی! حد اقل وزن عینکم تازه اگه سبک‌تررین قاب و بالاترین ایندکس لنز رو بگیرم می‌شه ۴۰ گرم. حالا شما نمرت نیمه یعنی نیم گرمم وزن عینکت نمی‌شه. می‌دونم عینک زدن سخته ولی نکن این کارو. پشیمون می‌شی. مثل من که بعد ۲۵ سال گفتم بذار از شر عینک راحت شم و رفتم لنز گذاشتم و چون دید عینک رو بهم نمی‌داد ناچار شدم درش بیارم و همین کلی برام عذاب آور بود. ۱ سال گذشته زندگیم بدترین سال زندگیم بود.
منم مثل تو فکر می‌کردم. نکن این کار رو. الان کلت داغه نمی‌فهمی. نمرت حتی اگر به ۱۰ هم رسید باز عینک بزن. اگر بالاتر از ۱۰ رفت اون وقت با قبول ریسک عمل، برو عمل کن.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
راستی این رو هم بهت بگم که دیگه دید چشم چپم مثل قبل نمی‌شه. درسته که کور نشد ولی از قدرت چشمم خیلی کم شده.

jefridav

Registered User
لایک‌ها
153
دوست عزیز
من ۲۵ سال عینک زدم مثبت هست. کلفت در حد تیم ملی! حد اقل وزن عینکم تازه اگه سبک‌تررین قاب و بالاترین ایندکس لنز رو بگیرم می‌شه ۴۰ گرم. حالا شما نمرت نیمه یعنی نیم گرمم وزن عینکت نمی‌شه. می‌دونم عینک زدن سخته ولی نکن این کارو. پشیمون می‌شی. مثل من که بعد ۲۵ سال گفتم بذار از شر عینک راحت شم و رفتم لنز گذاشتم و چون دید عینک رو بهم نمی‌داد ناچار شدم درش بیارم و همین کلی برام عذاب آور بود. ۱ سال گذشته زندگیم بدترین سال زندگیم بود.
منم مثل تو فکر می‌کردم. نکن این کار رو. الان کلت داغه نمی‌فهمی. نمرت حتی اگر به ۱۰ هم رسید باز عینک بزن. اگر بالاتر از ۱۰ رفت اون وقت با قبول ریسک عمل، برو عمل کن.
شاید بخاطر استفاده از همون لنزه
من خودم اصلا لنزو قبول ندارم
ولی عینکم دیگه برام سخت شده(البته کلا ۵،۶ ساله میزنم)چون قبلا عینکی نبودم
الان اومدم فارابی،یه شیر تو شیری بود که بیخیال شدم
ولی ای کاش که کسای که عمل انجام دادن هم یه نظری میدادن اینجا

بالا