برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

hsnnouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من چشم چپم قوز قرنیه داره و دکتر‌م برای ۱ ماه دیگه بهم وقت prk داده، از اونجایی که سربازی نرفتم و می خوام از معافیت استفاده‌کنم به نظرتون لیزر‌ رو‌ انجام بدم‌ قبل از اقدام برای معافی؟ البته دکترم گفت شما لیزر‌ رو هم انجام‌ بدی میتونی باز اقدام‌ کنی چون prk فقط واسه جلوگیری‌ از رشد قوز قرنیه هستش و دیدت رو‌ بهتر نمی کنه، نظر شما چیه؟

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان
من چشم چپم قوز قرنیه داره و دکتر‌م برای ۱ ماه دیگه بهم وقت prk داده، از اونجایی که سربازی نرفتم و می خوام از معافیت استفاده‌کنم به نظرتون لیزر‌ رو‌ انجام بدم‌ قبل از اقدام برای معافی؟ البته دکترم گفت شما لیزر‌ رو هم انجام‌ بدی میتونی باز اقدام‌ کنی چون prk فقط واسه جلوگیری‌ از رشد قوز قرنیه هستش و دیدت رو‌ بهتر نمی کنه، نظر شما چیه؟
من وارد نیستم ولی تا جایی که خوندم اینور اونور کراس لینکینگ برای جلوگیری از پیشرفت قوز قرنیه اس پی آر کی اصن ربطی نداره بعدم تابوندن اشعه دید رو خیلی بهتر نمی کنه،،، دیده شده تو یه سری بیمارا یه مقدار جزیی بهتر شده دید ولی جلو بدتر شدن قوز رو می گیره

hsnnouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درست می فرمایید، بنده یه مقدار تحقیق‌کردم متوجه شدم cross linking قراره‌ انجام‌ بشه. الان واقعا موندم که عمل‌ رو‌ انجام بدم یا نه، چون با چندتا دکتر‌ مشورت کردم همشون گفتن صبر‌ کن معافی رو بگیری‌ بعد لیزر رو انجام بدی، از طرفی هم چشمم الان دیگه واقعا اذیتم میکنه.

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
درست می فرمایید، بنده یه مقدار تحقیق‌کردم متوجه شدم cross linking قراره‌ انجام‌ بشه. الان واقعا موندم که عمل‌ رو‌ انجام بدم یا نه، چون با چندتا دکتر‌ مشورت کردم همشون گفتن صبر‌ کن معافی رو بگیری‌ بعد لیزر رو انجام بدی، از طرفی هم چشمم الان دیگه واقعا اذیتم میکنه.
چشمت چه علائمی داره ؟؟؟ کجا می خوایی کراس لینکینگ انجام بدی ؟؟؟
منم قوز قرنیه دارم ...

hsnnouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چشمت چه علائمی داره ؟؟؟ کجا می خوایی کراس لینکینگ انجام بدی ؟؟؟
منم قوز قرنیه دارم ...
شدیدا به نور حساس شده و کلا اجسام نورانی رو با هاله میبینم، طوری شده که دیگه پای کامپیوترم نمیتونم زیاد بشینم.اخرین سری (چندر روز پیش)که پیش اپتومتریست بودم‌گفت دیگه استیگماتیسم چشمات رو‌با عینک‌ نمی تونی درست کنی. قراره بیمارستان رسول اکرم لیزر‌ کنم.

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
شدیدا به نور حساس شده و کلا اجسام نورانی رو با هاله میبینم، طوری شده که دیگه پای کامپیوترم نمیتونم زیاد بشینم.اخرین سری (چندر روز پیش)که پیش اپتومتریست بودم‌گفت دیگه استیگماتیسم چشمات رو‌با عینک‌ نمی تونی درست کنی. قراره بیمارستان رسول اکرم لیزر‌ کنم.
برا من خفیفه و زیر نوشته های رو تلویزیون با چشم چپم که بدتره یه متن دیگه کمرنگ تر می بینم و متن ها رو اگر ریز باشن به خوبی چشم راستم نمی بینم
چشم شما تاره فک کنم ینی قوزت شدیده چون آستیگمات چشم چپ من که وضعش بدتر از راسته نیمه ...

hsnnouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برا من خفیفه و زیر نوشته های رو تلویزیون با چشم چپم که بدتره یه متن دیگه کمرنگ تر می بینم و متن ها رو اگر ریز باشن به خوبی چشم راستم نمی بینم
چشم شما تاره فک کنم ینی قوزت شدیده چون آستیگمات چشم چپ من که وضعش بدتر از راسته نیمه ...
همه پیشرفت چشم من تو ۱ سال اتفاق افتاد، شما هم حواست باشه و هر ۶ ماه یا زودتر اگه چشمت ضعیف تر شد برو دکتر که در‌جریان پیشرفت یا توقف رشد قوز قرنیت باشی.

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
همه پیشرفت چشم من تو ۱ سال اتفاق افتاد، شما هم حواست باشه و هر ۶ ماه یا زودتر اگه چشمت ضعیف تر شد برو دکتر که در‌جریان پیشرفت یا توقف رشد قوز قرنیت باشی.
علامت بدتر شدنش چیه تارتر میشه یا چی ؟؟؟ شما چن سالتونه ؟؟؟ من اردیبهشت باید برم توپوگرافی قرنیه که ببینن بدتر شده یا نه اگه شده باشه منم باید اشعه بتابونم ...

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بهتر است بپرسید کدام پزشک بیشترین سابقه در عمل های Topography-guided PRK + Cross Linking را دارد.

متاسفانه من با ایشان آشنایی ندارم ولی پرسش هایی که در لینک امضایم اشاره کردم رو بپرسید و اگر پاسخ ها مطلوب بود کار ایشان قطعا خوب است.
جناب آیسایت من ۳۰ دی رفتم کلینیک نور پیش فوق تخصص شبکیه عکس OCT رو دید و معاینه داخل چشمی انجام داد گفت شبکیه هر دو چشمت سالمه و مشکلت فقط قوز قرنیه اس،،، می خواستم اینو بگم که سری قبلی ۸ خط از ۱۰ خط تابلو بینایی سنجی رو به زور دیدم اینبار هر ۱۰ خط رو خوندم و دیدم مگه امکان داره همچین چیزی ؟؟؟

Last edited:

saeid1346

Registered User
لایک‌ها
72
سلام دوستان خسته نباشید

چند وقتیه کشف کردم چشمام مگس پران داره ( هر دو چشم ) کاملا اتفاقی هم فهمیدم :D
، آخر شب بود داخل یه مغازه زل زدم به چراغ های led سفید ، متوجه شدم یه چیزایی اطراف چراغ هست ، فرداش سرچ زدم فهمیدم مگس پران دارم ، اتفاقا از اون روز به بعد بیشتر هم شدن مگس پران ها !

بعد این قضیه به 6 دکتر مراجعه کردم اکثرا متخصص بودن ( شبکیه یا قرنیه ) قطره ریختن داخل چشم مردمک باز شد چشم رو معاینه کردن گفتن مشکلی نیست ، حتی یک عکس OCT از عصب چشم هم گرفتن گفت مشکلی نداره 6 ماه دیگه مجدد بیا برای معاینه دوره ای

جدود 10 سال یه مانیتور قدیمی سامسونگ CRT داشتم ، استفاده میکردم ، حالا نمیدونم ممکنه علت ایجاد مگس پران ها همین مانیتور باشه ؟

جالا به نظرتون باید دقیقا با این مگس پران ها چیکار کنم ؟ روی مانیتور مدام میاد جلوی چشمم.

شب مشکلی نیست ولی روز وقتی هوا روشنه خیلی اعصابمو بهم میریزه یا وقتی پای سیستم هستم

هر چشمم 3 یا 4 تا مگس پران خاکستری رنگ داره خیلی سیاه نیست حدودا سفید و خاکستریه.

کسی هست این مشکل رو داشته باشه ؟ من 25 سالمه

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
جناب @iSight
من یک هفته می‌شه که لنز رو درآوردم و از این بابت خیلی خیلی خوشحالم چون دیدم داره بهتر می‌شه ولی به طرز قابل ملاحظه‌ای چشم چپم کدرتر از راستیه هستش. مثلا وقتی به لامپ نگاه می‌کنم راستیه خیلی شفاف‌تر از چپیه هست و احساس می‌کنم چشم چپم تیز بودن و فوکوسش رو هم از دست داده. به طوری که الان خودم قشنگ می‌فهمم که بیش‌تر کارای خوندن و نوشتنم رو راستیه داره به دوش می‌کشه. حالا قراره ۲۸ فوریه یعنی یک ماه دیگه خود دکتر احمد بخیه‌هام رو بکشه. امروز که برای ویزیت رفتم گفتن همه چیز عالیه فقط من رو هنوز روی کامبیجن۲ بار در روز برای فشار، مکسیدکس ۳ بار در روز برای تورم قرنیه و پرولنسا که نمی‌دونم برای چی هست ۱ بار در روز نگه داشتن و گفتن تا یک ماه دیگه که دکتر احمد رو می‌بینم باید این قطره‌ها رو بریزم. حالا سوالام اینه که آیا ممکنه از دست رفتن سلول‌های آندوتلیلال عامل این کدرشدن بیناییم باشه یا اینکه تا ۲ یا ۳ ماه دیگه این چشم چپم دوباره برمی‌گرده به حالت اولش؟ اگر دیدم کامل برنگرده هیچ وقت خودمو نمی‌بخشم. من فکر می‌کردم که ما الان سال ۲۰۱۷ هستیم و نسبت به ۲۶ سال گذشته علم چشم‌پزشکی خیلی پیشرفت کرده. به ویژه که دکترم هم یه دکتر پاکستانی درجه ۱ هست و نزدیک به ۶-۷ تا تست قبل عمل ازم گرفتن و بعضی‌هاش مثل iol master و Atlas رو دوبار گرفتن که مطمئن بشن اما باز با این حال می‌بینم که عینکم خیلی بیش‌تر دید بهم می‌ده تا لنز. خیلی از نظر روحی برام سخته. ۳-۴ سال گشتن و نظر گرفتن از تمام متخصص‌ها و ۲۶ سال سر کردن با عینک و بعد گذاشتن لنز و درآوردنش و اینکه کلی آسیب زدم به چشمم چون سلول‌های آندوتلیلا قرنیه دیگه تولید نمی‌شن و این همه هزینه و انرژی که من روی این کار گذاشتم همش به فنا رفت. تازه شانس آوردم که نابینا نشدم حد اقل.

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اصن کسی تو این انجمن جواب آدم رو نمی‌ده ... بیخودی وقتمون رو اینجا تلف نکنیم

aslanzahra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ممنون اطلاعات خوبتون من برای متخصص شبکیه چشم خوب در تهران ماه ها دنبال پزشک متخصص خوب گشتم در این سایت با نظر سنجی به راحتی میتونید بهترین هارو پیدا کنید. » بهترین متخصص شبکیه چشم درتهران

Enigma131

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام جناب آقای یاسینی
من سه ماه پیش عمل پی آر کی انجام دادم. پیش دکتر رامین صلوتی در شیراز.
اما حس میکنم بزرگترین اشتباه عمرم رو مرتکب شدم. چشم چپم هم خیلی دوربین شده و هم هاله های چندتایی اطراف هر چیزی میبینم. بخصوص در شب.
هر دو چشم من تقریبا -5.5 بودند و حدود یک و یک و نیم آستیگمات.ضخامت قرنیه ام هم 570 الی 580 میکرو بودند. اما بعد از یک ماه که برای چکاپ رفتم، با یه دستگاهی که هم فشار چشم رو اندازه میگرفت و هم ضخامت قرنیه، با کمال تعجب دیدم که قرنیه راستم 430 شده و چپم 390. یعنی حدود 190 میکرو از قرنیه چپم برداشته شده. اونهم برای -5.5 و یک و نیم آستیگمات!
خود دکتر صلوتی معاینه های بعد از عمل رو انجام نمیده. دکتر زمانی گفت تا ماه چهارم هنوز احتمال بهبود هست. اما متاسفانه من هیچ بهبودی ندیدم.
من توی این فروم از دکتر صلوتی تعریف و تمجید شنیدم. اما متاسفانه ایشون هیچ وقتی برای بیمارها نمیذارن. بیش از یک ملیون تومان هزینه آزمایشهای اولیه رو دادم اما حتی یک دقیقه هم بهشون نگاه نکرد. شب عمل هم حدود 30 نفر رو در یک شب عمل کرد. من که از ساعت 12 شب اومده بودم، ساعت 5 صبح نوبت عملم شد.
حالا سوال من اینه که آیا ممکنه هاله بینی پس از 3 ماه بهبود پیدا کنه؟ ممکنه دوربینی بهبود پیدا کنه؟
ضمنا من چشم چپم خشک هست و گاهی ملتهب میشه . آیا ممکنه ضخامت قرنیه ام با گذشت زمان بهبود پیدا کنه؟ چون با ضخامت فعلی دیگه امکان جراحی اصلاحی هم وجود نداره.

Last edited:

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام جناب آقای یاسینی
من سه ماه پیش عمل پی آر کی انجام دادم. پیش دکتر رامین صلوتی در شیراز.
اما حس میکنم بزرگترین اشتباه عمرم رو مرتکب شدم. چشم چپم هم خیلی دوربین شده و هم هاله های چندتایی اطراف هر چیزی میبینم. بخصوص در شب.
هر دو چشم من تقریبا -5.5 بودند و حدود یک و یک و نیم آستیگمات.ضخامت قرنیه ام هم 570 الی 580 میکرو بودند. اما بعد از یک ماه که برای چکاپ رفتم، با یه دستگاهی که هم فشار چشم رو اندازه میگرفت و هم ضخامت قرنیه، با کمال تعجب دیدم که قرنیه راستم 430 شده و چپم 390. یعنی حدود 190 میکرو از قرنیه چپم برداشته شده. اونهم برای -5.5 و یک و نیم آستیگمات!
خود دکتر صلوتی معاینه های بعد از عمل رو انجام نمیده. دکتر زمانی گفت تا ماه چهارم هنوز احتمال بهبود هست. اما متاسفانه من هیچ بهبودی ندیدم.
من توی این فروم از دکتر صلوتی تعریف و تمجید شنیدم. اما متاسفانه ایشون هیچ وقتی برای بیمارها نمیذارن. بیش از یک ملیون تومان هزینه آزمایشهای اولیه رو دادم اما حتی یک دقیقه هم بهشون نگاه نکرد. شب عمل هم حدود 30 نفر رو در یک شب عمل کرد. من که از ساعت 12 شب اومده بودم، ساعت 5 صبح نوبت عملم شد.
حالا سوال من اینه که آیا ممکنه هاله بینی پس از 3 ماه بهبود پیدا کنه؟ ممکنه دوربینی بهبود پیدا کنه؟
ضمنا من چشم چپم خشک هست و گاهی ملتهب میشه . آیا ممکنه ضخامت قرنیه ام با گذشت زمان بهبود پیدا کنه؟ چون با ضخامت فعلی دیگه امکان جراحی اصلاحی هم وجود نداره.
تو این فروم جواب سوال آدم رو نمی دن ...
اینجا سوالاتت رو بپرس :
http://www.noorvision.com/fa/forum/1/بیمارستان-و-مراکز-فوق-تخصصی-چشم-پزشکی-نور-پرسش-و-پاسخ

mashtiii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام اقای یاسینی.جواب من رو بدید ممنون میشم.نظر شما درباره دکتر مهردادمحمدپور چی هستش برای عمل لازک و prk؟واینکه دکتر صلوتی در شیراز چطور هستن چون شیراز به من نزدیکتر هست برای عمل لازک یا prk
و همچنین نظرتون درباره اینکه اگر شرایط دوری مسافت رو بزارم کنار دکتر هاشمی و میرافتاب و بیمارستان فوق تخصصی نور چی هستش؟

jakjaki

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
1- کدوم مرکز جدیدترین دستگاه Allegretto را موجود داره؟
WaveLight® EX500

2- کدام دکتر بیشترین تبحر و تجربه را در انجام دارد Topography-guided custom ablation treatments (T-CAT)
در ضمن دکتر خوش برخورد باشه که بشه باهاش صحبت کرد مشورت کرد درست جواب بده نه اینکه بخواد فقط یه چیز بگه و اصلا توجه نکنه به حرف و نظر ما

https://www.myalcon.com/products/surgical/wavelight-t-cat-study/clinical-study-results.shtml#

من چشمم مشکل خاصی نداره ولی دوست دارم وقتی تکنولوژی هست با بهترین روش موجود برای بهترین نتیجه عمل کنم و نه همینجوری لیزر بزارن رو چشمم و بگن اینم نتیجه میده! واقعا دکترا داخل ایران افتضاح پررو و بی مسئولیت شدند و اصلا علمشون را بروز نمی کنند و نمیشه اصلا باهاشون مشورت کرد و جواب درست بدن بدون اینکه بهشون بر نخوره!

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
1- کدوم مرکز جدیدترین دستگاه Allegretto را موجود داره؟
WaveLight® EX500

2- کدام دکتر بیشترین تبحر و تجربه را در انجام دارد Topography-guided custom ablation treatments (T-CAT)
در ضمن دکتر خوش برخورد باشه که بشه باهاش صحبت کرد مشورت کرد درست جواب بده نه اینکه بخواد فقط یه چیز بگه و اصلا توجه نکنه به حرف و نظر ما

https://www.myalcon.com/products/surgical/wavelight-t-cat-study/clinical-study-results.shtml#

من چشمم مشکل خاصی نداره ولی دوست دارم وقتی تکنولوژی هست با بهترین روش موجود برای بهترین نتیجه عمل کنم و نه همینجوری لیزر بزارن رو چشمم و بگن اینم نتیجه میده! واقعا دکترا داخل ایران افتضاح پررو و بی مسئولیت شدند و اصلا علمشون را بروز نمی کنند و نمیشه اصلا باهاشون مشورت کرد و جواب درست بدن بدون اینکه بهشون بر نخوره!
وقتی چشمت مشکل نداره دست دکتر جماعت نده چشمت رو

jakjaki

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
وقتی چشمت مشکل نداره دست دکتر جماعت نده چشمت رو
ممنون حرف بسیار درستی ولی خب نزدیک بینی و آستیگمات داره اذیتم میکنه
نیاز دارم داثم پایه لئتاب باشم و بخونم و عینک هم ادیتم دیگه
الان هم تکنولوژِ خوبی این و لی آدم درست می خواد

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ممنون حرف بسیار درستی ولی خب نزدیک بینی و آستیگمات داره اذیتم میکنه
نیاز دارم داثم پایه لئتاب باشم و بخونم و عینک هم ادیتم دیگه
الان هم تکنولوژِ خوبی این و لی آدم درست می خواد
پزشکی شده صنعت دکترای خوبم تو یه شب ۴۰ نفرو عمل می‌کنن اصن وقت اونطوری نمی‌ذارن و یه دفعه می‌زنن چشمت رو ناقص می‌کنن ولی اگه مشکل داری که باید عمل شی دیگه چاره‌ای نیست

بالا