برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

frdsbi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام و تشکر
برای جراحی قوز قرنیه در تهران بهترین پیشنهاد کدوم دکتره ؟

بین بیمارستانهای فارابی ، نور و نگاه کدوم تجهیزات بروزتری دارند ؟

Sani 65

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و خسته نباشيد آقاي ياسيني يا ديگر دوستان اگر اطلاعاتي دارن لطفا دراختيار من بزارن.من براي ١٥ آبان تو بيمارستان فارابي با خانم دكتر محبي وقت عمل پي آر كي دارم.ميخواستم ببينم شما دكتر محبي رو پيشنهاد ميكنيد؟ كسي هست كه عمل كرده باشه و راضي يا ناراضي باشه؟
بعدم اينكه من ٢٥ ابان تا ٣٠ ام ميرم مسافرت ميخوام ببينم تداخلي پيش نمياد؟ يا مسافرتو بايد كنسل كنم؟ ويزيت بعد از عمل چند روز بعدشه؟

zahra_85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
@b.yasini
@iSight
سلام.
من ۳۲ سالمه و از ۱۰ سالگی عینک میزنم.
هر دو چشمم آستیگمات ۴- و نزدیک بین ۰/۵ - هستن.
قصد جراحی لیزری چشم رو دارم.
البته کارمند بانک هستم و کلا هم مطالعه زیاد میکنم.
چند تا سوال داشتم خدمتتون.

۱. با این شرایط چه تکنیک جراحی برای من مناسبتره؟
البته خودم که ‌تو سایتهای مختلف سرچ کردم، به نظرم پی آر کی مناسب تر باشه واسم.
۲. شما چه جراحی رو توصیه میکنید؟ که ترجیحا تو نور باشه.
سال گذشته پیش دکتر طاهری تو نور رفتم. خیلی بی حوصله حرف میزد و کلا با مسخره و طعنه جواب میداد. البته تو معاینه خیلی دقیق بود. (روش پیشنهادی ایشون تو برگ معاینه PRK+MMC روی (TA) بوده. اگه خطش رو درست خونده باشم!)
این هفته با دکتر خانلری و دکتر ادیب مقدم قرار معاینه گذاشتم.
۳. دکتر ادیب مقدم تو نور نیست و به روش ترنس پی آر کی عمل میکنه. تو سایتش خیلی تعریف کرده از روشش. اما میخوام بدونم آیا واقعا تمام مزایایی که گفته شامل روشش میشه؟
۴. توی توصیه هاتون نرخ موفقیت عمل های قبلی پزشک رو گفتید، اما آستیگمات رو نگفتید؟
ممنونم

tymn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.من 29 سالمه.نمره چشمم 5/5 نزدیک بین و 0/75 استیگمات هست.قصد جراحی لیزری چشم رو دارم.با یک پزشک به نام اقای دکتر پورعبدالله در بابل مشورت کردم ایشون گفتن میتونی لازک کنی.کلینیک ایشون مجهز به دستگاه الگراتو ای ایکس 500 هست.توی این عمل ایا پیشرفته بودن دستگاه اهمیت بیشتری داره یا مهارت جراح؟ برای کسب نتیجه صددرصد ایا بهتره که من در کلینیک نور تهران عمل کنم؟ ایا تجهیزات کلینیک نور به روزتر و پیشرفته تر هستن؟

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
آقای @b.yasini و @iSight
شما کجا هستین؟ کاش می‌شد باز آنلاین می‌شدین. من عمل کردم و کلی سوال دارم.

با عرض پوزش به دلیل غیبت طولانی مدت. من در خدمتتون هستم. پستتون در صفحه قبلی رو خوندم و در روزهای بعد از عمل چیزهایی که توصیف کردید کاملا طبیعی هستند.

Last edited:

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام.من 29 سالمه.نمره چشمم 5/5 نزدیک بین و 0/75 استیگمات هست.قصد جراحی لیزری چشم رو دارم.با یک پزشک به نام اقای دکتر پورعبدالله در بابل مشورت کردم ایشون گفتن میتونی لازک کنی.کلینیک ایشون مجهز به دستگاه الگراتو ای ایکس 500 هست.توی این عمل ایا پیشرفته بودن دستگاه اهمیت بیشتری داره یا مهارت جراح؟ برای کسب نتیجه صددرصد ایا بهتره که من در کلینیک نور تهران عمل کنم؟ ایا تجهیزات کلینیک نور به روزتر و پیشرفته تر هستن؟

دستگاه خیلی خوبی است. هم مهاجرت جراح نقش مهمی دارد و هم پیشرفته بودن تکنولوژی به خصوص برای بیمارانی که کیس های پیچیده تر هستند. شماره چشم شما معمول است.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
@b.yasini
@iSight
سلام.
من ۳۲ سالمه و از ۱۰ سالگی عینک میزنم.
هر دو چشمم آستیگمات ۴- و نزدیک بین ۰/۵ - هستن.
قصد جراحی لیزری چشم رو دارم.
البته کارمند بانک هستم و کلا هم مطالعه زیاد میکنم.
چند تا سوال داشتم خدمتتون.

۱. با این شرایط چه تکنیک جراحی برای من مناسبتره؟
البته خودم که ‌تو سایتهای مختلف سرچ کردم، به نظرم پی آر کی مناسب تر باشه واسم.
۲. شما چه جراحی رو توصیه میکنید؟ که ترجیحا تو نور باشه.
سال گذشته پیش دکتر طاهری تو نور رفتم. خیلی بی حوصله حرف میزد و کلا با مسخره و طعنه جواب میداد. البته تو معاینه خیلی دقیق بود. (روش پیشنهادی ایشون تو برگ معاینه PRK+MMC روی (TA) بوده. اگه خطش رو درست خونده باشم!)
این هفته با دکتر خانلری و دکتر ادیب مقدم قرار معاینه گذاشتم.
۳. دکتر ادیب مقدم تو نور نیست و به روش ترنس پی آر کی عمل میکنه. تو سایتش خیلی تعریف کرده از روشش. اما میخوام بدونم آیا واقعا تمام مزایایی که گفته شامل روشش میشه؟
۴. توی توصیه هاتون نرخ موفقیت عمل های قبلی پزشک رو گفتید، اما آستیگمات رو نگفتید؟
ممنونم

شماره شما پیچیده است و احتمالا شاید PRK مناسب تر باشد البته بدون معاینه اسکن های توپوگرافی چشم شما نظر دقیق نمی شود داد. توصیه میکنم حتما با چند پزشک مختلف مشورت کنید. استفاده از MMC هم احتمالا مفید خواهد بود. نرخ موفقیت برای بیمارانی که آستیگمات زیاد دارند به فاکتورهای مختلف بستگی دارد و به سادگی قابل تعمیم نیست.

redmag

Registered User
لایک‌ها
58
عارضه آستیگماتیسم: تعریف عارضه، علائم ابتلا، تشخیص، پیشگیری و درمان

%D8%B9%D8%A7%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%A2%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%B3%D9%85.jpg

عارضه آستیگماتیسم بدین معنی است که قرنیه چشم دارای شکل نامنظم است و باعث مشکلات بینایی در فرد مبتلا می‌شود. قرنیه پوشش روشنی روی لنز و عدسی چشم است. این امر باعث محافظت از این ساختارها و کمک به انتقال نور از طریق چشم می‌شود. قرنیه چشم معمولاً کروی است، اگرچه در افرادی که مبتلابه آستیگماتیسم هستند قرنیه چشم ممکن است مانند یک توپ فوتبال یا بیضی‌شکل داده شود. این امر باعث می‌شود که نور دچار پراکندگی شود و از نقطه‌ی قرنیه عبور کند و همین منجر به تاری دید در فرد مبتلای به این عارضه شود. بسیاری از افراد دارای درجه‌ای از ابتلای به عارضه آستیگماتیسم هستند. درواقع، به‌ندرت پیش می‌آید یک‌چشم حالت کاملاً شکل‌گرفته‌ای را پیدا کند. تصور می‌شود که آستیگماتیسم ارثی است، بنابراین اگر شما آستیگماتیسم داشته باشید، شانس‌های خوبی در ابتلا برای فرزندان شما وجود دارد. این وضعیت اغلب با سایر مشکلات در بینایی، مانند نزدیک‌بینی (myopia) رخ می‌دهد. بسیاری از افراد آستیگماتیسم را با بیماری ” تنبلی چشم” (آمبلیوپیا) اشتباه می‌گیرند. این مشکلات، عارضه‌های مشابهی نیستند، گرچه آستیگماتیسم شدید می‌تواند به بروز تنبلی چشم در فرد کمک کند.

علائم ابتلا به عارضه آستیگماتیسم
شایع‌ترین علامت آستیگماتیسم تاربینی است. بعضی افراد آن را به‌عنوان دوبینی توصیف می‌کنند، اما فقط در یک‌چشم. برخی از افرادی که مبتلابه آستیگماتیسم هستند، دچار خستگی چشم، مشکل لوچ بودن چشم و کج نگاه کردن و سردرد در هنگام کار به‌منظور تمرکز بر روی اشیاء نزدیک یا دور می‌شوند. افرادی ممکن است که مبتلابه آستیگماتیسم متولد شوند، اما همچنین ممکن است متوجه نشوند تا اینکه در سن کودکی شروع به حضور در مدرسه یا یادگیری و خواندن می‌کنند و با توجه به ایجاد علائمی که در بالا اشاره شد، در مورد آن‌ها به آستیگماتیسم شک و سپس این عارضه پیگیری می‌شود.

تشخیص عارضه آستیگماتیسم
چشم‌پزشک یا یک optometrist (اپتومتریست) می‌تواند عارضه آستیگماتیسم را با استفاده از معاینه استاندارد چشم تشخیص داده و برای اقدام‌های موردنیاز به سطوح بالاتر ارجاع دهد.

سیر بیماری
آستیگماتیسم معمولامشکلی مادام‌العمر‌است مگر اینکه درمان شود. بیشتر به‌طورمعمول ممکن است در طول زمان این عارضه به‌آرامی بدتر شود، ولی ممکن هم هست که در طول زندگی پایدار باقی بماند.

پیشگیری از عارضه آستیگماتیسم
از مشکل آستیگماتیسم نمی‌توان پیشگیری کرد. به نظر می‌رسد که این بیماری حالتی ژنتیکی ارثی دارد و از زمان تولد در فرد متولدشده حضور دارد.

درمان عارضه آستیگماتیسم
ممکن است آستیگماتیسم را با استفاده از عینک ها، نوع خاصی از لنزهای تماسی یا عمل جراحی بتوان کنترل کرد. عینک انتخاب خوب و قابل اعتماد است. بیماران که لنزهای تماسی را ترجیح می دهند ممکن است دریابند که آنها به لنزهای سخت محدود می شوند. لنزهای نرم افزاری گاهی اوقات می توانند مورد استفاده قرار گیرند، اما برای موارد شدید تا اندازه ای مناسب نیستند. جراحی ممکن است یک انتخاب باشد، مخصوصا برای افرادی که دچار خشکی چشم یا مشکلات دیگری دارند که آنها را از داشتن لنزهای اصلاح کننده منع می کند. شایع ترین نوع عمل جراحی برای اصلاح آستیگماتیسم LASIK (لیزر in situ keratomileusis) است.

در عمل جراحی لیزیک، یک برش کوچک بر روی سطح چشم ایجاد می‌شود تا یک فلپ کوچک در بافت ایجاد شود که بعدازآن برداشته می‌شود. سپس یک پرتو لیزری سرد برای اصلاح انحنای نامنظم دیده‌شده در آستیگماتیسم استفاده می‌شود. فلپ جایگزین شده و بازیابی معمولاً سریع و بدون درد است.

%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B9%DB%8C%D9%86%DA%A9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%86-%D9%86%D8%B4%D9%86%DB%8C%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C%D8%AF-1-1024x723.jpg

چه زمانی باید به یک متخصص مراجعه کنید؟
اگر دچار مشکل در بینایی یا سردرد هستید، باید با پزشک خود برای مشورت در مورد این مشکل تماس بگیرید. درصورتی‌که از این علائم شکایت دارید، باید قرار ملاقات چشم را برای فرزندتان برنامه‌ریزی کنید، یا اگر متوجه شدید که لوچی چشم یا چروک شدن چشم زیاد است، باید برای پیگیری این مشکل به متخصص مراجعه کنید.

پیش آگهی عارضه آستیگماتیسم
پیش‌آگهی عارضه آستیگماتیسم معمولاً یک مشکل پایدار است. آستیگماتیسم را می‌توان با عینک، عدسی‌های تماسی یا جراحی اصلاح کرد. گاهی اوقات آستیگماتیسم می‌تواند به علت سایر مشکلات پزشکی، به‌ویژه مشکلات التهاب پلک‌ها باشد. آستیگماتیسم که در طول زمان به‌طور پیوسته بدتر می‌شود، درواقع می‌تواند مؤید مشکلی به نام کراتوکونوس باشد. در کراتوکونوس قرنیه در یک ناحیه از چشم ضعیف‌تر شروع می‌شود و شروع به ورم و برآمدگی می‌کند. این مشکل ممکن است نیاز به ملاقات بیشتر پزشک و درمان داشته باشد.
منبع: مجله قرمز

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام من قوز قرنیه دارم و باید عمل کراس لینک انجام بدم اطلاع دارین بهترین دکتر فوق تخصص قرنیه بیمارستان بقیه الله برای انجام این عمل کدوم پزشک هستن ؟

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام و تشکر
برای جراحی قوز قرنیه در تهران بهترین پیشنهاد کدوم دکتره ؟

بین بیمارستانهای فارابی ، نور و نگاه کدوم تجهیزات بروزتری دارند ؟
سلام شما عمل کراس لینک انجام دادین ؟ مشکلی براتون پیش نیومد ؟

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام من قوز قرنیه دارم و باید عمل کراس لینک انجام بدم اطلاع دارین بهترین دکتر فوق تخصص قرنیه بیمارستان بقیه الله برای انجام این عمل کدوم پزشک هستن ؟
کسی نیست به سوال من جواب بده ؟

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
با عرض پوزش به دلیل غیبت طولانی مدت. من در خدمتتون هستم. پستتون در صفحه قبلی رو خوندم و در روزهای بعد از عمل چیزهایی که توصیف کردید کاملا طبیعی هستند.
جناب آیسایت من دو هفته دیگه وقت عمل دارم تا لنز رو دربیارم. اصلا راضی نیستم از دیدم. دارم دیوونه می‌شم. حس می‌کنم بعد از ۲۵ سال که این چشم برام کار کرده دارم دستی دستی نابودش می‌کنم. دورم تار شده و نزدیکم هم خیلی تیزه و به همین دلیل نمی‌تونم چیزی رو بخونم. مشکلم دو تا شده. دکترم می‌گه با یه عینک منفی یک دورم خوب می‌شه ولی امتحان کردم و نشد. نزدیکم هم خراب شده.

eslami67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
@b.yasini سلام جناب یاسینی
میخواستم نظرتونو درباره آقای دکتر ترابی که در بقیه الله هستن بپرسم؟ کارشون خوب هست؟
من قصد دارم پیش ایشون برای عمل لیزیک یا لازک چشم برم و اینکه میخواستم بدونم آیا عمل کردن در بیمارستان یا مطب خود دکتر فرق میکنه یعنی ممکنه شرایط فرق کنه یا همین که دکتر مورد نظر مشخص و مورد تاییده کافیه

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اینم جواب بدن دوستان ممنون میشم

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
جناب آیسایت من دو هفته دیگه وقت عمل دارم تا لنز رو دربیارم. اصلا راضی نیستم از دیدم. دارم دیوونه می‌شم. حس می‌کنم بعد از ۲۵ سال که این چشم برام کار کرده دارم دستی دستی نابودش می‌کنم. دورم تار شده و نزدیکم هم خیلی تیزه و به همین دلیل نمی‌تونم چیزی رو بخونم. مشکلم دو تا شده. دکترم می‌گه با یه عینک منفی یک دورم خوب می‌شه ولی امتحان کردم و نشد. نزدیکم هم خراب شده.

چند وقته که عمل کردید؟ چون معمولا چندین ماه (حتی تا 1 سال) طول میکشه به دید جدیدتون عادت کنید. قاعدتا چون چشم شما قابلیت Accomodation ندارد باید حتما برای نزدیک یا دور (یا شاید هر دو) از عینک استفاده کنید. در حال حاضر دید دور و نزدیک شما چقدر است؟‌اگر درست یادم باشد دید شما قبل از عمل حدود 20/60 بود؟

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
چند وقته که عمل کردید؟ چون معمولا چندین ماه (حتی تا 1 سال) طول میکشه به دید جدیدتون عادت کنید. قاعدتا چون چشم شما قابلیت Accomodation ندارد باید حتما برای نزدیک یا دور (یا شاید هر دو) از عینک استفاده کنید. در حال حاضر دید دور و نزدیک شما چقدر است؟‌اگر درست یادم باشد دید شما قبل از عمل حدود 20/60 بود؟

دید دورم قبل از عمل ۲۰/۶۰ بود الان شده ۲۰/۱۰۰ البته چون من جاهای مختلفی رفته بودم بعضی از اونا من جمله دکتر شمس که اینجا خیلی معروفه دید چشم چپمو ۲۰/۱۵۰ به دست آورده بودن که الان شده ۲۰/۱۰۰ که از نظر اونا پیشرفت محسوب می‌شه. خیلی خیلی ناراحتم جناب آی‌سایت. الان دیسفوتوپسی دارم و لبه لنز رو هم می بینم و پرشر اسپایک هم داشتم که یهو فشار جفت چشام رفت رو ۴۰ که منو به صورت امرجنسی ویزیت کردن و گذاشتنم روی کامبیگن و لومیگان. اینا به کنار، دیدم هم برای نزدیک و هم برای دور داغون شده. شما گفتین دیدم بهتر می‌شه. واقعا به مرز خودکشی رسیدم. الان بعد سه ماه ناچارم لنزو درآرم. ۱۵ ژانویه یعنی دو هفته دیگه عملمه. تازه دکتر احمد رو سرچ کنید می‌بینید بهترین دکتریه که می‌تونستم پیدا کنم. خیلی سخته جناب آی‌سایت. این سه ماه اندازه سی سال پیر شدم. باور کن هفت هشت تا تار موی سفید پیدا کردم. شاید برا شما خنده دار باشه ولی خیلیا قبل عمل گفتن این کارو نکن. فقط شانس آوردم دکتر احمد لنز تکنیس رو که تا شو و سه تکه هست رو برام گذاشت. بقیه که می‌گفتن من کپسولار بگ ساپورت ندارم و می‌خواستن لنز آرتیزان یا الکان تو پوستریور چیمبر من کار بذارن. یه مشکل دیگه هم که دارم اینه که دکتر احمد گفت اگه تشخیص بده که کشیدن بخیه‌ها برام ضرر داشته باشه باید تا آخر عمر بخیه ها رو قرنیم بمونه!! من نمی‌خوام حالا چه خاکی به سرم بریزم نمی‌دونم. اینم عکس چشم نازنینم که خرابش کردم:
https://screenshot.net/474l8sv

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
جناب آیسایت من چشم چپم زیر نوشته های روی مانیتور یا تلویزیون یه نوشته دیگه عین خودش می بینه و مثلا زیر پلاک ماشین ها یه پلاک دیگه البته تو‌ شب و نور کم مشخص میشه و اینکه نوشته های روی مانیتور رو نمی تونم بخونم سیاهی های در هم بر هم می بینم فقط، مگر نزدیک شم به مانیتور ... خواستم ببینم این ها علائم قوز قرنیه اس ؟ و اینکه اگر ۶ ماه دیگه بدتر شه و بخوام عمل کراس لینک انجام بدم بهترین فوق تخصص قرنیه بقیه الله کدوم پزشک هستن ؟ لازم به ذکر هست من یه مدت ۲ ۳ ماهه دنبال پیکسل سوخته رو یه سری گوشی می گشتم نور رو تا ته زیاد می کردم و از نزدیک به گوشی خیره می شدم دیدم تار شد و رفتم بقیه الله و اونجا تابلوی بینایی سنجی شاید ۷ خط از ۱۰ خط رو تونستم ببینم و اپتومتریست مشکوک به قوز قرنیه شد و عکس نشون داد قوز خفیف دارم ضخامت قرنیه چشم چپ ۴۹۶ میکرومتر و چشم راست ۵۱۳ ولی چشم راست با عینک دید کامل دارم برعکس چپ رفتم کلینیک نور و پزشک با توجه به صحبت هام که اصرار داشتم یه oct از شبکیه نوشتن و عکس oct چیزی نشون نداد راهنمایی بفرمایین ممنون میشم

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
جناب آیسایت من چشم چپم زیر نوشته های روی مانیتور یا تلویزیون یه نوشته دیگه عین خودش می بینه و مثلا زیر پلاک ماشین ها یه پلاک دیگه البته تو‌ شب و نور کم مشخص میشه و اینکه نوشته های روی مانیتور رو نمی تونم بخونم سیاهی های در هم بر هم می بینم فقط، مگر نزدیک شم به مانیتور ... خواستم ببینم این ها علائم قوز قرنیه اس ؟ و اینکه اگر ۶ ماه دیگه بدتر شه و بخوام عمل کراس لینک انجام بدم بهترین فوق تخصص قرنیه بقیه الله کدوم پزشک هستن ؟ لازم به ذکر هست من یه مدت ۲ ۳ ماهه دنبال پیکسل سوخته رو یه سری گوشی می گشتم نور رو تا ته زیاد می کردم و از نزدیک به گوشی خیره می شدم دیدم تار شد و رفتم بقیه الله و اونجا تابلوی بینایی سنجی شاید ۷ خط از ۱۰ خط رو تونستم ببینم و اپتومتریست مشکوک به قوز قرنیه شد و عکس نشون داد قوز خفیف دارم ضخامت قرنیه چشم چپ ۴۹۶ میکرومتر و چشم راست ۵۱۳ ولی چشم راست با عینک دید کامل دارم برعکس چپ رفتم کلینیک نور و پزشک با توجه به صحبت هام که اصرار داشتم یه oct از شبکیه نوشتن و عکس oct چیزی نشون نداد راهنمایی بفرمایین ممنون میشم

علائم آستیگماتیسم است ولی بیانگر این نیست که قوزقرنیه ندارید. در بعضی مواقع قوزقرنیه باعث بوجود آمدن آستیگماتیسم نامنظم میشود. آیا اسکن توپوگرافی از چشم چپتان گرفتید؟

بالا