برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
دید دورم قبل از عمل ۲۰/۶۰ بود الان شده ۲۰/۱۰۰ البته چون من جاهای مختلفی رفته بودم بعضی از اونا من جمله دکتر شمس که اینجا خیلی معروفه دید چشم چپمو ۲۰/۱۵۰ به دست آورده بودن که الان شده ۲۰/۱۰۰ که از نظر اونا پیشرفت محسوب می‌شه. خیلی خیلی ناراحتم جناب آی‌سایت. الان دیسفوتوپسی دارم و لبه لنز رو هم می بینم و پرشر اسپایک هم داشتم که یهو فشار جفت چشام رفت رو ۴۰ که منو به صورت امرجنسی ویزیت کردن و گذاشتنم روی کامبیگن و لومیگان. اینا به کنار، دیدم هم برای نزدیک و هم برای دور داغون شده. شما گفتین دیدم بهتر می‌شه. واقعا به مرز خودکشی رسیدم. الان بعد سه ماه ناچارم لنزو درآرم. ۱۵ ژانویه یعنی دو هفته دیگه عملمه. تازه دکتر احمد رو سرچ کنید می‌بینید بهترین دکتریه که می‌تونستم پیدا کنم. خیلی سخته جناب آی‌سایت. این سه ماه اندازه سی سال پیر شدم. باور کن هفت هشت تا تار موی سفید پیدا کردم. شاید برا شما خنده دار باشه ولی خیلیا قبل عمل گفتن این کارو نکن. فقط شانس آوردم دکتر احمد لنز تکنیس رو که تا شو و سه تکه هست رو برام گذاشت. بقیه که می‌گفتن من کپسولار بگ ساپورت ندارم و می‌خواستن لنز آرتیزان یا الکان تو پوستریور چیمبر من کار بذارن. یه مشکل دیگه هم که دارم اینه که دکتر احمد گفت اگه تشخیص بده که کشیدن بخیه‌ها برام ضرر داشته باشه باید تا آخر عمر بخیه ها رو قرنیم بمونه!! من نمی‌خوام حالا چه خاکی به سرم بریزم نمی‌دونم. اینم عکس چشم نازنینم که خرابش کردم:
https://screenshot.net/474l8sv

مقداری دیسفوتوپیسا قابل پیشبینی بود و برای حدود 30 درصد بیماران آب مروارید بوجود می آید. درباره ضعف بینایی هم با بهترین عینک آیا دید دور شما 20/100 است؟ دید نزدیک شما با بهترین عینک (برای نزدیک نه همان عینک دور) چقدر است؟

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
علائم آستیگماتیسم است ولی بیانگر این نیست که قوزقرنیه ندارید. در بعضی مواقع قوزقرنیه باعث بوجود آمدن آستیگماتیسم نامنظم میشود. آیا اسکن توپوگرافی از چشم چپتان گرفتید؟
بله تشخیص قوز خفیف دادن ولی مشکل اینه چشم چپم نوشته ها رو نمی بینه مگه نزدیک باشم به مانیتور وگرنه درهم بر هم و یه سیاهی می بینه
شما می دونین کدوم پزشک بیمارستان بقیه الله برای کراس لینک بهتره ؟

eslami67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
@iSight
می بخشید وقتتونو میگیرم میشه سوال منم جواب بدید
برای برداشتن عینک میخوام اقدام به عمل کنم میخواستم ببینم آقای دکتر ترابی که در بقیه الله هستن را میشناسید؟ کارشون چطوره؟ قصد دارم پیش ایشون برم اما کمی نگران هستم

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
مقداری دیسفوتوپیسا قابل پیشبینی بود و برای حدود 30 درصد بیماران آب مروارید بوجود می آید. درباره ضعف بینایی هم با بهترین عینک آیا دید دور شما 20/100 است؟ دید نزدیک شما با بهترین عینک (برای نزدیک نه همان عینک دور) چقدر است؟
نه دیگه مشکلم همینه که به زور با لنز دید دورم ۲۰/۱۰۰ هست و دکتر احمد می‌گه با منفی ۱ دید دورم درست می‌شه و دکتر شمس هم می‌گه با منفی ۷۵. یعنی من که قبلا هایپروپ بودم الان مایوپ شدم. ولی من هر جفتشو هم منفی یک هم منفی هفتاد و پنج رو امتحان کردم هیچ کدوم دید دورمو خوب نکرد. حالا دکتر احمد می‌گه برا رفع دیسفوتوپسی می‌تونه با لیزر یه بخش از کپسولار بگ من رو برداره که من مخالفت کردم. می‌گه می‌تونه با لیزر دید دورم رو هم خوب کنه ولی باز من قبول نکردم. تموم سعیشو کرد که لنز رو نگه دارم. اصلا راضی نیستم. من با عینک فکسنی خودم که مثبت هشت بود هم دور و هم نزدیک رو خوب می‌دیدم. گرچه که این ۲۰/۶۰ رو فقط دکتر ارجمند در آورد تقریبا بقیه دکترا گفتن ۲۰/۱۵۰ یا ۲۰/۲۰۰ هستش چون تنبلیش بیش‌تر از راستیه هست.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
بله تشخیص قوز خفیف دادن ولی مشکل اینه چشم چپم نوشته ها رو نمی بینه مگه نزدیک باشم به مانیتور وگرنه درهم بر هم و یه سیاهی می بینه
شما می دونین کدوم پزشک بیمارستان بقیه الله برای کراس لینک بهتره ؟
بهتر است بپرسید کدام پزشک بیشترین سابقه در عمل های Topography-guided PRK + Cross Linking را دارد.
@iSight
می بخشید وقتتونو میگیرم میشه سوال منم جواب بدید
برای برداشتن عینک میخوام اقدام به عمل کنم میخواستم ببینم آقای دکتر ترابی که در بقیه الله هستن را میشناسید؟ کارشون چطوره؟ قصد دارم پیش ایشون برم اما کمی نگران هستم

متاسفانه من با ایشان آشنایی ندارم ولی پرسش هایی که در لینک امضایم اشاره کردم رو بپرسید و اگر پاسخ ها مطلوب بود کار ایشان قطعا خوب است.

Last edited:

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
نه دیگه مشکلم همینه که به زور با لنز دید دورم ۲۰/۱۰۰ هست و دکتر احمد می‌گه با منفی ۱ دید دورم درست می‌شه و دکتر شمس هم می‌گه با منفی ۷۵. یعنی من که قبلا هایپروپ بودم الان مایوپ شدم. ولی من هر جفتشو هم منفی یک هم منفی هفتاد و پنج رو امتحان کردم هیچ کدوم دید دورمو خوب نکرد. حالا دکتر احمد می‌گه برا رفع دیسفوتوپسی می‌تونه با لیزر یه بخش از کپسولار بگ من رو برداره که من مخالفت کردم. می‌گه می‌تونه با لیزر دید دورم رو هم خوب کنه ولی باز من قبول نکردم. تموم سعیشو کرد که لنز رو نگه دارم. اصلا راضی نیستم. من با عینک فکسنی خودم که مثبت هشت بود هم دور و هم نزدیک رو خوب می‌دیدم. گرچه که این ۲۰/۶۰ رو فقط دکتر ارجمند در آورد تقریبا بقیه دکترا گفتن ۲۰/۱۵۰ یا ۲۰/۲۰۰ هستش چون تنبلیش بیش‌تر از راستیه هست.

به نظر من عجله نکنید برای در آوردن لنز. فعلا عمل لیزر برای رفع دید دور نکنید چون اگر با لنز از دیدتان راضی نیستید لیزر فقط شاید اندکی قادر به بهبود آن باشد. صحبت دکتر احمد هم صحیح است با لیزر میشود دیسفوتوپیسا را بهبود بست ولی برای آن هم عجله نکنید. به نظر من حداقل قبل از در آوردن لنز یک RGP contact fitting انجام بدهید شاید نتیجه بهتری داد. حدس میزنم دید شما قبل از عمل همان 20/150 یا 20/200 بوده (مشابه سایر افرادی در شرایط شما). بد نیست کل کیستان رو هم ببرید پیش یک پزشک جدید و بطور کلی نظر بخواهید ازشان.

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بهتر است بپرسید کدام پزشک بیشترین سابقه در عمل های Topography-guided PRK + Cross Linking را دارد.

متاسفانه من با ایشان آشنایی ندارم ولی پرسش هایی که در لینک امضایم اشاره کردم رو بپرسید و اگر پاسخ ها مطلوب بود کار ایشان قطعا خوب است.
جناب آیسایت من یه مدت نور صفحه رو تا ته زیاد می کردم از نزدیک صفحه ی گوشی رو چک می کردم دنبال پیکسل سوخته می گشتم رو چنتا گوشی، امکان داره شبکیه ام مشکل پیدا کرده باشه، تو کلینیک نور عکس oct انداختن مشکلی نداشت ولی ۳۰ ام نوبت فوق تخصص شبکیه دارم

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
جناب آیسایت من یه مدت نور صفحه رو تا ته زیاد می کردم از نزدیک صفحه ی گوشی رو چک می کردم دنبال پیکسل سوخته می گشتم رو چنتا گوشی، امکان داره شبکیه ام مشکل پیدا کرده باشه، تو کلینیک نور عکس oct انداختن مشکلی نداشت ولی ۳۰ ام نوبت فوق تخصص شبکیه دارم

دلایل متفاوتی میتواند داشته باشد. باید معاینه شوید. حتما همه این مسائل را به پزشک فوق تخصص شبکیه بگویید.

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دلایل متفاوتی میتواند داشته باشد. باید معاینه شوید. حتما همه این مسائل را به پزشک فوق تخصص شبکیه بگویید.
عکس oct گویای همه چیز هست یا باید عکس دیگری هم انداخته بشه چون oct چشم چپ و راستم اوکی بود

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
به نظر من عجله نکنید برای در آوردن لنز. فعلا عمل لیزر برای رفع دید دور نکنید چون اگر با لنز از دیدتان راضی نیستید لیزر فقط شاید اندکی قادر به بهبود آن باشد. صحبت دکتر احمد هم صحیح است با لیزر میشود دیسفوتوپیسا را بهبود بست ولی برای آن هم عجله نکنید. به نظر من حداقل قبل از در آوردن لنز یک RGP contact fitting انجام بدهید شاید نتیجه بهتری داد. حدس میزنم دید شما قبل از عمل همان 20/150 یا 20/200 بوده (مشابه سایر افرادی در شرایط شما). بد نیست کل کیستان رو هم ببرید پیش یک پزشک جدید و بطور کلی نظر بخواهید ازشان.
جناب آی‌سایت چیزی که من ازش گله دارم اینه که هیچ‌کس حتی دکتر احمد و بقیه دکترهای دیگه و جناب یاسینی و شما هیچ کس بهم نگفت که این عینکی که همیشه می‌زدم که مثبت هشت هست دید دور و نزدیک و میانه عالی بهم می‌ده در حالی که لنز فقط دید نزدیک رو یه کم بهتر می‌کنه اونم نه در حد عینک. یعنی الان من باید هم برا نزدیک عینک بگیرم هم دور تازه بازم دورم اون طوری که با عینک بود نمی‌شه. کلا بزرگ‌ترین اشتباه عمرم بود. حالا فشار چشم و دیدن لبه لنزو دیسفوتوپسی و درد چشم چپم و آستیگمات بعد عمل به کنار.

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
جناب آیسایت نور صفحه‌ی گوشی به شبکیه آسیب زده باشه oct نشون می ده یا عکس دیگه ای هم لازم هست ممنون میشم بفرمایید چه عکسایی نیاز هست ؟؟؟ خیلی نگرانم ...

masoud_mhdpr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
مدتی قبل در مراجعه به پزشک متخصص در بیمارستان بینا با وجود داشتن شرایط عمل فمتولیزیک (ضخامت قرنیه و نمره چشم ثابت و ...) پزشک تمایلی به انجام این عمل نداشت وTransPRK را پیشنهاد کرد. دلیل دکتر عدم اطمینان نسبت به یکپارچگی قرنیه پس از عمل بوده است. خواهشمندم دکتر حاذق در بیمارستان بینا که در عمل فمتولیزیک هم با تجربه باشند، معرفی نمایید.

با تشکر

damned one

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
نیازی به هیچ گونه عمل نیست من عمل کردم دوباره برگشت ولی از نسخه ی طب اسلامی سرمه اثمد + کافوری استفاده کردم چشمام خوب شد. حیف 3 تومنی که هزینه عمل کردم. فقط سراغ طب اسلامی برین و بس درمان همه بیماری ها و اعمال جراحی تو طب اسلامی هست

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نیازی به هیچ گونه عمل نیست من عمل کردم دوباره برگشت ولی از نسخه ی طب اسلامی سرمه اثمد + کافوری استفاده کردم چشمام خوب شد. حیف 3 تومنی که هزینه عمل کردم. فقط سراغ طب اسلامی برین و بس درمان همه بیماری ها و اعمال جراحی تو طب اسلامی هست
چه مشکلی داشت چشم شما ؟

mashtiii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام اقای یاسینی.جواب من رو بدید ممنون میشم.نظر شما درباره دکتر مهردادمحمدپور چی هستش برای عمل لازک و prk؟واینکه دکتر صلوتی در شیراز چطور هستن چون شیراز به من نزدیکتر هست برای عمل لازک یا prk
و همچنین نظرتون درباره اینکه اگر شرایط دوری مسافت رو بزارم کنار دکتر هاشمی و میرافتاب و بیمارستان فوق تخصصی نور چی هستش؟

alirezakahki

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
192
سلام دوستان بنده شهرستان ساری زندگی میکنم اینجا مرکز لیزیک و لازک زدن سال 93 . نمیدونم همینجا عمل کنم چشممو یا برم تهران کلینیک نور ؟!
میخاستم بدونم اگه دستگاه اینجا بالاترین تکنولوژی باشه خب فرقی نداره ؟!

بالا