برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

vali46

Registered User
لایک‌ها
1
سلام جناب b.yasini
ببخشید از بین دکترهای کلینیک نور به جز دکتر هاشمی کار کدومشون بهتر تره؟(یعنی اگه دکتر نباشه به جاش عمل میکنه؟)
آیا همه دستگاهاشون از نوع visx هست یا نه؟
آستیگمات رو هم اصلاح میکنه؟
هزینه عمل توی نور چقدر است ؟

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب b.yasini
ببخشید از بین دکترهای کلینیک نور به جز دکتر هاشمی کار کدومشون بهتر تره؟(یعنی اگه دکتر نباشه به جاش عمل میکنه؟)
آیا همه دستگاهاشون از نوع visx هست یا نه؟
آستیگمات رو هم اصلاح میکنه؟
هزینه عمل توی نور چقدر است ؟

دوست عزیز من دکتر های نور همه خوب هستند اما از نظر من بجز دکتر هاشمی دکتر غلامی نژاد بسیار متبحر هست البته دکتر نيك بين هم بسیار خوبه ولی در شبکیه دکتر ریاضی بهترین هست.

بیمراستان نور دارای دو عدد دستگاه لیزر هست. یکی COncerto تولید wavelight و Alcon آمریکا که گرونترین دستگاه دنیا هست که دکتر هاشمی اونو بدلیل عدم پشتیبانی و هزینه بالا و نتیجه برابر با visx کمتر استفاده می کنه.
دیگری دستگاه visx که بهترین دستگاه لیزرتولید Abbott امریکاست .

آستیگمات در حد کم و با بعضی شرایط اصلاح میشه البته باید با پزشک کشورت کنید.
در مورد هزینه عمل در بیمراستان اطلاع زیادی ندارم که سوال می کنم و بهتون می گم.

vali46

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز من دکتر های نور همه خوب هستند اما از نظر من بجز دکتر هاشمی دکتر غلامی نژاد بسیار متبحر هست البته دکتر نيك بين هم بسیار خوبه ولی در شبکیه دکتر ریاضی بهترین هست.

بیمراستان نور دارای دو عدد دستگاه لیزر هست. یکی COncerto تولید wavelight و Alcon آمریکا که گرونترین دستگاه دنیا هست که دکتر هاشمی اونو بدلیل عدم پشتیبانی و هزینه بالا و نتیجه برابر با visx کمتر استفاده می کنه.
دیگری دستگاه visx که بهترین دستگاه لیزرتولید Abbott امریکاست .

آستیگمات در حد کم و با بعضی شرایط اصلاح میشه البته باید با پزشک کشورت کنید.
در مورد هزینه عمل در بیمراستان اطلاع زیادی ندارم که سوال می کنم و بهتون می گم.

ممنون دوست عزیز
برای جراحي عيوب انكساري کدوم پزشک از همشون بهتره ؟راستش اطلاعاتی زیادی در این مورد ندارم اما فکر کنم بهتره این ضعف چشم رو درمان شه تا اینکه پشت عینک قایمش کنم
راستی این دستگاه فمتولیزیک چجوریه نتیجه عمل باهاش بهتره یعنی با برش لیزری؟
خیلی مننونم از وقت و اطلاعات خوبتون

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون دوست عزیز
برای جراحي عيوب انكساري کدوم پزشک از همشون بهتره ؟راستش اطلاعاتی زیادی در این مورد ندارم اما فکر کنم بهتره این ضعف چشم رو درمان شه تا اینکه پشت عینک قایمش کنم
راستی این دستگاه فمتولیزیک چجوریه نتیجه عمل باهاش بهتره یعنی با برش لیزری؟
خیلی مننونم از وقت و اطلاعات خوبتون

من همچنان دکتر خانلری را پیشنهاد می کنم. البته اگر اصرار در عمل در بیمارستان نور دارید ببینید می تونید دکتر تبریزی رو ببینید فکر کنم دیگه اونجا نیستند اما اگه باشند در لیزر کارشون خیلی خوبه.
همانطور که بارها گفتم دستگاه فمتولیزیک دستگاه بسیار پیشرفته است برای برش قرنیه با لیزر. در صورتیکه با این دستگاه عمل بشه بهتره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
کلینیک های معروف تهران:

کلینیک مرکزی شهر:
واقع در ونک ، به مدیریت دکتر مسیح هاشمی یکی از به روزترین و قویترین کلینیک های چشم در تهران می باشد. این مرکز با مدیریت دقیق دکتر مسیح هاشمی (متفاوت از دکتر حسن هاشمی) دارای مجموعه ای از پیشرفته ترین دستگاههای جراحی ، کادر اتاق عمل و جراحان می باشد. دکتر هاشمی با بستن قرار دادهای مختلف با شکرتها و بیمها ها قیمت جراحی را در این مرکز به شدت کاهش داده.

کلینیک ونک :
واقع در میدان ونک بعد از گاندی. به مدیریت دکتر مروستی . این کلینیک بسیار تمیز و زیباست و کادر اتاق عمل این کلینیک جزوه تمیز ترین و مجربترین کاردهای اتاق عمل در ایران هستند. دستگاههای بسیار پیشرفته و جراحان معروفی در این کلینیک عمل می کنن. دستگاه های لیزر Alegratoo و Technolos در این مرکز موجود است.

کلینیک نگاه تهران:
این مرکز دارای دو بخش درمانگاه (واقع در ضرابخانه) و جراحی (واقع در میرداماد) هست. دکتر های معروفی در این مرکز عمل می کنن. به زودی بیمارستان نگاه در ضرابخانه به طور کامل فعال میشه که جراحی نیز به آنجا منتقل میشه. در ضمن نگاه یکی از قدیمی ترین کلینیک های تهران هست. تعداد دستگاههای این مرکز از بقیه مراکز بیشتره.

کلینیک بینا رسالت:
واقع در رسالت به مدیریت دکتر نادری . مجهزترین کلینیک در شرق تهران. دکتر های بسیار متبخری مثل دکتر نادری ، دکتر نیکخو و... در این مرکز عمل میکنن. این مرکز نوساز بوده و دستگاههای جدید دارد.

کلینیک نوین دیدهگان:
واقع در وزرا، مرکز قدیمی و معروف و دارای دستگاههای گران قیمت. این مرکز توسط دکتر سلامت و دکتر جباروند اداره میشه.

کلینیک حکیم
به مدیریت دکتر حسینی نژاد یکی از مراکز خوب در جنوب شهر هست. البته دستگاههاش یکمی قدیمیه.

RoOozbeh

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
25
بنده 3 سال پیش عمل لازیک انجام دادم و الان اینجا هستم که یه سری نکات رو به دوستان اعلام کنم ..
بدترین مشکل این عمل خشکی بیش از حد چشمها هستش ... از قراره معلوم در حین این پروسه مقداری از مجاری اشکی شما از بین میرود نتیجه این پروسه هم اینه که صبح ها خیلی سخت چشماتون باز میشه و اگر بخواید یه دفعه بازشون کنید درد شدیدی احساس میکنید ....نتیجه دومش حساس شدن بسیار چشمهاست طوری که بعد از عمل من خیلی به ندرت چشمامو صاف و بدون خون میبینم
اخرین نصیحت من برای دوستانی که مشتاق عمل لازیک هستن اینه که از الان خودشون رو آمده کنند و این حقیقت رو به خودشون گوشزد کنند که این عمل 100% چشمهای خدادایشونو بهشون برنمیگردونه و در آینده دچار مشکل میشوند
حال یکسری برای بدست آوردن دید بهتر این مشکلات رو به جون میخرند و یکسری هم به همون عینک و لنز بسنده میکنند

درضمن ریسک عفونت قرنیه در لازیک بسیار کمتر از لیزیک میباشد

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
بنده 3 سال پیش عمل لازیک انجام دادم و الان اینجا هستم که یه سری نکات رو به دوستان اعلام کنم ..
بدترین مشکل این عمل خشکی بیش از حد چشمها هستش ... از قراره معلوم در حین این پروسه مقداری از مجاری اشکی شما از بین میرود نتیجه این پروسه هم اینه که صبح ها خیلی سخت چشماتون باز میشه و اگر بخواید یه دفعه بازشون کنید درد شدیدی احساس میکنید ....نتیجه دومش حساس شدن بسیار چشمهاست طوری که بعد از عمل من خیلی به ندرت چشمامو صاف و بدون خون میبینم
اخرین نصیحت من برای دوستانی که مشتاق عمل لازیک هستن اینه که از الان خودشون رو آمده کنند و این حقیقت رو به خودشون گوشزد کنند که این عمل 100% چشمهای خدادایشونو بهشون برنمیگردونه و در آینده دچار مشکل میشوند
حال یکسری برای بدست آوردن دید بهتر این مشکلات رو به جون میخرند و یکسری هم به همون عینک و لنز بسنده میکنند

دوست عزیز تشکر از بابت راهنماییتون

چند تا نکته

1- آیا از عملتون راضی هستید در کدوم مرکز و توسط کدوم دکتر عمل شدید.

2- سوزش روز بعد به دودلیل هست. اولا ریختن بتامتازون و چند قطره دیگر در چشم که باعث کاهش کارکرد عدد اشکی میشه که در این مورد اشک مصنوعی داده میشه که در 2 تا 3 روز بعد از عمل از خشکی چشم ها جلوگیزی کنه. دوما به دلیل ایجاد برش بر روی قرنیه مثل سنگی که روشو می تراشی و نا هموار میشه چند روز طول میکشه تا سطح قرنیه کمی هموار بشه. به همین دلیل در صبحها کمی سوزش داره.

اخرین نصیحت من برای دوستانی که مشتاق عمل لازیک هستن اینه که از الان خودشون رو آمده کنند و این حقیقت رو به خودشون گوشزد کنند که این عمل 100% چشمهای خدادایشونو بهشون برنمیگردونه و در آینده دچار مشکل میشو
به طور کلی به آدم های خیلی ریالستیک عمل لیزیک توصیه نمیشه کسی که چشمش 1 شماره ضعیفه و بدون عینک هم به کارش ادامه می ده انتخاب خوبی برای عمل نیست. این عمل برای افرادی توصیه میشه که چند سال با عینک شماره بالا درگیر هستند و عینک بخشی از زندگی روزمره شده براشون.

قراره معلوم در حین این پروسه مقداری از مجاری اشکی شما از بین میرود
بعید می دونم به اینصروت باشه

نتیجه دومش حساس شدن بسیار چشمهاست طوری که بعد از عمل من خیلی به ندرت چشمامو صاف و بدون خون میبینم
این مورد رو هم من در نزدیکانم که لیزیک و لازک کردن ندیدم شاید بهتر باشه این مورد رو با پزشکتون در میون بزارید.

دقیقا به اینصورته.

RoOozbeh

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
25
دوست عزیز تشکر از بابت راهنماییتون

چند تا نکته

1- آیا از عملتون راضی هستید در کدوم مرکز و توسط کدوم دکتر عمل شدید.

2- سوزش روز بعد به دودلیل هست. اولا ریختن بتامتازون و چند قطره دیگر در چشم که باعث کاهش کارکرد عدد اشکی میشه که در این مورد اشک مصنوعی داده میشه که در 2 تا 3 روز بعد از عمل از خشکی چشم ها جلوگیزی کنه. دوما به دلیل ایجاد برش بر روی قرنیه مثل سنگی که روشو می تراشی و نا هموار میشه چند روز طول میکشه تا سطح قرنیه کمی هموار بشه. به همین دلیل در صبحها کمی سوزش داره.

به طور کلی به آدم های خیلی ریالستیک عمل لیزیک توصیه نمیشه کسی که چشمش 1 شماره ضعیفه و بدون عینک هم به کارش ادامه می ده انتخاب خوبی برای عمل نیست. این عمل برای افرادی توصیه میشه که چند سال با عینک شماره بالا درگیر هستند و عینک بخشی از زندگی روزمره شده براشون.

بعید می دونم به اینصروت باشه

این مورد رو هم من در نزدیکانم که لیزیک و لازک کردن ندیدم شاید بهتر باشه این مورد رو با پزشکتون در میون بزارید.

دقیقا به اینصورته.
سلام
ببینید درجه رضایت تو آدمای مختلف فرق میکنه ...از نظر من این عمل 90 درصد واسه من رضایت بخش بوده ...
من + دوستم + خواهرم هر سه پیش دکتر ملکی و در کلینیک رازی تهران 3 سال پیش عمل کردیم ....
خواهرم هیچ نوع مشکل از لحاظ حساسیت چشمی نشون نداد ... دوستم فقط صبح ها مشکل داره و منم از
جفتشون ناراضی تر بودم . هم مشکل قرمزی و حساسیت چشمی و هم مشکل باز کردن چشم در صبح ها رو دارم
نکته دومی که شما اشاره کردید فقط مربوط به 3 ماهه بعد از عمل که از اشک مصنوعی استفاده میکنید نمیشه ...من بعد از 3 سال هنوز این مشکل رو دارم و از دیگر دوستانم که سوال میکنم این مشکل رو دارن... یه موضوع دیگه که واسه من بعد از عمل پیش امد جمع شدن چربی بروی لبه ی پایینی پلکم بود به کل در قدد اشکی چشمم تغییر ایجاد شده در حالیکه قبلا چشمم همچین مشکلی نداشت... تنها استدلال منطقی ازین موضوع همون سوزانده شدن مجاری اشکی هست و نیاز افزایش یافته به اشک و تغییر در روند کاری قدد اشکی هست
حتی بعد از عمل به یه دکتر چشم دیگه ای هم مراجعه داشتم و ایشونم بهمین موضوع اشاره داشتن
اکثر دکترهای چشم به عوارض بعد از این عمل اشاره ای نمیکنند و این باعث میشه افراد به این موضوع توجه نکنند
بعد از عمل هم طرف میبینه دید چشمش خوبه و یه جوری این عوارض رو به جون میخره ....
من خیلی به این امر معتقدم هیچ عملی رضایت 100 درصدی شما رو بهمراه نداره .. من 2 تا عمل داشتم یکی بینی و دیگری چشم تو هردوشون به این نتیجه رسیدم;)
در مورد نکته سوم اشاره شده : بله حق با شماست منم توصیه نمیکنم چون نتیجه عمل در شماره های پایین
کمتر هست و در شماره های بالا بیشتر "دکتر ها هم برای شماره های بالا پیشنهاد میکنند" و هم باید در نظر داشته باشید که درسته که دیدتون بهتر میشه ولی بهاش حساس شدن چشمهاتونه ... زود چشمها خسته میشه .. به گردو خاک حساستر میشید و در بعضی موارد هم التهاب چشمی :wacko:
به هر حال خوب شدن دیدتون مستلزم به جون خریدن حساسیت های چشمی هست
یه کم هم واقع گرا باشید و گول حرفهای دکتر های چرب زبونو نخورید ... من حتی بعد از اینکه این مشکلات واسه چشمم پیش امد رفتم پیش دکتر ملکی و ایشون به کل تمام حرفای من رو به راحتی رد کرد و انکار کردن که این مشکلات به دلیل عمل پیش امده و گفتن شما تیتیتیش مامانی هستید البته به غیر ازین هم انتظار نداشتم چیزی بشنوم ...کسی نمیاد واسه خودش دردسر ایجاد کنه

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
ببینید درجه رضایت تو آدمای مختلف فرق میکنه ...از نظر من این عمل 90 درصد واسه من رضایت بخش بوده ...
من + دوستم + خواهرم هر سه پیش دکتر ملکی و در کلینیک رازی تهران 3 سال پیش عمل کردیم ....
خواهرم هیچ نوع مشکل از لحاظ حساسیت چشمی نشون نداد ... دوستم فقط صبح ها مشکل داره و منم از
جفتشون ناراضی تر بودم . هم مشکل قرمزی و حساسیت چشمی و هم مشکل باز کردن چشم در صبح ها رو دارم
نکته دومی که شما اشاره کردید فقط مربوط به 3 ماهه بعد از عمل که از اشک مصنوعی استفاده میکنید نمیشه ...من بعد از 3 سال هنوز این مشکل رو دارم و از دیگر دوستانم که سوال میکنم این مشکل رو دارن... یه موضوع دیگه که واسه من بعد از عمل پیش امد جمع شدن چربی بروی لبه ی پایینی پلکم بود به کل در قدد اشکی چشمم تغییر ایجاد شده در حالیکه قبلا چشمم همچین مشکلی نداشت... تنها استدلال منطقی ازین موضوع همون سوزانده شدن مجاری اشکی هست و نیاز افزایش یافته به اشک و تغییر در روند کاری قدد اشکی هست
حتی بعد از عمل به یه دکتر چشم دیگه ای هم مراجعه داشتم و ایشونم بهمین موضوع اشاره داشتن
اکثر دکترهای چشم به عوارض بعد از این عمل اشاره ای نمیکنند و این باعث میشه افراد به این موضوع توجه نکنند
بعد از عمل هم طرف میبینه دید چشمش خوبه و یه جوری این عوارض رو به جون میخره ....
من خیلی به این امر معتقدم هیچ عملی رضایت 100 درصدی شما رو بهمراه نداره .. من 2 تا عمل داشتم یکی بینی و دیگری چشم تو هردوشون به این نتیجه رسیدم;)
در مورد نکته سوم اشاره شده : بله حق با شماست منم توصیه نمیکنم چون نتیجه عمل در شماره های پایین
کمتر هست و در شماره های بالا بیشتر "دکتر ها هم برای شماره های بالا پیشنهاد میکنند" و هم باید در نظر داشته باشید که درسته که دیدتون بهتر میشه ولی بهاش حساس شدن چشمهاتونه ... زود چشمها خسته میشه .. به گردو خاک حساستر میشید و در بعضی موارد هم التهاب چشمی :wacko:
به هر حال خوب شدن دیدتون مستلزم به جون خریدن حساسیت های چشمی هست
یه کم هم واقع گرا باشید و گول حرفهای دکتر های چرب زبونو نخورید ... من حتی بعد از اینکه این مشکلات واسه چشمم پیش امد رفتم پیش دکتر ملکی و ایشون به کل تمام حرفای من رو به راحتی رد کرد و انکار کردن که این مشکلات به دلیل عمل پیش امده و گفتن شما تیتیتیش مامانی هستید البته به غیر ازین هم انتظار نداشتم چیزی بشنوم ...کسی نمیاد واسه خودش دردسر ایجاد کنه

دوست من بهتره چشمتو به یک دکتر دیگه هم نشون بدی فکر کنم دکتر خانلری و یا دکتر تبریزی خوب باشند.
یک وقت بگیر و نشون بده.
در ضمن می تونی با دکتر خانلری توپ مشورت کنی به انداره کافی برات وقت می ذاره. من فکر می کنم یک چیزی درست نیست. فکر کنم یک مشکلی در کاره.

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
سلام
چشم مادرم متاسفانه دچار آب مروارید شده و قراره روز شنبه عمل فیکو روی چشم انجام بشه
دکتر گفت که لنز هم استفاده می کنه و یه مدلی رو اسم برد که امریکایی هست
این لنز ها خوب و بد دارن یا نه؟
عمر لنز ها چقدره؟
بعد عمل دید چشم مثله قبل می شه؟
بیهوشی داره یا بی حسی ؟؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,549
دوست عزیز نزدیک بینی شما باعث کاهش دید و عدم تشخیص در فاصله 6 متری میشه که الته امری طبیعی و البته خطرناکه (مخصوصا اگه رانندگی می کنی) در صورتیکه می تونی حتما از عینک و یا لنز استفاده کن.البته عدم استفاده از عینک در تغییر قدرت بینایی شما بی تاثیر هست. اگر کار برات مهمه ویا رانندگی انجام میدی حتما با پزشک در مورد لیزیک مشورت کن.
راستی سنت چند هست؟

من برعکس شنیدم (از چشم پزشک ها)

میشه درباره انحراف چشم هم بگین؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
چشم مادرم متاسفانه دچار آب مروارید شده و قراره روز شنبه عمل فیکو روی چشم انجام بشه
دکتر گفت که لنز هم استفاده می کنه و یه مدلی رو اسم برد که امریکایی هست
این لنز ها خوب و بد دارن یا نه؟
عمر لنز ها چقدره؟
بعد عمل دید چشم مثله قبل می شه؟
بیهوشی داره یا بی حسی ؟؟

سلام دوست عزیز.
نگران آب مروارید نباش (بهتره پست های اول رو خوب بخونی در مورد دقیق توضیح دادم) آب مروارید بیماری نیست روند طبیعی پیر شدن بدن در مورد لنز داخل چشم هست. در این عمل لنز طبیعی انسان با یک لنز مصنوعی جایگزین میشه.

چند تا سوال دارم که اگه مشکلی نیست جواب بده تا بهتر راهنمائیت کنم.

1- سن مادرتون چقدره.
2- کدوم شهر هستید
3- دکتر جراحتون کیه
4- کجا می عمی میشه

در موردلنز های آمریکائی امروزه باب شده هر مدل لنز رو می گن آمریکایی. چند تا نکته. لنز خریداری شده می بایست دارای هولوگرام و برچسب شرکت با مشخصات فارسی محصول باش (قانون اداره کل تجهیزات) .
بهترین لنز های آمریکایی ( و تنها مدلها در اصل) لنز های شرکت ALcon و AMO هستند. در این بین لنز Acrysof آلکان در ایران بییشتره.
لنز ها از مواد سازگار ساخته میشن و تا پایان عمر در بدن باقی می مانن.
بعد از عمل دید مادرتون به حدود دید جوانی (27 تا 35) سال برمی گرده و رنگها را بسیار بهتر میبینه. (حتی ممکنه از اینکه دنیا خیلی آبی رنگ هست شکایت کنه ولی حقیقت اینه که دنیا آبی رنگ بوده و مادرتون سالها ست دنیا رو زرد رنگ می دیده به دلیل اب مروارید)

بیهوشی و بیحسی موضعی بستگی به سن بمیار داره ولی به طور کلی بیشتر پزشکان از روش بیحسی استفاده می کنن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من برعکس شنیدم (از چشم پزشک ها)

میشه درباره انحراف چشم هم بگین؟

دوست عزیز انحراف در اثر عدم استفاده از عینک بیشتر در بیمراان مبتلا به پیر چشمی دیده میشه. عدم استفاده از عینک در بیمران مبتلا به پیر چشمی به مرور زمان باعث حرکت نکردن یکی از چشم ها و انحراف اون چشم میشه که البته درمانش وقت گیر و مستلزم جراحی است.

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
سلام دوست عزیز.
نگران آب مروارید نباش (بهتره پست های اول رو خوب بخونی در مورد دقیق توضیح دادم) آب مروارید بیماری نیست روند طبیعی پیر شدن بدن در مورد لنز داخل چشم هست. در این عمل لنز طبیعی انسان با یک لنز مصنوعی جایگزین میشه.

چند تا سوال دارم که اگه مشکلی نیست جواب بده تا بهتر راهنمائیت کنم.

1- سن مادرتون چقدره.
2- کدوم شهر هستید
3- دکتر جراحتون کیه
4- کجا می عمی میشه

در موردلنز های آمریکائی امروزه باب شده هر مدل لنز رو می گن آمریکایی. چند تا نکته. لنز خریداری شده می بایست دارای هولوگرام و برچسب شرکت با مشخصات فارسی محصول باش (قانون اداره کل تجهیزات) .
بهترین لنز های آمریکایی ( و تنها مدلها در اصل) لنز های شرکت ALcon و AMO هستند. در این بین لنز Acrysof آلکان در ایران بییشتره.
لنز ها از مواد سازگار ساخته میشن و تا پایان عمر در بدن باقی می مانن.
بعد از عمل دید مادرتون به حدود دید جوانی (27 تا 35) سال برمی گرده و رنگها را بسیار بهتر میبینه. (حتی ممکنه از اینکه دنیا خیلی آبی رنگ هست شکایت کنه ولی حقیقت اینه که دنیا آبی رنگ بوده و مادرتون سالها ست دنیا رو زرد رنگ می دیده به دلیل اب مروارید)

بیهوشی و بیحسی موضعی بستگی به سن بمیار داره ولی به طور کلی بیشتر پزشکان از روش بیحسی استفاده می کنن.
سلام ممنون از توضیح تون
1-سن مادرم 50 سال تمام هست
2-کرمانشاه
3-دکتر دانشگر قرار عمل کنه فوق تخصص جراحی قرنیه
4-بیمارستان تخصصی جراحی نور (کرمانشاه)

لنز رو هم گفتن خود مرکز جراحی تهیه می کنه کل هزینه رو گفتن 1.250.000 تومن
نمی دونم ولی قبلا یه ضربه به چشم وارد شده بوده که ممکنه باعث ایجاد این اب مرواید شده باشه

برای بعد عمل چی کار کنیم متاسفانه این دکترا اصلا حرف نمی زنن و راهنمایی زیادی نمی کنن

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام ممنون از توضیح تون
1-سن مادرم 50 سال تمام هست
2-کرمانشاه
3-دکتر دانشگر قرار عمل کنه فوق تخصص جراحی قرنیه
4-بیمارستان تخصصی جراحی نور (کرمانشاه)

لنز رو هم گفتن خود مرکز جراحی تهیه می کنه کل هزینه رو گفتن 1.250.000 تومن
نمی دونم ولی قبلا یه ضربه به چشم وارد شده بوده که ممکنه باعث ایجاد این اب مرواید شده باشه

برای بعد عمل چی کار کنیم متاسفانه این دکترا اصلا حرف نمی زنن و راهنمایی زیادی نمی کنن

سلام

دکتر دانشگر دکتر خوبیه یک مرد حوان با ریش پرفسوری درسته؟
سن مادرتون خیلی کمه برای همین بیهوششنمی کنن عمل هیچ دردی نداره و مدت زمانش هم 15 دقیقست نگران نباش.
بیمراستان نور بیمراستان خوبیه مجهز هم هست.
لنزتون یه احتمال زیاد باید تکنیس باشه. برای مظمئن شدن حتما مدل لنز رو بپرسین تا قیمتشو بهتون بگم در ضمن بر روی پرونده مادرتو بعد از عمل یک برچسب انگلیسی می چسبونن که مدل لنز روش هست.
در مورد ضربه بله ضربه می تونه باعث آبمرواید سریع شود ولی باید بدونید که این عمل یک عملی است که هر انسانی در زندگی باید انجام بده و هرچه در سن کمتر انجام بشه عمل آسونتر و دوران نقاهت کمتره. برای همین هم مادرتون خیلی شانس داره که این عمل رو در 50 سالگی می کنه.
بعد از عمل هیچ کاری لازم نیست انجام بدین . یک محافظ بر روی چشم قرار می گیره که تا 2 روز باید بمونه و اونو دکتر بعد از 2 یا 3 روز خودش از روی چشم بر می داره. بیمار 13 ساعت بعد از عمل می تونه مرخص بشه.
در ضمن تا یکفهته حموم نمی ره و بعد از اون دیگه مشکلی نداره.
دکتر دانشگر بسیار متبحره نگران عمل نباشید من سر عمش بودم بسیار تمیز و سریع عمل می کنه و کارش خیلی خوبه. راستی حتما مدل لنز رو بهم بگید تا قیمتشو بهتون بگم.
موفق باشی

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
سلام

دکتر دانشگر دکتر خوبیه یک مرد حوان با ریش پرفسوری درسته؟
سن مادرتون خیلی کمه برای همین بیهوششنمی کنن عمل هیچ دردی نداره و مدت زمانش هم 15 دقیقست نگران نباش.
بیمراستان نور بیمراستان خوبیه مجهز هم هست.
لنزتون یه احتمال زیاد باید تکنیس باشه. برای مظمئن شدن حتما مدل لنز رو بپرسین تا قیمتشو بهتون بگم در ضمن بر روی پرونده مادرتو بعد از عمل یک برچسب انگلیسی می چسبونن که مدل لنز روش هست.
در مورد ضربه بله ضربه می تونه باعث آبمرواید سریع شود ولی باید بدونید که این عمل یک عملی است که هر انسانی در زندگی باید انجام بده و هرچه در سن کمتر انجام بشه عمل آسونتر و دوران نقاهت کمتره. برای همین هم مادرتون خیلی شانس داره که این عمل رو در 50 سالگی می کنه.
بعد از عمل هیچ کاری لازم نیست انجام بدین . یک محافظ بر روی چشم قرار می گیره که تا 2 روز باید بمونه و اونو دکتر بعد از 2 یا 3 روز خودش از روی چشم بر می داره. بیمار 13 ساعت بعد از عمل می تونه مرخص بشه.
در ضمن تا یکفهته حموم نمی ره و بعد از اون دیگه مشکلی نداره.
دکتر دانشگر بسیار متبحره نگران عمل نباشید من سر عمش بودم بسیار تمیز و سریع عمل می کنه و کارش خیلی خوبه. راستی حتما مدل لنز رو بهم بگید تا قیمتشو بهتون بگم.
موفق باشی
سلام
ممنون که جواب دادین
بله دکتر دانشگر جوان و ریش پرفسوری داره
نمی دونم مادرم توی این سن داره عمل می کنه یه مزیته یا از بد شانیسه
توی مطب بیشتر بیمار ها افراد مسن بودن که این خودش توی روحیه مادرم اثر گذاشته
ولی اگه حرف های شما رو بهش بگم حتما تاثیر مثبتی داره ممنونم
مطب دکتر دانشگر هم بسیار شلوغه و مراجعه کننده خیلی زیاد داره که به خاطر شهرتش توی شهره که البته این شلوغ بودن مطب باعث شده برای هر بیمار وقت بیار کمی در حد چند دقیقه داشته باشه
مدل لنز رو می پرسم و می گم ولی فردا دیگه عمل انجام می شه و فرصتی برای تهیه کردن لنز دیگه ای ندارم
یه سوال این عکس رنگی که از چشم می گیرن تعرفه هاشون چه طوریه
برای مادرم یه تعیین نمره لنز +عکس از لایه عصبی چشم شد 80 هزار تومن برای یک چشم
اتفاقا دستگاه عکس برداریشون بعد از ظهر به دلیل عکس زیاد گرفتن خراب می شد و عکس نمی گرفت !!!!!!!!
:rolleyes:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوست عزیز عکس برداری از قرنیه تقریبا همین اندازه قیمتشه. مدتی قبل در کرمانشاه به دلیل فشار دانشگاه تمام تعرفه های چشم پزشکی کنترل شد یه همین دلیل قیمتش نباید گرونتر از تهران باشه.
در کرمانشاه به ظور کلی تمام مطب ها شلوغ هستند مثلا دکتر آریایی تبار در پارکینگ شهرداری رو ببین تازه دکتر ساعت 7 میاد مطب تا ساعت 2 شب.
اما انصافا دکتر دانشگر در این بین یکی از دکنتر های خوبه کرمانشاه نگران نباش.
در مورد عمل در سن 50 سالگی از من به عنوان دوستت قبول کن برای مادرت خیلی بهتره تا الینکه در سن 70 سالگی با سختی تمام عمل می کرد این عمل رو همه باید انجام بدن و اونهایی هم که انجام نداده میمیرن در اصل آب مروارید داشتن ولی به دلیل اینکه پیش دکتر نرفتن عمل نشدن.
آب مرواید (نه در مورد مادر شما) عبارت از پیر شدن لنز داخل چشمی انسان

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوست عزیز عکس برداری از قرنیه تقریبا همین اندازه قیمتشه. مدتی قبل در کرمانشاه به دلیل فشار دانشگاه تمام تعرفه های چشم پزشکی کنترل شد یه همین دلیل قیمتش نباید گرونتر از تهران باشه.
در کرمانشاه به ظور کلی تمام مطب ها شلوغ هستند مثلا دکتر آریایی تبار در پارکینگ شهرداری رو ببین تازه دکتر ساعت 7 میاد مطب تا ساعت 2 شب.
اما انصافا دکتر دانشگر در این بین یکی از دکنتر های خوبه کرمانشاه نگران نباش.
در مورد عمل در سن 50 سالگی از من به عنوان دوستت قبول کن برای مادرت خیلی بهتره تا الینکه در سن 70 سالگی با سختی تمام عمل می کرد این عمل رو همه باید انجام بدن و اونهایی هم که انجام نداده میمیرن در اصل آب مروارید داشتن ولی به دلیل اینکه پیش دکتر نرفتن عمل نشدن.
آب مرواید (نه در مورد مادر شما) عبارت از پیر شدن لنز داخل چشمی انسان

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون
ولی خوب همه دکتر ها رو می شناسین

شما لطف دارین دوست عزیز این کار ماست باید با بیشتر دکتر رفت و آمد داشنه باشیم و من سر عمل بیشتر این دکتر ها رفتم.
به طور کلی نگران نباش این عمل یک عمل روتین هست و دکتر های در روز حداقل 10 تا 30 تا عمل آب مروارید انجام می دن. این عمل 15 تا 30 دقیقه زمان می بره اما تا مریض به ریکاوری منتقل بشه کمی طول می کشه.

انشا که سلامتی مادرتون دوباره برگرده.
موفق و سلامت باشین

بالا