برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
نه اقای یاسینی من وسواس ندارم اخه چند سال پیش اصفهان رفتم واسه فمتو سکند عکس گرفتم گفتن نمی تونی نه لیزیک و نه لازک .حالا دکتر خانلری میگن بیا عمل کن.یه دکتر دیگه اقای رامین اساسی به من میگه انجام نده دچار نازکی قرنیه می شی.
خوب ادم گیج میشه که چه کاری بهتره.یا چرا این دکتر گفت عمل می تونی انجام بدی اون گفته نه.ممنون

مزاياي ليزك؟؟

مزيت ليزك نسبت به ليزيك در بيماران با نزديك بيني و آستيگماتيسم خفيف؟
ميزان بافتي كه بطور موقت برداشته مي شود، 75% كمتر است

شرمنده ام شما رو با اون یکی دوستمون که شیرازه اشتباه گرفتم. اونیکه هی می گیم بهش صبر کن هی می خواد عمل کنه. بازم معذرت می خوام. من بودم حرف دکتر خانلری رو گش می دادم معمولا بیخودی حرفی رو نمی زنه.

مزيت ليزك نسبت به ليزيك در بيماران با نزديك بيني و آستيگماتيسم خفيف؟
لیزیک با کاهش برداشت از قرنیه و نداشتن فلپ (طبق توضیح در ضفحه قبل) آستیگمات بعد از عمل کمتری ایجاد می کنه آستیکماتی که می تونه برای افرادی کهاستیگمات ذاتی دارند مشکلات بیشتری رو ایجاد کنه.

ميزان بافتي كه بطور موقت برداشته مي شود، 75% كمتر است
در لیزیک یک فلپ برداشته میشه که بخشی از قرنیه است ولی در لازک یک لایه بیرونی از قرنیه برداشته میشه که نسبت به لیزیک قطر خیلی کمتری داره.(منظور از موقتی همون فلپی که برداشته میشه و دوباره سر جاش گذاشته میشه.)

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام,من میخوام از لنز استفاده کنم.میشه لطفا معایب و مشکلاتی که داره رو بگین?مرسی.نمره چشام هم هر دو 1,5 ولی از عینک خسته شدم.

سلام
سوالتون خیلی کلیه البته در پست های اول همین تاپیک به نقل از سایت دکتر نادری یک مقاله د رمورد لنز ها گذاشتم.
اما به طور کلی:
لایه بیرونی قرنیه به دلیل نداشتن رگ های خونی مواد غذایی و اکسیژن خود را از هوای بیرون و مایعات داخلی چشم می گیرند به همین دلیل هر گونه مانع بر روی قرنیه می تونه باعث مرگ و میر سلول های قرنیه بشه از جمله لنز های نرم. پس میزان اکسیژن دهی خیلی مهمه.
علاوه بر این به دلیل آلودگی محیطی این میزان اکسیژن دهی کم میشه که باید با دقت در تمیز کردن آن کوشید.
در ضمن لنز های می بایست با دقت و اندازه چشم انتخاب شوند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام خدمت تمام دوستان و به خصوص جناب آقای یاسینی

من شنبه هفته پیش کلینیک نگاه توسط دکتر جوادی عمل لازک (PRK) شدم . دکتر که از عمل راضی بود . اما من تو این 1 هفته واقعا اذیت شدم ، بعد از 3 روز که لنز پانسمان رو ورداشتم ، صبح روز بعد درد شدیدی در چشم چپم داشتم که اصلا قابل تحمل نبود ، رفتم واسه همون چشمم ، باز لنز پانسمان گذاشتن ، گفتن زخمت کنده شده بوده ، اما نمی دونم به کجا خورده ، خیلی مراقب بودم . دیروز لنز پانسمان چشم چپم رو برداشتن ، امروز خدا رو شکر خوبم و دردی ندارم ، ولی هنوز دیدم تاره بعد از گذشت 1 هفته .
می خواستم ببینم این تاری چشم بعد 8 روز از عمل طبیعیه؟ یه سوال دیگه این زخم قرنیه تا کی بهبود پیدا می کنه ؟ می ترسم باز کنده بشه و باز مکافات داشته باشم.
چشم چپم که تازه دیروز پانسمان رو برداشتن ، این تاری بیشتره. قطره ها رو دارم مرتب استفاده می کنم ، تا کی دیدم این جوریه ؟
یه سوال دیگه : الان هم از تلویزیون و هم از لپ تاپ استفاده می کنم ، ولی هنوز رانندگی نکردم ، میشه رانندگی رو شروع کنم ، مخصوصا اگر شب باشه؟
اگر راهنماییم کنیین ، خیلی ممنون میشم .

در بین تمامی عمل های چشم PRK بیشترین میزان درد و دوران نقاهت رو دارد (بعدا در این زمینه می نویسم) متاسفانه در مورد درد جز مسکن که احتمالا دکتر بهتون دادن کار دیگه ای نمیشه کرد . در مورد تاری دیدتون کمی صبر کنید بعد از 2 هفته به طرز معجره آسایی تغییر می کنه.
در مورد زخم قرنیه اصلا نگران نباشید آخر هفته اثرش از بین می ره

sanaz_ah

Registered User
لایک‌ها
1
سلام آقای یاسینی من رفتم پیش دکتر خانلری همون جور که گفته بودین خیلی با حوصله جواب همه سوالاتم رو دادن اما یه چیزی گفتن که یه کم به نظرم سوال برانگیز اومد و خواستم از شما هم بپرسم.ایشون گفتن دستگاهها با هم تفاوت زیادی ندارن واین که میگن فلان دستگاه کمتر برش میده بیشتر جنبه تبلیغاتی داره!! نظر شما هم همینه؟البته منظورشون بیشتر در مورد دستگاه visx بود فکر میکنم.

pro_designer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز اولا کمی صبر کنید درست میشه.
دوما ، در طیق رنگی نور نور آبی به سمت نور ماورای بنفش بخش پر انرژی هست که برای چشم ضرر داره. به همین دلیل استفاده از عینک ها و لنز های زرد رنگ که جاذب نور آبی هستند توصیه میشه. بیشتر شرکت ها مثل آلکان لنز هاشون رو زرد می سازن که نور مضر آبی رو حذف کنن. شما بر عکس دارین نور آبی رو وارد می کنین.!

آقای یاسینی عینکو عوض کزدم ولی باز یه بی دقتی دیگه کزدم. دیدم همون مارک رنگ قهوه ای داره، بدون اینکه امتحانش کنم گرفتم. الان متوجه شدم که رنگ شیشه از بیرون قهوه ایه ولی از داخل آبی تیره یا بنفش..یه همچین رنگیه. نمیدونم واضح گفتم یا نه. دو طرف شیشه هر کدوم یه رنگه. از بیرون قهوه ای از داخل آبی.
اینم ضرر داره آره؟ آخه چشام تازه عمل شدست نمیخوام خطری باشه:blush:

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام . من امروز رفتم پیش دکتری که پیشش کراس کرده بودم تو مشهد (دکتر زارعی - بیمارستان خاتمالانبیاء) . واسم لنز سخت داده بود . 10 روزه از لنز استفاده میکنم . چشم راستم قوز شدید و چپ متوسط داره . با لنز سخت چشم راست نزدیک رو خوب و دور رو تار میبینه چشم چپ نزدیک رو تار و دور رو خوب میبینه . بطوریکه با عینک دید چشم راست 4/10 و چشم چپ 9/10 و با لنز سخت دید چشم راست 9/10 و چشم چپ 6/10 هست . دکتر گفت چون ممکنه تا 6 ماه از عمل کراس شماره چشمت تغییر کنه فعلا نمیخاد لنز چشم چپت رو مجدد درست کنی چون هم هزینه اضافیست و هم ممکنه دوباره احتیاج به تغییر پیدا کنه و بعد از 6 ماه لنز چشم چپت رو میشه طوری تنظیم کرد که 10/10 بشه و فعلا یک عینک واسم تجویز کردن واسه کار با کامپیوتر و مطالعه . فقط گفتن شیشه اش بخاطر کار با کامپیوتر آنتی رفلکس باشه . سوالم اینه که من صبح تا شب از لنز سخت استفاده میکنم . موقع کار با کامپیوتر در حالیکه لنز سخت داخل چشممه عینک میزنم و آخر شب که لنزها رو در میارم باز یک عینک دیگه استفاده میکنم . این همه شماره عینک جور واجور و کیفیت تصویر مختلف واسه چشم ضرر نداره ؟؟؟ بهترین تصمیم در چنین شرایط چیه؟؟؟ تشکر.

blue2000

Registered User
لایک‌ها
18
سلام . من امروز رفتم پیش دکتری که پیشش کراس کرده بودم تو مشهد (دکتر زارعی - بیمارستان خاتمالانبیاء) . واسم لنز سخت داده بود . 10 روزه از لنز استفاده میکنم . چشم راستم قوز شدید و چپ متوسط داره . با لنز سخت چشم راست نزدیک رو خوب و دور رو تار میبینه چشم چپ نزدیک رو تار و دور رو خوب میبینه . بطوریکه با عینک دید چشم راست 4/10 و چشم چپ 9/10 و با لنز سخت دید چشم راست 9/10 و چشم چپ 6/10 هست . دکتر گفت چون ممکنه تا 6 ماه از عمل کراس شماره چشمت تغییر کنه فعلا نمیخاد لنز چشم چپت رو مجدد درست کنی چون هم هزینه اضافیست و هم ممکنه دوباره احتیاج به تغییر پیدا کنه و بعد از 6 ماه لنز چشم چپت رو میشه طوری تنظیم کرد که 10/10 بشه و فعلا یک عینک واسم تجویز کردن واسه کار با کامپیوتر و مطالعه . فقط گفتن شیشه اش بخاطر کار با کامپیوتر آنتی رفلکس باشه . سوالم اینه که من صبح تا شب از لنز سخت استفاده میکنم . موقع کار با کامپیوتر در حالیکه لنز سخت داخل چشممه عینک میزنم و آخر شب که لنزها رو در میارم باز یک عینک دیگه استفاده میکنم . این همه شماره عینک جور واجور و کیفیت تصویر مختلف واسه چشم ضرر نداره ؟؟؟ بهترین تصمیم در چنین شرایط چیه؟؟؟ تشکر.

سلام اون قضیه PRK رو پرسیدی؟

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام اون قضیه PRK رو پرسیدی؟

سلام . آره . برگه رو پرینت گرفتم بردم پیشش . گفت من این دکترو میشناسم (یونانیه) . میگه از این طور مقاله ها زیاد داره و خیلی به حرفاش نمیشه استناد کرد . بقول خودمون خالی زیاد میبنده . گفتم اینجا نمونه آماری داره و این حرفها که گفت اگه حرفش درست بود و قابل استناد تا الان مورد استفاده قرار میگرفت .

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی من رفتم پیش دکتر خانلری همون جور که گفته بودین خیلی با حوصله جواب همه سوالاتم رو دادن اما یه چیزی گفتن که یه کم به نظرم سوال برانگیز اومد و خواستم از شما هم بپرسم.ایشون گفتن دستگاهها با هم تفاوت زیادی ندارن واین که میگن فلان دستگاه کمتر برش میده بیشتر جنبه تبلیغاتی داره!! نظر شما هم همینه؟البته منظورشون بیشتر در مورد دستگاه visx بود فکر میکنم.

خدا رو شکر که نظرتون رو جلب کردند. حق با ایشونه. فکر می کنم کاملا حق با ایشونه. این موارد بیشتر جنبه تبلیغات داره. من فکر می کنم اگر دکتر به دستگاه اشراف کامل داشته باشه به راختی می تونه با دستگاه کار کنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خیلی ممنون اقای یاسینی

خواهش می کنم. خوشحال میشم کمکی بکنم.

آقای یاسینی عینکو عوض کزدم ولی باز یه بی دقتی دیگه کزدم. دیدم همون مارک رنگ قهوه ای داره، بدون اینکه امتحانش کنم گرفتم. الان متوجه شدم که رنگ شیشه از بیرون قهوه ایه ولی از داخل آبی تیره یا بنفش..یه همچین رنگیه. نمیدونم واضح گفتم یا نه. دو طرف شیشه هر کدوم یه رنگه. از بیرون قهوه ای از داخل آبی.
اینم ضرر داره آره؟ آخه چشام تازه عمل شدست نمیخوام خطری باشه:blush:

دوست عزیز دیگه نگران نباش. اون لنز که لایه بیرونی قهوه ای داره جاذب نور آبی هم هست.اون درخشش درونیش شاید، شاید به خاطر ضد UV بودن باشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

نه دوست عزیز. عینک های مختلف تاثیری در کاهش یا افزایش دید شما ندارند. با خیال راخت زندگی کنید و لذت ببرید.

sanaz_ah

Registered User
لایک‌ها
1
بازم ازتون ممنونم.یعنی منظورتون اینه که visx کمتر از بقیه بافت بر نمیداره؟ آخه خودتون اینجوری گفته بودین.
خدا رو شکر که نظرتون رو جلب کردند. حق با ایشونه. فکر می کنم کاملا حق با ایشونه. این موارد بیشتر جنبه تبلیغات داره. من فکر می کنم اگر دکتر به دستگاه اشراف کامل داشته باشه به راختی می تونه با دستگاه کار کنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
بازم ازتون ممنونم.یعنی منظورتون اینه که visx کمتر از بقیه بافت بر نمیداره؟ آخه خودتون اینجوری گفته بودین.

این بافتی که برداشته میشه درست و حقیقته ولی باید دید کی اینکارو می کنه. فکر کنید اینطور مثال می زنم. یک بیل دارید که می تونه با برداشت حاک کمتری سوراخ دقیقتری ایجاد کنه. حالا بیل رو بدید به یک افغانی بگید سوراخ بکن.

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام . دیشب بیرون بودم لنز سخت هم تو چشمام بود . یکدفعه یک گرد و خاکی بلند شد که هر چی سنگ بود رفت تو چشمم . تا چند دقیق چشمم میسوخت بعد خوب شد . تا اینکه امروز که لنز رو گذاشتم چشمم ، چشمم قرمز قرمز شد و مرتب اشک میومد ازش . زنگ زدم به دکتر جریانو گفتم گفتش تا سه روز لنز نزن احتمالا سنگهای بین لنز و قرنیه باعث خراش قرنیه شده و تو این مدت مرتب چشماتو ضد عفونی کن با قطره NACLENS. راه حلی برای همچین مواقعی هست ؟ باید تو گرد و خاک چیکار کرد ؟ امروز میخاستم برم عینک آفتابی بگیرم ولی شبها اگه بخام برم بیرون عینک آفتابی بدرد نمیخوره ... چی بگیرم به نظرتون که این مشکلاتو نداشته باشم > ممنون

majid cg

Registered User
لایک‌ها
116
اقای یاسینی من رفتم پیش دکتر گودرزی و ایشون گفتن قوز قرنیه نداری ولی گفتن بهتره صبر کنی تا سنت بیشتر بشه و هر 6 ماه عکس بندازی..( برای عمل لیزیک )
گفتم برام یه لنز نوشت قراره برم ازشون بگیرم...برام لنز سافت تجویز کردن ... چشمام هر کدوم -4 استیگمات هست میخواستم ببینم دید کامل میده لنز سافت نسبت به هارد؟
چون شنیدم دید کمتر از عینک میده .. این درسته؟

sanaz_ah

Registered User
لایک‌ها
1
این بافتی که برداشته میشه درست و حقیقته ولی باید دید کی اینکارو می کنه. فکر کنید اینطور مثال می زنم. یک بیل دارید که می تونه با برداشت حاک کمتری سوراخ دقیقتری ایجاد کنه. حالا بیل رو بدید به یک افغانی بگید سوراخ بکن.

فکر میکنین دکتر میر آفتاب این تسلط رو روی visx دارن؟آخه من ترجیح میدم با دستگاهی که کمتر برش میده عمل بشم که ظاهرا فقط تو نور هست دیگه اما نمیدونم کدوم دکتر توانا تره؟ فکر میکنین برم با دکتر هاشمی بهتر نباشه؟ مهارت دکتر میر آفتاب مثل هاشمی هست؟

atefeh7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با توجه به ارزشی که نظرتون برام داره،کیلینیک پارسیان را کنسل کردم واز کیلینیک ابان برای هفته اینده وقت گرفتم .میخوام قبل از نوبت عملم،عینک افتابی مناسبی طبق پیشنهاد شما از اقای جعفری خریداری کنم ,شما توصیه خاصی برای خرید ندارید؟وجسارتا شما را چطور برای ایشون یاداور بشم؟
ممنون

سلام،وقتتون بخیر.
من یکشنبه در کلینیک ابان معاینه شدم و برای یکشنبه هفته دیگه 31/2 نوبت عمل با اقای دکتر قریشی زدم.دستیارشون وقتی پروندمو دید،نوع عملو prkپیشرفته تشخیص داد(به قول پرستارای اونجا،عمل900هزار تومنی)و گفت شرایط چشمم خوبه؛ می خواستم نظر شما را بدونم.مشخصات کامپیوتری پروندم بعد از اینکه قطره تو چشمم ریختند و نیم ساعت صبر کردم :چشم راست:sph-5.00 و cyl-1.5 و ax-167 وچشم چپ(به ترتیب چشم راست):4.25 و 1.25 و 175 و pd:61mm
در اخر پرستار تو پروندم دستی این مشخصاتو وارد کرد،
OD:cyclorefraction-4.75-1.5^167 /subjective-4.75-1.5^170 /k-reading-46.9-ccl72^48.6cc82 /central pachymetry-554
OS:4.25-1.25^175 / 4.25-1.5^175 /46.9-ccl75^48.6cc85 /550
توصیه خاصی ندارید؟
با سپاس

blue2000

Registered User
لایک‌ها
18
سلام . دیشب بیرون بودم لنز سخت هم تو چشمام بود . یکدفعه یک گرد و خاکی بلند شد که هر چی سنگ بود رفت تو چشمم . تا چند دقیق چشمم میسوخت بعد خوب شد . تا اینکه امروز که لنز رو گذاشتم چشمم ، چشمم قرمز قرمز شد و مرتب اشک میومد ازش . زنگ زدم به دکتر جریانو گفتم گفتش تا سه روز لنز نزن احتمالا سنگهای بین لنز و قرنیه باعث خراش قرنیه شده و تو این مدت مرتب چشماتو ضد عفونی کن با قطره NACLENS. راه حلی برای همچین مواقعی هست ؟ باید تو گرد و خاک چیکار کرد ؟ امروز میخاستم برم عینک آفتابی بگیرم ولی شبها اگه بخام برم بیرون عینک آفتابی بدرد نمیخوره ... چی بگیرم به نظرتون که این مشکلاتو نداشته باشم > ممنون

سلام
واقعا بدترین عیب لنز همینه.
من که نتونستم کاری بکنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

برای شب ها عینک شب بگیرید رنگ زرد. اما در مورد مشکل خاک توی چشم با دکترتون مشورت کنید ببینید می تونید اشک مصنوعی استفاده کنید. اگر اوکی داد در گرد خاک چشمتون رو با اشک مصنوعی بشورید.

بالا