برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اقای یاسینی من رفتم پیش دکتر گودرزی و ایشون گفتن قوز قرنیه نداری ولی گفتن بهتره صبر کنی تا سنت بیشتر بشه و هر 6 ماه عکس بندازی..( برای عمل لیزیک )
گفتم برام یه لنز نوشت قراره برم ازشون بگیرم...برام لنز سافت تجویز کردن ... چشمام هر کدوم -4 استیگمات هست میخواستم ببینم دید کامل میده لنز سافت نسبت به هارد؟
چون شنیدم دید کمتر از عینک میده .. این درسته؟

دوست عزیز لنز هارد برای عمل های خاص چشم استفاده میشه. لنز سافت فقط برای تصحیح دید استفاده میشه. پس باید دیدتون کامل بشه. بر خلاف گفته دیگران لنز نرم دید خیلی خوبی داره برای اینکه فضای خالی بین قرنیه و لنز رو پر می کنه ولی باید در نگهداریش خیلی کوشا بود.
راستی دکتر گودرزی من رو یادش می ومد. سالهاست که ایشون رو ندیدم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
فکر میکنین دکتر میر آفتاب این تسلط رو روی visx دارن؟آخه من ترجیح میدم با دستگاهی که کمتر برش میده عمل بشم که ظاهرا فقط تو نور هست دیگه اما نمیدونم کدوم دکتر توانا تره؟ فکر میکنین برم با دکتر هاشمی بهتر نباشه؟ مهارت دکتر میر آفتاب مثل هاشمی هست؟

دکتر میرآفتاب کارشون عالیه. جوانو مطلع هستند. البته دکتر هاشمی بهترین هستند اما فکر نکنم خودشون عمل کنن. چرا دکتر خانلری رو که پیشش رفتید رو انتخاب نمی کنید.؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام،وقتتون بخیر.
من یکشنبه در کلینیک ابان معاینه شدم و برای یکشنبه هفته دیگه 31/2 نوبت عمل با اقای دکتر قریشی زدم.دستیارشون وقتی پروندمو دید،نوع عملو prkپیشرفته تشخیص داد(به قول پرستارای اونجا،عمل900هزار تومنی)و گفت شرایط چشمم خوبه؛ می خواستم نظر شما را بدونم.مشخصات کامپیوتری پروندم بعد از اینکه قطره تو چشمم ریختند و نیم ساعت صبر کردم :چشم راست:sph-5.00 و cyl-1.5 و ax-167 وچشم چپ(به ترتیب چشم راست):4.25 و 1.25 و 175 و pd:61mm
در اخر پرستار تو پروندم دستی این مشخصاتو وارد کرد،
OD:cyclorefraction-4.75-1.5^167 /subjective-4.75-1.5^170 /k-reading-46.9-ccl72^48.6cc82 /central pachymetry-554
OS:4.25-1.25^175 / 4.25-1.5^175 /46.9-ccl75^48.6cc85 /550
توصیه خاصی ندارید؟
با سپاس

چیز خاصی نیست. 4.25 آستیگمات کم. فکر می کنم نتیجه عمل خیلی راضی کننده بشه. سلام من رو به دکتر قریشی برسونید. بگید دکتر آیا Malyugin ملیوگین تلفظ میشه هنوز می خواد یا نه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

گلنار

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی، بیماری داریم با مشکل حاد شبکیه و درصد بسیار کم بینایی با حداکثر نمره لنز، همراه با ایجاد آب مروارید که به گفته پزشکان محترم عمل برداشتن آب مروارید منجر به پارگی شبکیه می گردد. با وجود ویزیت متخصص شبکیه (دکتر بهنیا) در سال گذشته، مجددا توصیه شده از دانش دکتر احمدیه استفاده شود، اما با تماس با درمانگاه نگاه گفته شده بیمار جدید پذیرش نمی کنند در صورتیکه ویزیت ایشان برای بیمار ما بسیار حیاتی است . راهنمایی شما موجب خرسندی است. با تشکر

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
برای شب ها عینک شب بگیرید رنگ زرد. اما در مورد مشکل خاک توی چشم با دکترتون مشورت کنید ببینید می تونید اشک مصنوعی استفاده کنید. اگر اوکی داد در گرد خاک چشمتون رو با اشک مصنوعی بشورید.

به دکترم گفتم ؛ گفت قطره NACLENS مشکلی نداره استفاده ازش منتها چون گرونه میتونی بجاش از سرم شستشو(سدیم کلراید) + محلول شستشوی لنزت استفاده کنی که من از NACLENS استفاده میکنم. مسئله اینجاست که وقتی بیرونی و گرد وخاک میشه تو خیابون چطور چشم رو با اشک مصنوعی شستشو بدیم ؟؟ این عینک رو میشه روز هم استفاده کرد یا باید دو تا عینک بگیرم ؟؟ و سوال مهمتر اگه عینک بزنم گرد و خاک تو چشم نمیره ؟ چون از روبرو گرد و خاک نمیاد و میتونه از بالا و پایین شیشه بیاد تو چشم - ممنون .

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
با دکترت مشورت کن. اشک مصنوعی برای این زمان ها خوبه اگر فشار چشم رو بالا نبره.

استفاده از قطره NACLENS فشار چشم رو بالا میبره ؟ اگه فشار چشم بره بالا چی میشه ؟ ممنون .

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی، بیماری داریم با مشکل حاد شبکیه و درصد بسیار کم بینایی با حداکثر نمره لنز، همراه با ایجاد آب مروارید که به گفته پزشکان محترم عمل برداشتن آب مروارید منجر به پارگی شبکیه می گردد. با وجود ویزیت متخصص شبکیه (دکتر بهنیا) در سال گذشته، مجددا توصیه شده از دانش دکتر احمدیه استفاده شود، اما با تماس با درمانگاه نگاه گفته شده بیمار جدید پذیرش نمی کنند در صورتیکه ویزیت ایشان برای بیمار ما بسیار حیاتی است . راهنمایی شما موجب خرسندی است. با تشکر

خیلی ناراحت شدم از شنیدن این مشکل.
آیا با مطب دکتر تماس گرفتید. در یوسف اباد هست بالای پمپ بنزین.
اگرایشون ویزیت نکردن که احتمالش هست یک سر برید پیش دکتر آذر مینا. توی شریعتی بالای یخچال ساختمان آ اس ب. سلام من رو برسونید. ایشون هم کارشون عالیه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
به دکترم گفتم ؛ گفت قطره NACLENS مشکلی نداره استفاده ازش منتها چون گرونه میتونی بجاش از سرم شستشو(سدیم کلراید) + محلول شستشوی لنزت استفاده کنی که من از NACLENS استفاده میکنم. مسئله اینجاست که وقتی بیرونی و گرد وخاک میشه تو خیابون چطور چشم رو با اشک مصنوعی شستشو بدیم ؟؟ این عینک رو میشه روز هم استفاده کرد یا باید دو تا عینک بگیرم ؟؟ و سوال مهمتر اگه عینک بزنم گرد و خاک تو چشم نمیره ؟ چون از روبرو گرد و خاک نمیاد و میتونه از بالا و پایین شیشه بیاد تو چشم - ممنون .

این مورد رو می دونتم نظرتون چیه از عینک شنا استفاده کنید:lol:
شوخی کردم . مرتب با اشک مصنوعی چشمتون رو بشویید. زیاد هم نباید نگران باشید. این مورد کلیه و برای همه صدق می کنه. البته عینکهای شب رو اگر خوب انتخاب کنید روی صورت میشینه و خیلی به چشم ها نزدیک میشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
استفاده از قطره NACLENS فشار چشم رو بالا میبره ؟ اگه فشار چشم بره بالا چی میشه ؟ ممنون .

نه این قطره کاری نمی کنه اما یادمه چند سال پیش نوعی اشک مصنوعی ایرانی تولید شد که فشار چشم رو بالا می برد.

alirezaepanah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام . من امروز رفتم پیش دکتری که پیشش کراس کرده بودم تو مشهد (دکتر زارعی - بیمارستان خاتمالانبیاء) . واسم لنز سخت داده بود . 10 روزه از لنز استفاده میکنم . چشم راستم قوز شدید و چپ متوسط داره . با لنز سخت چشم راست نزدیک رو خوب و دور رو تار میبینه چشم چپ نزدیک رو تار و دور رو خوب میبینه . بطوریکه با عینک دید چشم راست 4/10 و چشم چپ 9/10 و با لنز سخت دید چشم راست 9/10 و چشم چپ 6/10 هست . دکتر گفت چون ممکنه تا 6 ماه از عمل کراس شماره چشمت تغییر کنه فعلا نمیخاد لنز چشم چپت رو مجدد درست کنی چون هم هزینه اضافیست و هم ممکنه دوباره احتیاج به تغییر پیدا کنه و بعد از 6 ماه لنز چشم چپت رو میشه طوری تنظیم کرد که 10/10 بشه و فعلا یک عینک واسم تجویز کردن واسه کار با کامپیوتر و مطالعه . فقط گفتن شیشه اش بخاطر کار با کامپیوتر آنتی رفلکس باشه . سوالم اینه که من صبح تا شب از لنز سخت استفاده میکنم . موقع کار با کامپیوتر در حالیکه لنز سخت داخل چشممه عینک میزنم و آخر شب که لنزها رو در میارم باز یک عینک دیگه استفاده میکنم . این همه شماره عینک جور واجور و کیفیت تصویر مختلف واسه چشم ضرر نداره ؟؟؟ بهترین تصمیم در چنین شرایط چیه؟؟؟ تشکر.
...
سلام
خوش به حالت که کراس کردی و با لنز سخت دیدت خوبه. منم قوز قرنیه داشتم 4 سال پیش دکترها لنز سخت تجویز کردن و منم تنبلی کردم بذارم الان کارم به پیوند کشیده (البته اون موقع کراس نمی کردن اگر نه اگه همو ن موقع کراس می کردم قوز پیشرفت نمی کرد... ولی سختی لنز هارد راحتتر از پیونده...

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
این مورد رو می دونتم نظرتون چیه از عینک شنا استفاده کنید:lol:
شوخی کردم . مرتب با اشک مصنوعی چشمتون رو بشویید. زیاد هم نباید نگران باشید. این مورد کلیه و برای همه صدق می کنه. البته عینکهای شب رو اگر خوب انتخاب کنید روی صورت میشینه و خیلی به چشم ها نزدیک میشه.
:D:lol::D

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
...
سلام
خوش به حالت که کراس کردی و با لنز سخت دیدت خوبه. منم قوز قرنیه داشتم 4 سال پیش دکترها لنز سخت تجویز کردن و منم تنبلی کردم بذارم الان کارم به پیوند کشیده (البته اون موقع کراس نمی کردن اگر نه اگه همو ن موقع کراس می کردم قوز پیشرفت نمی کرد... ولی سختی لنز هارد راحتتر از پیونده...

مرسی دوست عزیز . انشاالله که پیوندت خوب انجام بشه . عمل پیوند قرنیه شایعترین عمل پیوند در ایرانه و 95% موارد جواب میده .

sanaz_ah

Registered User
لایک‌ها
1
دکتر میرآفتاب کارشون عالیه. جوانو مطلع هستند. البته دکتر هاشمی بهترین هستند اما فکر نکنم خودشون عمل کنن. چرا دکتر خانلری رو که پیشش رفتید رو انتخاب نمی کنید.؟

حقیقتش دلم میخواد با visx عمل کنم که فقط نور داره این دستگاه رو دیگه.اون دستگاه فمتو نگاه هم فکر نکنم 12 تا برش بده اگه بود دکتر خانلری میگفت بهم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
حقیقتش دلم میخواد با visx عمل کنم که فقط نور داره این دستگاه رو دیگه.اون دستگاه فمتو نگاه هم فکر نکنم 12 تا برش بده اگه بود دکتر خانلری میگفت بهم.

انتخاب با شماست و مطمئن باشید انتخاب بدی هم نیست.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
...
سلام

البته الان باید دیگه سختیش تموم شده باشه. میشه کمی برای دوستان تعریف کنید. من خودم شنیدم عمل سختیه.

wild_eyed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام جناب یاسینی...
امیدوارم خسته نباشیدو سالم و سرحال باشید :)
یه مدت دیگه میخوام جراحی عیوب انکساری انجام بدمو چشام نزدیک بینه..
کدوم پزشک در تهرانو پیشنهاد میکنید؟
چه مدت قبلش وقت بگیرم؟
دکتر خانلری تو نگاه عمل انجام میدن؟اگه لطف کنید شمارشونو بدید ممنون میشم...

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی...
امیدوارم خسته نباشیدو سالم و سرحال باشید :)
یه مدت دیگه میخوام جراحی عیوب انکساری انجام بدمو چشام نزدیک بینه..
کدوم پزشک در تهرانو پیشنهاد میکنید؟
چه مدت قبلش وقت بگیرم؟
دکتر خانلری تو نگاه عمل انجام میدن؟اگه لطف کنید شمارشونو بدید ممنون میشم...

دکتر خانلری 09121324207.
در تهران به نظر من ایشون علی هستند حتی به نظر شخصی من بهترین هستند من عمل هاشون رو خودم دیدم فکر می کنم بسیار تمیز عمل می کنن. تو نگاه هم عمل میکنن.
اما باز هم اگ مرکز خاصی مد نظرتون هست بگید در اونجا دکتر خوبی رو بهتون معرفی کنم.
برای وقت هر وقت زنگ برنید فکر کنم بتونید چند روز بعد برید مطب.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان خبر بسیار بدی دارم.
به دلیل نوعی عفونت متاسفانه در بیمارستان پاتور قزوین چند مورد عفونت چشم طی عمل آب مروارید دیده شده است که چند مورد هم به تخلسه چشم منجر شده است. مورد توسط کارشناسان شرکت ما و اداره کل در دست بررسی هست. این مرکز متاسفانه تا اطلاعا ثانوی عمل انجام نمیدهد.
امیدوارم که از این موارد دیگه کمتر اتفاق بیافته. البته به نظر میاد که مورد عفونی تقصیر کسی نبوده و نوعی عفونت بوده که رشد کرده است.

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
سلام آقای یاسینی
یه توضیحی در مورد اشک مصنوعی و نحوه مصرف ش میدین؟

بالا