برگزیده های پرشین تولز

آموزش کسب درآمد از بورس مبادلات ارزی و طلا چگونه؟

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
من شنیدم تجارت فارکس تو ایران غیر قانونی اعلام شده و سربازان گمنام به شدت برخورد میکنند؟

فارک.س در ایران به دلیل اینکه برخی شرکت های هرمی از عنوان آن برای کارهای غیرقانونی خود استفاده میکردند غیرقانونی اعلام شد.
البته فارک.س بصورت گسترده کار کردن و جذب افراد به شیوه ی آیبی بودن . ولی فعالیت فردی و اینکه هر کس برای خود معامله کند
بدون مشکل می باشد .

بهرحال این تجارت هم دارای ریسک خود می باشد.
و هرگز نباید کسی به دید درآمد پایدار و میلیونی و بدون ریسک به آن نگاه کند.

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
ای بابا مخ ما هنگید
یکی میگه خوبه یکی میگه ضرر داره.
یکی میگه قانونیه یکی میگه غیر قانونیه .
یکی میگه به عنوان شغل اول و دوم یکی دیگه میگه به دید درآمد پایدار نگاش نکنید
یکی میگه ضرر زیادی داره یکی میگه سود زیادی داره

آخرش چی؟ چیکار باید بکنیم؟ راه خوبیه واردش بشیم یا بریم همون سایتهای کلیکی رو ببوسیم:wacko:

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
ای بابا مخ ما هنگید
یکی میگه خوبه یکی میگه ضرر داره.
یکی میگه قانونیه یکی میگه غیر قانونیه .
یکی میگه به عنوان شغل اول و دوم یکی دیگه میگه به دید درآمد پایدار نگاش نکنید
یکی میگه ضرر زیادی داره یکی میگه سود زیادی داره

آخرش چی؟ چیکار باید بکنیم؟ راه خوبیه واردش بشیم یا بریم همون سایتهای کلیکی رو ببوسیم:wacko:

در کنار سود بالا = ضرر بالایی هم ممکنه نصیب افراد بشه.
به مانند هر حرفه و شغل دیگه ای تجربه و تخصص حرف اول رو میزنه .
بدون تجربه و تخصص نمیشه انتظار معجزه داشت.

بورس خودمان هم دقیقا همین شکل است.
خیلی ها از بورس به سرمایه میرسند و خیلی ها هم ضرر میکنند.
{ البته بورس اوراق با سود معادل بانکی رو اضافه کرده که حداقل ضرر افراد کمتر باشد و فقط از ارزش سرمایه شون بصورت ریالی نگهداری بشه }

هیچ کاری بدون ریسک نیست

pcyord

Registered User
لایک‌ها
363
فارکس که تو ایران غیرقانونی اعلام شده ( البته منم عقیده دارم که غیرقانونی نیست ) ولی مشکل ایجاد میشه
میشه در مورد بورس یکم توضیح بدید
مثلا الان چه سهامی خوبه ؟
بعد انتخابات سهام قیمتاشون میره بالا چطوری میشه
یه دید کلی به ما بدید بعد خودمون ریز میشیم تو اخبار :دی

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
بله دوست عزیز نظر شما واقعاض قابل احترامه ولی من میگم برای مطالعه چی منابی رو بخونیم و چه چیزهایی باید یاد بگیریم .

سئوال اینه که دارم کار در چه ساعاتی از روزه ؟ چند ساعت در روز باید براش وقت گذاشت؟ کی اقدام به خرید کنیم و سپش بعد از چه مدتی فروش کنیم یه توضیح اجمالی اگه بدین ممنون میشم

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
سلام جناب lar_fx شما برای ما نرم افزار معرفی کردی پس سایت هایی مثل etoro و یا royal cm چی؟؟

منم میخوام کار کنم چطوری شروع کنم؟

سلام
این سایت اولی رو که معرفی کردین برای ایرانی ها حساب باز نمی کنند شما این کار رو یادبگیری دیگه تمومه کارگزارهای مطمئن زیاده فعلا دنبال یادگیری باش . سایت دوم که اصلا اسمش رو نشنیدم
من همیشه پای سیستم هستم و بیرون از خونه هم با گوشی اندرویدی بازار رو زیر نظر دارم . برای شروع هم گفتم اگه تعداد کاربران به حد نصاب برسه آموزش ها رو از صفر و گام به گام شروع می کنم

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
سلام
این سایت اولی رو که معرفی کردین برای ایرانی ها حساب باز نمی کنند شما این کار رو یادبگیری دیگه تمومه کارگزارهای مطمئن زیاده فعلا دنبال یادگیری باش . سایت دوم که اصلا اسمش رو نشنیدم
من همیشه پای سیستم هستم و بیرون از خونه هم با گوشی اندرویدی بازار رو زیر نظر دارم . برای شروع هم گفتم اگه تعداد کاربران به حد نصاب برسه آموزش ها رو از صفر و گام به گام شروع می کنم

دوست من حد نصاب تشکیل کلاس آموزشی باید چند نفر باشد؟

عزیز من یه تایپیک جداگانه برای آموزش شروع کن نگران دانشجو هم نباش اینجا احتمالاً علاقمند زیاد هست ولی نا آشنا هستند

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
فارک.س در ایران به دلیل اینکه برخی شرکت های هرمی از عنوان آن برای کارهای غیرقانونی خود استفاده میکردند غیرقانونی اعلام شد.
البته فارک.س بصورت گسترده کار کردن و جذب افراد به شیوه ی آیبی بودن . ولی فعالیت فردی و اینکه هر کس برای خود معامله کند
بدون مشکل می باشد .

بهرحال این تجارت هم دارای ریسک خود می باشد.
و هرگز نباید کسی به دید درآمد پایدار و میلیونی و بدون ریسک به آن نگاه کند.

این دوستمون درست می گه اصلا کی می دونه شما داری چیکار می کنی مثل اینکه بخوان جلوی چت کردن شما با یاهو مسنجر بگیرن !!!
به شکل فردی کار کنی کاری بهت ندارن ولی اگه بخوای تبلیغات وسیع راه بندازی و مردم رو به این کار دعوت کنی بدون اینکه اونها رو با ریسکش آشنا کنی باهات برخورد می کنند به نظر من حق هم دارن چون افراد بیسوادی هستند که خودشون رو خدای ف*ا*ر*ک*س معرفی می کنند و از مردم پول های آنچنانی می گیرن من برای یادگیری این کار 5 سال پیش 300 هزار تومن دادم یه مشت آموزش های آبکی بهم دادن اولش خیلی کیف می کردم الان دارم می فهمم چه مزخرفاتی بهم یاد دادن .
توی چند پست قبلیم لینک سازمان فنی و حرفه ای گذاشتم یکی از رشته های این سازمانه با خیال راحت برو دنبالش یاد بگیر خیالی نیست عزیز

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
بله دوست عزیز نظر شما واقعاض قابل احترامه ولی من میگم برای مطالعه چی منابی رو بخونیم و چه چیزهایی باید یاد بگیریم .

سئوال اینه که دارم کار در چه ساعاتی از روزه ؟ چند ساعت در روز باید براش وقت گذاشت؟ کی اقدام به خرید کنیم و سپش بعد از چه مدتی فروش کنیم یه توضیح اجمالی اگه بدین ممنون میشم

دوست من حد نصاب تشکیل کلاس آموزشی باید چند نفر باشد؟

عزیز من یه تایپیک جداگانه برای آموزش شروع کن نگران دانشجو هم نباش اینجا احتمالاً علاقمند زیاد هست ولی نا آشنا هستند

بروی چشم بعضی از سوالاتت فعلا زوده برای جواب دادن اجازه بده سطح آمادگی رو توی همین تاپیک شروع کنم بعد به امید خدا یه تاپیک جداگونه هم باز می کنیم و سطوح متوسطه و پیشرفته رو با هم می ریم جلو . همین الان استارت کار رو می زنم پس منتظر پست بعدی باشید :happy:

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
ببخشید من عجولم موقعی که میخوام چیزی یاد بگیرم اینطوریا میشم

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
سطح آمادگی :

انواع بازارهای مالی
1- بازار سهام یا stock که یک مکان فیزیکی خاصی داره و در اون سهام شرکت ها و کارخونه ها به فروش می رسه
2- بازار کالا یا commodity که در اون طلا، نقره، سیمان، فلزات و بعضی کالاهای خوراکی و همچنین نفت و گاز و غیره مبادله می شه
3- بازار اوراق بهادار یا Bond market که معمولا از طرف دولت ها برای جذب سرمایه های مردم برای طرح های بزرگ انجام می گیرد
4- بازار تبادلات ارزی یا foregn exchange که درباره اون کمی صحبت کردیم مکان فیزیکی خاصی نداره و یک شبکه گسترده الکترونیکی بین بانک های دنیا است و از همه بازارها بزرگتر است و عرضه و تقاضا در اون بسیار وسیع است (روزانه چندین تریلیون دلار بین بانکهای دنیا جابه جا می شه)
ادامه دارد ...

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
شما می تونید در این بازار به صورت 24 ساعته(به جز شنبه و یکشنبه) هم فعالیت کنید !! حالا چگونه همچین چیزی امکان داره خب واضح است زمین کروی است و یک طرف زمین شبه و طرف دیگه روز
اگه شما دوست داشتید در ایران شب تا صبح پای این نرم افزار بشنید اشکال نداره چون توی ژاپن و نیوزیلند و استرالیا اون موقع صبح عزیز و نرم افزار اتومات به بازارهای اونجا متصل میشه و قبل از اینکه بازار ژاپن بسته بشه بازار هنگ کنک باز شده و شما قیمت ها رو دارید بعدش بازار دبی وجود داره و قبل از اینکه بازار دبی بسته بشه نزدیک های ساعت 9 تا 10 صبح به وقت تهران یواش یواش بازارهای اروپا هم باز میشه و بعدش هم نیویورک و دوباره نیوزیلند و استرالیا و این سیکل همین طور ادامه پیدا می کنه پس نرم افزار شما 24 ساعته قیمت هاش در حال آپ شدن هستند

خب من باید برم بخوابم الان دیر وقته فردا صبح ادامه می دیم شب همگی بخیر

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120

بفرما جونم هر چه تاپیک شلوغ تر باشه سوال های جور واجور بیشتر و در نتیجه یادگیری بهتر و موثر تر کاربران
منم همیشه آن هستم اصلا خونه من ف*ا*ر*ک*س ، و همیشه پای سیستم هستم

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
سطح آمادگی:
یکی از مزایای این بازار معامله دو طرفه است . خب حالا این یعنی چی ؟
ببینید توی بازار نقدی هر وقت بخوای معامله ای بزنید باید منتظر صعود قیمت باشی و فقط از صعود قیمت هست که شما سود دریافت می کنی ولی در این بازار از نزول نمودار هم میشه سود کسب کرد !!! حالا این یعنی چی؟
توی این بازار معاملات بر اساس جفت ارز هست مثلا یورو در برابر دلار یا EURUSD که به معنی این هست هر یورو با چه مبلغی دلار می خواید تعویض کنید یا XAUUSD که به معنی ارزش هر اونس طلا به دلار چقدر است ، و قسمت اول به عنوان ارز پایه شناخته میشه و دوم به عنوان ارز متقابل که در اینجا یورو ارز پایه است و دلار متقابل و یا طلا پایه و دلار متقابل نام دارد
یعنی به شما میگه چه ارزی با چه ارزی می خوای معامله کنی . اینجا که ریال وجود نداره که بخوای دلار رو با ریال بخری . در اینجا فقط ارزهای معتبر و معروف وجود داره
کار شما اینه که شما باید بیاید نمودار های یک جفت ارز رو تحلیل کنید و در صورتی که تشخیص دادید نمودار مثلا می خواد بره بالا یعنی ارزش ارز پایه نسبت به ارز متقابل در حال افزایشه پس شما با خرید یا BUY شروع می کنید که اگر نمودار به اون سمتی که حدس زدید رفت شما سود می کنید وگرنه ضرر. ولی اگه حدس شما این بود که نمودار اون جفت ارز در حال کاهشه یعنی ارزش ارز متقابل در برابر ارز پایه در حال افزایشه پس در اینجا شما با فروش یا sell شروع می کنید .
در واقع فروش همون خریده ولی خرید ارز متقابل .
پس شما هم می تونید از صعود نمودار سود دریافت کنید و هم از نزول آن
نتیجه : اگه نمودار به سمت بالا بره یعنی ارز پایه قوی تر شده و شما اگه در اینجا خرید زده باشید سود می کنید . و اگر نمودار به سمت پایین بیاد یعنی ارز متقابل قوی تر شده و شما اگر در اینجا Sell زده باشید که همون خریده به سود خواهید رسید .
تا اینجا اگه سوالی بود در خدمتیم

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
سطح آمادگی:
یکی از مزایای این بازار معامله دو طرفه است . خب حالا این یعنی چی ؟
ببینید توی بازار نقدی هر وقت بخوای معامله ای بزنید باید منتظر صعود قیمت باشی و فقط از صعود قیمت هست که شما سود دریافت می کنی ولی در این بازار از نزول نمودار هم میشه سود کسب کرد !!! حالا این یعنی چی؟
توی این بازار معاملات بر اساس جفت ارز هست مثلا یورو در برابر دلار یا EURUSD که به معنی این هست هر یورو با چه مبلغی دلار می خواید تعویض کنید یا XAUUSD که به معنی ارزش هر اونس طلا به دلار چقدر است ، و قسمت اول به عنوان ارز پایه شناخته میشه و دوم به عنوان ارز متقابل که در اینجا یورو ارز پایه است و دلار متقابل و یا طلا پایه و دلار متقابل نام دارد
یعنی به شما میگه چه ارزی با چه ارزی می خوای معامله کنی . اینجا که ریال وجود نداره که بخوای دلار رو با ریال بخری . در اینجا فقط ارزهای معتبر و معروف وجود داره
کار شما اینه که شما باید بیاید نمودار های یک جفت ارز رو تحلیل کنید و در صورتی که تشخیص دادید نمودار مثلا می خواد بره بالا یعنی ارزش ارز پایه نسبت به ارز متقابل در حال افزایشه پس شما با خرید یا BUY شروع می کنید که اگر نمودار به اون سمتی که حدس زدید رفت شما سود می کنید وگرنه ضرر. ولی اگه حدس شما این بود که نمودار اون جفت ارز در حال کاهشه یعنی ارزش ارز متقابل در برابر ارز پایه در حال افزایشه پس در اینجا شما با فروش یا sell شروع می کنید .
در واقع فروش همون خریده ولی خرید ارز متقابل .
پس شما هم می تونید از صعود نمودار سود دریافت کنید و هم از نزول آن
نتیجه : اگه نمودار به سمت بالا بره یعنی ارز پایه قوی تر شده و شما اگه در اینجا خرید زده باشید سود می کنید . و اگر نمودار به سمت پایین بیاد یعنی ارز متقابل قوی تر شده و شما اگر در اینجا Sell زده باشید که همون خریده به سود خواهید رسید .
تا اینجا اگه سوالی بود در خدمتیم

آقا من با این بازار آشنایی نداشتم بعدش همیشه به سایتهای اکسچنجر سر میزدم که ببینم کجا دلار ارزونتره یورو گرونتره بخریم بفروشیم سود کنیم. حالا انگار خدا داره کمک میکنه راهشو یاد بگیریم.

دوست من اگه بیشتر این صعود و نزول نمودار رو با مثال توضیح بدی ممنون میشم مثلاً الان موجودی ما 100 دلاره بعدش چطور با این نوسانات نمودار میشه به تبادل ارز پرداخت.بعدش من دیدم انگار شبها قیمت پایین تر میاد روزها بالاتر میره؟

و اینکه مثلاً قیمت دلار همه جا یکسانه یعنی قیمت تفاوت ارزها همه یه در صدر مشخصی داره یا مثلاً این امکان وجود داره از یه کشور دیگه دلار بخری ببری یه کشور دیگه بفروشی؟

ببخشید اگه سئوالاتم خیلی آماتوریه

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
سطح آمادگی :
معنی لورج یا اهرم افزایش سرمایه
عاملی که باعث میشه این شغل به عنوان پردرآمدترین شغل جهان به حساب بیاید همین لورج (Leverage) است .
کارگزاران مختلف لورج های مختلفی ارائه می دهند ولی اکثر آنها حداقل 1/100 رو می دن که به معنی این هست شما می تونی با یک حساب 1000 دلاری به اندازه یک حساب 100000 دلاری خرید و فروش کنید . و سود حاصله از 100 هزار دلار به 1000 دلار شما اضافه می شه و ضرر حاصله از 100هزار دلار نیز از 1000 دلار شما کسر میشه . شما مجازهستید که به اندازه همین 1000 دلار ضرر کنید بیشتر از اون امکان نداره حتی یک سنت چون همین که میزان ضررتون به 1000رسید حسابتون کاملا سوخت میشه . پس این بازار ریسک های خودش هم داره و تا یاد نگرفتین هیچ وقت پا توی این کار نزارید.
هم می تونه به شما ضرر بده و هم سودهای کلون بده فرض کن از این حساب 100000 دلاری 0.01 سود بگیری یعنی 1000 دلار سودگرفتی که این یعنی حساب 1000 دلاریتون دو برابر شده و میشه 2000 :D

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
آقا من با این بازار آشنایی نداشتم بعدش همیشه به سایتهای اکسچنجر سر میزدم که ببینم کجا دلار ارزونتره یورو گرونتره بخریم بفروشیم سود کنیم. حالا انگار خدا داره کمک میکنه راهشو یاد بگیریم.

دوست من اگه بیشتر این صعود و نزول نمودار رو با مثال توضیح بدی ممنون میشم مثلاً الان موجودی ما 100 دلاره بعدش چطور با این نوسانات نمودار میشه به تبادل ارز پرداخت.بعدش من دیدم انگار شبها قیمت پایین تر میاد روزها بالاتر میره؟

و اینکه مثلاً قیمت دلار همه جا یکسانه یعنی قیمت تفاوت ارزها همه یه در صدر مشخصی داره یا مثلاً این امکان وجود داره از یه کشور دیگه دلار بخری ببری یه کشور دیگه بفروشی؟

ببخشید اگه سئوالاتم خیلی آماتوریه

خواهش می کنم هر سوالی بود با خوشحالی جوابتون رو می دم .
اجازه بدید من می خوام از تمام قسمت های نرم افزار عکس بگیرم و با عکس براتون توضیح می دم یه کم فرصت بهم بدید به همه جوابات می رسی

rasoulbarazandeh

Registered User
لایک‌ها
120
ایول حالا فکر کنم زیاد شدن شما یک تاپیک بزن یواش یواش بیشتر هم میشن.

با چقدر سرمایه اولیه فکر میکنی میشه شروع کرد؟؟؟
بار خرید و فروش پیزا و پی پال و اینا نیازه؟آخه من کارگزار و ... که گفتید متوجه نشدم.

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
با تشکر از استارتر عزیز،
لطفا کسانیکه مطالب آموزشی میذارند حتما " رفع مسئولیت " و Disclaimer رو در پستهاشون عنوان کنند.
تا بعدا اگر برای فردی مشکلی در اثر استفاده از مطالب ایشان پیش آمد مسئولیتی متوجه ایشان نباشد.

موفق باشید

بالا