برگزیده های پرشین تولز

آموزش کسب درآمد از بورس مبادلات ارزی و طلا چگونه؟

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
سلام دوستان منم هستم کم کم علاقه مند شدم

نرم افزار دانلود کردم یه خریدم انجام دادم بعداز دو سه دقیقه معامله رو بستم ولی نفهمیدم چی به چی شد به هر حال ممنون از دوستان

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
دوستان به نظرم یه تایپیک بشه آموزشی یه تایپیک هم بشه رفع اشکال اینطور به نظرتون بهتر نیست؟

من هم یه سئوال دارم مثلاً شما الان دارید دلار میخرید 2800 بعدش یهوی میبینید نمودار شده 2810 میخوای بفروشی همون لحظه امکان پذیره یا تا میخوای ثبت کنی یهوی قیمت تغییر میکنه میشه 2790 .اگه بشه بگید سیستم هر چند لحظه تغییر قیمت نشون میده بازه خاصی داره یا نه ممکنه به صدم ثانیه هم بکشه؟

البته اگه اینهارو میپرسم بخاطر اینه که هنو حتی به خودم جرات ندادم در حالت آزمایشی با نرم افزار کار کنم

یه خبر خوبی هم دارم براتون فردا شنبه و پس فردا یکشنبست دوروز استحراحت کاری داریم:blink:

موقعی که خبر مهمی اعلام میشه بله امکانش هست که صعود یا ریزش شدید داشته باشیم ولی در حالت عادی خیر حرکتاش منظمه و تغییرات خیلی کمی انجام می گیره.
برای همین موقعی که قراره خبره مهمی اعلام بشه شما نباید نزدیکی های خبر معامله بزنی . نگران زمان اعلام خبر هم نباشید توی سایتی به نام فارکس فکتوری زمان اعلام خبرهای مهم نوشته شده شما باید اونجا رو هم زیر نظر داشته باشید .
ارزش پول کشورهای جهان اول مثل جهان دوم یا سومی نیست که هر لحظه ارزشش به شدت بالا یا پایین بره

در ضمن هر وقع معامله یا پوزیشن خرید زدی این کلمه رو نگو که برم بفروشمش باید بگی ببندمش این دو تا با هم فرق می کنه . خرید می زنی مثلا توی سود رفته باید بگی برم ببندمش یا کلوز بزنم . و اگه پوزیشن فروش باز کردی و رفته تو سود این هم باید بگی ببندمش یا کلوز بزنم .

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
سلام دوستان منم هستم کم کم علاقه مند شدم

نرم افزار دانلود کردم یه خریدم انجام دادم بعداز دو سه دقیقه معامله رو بستم ولی نفهمیدم چی به چی شد به هر حال ممنون از دوستان

سلام خوش اومدی
منظورت نفهمیدم چی به چی شد . توی اکانت هیستوریت که در پنجره ترمینال هست اونجا ثبت میشه می تونی بری ببینی

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
دوست من پیپ چیه؟ و ارزشش چقدره؟

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
سلام خوش اومدی
منظورت نفهمیدم چی به چی شد . توی اکانت هیستوریت که در پنجره ترمینال هست اونجا ثبت میشه می تونی بری ببینی

اکی دستت درد نکنه گرفتم موضوع رو
5000 تا گذاشتم 5016 تا که شد سریع بستم معامله رو :D

A.C.E

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
یه توضیح در مورد سواپ (Swap) میدید؟

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
دوست من بازه زمانی خاصی داره باز بودن معامله یا میشه بذاریش یه دوروز بعد ببندیش؟

آقا شما طبق تجربت شبها برای خرید خوبه صبح ها برای فروش یا نه فرقی نمیکنه

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
دوست من پیپ چیه؟ و ارزشش چقدره؟

پیپ واحد حرکت قیمت است . فرض کنید هر یورو 1.2860 هست چند دقیقه بعد رسید به 1.2865 میگوییم 5 پیپ صعود کرد . و اگر رسید به 1.2890 می گوییم 30 پیپ صعود کرده
البته الان بیشتر کارگزاران تا 5 رقم اعشار دارن شما به اعشار پنجم کاری نداشته باشید ملاک اندازه گیری مقدار پیپ از رقم چهارم به بعد هستش .
ارزش هر پیپ هم بستگی به حجم معامله(لات) شما داره . یه مثال از بازار سکه می زنم تا بهتر متوجه بشید فرض کنید در سکه هر 1000 تومن یک پیپ در نظر بگیریم شما و دوستتون می رید سکه بخرید . دوست شما یک سکه خرید می کنه و شما 10 تا و هر سکه هم یک میلیون تومان حالا هر سکه از شما یک میلیون و هزار تومن می خرن. پس شما یک پیپ یا 10000 تومن سود کردی و دوست شما هم همون یک پیپ سود کرده ولی به مبلغ 1000 تومن . چرا چون حجم معاملات شما بیشتر بود

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
آقا من با نرم افزار کار کردم همش ضرر دادم:lol:

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
یه توضیح در مورد سواپ (Swap) میدید؟

اسم دیگش بهره شبانه است . که بر اساس تورم اون کشور متغیر است . در کشور ما مثلا چون تورم بالا است به ازای هر روزی که پول شما در بانک باشه یه مبلغی به موجودی شما اضافه میشه مثلا روز شمار 20 درصد . ولی در کشورهای پیشرفته تورم پایین است وقتی شما جفت ارزی مثل یورو به دلار خرید می کنید . نرخ بهره هر دو تاش رو حساب می کنند بعد مابه تفاوت اون رو به ازای هر شب به حساب شما واریز یا از حساب شما کم میشه . مثلا نرخ بهره یورو 5 باشه و دلار 4 در این موقع کارگزار اختلاف بین آنها رو محاسبه کرده و سودی به ازای هر شب به حساب شما واریز می کنه

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
دوست من بازه زمانی خاصی داره باز بودن معامله یا میشه بذاریش یه دوروز بعد ببندیش؟

آقا شما طبق تجربت شبها برای خرید خوبه صبح ها برای فروش یا نه فرقی نمیکنه

نه تا ماهها هم میشه معاملاتت باز بمونه به شرط اینکه به اندازه موجودیت در ضرر فرو نره

بستگی داره روی چه ارزی می خوای کار کنی مثلا یورو یا دلار بهتره زمانی که بازار لندن یا نیویورک باز میشه پوزیشن بگیری چون عرضه و تقاضای بیشتری وجود داره و بازار حرکاتش بزرگتره . البته در کل آنچنان تفاوتی نمی کنه مهم درک بازاره

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
دوست من ببخشید اگه سئوالم مبتدی هستش مثلاً من یه ارز هم زمان هم میخرم هم میفروشم دوتاشو برام میزنه ضرر چرا ما ضرر میکنیم و سود بابت چی میکنیم؟

و اینکه تو معامله قابلیت انصراف وجود داره یا نه در چه شرایطی؟

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
دوست من ببخشید اگه سئوالم مبتدی هستش مثلاً من یه ارز هم زمان هم میخرم هم میفروشم دوتاشو برام میزنه ضرر چرا ما ضرر میکنیم و سود بابت چی میکنیم؟

و اینکه تو معامله قابلیت انصراف وجود داره یا نه در چه شرایطی؟

وقتی پوزیشنت رو باز کردی دیگه امکان انصراف وجود نداره مگر اینکه اونو تو ضرر یا سود ببندیش راهی نیست .

وقتی یک جفت ارز رو همزمان هم خرید می زنی هم فروش به اندازه اسپرد ضرر می کنی . حالا این اسپرد چیه؟
اسپرد تفاوت نرخ خرید و فروش می گن اسپرد و در ارزهای مختلف فرق میکنه مثلا در یورو دلار معمولا اکثر کارگزاران یا بروکرها 2 پیپ در نظر می گیرن که این سودی است که به جیب کارگزاران می ره که همون لحظه ای که پوزیشنی باز می کنه حساب میشه بعد از اون هر چی رفت توی سود مال خودته . وقتی شما همزمان مثلا روی یورو دلار هم خرید بزنید و هم فروش ، 2 پیپ از خرید می ره تو جیب بروکر 2 پیپ هم از فروش که میشه 4 پیپ . حالا اگه نمودار مثلا 20 پیپ رفت بالا اگه بخوای حساب کنی 20 پیپ از خرید سود می کنی و 20 پیپ هم از فروش ضرر می دی و چون 4 پیپ هم از اسپرد ضرر دادی در کل دو پوزیشنت همیشه 4 پیپ تو ضرر میمونه

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
این تصویری از بازار هست

فایل های ضمیمه

• Spread.rar
    50.6 KB · نمایش ها: 66

gh..reza

Registered User
لایک‌ها
21
یعنی ما چه پوزیشن خرید باز کنیم یا فروش ابتدا سود ما از منفی شروع می شه چون بروکر 2 پیپ واسه خودش برداشته....درسته؟

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
یعنی ما چه پوزیشن خرید باز کنیم یا فروش ابتدا سود ما از منفی شروع می شه چون بروکر 2 پیپ واسه خودش برداشته....درسته؟

بله درسته
سود بروکر از همین اسپردهاست دیگه وگرنه چرا باید این همه خدمات به ما بدن .
از این نرم افزار به نام مفیدتریدر در ایران هم استفاده میشه که ازون برای خرید و فروش سهام استفاده می کنند اونجا هم اسپرد داره . می تونی برای گرفتن نرم افزارش توی گوگل سرچ کنی

gh..reza

Registered User
لایک‌ها
21
من تا حالا اینجوری فهمیدم (نمی دونم درسته یا نه)....باید نمودارهای انتخاب بشن که نزدیک به هم حرکت می کنند مثلا الف قسمت اول برای فروش سود و قسمت 2 برای خرید سود می ده
ولی شکل ب چون با اختلاف زیادی حرکت می کنن فعلا واسه خرید یا فروش نمی شه پیش بینی کرد

فایل های ضمیمه

• 555555.JPG
    555555.JPG
    52.8 KB · نمایش ها: 63
  • 444444.JPG
    444444.JPG
    66.8 KB · نمایش ها: 61
بالا