برگزیده های پرشین تولز

آموزش کسب درآمد از بورس مبادلات ارزی و طلا چگونه؟

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
آقا من يه سوال دارم درمورد سرما گذاري در forex خب مثلا شما تصميم ميگيري 500 دلار سرمايه گذاري كني.اين پول رو چطوري ميشه واريز كرد در اكانتت؟ از راه كارگزار؟بعد سودت رو شما فرمودي از طريق بانك يا مثلا webmoney كارگزار ميريزه به حسابتون.خب كارگزار از كجا ميشه پيدا كرد كه بهش اطمينان داشته باشي؟ اومديم پولتون رو خورد يه ليوان آب هم روش! تضمين خاصي هست در اين زمينه؟يا بحث اعتماده؟ در آخر هم مگه forex تو ايران غير قانوني نشده؟ كارگزار در ايران بايد باشه كه پول بريزه به حساب بانكيتون با اين شرايط كسي هست اين كار رو انجام بده؟ اوف چقدر سوال! البته اينها 1/10 سوالهام هم نيستا! مرسي

من لینک آموزش اونو توی سازمان فنی و حرفه ای بهت دادم بعضی مراکز فنی و حرفه ای این شغل رو آموزش می دن ولی نه به عنوان فورکس به نام تحلیلگر بازارهای مالی بین المللی یا آموزش تحلیل تکنیکال بورس پس خوده فورکس مشکلی نداره و اگه بدون هیاهو و تبلیغات خودت بخوای کار کنی مشکلی نداره و تا حدودی هم حق دارن جلوشون رو بگیرن چون خیلی ها به وسوسه پولدار شدن می آن و بدون آموزش صحیح و موثر ضررهای زیادی می کنند .
برای واریز پول از طریق نماینده گی هاشون (آیبی) توی ایران پول واریز می کنی و از طریق آیبی هم می تونی پولت رو برداشت کنی . و البته باید بروکر یا کارگزار مطمئن و با سابقه پیدا کنید هر کی گفت من کارگزارم نباید پولت بهش بدی . مهم یادگرفتن این شغله بعدش کارگزار خوب و صددرصد مطمئن زیاده نگران کارگزار نباش . بروکرهایی می شناسم که بانک هستند . یعنی بانکی که خدمات تبادلات ارزی به مشتری هاشون ارائه می دن . مثل دویچه بانک آلمان ، میگ بانک سوییس ، ساینتسیس بانک سوئیس ، دوکاسکوپی بانک سوئیس ، ساکسوبانک دانمارک و ... دیگه چی می خوای تا حالا شنیدی بانکی بیاد پول کسی رو بخوره . اینایی که گفتم از معروفترین بانک های اروپا هستند . این کارگزارهایی هم که توی ایران فعالیت می کنند بانک نیستند ولی خیلی هاشون زیر نظر سازمان بورس کشورشون هستند و سابقشون زیاده

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
اگر من 1000$ تو حسابم داشته باشم و با استفاده از اهرم لوریج یه پوزیشن 100.000$ بازکنم بعد این پوزیشن تا 1000$ وارد ضرر بشه خودبخود پوزیشن بسته میشه؟ یا اینکه بعداز رسیدن به مقدار Stop Loss که من تعیین کردم بسته میشه؟

بله بعد از اینکه به stop loss (حد ضرر) برخورد کرد به اندازه حد ضرری که گذاشتی ضرر می کنی . بعدش حتی اگر میلیون پیپ ریزش کنه یک سنت هم از شما کم نمی شه.

یه توضیحی هم درباره حدضرر بدم برای اونایی که هنوز زیاد آشنا نیستند . خود نرم افزار متاتریدر امکاناتی داره که شما می تونید در اونجا حد ضرر یا stop loss خود را تعیین کنید مثلا قیمتی داخلش ثبت می کنی و به کارگزارت می گی اگر رفت تو ضرر و به فلان قیمت رسید معامله رو ببند . وقتی رسید به اون قیمت اتومات پوزیشنت بسته می شه و بیشتر از اون ضرر نمی دی . شبیه این مورد برای حد سود یا تارگت هم هست

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172
سلام به همگی..

قبل از از هرچیز از استارتر محترم بابت به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشون با ما تشکر میکنم، دوستان بنده هم نسبت به این بحث علاقمند شدم هرچند از مدت ها پیش اطلاعاتی رو در مورد این مبادلات ارزی در سطح جهان (ف.ا.ر.ک.س) بدست آوردم اما بدلیل اینکه ریسک وارد شدن تو اینکار به گفته خیلی ها بالا هست و بدست آوردن سود مستلزم کار و تلاش شبانه روزی و بالا بردن سطح اطلاعات طی دوره های بلند بدت و بادگیری انواع تحلیل ها و تکنیک هایی که باید هر سرمایه گذاری بلد بشه اون موقع منصرف شدم چون فرصت وقت گذاشتن و یادگیری نداشتم و البته این در واقع یک حقیقت هست و هر کاری ریسک خاص خودش رو داره اینطور که من شنیدم برای حرفه ای شدن در این بازار حداقل تا یکسال یا بیشتر باید با حساب دمو کار کرد و ضمن اینکه اخبار و اطلاعات پیرامون بازار حتی بصورت لحظه ای تو روند سود یا زیان تاثیر میگذارند و بنابراین کسی که سرمایه گذاری میکنه باید با دقت بالا بتونه پوزیشن ها رو باز و بسته کنه که تا به مرحله ضرردهی نیاد و همینطور فکر میکنم یکسری تاخیرها هم اینطور که من در جریانش بودم بروکرهای فعال تو این زمینه دارند که این یه مقدار باعث کند شدن باز و بسته شدن پوزیشن ها میشه که برای مثال یک ثانیه بعد حتی بجای سود ما ضرر بدیم البته میگم اینها همه نظریه ها هستند و قطعا کسی که دانش خودش رو روز به روز نسبت به این قضیه افزایش بده و بتونه از منابع انگلیسی هم بهره بگیره قطعا میتونه به موفقیت برسه اما اگه به چشم یک راه و روش یک شبه پولدار شدن بهش نگاه کنیم قطعا شکست بوجود میاد و حتی ضررهای بسیار سنگین در صورت طمع کردن در راه هست. تقریبا این سرمایه گذاری رو هم میشه شبیه شرطبندی های ورزشی تصور کرد با این تفاوت که ما اینجا بجای مسابقه یا تیم و شرطهای جانبی روی ارز، طلا و حالا سایر کالاها شرط میبندیم.

فکر میکنم بهترین نرم افزار سرمایه گذاری که تقریبا مورد پشتیبانی اکثر بروکرها هست متا تریدر باشه که به نظر نمیاد کار کردن باهاش هم زیاد پیچیده باشه و اصل در واقع همون یادگیری بازارهای مالی فعالیت و نحوه کار کردن با نمودارها و محاسبه روندهای نزول و صعودها و پیش بینی ها هست که در واقع به عنوان داشتن یک سیستم مستقل و شخصی + مدیریت سرمایه از سوی کاربر مطرح میشن. این مسئله غیرقانونی بودن کار با این بازارها هم خیلی وقت هست که مطرح شده و متاسفانه اکثر تاپیک هایی که در این مورد تو این انجمن به عنوان یک گنجینه ای از اطلاعات در اختیار علاقمندان بود همه پاکسازی شدند و این تاپیک هم مستثنی نیست ولی امیدوارم حداقل بزودی این اتفاق نیوفته چون ما اینجا کسی رو به سرمایه گذاری تشویق نمیکنیم تنها مسیر ما آموزش و یادگیری هست و کسی که بخواد وارد بشه حالا چه با سود یا زیان به خودش مربوط هست. به نظر من کمبود این اطلاعات و این بحث ها در زمینه بورس های بین المللی واقعا حس میشد تو اینجا و چه بهتر از اینکه در قالب یک محیط کاملا دوستانه بتونیم با هم چیزهای جدیدی رو یاد بگیریم. برای شروع تو این زمینه بهتره ما و همه دوستان به قول معروف دچار جو زدگی نشیم که مثلا من الان با حساب واقعی بریم و در صورت سود کردن هم فرآیند رو بطور احساسی بریم جلو که خدای نکرده در نهایت منجر به شکست های جبران ناپذیر بشه.

فعلا این بحث تا همین جا باشه من یه سوالی به ذهنم هم رسید همین فکر میکنم یکسال پیش بود که یکی از کاربرها تو بخش تجارت آنلاین تاپیک زد که یک اسکریپت برای کار با بازار طراحی کرده که کاملا هم هوشمند و سودده هست که بصورت خودکار روزانه چندین پوزیشن رو باز و بسته میکنه و همه هم در سود بسته میشن و ظرف یک هفته یا بیشتر سودهایی در حد میلیارد به بالا رو تولید میکنه و برای اثبات ادعاش هم یکسری دلایل و مدارک ارائه داد تقریبا میشه گفت از یک سیگنال مثبت با بازدهی بالا استفاده میکرد. اون موقع یادم نمیاد قصد فروشش یا مدیریت سرمایه رو مطرح کرده بود اما کسی استقبال نکرد طرف هم منصرف شد مدیران هم فهمیدند تاپیکش رو حذف کردن. حالا میخواستم ببینم واقعا چنین اسکریپت ها و روش های خودکار برای گرفتن سودهای کلان از بازار وجود دارند یا خیر؟ و چطور ممکنه همواره با پیش بینی درست مسائل فاندامنتال و تکنیکال بازار به سود پایدار رسید.

ممنون...

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,856
سلام به همگی..

قبل از از هرچیز از استارتر محترم بابت به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشون با ما تشکر میکنم، دوستان بنده هم نسبت به این بحث علاقمند شدم هرچند از مدت ها پیش اطلاعاتی رو در مورد این مبادلات ارزی در سطح جهان (ف.ا.ر.ک.س) بدست آوردم اما بدلیل اینکه ریسک وارد شدن تو اینکار به گفته خیلی ها بالا هست و بدست آوردن سود مستلزم کار و تلاش شبانه روزی و بالا بردن سطح اطلاعات طی دوره های بلند بدت و بادگیری انواع تحلیل ها و تکنیک هایی که باید هر سرمایه گذاری بلد بشه اون موقع منصرف شدم چون فرصت وقت گذاشتن و یادگیری نداشتم و البته این در واقع یک حقیقت هست و هر کاری ریسک خاص خودش رو داره اینطور که من شنیدم برای حرفه ای شدن در این بازار حداقل تا یکسال یا بیشتر باید با حساب دمو کار کرد و ضمن اینکه اخبار و اطلاعات پیرامون بازار حتی بصورت لحظه ای تو روند سود یا زیان تاثیر میگذارند و بنابراین کسی که سرمایه گذاری میکنه باید با دقت بالا بتونه پوزیشن ها رو باز و بسته کنه که تا به مرحله ضرردهی نیاد و همینطور فکر میکنم........................................................................

ممنون...

تصورات اولیه شما کاملا جالب و منطقی است و تقریبا دوست های عزیزمان که وارد این تاپیک میشن امیدوارام همینگونه باشیم

اول فکر می کنم برای اینکه تاپیک بسته نشه باید عنوان تاپیک رو به آموزش و تحلیل فرآیند های بورس تغییر بدیم چون سیستم همون سیستم هستش فقط جا تا جاش فرق می کنه مثلا مارکس یا بازار بورس داخل(بازار بورس داخل هم مثلا آموزش تکنیکال و فندومنتال و.... را داره )

دوم اینکه آقایون آموزش در 6 ماه اویله این فکر به سرتون نزنه که اول کار با پول واقعی برید جلو ( شما با دمو یه دو هفته کار کن واقعتا هم خودتو بزار جای کسی که چقدر ضرر می کنه یا چقدر سود میکنه ) اول مطمئن شید که شاگرد خوبی هستید و میتونید قواعد بازی را به بهترین شکل بازی کنید مارکس جایی که شخصیت شما زیاد به بازی گرفته میشه یعنی می فهمید که طمع جاش کجاست فکر منطقی چیه اول از همه یک هفته با این سیستم کار کنید متوجه میشید که قوانین سفت و سختی باید برای خودتون بزارید مارکس جایی برای بدبخت شدن و خوشبخت شدن هست پس مواظب خودتون باشید

این کار یه کار علمی هستش فکر نکنید همین طوری یه دفعه میرین توش یه 20 ساعتم مثلا فیلم آموزشی دیدن میرین توش دیگه یا علی اینقد گنده شدید که بیل گیتس یه 2 روز دیگ میاد زانو میزنه (میخوام بگم حواستون جمع باشه)

در جواب دوست عزیزم هم بگم که درباره اسکریپت ها حرف زدن عملا در بعضی جاها شکست واقعی خورده چرا چون این اسکریپت مثلا میاد مثلا ملاک میزاره رو خبر بیکاری آمریکا بعد توی محاسباتش یا توی خبر یا هر اتفاق غیر قابل حدس دیگه ای سیستم افت میکنه یعنی ضرر میکنه یه دفعه یه کال مارجین میشین اونوقت خر بیار ببرش پشته دیوار باش درد و دل کن در بعضی موارراش stop میزارن برای اینکه مثلا قیمت اومد پائین چی sell کن اما یه دفعه یه جوری می افته که حالت جا میاد

بنده نه میتونم بگم این اسکریپت ها خوبه نه میتونم بگه بده اما چون اسکریپت هست نه میتونین بش اطمینان 100 درصد بکنید نه میتونیم 100 درصد ردش بکنیم

در کل بنده با توجه به سواد خودم صحبت کرده ام و بی سوادی های زیادی به چشم میخوره که در کل ما را به بزرگواری خودتون ببخشد

lar_fx

Registered User
لایک‌ها
120
یاد گرفتن فورکس به نظر من زیاد سخت نیست ولی چیزی که باعث میشه افراد ضرر بدن سه چیزه 1- نداشتن مدیریت سرمایه 2- طمع زیادی 3- معاملات احساسی
اینا رو الان نباید بگم اینا توی مباحث پیشرفته است هر چی در این باره بگم برای کسی که تازه داره با فورکس آشنا میشه نامفهومه این صحبت برای کسیه که حداقل دو سه ماهی حساب واقعی کار کرده باشه اون موقع می فهمه چی می گم .
دانشش رو سعی می کنم توی چند ماه به دوستان علاقه مند یاد بدم ولی اون دو سه مورد که اشاره کردم یه خورده زمان می بره و بیشتر حالات روانشناسی افراد رو در بر می گیره .
به هر حال این دانش رو سعی می کنم سریع و کاملا کاربردی بهتون یاد بدم ولی ماشااله این قدر سوالات زیاده که نمی رسم آموزش ها رو سریع قرار بدم . احتیاج دارم به یک همکار کمکی که حداقل سطوح آمادگی رو گزرونده باشه تا جواب سوالات دوستان رو بده منم به امید خدا همون طور که یکی از دوستان عرض کردند یه تاپیک جدید باز می کنیم و آموزش ها رو اونجا قرار می دم اینجا هم باشه برای سوال و جواب دوستان
خب حالا کی حاضره کمک کنه ؟
من این باور رو دارم ، کسی که معلوماتش رو در اختیار دیگران قرار بده خدا چند برابر اون اطلاعات، از یه جایی بهش می ده من اینو به یقین می گم .
من فردا دارم می رم مسافرت دوشنبه همین هفته بر می گردم حالا نگران سوالات دوستان هستم اگه کسی هست که در این زمینه تجربه داره لطف کنه جواب سوالات رو بده تا دوستان منتظر نمونند .
التماس دعا
تا دوشنبه شب - خدا نگهدار

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
آقا اولاً خوشحالم که آدمی داره مارو آموزش میده که اعتقاد به ایمان و کار خیر داره.

ثانیاً شما به کارت برس سر فرصت بیا بهمون آموزش بده . خدا میرسونه بلخره با هم کنار میاییم دوستان مقالات یا هرچی دم دستشونه همین جا میذارن

nasreen

Registered User
لایک‌ها
23
منم خیلی علاقه دارم می تونم بگم معتادش شدم بله سود واقعا خوبی داره به شرطی که با علاقه و صبر و حوصله روی اون وقت بزاری . الان دیر وقته خیلی خوابم می آد فردا برات یه توضیحاتی می دم بعد اگه دوست داشتی می تونی بیای تو کار:lol:

برادر من چی داری میگی واسه خودت سود داره سود داره اصلا بگو با چقد رفتی چیکا کردی هیستوری اکانتت رو بزار بعد بگو سود داره یا نه

nasreen

Registered User
لایک‌ها
23
متاسفانه این کار یعنی بازار ف ا ر ک س بسیار بسیار پرریسکه دوستان اونم با این وضعه دلاره 3 4 هزار تومنی موقعی میرسه با یه اشتباه 500 دلار از سرمایت جلو چشات از بین میره اونجاست که زمین و زمان رو به فحش میکشین و به خاطر یه اشتباه یه دیر لود شدن نرم افزار یه دستور اشتباه زدن به حای خرید فروش و ...خیلی اشتباهات دیگه سرمایتون رو از دست میدی اینم بگم بازار پر ریسکیه البته بماند که سودم داره تو همین بازار کسایی رو میشناسم که دارن روزی تا چند هزار $ رو در میارن ولی خب بازار پر فراز و نشیبیه باید حالا حالاها روش کار کنید از دموی نرم افزار بهره بگیرید .........

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
نسرین خانوم اصلاً این آقا سودی بدست نیورده الان هم تو زندانه خودش هم بنده خدا گفته که معلومات بازار فارکس رو در اخیتارتون میذارم در مورد ضرر هم زیاد گفته الان هم داره آموزشمون میده کار بدی که نکرده بقیه دوستان هم تجربیاتشون رو در اختیار هم قرار میدن . مطمئن باشید اگه همین طور پیش بره ضررها خیلی کمتر میشه چون همه اینجا به نوعی همدیگه رو راهنمایی میکنن بعدش بازار فارکس اینطور نیست که منابعش محدود باشه من راه سود آور بلد باشم به بقیه نگم تا خودم همه سودهارو ببرم . سوای اینها تجربه بازار فارکس تجربه خوبیه

Erfan_Buffon

مدیر بخش ورزش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,247
نسرین خانوم اصلاً این آقا سودی بدست نیورده الان هم تو زندانه خودش هم بنده خدا گفته که معلومات بازار فارکس رو در اخیتارتون میذارم در مورد ضرر هم زیاد گفته الان هم داره آموزشمون میده کار بدی که نکرده بقیه دوستان هم تجربیاتشون رو در اختیار هم قرار میدن . مطمئن باشید اگه همین طور پیش بره ضررها خیلی کمتر میشه چون همه اینجا به نوعی همدیگه رو راهنمایی میکنن بعدش بازار فارکس اینطور نیست که منابعش محدود باشه من راه سود آور بلد باشم به بقیه نگم تا خودم همه سودهارو ببرم . سوای اینها تجربه بازار فارکس تجربه خوبیه
کی تو زندانه؟!:eek:
استارتر؟
پس چجوری کانکت میشه؟

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
نه بابا بنده خدا مسافرته اینطور گفتم که یعنی بنده خدا داره مارو آموزش میده داره به ما انتقال تجربه میکنه

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,856
نه بابا بنده خدا مسافرته اینطور گفتم که یعنی بنده خدا داره مارو آموزش میده داره به ما انتقال تجربه میکنه

آقا پوکیدم از خنده وقتی گفتی تو زندانه یعنی یه ساعته دارم میخندم بعد اون دوستمون هم سوال کرده چه جوری کانکت میشه

dostekhob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
سلام به همه دوستان
البته من کوچیک و شاگرد همه دوستان هستم اما سه ساله دارم تو این بازار کار میکنم .
درسته بازار سوددهی هست اما به شرط ها و شروطه ها این بازار اول همه این که اعتیاد داره و وقتی الوده شدی بخاطر جذابیتش تورو تو دستهای خودش میگیره و فقط کسی میتونه تو این بازار کار کنه که کاملا به اعصاب خودش مسلط باشه و قدر سنت سنت های حسابش رو بدونه و کاملا از طمع دور باشه

dostekhob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
در کل فقط ده درصد از کسانی که تو این بازار هستند سود میبرن و نود درصد ضرر میکنند
حالا خودتون درصد ریسک رو حساب کنین
حساب دمو برای افراد مبتدی وجود داره اما تو حساب دمو هیچ وقت به سودی که میکنین اعتماد نکنین چون حساب واقعی کاملا فرق میکنه و استرس و هیجانات بازار باعث میشه که تصمیم های اشتباه زیادی گرفته بشه خلاصه که به این راحتیها نیست

dostekhob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
این آی دی یاهوی من هستش هر کدوم از دوستان که خواست پیام بده تا اونجایی که بتونم کمکش میکنم
[email protected]

nasreen

Registered User
لایک‌ها
23
من خودم تو این بازار بودم این بازار بدیش اینه که سریع طمع ادم رو بر میداره
بزار اینجوری بگم یه قانون هست تو این بازار که میگه اگه شما 10 سال براش وقت بزاری و کامل یاد بگیریش که چطور با اصول معامله کنی اون وقت میتونی تو یه سال چند برابر اون ده سال سود کنی اگر و تنها اگر اموزشات کامل بوده باشه نه از سر وا کنی که متاسفانه تمامه اموزشایی که من دیدم همش فقط برا جذب افراده نه کمک به اونا و نصیحت منو فراموش نکنید اگه سمت این بازار میرید خیلی با احتیاط وارد شید با سرمایه کم برید جلو از دموش استفاده کنید دقیقا مثله بازار واقعیه فرقش در اینه که این پول مجازیه و واقهعی نیست

nasreen

Registered User
لایک‌ها
23
h2.gif

این نمونه ای از سودهای بعضی دوستان هست ادم یا نباید کاری رو یاد بگیره یا وقتی یاد میگیره باید بتونه همچین سودایی کنه که متاسفانه اینقده تو این بازار ادم خودش رو گم میکنه که تا بخودت میای میبینی نصف سرمایت پریده

nasreen

Registered User
لایک‌ها
23
مثلا الان همین هیستوری که گذاشتم مربوط میشه به شخصی که با ریسک بالا معامله میکنه و حتی برای معاملاتش استاپ لاس هم نزاشته و این تو این بازار یکی از خطرناک ترین کاراست چون ممکنه یهو بازار تغییر مسیر بده و در عرض چند دیقه 100 ها واحد خلافه جهت شما بره و کله حسابه شما رو به خطر بندازه به نظر من وارد شدن تو این کار در صورتی خوبه که ادم یه درامد دیگه داشته باشه و ثابت باشه و ازون درامد در کنارش بیاد و فارکس کار کنه والا بخاد به عنوان شغله اصلی انتخاب کنه باید سالها تلاش کنه

basili

Registered User
لایک‌ها
73
آقا من داغونما يعني له!هر چي ميخريم يه دفعه افت ميكنه مياد پايين. اين نمودارا يعني با ما لج كردن! حالا خوبه دمو هستش و گرنه بايد ميرفتم زندان به خاطر بدهكاري!

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,856
آقا من داغونما يعني له!هر چي ميخريم يه دفعه افت ميكنه مياد پايين. اين نمودارا يعني با ما لج كردن! حالا خوبه دمو هستش و گرنه بايد ميرفتم زندان به خاطر بدهكاري!

این اولشه اگه سمج باشی پوزش رو میزنی باید اطلاعاتت رو بیشتر کن

کسی این آموزش ها که براتون فرستادم رو دیده میخوام ببینم نظرتون کلا چی بود به درد خورد

بالا