برگزیده های پرشین تولز

آیا با خرید ملک در ترکیه واقعا اقامت دائم میدن؟

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
نوشابه نخوریم چی میشه مگه ؟ :دی
شیرِ خامِ گاوِ فکا به قیمت هر کیلو 45000 ریال
twister3.gif

سرانه شیر هم بالا میره
198.gif

Bijan ...

Registered User
لایک‌ها
1,121
من حاضرم با ماهی 21 میلیون واژه بگوزینم
s0433.gif

داوود جان یه تمساح سبز داشتی به زبان ادما حرف میزد ، همین خودش مگه کم چیزیه .. خیلی هم باحال حرف میزد یعنی باحال واژه می گزید .

پ.ن : یادت باشه هر موقع شرایط مساعد شد و تونستی یه کافه بزنی ، مارو یادت نره برای افتتاح .. امیدوارم شرایطی ایجاد شه که یه بار بزنی :) :D

.

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
داوود جان یه تمساح سبز داشتی به زبان ادما حرف میزد ، همین خودش مگه کم چیزیه .. خیلی هم باحال حرف میزد یعنی باحال واژه می گزید .

پ.ن : یادت باشه هر موقع شرایط مساعد شد و تونستی یه کافه بزنی ، مارو یادت نره برای افتتاح .. امیدوارم شرایطی ایجاد شه که یه بار بزنی :) :D

.
بعلاوه مارو داوود جان :) ،،،،،

+
اقا بیژن که ماشالا ادم کم میاره جلوش با این ادبیاتی که داره،،،معدود افرادی پیدا بشن تو مجازی((من که ندیدم زیاد)) با این طرز فکر و ادبیات رسا و بسیار تاثیر گذار

سلامت باشی همیشه اقا بیژن عزیز

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,461
عزیز دل خوب راست میگه دیگه
کسی که نه مدرک از دانشگاه خوبی داره ، نه تخصص واقعی و درست و حسابی داره ، نه مهارت خاصی داره ، چه ایران چه امریکا نمیتونه گلیم خودشو از آب بیرون بکنه ...

اکثر کسایی که میگن تخصص داریم ، واقعا تخصص ندارن ! طرف دانشگاه آزاد یا دولتی معمولی مدرک گرفته ، فکر میکنه چون مکانیک گرفته الان مهندسه در صورتی که صفر مطلقه !
بعد این آدم میخواد کار بگیره ...
بهش پیشنهاد کار هم بدن حقوقش کم باشه ، نمیگه 5 سال برم با حقوق کم کار بکنم ، رزومم قوی بشه یه جای بهتر برم با حقوق بالاتر !

از هر 10 دوستی که دارم شاید 7 نفرشون بیکار باشن ، همشون هم از شرایط ناراضی هستن ولی ذره ای حرکت مثبت تو زندگیشون نمیکنن و فقط غر میزنن

شما خودت کاسبی میدونی زندگی سخته . واسه ماهی 1 میلیون که بزاری تو جیب خودت ، چقدر زحمت میکشی ؟ چقدر استرس تحمل میکنی ؟ چقدر داستان داری ؟
الکی پول در میاری ؟ نه !
شما اونور بری میتونی گلیم خودت رو از آب بیرون بکشی ولی کسی که اینورهم نمیتونه دستش توی جیب خودش باشه ، اونور اوضاعش بدتره :rolleyes:
به یه ایرانی فراری ، قطعا بهای کمتری میدن تا به هم خون خودشون

@Fifa2018 منظورم شما نیستی عزیز دل
کلی گفتم
این یک طرفه قضاوت کردن جوان ایرانی زمانی درسته که یک جوان المانی یا جوان کشور اسکاندیناوی که در رفاه ترین ها هستن رو دیده باشی چطور زندگی میکنه ..

تو اروپا غربی همین نیمچه تخصص یا سواد یک ایرانی یا افغان ندارن ! دانشگاهاشونم که مگس نمیپره همه مهاجر هستن ایرانی و کشورهای دیگر ..

شاید اغراق آمیز باشه این نوشته بولد شده " جوون های خودشونم که همه گی و مشروب خور و بیکار صبح شب میکنن درحال سوسیال خوری "

حداقل در مورد این چند کشور اروپایی که اطلاع کامل و دقیق دارم شرایط به این صورت هست که شما مدرک دانشگاهی هم بگیرید هر شرکت ساده یا بزرگ استخدام بشی برات دوره کار آموزی طولانی مدت میزارن !! چیزی که مهم تر از همه هم هست بهرحال علاقه شرط اوله میخواد ادبیات باشه -- میخواد پزشکی .. قرار نیست همه کاسبی بازار بکنن -- نوسان گیری کنن و بساز بفروشی و بنگاه های معاملاتی کار کنن !

در هرصورت یک تجدید نظر در خصوص فیدبک دادن درخصوص تحصیل کرده ها در دانشگاه های معمولی یا آزاد باید بکنید !!

من احترام صد در صد میزارم به کسی که در همین دانشگاه های معمولی تلاش کرده مدرک گرفته ! نه با سهمیه های مثل ایثارگری و .. رتبه آورده... بدون هیچ هوش و سواد علمی صندلی های دانشگاه های به ظاهر برتر قُرق کردن .. این نوشته بولد شده به این معنا بود که دانشگاه های خوب و برتر کسی درس میخونه به این معنا نیست کارش درسته و خیلی بار علمیش بالاتر بوده !!

با احترام.

Bijan ...

Registered User
لایک‌ها
1,121
بعلاوه مارو داوود جان :) ،،،،،

+
اقا بیژن که ماشالا ادم کم میاره جلوش با این ادبیاتی که داره،،،معدود افرادی پیدا بشن تو مجازی((من که ندیدم زیاد)) با این طرز فکر و ادبیات رسا و بسیار تاثیر گذار

سلامت باشی همیشه اقا بیژن عزیز

امیر جان خیلی لطف داری نازنین ، چوب کاری کردی مارو .. همه با هم میریم کافه داوود ، برای روز افتتاحیه اش هم دسته گلی که دوست داره براش می گیریم .

همیشه باشی امیر جان ..

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
در هرصورت یک تجدید نظر در خصوص فیدبک دادن درخصوص تحصیل کرده ها در دانشگاه های معمولی یا آزاد باید بکنید !!

من احترام صد در صد میزارم به کسی که در همین دانشگاه های معمولی تلاش کرده مدرک گرفته ! نه با سهمیه های مثل ایثارگری و .. رتبه آورده... بدون هیچ هوش و سواد علمی صندلی های دانشگاه های به ظاهر برتر قُرق کردن به لطف سهمیه های دیگر ... این نوشته بولد شده به این معنا بود که دانشگاه های خوب و برتر کسی درس میخونه به این معنا نیست کارش درسته و خیلی بار علمیش بالاتر بوده !!
اشتباه منظورم رو رسوندم
بنده میگم الزاما هرکسی که از دانشگاه فارغ التحصل بشه ، متخصص نیست و مهارت کافی نداره !
من خودم از شریف فارغ التحصیل شدم و واقعا اساتید چرت و پرت آموزش میدن !
یعنی اگه خود دانشجو پیگیر مطالعات خودش نباشه و سطح دانشش رو بالا نبره ، صرفا با اتکا به دانشگاه ، مهارت کسب نمیکنه ...

اما هرکسی که توی ایران از لیسانسش رو میگیره ، مغرور میشه و خودش رو متخصص میدونه در صورتی که هممون وقتی از این دانشگاه ها بیرون میایم ، الزاما مهارت و تخصص کافی نداریم و تازه باید وارد بازار کار بشیم و کم کم حقایق و کار عملی رو یاد بگیریم
بیشتر دوستان خودم انجام دادن هر کاری رو با هر حقوقی کسر شان میدونن و ادعا میکنن تخصص و مهارت بالایی دارن ، که اینطور نیست

همین شخص وقتی وارد جامعه واقعی میشه ، خودش رو برتر میدونه و فرصت های کاری رو به خیال اینکه در حدش نیست ، از دست میده . رویا پردازی میکنه ولی یه زمانی بالاخره با واقعیت روبرو میشه و شاید چندین سال گذشته باشه .

وقتی توی تاپیک انتخابات امریکا ، دوستی به راننده های تاکسی توهین میکنه و اونا رو سطح پایین میدونه یکی از نشونه های همین خود بزرگ بینیه . همین شخص 5 یا 10 سال توی این جامعه باشه و رفت و آمد بکنه تازه میفهمه جایگاهی نداره ...
اونجا متوجه میشه باید برای بدست اووردن جایگاهش توی جامعه تلاش بکنه و زندگیش رو بسازه

مهارت و تخصص هم الزاما دانشگاهی نیست . کسی که اصلا تحصیلاتی نداره میتونه توی حرفه خودش متخصص باشه . مثلا یک نقاش حرفه ای شرایطش زمین تا آسمون با نقاش غیر حرفه ای تفاوت داره .
نقاش حرفه ای کارش رو بلده و در کنارش بلده چطوری تبلیغ بکنه ، چطوری با مشتری ارتباط برقرار بکنه ، مهارتش رو افزایش میده ، دبه نمیکنه و ...
نقاش غیر حرفه ای سطحی کار میکنه ، از سر و تهش میزنه ، کثیف کاری میکنه ، رفتار اصولی با مشتری رو بلده ، مهارت بالایی داره ، خوش اخلاقه ، دبه نمیکنه و ...

من تجربه کار دکوراسیون و بازسازی زیاد داشتم . با انواع و اقسام پیمانکارا برخورد کردم . کسایی که پای ثابت کارهام بودن و به اطرافیان و بقیه همکاران هم ارجاع میدادم . همیشه کار داشتن و همچنان کیفیت بالا بود ...
2 تا برابر نقاش بودن اینا همیشه کار داشتن . یعنی هر هفته 1 یا 2 تا کار انجام میدادن و تقریبا 5 سال قبل از هر پروژه ای 1 تا 2 تومن سود براشون میموند
از اون طرف کسایی هم بودن هم تو قیمت دادن بازی داشتن هم از نظر زمانی کار رو جلو عقب میکردن و ... . هرکسی با این شرایط فقط با ما 1 کار انجام داد و جایی هم معرفی نکردیم .
منظور من از تخصص اینه ، هرکسی توی کار خودش باید ماهر باشه و تخصص داشته باشه

همین نقاش شاید اونور بره وضعیت خوبی داشته باشه هرچند که همینور هم وضعیتش خوب بود

behnood_merani

Registered User
لایک‌ها
205
من کارمندهایی رو گفتم که حقوق و مزایای زیادی میگیرن :p
اونایی که 10 الی 20 سال سابقه دارن
شما که تازه 28 سالته ته تهش 4 یا 5 سال سابقه داشته باشی 3.2 خوبه
ولی باز هم لیاقت یک انسان بیشتره . حرفم اینه ...
حتی اونی که ماهی 10 تومن حقوق میگیره باز هم اون آرامش ایجاد نمیشه چون آرامش فقط به میزان حقوق و وضعیت مالی بستگی نداره :(

زندگی اینجا مدلیه که اگه مثلا شما ماهی 3.2 در میاری باید دنبال سرمایه گذاری و زیاد کردن پس اندازت باشی نه اینکه ثروتمند بشی بلکه بتونی حداقل های زندگی یعنی خونه و ماشین و ... رو فراهم بکنی ، که باید با همون حقوق به تنهایی فراهم میشد ...

در حالی که شما باید با 8 الی 9 ساعت زمان در روز بدون نیاز به هیچ کار جانبی ای هم میتونستی خونه خوب اجاره بکنی هم تفریحات خوبی داشته باشی هم ماشین بخری هم زندگی تشکیل بدی و ...

این نخوندن حقوق و مزایا و دستمزد ها چه بخش خصوصی چه دولتی به خاطر دخالت های دولت توی اقتصاده که هیچ وقت اجازه نداده اقتصاد آزاد به تعادل برسه
همیشه دستکاری هایی کرده که هم رانت درست شده هم فرصت دزدی فراهم شده ...
همیشه هم چرخ اقتصاد میلنگیده
واس همینه که صاحب کسب و کار خصوصی هم نمیتونه حقوقی رو در حد و اندازه یک زندگی خوب پرداخت بکنه . هیچی با هیچی نمیخونه:rolleyes:
من از 16 سالگی تو کابینت سازی کار کردم ولی اصلا نمیدونستم بیمه و این چیزا چیه برای همین سابقه ندارم تازه 6 ساله سابقه دارم
چه 3 تومن چه 30 تومن پول مهم نیست مهم اینه بتونی از پولت استفاده کنی تو ایران نمیشه هرچقدر در بیاری دیگه خودت تو ایرانی میدونی نمیزارن زندگی کنی

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,658
یه ملک 250,000 دلاری باید خرید و اقامت دائم میدن, ولی اقامت ترکیه ارزش آنچنانی ندارد, چیزی که خیلی ارزش داره پاسپورتش هست حالا من دقیق نمی دونم بعد از چه مدت به شما پاسپورت میدن یا اصلا پاسپورتی میدن, پاسپورت ترکیه برای ایرانی ها خیییییییییییلی ارزش داره, خیلی کشورها هستند که پاسپورت می فروشند ولی اکثرا کشورهای درب و داغون هستن که اصلا کسی تا حالا اسمشون رو نشنیده, بیشترشون اصلا جزیره هستند. مثلا کل جمعیت جزیره 50 هزار نفره و سیاه پوستند بعد شما یه سفید پوست با پاسپورت کشوری که اون رو می فروشه می خوایند مسافرت کنید و مثلا حساب بانکی باز کنید, بی برو برگرد از همون فرودگاه دیپورتتون می کنن, با اون پاسپورت یه دمپایی هم نمی تونید بخرید چه به باز کردن حساب بانکی, اما پاسپورت ترکیه برای ایرانی ها بهترین چیز ممکن هست اگر ترکی بلد باشید که دیگه هیچی. قیافه ها شبیه همه, کشورها همسایه هستن و محل تولد شما شهری در ایران باشه خیلی تعجب آور نیست. همین بغل هم هست هر لحظه که اراده کنید میرید ترکیه.

من اگر 500 هزار دلار داشتم 2 تا پاسپورت ترکیه می خریدم!

باز مطمعن نیستم که آیا با 250 کا فقط به شما اقامت میدن یا پاسپورت هم میدن

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,461
پاسپورت ترکیه برای ایرانی ها بهترین چیز ممکن هست اگر ترکی بلد باشید که دیگه هیچی. قیافه ها شبیه همه, کشورها همسایه هستن و محل تولد شما شهری در ایران باشه خیلی تعجب آور نیست. همین بغل هم هست هر لحظه که اراده کنید میرید ترکیه.

من اگر 500 هزار دلار داشتم 2 تا پاسپورت ترکیه می خریدم!

باز مطمعن نیستم که آیا با 250 کا فقط به شما اقامت میدن یا پاسپورت هم میدن

با 250هزار تا پاسپورت میدن !

اما مسئله ای که هست سیاست های اردوغان هست ! شما 250هزار دلار سرمایه درگیر کنی پاس یک کشور بگیری که یک سفر حوزه شنگن هربار باید ویزا بگیری مجدد!

خوب همین الان با پاس ایرانی هم میتونید یک سال بمونید دیگه ! همین بغل است

این جزایری که گفتید بدرد نخور هستن اما یک مزیتی دارن سه ماه میتونید حوزه شنگن تردد کنید .. هر سفر شنگن نزدیک 500یورو هزینه آب میخوره کارهای سفارت و ترجمه و ..

که بشه یا نشه تازه !!

الان اطلاع از سخت گیری های گرجستان ندارم اما بهشت است برای گرفتن پاسپورت !

تمام کشورهای شنگن میشه سفر کرد !

سرزمین های اشغالی هم ازاد است :-دی

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,658
با 250هزار تا پاسپورت میدن !

اما مسئله ای که هست سیاست های اردوغان هست ! شما 250هزار دلار سرمایه درگیر کنی پاس یک کشور بگیری که یک سفر حوزه شنگن هربار باید ویزا بگیری مجدد!

خوب همین الان با پاس ایرانی هم میتونید یک سال بمونید دیگه ! همین بغل است

این جزایری که گفتید بدرد نخور هستن اما یک مزیتی دارن سه ماه میتونید حوزه شنگن تردد کنید .. هر سفر شنگن نزدیک 500یورو هزینه آب میخوره کارهای سفارت و ترجمه و ..

که بشه یا نشه تازه !!

الان اطلاع از سخت گیری های گرجستان ندارم اما بهشت است برای گرفتن پاسپورت !

تمام کشورهای شنگن میشه سفر کرد !

سرزمین های اشغالی هم ازاد است :-دی
اون جزیره ها به درد نمیخورند
من با یکی از اینها که یکی از این پاسپورت ها خریده بود یه بار چت کردم, تو فروم خدابیامرز تاکگلد بود. :D
از آمریکای لاتین بود و پوستش هم تیره ولی می گفت همیشه تو فرودگاه کلی سوال و جواب باید پس بده, چون لیست اون کشورها همه ردفلگ خوردن, چون تعداد جمعیتش کمه می دونن کسی که پاسپورت اینجا را داشته باشه و سیاه پوست هم نباشه یعنی بی برو برگرد پاسپورت رو خریده, حالا چه کسی پاسپورت میخره؟ کسی که میخواد یه کار خلاف یا نامتعارف انجام بده, یعنی مشکوک و به احتمال زیاد خلافکار. برای همچین آدمی هم حساب بانکی هیچ جا باز نمی کنن. ترکیه ولی یک کشور واقعی هست.

این داستان پاسپورت هم مثل اینکه 3 ماه باید حداقل ترکیه باشه تا بهش تعلق بگیره, شاید یه حداقل حضور در ترکیه در سال هم لازم باشه. یعنی این مثل اون جزیره ها گرفتنه پاسش ساده نیست یه مقدار سخته ولی برای ایرانی ها آسونه.

اقامت خیلی ارزشی نداره, با ویزای تحصیلی میشه خیلی کشورها رفت موند ولی بدرد نمیخوره, آخرش که چی.
با پاس میشه تقریبا مثل یک انسانه معمولی در دنیا زندگی کرد. ترکیه پاسپورته خیلی قوی ای نداره, ولی حداقل مثل ایران منفی نیست. اینجا به یه شرکت خارجی ایمیل بزنی که من ملیتم ایرانیه ولی تو ساختمون کناری شرکت شما زندگی میکنم, بازم هم حسابت رو می بندند. اصلا نام ایران رو می شنوند اتوماتیک رم می کنن و زامبی میشن. اینم شانسه مایه

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
شیرِ خامِ گاوِ فکا به قیمت هر کیلو 45000 ریال
twister3.gif

سرانه شیر هم بالا میره
198.gif

من خودم شیر رو میرم از روستا مستقیما از دامدار میخرم کیفیت ـــش با شیر توزیعی در سطح شهر ، زمین تا آسمون فرق داره .

من حاضرم با ماهی 21 میلیون واژه بگوزینم
s0433.gif

من حاضرم همین کار رو با 20 میلیون انجام بدم :دی

من احترام صد در صد میزارم به کسی که در همین دانشگاه های معمولی تلاش کرده مدرک گرفته ! نه با سهمیه های مثل ایثارگری و .. رتبه آورده... بدون هیچ هوش و سواد علمی صندلی های دانشگاه های به ظاهر برتر قُرق کردن ..

دقیقا
واسه لیسانس خودم رو به آب و آتیش زدم اکثر دروس رو هم متوسط رو به بالا زده بودم ولی به زور دانشگاه تبریز قبول شدم ولی یکی از همکلاسی های دبیرستان سطح درسی ـــش خیلی پایین از من بود دانشگاه تهران قبول شده بود ! من هنوز که هنوزه بعد از این همه سال نفهمیدم این چه جوری تهران قبول شده ! تو انتصابات مجلس سال پیش هم کاندید شده بود و تایید صلاحیت !

بنده میگم الزاما هرکسی که از دانشگاه فارغ التحصل بشه ، متخصص نیست و مهارت کافی نداره !

واسه اینکه تو دانشگاه ها یه سری چرت و پرت آموزش میدن ! اگه دقیق یادم مونده باشه حداقل 40 واحد عمومی ـــه اکثرا هم به درد نخور ! دروس تخصصی هم به شدت تئوریک
متاسفانه دانشجوها هم اکثرا با تقلب نمره میگیرن واسه همین سطح علمی ـــشون خیلی پایینه

من خودم از شریف فارغ التحصیل شدم

129fs3248893.gif

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,306
من خودم شیر رو میرم از روستا مستقیما از دامدار میخرم کیفیت ـــش با شیر توزیعی در سطح شهر ، زمین تا آسمون فرق داره .

من حاضرم همین کار رو با 20 میلیون انجام بدم :دی

دقیقا
واسه لیسانس خودم رو به آب و آتیش زدم اکثر دروس رو هم متوسط رو به بالا زده بودم ولی به زور دانشگاه تبریز قبول شدم ولی یکی از همکلاسی های دبیرستان سطح درسی ـــش خیلی پایین از من بود دانشگاه تهران قبول شده بود ! من هنوز که هنوزه بعد از این همه سال نفهمیدم این چه جوری تهران قبول شده ! تو انتصابات مجلس سال پیش هم کاندید شده بود و تایید صلاحیت !

واسه اینکه تو دانشگاه ها یه سری چرت و پرت آموزش میدن ! اگه دقیق یادم مونده باشه حداقل 40 واحد عمومی ـــه اکثرا هم به درد نخور ! دروس تخصصی هم به شدت تئوریک
متاسفانه دانشجوها هم اکثرا با تقلب نمره میگیرن واسه همین سطح علمی ـــشون خیلی پایینه

129fs3248893.gif
دانشجو واس کلاس گزاشتن میره دانشگا نه تخصص یاد گرفتن مسلن همین گلوریا سابق رو بیبین با مدرکش هیش کاری نمیکنه ولی تو هر پستیش اشاره میکنه من شریف بودم و کلاس میزاره یا افتک که تو همه کار هس به جز برق:p
دانشگاه بابل رتبش از همه دانشگاهای ایران با اختلاف زیاد بالاتره ولی همه هنوز دوست دارن برن دانشگاهای تهران چون کلاط داره اونجا هم اینقد سهمیه دارا رفتن ک سطحش مثل قبل نیس دانشگاه آریامهر کجا و شریف الان کجا

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
دانشجو واس کلاس گزاشتن میره دانشگا نه تخصص یاد گرفتن مسلن همین گلوریا سابق رو بیبین با مدرکش هیش کاری نمیکنه ولی تو هر پستیش اشاره میکنه من شریف بودم و کلاس میزاره یا افتک که تو همه کار هس به جز برق:p
دانشگاه بابل رتبش از همه دانشگاهای ایران با اختلاف زیاد بالاتره ولی همه هنوز دوست دارن برن دانشگاهای تهران چون کلاط داره اونجا هم اینقد سهمیه دارا رفتن ک سطحش مثل قبل نیس دانشگاه آریامهر کجا و شریف الان کجا
سید داودم با لیسانس شریف هم تو هر کاری هست غیر عمران :p

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
نوشابه خانواده شده 9 تومن ؟
الان که فکر میکنم نوشابه پوکی استخوان و هزار جور درد و مرض دیگه میاره . نوشابه نخوریم چی میشه مگه ؟ :دی
نوشابه هم به جمع انار و مرغ و گوشت و گوجه و ... اضافه شد
اصلاحیه:کوکا کولا، اسب خانواده :(صد هزار ریال

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
پاکستان و ترکیه و اسراییل اینها کشورهای جعلی هستن که تاریخ ندارن و برای خودشون تاریخ جعل میکنن
جهت گرفتن شناسنامه برای کشورتازه تاسیس شون

بالا