• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اخباردنیای خودرو ...

tape

Registered User
لایک‌ها
505
وا قعا زيباست....

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
فکر نمیکنی حجت جان بابت ماشین چینی 22 زیاد باشه

نه خوب امکاناتش ارزش داره

مثلا ام جی هم چینیه اما دورو بر 50 رسیده

قبل خرید از افراد زیادی در موردش سوال کردم و تقریبا ماشین رو ندیده قابلیت هاش رو میشناسم

اگه هم بد شد با 3 تومن سود میفروشم

الان با موتور 1800 ( 26200 شده )

iranbetting

Registered User
لایک‌ها
42
من 520 دارم
یه مشکل اساسی داره اونم اومدن صدای موتور به داخل ماشین هست

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
من 520 دارم
یه مشکل اساسی داره اونم اومدن صدای موتور به داخل ماشین هست

البته 520 با 620 تفاوت زیادی داره

منتها اگه صدای ناک داره میتونید از بنزین سوپر + شمع ایردیوم یا سوزنی استفاده کنید

تاثیر زیادی در مصرف سوخت و صدای موتور و قدرت اون داره

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
ماشین رو اواخر هفته قبل تحویل گرفتم

توضیحات کامل رو تو تی تی گذاشتم

در کل نسبت به قیمتش واقعا ارزش داره

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
دیروز هرکاری کردم نتونستم جلوی خودمو بگیرم و بدون پلاک لایی کشی و ... ( واقعا دست خودم نبود )

چیزی که احساس کردم ماشین به دلیل ارتفاع و اکسل عقب تعادل مناسبی نداره و حتما باید ارتفاع زد

موتور ماشین رو مثل ال 90 احساس کردم که برنامه ریزی داره و در دور موتور و فشار پدال برنامه ریزی میشه که با شتاب های لحظه ای کاملا محسوسه

به نظر من این ماشین اگه مصرف سوختش ملاک نبود با تغییر برنامه ریزی شتاب بالاتری میتونه داشته باشه

من از این نوع موتور واقعا لذت میبرم البته شاید به نظرتون مسخره بیاد اما دلیل من اینه که :

برنامه ریزیش باعث میشه هم سلامت خودش رو کاملا حفظ کنه و هم اینکه مصرف سوخت پایینی داشته باشه و در عین حال به دلیل دقت بالا بالاترین راندمان رو میده

البته این نوع موتور ها که از ال 90 هم نام بردم کمی تاخیر در انجام دستور پدال گاز دارن که توی ال 90 خیلی محسوس هست ولی سرعت عملکرد لیفان رو قابل قبول دیدم

تست ماشین از دید من که با توجه به کارم ماشین های ایرانی زیادی رو تست کردم در کارکرد های مختلف :

یک مسائل کیفیتی مثل : نگهدارنده پلاستیکی برای میله کاپوت ( که همون اول کار شکست ) - جای سوئیچ یا مغزی - قسمت های پلاستیکی که دور از چشم و غیر ظاهر هست تو ذوقم زد

درب های عقب موجهای ریز و زیادی دارن که فکر میکنم به خاطر مشکل مونتاژ باشه

دوام شاسی ( که تویوتا کرولا هست و الان زوده برای قضاوت در مورد استحکام ( باز شدن و شک شدن اتاق ) )
موتور ( که معروفه )

زیر بندی که تقریبا تویوتا هست

کیفیت بدنه ( قابل گذشت )

کیفیت تجهیزات برقی ( چهار از 10 )

کیفیت رنگ ( ضعیف )

مصرف سوخت با توجه به سایز ماشین و قدرت خروجی ( برای من فوق العاده )

هیدرولیک فرمان ( فوق العاده )

کولر در رده 405 و غیر قابل رقابت با 206 ( برای شخص من )

پ.ن : لاستیک دور درب هم به وسائل بی کیفیت و بی دوام اظافه میشه

امکانات در حد خودش مناسب هست و کنسول جلو و وسط هم جای وسائل زیادی داره

دسترسی به داشبورد در صورت نشستن سرنشین با مشکل روبرو هست

وضعیت گیرباکس در نگاه اول برای من قابل قبول بود ( تا تست کامل بکنم )

کلاچ خشکه

ترمز زیادی از حد تیز هست و باید کمی ملایم تر این کار رو انجام میداد

ترمز دستی مناسب

وضعیت چراغ مطالعه مناسب

نور دهی چراغ ها تست نشد اما نبود امکان روشن کردن چراغ خطر بدون چراغ جلو فکر کنم نقص طراحی یا دلیل خاصی باشه که نباید از ازادی راننده کم میکرد

نتیجه گیری کلی :

ظاهر کار و اطلاعات نوشتاری با توجه به قیمت واقعا مناسب هست

باطن کار و جاهایی که جلوی چشم نیست کم کاری هایی در کیفیت شده که شاید اگر بهتر درست میشد حتی 100 هزار تومان هم برای سازنده خرج نداشت

قیمت 20 میلیون برای این ماشین کاملا مناسب هست

من راضی هستم و امیدوارم مشکل دیگه ای گریبانگیرم نشه

با احترام / حجت

advanced

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام sJaguar عزيز،من با ديدن اين بخش خيلي ناراحت شدم، چرا واقعا كسي كه از خودرو اطلا عات زيادي نداره بايد اين مقايسه كاملا اشتباه را براي طراحي خودروها بكند
1.اولا كه كجاش lancer شبيه به دنا هستش؟ ميدوني چرا اينطور به نظرتون اومده كه شبيه به دناست؟ ببخشيد خيلي رك و راست ميخوام بهتون بگم، چون تا حالا ماشي زياد نديدين تا تفاوت هاي آنها را احساس كنيد,همانطور كه به نظر ما امروزي ها ما شين هاي 80 سال پيش همه شبيه هم هستن ،به خاطر اينكه 1.اونا رو زياد و با دقت نديديم و 2.اينكه سبك طراحيشون بوده( البته دليل 1 ،دليل اصلي هستش)
2. اگر به مقايسه قيافه ماشينا باشه پس حتما به نظر شما جلوي ssangyung kyron هم شبيه benz s500 2011 هستش؟؟ و هزاران تاي ديگر
3. به جاي مسخره كردن، اگه به نظرتون اين ماشين خيلي ايراد داره برين به خودايران خودرو همين موضوع رو بگين
4.در زمينه اي كه اطلا عات ندارين اظهار نظر نكنيد
5.در مورد اون قسمتي كه گفته شده بود كه بغلش مثل سمند se ،بايد بگم كه 1.خودشون گفتن كه اين خودرو بر روي پلت فرم سمند طراحي شده، 2.كلا همه ي كارخانه هاي خودرو سازي سعي ميكنن با ايجاد يك طرح,،هميشه مشخص باشند،مثلا تا حالا هيچ دقت كرده بودين كه bmw از حدود بيش از70 سال پيش هنوز اون دو تا جلو پنجره هاي معروف جلو ماشين رو داره؟ ، يا مثلا فورد mustang طراحي داخليش در اون قسمت بالاي داشبورد ،شكستگي كه داره به حدود 60 سال پيش بر ميگرده؟ ،يا همين بنز مدل clk 2007 بسيار شبيه e 2008 هستش،البته با اندكي تفاوت در چراغ جلو، يا پورش هميشه سبك خودش رو داشته ،يا لامبورگيني galardo با murcielago كه شبيه هم هستن ...
6.و در آخر ..... من مطمئن هستم كه اين خودرو از نظر كميت شايد خوب نباشه ولي از نظر كيفيت بهترين خودرو جهان هستش چون كه با دستان ايراني ساخته شده ،همين.
چشم ها را بايد شست ، جور ديگر بايد ديد..... 

Last edited:

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
سلام sJaguar عزيز،من با ديدن اين بخش خيلي ناراحت شدم، چرا واقعا كسي كه از خودرو اطلا عات زيادي نداره بايد اين مقايسه كاملا اشتباه را براي طراحي خودروها بكند
1.اولا كه كجاش lancer شبيه به دنا هستش؟ ميدوني چرا اينطور به نظرتون اومده كه شبيه به دناست؟ ببخشيد خيلي رك و راست ميخوام بهتون بگم، چون تا حالا ماشي زياد نديدين تا تفاوت هاي آنها را احساس كنيد,همانطور كه به نظر ما امروزي ها ما شين هاي 80 سال پيش همه شبيه هم هستن ،به خاطر اينكه 1.اونا رو زياد و با دقت نديديم و 2.اينكه سبك طراحيشون بوده( البته دليل 1 ،دليل اصلي هستش)
2. اگر به مقايسه قيافه ماشينا باشه پس حتما به نظر شما جلوي ssangyung kyron هم شبيه benz s500 2011 هستش؟؟ و هزاران تاي ديگر
3. به جاي مسخره كردن، اگه به نظرتون اين ماشين خيلي ايراد داره برين به خودايران خودرو همين موضوع رو بگين
4.در زمينه اي كه اطلا عات ندارين اظهار نظر نكنيد
5.در مورد اون قسمتي كه گفته شده بود كه بغلش مثل سمند se ،بايد بگم كه 1.خودشون گفتن كه اين خودرو بر روي پلت فرم سمند طراحي شده، 2.كلا همه ي كارخانه هاي خودرو سازي سعي ميكنن با ايجاد يك طرح,،هميشه مشخص باشند،مثلا تا حالا هيچ دقت كرده بودين كه bmw از حدود بيش از70 سال پيش هنوز اون دو تا جلو پنجره هاي معروف جلو ماشين رو داره؟ ، يا مثلا فورد mustang طراحي داخليش در اون قسمت بالاي داشبورد ،شكستگي كه داره به حدود 60 سال پيش بر ميگرده؟ ،يا همين بنز مدل clk 2007 بسيار شبيه e 2008 هستش،البته با اندكي تفاوت در چراغ جلو، يا پورش هميشه سبك خودش رو داشته ،يا لامبورگيني galardo با murcielago كه شبيه هم هستن ...
6.و در آخر ..... من مطمئن هستم كه اين خودرو از نظر كميت شايد خوب نباشه ولي از نظر كيفيت بهترين خودرو جهان هستش چون كه با دستان ايراني ساخته شده ،همين.
چشم ها را بايد شست ، جور ديگر بايد ديد.....

دوست عزیز خبره !!!
شما ته اون پست رو که نگاه میکردی من یه منبع گذاشته بود که اون مقایسه مال کجا و چه کسی هست .

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
مثل كاردستيه واقعا ايران نميتونه يه ماشين قشنگ طراحي كنه ؟
اصلا كناراي ماشين به جلو و عقبش نميخوره عقبش مثل كون خر ميمونه
هيوندا بعد از ايرانخودرو شروع به كار كرد الان ماشيناش حداقل از لحاظ ضاهري چيزي كم نداره از اروپا و ... از لحاظ موتوري و داخلي و اپشن هر چند كپي از ماشيناي اروپايي هست ولي با كيفيت كار كردن

tape

Registered User
لایک‌ها
505
طراحي جلو عضلاني به نظر ميرسه شبيه فورد !!! اما عقب يه مقدار سوسول تره و هيچ تشابهي با هم ندارن !

iran.meshop

Registered User
لایک‌ها
55
حجت جان نظرت درباره ام وی ام 530 چیه؟؟ بخرم یا نه؟ تا 25 تومان پیشنهاد بهتری دارید؟

economist

Registered User
لایک‌ها
165
دیروز هرکاری کردم نتونستم جلوی خودمو بگیرم و بدون پلاک لایی کشی و ... ( واقعا دست خودم نبود )

چیزی که احساس کردم ماشین به دلیل ارتفاع و اکسل عقب تعادل مناسبی نداره و حتما باید ارتفاع زد

موتور ماشین رو مثل ال 90 احساس کردم که برنامه ریزی داره و در دور موتور و فشار پدال برنامه ریزی میشه که با شتاب های لحظه ای کاملا محسوسه

به نظر من این ماشین اگه مصرف سوختش ملاک نبود با تغییر برنامه ریزی شتاب بالاتری میتونه داشته باشه

من از این نوع موتور واقعا لذت میبرم البته شاید به نظرتون مسخره بیاد اما دلیل من اینه که :

برنامه ریزیش باعث میشه هم سلامت خودش رو کاملا حفظ کنه و هم اینکه مصرف سوخت پایینی داشته باشه و در عین حال به دلیل دقت بالا بالاترین راندمان رو میده

البته این نوع موتور ها که از ال 90 هم نام بردم کمی تاخیر در انجام دستور پدال گاز دارن که توی ال 90 خیلی محسوس هست ولی سرعت عملکرد لیفان رو قابل قبول دیدم

تست ماشین از دید من که با توجه به کارم ماشین های ایرانی زیادی رو تست کردم در کارکرد های مختلف :

یک مسائل کیفیتی مثل : نگهدارنده پلاستیکی برای میله کاپوت ( که همون اول کار شکست ) - جای سوئیچ یا مغزی - قسمت های پلاستیکی که دور از چشم و غیر ظاهر هست تو ذوقم زد

درب های عقب موجهای ریز و زیادی دارن که فکر میکنم به خاطر مشکل مونتاژ باشه

دوام شاسی ( که تویوتا کرولا هست و الان زوده برای قضاوت در مورد استحکام ( باز شدن و شک شدن اتاق ) )
موتور ( که معروفه )

زیر بندی که تقریبا تویوتا هست

کیفیت بدنه ( قابل گذشت )

کیفیت تجهیزات برقی ( چهار از 10 )

کیفیت رنگ ( ضعیف )

مصرف سوخت با توجه به سایز ماشین و قدرت خروجی ( برای من فوق العاده )

هیدرولیک فرمان ( فوق العاده )

کولر در رده 405 و غیر قابل رقابت با 206 ( برای شخص من )

پ.ن : لاستیک دور درب هم به وسائل بی کیفیت و بی دوام اظافه میشه

امکانات در حد خودش مناسب هست و کنسول جلو و وسط هم جای وسائل زیادی داره

دسترسی به داشبورد در صورت نشستن سرنشین با مشکل روبرو هست

وضعیت گیرباکس در نگاه اول برای من قابل قبول بود ( تا تست کامل بکنم )

کلاچ خشکه

ترمز زیادی از حد تیز هست و باید کمی ملایم تر این کار رو انجام میداد

ترمز دستی مناسب

وضعیت چراغ مطالعه مناسب

نور دهی چراغ ها تست نشد اما نبود امکان روشن کردن چراغ خطر بدون چراغ جلو فکر کنم نقص طراحی یا دلیل خاصی باشه که نباید از ازادی راننده کم میکرد

نتیجه گیری کلی :

ظاهر کار و اطلاعات نوشتاری با توجه به قیمت واقعا مناسب هست

باطن کار و جاهایی که جلوی چشم نیست کم کاری هایی در کیفیت شده که شاید اگر بهتر درست میشد حتی 100 هزار تومان هم برای سازنده خرج نداشت

قیمت 20 میلیون برای این ماشین کاملا مناسب هست

من راضی هستم و امیدوارم مشکل دیگه ای گریبانگیرم نشه

با احترام / حجت
این قسمت رو خیلی تایید می کنم:wacko: به نظرت جلوی ماشین زیادی سبک نیس؟

بالا