برگزیده های پرشین تولز

اخبار تيم ملي

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
البته اینطورا هم که شما میگی نیست!

به چند دلیل:

2 دستیار خارجی این آقا با خودشون میارن. اینرو کفاشیان هم امروز بعد از بازی تأئید کرد. حتی یکی از دستیاراش زودتر از خودش میاد ایران.

دوم اینکه بابا مربی ای که مربی تیم ملی اسپانیا و صربستان بوده و کلی تیم مطرح اسپانیایی مثل اسپانیول و اتلتیکومادرید و ... رو مربیگری کرده گمون نمیکنم مربی درجه 3 باشه!!! :wacko: به قول محصص امروز میگفت ما یاد گرفتیم فقط به مربی ای بگیم کارنامه ی موفقی داره که تیمش رو قهرمان جام جهانی کرده باشه! اول باید مقایسه کنیم که اسپانیا در برابر چه تیمایی بازی کرده و موفق نبوده یا صربستان و دوم اینکه مگه بین این همه مربی مطرح مربی اسپانیا شدن کم کاریه!؟

سوم به نظر من تو فوتبال حرفه ای 1 میلیون دلار برای یه مربی در سطح ملی واقعا ارزونه! وقتی مثلا نیکولا آنلکا برای 1 فصل بازی کردن 19 میلیون میگیره دیگه یه مربی برای 3 سال کار کردن 1 میلیون خیلی زیاده؟!

چهارم اینکه در کنار 2 دستیار خارجی قرار شده 2 دستیار ایرانی هم باشن که بیشتر جنبه این رو داره که تو انتخابا کمکش کنن و چون هیچ آشنایی ای نداره بتونن فعلا بهش مشاوره بدن.

آقا اجازه بده من باهات موافق نباشم . به چند دلیل
اولا که کارنامه واسه خودش تعریف داره ... هیچکس نگفته که یه مربی باید تیمی رو قهرمان جام جهانی کنه تا باکارناکه تلقی بشه ... کارنامه یعنی اینکه یه مربی در طول سالیان دراز موفق باشه حالا میخواد یه سال در میون باشه یا دو سال دو سال .... نه اینکه یه مربی بیست سال پیش یه تیم رو قهرمان لالیگا کرده باشه و الی آخر ...

دوما درجه هم واسه خودش تعریف داره .... اگه ما بگیم مربی هایی مثل مورینیو و فرگوسن و .... درجه اول هستن خب این مربی که در ویترین افتخاراتش فقط قهرمانی در لالیگا داره ( مهمترنیش ) باید درجه سه و حتی بیشتر محسوب بشه دیگه ....

سوم هم مبلغ .... شما داری قرارداد بازیکن رو با مربی مقایسه میکنی ؟ مورینو چقدر قرار داد داشت با چلسی ؟ یادته ؟ اصلا سطح قیمت مربی با بازیکن خیلی خیلی خیلی فرق میکنه ....

چهارم هم در مورد کمک ها .... من میگم همین که شرط برای مربی میذارن که حتما باید چند تا از کمک هات ایرانی باشن یه نوعی از غیرحرفه ای گریه .... مربی باید اختیار تام داشته باشه .... که ما می دونیم در این مورد نداره ....

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
به قول محصص امروز میگفت ما یاد گرفتیم فقط به مربی ای بگیم کارنامه ی موفقی داره که تیمش رو قهرمان جام جهانی کرده باشه!
سوم به نظر من تو فوتبال حرفه ای 1 میلیون دلار برای یه مربی در سطح ملی واقعا ارزونه! وقتی مثلا نیکولا آنلکا برای 1 فصل بازی کردن 19 میلیون میگیره دیگه یه مربی برای 3 سال کار کردن 1 میلیون خیلی زیاده؟!

آفرین به محصص، با حرفش کاملا موافقم. ما اگر خوزه مورینیو هم بیاد می گیم، برو بابا کو کارنامه ت؟! (مثل ناصر ابراهیمی که همیشه می گفت اینا که کارنامه ندارن، اصلا هیچکس کارنامه ی من رو نداره!! حالا معلوم نیست از کدوم کارنامه حرف می زنه!)

اما نظر من در مورد تیم ملی فعلی:
با انتخاب افشین پیروانی به عنوان دستیار موافق نیستم. ممکنه که مربی بدی نباشه، اما مردم هیچ ذهنیتی از او در ذهن ندارند و بهتر بود سراغ مربیان کارنامه دار! داخلی می رفتن (مثل مجید جلالی، فیروز کریمی ...)
حالا می شه یک جوری ابراهیم زاده رو قبول کرد که سابقه ی دستیاری نسبتا خوبی داره.

بهتر بود به جای کریم بوستانی و مارکار آقا جانیان نفرات جدیدی رو معرفی می کردن (الان باز ذهنیت مردم منفی شده و نسبت به ادامه ی کار خوش بین نیستند، وقتی کادری نتیجه نگرفته، بهتره اصلاح اساسی بشه مگر این که واقعا دیگه تو مملکت قحط الرجال اومده باشه و کسی بهتر از اینها رو نداشته باشیم!)

و اما خاویر کلمنته:

مربی بزرگی بوده، کارنامه ی بدی هم نداشته. اما به نظر من مهم ترین فاکتور برای تعیین سر مربی تیم ملی داشتن انگیزه ی بالا برای اثبات توانای ها و دانش فنی اش هست. کلمنته تا حدودی این فاکتور رو داره، چون دست کم توی جام جهانی با اسپانیا موفق نبوده و حالا قصد داره با تیم ایران در جام جهانی دوباره خودش رو مطرح کنه.

فعلا باید به او فرصت داد و جو رو هم به نفع او مسالمت آمیز کرد تا بتونه کار کنه. (البته اگه این مطبوعاتی های نجیب اجازه بدن!)

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز من هم به دلایلی با نظر شما مخالفم که عرض می کنم
اولا که کارنامه واسه خودش تعریف داره ... هیچکس نگفته که یه مربی باید تیمی رو قهرمان جام جهانی کنه تا باکارناکه تلقی بشه ... کارنامه یعنی اینکه یه مربی در طول سالیان دراز موفق باشه حالا میخواد یه سال در میون باشه یا دو سال دو سال .... نه اینکه یه مربی بیست سال پیش یه تیم رو قهرمان لالیگا کرده باشه و الی آخر ...
اگر ملاک شما این هست در حال حاضر فقط 5،6 مربی کارنامه دار در دنیا مشغول کار مربیگری تیم ملی هستن .
و بقیه کشورها از مربیان بی کارنامه بهره می برند از جمله :
برزیل با مربی گری دونگا ( تازه اولین تجربه اش در مربیگری ملی هست و افتخارات مربیگری باشگاهیهم نداره )
ایتالیا با مربی گری دونادونی (تازه اولین تجربه اش در مربیگری ملی هست و افتخارات مربیگری باشگاهیهم نداره )
آلمان با مربیگری یواخیم لو(تازه اولین تجربه اش در مربیگری ملی هست و افتخارات مربیگری باشگاهیهم نداره )
فرانسه با مربیگری دومنش (دو سال پیش هیچ افتخاری نداشت و حالا تازه نایب قهرمانی جهان رو داره)
و خیلی مثال های دیگه ...
در واقع در حال حاضر فقط چند تا مربی هستن که در طول دهه گذشته موفقیت هاشون مداوم بوده و اتفاقی نبوده . مثلا کاپلو که هر جا رفته قهرمان شده . واسه همین هم انگلیس مجبور می شه برای عقد قرارداد باهاش مبلغ 22 میلیون پوند رو بهش بده ( مسئولین ما نمی تونن 22 میلیون پوند رو تبدیل به ریال کنن و صفرهاشو درست بنویسن چه برسه به اینکه ...)

دوما درجه هم واسه خودش تعریف داره .... اگه ما بگیم مربی هایی مثل مورینیو و فرگوسن و .... درجه اول هستن خب این مربی که در ویترین افتخاراتش فقط قهرمانی در لالیگا داره ( مهمترنیش ) باید درجه سه و حتی بیشتر محسوب بشه دیگه ....
ما نباید کلمنته رو با فرگوسن مقایسه کنیم و بگیم درجه سه هست . چون اگه اینجوری حساب کنیم امثال قلعه نویی درجه 300 هست . ما باید ببینیم با پولی که تو جیبمون داریم چه مربی می تونیم بیاریم که (277=3-300) درجه بهتر از امثال قلعه نویی باشه و برامون مفید باشه .
سوم هم مبلغ .... شما داری قرارداد بازیکن رو با مربی مقایسه میکنی ؟ مورینو چقدر قرار داد داشت با چلسی ؟ یادته ؟ اصلا سطح قیمت مربی با بازیکن خیلی خیلی خیلی فرق میکنه ....
شما با بازیکن مقایسه نکن . با کاپلو مقایسه کن که 22 میلیون پوند از انگلیس گرفته
چهارم هم در مورد کمک ها .... من میگم همین که شرط برای مربی میذارن که حتما باید چند تا از کمک هات ایرانی باشن یه نوعی از غیرحرفه ای گریه .... مربی باید اختیار تام داشته باشه .... که ما می دونیم در این مورد نداره ....
اینهم در اکثر نقاط دنیا رایج هست .
اریکسون هم زمانی که اومد برای تیم ملی انگلیس دستیارش رو مک کلارن انتخاب کردن و نشوندن کنار دستش .

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بهتر بود سراغ مربیان کارنامه دار! داخلی می رفتن (مثل مجید جلالی، فیروز کریمی ...)

دوست عزیزم این دوتایی که نام بردی 10 تا تریلی هم نمی تونن ادعاهای اینها رو جمع کنن . شما فکر می کنی اینها حاضرن برن دستیار بشن ؟ اصلا تا حالا فکرشو کردی چرا توی جلسه هم اندیشی بین مربیان همه با هم می گن مربی ایرانی بهتره اما توی نظر سنجی 77 درصد مردم می گن مربی خارجی بهتره ؟ چون این مربی های ایرانی ادعا دارن . هر کدومشون توقع دارن سرمربی تیم ملی باشن واسه همین هم حاضر نیستن واقعیت رو بپذیرن !

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مرسی امین جان کاملا درست میگی.

منم اگر قرارداد رو با بازیکن مقایسه کردم منظورم این بود که تو فوتبال حرفه ای این پولا یعنی پول خرد.

و مخصوصا هم با بازیکنی مثل آنلکا مقایسه کردم که شاید بازیکن خوبی باشه ولی نه در حد این مبلغ. چون تو نیم فصل اول با بولتون خوب بازی کرد قیمتش اینطوری شد. بگذریم.

در هر صورت نظر من اینه که باید هر چی زودتر مربی میومد سر کارش و شروع میکرد. مطمئنا بازی با سوریه برای ما یه بازی مرگ و زندگی خواهد بود. چون تقریبا جدی ترین حریف ما همینه و اگر قرار باشه تو تهران نتیجه نگیریم واقعا کار سخت میشه.

به هر حال امیدوارم کار زودتر سروسامون بگیره. به نظر من این تیم ملی بازیکنای خیلی خیلی بهتری از تیمای سالای قبل داره. بازیکنایی مثل علوی و امثالهم که اصلا در حد ملی نبودن کنار رفتن و جا رو برای بازیکنایی مثل شجاعی و جلال حسینی و عقیلی و حتی میداوودی باز کردن. همین میداوودی دیروز تو لحظه های آخر بازی تو محوطه جریمه یه تو سر توپ زد و بعد شوت کرد و توپش خورد به تیر دروازه که من باور نمیشد این حرکت رو یه بازیکن ایرانی انجام داده.

من گمون میکنم این تیم ملی میتونه اگر برنامه داشته باشه خیلی راحتتر از اونی که فکرش رو بکنیم بره جام جهانی. علی کریمی بنظرم آرومترین سال بازیگریش رو داره تجربه میکنه و تبدیل شده به یه بازیکن خیلی باتجربه. جواد کاظمیان و سامره و مبعلی و کعبی و خلیلی و نیکبخت و ... رو هم به این لیست اضافه کنید میبینید که تیم خوبی داریم. تازه هنوز بازیکنایی مثل هاشمیان و نکونام و آندو رو هم نداریم.

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
دوست عزیز من هم به دلایلی با نظر شما مخالفم که عرض می کنم

اگر ملاک شما این هست در حال حاضر فقط 5،6 مربی کارنامه دار در دنیا مشغول کار مربیگری تیم ملی هستن .
و بقیه کشورها از مربیان بی کارنامه بهره می برند از جمله :
برزیل با مربی گری دونگا ( تازه اولین تجربه اش در مربیگری ملی هست و افتخارات مربیگری باشگاهیهم نداره )
ایتالیا با مربی گری دونادونی (تازه اولین تجربه اش در مربیگری ملی هست و افتخارات مربیگری باشگاهیهم نداره )
آلمان با مربیگری یواخیم لو(تازه اولین تجربه اش در مربیگری ملی هست و افتخارات مربیگری باشگاهیهم نداره )
فرانسه با مربیگری دومنش (دو سال پیش هیچ افتخاری نداشت و حالا تازه نایب قهرمانی جهان رو داره)
و خیلی مثال های دیگه ...
در واقع در حال حاضر فقط چند تا مربی هستن که در طول دهه گذشته موفقیت هاشون مداوم بوده و اتفاقی نبوده . مثلا کاپلو که هر جا رفته قهرمان شده . واسه همین هم انگلیس مجبور می شه برای عقد قرارداد باهاش مبلغ 22 میلیون پوند رو بهش بده ( مسئولین ما نمی تونن 22 میلیون پوند رو تبدیل به ریال کنن و صفرهاشو درست بنویسن چه برسه به اینکه ...)

ما نباید کلمنته رو با فرگوسن مقایسه کنیم و بگیم درجه سه هست . چون اگه اینجوری حساب کنیم امثال قلعه نویی درجه 300 هست . ما باید ببینیم با پولی که تو جیبمون داریم چه مربی می تونیم بیاریم که (277=3-300) درجه بهتر از امثال قلعه نویی باشه و برامون مفید باشه .

شما با بازیکن مقایسه نکن . با کاپلو مقایسه کن که 22 میلیون پوند از انگلیس گرفته

اینهم در اکثر نقاط دنیا رایج هست .
اریکسون هم زمانی که اومد برای تیم ملی انگلیس دستیارش رو مک کلارن انتخاب کردن و نشوندن کنار دستش .
راستش من بلاخره نفهمیدم موضع شما چیه ؟ از یه طرف میگید کلمنته کارنامه داره ( که اصلا وارد نیست ) بعد میگی مربی هایی مثل لو و دومنک هم کارنامه نداشتن ...
بعدش اینکه مگه شما شک داشتی قلعه نویی درجه 300 هست ؟؟
نهایتا ما هم می خوایم تیم ملی موفق باشه ... باز هم میگم این مربی کارنامه نداره .... بابا صد رحمت به ارتور جرج باز یه قهرمانی اروپا داشت ....
مساله ی بعدی اینه که چرا توقع ما ملت اینقر پایینه ؟ مربی صربستان اومده مربی تیم ما شده ... در اسپانیا هم که موفق نبوده ....
یه نکته ی مهم رو که شما فرامشو کردی اینکه شما داری برزیل رو با ایران مقایسه می کنی ؟ دونگا مربی برزیل شده درست اما شما بیا مهرداد میناوند رو مربی تیم ملی کن ببین چه گندی بالا میاد ؟ پس شرایط دونگا و برزیل با ما فرق میکنه ....

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
علی کریمی بنظرم آرومترین سال بازیگریش رو داره تجربه میکنه و تبدیل شده به یه بازیکن خیلی باتجربه. جواد کاظمیان و سامره و مبعلی و کعبی و خلیلی و نیکبخت و ... رو هم به این لیست اضافه کنید میبینید که تیم خوبی داریم. تازه هنوز بازیکنایی مثل هاشمیان و نکونام و آندو رو هم نداریم.

هیچوقت ایران با برنامه نبوده که بشه از این پیش بینی ها کرد رضا جان .... علی کریمی در شرایط بازی با کاستاریکا ارومه اما به محض این که تیم بره یه تورنومنت مهم دوباره شروع میشه .... حالا عرصه های جهانی که هیچ .... مطمئنم تا حداقل صد سال دیگه ما حرفی برای گفتن نداریم .... خلاصه متاسفانه باز هم بوهای خوشی نمیاد .... نزدیک دو سال فدراسیون رئیس نداشته .... مربی هم که اینجور .... روزی رو میبینم که دوباره با کمیته ی شکست و علل ناکامی و اینها سرر و کار داشته باشیم

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اگه همین دونگا رو ما می آوردیم روزنامه ها سرمون رو به باد می دادن که دونگا سابقه مربیگری نداره . تا حالا هیچ جا مربیگری نکرده و از این حرفها ... !
آقای محصص حرف آخر رو اول زد . ما مربی می خوایم که قهرمان جهان شده باشه با 1 میلیون دلار هم بیاد ایران . احتمالا تو راهپیمایی روز قدس هم شرکت کنه ;)

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
روزی رو میبینم که دوباره با کمیته ی شکست و علل ناکامی و اینها سرر و کار داشته باشیم

آخ گفتی !!! به نظر من که من و شما که خوبه نوه و نتیجه ما هم تا ابد الدهر از این کمیته ها می بینن :f34r:

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
هیچوقت ایران با برنامه نبوده که بشه از این پیش بینی ها کرد رضا جان .... علی کریمی در شرایط بازی با کاستاریکا ارومه اما به محض این که تیم بره یه تورنومنت مهم دوباره شروع میشه .... حالا عرصه های جهانی که هیچ .... مطمئنم تا حداقل صد سال دیگه ما حرفی برای گفتن نداریم .... خلاصه متاسفانه باز هم بوهای خوشی نمیاد .... نزدیک دو سال فدراسیون رئیس نداشته .... مربی هم که اینجور .... روزی رو میبینم که دوباره با کمیته ی شکست و علل ناکامی و اینها سرر و کار داشته باشیم

هیچ شکی در این ندارم که فوتبال ما چه با کلمنته چه با فرگوسن چه باید دونگا چه با مهرداد میناوند (!) وضعیتش هیچ تغییری نمیکنه. دلیلش هم مربی و بازیکن نیست. ما برنامه نداریم. تا وقتی فقط دنبال این باشیم که امروز چی میخواد پیش بیاد و فردا برامون اصلا مهم نباشه همین آش و همین کاسه ست.

ما بجای اینکه کلی خرج این تیم ملی درب و داغونمون کنیم باید این پولا رو خرج فوتبال پایه مون کنیم. اینطوری شاید بتونیم امیدوار باشیم تا 100 سال آینده لااقل یه تیم مطمئن و خوب داریم. وقتی ما برنامه نداشته باشیم هر مربی ای با هر مبلغی هم که بیاد همین وضعیت رو خواهیم داشت.

حرف من اینه که وقتی ما برنامه نداریم و 1 ماه مونده به شروع مقدماتی جام جهانی هنوز 4 تا آدم با عرض معذرت چلقوز نشستن و با هم سر پست و مقام دعوا میکنن و مردم فلان آقایون هم نیستن نباید انتظار داشته باشیم مربی کارنامه دار هم نصیبمون بشه.

Last monarch جان شما که میگی ما خودمون رو دست کم میگیریم بله منم قبول دارم ولی یه کمی آدم فکر کنه میبینه بابا همچین آش دهن سوزی هم نیستیم! مثلا به چی میتونیم افتخار کنیم؟! که انتظار داریم کل دنیا جمع بشن و بهترین مربیشون رو در اختیار ما بذارن؟! این همه ابروریزی تو فدراسیون و اینکه طی 1 سال 2 بار قرار بوده کلا تحریم بشه از سمت فیفا چه افتخاری محسوب میشه؟! بنظرم یکمی واقع نگرتر باشیم بهتره.

هنوزم سر حرفم هستم که مربی ای مثل کلمنته با همین کارنامه ای هم که داره برای این فوتبال ما از سرمون هم زیاده.

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
آخرين‌ ديدار دوستانه‌ و اولين‌ پيروزى‌ در آستانه‌ بازى‌ با سوريه‌ تيم‌ملى‌ خودش‌ را برد!

تيم‌ملى‌ (زرد) 3
گل‌ها: محسن‌ خليلى‌ (16 و 32) و ابراهيم‌ صادقى‌ (50)
بهترين‌ بازيکن: محسن‌ خليلى‌
بازيکنان‌ تيم‌ملى‌ (زرد): وحيد طالب‌لو(5.2) هادى‌ شکوري(3) هادى‌ عقيلي(3) جلال‌ حسينى‌ (5.2) ابراهيم‌ صادقي(3) حسين‌ کعبى‌ (5.3) مرتضى‌ اسدي(5.2) ايمان‌ مبعلي(2) مهدى‌ رجب‌زاده(2) مسعود شجاعي(5.3) و محسن‌ خليلي(4)
تيم‌ملى‌ (آبي) يک‌
گل: مهرزاد معدنچي(78)
بهترين‌ بازيکن: ؟
بازيکنان‌ تيم‌ملى‌ (آبي): مهدى‌ رحمتي(2) 40 - عباس‌ محمدي(5.2) محسن‌ بنگر(2) محمد نصرتي(2) پژمان‌ نوري(2) 40 - عليرضا نيکبخت(5.2) مازيار زارع(2) جواد کاظميان(5.2) على‌ کريمي(5.2) شيث‌ رضايى‌ (5.2) مجتبى‌ جباري(5.2) مهرزاد معدنچي(5.2) و على‌ سامره(5.2)
داور: نناد نيکوليچ‌
تماشاگر: حدود 10 نفر!
ورزشگاه‌ دستگردى‌ اکباتان‌
آخرين‌ بازى‌ دوستانه‌
از آنجايى‌ که‌ چمن‌ کمپ‌ چندان‌ آماده‌ براى‌ تمرين‌ نبود روز گذشته‌ تيم‌ملى‌ به‌ ورزشگاه‌ دستگردى‌ پناه‌ برد که‌ ظاهراً‌ چمن‌ بهترى‌ داشت‌ اما ديروز تيم‌ملى‌ تمرين‌ متفاوتى‌ را نسبت‌ به‌ روزهاى‌ پيشين‌ پشت‌ سرگذاشت، به‌ عبارتى‌ بيش‌ از آنکه‌ شاهد تمرين‌ باشيم‌ يک‌ بازى‌ تدارکاتى‌ را شاهد بوديم. به‌ همين‌ رو بر آن‌ شديم‌ تا گزارش‌ اين‌ تمرين‌ را به‌ سبک‌ و سياق‌ «گزارش‌ بازي» به‌ روى‌ کاغذ بياوريم، به‌ هر يک‌ از بازيکنان‌ نيز همچون‌ ديدارهاى‌ ملى‌ و باشگاهى‌ نمره‌ داديم‌ تا کاملاً‌ در جريان‌ ميزان‌ آمادگى‌ و توانمندى‌ آنها قرار بگيريد.
ناهماهنگى‌ حرف‌ اول‌ را مى‌زند
دو تيم‌ زرد و آبى‌ در دو نيمه‌ 40 دقيقه‌اى‌ رو در روى‌ هم‌ قرار گرفتند که‌ در نهايت‌ تيم‌ زرد موفق‌ شد تا نتيجه‌ سه‌ بر يک‌ همتاى‌ آبى‌پوش‌ خود را مغلوب‌ کند. هر چند اين‌ بازى‌ پرگل‌ از آب‌ درآمد اما به‌ لحاظ‌ فنى‌ بار چندانى‌ نداشت. متأ‌سفانه‌ بعد از چندين‌ و چند اردوى‌ داخلى‌ و خارجى‌ ناهماهنگى‌ حرف‌ اول‌ را در تيم‌ملى‌ مى‌زند، نقطه‌ ضعفى‌ که‌ حتى‌ مى‌شد در پاس‌هايى‌ که‌ بين‌ ملى‌پوشان‌ رد و بدل‌ مى‌شد به‌ وضوح‌ مشاهده‌ کرد. البته‌ بخشى‌ از اين‌ عدم‌ هماهنگى‌ به‌ بى‌برنامگى‌ تيم‌ برمى‌گردد. در بازى‌ دستگرمى‌ ديروز همچون‌ تمرينات‌ و بازى‌هاى‌ پيشين، برنامه، هدف‌ و تاکتيک‌ خاصى‌ مشاهده‌ نمى‌شد و مشخص‌ بود که‌ از قبل‌ قالب‌ تاکتيکى‌ براى‌ تيم‌ تعريف‌ نشده‌ تا بازيکنان‌ براساس‌ آن‌ قالب‌ انجام‌ وظيفه‌ کنند و اين‌ مى‌شود که‌ هر کس‌ براساس‌ سبک‌ و سياق‌ خود بازى‌ مى‌کند و در نهايت‌ نيز ناهماهنگى‌ ايجاد مى‌شود اما يک‌ نکته‌ اميدوارکننده‌ در بازى‌ ديروز ناظران‌ را اندکى‌ دلگرم‌ کرد و آن‌ هم‌ انگيزه‌ و انرژى‌ مضاعف‌ برخى‌ ملى‌پوشان‌ بود. اگر به‌ ترکيب‌ دو تيم‌ نگاهى‌ دقيق‌تر داشته‌ باشيد درمى‌يابيد تيمى‌ پيروز ميدان‌ شد که‌ در ظاهر بازيکنان‌ فيکس‌ کمترى‌ داشت، يعنى‌ انگيزه‌ و انرژى‌ بازيکنانى‌ که‌ به‌ دنبال‌ تثبيت‌ جايگاه‌ خود هستند به‌ نام‌هايى‌ چون‌ على‌ کريمي، على‌ سامره، جواد کاظميان، محمد نصرتي، مجتبى‌ جباري، مهرزاد معدنچي، مهدى‌ رحمتى‌ و... غلبه‌ کرد و اين‌ نشان‌ از انگيزه‌ بالاى‌ بازيکنانى‌ نظير محسن‌ خليلي، مسعود شجاعي، ابراهيم‌ صادقى‌ و هادى‌ شکورى‌ دارد.
در حاشيه...
*نيکبخت‌واحدى‌ که‌ در بازى‌ برابر کاستاريکا دچار مصدوميت‌ شده‌ بود از بند مصدوميت‌ رهايى‌ يافت‌ و پابه‌پاى‌ ديگر ملى‌پوشان‌ تمرين‌ کرد، البته‌ پيش‌ از بازي، تمرين‌ ويژه‌اى‌ براى‌ او در نظر گرفته‌ شد تا او سريعتر به‌ بهبودى‌ برسد.
*مهدى‌ واعظى‌ ديروز هم‌ در تمرين‌ حضور نيافت‌ تا کادر فنى‌ قيد او را براى‌ بازى‌ با سوريه‌ بزند. اينطور که‌ به‌ نظر مى‌رسيد مصدوميت‌ او جدى‌ است‌ و با اين‌ اوصاف‌ پرسپوليس‌ هم‌ بايد قيد او را بزند.
*در تمرين‌ ديروز محسن‌ خليلى‌ (با دو گل) مسعود شجاعى‌ (با دو پاس‌ گل) از بهترين‌ها بودند. هادى‌ شکورى‌ هم‌ يک‌بار براى‌ تيم‌ زرد گلزنى‌ کرد که‌ داور خارجى‌ (!) اين‌ بازي، گل‌ را مردود اعلام‌ کرد.
*حسين‌ کعبى‌ در جريان‌ بازى‌ از ناحيه‌ شست‌ پا دچار مصدوميت‌ شد و نتوانست‌ به‌ بازى‌ ادامه‌ دهد. البته‌ مصدوميت‌ او چندان‌ جدى‌ نيست. او بايد امروز ناخن‌هاى‌ هر دو پايش‌ را بکشد تا براى‌ بازى‌ با سوريه‌ مشکلى‌ نداشته‌ باشد.
*منصور ابراهيم‌زاده‌ تأ‌کيد بسيارى‌ داشت‌ که‌ على‌ کريمى‌ به‌ جاى‌ پاس‌ دادن، خود ضربات‌ آخر را بزند. او معتقد بود اگر کريمى‌ اندکى‌ خودخواه‌ باشد و خود اقدام‌ به‌ گلزنى‌ کند مشکل‌ خط‌ حمله‌ تيم‌ملى‌ حل‌ خواهد شد.

نقل از خبر ورزشی

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
هیچ شکی در این ندارم که فوتبال ما چه با کلمنته چه با فرگوسن چه باید دونگا چه با مهرداد میناوند (!) وضعیتش هیچ تغییری نمیکنه. دلیلش هم مربی و بازیکن نیست. ما برنامه نداریم. تا وقتی فقط دنبال این باشیم که امروز چی میخواد پیش بیاد و فردا برامون اصلا مهم نباشه همین آش و همین کاسه ست.

ما بجای اینکه کلی خرج این تیم ملی درب و داغونمون کنیم باید این پولا رو خرج فوتبال پایه مون کنیم. اینطوری شاید بتونیم امیدوار باشیم تا 100 سال آینده لااقل یه تیم مطمئن و خوب داریم. وقتی ما برنامه نداشته باشیم هر مربی ای با هر مبلغی هم که بیاد همین وضعیت رو خواهیم داشت.

حرف من اینه که وقتی ما برنامه نداریم و 1 ماه مونده به شروع مقدماتی جام جهانی هنوز 4 تا آدم با عرض معذرت چلقوز نشستن و با هم سر پست و مقام دعوا میکنن و مردم فلان آقایون هم نیستن نباید انتظار داشته باشیم مربی کارنامه دار هم نصیبمون بشه.

Last monarch جان شما که میگی ما خودمون رو دست کم میگیریم بله منم قبول دارم ولی یه کمی آدم فکر کنه میبینه بابا همچین آش دهن سوزی هم نیستیم! مثلا به چی میتونیم افتخار کنیم؟! که انتظار داریم کل دنیا جمع بشن و بهترین مربیشون رو در اختیار ما بذارن؟! این همه ابروریزی تو فدراسیون و اینکه طی 1 سال 2 بار قرار بوده کلا تحریم بشه از سمت فیفا چه افتخاری محسوب میشه؟! بنظرم یکمی واقع نگرتر باشیم بهتره.

هنوزم سر حرفم هستم که مربی ای مثل کلمنته با همین کارنامه ای هم که داره برای این فوتبال ما از سرمون هم زیاده.

خوشم میاد که شما آدم واقع بینی هستی آقا رضا.

کاملا با حرف های شما موافقم. وضعیت فوتبال ما تغییر نمی کنه چون زیر ساخت های اولیه برای پیشرفت رو در اختیار نداریم. نمی خواهیم پول خرج کنیم اما می خواهیم بدون تلاش و سرمایه گذاری به همه جا برسیم! تنها حرف مان این است که در گذشته (30 سال قبل) سرور آسیا بوده ایم و 3 بار قهرمانی جام ملت ها رو کسب کرده ایم، اما کسی نمی گوید از آن موقع تا حالا چه گلی به سرمان زده ایم و کدام برنامه ریزی بلند مدت رو انجام داده ایم؟ کدام استادیوم و ورزشگاه استاندارد رو (منهای آزادی) داریم؟! آیا فوتبال باشگاهی ما حرفه ای شده؟ واقعا چه کرده ایم؟؟؟؟!

آن وقت مردم ما هم ببینید چه انتظاراتی دارند: در جام جهانی از مکزیک و پرتقال (تیم های چهارم و نهم دنیا) می بازیم و می گوییم تیم ملی در جام جهانی افتضاح به بار آورد!! پررویی هم حدی داره !! نه تر و خدا توقع داشتید با این فوتبال بی در و پیکرمون مثلا مکزیک رو گل باران کنیم یا پرتغال رو در هم بکوبیم؟!

ما فقط ادعا داریم، ادعاهایمان گوش فلک رو کر کرده اما به عمل که می رسیم می بینیم بخشید هیچ غلطی نکرده ایم و کوچکترین عبرتی هم از این همه سال ناکامی نمی گیریم!!

موقع اضهار نظر هم همه شیر هستند و خودشون رو عقل کل می دونن، یک بازی معمولی و تدارکاتی محض با هانزاروشتوک انجام می دیم که اصلا و ابدا نتیجه ی این بازی مهم نیست، اون وقت فردا همه می گن بابا این که تیم نیست، بازیکنها هماهنگ نیستن، اصلا چرا فلانی رو این ابراهین زاده ی گاگول تو زمین گذاشته بود و بیساری رو نگذاشته بود!! همین دری وری هایی که همیشه در این جور وقت ها می شنویم...
کی می خواهیم دست از این ادا و اطوارها برداریم معلوم نیبست؟!

اون هم از مربیان وطنی که خیال می کنن دو تا سانتر کردن از چپ و راست و بزن زیر توپ شده علم روز دنیا، اون وقت به خودشون اجازه می دن کسانی مثل کلمنته رو زیر سوال ببرن، آخه مردک! (ببخشید که الان قدری عصبانی هستم و اینطوری می گم) تو خودت چه بوقی هستی؟! (بقیه اش رو دیگه چون بد آموزی داره درز می گیرم!)
...
...
...

بله، اگر اوضاع اینطوری باشد، با امثال فرگوسن، مورینیو و آرسن ونگر هم هیچی نمی شیم!

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
خوشم میاد که شما آدم واقع بینی هستی آقا رضا.
! تنها حرف مان این است که در گذشته (30 سال قبل) سرور آسیا بوده ایم و 3 بار قهرمانی جام ملت ها رو کسب کرده ایم، اما کسی نمی گوید از آن موقع تا حالا چه گلی به سرمان زده ایم و کدام برنامه ریزی بلند مدت رو انجام داده ایم؟
!
تازه فقط این بود خوب بود ... علی کریمی پنج دقیقه برای بایرن بازی میکنه ملت پایکوبی راه میندازن

موقع اضهار نظر هم همه شیر هستند
!

آقا این حرف رو مولوی چندین سال پیش زد ... ما همه شیریم ولی شیر علم و الخ ...

اون هم از مربیان وطنی که خیال می کنن دو تا سانتر کردن از چپ و راست و بزن زیر توپ شده علم روز دنیا، اون وقت به خودشون اجازه می دن کسانی مثل کلمنته رو زیر سوال ببرن

!

آقا کسی کلمته رو زیر سوال نبرد ... من میگم درسته ایران خیلی خوشدو دست بالا میگیره ( فقط مخصوص فوتبال نیست در همه ی عرصه ها همینه ) ولی آیا اینقدر تعریف و تمجید از مربی ای که مربی صربستان بوده و یه دوره ی نا موفق رو با اسپانیا داشته منطقیه ...

بله، اگر اوضاع اینطوری باشد، با امثال فرگوسن، مورینیو و آرسن ونگر هم هیچی نمی شیم!
!

بابا ما هم داریم همینو میگیم دیگه ... اینا بلند میشن میرن جام جهانی میگن پرتغال ؟ مگه ما میتونیم پرتغال رو ببریم ؟ مکزیک ؟ نه بابا این تیم چندین دوره در جام جهانی بوده ؟ انگولا ؟ شاید حالا وایسا ببینیم چی میشه ... نباید دست کم گرفتشون ...

در مجموع با همه ی حرف های دوستان به جز اینکه کلمنته مربی با کارنامه ای موافقم ...

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
مربى‌ ايالت‌ باسک‌ اسپانيا به‌ تهران‌ آمد.
166812.jpg

«خاوير کلمنته» برخلاف‌ نظر مسئولان‌ فدراسيون‌ مى‌گويد هنوز قراردادم‌ را با تيم‌ملى‌ ايران‌ نهايى‌ نکرده‌ام!
مصاحبه‌ او را پس‌ از حضور در تهران‌ بخوانيد:
از حضور در تهران‌ چه‌ احساسى‌ داريد؟
از همه‌ شما تشکر مى‌کنم‌ به‌ خاطر خوش‌آمدگويى‌ شما که‌ در اين‌ سرماى‌ زمستان‌ استقبال‌ گرمى‌ از من‌ به‌ عمل‌ آورديد.
پس‌ از حضور در تهران‌ چه‌ اهدافى‌ را دنبال‌ خواهيد کرد؟
هدف‌ من‌ از حضور در تهران‌ در درجه‌ اول‌ اين‌ است‌ که‌ فوتبال‌ ايران‌ را از نزديک‌ بشناسم. جداى‌ از صحبت‌هايى‌ که‌ با نمايندگان‌ فدراسيون‌ داشتيم‌ براى‌ من‌ مهم‌ است‌ که‌ خودم‌ با حضور در فوتبال‌ ايران‌ شرايط‌ بازى‌ و فرهنگى‌ ايران‌ را بشناسم. هنوز قراردادم‌ با فدراسيون‌ فوتبال‌ صددرصد نشده‌ است.
براى‌ موفقيت‌ فوتبال‌ ايران‌ چه‌ برنامه‌هايى‌ داريد؟
اين‌ برنامه‌ها را بايد فدراسيون‌ فوتبال‌ اعلام‌ کند اما من‌ تلاش‌ مى‌کنم‌ تا در اين‌ مدت‌ اين‌ سه‌ برنامه‌ را دنبال‌ کنم:
-1 فيلم‌ بازى‌هاى‌ تيم‌ملى‌ را تماشا کنم.
-2 امکانات‌ سخت‌افزارى‌ فوتبال‌ ايران‌ مانند زمين‌ تمرين، چمن‌ و... را مورد ارزيابى‌ قرار دهم.
-3 بازيکنان‌ فوتبال‌ ايران‌ را در طول‌ تمرينات‌ زير نظر بگيرم.
گفته‌ مى‌شود شما قصد نداريد در تهران‌ بمانيد، آيا اين‌ موضوع‌ صحت‌ دارد؟
طبيعى‌ است‌ که‌ من‌ در تمام‌ روزهاى‌ سال‌ در تهران‌ نباشم‌ و به‌ مرخصى‌ بروم‌ اما براى‌ هدايت‌ تيم‌ملى‌ آمادگى‌ دارم.
فوتبال‌ ايران‌ آقاى‌ فوتبال‌ آسياست! ما به‌ شما پول‌ زياد داديم‌ تا فوتبال‌ ما را موفق‌ کني. آيا مى‌توانى‌ و...؟ (اين‌ سئوال‌ با لحن‌ تند بسيار زننده‌اى‌ مطرح‌ شد که‌ سکوت‌ و تعجب‌ کلمنته‌ و حاضران‌ را به‌ دنبال‌ داشت‌ با اين‌ حال‌ کلمنته‌ پس‌ از مکث‌ و تفکرى‌ کوتاه‌ پاسخ‌ داد.)
زمانى‌ که‌ من‌ جوان‌ بودم‌ فوتبال‌ ايران‌ آقاى‌ فوتبال‌ آسيا بود اما اکنون‌ تيم‌هاى‌ ملى‌ ژاپن‌ و کره‌جنوبى‌ رشد چشمگيرى‌ داشته‌اند. در واقع‌ داشتم‌ داشتم‌ حساب‌ نيست‌ دارم‌ دارم‌ حساب‌ است!
آيا شما در بازى‌ مقابل‌ سوريه‌ روى‌ نيمکت‌ خواهيد نشست؟
من‌ هنوز بازيکنان‌ ايران‌ را نمى‌شناسم‌ پس‌ در اين‌ بازى‌ روى‌ نيمکت‌ نمى‌نشينم. طبق‌ برنامه‌ فردا (امروز) از امکانات‌ فوتبال‌ ايران‌ بازديد خواهم‌ کرد.

بايد قرارداد جديد براى‌ کلمنته‌ تنظيم‌ شود خاوير: با شرايطم‌ موافقت‌ کنند امروز امضا مى‌کنم‌

در حالى‌ که‌ مسئولان‌ فدراسيون‌ فوتبال‌ کشورمان‌ از قبول‌ شرايط‌ اعلام‌ شده‌ اين‌ فدراسيون‌ از سوى‌ خاوير کلمنته‌ خبر مى‌دهند، اين‌ مربى‌ اسپانيايى‌ همچنان‌ بر شرايط‌ قبلى‌ خود پافشارى‌ مى‌کند و در صورتى‌ که‌ اين‌ شرايط‌ در قرارداد جديد مدنظر قرار گيرد، وى‌ امروز قراردادش‌ را امضا خواهد کرد.
سايت‌ اينترنتى‌ روزنامه‌ مارکا اسپانيا روز گذشته‌ با تأ‌ييد اين‌ مطلب‌ از قول‌ خاوير کلمنته‌ نوشت: منتظر قرارداد جديد هستم‌ و در صورتى‌ که‌ تمام‌ شرايط، مطابق‌ خواسته‌هاى‌ من‌ باشد آن‌ را امضا مى‌کنم.
گفته‌ مى‌شود کلمنته‌ همچنان‌ اصرار بر اقامت‌ در اسپانيا را دارد و اين‌ بزرگترين‌ مشکل‌ براى‌ امضاى‌ قرارداد اوليه‌ وى‌ است.

نقل از خبرورزشی

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا کسی کلمته رو زیر سوال نبرد ... من میگم درسته ایران خیلی خوشدو دست بالا میگیره ( فقط مخصوص فوتبال نیست در همه ی عرصه ها همینه ) ولی آیا اینقدر تعریف و تمجید از مربی ای که مربی صربستان بوده و یه دوره ی نا موفق رو با اسپانیا داشته منطقیه ...

در مجموع با همه ی حرف های دوستان به جز اینکه کلمنته مربی با کارنامه ای موافقم ...

دقیقا اختلاف نظرها همینه.

بله منم نظرم اینه که برای بزرگ شدن باید ابزار بزرگ در اختیار داشت.

یکی از این ابزارای بزرگ برای بزرگ شدن تو فوتبال داشتن یه مربی سطح اول و بزرگه.

ولی داشتن یه مربی سطح اول دنیا تنها ابزار لازم نیست.

خیلی ابزارای دیگه یه فوتبال و یه مربی لازم داره تا بتونه بگه من فوتبال این کشور رو میارم در سطح اول و دوم جهان.

چرا ژاپن و کره الان میتونن براحتی ادعا کنن که اگر در سطح اول نیستن ولی یکی از بهترین تیمای سطح دوم فوتبال جهانن؟ چرا هر موقع لب تر کنن تیمایی مثل برزیل و فرانسه و ... حاضرن باهاشون بازی تدارکی برگزار کنن؟ چرا این همه مربی بزرگ دنیا حاضر میشه بیاد و برای این تیما مربیگری کنه؟

من تنها دلیلش رو این میدونم که این کشورا قبل از اینکه ادعا کنن ما فلانیم و بهمانیم و به قول این خبرنگار بیشعور (!) که تو مصاحبه ی بالا خوندم که با لحن تند و بدی گفته که ما آقای فوتبال آسیاییم (!!!) بجای اینکارا اومدن بستر رو درست کردن. بجای خرج الکی اومدن زمین مناسب درست کردن. الان ژاپن و کره شما بشمار بعد از جام جهانی چند تا زمین درجه 1 برای باشگاهاشون باقی موند؟

بستر ساختن به این نیست که بیایم شماره ی پشت لباسا رو خارجکی (!) کنیم و بگیم فوتبالمون حرفه ای شد و انتظار هم داشته باشیم فرگوسن بشه مربی تیم ملی مون! بستر ساختن یعنی اینکه تیم ملی حداقل چند تا زمین درجه 1 برای تمرین داشته باشه. الان تو خبرگزاریا اومده بود که کمپ تیم ملی زمینش برای تمرین مناسب نبوده رفتن تو دستگردی اکباتان تمرین کردن!!

بستر ساختن بنظر من یعنی فقط 1 کلمه! یعنی خرج کردن پول تو مسیر درستش. این آقایون بجای اینکه این همه خرج عطینا کنن اگر 4 تا بازیکن سطح اول رو بیارن تو فوتبال این مملکت یا 4 تا استادیوم درست و حسابی بسازن یا ... بعد میتونیم انتظار داشته باشیم که فوتبالمون پیشرفت کنه.

ولی تا زمانی که تنها فکر و ذکرمون شده حاشیه ساختن واسه استیلی و مرزبان و قطبی یا جوسازی علیه مربی و باشگاه استقلال یا فحش دادن علیه فلان داور و ... از این هم پایین تر میریم.

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
از این هم پایین تر میریم.

من آرزو میکنم یه همچین اتفاقی بیفته ... این فوتبال فوتبال بشو نیست ... مگر اینکه یه شب همه بخوابن صبح بیدار بشن ببینن اون اتفاقاتی که شما گفتید افتاده ... استادیوم؟؟؟؟؟ با کدوم پول ؟ اینا همین جوری هم فقط یک پنجم بودجه ی حد اقلی رو برای ورزش کل کشور تصویب میکنن حالا بیان استادیم طراز اول بسازن؟

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
استادیوم؟؟؟؟؟ با کدوم پول ؟

مشکل نداشتن پول نیست، عدم مدیریت صحیح در استفاده از منابع و سرمایه های موجود است. خیلی کارها می توانند بکنند اگر بخواهند!

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
مشکل نداشتن پول نیست، عدم مدیریت صحیح در استفاده از منابع و سرمایه های موجود است. خیلی کارها می توانند بکنند اگر بخواهند!

اتفاقا من فکر میکنم علاوه بر مدیریت مشکل اساسی بودجه هست ... الان ساختن یه ورزشگاه مدرن چقدر خرج داره ؟ باید بالای 100 ملیون دلار باشه دیگه ؟ بودجه ی اینا حالا چقدره ؟ اصلا باید فقط خندید ...

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
۳۷ سرمربى در ۶۶ سال فوتبال ملى

خاوير كلمنته
سى و هشتمين سرمربى تيم ملى

۱- خاوير كلمنته به عنوان سى و هشتمين سرمربى تاريخ تيم ملى ايران از اين هفته فعاليت خود را در ايران آغاز مى كند. كلمنته سرشناس ترين سرمربى خارجى است كه با سابقه دو دوره حضور در جام جهانى و يك دوره جام ملت هاى اروپا با اسپانيا، هدايت تيم ملى را بر عهده مى گيرد. او همچنين پس از ۳۲ سال، نخستين سرمربى از غرب اروپاست كه در تيم ملى مشغول به كار مى شود. جيمز گيبل، ادموند مايوفسكى و فرانك اوفارل سه مربى سابق تيم ملى هستند كه از غرب اروپا به ايران آمده بودند. تا قبل از كلمنته توميسلاو ايويچ سرشناس ترين سرمربى خارجى تيم ملى به شمار مى رفت.
۲- حشمت مهاجرانى سرمربى تيم ملى در سال هاى ۵۷-۱۳۵۵ پرافتخارترين سرمربى تيم ملى است. مهاجرانى با تيم ملى يك عنوان قهرمانى در جام ملت هاى آسيا و يك صعود به جام جهانى را دارد و همچنين با تيم ملى در جام جهانى و المپيك حضور يافته است. در بين مربيان خارجى نيز فرانك اوفارل با يك قهرمانى در بازيهاى آسيايى و يك صعود به جام جهانى و برانكو ايوانكويچ نيز با يك صعود به جام جهانى و يك مقام سومى در آسيا پرافتخارترين مربيان خارجى تيم ملى به شمار مى روند.
۳ - مرحوم حسين صدقيانى نخستين سرمربى تيم ملى با حدود ۷ سال مربيگرى در تيم ملى پرتداوم ترين سرمربى تاريخ تيم ملى است. كوتاهترين دوره مربيگرى در تيم ملى نيز مربوط به والدير ويرا است كه فقط به مدت ۲۰ روز هدايت تيم ملى را بر عهده داشت و موفق شد ايران را به جام جهانى هدايت كند. در بين مربيان خارجى نيز برانكو ايوانكوويچ با ۳ سال و ۹ ماه بيشترين تداوم را تيم ملى داشته است.
۴- ميروسلاو بلاژويچ مسن ترين مربى تاريخ تيم ملى است كه در سال ۲۰۰۱ با ۶۶ سال سن هدايت تيم ملى را بر عهده گرفت. مرحوم پرويز دهدارى نيز در نخستين دوره مربيگرى خود با ۳۷ سال سن جوانترين سرمربى تاريخ تيم ملى است كه در سال ۱۳۵۰ هدايت تيم ملى را بر عهده گرفت.
۵- حسين صدقيانى، حسين فكرى، محمود بياتى، پرويز دهدارى، جلال طالبى و برانكو ايوانكوويچ مربيانى هستند كه در دو مقطع مختلف هدايت تيم ملى را بر عهده داشته اند. به جز برانكو، ساير مربيان بهترين عملكرد را در نخستين دوره مربيگرى خود داشته اند در حالى كه برانكو در دوره دوم مربيگرى خود عملكرد بهترى را از خود بر جاى گذاشت.
۶- والدير ويرا تنها مربى بدون برد تاريخ تيم ملى است كه در ۳ بازى، ۲ تساوى و يك شكست به دست آورد اما موفق به صعود به جام جهانى شد. آدمار براگا نيز با ۳ بازى و كسب ۳ پيروزى و بدون گل خورده بهترين ركورد را در تيم ملى از خود بر جاى گذاشته است. بهترين برد ملى تاريخ فوتبال ايران نيز با هدايت همين مربى برزيلى به دست آمده است. منصور ابراهيم زاده نيز در ۲ بازى و بدون كسب برد و گل زده و خورده يك ركورد خارق العاده از خود به يادگار گذاشت. نكته جالب و مشترك در بين اين مربيان ركوردساز اين است كه هر سه به صورت موقت هدايت تيم ملى را بر عهده داشتند.
۷- هشت مربى استقلالى در مقاطع مختلف رهبرى تيم ملى را بر عهده گرفته اند كه يك ركورد قابل توجه در تاريخ فوتبال ملى محسوب مى شود. برادران بياتى، پرويز ابوطالب، ناصر ابراهيمى، فريدون عسگرزاده، جلال طالبى، منصور پورحيدرى و امير قلعه نوعى مربيان ملى از مكتب استقلال هستند. پاسى ها نيز با ۷ مربى در تيم ملى آمار جالبى دارند كه البته چهار نفر از آنها سابقه استقلالى نيز در كارنامه دارند : محمد رنجبر، حشمت مهاجرانى، حسن حبيبى، اصغر شرفى، محمود ياورى، مهدى مناجاتى و همايون شاهرخى. از بين مربيان پرسپوليسى نيز فقط پرويز دهدارى، رضا وطن خواه، على پروين و محمد ماايلى كهن به رهبرى تيم ملى رسيده اند.
۸- در دوره مربيگرى برخى از مربيان تيم ملى هيچ بازى ملى رسمى انجام نشد و بنابراين در كارنامه آنها بازى ملى ثبت نشد. گيبل، مايوفسكى، ابوطالب، شرفى و عسگرزاده مربيان ملى بدون بازى رسمى تاريخ تيم ملى هستند.
۹ - عنوان خوش شانس ترين مربى تيم ملى مناسب براگاى برزيلى است كه بعد از كناره گيرى جلال طالبى هدايت تيم ملى را بر عهده گرفت. در دوره اين مربى، ايران با تيم ضعيف گوام روبرو شد و پرگل ترين پيروزى تاريخ فوتبال ملى به نام اين مربى ثبت شد. جالب اينكه تيم تحت هدايت براگا در ۳ بازى رسمى گل نخورد!
۱۰- افتخارات مهم تيم ملى فوتبال و مربيان
۳ بار صعود به جام جهانى: ۱۹۷۸ (مهاجرانى) ۱۹۹۸ (ويرا) ۲۰۰۶ (برانكو)
۳ قهرمانى جام ملت هاى آسيا: ۱۹۶۸ (بياتى) ۱۹۷۲(رنجبر) ۱۹۷۶(مهاجرانى)
۴ بار صعود به المپيك: ۱۹۶۴ (فكرى) ۱۹۷۲(دهدارى) ۱۹۷۶ (اوفارل) ۱۹۸۰ (حبيبى)
۴ بار قهرمانى بازيهاى آسيايى: ۱۹۷۴ (اوفارل) ۱۹۹۰(پروين) ۱۹۹۸(پورحيدرى) ۲۰۰۲ (برانكو)

ببخشید طولانی شد..

نقل از ایران ورزشی

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اتفاقا من فکر میکنم علاوه بر مدیریت مشکل اساسی بودجه هست ... الان ساختن یه ورزشگاه مدرن چقدر خرج داره ؟ باید بالای 100 ملیون دلار باشه دیگه ؟ بودجه ی اینا حالا چقدره ؟ اصلا باید فقط خندید ...

آخه اصلا بحث بودجه نیست!

مگه آرسنال میاد مجهزترین ورزشگاه دنیا رو میسازه با پول دولتش اینکار رو میکنه؟!

درسته اونا یکی مثل آبراموویچ رو داشتن و براشون میلیونی دلار خرج میکرد ولی هیچوقت از دولتشون بودجه نداشتن.

من یه بار دیگه هم تو تاپیک کل کل گفتم. مدیر عاملای فعلی و سابق استقلال و پرسپولیس خودشون رو خفه کردن که بتونن این دو تا باشگاه رو خصوصی کنن و سهامشون رو بیارن تو بورس و به ملت بفروشن ولی خود دولت و تربیت بدنی نمیذاره. چرا؟ چون تربیت بدنی به واسطه و بهانه ی داشتن 2 تا باشگاه مردمی و محبوب خدا تومن بودجه از دولت میگیره و اگر قرار باشه این 2 تا تیم دیگه وابسته ی تربیت بدنی نباشن بودجه هم بی بودجه. بگذریم که این بودجه ها فقط به نام این 2 تا تیمه و به کام از ما بهترون!!

حالا شما تصورش رو کن که تیمی مثل پرسپولیس که 30 میلیون هوادار داره. اگر هر هوادار فقط 1000 تومن در سال (!) به باشگاه کمک کنه میشه بعبارتی 30.000.000.000 تومن!!! بنظر شما در عرض 1 سال با همچین حساب سرانگشتی ای نمیشه حداقل 1 ورزشگاه ساخت؟! تازه من مینیمم رو گرفت. خود من اگه یه همچین چیزی پیش بیاد حاضرم تا سالی 100 هزار تومن هم کمک کنم! مطمئنم از این بیشتر هم هستن کسایی که کمک کنن.

پس میبینیم که مشکل اصلی بودجه و پول نیست. مشکل ضعف شدید مدیریته. اگر ما 4 تا مدیر مثل ژاپنیا داشتیم الان 100 سال جلوتر از ژاپن و کره بودیم. ولی مدیرای سطح اول کشور میان و خیلی راحت میگن اگر با همین سرعت پیش بریم حداقل تا 40 سال آینده مثل الان ژاپن میشیم!!! :blink:

بالا