برگزیده های پرشین تولز

ادبیات معمایی , پلیسی و جنایی

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
سلام ، با اجازه دیدم که یکی از دوستان به سیدنی شلدون اشاره کردن یه توضیح مختصری میدم .

اول اینکه کلا کتاباش رو تو کتابفروشی کم میدیدم اما به تازگی زیاد شده ، تو ایران کم کم داره جا می افته .

سبک کتابهاش بیشتر معمایی و جنایی هست طوری که خواننده دوست داره حدس بزنه که آخرش چی میشه . گاهی هم جنایی میشه اما اون راز آلود بودن کتابهاش تو تماشون محسوسه.

کتابایی که تا حالا ازش خوندم :
از رویاهایت با من بگو . قهرمان داستان شخصی به اسم تونی هست و محوریت داستان در مورد افراد چند شخصیتی هست .

دنیا به آخر میرسد . قهرمان داستان یک خبرنگار به اسم دانا ایوانز هست و موضوع قتل یک فرد پولدار .

اگر فردا بیاید . قهرمان داستان تریسی هست و موضوع انتقام از قاتل مادرش .

خط خون . قهرمان داستان الیزابت هست ، موضوع داستان در مورد یک خانواده ی ثروتمند و توطئه های به چنگ آوردن این ثروت .

سفیر . قهرمان داستان مری هست ، موضوع روابط سیاسی دولت امریکا و قرار دادن یک سفیر از جانب دولت ، نزد کشور رومانی هست .

در جستجوی معما ( عولیات روز رستاخیز) . قهرمان داستان فرمانده رابرت بلامی هست ، موضوع سفینه ی فضایی و موجودات کره های دیگر . - این کتاب رو الان دارم میخونم و به جرات میتونم بگم که سبکش مثل بقیست اما ماجرا جدیدتر و متفاوتر هست -

در کل تابهاش برای من خیلی جذاب بوده و بستگی به این داره که چقدر از چیدن تکه های پازل کنار هم یا دنبال سرنخ رفتن خوشتون بیاد .

یک نکته ی بسیار مهم در این کتابها این هست که نویسنده فوق العاده علاقه به خلق کردن شخصیتهای متعدد در داستانهاش داره . به نظرم همین یکی از علتهاش هست .

ضمنان محور بیشتر کتابهاش (به غیر از عملیات روز رستاخیز) یک قهرمان زن هست که با هوش و ذکاوت و البته زیباییش (!!) به هدف نهاییش میرسه .

اما توطئه هایی که در داستانها شکل میگیره فوق العاده هیجانش بالاست ، خیلی چیزها قابل پیش بینی نیست ، اصلا ندیدم که جایی از داستان غیر منطقی حل و فصل شده باشه .

اینم منبع برای اطلاعات بیشتر در موردش و وبسایت رسمیش

شایان ذکر است که این آقا در ابتدای سال 2007 و در 90 سالگی از دنیا رفتند.

در آخر خوندنش رو به همه ی علاقمندادن این سبک توصیه میکنم.

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
rex-jn.jpg

‌‌
پرشیانا جان این عکس مربوط به کمیسر و رکس هست نه؟
سریالش رو خیلی دوست داشتم یعنی کتابشم هست؟

samak ayyar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام ، با اجازه دیدم که یکی از دوستان به سیدنی شلدون اشاره کردن یه توضیح مختصری میدم .
.....
در آخر خوندنش رو به همه ی علاقمندادن این سبک توصیه میکنم.

سلام؛ از توضیحاتت ممنون. ولی من به شخصه زیاد از شلدون خوشم نمیاد. یکی از دلایلش شاید این باشه که همیشه یک قهرمان زن خیلی باحال داره:rolleyes: که احتمالاً این باعث می شه نصف کتابش سانسور بشه:D
و اکثراً پایانهای ضعیفی هم داره:eek:
اما استاد واقعی این سبک به نظرم فردریک فورسایت است. بخصوص کتابهای «سگهای جنگ» ؛ «سازش چهارم» و «گريز راه شیطان» خیلی باحال هستند. حتماً کتابهای ایشان را هم مطالعه بکنید.:cool:

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
سلام؛ از توضیحاتت ممنون. ولی من به شخصه زیاد از شلدون خوشم نمیاد. یکی از دلایلش شاید این باشه که همیشه یک قهرمان زن خیلی باحال داره:rolleyes: که احتمالاً این باعث می شه نصف کتابش سانسور بشه:D
و اکثراً پایانهای ضعیفی هم داره:eek:
اما استاد واقعی این سبک به نظرم فردریک فورسایت است. بخصوص کتابهای «سگهای جنگ» ؛ «سازش چهارم» و «گريز راه شیطان» خیلی باحال هستند. حتماً کتابهای ایشان را هم مطالعه بکنید.:cool:
بله درسته ممکنه بعضیها از اینکه قهرمان زن هست خوششون نیاید ، اما بیشتر رو هوش و ذکاوت تاکید داره ;)،

اما این عملیات روز رستاخیز رو که الان آخراشم برای اولین بار قهرمان یک مرد هست اونم یک فرمانده جنگی ، تا اینجا که لذت بردم! :rolleyes:

راستی پرشیانای عزیز در تاپیک کتابخانه مجازی پرشین تولز حدود ده تا از کتابهای انگلیسی زبان شلدون رو زحمت کشیدن و گذاشتن :blush:، شاید واسه سانسور هاش بتونید به منابع اصلی مراجعه کنید!

این کتابهای که معرفی کردید رو هم تو کتابخونه میگردم حتما میخونم مرسی .;)

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
بله درسته ممکنه بعضیها از اینکه قهرمان زن هست خوششون نیاید ، اما بیشتر رو هوش و ذکاوت تاکید داره ;)،

سلام

منظور دوستمون این نبود که از قهرمان زن خوششون نمیاد.منظور اینه که بخاطر اون قهرمان احیانا کلی سانسور تو اون کتاب اعمال بشه.وگرنه یکی از بهترین قهرمانان جنایی یک زنه.(خانم مارپل);)

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
منظور منم همون بود که به خاطر سانسور از قهرمان زن خوششون نمی یاد.

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
سلام ^_^

پ ن : راستی عکسای بالایی خیلی قشنگ "جورچین"شدن
:happy:

پرشیانا جان این عکس مربوط به کمیسر و رکس هست نه؟
سریالش رو خیلی دوست داشتم یعنی کتابشم هست؟

درسته، کميسر و رکسه ^_^ به صورت کتاب هم فکر نکنم وجود داشته باشه، البته مطمئن نيستم.

راستى‌ نمى‌دونم اينجا کسى کتاب سگ کينه توز از آلبرتو واسکزفيگه روا و ترجمه ى محمد قاضى رو خونده يا نه (چاپ اولش 56 بوده، و اينى‌که من دارم 62 ئه). يک داستان تعقيب و گريزانه که دو کاراکتر اصلى اون يک سگ تربيت شده ى نگهبان (مثل همين رکس) و يک زندانى محکوم به کار اجبارى در دوران حکومت يکى ‌از ديکتاتورهاى آمريکاى جنوبى (آرژانتين).

نگهبانى ‌که مراقب اين زندانى و بقيه هست، سگى داشت زيبا و باهوش از نژاد جرمن شپرد و کاملا گوش به فرمان که زندانى‌ هميشه تحسينش مى کرد، ولى خود نگهبان اهميتى به حيوان نمى‌ داد. زندانى‌مورد نظر ما که به جرم سخن گفتن عليه حکومت دستگير شده بود تمام مدت به فکر فرار و رهايى از اون وضعيت زجرآور بود تا اينکه در يک موقعيت مناسب موفق به انجام اين کار ميشه و درست در لحظه اى‌که فکر ميکرد ديگر آزاد شده و رد پايى ازش برجاى نمانده، همان نگهبان را در مقابلش مى‌بينه و وقتى با تعجب ميپرسه چجورى منو پيدا کردى مى‌ فهمه که کار سگ بود. نگهبان بهش زنجير ميزنه و پيش از راه افتادن به سگه ميگه مواظبش باش و خودش ميخوابه و تفنگش رو هم کنارش ميگذاره. اما مرد زندانى در يک فرصت مناسب خودش رو به تفنگ ميرسونه و با اون ضربتى به سر سگ که به سويش حمله ور شده بوده ميزنه و گلوله اى هم به قلب نگهبان شليک ميکنه و موففق به فرار مجدد ميشه. سگِ ضربه خورده وقتى از حالت گيجى و منگى خارج ميشه سراغ نگهبان ميره که در حال مرگ بوده. نگهبان هم به او فرمان ميده که او -زندانى- رو بکش و اين تو مغز سگ مثل يک فرمان بدون بازگشت ثبت ميشه و اينجاست که تعقيب و گريزهاى نفس گير بين سگ و زندانى شروع ميشه و سگ نگهبان، سايه به سايه ى مرد فرارى در حرکته و هرکجا که او ميره، اينم پيداش ميکنه و کابوسى وحشتناک رو تا پايان داستان براى او به وجود مياره.

خلاصه که داستان جالب و نفس گيريه، يادمه همون موقع فيلمى‌هم از رويش ساخته شده بود و تلويزيون هم نشونش داد (البته کتابش رو من بيشتر خوشم اومد). نميدونم هنوزم ميشه اين کتاب رو پيدا کرد يا نه ولى خوندنش فکر کنم براى‌علاقمندان ادبيات جنايى و پليسى خالى از لطف نباشه ^_^
‌‌

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
معمولا فیلم نامه های بعضی فیلم ها برای آدم جذاب میشه

مثلا فیلم بی نظمی (chaos) که چند وقت پیش پخش شد ، دوست دارم اگه داستانش باشه اصل داستان رو (یا فیلمنامه ) رو بخونم .

چیز جدیدی نیست متاسفانه - البته شاید باشه بنده ندیدم یا نخوندم -

amoonima

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فقط یک پیشنهاد
کتابهای دن براو[ن (به پاورقیها توجه بفرمایید . لطفا")

Last edited:

star_nick

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
0
من عاشق نيک کارتر توی بک استريت بويز هستم{از آواتورم معلومه!}امّا جديداً فهميدم که يه کاراگاهی هم به همين اسم هست!کسی چيزی راجع به کتاب نيک کارتر و نويسندش ميدونه؟

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
من عاشق نيک کارتر توی بک استريت بويز هستم{از آواتورم معلومه!}امّا جديداً فهميدم که يه کاراگاهی هم به همين اسم هست!کسی چيزی راجع به کتاب نيک کارتر و نويسندش ميدونه؟
Nick Carter may refer to:​
In Fiction:​
اینطور که تو ویکیپدیا نوشته ، این شخصیت یک کارآگاه معروف تو داستان ها هست
در رمانی به اسم "The Old Detective's Pupil; or, The Mysterious Crime of Madison Square," که اثر John R. Coryell بوده . (چون معادل دقیقش رو نمیدونستم ، یعنی اسم دقیق رمان رو نشنیدم اصل اسم رو گذاشتم).​

star_nick

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
0
Nick Carter may refer to:​
In Fiction:​
اینطور که تو ویکیپدیا نوشته ، این شخصیت یک کارآگاه معروف تو داستان ها هست
در رمانی به اسم "The Old Detective's Pupil; or, The Mysterious Crime of Madison Square," که اثر John R. Coryell بوده . (چون معادل دقیقش رو نمیدونستم ، یعنی اسم دقیق رمان رو نشنیدم اصل اسم رو گذاشتم).​

مرسی
smile.gif
[Automated by GetSmile]
فکر نميکردم اين همه نيک کارتر وجود داشته باشه!
فکر نميکنم کتاباش تو ايران ترجمه شده باشه نه؟

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
مرسی
smile.gif
[Automated by GetSmile]
فکر نميکردم اين همه نيک کارتر وجود داشته باشه!
فکر نميکنم کتاباش تو ايران ترجمه شده باشه نه؟
خواهش میکنم .

بله جالب بود .

احتمالش کمه ... آخه اونی رو هم که گفتم مال خیلی وقت پیشه .

حالا باز میگردم .

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
خب آثار آگاتا كريستي! به صورت کمیک استریپ منتشر شد!

_44071532_poirot_220.jpg

عرضه مجدد آثار آگاتا کریستی با شکل و شمایلی جدید، همزمان با هفته آگاتا کریستی شده که هر سال 9 تا 15 سپتامبر برگزار می شود. امسال سی و یکمین سال مرگ این نویسنده بریتانیایی است.

_44071531_orient2_280.jpg

طبق کتاب رکورد های گینس، بیش از یک میلیارد نسخه از آثار آگاتا کریستی به زبان انگلیسی به فروش رفته است و تنها آثار شکسپیر بیش از آثار آگاتا کریستی خوانده شده است.

_44071529_links_210.jpg

منبع سايت بي بي سي

کسی لینک دانلود این کتاب ها را داره؟که کمیک استریپ است

bobby1988

Registered User
لایک‌ها
28
درود،
کتاب جنایی با ترجمه خیلی خوب چی پیشنهاد میکنین به من پیرمرد ؟
خصوصا از نویسنده های که اینجا هست : The Top 100 Crime Novels of All Time - Wikipedia, the free encyclopedia
و همینطور :
Kate Atkinson
Joanne Harris
Tess Gerritsen
Val McDermid
Mary Higgins Clark
Elly Griffiths
S J Bolton
Karen Rose
Tana French
Lisa Gardner
Linwood Barclay
Harlan Coben
Jo Nesbo
Steig Larsson
Peter Robinson
James Patterson
Robert Goddard

archduke

Registered User
لایک‌ها
1
درود،
کتاب جنایی با ترجمه خیلی خوب چی پیشنهاد میکنین به من پیرمرد ؟
خصوصا از نویسنده های که اینجا هست : The Top 100 Crime Novels of All Time - Wikipedia, the free encyclopedia
و همینطور :
Kate Atkinson
Joanne Harris
Tess Gerritsen
Val McDermid
Mary Higgins Clark
Elly Griffiths
S J Bolton
Karen Rose
Tana French
Lisa Gardner
Linwood Barclay
Harlan Coben
Jo Nesbo
Steig Larsson
Peter Robinson
James Patterson
Robert Goddard

کتاب جنایی با ترجمه خیلی خوب خیلی کم پیدا می شه. اگه از آگاتا کریستی چیزی نخوندید پیشنهاد می کنم رمان های پوارو رو از اول شروع کنید. نشر هرمس جدیدا خیلی هاش رو چاپ کرده. در مورد بقیه لیست به جز چند مورد معروف فکر نمی کنم بقیه تو کتاب فروشی ها پیدا شه. هر چند به گفته این جا بیش از نصف این ها ترجمه شده ند، اما خب الان خیلی نایاب اند. می تونید این جا اسم نویسنده ها رو سرچ کنید. یه نکته دیگه این که چون اکثر این ها دوره کپی رایتشون تموم شده، متن اصلی تقریبا همه شون رو می تونید راحت تو اینترنت گیر بیارید.

bobby1988

Registered User
لایک‌ها
28
کتاب جنایی با ترجمه خیلی خوب خیلی کم پیدا می شه. اگه از آگاتا کریستی چیزی نخوندید پیشنهاد می کنم رمان های پوارو رو از اول شروع کنید. نشر هرمس جدیدا خیلی هاش رو چاپ کرده. در مورد بقیه لیست به جز چند مورد معروف فکر نمی کنم بقیه تو کتاب فروشی ها پیدا شه. هر چند به گفته این جا بیش از نصف این ها ترجمه شده ند، اما خب الان خیلی نایاب اند. می تونید این جا اسم نویسنده ها رو سرچ کنید. یه نکته دیگه این که چون اکثر این ها دوره کپی رایتشون تموم شده، متن اصلی تقریبا همه شون رو می تونید راحت تو اینترنت گیر بیارید.
سپاسگذارم بابت پاسختون.
یه سری رو PDF به زبان انگلیسی خوندم اما خوب دنبال کتاب فیزیکی هستم ترجمش هم شدیدا مهم هست برام.
از Marry Higgins Clark (که خیلی دوست داشتم کتابهاشو) جدیدا منتشر شده که من نه قبلا اسم انتشاراتشو شنیدم و نه مترجم هاش اسم و رسم دار هستن.
شما چیزی میدونید در این باره؟
ترجمه شرلوک هلمز چطور هست؟
ویرایش: و یا حتی استفان کینگ !

(لینک ها رو الان چک می کنم. ممنونم ازتون).

بالا