برگزیده های پرشین تولز

>>انجمن طرفداران گوگل کروم<<

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,724
دوستانی کروم اون ها مشکل داره و زیاد کرش می شه و یا فریز می شه حتما این مطلب رو بخونن ( پس از تحقیقات فراوان راه کار تقریبی واسش پیدا کردم :D )

1) از بوکمارک های کروم فعلی تون بک آپ بگیرید تا روی کروم جدید بتونید ازش استفاده کنید . برای بک آپ گرفتن کافیست تو گوگل کروم new tab باز کنید و عبارت " chrome://bookmarks " ( بدون کوتیشن ) رو بنویسید و اینتر رو بزنید. حالا از اون بالا روی Organize کلیک کنید و بوکمارک هاتون رو Export کنید.

2) حالا هر کرومی که روی سیستمون نصب هست رو به طور کامل ( به همراه پروفایل ها، کوکی های، کش ها و ... ) پاک کنید . اگر اطلاعات کروم رو نگه دارید بعد از نصب ارور های زیادی می گیرید ( اطلاعات کروم قبلی روی کروم جدید قابل استفاده نیست )

3) خوب حالا کروم نسخه dev مطابق سیستم عاملتون رو از " Chrome Release Channels - The Chromium Projects " دانلود کنید.

4) بعد از نصب یک new tab باز کنید و عبارت " chrome://settings " ( بدون کوتیشن ) رو تایپ کنید و از بخش[FONT=Consolas, Lucida Console, monospace] [/FONT]Users ، حتما واسه خودتون یک یوزر بسازید و از این به بعد کروم رو با این یورز استفاده کنید. ( باعث افزایش سرعت اجرا کروم می شه )

5) حالا وارد تنظیمات سخت کروم می شیم. توجه داشته باشید که حتما کرومی که اجرا می کنید مربوط به یوزری که می سازید باشه ( آیکونش روی دسکتاپ می یاد )

تنظیمات مربوط به بخش پلاگین ها :

برای ورود به بخش پلاگین ها یک new tab باز کنید و عبارت " chrome://plugins " ( بدون کوتیشن ) رو بزنید . حالا از اون گوشه سمت راست روی Details کلیک کنید.

1) هر دو تا پلاگین مربوط به Adobe Flash Player رو که با نام های Shockwave Flash نمایش داده می شه رو غیرفعال کنید ( روی Disable کلیک کنید ) البته دوستانی که تمایل به غیر فعال کردن این پلاگین ندارند مشکلی نیست ولی توجه داشته باشید که یکی از پلاگین هایی که نقش بسزایی در فریز شدن گوگل کروم داره همین هست.

2) حالا با آخر صفحه رفته و پلاگین Google Update رو هم غیر فعال کنید . ( تو سرعت اجرا و فرمان پذیری گوگل کروم تاثیر داره ) البته دوستان توجه داشته باشند که این پلاگین رو هم غیر فعال کنند باز هم می تونن گوگل کروم رو آپدیت کنند و با غیرفعال کردن این مشکلی بوجود نمی یاد.

توجه : لطفا به بقیه پلاگین دست نزنید. حالا گوگل کروم رو ببنید و مجدد اجرا کنید ( همون Relaunch خودمون :D )

تنظیمات حرفه ای گوگل کروم :

دوستان این بخش از حساس ترین بخش های گوگل کروم هست، لطفا به دقت مطالبی که گفته می شه رو اجرا کنید و از دستکاری اضافی جدا خودداری کنید چون ممکنه گوگل کروم دیگه براتون اجرا نشه . برای ورود به این بخش یک new tab باز کنید و عبارت " chrome://flags " ( بدون کوتیشن ) رو وارد کنید.

حالا موارد زیر رو فعال کنید ( بر روی Enable زیرش کلیک کنید ) :

GPU compositing on all pages
Accelerated overflow scroll
Disable accelerated 2D canvas
Disable accelerated CSS animations
GPU Accelerated SVG Filters
Smooth Scrolling

آن دسته از دوستانی که صفحه نمایش اون ها لمسی نیست موارد زیر رو غیر فعال کنن ( بر روی Disable زیرش کلیک کنید ) :

Enable touch events
Touch Optimized UI
Enable touch initiated drag and drop

توجه 1 : پس از انجام همه تغییرات آخر صفحه از شما می خواد که Google Chrome رو Relaunch کنید. برای Relaunch شدن کافیست روی دکمه Relaunch پایین صفحه کلیک کنید .
توجه 2 : منتظر بمونید تا خوده گوگل کروم اجرا بشه و از اجرا کردن گوگل کروم توسط خودتون جدا خودداری فرمایید.

تنظیمات معمولی گوگل کروم :

مجدد وارد بخش " chrome://settings " بشید . در آخر صفحه روی Show advanced settings کلیک کنید. تنظیماتی که تاثیر مثبت روی عملکرد گوگل کروم رو می گذارند رو اینجا خدمتتون می گم بقیه تنظیمات هم دلخوهی هست .

تنظیمات مربوط به Privacy :

تنظیمات این بخش شامل دو دسته می باشد. تظیمات مربوط به Content Setting و تنظیمات عمومی ( موارد ذکر شده در زیر دکمه Content Setiing )

1) تنظیمات مربوط به Content Setting :

بر روی دکمه Content Setting کلیک کنید و موراد زیر رو برای بخش های گفته شده انجام دهید ( انتخاب کنید ) :

Handlers ===> Do not allow any site to handle protocols
Location ===> Do not allow any site to track my physical location ( نیاز به Relaunch توسط خودتون داره )
Notifications ===> Do not allow any site to show desktop notifications
Mouse cursor ===> Do not allow any site to disable the mouse cursor
Media ===> Do not allow sites to access my camera and microphone
Unsandboxed plug-in access ==> Do not allow any sites to use a plug-in to access my computer

گزینه مربوط به Protected content یعنی " Allow identifiers for protected content (computer restart may be required) " غیر فعال ( تیکش رو بردارید ) کنید و بر روی دکمه Done کلیک کنید. این مورد آخری نیاز به Restart کامپیوتر داره ولی فعلا Restart نکنید، بعد از انجام تنظیمات زیر Restart کنید .

2 ) تنظیمات عمومی ( موارد ذکر شده در زیر دکمه Content Setiing ) :

مواردی را که در زیر خدمتتون عرض می کنم رو فعال کنید و بقیه موارد این بخش رو غیر فعال کنید :

Use a prediction service to help complete searches and URLs typed in the address bar
Predict network actions to improve page load performance
Enable phishing and malware protection
Send a ‘Do Not Track’ request with your browsing traffic

بقیه موارد هم به صورت پیشفرض درست هست .
امیدوارم این مطلب به دردتون خورده باشه.

ممنون بابت توضیحاتت
واسه من بعضی وقتا گوگل رو یه زبان گیر میکنه
راه حلی واسش نداری؟

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Enoch

Registered User
لایک‌ها
318
آقا من گوگل کرومم چند وقته بدجوری قات زده. با عوض کردن ویندوز و هزار بار از نو ریختن هم درست نمیشه! (آخرین نسخه ست)

مثلا: هیستوری هر یکی دو روز یه بار خود به خود پاک میشه، آدرس ها رو عوضی باز میکنه، (یعنی کلا یه چیز دیگه میاد!) عکس ها رو اشتباه نشون میده، بعضی وقت ها صفحات رو به جای اینکه باز کنه دانلود میکنه (!) و بعضی صفحات رو هم کلاً باز نمیکنه. (با مرورگر های دیگه باز میشن به راحتی)

چه کار کنم؟!

unknown boy

Registered User
لایک‌ها
918
Google Chrome 28 نسخه Stable عرضه شد!

• Replaced layout engine with Blink, a fork of WebKit[SUP][112][/SUP][SUP][113][/SUP][SUP][114][/SUP]
  • Faster page loads with the new Blink threaded HTML parser. [SUP][115][/SUP]
  • Rich Notifications and Notification Center (HTML-based notifications deprecated). [SUP][116][/SUP]
  • Major improvements to the asm.js benchmark performances. [SUP][115][/SUP]
  • Support for the CSS :unresolved pseudoclass for Custom Elements. [SUP][115][/SUP]
  • Support for the CSS @supports conditional blocks to test for property:value pairs. [SUP][115][/SUP]
Android version:

• Fullscreen API support. [SUP][115][/SUP]

================================
[h=2]What's new in Google Chrome 28.0.1500.71 Stable:
[/h] July 10th, 2013

· A special reward for Andrey Labunets for his combination of CVE-2013-2879 and CVE-2013-2868 along with some (since fixed) server-side bugs.
· Low CVE-2013-2867: Block pop-unders in various scenarios.
· High CVE-2013-2879: Confusion setting up sign-in and sync.
· Medium CVE-2013-2868: Incorrect sync of NPAPI extension component.
· Medium CVE-2013-2869: Out-of-bounds read in JPEG2000 handling.
· Critical CVE-2013-2870: Use-after-free with network sockets.
· Medium CVE-2013-2853: Man-in-the-middle attack against HTTP in SSL.
· High CVE-2013-2871: Use-after-free in input handling.
· Low CVE-2013-2872: Possible lack of entropy in renderers.
· High CVE-2013-2873: Use-after-free in resource loading.
· Medium CVE-2013-2874: Screen data leak with GL textures.
· Medium CVE-2013-2875: Out-of-bounds-read in SVG.
· Medium CVE-2013-2876: Extensions permissions confusion with interstitials.
· Low CVE-2013-2877: Out-of-bounds read in XML parsing.
· Remove the “viewsource” attribute on iframes.
· Medium CVE-2013-2878: Out-of-bounds read in text handling.

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
من از اپرا استفاده میکنم و اگر کروم این سه تا کار را انجام بدهد میخواهم از کروم استفاده کنم :

قسمتی برای note یعنی هر جمله‌ایی را جالب دیدم بتونم کپی کنم (برای جملات فارسی که قابلیت راست‌چین داشته باشد و بشود مثل اپرا برای مطالب folder در نظر گرفت و note ها را در folder های جداگانه گذاشت)

بشود نمایش و عدم نمایش عکس را با یک دکمه تنظیم کرد (در اپرا این امکان وجود دارد و لازم نیست مرتب رفت تو منو و این کار را کرد)

فید خوان داشته باشد و با فیدهای فارسی مشکل نداشته باشد و راست چین باشد!

Liverca

Registered User
لایک‌ها
715
دوستان این جریان Passphrase چیه؟
من اصلا همچین چیزی برای اکانتم تعریف نکردم ولی امروز که اومدم بعد یه عمر سینک کنم گفت پسفریزتو بزن
مجبور شدم همه بوکمارکها،پسوردها، اپلیکیشنها و خلاصه همه چیز رو به فنا بدم :(
هنوزم هست
کسی نمیدونه از کجا میتونم Passphrase رو عوض کنم؟

Bahram241

همکار بخش صوتی وتصویری - خودرو _ فروشنده معتبر
مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
948
مشکلی که من با کروم دارم:
در انجمن رو هر تاپیکی که میرم بلافاصله یه بالن از جزئیات باز میشه.از دوستان کسی راه حلی برای غیرفعال کردن یا حداقل تاخیر در باز شدن جزئیات بلده؟

tz.png

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
آپدیت گوگل کروم رو نمی شه غیر فعال کرد. البته یک پلاین گوگل کروم داره واسه آپدیت خودش هست من اونم غیر فعال کردم بازم خوش آپدیت می شه.
تو سایت های مختلف گشتم یه راه حل پیدا کردم ولی باید registry ویندوز رو دستکاری می کردی که بیخیالش شدم
من یه بار برای جلوگیری از آپدیت شدن کروم چند تا فایل که برای آپدیت بود مثل GoogleUpdate رو به طور کل حذف کردم مروگر دیگه بالا نیمود بعد یه ریستارت کردم دیدم همون فایل ها دوباره برگشتن سرجای خودشون
به نظرم اگه به جای آپدیت اتوماتیک قبل اش یه پرسش مثل اکثر برنامه ها داشت خیلی بهتر میشد
در کل با اینکه چند تا ضعف بزرگ داره ولی همچنان از کروم استفاده میکنم و بقیه مروگرها دارن گوشه دسکتاپ خاک میخورن :دی

Maz!ar

Registered User
لایک‌ها
38
من یه بار برای جلوگیری از آپدیت شدن کروم چند تا فایل که برای آپدیت بود مثل GoogleUpdate رو به طور کل حذف کردم مروگر دیگه بالا نیمود بعد یه ریستارت کردم دیدم همون فایل ها دوباره برگشتن سرجای خودشون
به نظرم اگه به جای آپدیت اتوماتیک قبل اش یه پرسش مثل اکثر برنامه ها داشت خیلی بهتر میشد
در کل با اینکه چند تا ضعف بزرگ داره ولی همچنان از کروم استفاده میکنم و بقیه مروگرها دارن گوشه دسکتاپ خاک میخورن :دی

دليل منطقي واسه آپديت نكردن وجود نداره هر آپديت شامل بروزرساني ها از قبيل چندين مورد امنيتي متوسط و اساسي ميشه بنابراين براي حفظ امنيت حداكثر حتما آپديت كنيد

Maz!ar

Registered User
لایک‌ها
38

Tracer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
مشکلی که من با کروم دارم:
در انجمن رو هر تاپیکی که میرم بلافاصله یه بالن از جزئیات باز میشه.از دوستان کسی راه حلی برای غیرفعال کردن یا حداقل تاخیر در باز شدن جزئیات بلده؟

مشاهده پیوست 462624

این قابلیت رو برنامه نویس سایت قرار داده و جزء امکانات سایت هست و قابل تغییر نیست.
به نظر من هم امکان خوبیه که قبل از باز کردن یک تاپیک به صورت popup یا همون حبابی خلاصه ای از اون رو دید.

Tracer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41

به این مسیر با ید رفت :
chrome://flags/
و بعد این گزینه رو باید disable کرد:

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
دوستان کسی zenmit نداره ( شیلتر ) برای کروم - ک بفرسته ؟؟

hdavoodh

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
16,196
اسکرول تو کروم من مقطع شده و نرم انجام نمیشه ......مشکل نمیدونم از کجاست!

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341

AbolTheRocker

Registered User
لایک‌ها
4,807
توی نسخه های جدید کروم هر تب جدیدی که باز می کنم حدود 100 کیلوبایت دانلود می کنه،حتی با نصب Empty New Tab هم درست نشد،یعنی با اینکه تب های جدید Blank شدن،اما بازم اون 100 کیلوبایت دانلود میشه :|

hdavoodh

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
16,196

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
آیا خود گوگل کروم رو به صورت پرتابل بره دانلود میذاره؟

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
آیا افزونه ای برای گوگل کروم هست که از طریق اون بتونیم قسمتهای مهم یک مطلب یا مقاله یا عکس در یک سایت رو

با دسته بندی در یک فضای ابری ذخیره کنیم تا بتونیم بعدا و در هر کجا به این مطالب علامت گذاری و ذخیره شده دسترسی

پیدا کنیم ؟

بالا