برگزیده های پرشین تولز

اگر قطعه ی جدید خریدین اینجا در موردش بنویسین

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از mehdixp :
پس بهتره امضاتو درست كني و بذاري +4800;)

آخه فرق 4800 با 4600 تو Cache هستش که خب Cache من 2x512KB هستش! یعنی مثل 4600! ولی 4800+ 2x1MB هستش!
23.gif

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از SonyStyle :
آخه فرق 4800 با 4600 تو Cache هستش که خب Cache من 2x512KB هستش! یعنی مثل 4600! ولی 4800+ 2x1MB هستش!

اين تواضع شما منو كشته.;)
ولي از نظر امتيازي و Performance كه به نظر چيزي كم نداره.

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
39.gif
39.gif
39.gif
39.gif

خب بالاخره انصاف هم خوب چیزیه!!!
88.gif

ولی من بنچمارک 4600+ رو هم دیدم تو اینترنت.... تقریبا همین بود! یعنی میشه گفت 2x1MB Cache اصلان تاثیر چشمگیری تو Result نداره....
24.gif
چرا؟؟؟
169.gif

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
تامز هاردویر هم چیز مشابهی میگه
The number of X2 models available also raises the question: "Which chip is most worth recommending?" As we've observed from our own benchmark results, boosting the base clock rate to 200 MHz produces better results than does adding more cache to a processor. It's also important to keep costs in mind as well: the 4400+ offers only small improvements over the 4200+, but also doesn't cost much more
http://www.tomshardware.com/2005/08/01/dual/page2.html
پرفورمانسشون خیلی فرق نداره.

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
خوب مدیر محترم چند میلیونی:lol: :lol: می شه بگی حالا دنیای مجازی را از پشت اون سیستم چند میلیونی چطور میبینی؟! ژیگول یا گوگول؟!:lol: ;)
می خوام ببینم می ارزه بریم ما هم یک سیستم چند میلیونی جور کنیم یا نه؟!:happy:
(داخل پرانتز=حسودیتو کردم ها!!!!!:D :blush: )

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از esfandiyar2002 :
خوب مدیر محترم چند میلیونی:lol: :lol: می شه بگی حالا دنیای مجازی را از پشت اون سیستم چند میلیونی چطور میبینی؟! ژیگول یا گوگول؟!:lol: ;)
می خوام ببینم می ارزه بریم ما هم یک سیستم چند میلیونی جور کنیم یا نه؟!:happy:
(داخل پرانتز=حسودیتو کردم ها!!!!!:D :blush: )
خیلی عالی! اگه این مشکل مودمم حل بشه و DSL بگیرم خیلی عالی تر میشه!:happy:
توی این کارهای عادی که سرعت اون قدر بالاست که آدم از بعضی چیزها غافل می مونه. مثلا آمار NFS:Most wanted که از برخی دوستان گرفتم اکثرا Load بازی حداقل 5 دقیقه طور می کشید و گرافیک هم مجبور بودند dateil ها رو کم کنند. من با آخرین تنظیمات در کمتر از 5 ثانیه بازی برام میاد:blink:
در کل اون قدر سرعت بالاست که می مونی چه کنی...
اگر عجله نداری صبر کن سوکت AM2 بیاد که با پول کمتر سیستم چند میلیونی منو زیر پا بگذاری.:f34r: :cool:

spookykid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از artin :
این AM2 جریانش چیه ؟
سوکت جدید AMD هست که DDR2 ساپورت میکنه و HTT رو از 200MHz به 333MHz برده
177.gif
177.gif
177.gif

ولی متاسفانه 940 پین داره:(

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از spookykid :
سوکت جدید AMD هست که DDR2 ساپورت میکنه و HTT رو از 200MHz به 333MHz برده
177.gif
177.gif
177.gif

ولی متاسفانه 940 پین داره:(
Spooky جان، بنظر من این قضیه Socket M2 خیلی جالبه!
18.gif
یه Topic براش میزنی بحث کنیم روش؟
91.gif
مطمثنم چیز خوبی از آب در میاد!;)

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
سوكت جديد AMD كه M2 باشه يك سوكت 940 پيني (البته سازگار با سوكت 940 پردازنده‌هاي Opteron نيست) كه در سه ماهه دوم 2006 يعني بهار 85 مياد به بازار.مهمترين خصوصيتشم هموم رم DDR2 هست.و تمام پردازنده‌هاي جديد AMD و حتي مدلهايي از سمپرون با اين سوكت توليد ميشه.
اينحا را ببينيد.
ولي من دليل اين كار AMD را نميفهمم.چون بعيده كه سوكت 939 به حداكثر كارايي فني خودش رسيده باشه.به نظر من بيشتر جنبه تجاري داره.اينتل حداقل خوبيش اينه كه سوكت 775 حداقل تا آخر 2006 عمر ميكنه هرچند اينتل هم هرروز چيپست جديد براش ميده بيرون.

spookykid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

M654

Registered User
لایک‌ها
3
مبارکت باشه اما من نظردیگه ای دارم.
جناب محمد خان برای افرادی مثل شما با همچین بودجه ای سیستمهای دوهسته ای اپترون خیلی بصرفه تره چون:
1. Dual-Core Opreron در سایت ایسوز و آناندتک برای بازیکنان حرفی ای بهترین معرفی شده(البته این پردازنده ها معمولا برای سرورها کاربرد دارند!!!!) .
2.قیمتهاش در همین رده هس.
3.رم رو میشه تا 24گیگ افزایش داد.
4. بجای 1مگ کش 2مگ خواهی داشت(البته اگر بخواین اپترون 170 رو که قیمتی 15$ کمتر از اکس2-4200 داره رو انتخواب کنی در عوض 1مگ کش 200مگاهرتز کمتر میشه که البته با قابلیتهای اورکلاکی که اینها دارن اینو جبران میکنه و اصلا کش دوبرابر یه چیز دیگست!)
5. سی.پی.یوهای اپترون به اورکلاک بالا و پایدار مشهورند.
6.ضمنا خیالت راحت باشه پی.سی.آی16.اکس هم داره (بنظر من اس.ال.آی تو هیچ رده ای بصرفه نیست و جای آپگرید رو نمیگیره)
7.میتونی بعدا دوهسته ای رو به دو تا دو هسته ای تبدیل کنی (از اونجایی که این مادربرد دو پردازنده ایست:این یعنی میتونی 4کار رو همزمان انجام بدی)
8.البته فراموش نکنید اگه تمایل به خرید چنین سیستمی دارید باید رم رو از انواع مخصوص سرور تهیه کنید(رجیستر شده: که البته نسبت به انواع معمولی گرانترند ) و کیس رو هم مطابق با مادربردتون تهیه کنید البته پاوری که معرفی شد برای این سیستم هم کافیست(!!).
9. ضمنا من واسه گرافیک 7800جی.تی.اکس 512مگ گینوارد رو توصیه میکنم که ظاهرا با گارانتی ژوبين با قیمت نسبتامناسب(!) موجود است و حدودا 3برابر کارت انتخابی شما امتیاز گرفته(نیگا کن..--> ( http://www.gainward.de/dhw2005/ ) (

Asus K8N-DL (pteron, Socket 940, nForce4 Pro, EATX, 24GB DDR, 2000MHz Bus( For ~210$
AMD Opteron 170 Dual Core (2GHz, 2MB, 1GHz Bus, Socket 939 - SKU: OSA170CDBOX) Fore ~387$
منبع قيمتهاي بالايي سايت پرايس گربر هس.
موفق باشید:happy:

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از M654 :
7. ضمنا من واسه گرافیک 7800جی.تی.اکس 512مگ گینوارد رو توصیه میکنم که ظاهرا با گارانتی ژوبين با قیمت نسبتامناسب(!) موجود است و حدودا 3برابر کارت انتخابی شما امتیاز گرفته(نیگا کن..--> ( http://www.gainward.de/dhw2005/ ) (
Asus K8N-DL (pteron, Socket 940, nForce4 Pro, EATX, 24GB DDR, 2000MHz Bus( For ~210$
AMD Opteron 170 Dual Core (2GHz, 2MB, 1GHz Bus, Socket 939 - SKU: OSA170CDBOX) Fore ~387$

اينكه شما گينوارد دوست هستيد و گينوارد هم كارت خوبيه قبول ولي اين لينكي كه شما داديد و امتيازي هم كه گينوارد گرفته در شرايط عادي بدست نيامده.
1-پردازنده Athlon FX-57 كه تا 3928مگاهرتز!!! :blink: با سيستم خنك كننده نيتروژن مايع اوركلاك شده.
2-دوتا كارت 512 مگ 7800gtx گينوارد كه پردازنده تا فركانس 779 مگاهرتز و رم تا 2052مگاهرتز !!! اوركلاك شده.و اين كارتم حدود 480 پوند قيمتش باشه.اوني كه من قيمت گرفتم توي تاپيك گرافيك 256 مگ بود.

خب اينها در شرايط عادي قابل انجام نيست.به نظر من اگر اين سيستم در حالت كاملا معمولي تست ميشد حدود شايد 11000 تا امتيازش ميشد اونم به خاطر اينكه SLi هست.
ولي لينك و عكسهاي بسيار جالبي بود.دست شما درد نكنه.

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از M654 :
مبارکت باشه اما من نظردیگه ای دارم.
جناب محمد خان برای افرادی مثل شما با همچین بودجه ای سیستمهای دوهسته ای اپترون خیلی بصرفه تره چون:
1. Dual-Core Opreron در سایت ایسوز و آناندتک برای بازیکنان حرفی ای بهترین معرفی شده(البته این پردازنده ها معمولا برای سرورها کاربرد دارند!!!!) .
1.قیمتهاش در همین رده هس.
2.رم رو میشه تا 24گیگ افزایش داد.
3. بجای 1مگ کش 2مگ خواهی داشت(البته اگر بخواین اپترون 170 رو که قیمتی 15$ کمتر از اکس2-4200 داره رو انتخواب کنی در عوض 1مگ کش 200مگاهرتز کمتر میشه که البته با قابلیتهای اورکلاکی که اینها دارن اینو جبران میکنه و اصلا کش دوبرابر یه چیز دیگست!)
3. سی.پی.یوهای اپترون به اورکلاک بالا و پایدار مشهورند.
4.ضمنا خیالت راحت باشه پی.سی.آی16.اکس هم داره (بنظر من اس.ال.آی تو هیچ رده ای بصرفه نیست و جای آپگرید رو نمیگیره)
5.میتونی بعدا دوهسته ای رو به دو تا دو هسته ای تبدیل کنی (از اونجایی که این مادربرد دو پردازنده ایست:این یعنی میتونی 4کار رو همزمان انجام بدی)
6.البته فراموش نکنید اگه تمایل به خرید چنین سیستمی دارید باید رم رو از انواع مخصوص سرور تهیه کنید(رجیستر شده: که البته نسبت به انواع معمولی گرانترند ) و کیس رو هم مطابق با مادربردتون تهیه کنید البته پاوری که معرفی شد برای این سیستم هم کافیست(!!).
7. ضمنا من واسه گرافیک 7800جی.تی.اکس 512مگ گینوارد رو توصیه میکنم که ظاهرا با گارانتی ژوبين با قیمت نسبتامناسب(!) موجود است و حدودا 3برابر کارت انتخابی شما امتیاز گرفته(نیگا کن..--> ( http://www.gainward.de/dhw2005/ ) (

ایده ی جالبیه، ولی خیلی جاهاش مشگل داره!
167.gif

1. قیمتها به هیچ وجه در یک رده نیست!
24.gif
مین بورد Tyan Dual Opteron SLI حدود 640تومنه! opteron 170 هم کی گفته Dual Core هستش؟ ارزون ترین Dual Core میشه Opteron 265 که 1.8ghz هستش! من خودم 6تا ماه پیش خریدم دونه ای 900 تومن!
33.gif
یعنی 1000$!!!! شما میگی 387$؟؟ :blink:
2. بعله میشه! منتاها هر 1GB اش 190 تومنه!
35.gif
تازه DDR400 که بدرد OC هم نمیخوره!
102.gif

3. همین 4تا پست بالاتر بحث سر این بود که Cache بیشتر تاثیر خاصی رو performance نمیزاره! در نتیجه Cache بیشتر نکته مثبتی نیست!
90.gif

بازم 3!!. شدیدا تکذیب میشه! من رو 1.8ghz بیشتر از 100mhz نتونستم HTT رو بالا ببرم!
106.gif
مشکل از 2جا بود! یکی RAM که DRR400 بود، یکی هم دما! که در حالت Idle بدون OC حدود 52 درجه دماشه!!:wacko:
4. حرفی نیست! خب داره دیگه!!! :D :lol:
5.من تا حالا opteron رو غیر Dual نبستم.... ولی خیلی شنیدم که opteron طراحی شده برای Dual کار کردن! یعنی با یک CPU، شما خیلی کمتر از 50% قدرت رو دارین! برا همین همیشه Dual توصیه میشه!;)
6. ارزون ترین کیس Server که سرش به تنش بیارره، A-Open H800 هستش که بدون power حدود 260 تومنه!
21.gif
power هم یه OCZ 600watt بخوای بگیری میشه 250 تومن!! برای Dual Opteron + SLI حتما 600Watt لازمه!! (600Watt واقعی!;))
7. خب این رو هم که mehdixp زحمتش رو کشید! مرسی!
23.gif
34.gif

ولی از همه ی اینا گذشته، Opteron معماری و طراحی متفاوتی نسبت به Athlon64 داره... Opteron طوری طراحی شده که نیاز server رو پاسخ بده... مثلا شما نمیتونی عملکرد opteron در Database رو با هیچی دیگه مقایسه کنی! کلا 2تا چیزه سوا هستن! که من بشخصه opteron رو برای Desktop پیشنهاد نمیکنم!
14.gif

موفق باشید!
23.gif

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از mehdixp :
اينكه شما گينوارد دوست هستيد و گينوارد هم كارت خوبيه قبول ولي اين لينكي كه شما داديد و امتيازي هم كه گينوارد گرفته در شرايط عادي بدست نيامده.
1-پردازنده Athlon FX-57 كه تا 3928مگاهرتز!!! :blink: با سيستم خنك كننده نيتروژن مايع اوركلاك شده.
پس یه دفعه بگین دارین نیروگاه هسته ای درست می کنین دیگه...:lol: :lol:
من نمی فهمم چیزی که نهایت و حد نداره جز هیجان چه فایده ای برای من داره؟!:blink:
آخه از کدوم قابلیت اون می شه اینجا درست و حسابی استفاده کرد؟!فقط برای گیم؟!:eek:

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از esfandiyar2002 :
پس یه دفعه بگین دارین نیروگاه هسته ای درست می کنین دیگه...:lol: :lol:
من نمی فهمم چیزی که نهایت و حد نداره جز هیجان چه فایده ای برای من داره؟!:blink:
آخه از کدوم قابلیت اون می شه اینجا درست و حسابی استفاده کرد؟!فقط برای گیم؟!:eek:
اسفندیار جان! اینجا دیگه میشه فقط کل کل سر ارقام و اعداد بالاتر!
167.gif
10.gif
کسی به مورد استفاده اش فکر نمیکنه!!!!!!
176.gif
176.gif

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از SonyStyle :
اسفندیار جان! اینجا دیگه میشه فقط کل کل سر ارقام و اعداد بالاتر!
167.gif
10.gif
کسی به مورد استفاده اش فکر نمیکنه!!!!!!
176.gif
176.gif

آره ديگه.دقيقا.توي اينجور قضايا هدف خود كامپيوتره كه بينن آخرش به كجا ميرسه.

M654

Registered User
لایک‌ها
3
خدمت جناب استاد شعور الدوله:SonyStyle
1.لا من كه گفتم درمورد اس.ال.آي صحبت نميكنم ثانيا اي.ام.دي سياست قيمتگذاري اين رده اش رو عوض كرده ميتوني يه سرچ كني ببيني قيمتهاي اعلام شده از سايت پرايس گربر هس(مادربورد هم فقط ايسوز كه همونطوريكه كه ميبيني 216$ هس ضمنا من از موجوديت اين دو قطعه و قيمتاشون تو تهران اطلاعي ندارم)
2.استاد با شعور جان مگه رم باليستيك انتخابي كمتر از اين قيمت داره شما ميگي كاراييش كمتره خوب ممكنه ولي اگه مزاياي ديگه رو مثل دو پردازنده اي بودن و قبليت اور بالا رو در نظر بگيريم ميبينيم كه ارزششو داره (تازشم جناب محمد.ر ديگه نگران آپگريد سيستمشون نمي بودند و سيستمي رو كه بقول خودشون ميخوان سالها داشته باشن مشكلي براشون پيش نياد)
3. اتفاقا منم قبلا لينك مربوطه رو ديدم اما مطلبي رو كه ذكر كردم آناند تك طبق تجربياتشان باون اشاره كرده بود ضمنا اگه قرار باشه نتيجه اي هم گرفته بشه بايد در شرايط آزمايشي اونو نشون بده همونطور كه خودتم گقتي معماري اون با اتلون64 متفاوت پس اين مقايسه اي هم كه شما كردي بي مبناست.
4. اولا اين مشكل ممكنه بعلت كمبود پاور باشه دوما كه اگه منبع ديگه اي غير از خودتون رو وب ديدين بذارين اينطور مطمئن تره ضمنا اوركلاكر بودن اين سيستم رو مطلبي بود كه آناند تك باون اشاره كرده بود(اگه خواستي تو آرشيوش يه سرچ بزن ميبيني)
5.ضمنا سعي كنيد به سوالهايي كه مخاطبش هستين جواب بدين!!
6.جاله اگه به يه شكلي اينو بما ثابت كني خيلي خوب ميشه.
7.استاد اگه از خود جناب مهدي.اكس.پب هم سوال بفرمائيد بتون ميگن كه بنده اين كارتو ابتدان معرفي كردم و البته دو تا گارانتي داره كه ظاهرا فقط ژوبين سري هاي اخيرو داره.
8.از اينها گذشته ايسوز در سايت اصليش اينو براي ايستگاه هاي بازي و بازيكنان حرفه اي توصيه كرده تجربه هم ثابت كرده كه ايسوز يه چيز ديگست!!
9.در ضمن ساعت كامپيوتر فرستندتم تنظيم كن (اگه تو ايراني)
خدمت دوست عزيز مهدي.اكس.پي:
خوب اگه قرار بود اون امتياز تو شرايط عادي باشه كه ركرد دنيارو نميشكوند!

موفق باشيد;)

بالا