• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بحث و گفتگو پیرامون خدمات بانکی

bahadur

Registered User
لایک‌ها
21
دوستانی که حواله پایا میخان استفاده کنن
اینم بدونبد که حداقل در برخی بانکها، پایا حداقل مبلغی که باید بزنین 5 م تومان هست..پس اگه زیر 5 هست یا نقدی انجام بدین یا کارت به کارت...

اسم این بانکها رو می بری ؟

تا حالا در 7-8 تا بانک مختلف چه به صورت حضوری چه اینترنتی پایا زدن از 1000 تا تک تومانی تا 11 میلیون هیچ کدومشون هیچ مشکلی نداشتند

اولین باره که همچین چیزی می شنوم

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
تأیید میشه، حداقل مبلغ نداره پایا، اون 5 میلیون مثلاً در بانک های ملت و صادرات در اینترنت بانک، سقفش هست فقط. خودپرداز بانک مسکن هم همینطور.

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
انتقال بین بانکی پایا از یک ریال تا 15 میلیون تومان است

ولی بعضی از بانکها برای امنیت بیش از یک حد معین شرایط خاص خودشون دارند ( باید از توکن یا امضاء دیجیتالی یا رمز دوم که از طریق اس ام اس ارسال میشه) استفاده کنید یا باید برید بانک فرم افزایش مبلغ انتقال پر و تایید کنید

مثلا در حالت عادی از طریق موبایل بانک ملی پایا زیر 500 هزار تومان است

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
من که توی اینترنت بانک ملت دیدم...اگه اشتباه میکنم و دوستان مطمئن هستن،چه بهتر،ممنون که اطلاع دادین،...با ملت حداقل تا چقدر انجام دادین ؟من همیشه توی شعبه انجام دادم و بیشتر از 5 بود
ولی برای ساتنا حداقل مبلغ 15م تومان هست ولی برعکس پایا،آنی واریز میشه،پایا در ساعات کاری بین 0.5تا2.5 ساعت طول میکشه وبعد از اون میوفته برای روز بعد..

bahadur

Registered User
لایک‌ها
21
من که توی اینترنت بانک ملت دیدم...اگه اشتباه میکنم و دوستان مطمئن هستن،چه بهتر،ممنون که اطلاع دادین،...با ملت حداقل تا چقدر انجام دادین ؟من همیشه توی شعبه انجام دادم و بیشتر از 5 بود
ولی برای ساتنا حداقل مبلغ 15م تومان هست ولی برعکس پایا،آنی واریز میشه،پایا در ساعات کاری بین 0.5تا2.5 ساعت طول میکشه وبعد از اون میوفته برای روز بعد..

احتمالا اونی که شما در اینترنت بانک ملت دیدید سقف روزانه هست نه حداقل , یعنی در روز توسط اینترنت بانک می تونید تا 5 میلیون پایا کنید

بانکهای مختلف هم سقفهای متفاوتی دارند که البته افراد می تونند با مراجعه به شعبه مقدار اونو کم و زیاد کنند

پایا و ساتنا توسط بانک مرکزی مدیریت میشه و هیچ بانکی حق نداره از قوانین کلی تعیین شده ( مثل حداقل مبلغ انتقال و غیره ) تخطی کنه

در مورد بانک ملت هم من خودم حضوری در شعبه 700 هزار تومان انتقال دادم بدون مشکلی

Last edited:

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
اطلاعیه جدید بانک مرکزی درباره پرداخت‌های الکترونیکی ;
واگذاری درگاه های پرداخت در بانک ها به شرکت های ارایه دهنده آن خدمات

روابط عمومی بانک مرکزی؛به منظور نظارت دقیق و ارتقای سطح امنیت تراکنش‌های خرید اینترنتی و جلوگیری از جعل ، از تاریخ 30/9/1392 تمامی تراکنش‌های پذیرندگی مربوط به درگاه‌های پرداخت اینترنتی بانک‌ها از مرکز «شتاب» قطع شده و این تراکنش‌ها صرفاً از طریق «شاپرک» انجام می شوند؛ لذا ضروری است تا تاریخ فوق الذکر تمامی درگاه‌های پرداخت در بانک‌ها به شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات پرداخت واگذار گردد.

گفتنی است تراکنش‌های قابل پذیرش اینترنتی در درگاه‌های پرداخت شامل خرید و پرداخت قبوض می‌باشد، که صرفاً از طریق شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) قابل انجام خواهد بود و تراکنش پرداخت قبوض و سحاب از طریق اینترنت بانک برای کارت‌های صادر شده در آن بانک کمافی‌السابق قابل انجام است.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470

من برای تست 1 ریال هم از طریق اینترنت بانک ملت پایا کردم شد.

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,646
بسته به اینکه با یه حساب بانکی زیاد کار کنی
براش تسهیلات هم میدن؟

mohammad59mm

Registered User
لایک‌ها
215
برای فعال کردن انتقال وجه اینترنتی ، چرا باید دستگاه هم همراهش بخریم؟ قبلآ که اصلآ مجانی بود و نیازی به فعال کردنش هم نداشت. الان بانک آینده 35 تومن برای دستگاه خواسته.
من فقط میخام انتقال وجه اینترنتی رو فعال کنم ، چرا باید به اجبار همراهش دستگاه بخرم و نقش این دستگاه توی انتقال وجه اینترنتی چیه؟ چون اولین بارمه می پرسم

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
چرا باید به اجبار همراهش دستگاه بخرم و نقش این دستگاه توی انتقال وجه اینترنتی چیه؟ چون اولین بارمه می پرسم

1)
خرید اجباری یک نوع درآمد برای بانک می باشد

خیلی راحت می تونند روی موبایل اجراش کنند رمز یکبار مصرف otp
مثل بانک ملت کد #712*
بانک ملی کد #717*
گزینه رمز یکبار مصرف otp

2) امنیت
می تونید از کافی نت و کامپیوترهای عمومی در هر جا و مکانی از خدمات بانکی و نقل و انتقال پول با خیال راحت استفاده کنید
چون اگر رمز و ... هک بشه برای نقل و انتقال پول هکر نیاز به رمز تولید شده با این دستگاه نیاز داره

بعضی از بانکها برای مبالغ باید استفاده بشه ؛باز هم در این صورت کمتر ضرر میکنید

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
در مراسم بیستمین سال تاسیس شرکت خدمات انفورماتیک:
» "سپاس", "آریا ", :چکاوک" و "سامانه های نوین همراه بانکی" رونمایی شد

سپاس : این سامانه به منظور مدیریت تراکنش های تلفن همراه, کیف پول الکترونیکی و سایر فناوری های بانکداری الکترونیکی سیار در شرکت خدمات انفورماتیک طراحی و پیاده سازی شده است.

آریا : سامانه "آریا "که در واقع سامانه بومی سازی شده و جایگزین ساتنا است نیز با تکیه بر دانش فنی متخصصان شرکت خدمات انفورماتیک و به منظور مدیریت پرداخت ها و وجوه بین بانکی در شرکت خدمات انفورماتیک طراحی و به اجرا درآمده است

چکاوک : با راه اندازی آن از نقل و انتقال لاشه چک در شبکه بانکی جلوگیری نموده و اعمال نظارت و کنترل های بانک مرکزی بر روی چک های بین بانکی تسهیل خواهد شد و همچنین امکان مدیریت تسویه حساب بین بانکها را نیز بیش از پیش برای بانک مرکزی فراهم می اورد.

سامانه نوین همراه : در این سامانه ها محصولات مبتنی بر فناوری های موبایل و سرویس احراز هویت با امکان تولید رمز یکبار مصرف otp مربوط می شود

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
نیاز به وام دارم.حدود یک ماه میتونم منتظر بشوم.
مبلغ مورد نیاز حدود 20 الی 30 میلیون تومان.
لطفا راهنمایی کنید.

enimonte

Registered User
لایک‌ها
1,311
یکی از همکارهای مادرم از مدارکی مادرم که برای ضمانت این خانم جهت گرفتن وام بازنشتگان فرهنگی بهش تحویل داده بود سوء استفاده کرده و از بانک ملی وام گرفته و الان وام ها رو نداده.الان بانک تماس گرفته که شما ضامن این خانم شدید و قسط ها را نداده.راهی هست که این موضوع را ثابت کرد؟؟باتک ملی میتونه حسابهای بانک های دیگر رو ببنده یا مبلغ رو از اون حسابها برداره؟؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
طراحی و راه‌اندازی سامانه‌های نماد و نهاب
امکان استفاده از خدمات بین بانکی در سامانه‌های ساتنا و پایا برای تراکنش‌های بیش از یکصد و پنجاه میلیون ریال، از ابتدای اسفند ماه و ارائه خدمات مالی درون بانکی برای تراکنش‌های بیش از یکصد و پنجاه میلیون ریال، از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1393 صرفاً به دارندگان گواهی نماد صورت می‌پذیرد.
از این پس مشتریان شبکه بانکی، صرفنظر از بانک ارایه دهنده خدمات، می‌توانند از یک گواهی امضای دیجیتال برای دریافت خدمت استفاده کنند.
سامانه **** هویت سنجی الکترونیکی بانکی (نهاب) با اتصال برخط به پایگاه داده سازمان ثبت احوال و ثبت اسناد و خودکار نمودن عملیات، موجب تسریع در روند ارائه خدمات و اعتبارسنجی دقیق می‌شود که این در عمل، دستیابی به یکی از آرزوهای دیرینه **** بانکی است. بعبارتی، این سامانه شکل‌گیری یک پایگاه داده‌ی متمرکز که احراز هویت مشتریان و متعاملان **** بانکی در سرتاسر کشور را با اعطای شناسه منحصر به فرد "شهاب" برای هریک از آنان، امکان پذیرمی‌سازد، محقق ساخته است.

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,400
من رمز کارت ملتم رو دوباره اشتباه زدم روی صفحه عابر زد باید به شعبه مراجعه کنین حالا رمزش یادم افتاد باید حتما برم شبعه؟

xms

Registered User
لایک‌ها
387
بانک مرکزی نهاب و نماد را طراحی و راه‌اندازی کرد

دبیرکل بانک مرکزی از طراحی و راه اندازی طرح **** مدیریت داد‌ه‌ها (نماد) و سامانه **** هویت سنجی الکترونیکی بانکی (نهاب) خبر داد.
13911012000319_PhotoA.jpg

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سید محمود احمدی، در تشریح اقدامات صد روزه دولت با تاکید بر توان متخصصان داخلی در حوزه بانکداری الکترونیک اظهارداشت: بانک مرکزی به منظور بهره‌گیری از دانش و فن‌آوری روزآمد در راستای افزایش سرعت، کارایی و ارائه خدمات، بدون نیاز به حضور فیزیکی مشتری در بانک‌ از طریق کانال ارتباطی امن و همچنین توسعه و دست‌یابی به ابزار‌های متناسب نظارتی در جهت ارتقاء امنیت مشتریان، ایجاد مرکزی برای صدور و راهبری انواع گواهی امضای دیجیتال برای سامانه‌ها، مشتریان و کارکنان بانک‌ها را در دستور کار خود قرار داد. احمدی همچنین افزود: نماد با هدف پیاده‌سازی بستر گواهی امضای دیجیتال در **** بانکی و بکارگیری آن در سامانه‌های مهم و حاکمیتی همچون پورتال ارزی، سنا، سپام، کاشف، ساتنا و پایا تدوین شد که با اجرای آن نیازمندی‌هایی اعم از تصدیق اصالت مشتریان حقیقی و حقوقی در ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی، رمزنگاری اطلاعات حساس، امضای دیجیتال داده‌ها و انتقال امن آن‌ها محقق شده است. وی با معرفی سامانه «نهاب» به عنوان پیش نیاز طرح نماد افزود: سامانه **** هویت سنجی الکترونیکی بانکی (نهاب) با اتصال برخط به پایگاه داده سازمان ثبت احوال و ثبت اسناد و خودکار نمودن عملیات، موجب تسریع در روند ارائه خدمات و اعتبارسنجی دقیق می‌شود که این در عمل، دستیابی به یکی از آرزوهای دیرینه **** بانکی است. وی تصریح کرد: این سامانه شکل‌گیری یک پایگاه داده‌ی متمرکز که احراز هویت مشتریان و معاملان **** بانکی در سرتاسر کشور را با اعطای شناسه منحصر به فرد «شهاب» برای هریک از آنان، امکان‌پذیر می‌سازد، محقق ساخته است. دبیر کل بانک مرکزی، در خصوص نحوه و زمان بهره‌برداری از طرح نماد عنوان کرد: نماد، بر بستر شبکه ملی بین بانکی است که با تدوین و تصویب دو سند اصلی و راهبردی مرکز گواهی با عناوین «خط مشی مرکز گواهی» و «دستورالعمل اجرایی مرکز گواهی» به بانک‌ها ابلاغ شده و از طریق دفاتر پیشخوان خدمات نماد مستقر در شعب منتخب بانک‌های سراسر کشور، به مشتریان حقیقی، حقوقی و اشخاص مجاز بانکی خدمات ارائه خواهد داد. وی ادامه داد: اولین دفتر پیشخوان خدمات گواهی مهر ماه امسال در بانک مرکزی تأسیس و ارائه خدمات عمومی و صدور گواهی در سایر دفاتر، تا پایان آذرماه امکان پذیر خواهد بود. *انجام تراکنش‌های بیش از 150 میلیون ریال، صرفا به دارندگان گواهی نماد احمدی در ادامه افزود: امکان استفاده از خدمات بین بانکی در سامانه‌های ساتنا و پایا برای تراکنش‌های بیش از یکصد و پنجاه میلیون ریال، از ابتدای اسفند ماه و ارائه خدمات مالی درون بانکی برای تراکنش‌های بیش از یکصد و پنجاه میلیون ریال، از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1393 صرفاً به دارندگان گواهی نماد صورت می‌پذیرد. وی با برشمردن ویژگی‌های سامانه نماد اظهار داشت: استقرار و راه‌اندازی این سامانه با همت و تلاش متخصصان کشور، یک زیر ساخت یکپارچه، متمرکز و در عین حال امن را در اختیار بانک‌ها و مشتریان قرار داد و از این پس مشتریان شبکه بانکی، صرفنظر از بانک ارائه دهنده خدمات، می‌توانند از یک گواهی امضای دیجیتال برای دریافت خدمت استفاده کنند. این سامانه با ارائه خدمات بانکداری الکترونیک و ایجاد زیرساخت‌های امن برای کلیه متعاملان و استفاده کنندگان خدمات بانکی از یک سو، امکان نظارت بیشتر بانک مرکزی و از سوی دیگر کاهش چشمگیر هزینه‌های ارزی و ریالی را فراهم خواهد آورد. وی همچنین ایجاد شفافیت افزون‌تر و بهبود فضای کسب و کار از طریق ارائه خدمات بانکداری الکترونیک را از جمله اهداف دیگر دولت تدبیر و امید در این راستا عنوان کرد. انتهای پیام/م

بالا