برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,016

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
هشت ها در قسمت دسکریبشن یا همون توضیحات درج میشه , تگ ها بخش مخصوص خودش رو داره و برای بازدید کنند نمایش داده نمیشه

نه
فقط داخل پیج سورس هست
آهان! من به این قسمت دقت نکرده بودم. قسمت Tags در قسمت پیشرفته آپلود/ویرایش ویدیو

ولی فلسفه هشتگ و تگ مجزا رو درک نمی کنم! خوب یوتیوب میومد از همون هشتگ ها به عنوان کلمات کلیدی استفاده می کرد دیگه...

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
بهترین نرم افزار که بشه کاری زیر رو توش براحتی انجام داد رو لطفا معرفی کنید:

چند فیلم کوتاه رو توی نرم افزار جهت ادغام اضافه کرد و بشه از هر فیلم هم برش زد.
موسیقی هم بشه همزمان اضافه کرد
متن هم بشه بهش اضافه کرد
در آخر هم یه فایل تک و با کیفیت برای خروجی بده.

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617

متن هم بشه بهش اضافه کرد
adobe premier

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463

متن هم بشه بهش اضافه کرد
اکثر نرم افزارهای ویرایش ویدیو، قابلیت های مد نظر شما رو دارند ولی اگه قصد استفاده طولانی مدت دارید؛ توصیه میشه از نرم افزار Adobe Premiere Pro استفاده کنید. شاید کار کردن با برنامه پریمیر در ابتدای کار، سخت باشه ولی شما هر نرم افزار دیگه ای استفاده کنید، نهایتاً بعد از یه مدت به احتمال زیاد مجبور میشید به برنامه پریمیر برگردید.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
هنوز هم تردید دارم، واقعاً فعالیت در یوتیوب برای کسب درآمد ارزش داره یا نه.

بازدید روزانه 3000 تا 5000 درآمد تقریباً روزی 1.5 دلار (ده درصد بازدیدها از ایران حساب کرده که بهش درآمدی تعلق نمی گیره)
با این وضعیت حتی هزینه تهیه ویدیو هم تامین نمیشه، چه برسه به درآمد.

موقع آپلود ویدیو هم که باید 3 تا 7 دقیقه برای طی پروسه ساخت نسخه های SD و HD معطل شد. بعد از اون هم، مرحله چک کردن ویدیو براساس دستورالعمل های تبلیغاتی، برای یک ویدیوی 3 دقیقه ای، حدود 17 تا 30 دقیقه زمان میبره! o_O خیلی از مواقع هم برای من تا یکساعت طول کشیده که بیخیالش شدم و دوباره ری آپلود کردم!

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
هنوز هم تردید دارم، واقعاً فعالیت در یوتیوب برای کسب درآمد ارزش داره یا نه.

بازدید روزانه 3000 تا 5000 درآمد تقریباً روزی 1.5 دلار (ده درصد بازدیدها از ایران حساب کرده که بهش درآمدی تعلق نمی گیره)

موقع آپلود ویدیو هم که باید 3 تا 7 دقیقه برای طی پروسه ساخت نسخه های SD و HD معطل شد. بعد از اون هم، مرحله چک کردن ویدیو براساس دستورالعمل های تبلیغاتی، برای یک ویدیوی 3 دقیقه ای، حدود 17 تا 30 دقیقه زمان میبره! o_O خیلی از مواقع هم برای من تا یکساعت طول کشیده که بیخیالش شدم و دوباره ری آپلود کردم!
به خیلی از مسائل ربط داره
زمان ویدیو
کیفیت
موضوع
تعامل کاربران با ویدیو و ...
همینطوری نیست یوتیوبر شدن
زمان میبره

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
به خیلی از مسائل ربط داره
زمان ویدیو
کیفیت
موضوع
تعامل کاربران با ویدیو و ...
همینطوری نیست یوتیوبر شدن
زمان میبره
گفتم که بایستی پرسید آیا این همه وقت و انرژی گذاشتن ارزشش رو داره یا نه؟!

شما همین فعالیت رو میتونی بدون خیلی از دردسرهای یوتیوب؛ در اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگه ای، انجام بدی و به جاش دنبال اسپانسر بگردی یا نهایتش دو تا محصول به دردنخور، برای فروش بذاری یا محصول آموزشیت رو جداگانه بفروشی، از نظر مالی + زمانی، شاید بیشتر از یوتیوب هم سود داشته باشه.

من همیشه برام سوال بود که یوتیوب چه سرورهای قدرتمندی داره که این همه ویدیو رو سریعاً پردازش می کنه و در چندین کیفیت تبدیل و عرضه می کنه. حتی فکر می کردم شاید یوتیوب، یه نرم افزار خاص برای تبدیل سریع فرمت های ویدیویی داره! بعدش وقتی چهارتا ویدیو آپلود کردم، کلاً ناامید شدم! اصلاً تصورش هم نمی کردم که یوتیوب برای آپلود یه ویدیو و تهیه نسخه های مختلف از یک ویدیو، کاربر رو اینهمه معطل بذاره! یعنی اگه می گفت خود کاربر نسخه های SD و HD رو با فلان فرمت آماده و آپلود کنه، سریعتر عملیات پابلیش ویدیو انجام میشد.

Last edited:

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
موقع آپلود ویدیو هم که باید 3 تا 7 دقیقه برای طی پروسه ساخت نسخه های SD و HD معطل شد.
بعد از اتمام آپلود نیازی نیست صبر کنید تا پروسه SD و HD انجام بشه
شما تمامی اطلاعات لازم رو وارد کنید گزینه unlisted رو انتخاب کنید و ذخیره کنید
بعد مجددا برید و ویدئو رو از حالت unlisted خارج کنید و منتشر کنید

پ.ن : من سال قبل اینطوری منتشر میکردم , نمیدونم الان هم جواب میده یا نه

برای تهیه ویدئو چه هزینه ای میکنید ؟

بعد از اون هم، مرحله چک کردن ویدیو براساس دستورالعمل های تبلیغاتی، o_O
در مورد این قسمت بیشتر توضیح میدید ؟

بازدید روزانه 3000 تا 5000 درآمد تقریباً روزی 1.5 دلار
تا اونجا که من یادمه پایین ترین نرخ درآمد مربوط به هند بود که 1.2$ به ازای هر 1000 بازدید بود

حالا شما به ازای 3 تا 5 هزار بازدید 1.5$ دریافت میکنید ؟ یعنی میانگین تقریبی 40 سنت برای هزار بازدید ؟

Last edited:

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
گفتم که بایستی پرسید آیا این همه وقت و انرژی گذاشتن ارزشش رو داره یا نه؟!

شما همین فعالیت رو میتونی بدون خیلی از دردسرهای یوتیوب؛ در اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگه ای، انجام بدی و به جاش دنبال اسپانسر بگردی یا نهایتش دو تا محصول به دردنخور، برای فروش بذاری یا محصول آموزشیت رو جداگانه بفروشی، از نظر مالی + زمانی، شاید بیشتر از یوتیوب هم سود داشته باشه.

من همیشه برام سوال بود که یوتیوب چه سرورهای قدرتمندی داره که این همه ویدیو رو سریعاً پردازش می کنه و در چندین کیفیت تبدیل و عرضه می کنه. حتی فکر می کردم شاید یوتیوب، یه نرم افزار خاص برای تبدیل سریع فرمت های ویدیویی داره! بعدش وقتی چهارتا ویدیو آپلود کردم، کلاً ناامید شدم! اصلاً تصورش هم نمی کردم که یوتیوب برای آپلود یه ویدیو و تهیه نسخه های مختلف از یک ویدیو، کاربر رو اینهمه معطل بذاره! یعنی اگه می گفت خود کاربر نسخه های SD و HD رو با فلان فرمت آماده و آپلود کنه، سریعتر عملیات پابلیش ویدیو انجام میشد.
نیاز به صبر کردن نداره
آپلود که تموم بشه بعدش شما صفحه رو ببنید خودش اتوماتیک کیفیت رو فیکس میکنه
تنها زمان انتظار شما همون اپلوده
با نرخ دلار و درآمد یوتیوبرهای فعلی ایرانی به نظرم میصرفه و نیاز به زمان داره

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
بعد از اتمام آپلود نیازی نیست صبر کنید تا پروسه SD و HD انجام بشه. شما تمامی اطلاعات لازم رو وارد کنید گزینه unlisted رو انتخاب کنید و ذخیره کنید. بعد مجددا برید و ویدئو رو از حالت unlisted خارج کنید و منتشر کنید. من سال قبل اینطوری منتشر میکردم , نمیدونم الان هم جواب میده یا نه
نیاز به صبر کردن نداره. آپلود که تموم بشه بعدش شما صفحه رو ببنید خودش اتوماتیک کیفیت رو فیکس میکنه. تنها زمان انتظار شما همون اپلوده
بله در حال حاضر هم میشه بعد از آپلود، صفحه رو بست و خودش پروسه ساخت SD و HD و کنترل کپی رایت رو انجام میده و بعداً میشه گزینه unlisted رو به Publish تغییر داد ولی اگه چندتا ویدیو همزمان بخواهید آپلود کنید که ترتیب اون ها مهم باشه، گاهی اوقات اینجوری میشه که ویدیوی آخری زودتر پروسه اش انجام میشه و میاد اول! چندبار برام پیش اومد دیگه دیدم ارزش نداره! همون صبر کردن بهتره... حالا اون پروسه ساخت SD و HD نهایت 7 تا 8 دقیقه تموم میشه.

بعد از اون هم، مرحله چک کردن ویدیو براساس دستورالعمل های تبلیغاتی
در مورد این قسمت بیشتر توضیح میدید ؟
وقتی کانال مانیتایز شد برای هر ویدیو، هنگام آپلود میتونید گزینه نمایش تبلیغات رو فعال کنید. حالا اگه گزینه نمایش تبلیغات رو فعال کنید، یوتیوب علاوه بر پروسه ساخت SD و HD و همچنین علاوه بر کنترل های مربوط به کپی رایت، باز یه کنترل اضافه‌ی دیگه انجام میده و اون کنترل مناسب بودن ویدیو برای نمایش تبلیغاته. این مرحله آخر وحشتناک طولانیه. در بخش پشتیبانی گفته حداقل زمانش 20 دقیقه و حداکثرش 1 ساعته! ولی برای من خیلی وقت ها بیشتر از یکساعت طول می کشه که این کنترل انجام بشه! ویدیوهای کمتر از دو دقیقه کنترلش همون 20 دقیقه‌ای تموم میشه ولی اگر ویدیو بیشتر از دو دقیقه باشه، دیگه حداکثر زمانش مشخص نیست! میبینی سه ساعت هم طول کشید! البته میتونید ویدیو رو پابلیش کنید ولی تا زمانیکه این کنترل تموم نشه، تبلیغاتی نشون داده نمیشه. آخه من نمیدونم 1 ساعت چه کنترلی داره انجام میده! بابا یه تبلیغ میخوای نشون بدی که آخرش 90 درصد مردم، دکمه Skip میزنند! اینقدر سخت نگیر!

سال 2021:
آپلود ویدیوی 3 دقیقه ای 1920x1080: بین 2 دقیقه تا یکساعت (بستگی به سرعت آپلود)
ساخت نسخه های SD و HD همون ویدیو توسط یوتیوب: 3 تا 4 دقیقه
کنترل های کپی رایت یوتیوب: 5 تا 7 دقیقه
کنترل های مناسب بودن ویدیو برای نمایش تبلیغات: 20 دقیقه تا یکساعت!

آخرش هم یکی میاد ویدیو رو دانلود می کنه و تو سایت خودش آپلود می کنه و خیلی تمیز میاد تو سرچ!

Last edited:

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
برای تهیه ویدئو چه هزینه ای میکنید ؟
من به شخصه، هزینه ریالی خاصی نمی کنم ولی هزینه زمانی تا دلتون بخواد!
شما فرض کنید؛ هیچ دانشی ندارید و بهتون گفته شده، یه ویدیوی 10 دقیقه ای آموزشی مثلاً تدریس یه مبحث درس فیزیک رو تهیه کنید.

هزینه تجهیزات فیلمبرداری و صدابرداری و نورپردازی اصلاً حساب نمی کنیم.

اون فردی که قراره تدریس انجام بده، برای همون تدریس، حداقل 200 هزارتومان هزینه میخواد.
نرخ عرف ادیت همون ویدیو حداقل 400 هزارتومانه
هزینه زمانی برای پاسخگویی به سوالات در قسمت کامنت ها، 60 هزار تومان در نظر میگیرم.
تا اینجا شد 660 هزار تومان برای یک ویدیوی 10 دقیقه ای. بدون هزینه اینترنت، بدون هزینه تجهیزات.

حالا قراره هر هفته یه ویدیو تهیه بشه... در هر ماه میشه 2.5 میلیون تومان (که مطمئناً بیشتر از این مقدار هم میشه)

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
گاهی اوقات اینجوری میشه که ویدیوی آخری زودتر پروسه اش انجام میشه و میاد اول! چندبار برام پیش اومد دیگه دیدم ارزش نداره! همون صبر کردن بهتره... حالا اون پروسه ساخت SD و HD نهایت 7 تا 8 دقیقه تموم میشه.
این بخش رو من متوجه نمیشم !
شما سه تا ویدئو همزمان آپلود میکنی و بعد در حالت unlisted قرار میدی , وقتی یه ویدئو در حالت unlisted هست جز شما که صاحب کانال هستید کسی اون رو نمی بینه
وقتی کسی هم نمی بینه پس اهمیتی نداره کدوم اول باشه و کدوم آخر , شما هر کدوم که مد نظرت هست رو اول publish میکنی

ضمن گزینه تقویم رو هم برای همین گذاشتن که شما زمان انتشار رو انتخاب کنی
شما فرض کنید؛ هیچ دانشی ندارید و بهتون گفته شده، یه ویدیوی 10 دقیقه ای آموزشی مثلاً تدریس یه مبحث درس فیزیک رو تهیه کنید.

هزینه تجهیزات فیلمبرداری و صدابرداری و نورپردازی اصلاً حساب نمی کنیم.

اون فردی که قراره تدریس انجام بده، برای همون تدریس، حداقل 200 هزارتومان هزینه میخواد.
نرخ عرف ادیت همون ویدیو حداقل 400 هزارتومانه
هزینه زمانی برای پاسخگویی به سوالات در قسمت کامنت ها، 60 هزار تومان در نظر میگیرم.
تا اینجا شد 660 هزار تومان برای یک ویدیوی 10 دقیقه ای. بدون هزینه اینترنت، بدون هزینه تجهیزات.

حالا قراره هر هفته یه ویدیو تهیه بشه... در هر ماه میشه 2.5 میلیون تومان (که مطمئناً بیشتر از این مقدار هم میشه)
شرمنده ولی من اصلا از این چرتکه هایی که انداختی سر در نمیارم !! این فرضیات که چه ربطی به مقوله شما داره ؟

چرا کسی که هیچ دانشی در زمینه تولید ویدئو نداره باید فکر کنه بدون هیچ هزینه ای میتونه این کار رو انجام بده ؟

شما بابت جواب دادن به سوالات در قسمت کامنت هم چرتکه انداختی ! بر اساس چه مبنایی ؟

بابا یه تبلیغ میخوای نشون بدی که آخرش 90 درصد مردم، دکمه Skip میزنند! اینقدر سخت نگیر!
تا اونجا که من میدونم این هم در حوزه اختیارات خودتون هست که تبلیغات دارای دکمه اسکیپ باشه یا نه

موضوع خیلی ساده هست
اگر کسی از شما بپرسه 2+2 جوابش چیه میگید 4 , این موضوع هم به همین سادگی هست

هر کاری سختی های خودش رو داره و برای تولید درآمد باید وقت بزارید حالا نمیدونم چرا فکر کردید بدون صرف وقت میتونید کسب درآمد کنید

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724

متن هم بشه بهش اضافه کرد
ادوب پریمیر
من به یه فردی که حتی بلد نبود با کامپیوتر کار کنه اموزششو دارم الان داره انجام میده به خوبی

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
این بخش رو من متوجه نمیشم !
شما سه تا ویدئو همزمان آپلود میکنی و بعد در حالت unlisted قرار میدی , وقتی یه ویدئو در حالت unlisted هست جز شما که صاحب کانال هستید کسی اون رو نمی بینه
وقتی کسی هم نمی بینه پس اهمیتی نداره کدوم اول باشه و کدوم آخر , شما هر کدوم که مد نظرت هست رو اول publish میکنی
دقیقاً همین کار رو هم کردم ولی می بینم باز ترتیب ویدیوها در قسمت Videos که به کاربران نشون میده، به هم ریخته.

شرمنده ولی من اصلا از این چرتکه هایی که انداختی سر در نمیارم !! این فرضیات که چه ربطی به مقوله شما داره ؟
چرا کسی که هیچ دانشی در زمینه تولید ویدئو نداره باید فکر کنه بدون هیچ هزینه ای میتونه این کار رو انجام بده ؟
شما بابت جواب دادن به سوالات در قسمت کامنت هم چرتکه انداختی ! بر اساس چه مبنایی ؟
منظورم این بود که اگه بخواهید هزینه تهیه یک ویدیوی ساده 10 دقیقه ای محاسبه کنید، حدود 600 تا 800 هزار تومان درمیاد. اون فرد بدون دانش هم که گفتم، برای این بود که بتونم منظورم رو بهتر برسونم. اگر می گفتم فردی رو در نظر بگیرید که دانش کامل داره، شاید نمیشد هزینه ها رو به صورت ملموس نشون داد. مکانیک بابت تشخص عیب هم هزینه میگیره. پس وقتی کسی خودش ادیت ویدیو رو انجام میده، اون میشه جزء هزینه هاش و نه جزء سودش.

مورد بعد، وقتی در روز حداقل سه تا چهارساعت بایستی وقت برای پاسخ به کامنت ها بذاری، آیا نباید اونو جزء هزینه ها به حساب آورد؟

تا اونجا که من میدونم این هم در حوزه اختیارات خودتون هست که تبلیغات دارای دکمه اسکیپ باشه یا نه
بله، این تنظیمات وجود داشت. من متوجه نشده بودم. الآن در قسمت Settings دیدمش.

هر کاری سختی های خودش رو داره و برای تولید درآمد باید وقت بزارید حالا نمیدونم چرا فکر کردید بدون صرف وقت میتونید کسب درآمد کنید
من فکر نکردم بدون صرف وقت میشه، درآمد داشت. من حرفم از اول سر این سوال بود که آیا:
صرف این همه وقت و هزینه، ارزش انجام این کار + دردسرهاشو داره یا نه؟

چون یه سری افراد میان میگن یوتیوب پول میده و... من میخوام از دردسرهاش هم بگم و همچنین نظر سایر دوستان رو در مورد پرسش بالا بدونم. میخوام بدونم اگه همین فعالیت رو در یه پلتفرم دیگه که دردسرهای کمتری داره، بشه به کمک اسپانسر، انجام داد، وضعیت چه جوریه...

سوال من مثل اینه که شما یه مبلغی پول دارید و میخواهید یه آپارتمان پیش خرید کنید؛ چندین گزینه دارید. میخواهید بدونید بهترین گزینه چیه و آیا گزینه بهتری هم وجود داره یا خیر؟!

Last edited:

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
دقیقاً همین کار رو هم کردم ولی می بینم باز ترتیب ویدیوها در قسمت Videos که به کاربران نشون میده، به هم ریخته.

منظورم این بود که اگه بخواهید هزینه تهیه یک ویدیوی ساده 10 دقیقه ای محاسبه کنید، حدود 600 تا 800 هزار تومان درمیاد. اون فرد بدون دانش هم که گفتم، برای این بود که بتونم منظورم رو بهتر برسونم. اگر می گفتم فردی رو در نظر بگیرید که دانش کامل داره، شاید نمیشد هزینه ها رو به صورت ملموس نشون داد. مکانیک بابت تشخص عیب هم هزینه میگیره. پس وقتی کسی خودش ادیت ویدیو رو انجام میده، اون میشه جزء هزینه هاش و نه جزء سودش.

مورد بعد، وقتی در روز حداقل سه تا چهارساعت بایستی وقت برای پاسخ به کامنت ها بذاری، آیا نباید اونو جزء هزینه ها به حساب آورد؟

بله، این تنظیمات وجود داشت. من متوجه نشده بودم. الآن در قسمت Settings دیدمش.

من فکر نکردم بدون صرف وقت میشه، درآمد داشت. من حرفم از اول سر این سوال بود که آیا:
صرف این همه وقت و هزینه، ارزش انجام این کار + دردسرهاشو داره یا نه؟

چون یه سری افراد میان میگن یوتیوب پول میده و... من میخوام از دردسرهاش هم بگم و همچنین نظر سایر دوستان رو در مورد پرسش بالا بدونم. میخوام بدونم اگه همین فعالیت رو در یه پلتفرم دیگه که دردسرهای کمتری داره، بشه به کمک اسپانسر، انجام داد، وضعیت چه جوریه...

سوال من مثل اینه که شما یه مبلغی پول دارید و میخواهید یه آپارتمان پیش خرید کنید؛ چندین گزینه دارید. میخواهید بدونید بهترین گزینه چیه و آیا گزینه بهتری هم وجود داره یا خیر؟!
قضیه خیلی سادست
شما دارید بیشتر به بحث هزینه ها و ... توجه می کنید
هر کاری اولش نیاز به سرمایه داره و در ادامه میشه متوجه شد درآمدش اونطور که باید هست یا خیر؟
همین الان یوتیوبر ایرانی داریم تا ماهی ۱۵ هزار دلار درآمد داره
یوتیوبر هم داریم هیچی درامد نداره
اینکه به صرفه یا نه ( از نظر مالی و زمانی‌ ) مرتبط به شرایط زندگی، کاری، مالی و ... خودتون داره + موضوع و ...
اگر فکر می کنید اینستاگرام درآمد بهتری داره، خب اونجا وقت بذارید
اما اگر فکر می کنید یوتیوب بهتره، اینور وقت بذارید

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
من تا حالا ندیدم کسی چندتا ویدئو همزمان منتشر کنه ,
تا اونجایی که توصیه های یوتیوبرها رو دیدم ندیدم که کسی پیشنهاد بده چند ویدئو همزمان منتشر کنید
و حتی برعکسش رو توصیه میکنن و میگن حتی دو ویدئو همزمان منتشر نکنید چون الگوریتم گوگل رو برای پیشنهاد ویدئو شما به بازدیدکننده کانالتون گمراه میکنه

حالا فرضا که شما قصد دارید یه ویدئو رو بر اساس ترتیب خاص منتشر کنید بازم هیچ مشکلی نیست میتونید از گزینه تقویم و زمانبندی استفاده کنید

مثلا میگید ویدئو 1 روز ایکس ساعت ایکس , ویدئو 2 روز ایکس ساعت ایکس و ویدئو 3 روز ایکس ساعت ایکس

به همین سادگی مشکلتون حل میشه

ببخشید ولی من هنوز این بخش برام قابل درک نیست !
چیزی به اسم هزینه فرضی نداریم , اگر شما از جیب خودتون هزینه مالی انجام دادید درسته
ولی اگر چیزی پرداخت نکردید دیگه هزینه ای هم برای محاسبه کردن وجود نداره

تنها چیزی که شما صرف کردید وقتی هست که برای تولید محتوا گذاشتید

مکانیک بابت تشخص عیب هم هزینه میگیره. پس وقتی کسی خودش ادیت ویدیو رو انجام میده، اون میشه جزء هزینه هاش و نه جزء سودش.
مکانیک بابت تشخیص ایراد ماشین مشتری هزینه میگیره , مکانیک که برای تعمیر ماشین خودش از خودش پول نمیگیره !!

مثل این میمونه که بگید دکتر وقتی خودش , بیماری خودش رو تشخیص میده از خودش پول ویزیت میگیره !

چون یه سری افراد میان میگن یوتیوب پول میده و... من میخوام از دردسرهاش هم بگم و همچنین نظر سایر دوستان رو در مورد پرسش بالا بدونم.
من چندماه برای تست کانال داشتم و دردسری در اون ندیدم
تنها قسمت سخت کار آپلود بود که بخاطر استفاده از فیلترشکن سرعت آپلود خیلی پایین هست که اینم راه حل داره

این قسمت رو جواب ندادید !
طبق تحقیقات من پایین ترین نرخ رو هند داره که 1.2$ به ازای 1000 بازدید هست
الان شما به ازای 3 تا 5 هزار بازدید روزانه 1.5$ دریافت میکنید یعنی بطور میانگین تقریبا 40 سنت به ازای 1000 بازدید
من تا حالا این رقم رو برای 1000 بازدید نشنیدم

اگر اشتباه نکنم کانال شما آموزشی هست و تا اونجا که من میدونم مقوله آموزشی CPM بالایی داره حداقل از 4-5$ به ازای 1000 بازدید

Last edited:

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
قضیه خیلی سادست
شما دارید بیشتر به بحث هزینه ها و ... توجه می کنید
هر کاری اولش نیاز به سرمایه داره و در ادامه میشه متوجه شد درآمدش اونطور که باید هست یا خیر؟
همین الان یوتیوبر ایرانی داریم تا ماهی ۱۵ هزار دلار درآمد داره
یوتیوبر هم داریم هیچی درامد نداره
اینکه به صرفه یا نه ( از نظر مالی و زمانی‌ ) مرتبط به شرایط زندگی، کاری، مالی و ... خودتون داره + موضوع و ...
اگر فکر می کنید اینستاگرام درآمد بهتری داره، خب اونجا وقت بذارید
اما اگر فکر می کنید یوتیوب بهتره، اینور وقت بذارید
اگه میدونستم کدوم طرف بهتره که اینجا نمی پرسیدم!
ضمناً برای من بیشتر مشکلات اپلیکیشن و نرم افزار و سرویس دهنده مهمه تا هزینه. من از مشکلات اینستاگرام به یوتیوب پناه بردم؛ دیدم مثل اینکه مشکلات و درگیری ها در یوتیوب خیلی بیشتر از اینستاگرامه. بعضی مشکلات قابل درکه و بعضیاش نه. مثلاً تو یوتیوب، اینهمه تنظیمات واقعاً اضافیه. هشتگ کافیه، اومده تگ هم اضافه کرده. یه پیام خصوصی نداره (قبلاً داشته ولی حذفش کرده) و از همه بدتر اتلاف وقت وحشتناک برای آپلود ویدیو است. تو فوروم گوگل به طنز نوشتند، برای یک ویدیوی 3 دقیقه ای، الآن دو روزه زده ...checking نکنه توسط انسان چک می کنید؟!

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
اگه میدونستم کدوم طرف بهتره که اینجا نمی پرسیدم!
ضمناً برای من بیشتر مشکلات اپلیکیشن و نرم افزار و سرویس دهنده مهمه تا هزینه. من از مشکلات اینستاگرام به یوتیوب پناه بردم؛ دیدم مثل اینکه مشکلات و درگیری ها در یوتیوب خیلی بیشتر از اینستاگرامه. بعضی مشکلات قابل درکه و بعضیاش نه. مثلاً تو یوتیوب، اینهمه تنظیمات واقعاً اضافیه. هشتگ کافیه، اومده تگ هم اضافه کرده. یه پیام خصوصی نداره (قبلاً داشته ولی حذفش کرده) و از همه بدتر اتلاف وقت وحشتناک برای آپلود ویدیو است. تو فوروم گوگل به طنز نوشتند، برای یک ویدیوی 3 دقیقه ای، الآن دو روزه زده ...checking نکنه توسط انسان چک می کنید؟!
کسی نمی تونه قطعی راهنمایی کنه
هر پلتفرمی هم مشکلات خاص خودشو داره
این مشکلاتی هم که شما میگید رو من اصلا درک نمی کنم!
من ویدیو ۴۰ دقیقه ای رو تقریبا ۱ ساعت آپلود کردم ( 1080p )
جز زمانبر بودنش ( در ایران ) هیچ مشکلی دیگه یوتیوب نداره که منجرب به کار نکردن باهاش بشه
به نظرم به جای پیگیری این موارد، تمرکزتون رو بزارید روی تولید محتوای خوب و مناسب

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
من تا حالا ندیدم کسی چندتا ویدئو همزمان منتشر کنه ,
حالا یه مورد خاص بود که بایستی تعداد 5 تا ویدیو پشت سر هم آپلود میشد که حسابی ما رو اذیت کرد. کاری که فکر می کردم نهایت بتونم تو سه ساعت تمومش کنم، دقیقاً دو روز کامل درگیرش بودم. همین کار رو تو اینستاگرام به طور همزمان شروع کردم و تقریباً دو ساعت و نیمه تمام شد. حالا بگذریم از این...

مکانیک که برای تعمیر ماشین خودش از خودش پول نمیگیره !!
مثل این میمونه که بگید دکتر وقتی خودش , بیماری خودش رو تشخیص میده از خودش پول ویزیت میگیره !
این بحث فکر نکنم به نتیجه ای برسه! 😄 مکانیک برای تعمیر ماشین خودش، از خودش پول نمیگیره ولی اگه اون وقت رو صرف تعمیر ماشین دیگه ای کنه، براش درآمد و سود داره.
پس میتونه بگه من بابت تعمیر ماشین خودم مبلغ X ریال سود کردم (یا صرفه جویی کردم) / یا مثلاً تعمیرکاری درنظر بگیرید که اینقدر سرش شلوغه، که تعمیر ماشین خودش رو به همکارش میده تا در وقت خودش صرفه جویی کرده باشه و کارهای مهم تری رو انجام بده. به نظر من این مورد هم برای محاسبه دقیق بایستی جزء هزینه ها حساب کرد. در واقع آدم کارمند خودشه دیگه!

تنها قسمت سخت کار آپلود بود
برای من آسونترین قسمت همین آپلود از کامپیوتر تا سرور یوتیوبه! 😄 دیگه خودتون حساب کنید دردسرهای بعدیش چی بوده!

این قسمت رو جواب ندادید !
طبق تحقیقات من پایین ترین نرخ رو هند داره که 1.2$ به ازای 1000 بازدید هست
الان شما به ازای 3 تا 5 هزار بازدید روزانه 1.5$ دریافت میکنید یعنی بطور میانگین تقریبا 40 سنت به ازای 1000 بازدید
من تا حالا این رقم رو برای 1000 بازدید نشنیدم

اگر اشتباه نکنم کانال شما آموزشی هست و تا اونجا که من میدونم مقوله آموزشی CPM بالایی داره حداقل از 4-5$ به ازای 1000 بازدید
کانال آموزشی است. تازه مانیتایز شده. اجازه بدید آمار دقیق رو یک ماه دیگه همینجا می نویسم. بدون کم و کسر تا بقیه هم متوجه داستان بشن. اگه واقعاً ارزش داره، بقیه هم استفاده کنند. همین الآن چک کردم، به ازای هر 1000 بازدید 1.8 دلار محاسبه کرده.

Last edited:
بالا