برگزیده های پرشین تولز

بررسی مشکلات ADSL - سخت افزاری - نرم افزاری

music_m

Registered User
لایک‌ها
56

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من كه 128 اداري دارم عاليه،
براي يه بنده خدايي 64 گرفتم اونم راضيه، همزمان هم دانلود ميكنه فكر كنم سرعتش هم 6 و 7 باشه.
ولي من 64 رو زياد پيشنهاد نميكنم، چون يوزرهاشون براي 64 خيلي زيادن
خب بعضي وقتا هم واقعا ترافيك زياد ميشه اونم خيلي كم پيش مياد .
اون 15 ي كه روي سايت زده بدون اون 6 درصد مالياته
اگر 128 خانگي بگيري 20 تومن ميشه ولي اداري 26 تومنه

اداري با خونگي چه فرقي داره ؟؟؟؟ فرق خاصي داره ؟!!!

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها من تنظيمان config مودم رو انجام دادم همه رو درست انجام دادم براي اينكه اتوماتيك به اينترنت كانكت بشه حالا نميدونم چرا اينجوري؟؟؟
عكس اول براي منه كه اتوماتيك كانكت نميشه و عكس دوم براي دوستمه كه ويندوز بالا مياد اتوماتيك كانكت ميشه به اينترنت

663pug5.png

4pjh76g.png

ممنون ميشم يكي راهنمايي كنه ؟!!!

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اداري با خونگي چه فرقي داره ؟؟؟؟ فرق خاصي داره ؟!!!

فرقش اينه كه سرويس‌هاي اداري سهم شيرينگ كمتري نسبت به خانگي، هر سوريس خانگي رو براي هشت نفر شير مي‌كنن ولي اداري رو 4 نفر در نتيجه كاهش و افزايش سرعت به دليل ترافيك خيلي كمتر پيش مياد

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها من تنظيمان config مودم رو انجام دادم همه رو درست انجام دادم براي اينكه اتوماتيك به اينترنت كانكت بشه حالا نميدونم چرا اينجوري؟؟؟
عكس اول براي منه كه اتوماتيك كانكت نميشه و عكس دوم براي دوستمه كه ويندوز بالا مياد اتوماتيك كانكت ميشه به اينترنت

663pug5.png

4pjh76g.png

ممنون ميشم يكي راهنمايي كنه ؟!!!
بايد از بخش تنظيمات LAN توي همون بخش config مودمت DHCP‌ رو enable كني.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
جناب قدکساز بعد از دوماهی که این تاپیک رو قرق کرده بودند، از سپنتا رفتند و از قضا مودم بدون اینکه هماهنگ کنند که مودم بنده را بفرستند که کلی دردسر شد برای من.

بعنوان یک پیشنهاد که به ذهنم می‌رسه، اگه مشکل از لحاظ زمانی برای رفتن به مرکز مخابراتی نداری، پیشنهاد میدم با سپنتا تماس بگیری و شماره نامه و تاریخ ارسال در خواست شما را به منطقه مخابراتی را بپرسید، اگر گفتند که ما خودمان پیگیری می‌کنیم، لازم نیست شما دخالت کنید، بنظرم بگید که آشنایی در آن مرکز دارید که می‌توانند در پیشبرد این مهم به شما کمک کند.

با اینکه ممکن در مرکز مخابراتی کمک چندانی به شما نکنند، اما شما با پیگیری شماره نامه حصول رسیدن نامه به مرکز مخابراتی و از صحیح بودن شماره تلفنی که در آن اعلام شده است، مطلع می‌شوید، سپس می‌توانید دلیلی که تا الان خط شما رانژه نشده را بپرسید که اگر در این مورد خدمتگذارن آن مرکز شما را یاری کنند، شما می‌توانید بفهمید که کوتاهی از سمت سپنتا است (مثلا پورت آزاد ندارند، یا موارد دیگر) یا اینکه نامه به آن مرکز دیرتر از موعد مقرر ارسال شده که اقدامات لازمه صورت نگرفته و یا اینکه چیزی خارج از تصور من اتفاق افتاده است.

این پیشنهاد من بود و امیدوارم دیگر دوستان پیشنهادات و راه حل‌های بهتری ارائه کنند.

ممنون از راهنمایی شما ولی دیگه به کارم نمی یاد.
سپنتای مسخره که اولش گفته بود امکان سنجی کرده و می تونه روی 2243 به من سرویس بده ، و در کمتر از نصف روز پیک فرستاد که پولم رو بگیره ، حالا بعد از 2 هفته معطل کردن می گه روی خط شما "چون فیبر نوری هست" اصلا سرویس نمی دیم. بی شرف ها ،حرف خودم رو بهم بر گردوندن.

حالا هم می گه یک نامه بزن به بخش فلان و بعد از یک هفته قول می دم پولتون رو برگردونیم!!!
کیف کنید

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20
سپنتای مسخره که اولش گفته بود امکان سنجی کرده و می تونه روی 2243 به من سرویس بده ، و در کمتر از نصف روز پیک فرستاد که پولم رو بگیره ، حالا بعد از 2 هفته معطل کردن می گه روی خط شما "چون فیبر نوری هست" اصلا سرویس نمی دیم. بی شرف ها ،حرف خودم رو بهم بر گردوندن.

حالا هم می گه یک نامه بزن به بخش فلان و بعد از یک هفته قول می دم پولتون رو برگردونیم!!!
کیف کنید

متاسف شدم وقتی این مطلب شما رو خوندم. بعنوان کسی که تجربه خوبی با کادر اداری سپنتا نداره، توصیه می‌کنم برای نامه‌ای که می‌نویسی حتماً تاریخ و شماره در نظر بگیر و بعد از طریق Fax و Email ارسال کن براشون و تایید دریافت هم از تلفنی بگیر. چون موقع جمع آوری تجهیزات برای من پیش آمد که یکبار گفتند که نامه شما نه از طریق Fax و نه از طریق Email بدست ما نرسیده و من داشتم شاخ در میاوردم، چون Email اگه نرسه که برگشت می‌خوره! :eek: روز بعد هم زنگ بزن بگو جوابیه شماره فلان مورخ فلان چی شد :lol:

ظاهرا تو سپنتا تا وقتی قراره از مشتری پول بگیرن، عملکرد فوق العاده سریعی دارند! ;)

Condemned

Registered User
لایک‌ها
98

کیف کنید
کارشون به نظر من از دو جنبه بسیار زشت و زننده بود :امید دادن الکی به کاربر و***حساب کردن وقت و شخصیت مشتری و بدتر اون دریافت پول از مشتری و کلاه برداری بصورت موذیانه برای شرکت پر مودعایی مثل سپنتا که با این کار چهره واقعی خودش رو نشون دادن . " وااسفا " .

music_m

Registered User
لایک‌ها
56
يه سوال فنی
چه شرکت هايی p2p رو بستن؟
من ماه پيش از پارس گرفتم باز بود
چه شرکت های بستن چه شرکت هايی باز گزاشتن

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان
اگه ممکنه درایور Asus USB Modem رو میخواستم .. تو سایت خودش که فقط نوشته این درایور مخصوص چینه و جای دیگه برای دانلود پیدا نکردم ...
با تشکر
دوستانی که از داتک هستند معمولا باید داشته باشید .. یکی لطف کنه این درایورو برام آپلود کنه یا یه لینک بده ... خیلی متشکرم .. دیگه امروز فرداس این آسیا تک بیاد نصب کنه...

soheilsb

Registered User
لایک‌ها
0

کیف کنید

همسایه عزیز
متاسفانه بعد از این همه مدت به حرف من رسیدی
من که خیلی ناراحت شدم. چون یه جورایی امید داشتم شاید بشه کاری کرد.

Condemned

Registered User
لایک‌ها
98
این خبر رو تو آخرین شماره عصر ارتباط نوشته بود .

LOW16172.jpg

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نديدم همچين چيزي رو ؟؟ يه گزينه Enable NA داره كه يكي گفت مثل فايروال هستش براي آي پي نميدونم والا

Nat كه بايد فعال باشه ولي مطمئنا يه بخشي مربوط به LAN بايد داشته باشه.
اصلا يه چيزي براي اتصال به اينترنت بدون كانكشن به DHCP كاري نداري
فقط بايد User و Pass رو وارد كني و يا اگه IP بهت داده IPهات رو ست كني.

Neoonline

Registered User
لایک‌ها
6
این خبر رو تو آخرین شماره عصر ارتباط نوشته بود .

LOW16172.jpg

جاي تاسف داره، يه جوراي اين يه راه حل واسه اينكه اينترنت بازها رو به جنون بكشونند و مردم رو بي خيال استفاده از اينترنت كنند هستش! اين روزها شديدا سعي ميشه اينترنت رو به عنوان يه پديده ي تجملي و لوكس نشون بدن در حالي كه استفاده از اون براي زندگي امروزي و همه ي افراد عصر حاضر لازمه.

Condemned

Registered User
لایک‌ها
98
فقط ميتونم بگم براي اين كشور با اين طرز تفكر متاسفم و حالا حالا ها درست بشو نيستش
جاي تاسف داره، يه جوراي اين يه راه حل واسه اينكه اينترنت بازها رو به جنون بكشونند و مردم رو بي خيال استفاده از اينترنت كنند هستش! اين روزها شديدا سعي ميشه اينترنت رو به عنوان يه پديده ي تجملي و لوكس نشون بدن در حالي كه استفاده از اون براي زندگي امروزي و همه ي افراد عصر حاضر لازمه.
البته بعد از محدود کردن اینترنت پر سرعت بشتر از (128 کیلو ) عملا" منظورشون به شرکت های PAP این بود که دیگه بشتر از این سرویس ارائه ندن و جالبه وقتی آقای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات میاد میگه مردم اینترنت پر سرعت بیشتر از 128 کیلو واسه چی می خوان! خوب دیگه چه انتظاری می شه داشت.
حالا جدای از این بحث همونطور که تو متن هم دیدید نوشته بود که روی بستر فیبر نوری و کافو های نوری هم میشه ADSL ارائه کرد ولی ظاهرا" شرکت های خصوصی نه اجازه این کارو دارن و اگرم بخوان اینکارو بکنن باید هزینه اضافی هم برای این کار بدن .>> " اگر چه در کافوهای نوری نصب شده توسط شرکت های مخابراتی امکان نصب ADSL وجود دارد اما از آنجایی که این کافو ها در اختیار شرکت های مخابراتی استانی قرار دارند و تعداد پورتهای قابل نصب در این کافوهای نوری نیز کفاف یازده شرکت PAP را برای ارائه سرویس نمی دهد از همین رو در محل های نصب کافو های نوری امکان ارائه سرویس انترنت پر سرعت توسط بخش خصوصی وجود ندارد .... "

Neoonline

Registered User
لایک‌ها
6
البته بعد از محدود کردن اینترنت پر سرعت بشتر از (128 کیلو ) عملا" منظورشون به شرکت های PAP این بود که دیگه بشتر از این سرویس ارائه ندن و جالبه وقتی آقای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات میاد میگه مردم اینترنت پر سرعت بیشتر از 128 کیلو واسه چی می خوان! خوب دیگه چه انتظاری می شه داشت.
حالا جدای از این بحث همونطور که تو متن هم دیدید نوشته بود که روی بستر فیبر نوری و کافو های نوری هم میشه ADSL ارائه کرد ولی ظاهرا" شرکت های خصوصی نه اجازه این کارو دارن و اگرم بخوان اینکارو بکنن باید هزینه اضافی هم برای این کار بدن .>> " اگر چه در کافوهای نوری نصب شده توسط شرکت های مخابراتی امکان نصب ADSL وجود دارد اما از آنجایی که این کافو ها در اختیار شرکت های مخابراتی استانی قرار دارند و تعداد پورتهای قابل نصب در این کافوهای نوری نیز کفاف یازده شرکت PAP را برای ارائه سرویس نمی دهد از همین رو در محل های نصب کافو های نوری امکان ارائه سرویس انترنت پر سرعت توسط بخش خصوصی وجود ندارد .... "

يه جورايي هدف اينه ملت رو برگردونن به همون دايال آپ سالهاي 79 80 كه انده سرعت 32 بود و هر ساعت 4 يا 5 بارم دي سي ميشدي! در اصل اينم يه سياست رو به عقب ديگه ست مثل خيلي ديگه از سياستهاي اين دولت و اين سيستم :(

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه ما مرد باشيم با اين كاري كه ميكنن بايد اينترنت بزاريم كنار حتي موبايل هم استفاده نكنيم تا مخابرات به غلط كردن بيفته. روز ارتباطات من اس ام اس دادم به خيلي ها موبايلها اون روز خاموش كنن براي مخابرات افت داره ولي خوب متاسفانه اين اتحاد بين همه نيستش و هيچ فايده اي نداره پس حقمونه هر كاري كنن . مشكل همه اين پديده ها خود مردم هستن

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Nat كه بايد فعال باشه ولي مطمئنا يه بخشي مربوط به LAN بايد داشته باشه.
اصلا يه چيزي براي اتصال به اينترنت بدون كانكشن به DHCP كاري نداري
فقط بايد User و Pass رو وارد كني و يا اگه IP بهت داده IPهات رو ست كني.

به من اي پي دادن ولي من الان گذاشتم رو اتوماتيك بهتره اينجوري بعدشم DHCP تو كانفيگ مودم مياره هيچي نمياره وقتي ping ميكنم ميگه DHCP enable No نميدونم چيكار بايد بكنم. حالا يكي بهم گفت اين كار رو انجام بدم :
توی یه فایل txt تایپ کن :

rasdial ISP username password

جای ISP اسم connection رو بنویس. جای username و password هم که معلومه چی باید بنویسی. بعد فایل رو با پسوند bat ذخیره کن و بذارش توی پوشه start up. هر دفعه سیستمت بالا بیاد خود به خود وصل میشه.

اين كار رو انجام دادم الان اتوماتيك خودش كانكت ميشه

بالا