برگزیده های پرشین تولز

بررسی مشکلات ADSL - سخت افزاری - نرم افزاری

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
جناب King Dani، اون موقع که من مشترک سپنتا بودم، بد قولی‌های زیادی از طرف کادر اداری سپنتا را تجربه کردم، چندین بار در مورد ارسال پیک بد قولی کردند، اون قضیه مودم Alcatel بود که آقای قدکساز تمایل داشتند یک بررسی روش داشته باشند، با حدود 7 بار تماس بلاخره پیدا شد و برایم ارسال کردند ولی آداپتور رو نیاوردند! حدودا 22 تماس طی 10 روز جهت تحویل آداپتور گرفتم، که خانمی که مسئول اینکار بود (خانم آب بسته) هر بار می‌گفتند ارسال شده، اما بعدا معلوم میشد، که ارسال نشد! تا آخر خودم مراجعه کردم و گرفتمش، تازه از غذا آداپتور خودش نبود و کار نکرد که مجبور به تهیه یک آداپتور دیگر شدم. توی قضیه جمع آوری خط هم، با اینکه من آخرین روز استفاده از سرویس درخواست جمع آوری را به صورت تلفنی و Email و از طریق Fax که تایید دریافت هم برایش گرفتم. اما چندین بار با من تماس گرفتن برای فرستادن پیک و اخذ هزینه سرویس ماه بعد، که هر بار می‌گفتم من درخواستم را ارسال کردم، مگر در سیستم شما ثبت نشده! آنها هم می‌گفتند گوشی با آقای فلانی و یا خانم بهمانی صحبت کن.

البته این چیزها مربوط به بیشتر از شش ماه گذشته است و شاید تا الان کادر اداری و روال حاکم متحول و بهتر شده باشد، اما شما پیگیری رو فراموش نکن، هر وقت با هر کسی صحبت می‌کنی، اسمشون رو بپرس و یاداشت کن و هر جا کارت گیر کرد، بفرمایید که می‌خواهید با مسئول بالاتر یا مدیر فروش صحبت کنید، شاید مرحمی باشد به بدقولی‌های بخش اداری سپنتا! :wacko:

امیرپویان جان ممنون از توجه شما

واقعا نمی دونم چه کاری کنم ، آخر بدقول هستن. انگار اون اقای قدکساز هم دیگه اینجا نیستن که بشه یه کم به جای همکاراشون سرزنش شون کرد

شما راهی نداری که بتونم کمی کار رو جلو بیاندازم؟ آخه یارو می گه نامه نیامده و کار خودشو راحت می کنه

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
جناب King Dani، اون موقع که من مشترک سپنتا بودم، بد قولی‌های زیادی از طرف کادر اداری سپنتا را تجربه کردم، چندین بار در مورد ارسال پیک بد قولی کردند، اون قضیه مودم Alcatel بود که آقای قدکساز تمایل داشتند یک بررسی روش داشته باشند، با حدود 7 بار تماس بلاخره پیدا شد و برایم ارسال کردند ولی آداپتور رو نیاوردند! حدودا 22 تماس طی 10 روز جهت تحویل آداپتور گرفتم، که خانمی که مسئول اینکار بود (خانم آب بسته) هر بار می‌گفتند ارسال شده، اما بعدا معلوم میشد، که ارسال نشد! تا آخر خودم مراجعه کردم و گرفتمش، تازه از غذا آداپتور خودش نبود و کار نکرد که مجبور به تهیه یک آداپتور دیگر شدم. توی قضیه جمع آوری خط هم، با اینکه من آخرین روز استفاده از سرویس درخواست جمع آوری را به صورت تلفنی و Email و از طریق Fax که تایید دریافت هم برایش گرفتم. اما چندین بار با من تماس گرفتن برای فرستادن پیک و اخذ هزینه سرویس ماه بعد، که هر بار می‌گفتم من درخواستم را ارسال کردم، مگر در سیستم شما ثبت نشده! آنها هم می‌گفتند گوشی با آقای فلانی و یا خانم بهمانی صحبت کن.

البته این چیزها مربوط به بیشتر از شش ماه گذشته است و شاید تا الان کادر اداری و روال حاکم متحول و بهتر شده باشد، اما شما پیگیری رو فراموش نکن، هر وقت با هر کسی صحبت می‌کنی، اسمشون رو بپرس و یاداشت کن و هر جا کارت گیر کرد، بفرمایید که می‌خواهید با مسئول بالاتر یا مدیر فروش صحبت کنید، شاید مرحمی باشد به بدقولی‌های بخش اداری سپنتا! :wacko:

اتفاقا من تجربه خیلی خوبی با سپنتا داشتم کادر مودب و کار راه اندازی دارند موقع جمع آوری هم درخواستم انجام شد ( البته دوبار فرستادن به مرکز ما )

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
می شه بیشتر راهنمایی کنید اینجایی که می گید باید زنگ بزنم کجاست؟ بعد سپنتا گفت که باید یک نامه بیاد ، خوب اگر نامه نیاد اون ها چطوری عمل می کنن؟
ميتوني زنگ بزني 118 و با دادن پي شماره تلفنتون نام و تلفن مركز مخابراتي رو ازشون بگيري.
بعد با بخش MDF صحبت كن و بگو كه ميخوام رانژه‌ي ADSLام رو پيگيري كنم. اگر بهانه آوردن كه بايد از شركتي كه ازش ميخواي بگيري پيگيري كني اصرار كن بگو نه نميشه كارم گيره و از اينجور چيزا ...
اگه رانژه شده بود زنگ بزن ISP بگو كه رانژه شده يوزر نيم و پسورد بهت بدن يا اگه IP بايد ست كني IP رو بهت بدن.
اگه بخواي منتظر روال عادي اداري باشي يه دو سه روزي عقب ميافتي :happy:

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20
امیرپویان جان ممنون از توجه شما

واقعا نمی دونم چه کاری کنم ، آخر بدقول هستن. انگار اون اقای قدکساز هم دیگه اینجا نیستن که بشه یه کم به جای همکاراشون سرزنش شون کرد

شما راهی نداری که بتونم کمی کار رو جلو بیاندازم؟ آخه یارو می گه نامه نیامده و کار خودشو راحت می کنه

جناب قدکساز بعد از دوماهی که این تاپیک رو قرق کرده بودند، از سپنتا رفتند و از قضا مودم بدون اینکه هماهنگ کنند که مودم بنده را بفرستند که کلی دردسر شد برای من.

بعنوان یک پیشنهاد که به ذهنم می‌رسه، اگه مشکل از لحاظ زمانی برای رفتن به مرکز مخابراتی نداری، پیشنهاد میدم با سپنتا تماس بگیری و شماره نامه و تاریخ ارسال در خواست شما را به منطقه مخابراتی را بپرسید، اگر گفتند که ما خودمان پیگیری می‌کنیم، لازم نیست شما دخالت کنید، بنظرم بگید که آشنایی در آن مرکز دارید که می‌توانند در پیشبرد این مهم به شما کمک کند.

با اینکه ممکن در مرکز مخابراتی کمک چندانی به شما نکنند، اما شما با پیگیری شماره نامه حصول رسیدن نامه به مرکز مخابراتی و از صحیح بودن شماره تلفنی که در آن اعلام شده است، مطلع می‌شوید، سپس می‌توانید دلیلی که تا الان خط شما رانژه نشده را بپرسید که اگر در این مورد خدمتگذارن آن مرکز شما را یاری کنند، شما می‌توانید بفهمید که کوتاهی از سمت سپنتا است (مثلا پورت آزاد ندارند، یا موارد دیگر) یا اینکه نامه به آن مرکز دیرتر از موعد مقرر ارسال شده که اقدامات لازمه صورت نگرفته و یا اینکه چیزی خارج از تصور من اتفاق افتاده است.

این پیشنهاد من بود و امیدوارم دیگر دوستان پیشنهادات و راه حل‌های بهتری ارائه کنند.

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20
اتفاقا من تجربه خیلی خوبی با سپنتا داشتم کادر مودب و کار راه اندازی دارند موقع جمع آوری هم درخواستم انجام شد ( البته دوبار فرستادن به مرکز ما )

خوب اصولا کمتر پیش می‌آید که عزیزانی که در اینجور جاها کار می‌کنند، جانب ادب و نزاکت را رعایت نکنند.
در تجربه من (در حدود بیشتر از شش ماه پیش) کادر اداری آنها بدقولی‌های مکرری را نسبت به بنده بجا آوردند.
البته این مورد را باید اضافه کنم، من در مواردی که با بخش پشتیبانی و فنی تماس می‌گرفتم به نسبت کادر اداری، خوش قول‌تر و کارآمدتر عمل می‌کردند.

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا اين همه با تجربه اينجا هست يكي نميتونه كمكي به ما بكنه؟
tantrumsmiley.gif
امروز زنگ زدم به خود شركت داتك كارشناسشون (!!!) گفت كه مشكل از مودمته بايد عوضش كني منم گفتم اگر مشكلم حل بشه برام مسئله اي نيست و رفتم نزديك 80 تومان پول مودم و كارت شبكه دادم ولي همچنان مشكلم پابرجاست!!

آقا يكي كمك كنه خواهشا من كه از كارشناسا و بخش پشتيباني شركت واقعا نااميد شدم هيچ راهيم ديگه نيست كه امتحان نكرده باشم.
begging.gif

من يكي دو روز پيش ADSL ام دوباره وصل شد خدا رو شكر منتها يه مشكلي كه دارم اينه كه بعد از حدود يكي دو دقيقه كه خيلي خوب كار ميكنه و سرعتش هم خيلي خوبه يهو Receive قطع ميشه و هر چي Send‌ ميكنه عكس العملي نداره. بعد كه يه بار روي اون 2 تا مانيتوراي پايين راست كليك ميكنم و يه بار گزينه Repair‌ رو ميزنم دوباره ارتباط درست ميشه و بازم همين وضع ادامه داره. خواهشا اگر كسي در اين باره اطلاعايي داره كمك كنه. كلي كار عقب مونده دارم كه بايد بهشون برسم ولي واقعا اعصابمو خرد كرده.

ممنون/

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا اين همه با تجربه اينجا هست يكي نميتونه كمكي به ما بكنه؟
tantrumsmiley.gif
امروز زنگ زدم به خود شركت داتك كارشناسشون (!!!) گفت كه مشكل از مودمته بايد عوضش كني منم گفتم اگر مشكلم حل بشه برام مسئله اي نيست و رفتم نزديك 80 تومان پول مودم و كارت شبكه دادم ولي همچنان مشكلم پابرجاست!!

آقا يكي كمك كنه خواهشا من كه از كارشناسا و بخش پشتيباني شركت واقعا نااميد شدم هيچ راهيم ديگه نيست كه امتحان نكرده باشم.
begging.gif
مودمت چيه؟
IP روي كارت شبكه چي ست ميكني؟ آيا موقعي كه سند و ريسيوت صفر ميشه LANت Limited شده؟
نوع Encapsulation توي كانفيگ مودمت چي ست شده؟ (كانكشن داري يا IP بايد ست كني؟)

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا چرا اينقدر اين دس اون دس ميكني، بگير ديگه كشتي خودتو :D
آسياتك به جز 4 تا مركز مخابراتي كل مراكز ديگه رو ساپورت ميكنه.

رفيق اين 64 هم يعني خوبه؟؟؟؟ چقدر دانلود ميكني؟؟؟ فيلم اينا دانلود ميكني همزمان دانلود هاي ديگه سرعتش خوبه؟؟؟ صفحات رو در اون لحظه خوب باز ميكنه ؟!!! 128 ميخوام بگيرم الان 256 دارم سرعتش خوبه 64 فكر نميكنم خوب بشه!!!! بعد128 آسيا من ديدم زده 15 هزار يكي ميگفت زنگ زدم گفتن 20 هزار !!

ممنون يه توضيحي بده

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
رفيق اين 64 هم يعني خوبه؟؟؟؟ چقدر دانلود ميكني؟؟؟ فيلم اينا دانلود ميكني همزمان دانلود هاي ديگه سرعتش خوبه؟؟؟ صفحات رو در اون لحظه خوب باز ميكنه ؟!!! 128 ميخوام بگيرم الان 256 دارم سرعتش خوبه 64 فكر نميكنم خوب بشه!!!! بعد128 آسيا من ديدم زده 15 هزار يكي ميگفت زنگ زدم گفتن 20 هزار !!

ممنون يه توضيحي بده

من كه 128 اداري دارم عاليه،
براي يه بنده خدايي 64 گرفتم اونم راضيه، همزمان هم دانلود ميكنه فكر كنم سرعتش هم 6 و 7 باشه.
ولي من 64 رو زياد پيشنهاد نميكنم، چون يوزرهاشون براي 64 خيلي زيادن
خب بعضي وقتا هم واقعا ترافيك زياد ميشه اونم خيلي كم پيش مياد .
اون 15 ي كه روي سايت زده بدون اون 6 درصد مالياته
اگر 128 خانگي بگيري 20 تومن ميشه ولي اداري 26 تومنه

Pooriaf

Registered User
لایک‌ها
0
من میخوام از صبانت بگیرم!
مودم Symphony رو قبول میکنه؟
حتما باید هزینه نصب بدم؟

میگن برای سه ماه اگه بگیرم 10 گیگ میدن پهنای باند درسته؟

خیلی خوبه :دی
میخوام از پارس آنلاین کوچ کنم!

music_m

Registered User
لایک‌ها
56
سلام
من ميخوام از اسيا تک adsl بگيرم
مودم خودم دارم از پارس انلاين symphony
نميدونم اسيا تک چجوريه بايد حتماً از خودشون مودم بگيری يا نه ؟
بعد سرويس 512 خوانگی نوشته ميتونم 512 بگيرم يا دبه در ميارن ؟
محدوديت دانلود داره ؟

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من ميخوام از اسيا تک adsl بگيرم
مودم خودم دارم از پارس انلاين symphony
نميدونم اسيا تک چجوريه بايد حتماً از خودشون مودم بگيری يا نه ؟
بعد سرويس 512 خوانگی نوشته ميتونم 512 بگيرم يا دبه در ميارن ؟
محدوديت دانلود داره ؟

ميتوني از همون مودم استفاده كني.
VPI-VCI مودمت رو بايد روي 0-35 و EncapsulatioN رو pppoe ست كني.

music_m

Registered User
لایک‌ها
56
در مورد سرعت 512 و محدوديت چی ؟
ميتونم 512 بگيرم براي خونه بدونه محدوديت ؟
چند وقت پيش يه سايت ديدم پيش شمارتو وارد ميکردی ميگفت چه شرکت هايی پشتيبانی ميکنن اون پيش شماررو برايه adsl کسی اون سايت رو ميشناسه

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چند وقت پيش يه سايت ديدم پيش شمارتو وارد ميکردی ميگفت چه شرکت هايی پشتيبانی ميکنن اون پيش شماررو برايه adsl کسی اون سايت رو ميشناسه

در مورد 512 و محدوديت كه به يوزرهاي خانگي بيشتر از 128 نميدن و همه‌ي سرويس‌هاي آسياتك هم Unlimited هستش.

و در مورد اون سايت بايد بگم كه نميدونم، من همچين سايتي نميشناسم ولي خود سايت شركت‌ها همچين امكاناتي رو داره مثلا آسياتك http://www.1844.ir هستش.
حتي ميتوني پيگيري كني كه رانژه‌تون در چه مرحله‌اي هست.

music_m

Registered User
لایک‌ها
56
بخوام 512 يا 256 بگيرم چه مدارکی لازمه ببرم
از شرکتی جايی نامه ببرم
رهايی هست که از شرکت نامه ببرام و 512 خانگی بگيرم قيمته اداريش خيلی بالا ا

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بخوام 512 يا 256 بگيرم چه مدارکی لازمه ببرم
از شرکتی جايی نامه ببرم
رهايی هست که از شرکت نامه ببرام و 512 خانگی بگيرم قيمته اداريش خيلی بالا ا

براي 512 كه بايد كپي قبض حساب شده و كپي شناسنامه مالك خط تلفن بعلاوه روزنامه رسمي شركت يا يه نامه از يك شركتي كه روزنامه رسمي داده كه شما نماينده اين شركت هستي.
هم ميتوني حضوري بري و مدارك رو ببري و هم ميتوني با شماره تلفن 82144000 تماس بگيري و آدرس بدي خودشون پيك ميفرستن و مدارك رو ميگيرن.

ولي براي اينكه بتوني تعرفه 512 خانگي رو ازشون بگيري رو بعيد ميدونم.

Neoonline

Registered User
لایک‌ها
6

این همون سایتی هست که شما دنبالشی http://www.internetfinder.ir

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
سلام

یکی ثواب کنه به من بگه طرفای جردن که میشه مرکز شهید کلانتری 8878 به غیر از پارس آنلاین و شاتل کدوم شرکتها ADSL میدن . ممنون میشم

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان
اگه ممکنه درایور Asus USB Modem رو میخواستم .. تو سایت خودش که فقط نوشته این درایور مخصوص چینه و جای دیگه برای دانلود پیدا نکردم ...
با تشکر

بالا