برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت سرویس ADSL آسیا تک

plusoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
133
ببخشید چه خبره اینجا!؟ بحث سر آسیا... است یا اکانت IdOwNlOaD؟
حدود 10روزی است که اینترنت آسیا... ظهرها به بعد خیلی کند میشه و نزدیک به ساعت 12شب کلا میره تعطیلات!
هر وقت تو روز کند شد مودم رو یه ریسیت کن درست میشه !!!
دوازده شب به بعد هم یکبار دیگه ریسیت کن . تو اون تعرفه های بعد ساعت یک هم یکبار بعد 1 ریسیت کن . اگه هنوز هم تو تعطیلات بود بهش بگو "خوش بگذره"

toodeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
میزان حجم مصرفی برای کلیه سرویس دهنده ها یکسان هست. اینجا میتونید ببینید .
http://www.shatel.ir/Prices-Of-Services/default.loco
البته طبق معمول سوتی داده شاتل و به جای حداکثر گذاشته حداقل.
طبق این جدول برای سرعت 1024 حداکثر 264 گیگ دالود دارید بیشتر دانلود کنید ماه بعد میرید جز مشتریان پر مصرف و سرعت بوق.

داش درست نوشته این سرویسی که شما نوشتی 400 هزار تومن هستش :| منظورش از حداقل تبادل اینه 264 گیگ با سرعت بالا میتونی دانلود کنی بعدش سرعتت کم میشه

به نظرم به جای ایراد گرفتن یکبار دیگه متن رو بخونید. به احتساب نظر شا یعنی حداقل دانلود 264 ؟ یعنی کمتر جریمه داره؟ بتذه خودم با پپها کار کردم به طور مستقیم سیستم دانلود همونی هست که عرض کردم. شما هم ایراد گرفتی بعد حرف خودم رو به خودم برگردوندی.

داش چرا خود زنی میکنی :D شما حرف منو باور نداری بیا مال آسیاتک هم نامحدودا رو نگاه کن نوشته حداقل http://crm.asiatech.ir
مال پارس انلاین هم همینطور / الان نگی نویسنده مطلب همه سرویس دهنده ها یکی بوده که فرق حداقل و حداکثر رو نمیدونسته:D:D:D

من رفتم چک کردم درست هستش از لغت حداقل استفاده میشه چون شما بعد از اون حجم دانلود داری اما نا با سرعت قبلی
http://www.shatel.ir/Prices-Of-Services/default.loco#Special-Prices-For-Services-ART
پایین صفحه نوشته:
سیاست شاتل بر این است که کیفیت و ضریب به اشتراک گذاری سرویس کاربران به مراتب بهتر از الزامات قانونی(ضریب اشتراک یک به هشت موضوع مصوبه جلسه ۱۵۲ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات)و چارچوب قرارداد با آنان باشد. تجربه چندین ساله ی شاتل نیز موید این واقعیت است که تقریبا تمامی کاربران از این ویژگی برخوردار می شوند.اما چنانچه برای سرویس های نامحدود یا در ساعات مصرف رایگان، کاربری به صورت پیوسته با ابزارهای به اشتراک گذاری فایل، به مصرف بی رویه تا جایی ادامه دهد که کاربران دیگر را تحت فشار قرار دهد یا در شبکه یا در مهندسی ترافیک اختلال ایجاد کند، با هدف حفظ کیفیت برای همه کاربران دیگر، به صورت خودکار و تدریجی ضریب به اشتراک گذاری و کیفیت سرویس وی مطابق قرارداد خواهد شد و تا مدت زمانی نمی توانند از این ویژگی فراتر از قرارداد بهره مند شوند.

hamed_0101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام به تمام عزیزان.من نماینده فروش آسیاتک هستم هر سوالی دارین در خدمتم
سرویسهای جدید برای کاربران جدید
3ماه-3گیگ-6000تومان
1ماه-4گیگ-4500تومان
3ماه-6گیگ-14500تومان
1ماه-6گیگ-9500تومان
2ماه-8گیگ-15000تومان
3ماه-12گیگ-27000تومان
6ماه-6گیگ-17000تومان
6ماه-12گیگ-37000تومان

سرعت سرویسهای فوق کمتر از 400 کیلوبایت نیستش و در بعضی مواقع به 800 و 900 هم میرسد دانلود شبانه این سرویها به صورت نیم بها حساب میشود

plusoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
133
3ماه-3گیگ-6000تومان
1ماه-4گیگ-4500تومان
3ماه-6گیگ-14500تومان
1ماه-6گیگ-9500تومان
2ماه-8گیگ-15000تومان
3ماه-12گیگ-27000تومان
6ماه-6گیگ-17000تومان
6ماه-12گیگ-37000تومان

سرعت سرویسهای فوق کمتر از 400 کیلوبایت نیستش و در بعضی مواقع به 800 و 900 هم میرسد دانلود شبانه این سرویها به صورت نیم بها حساب میشود

سلام . کیفیت خط من خوبه و توی مودم نوشته 10 مگابیت دانلود ولی بیشتر از 6 مگابیت دانلود نمیده . حتی وقتی که اینترنت 10 مگابیت گرفتم بیشتر از 6 مگابیت دانلود نمی کنه . بنظر میرسه پورت توی مخابرات مشکل داره . میگید چیکارش کنم ؟

Msd_1374

Registered User
لایک‌ها
308
سلام . کیفیت خط من خوبه و توی مودم نوشته 10 مگابیت دانلود ولی بیشتر از 6 مگابیت دانلود نمیده . حتی وقتی که اینترنت 10 مگابیت گرفتم بیشتر از 6 مگابیت دانلود نمی کنه . بنظر میرسه پورت توی مخابرات مشکل داره . میگید چیکارش کنم ؟
مشکل شما از پهنای باند مرکز هست...احتمالا پهنای باند 10 مگ نیست و تا 6مگ بیشتر نداره!

hamed_0101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ببینین قربان.سرویسهای 10 مگ خیلی حساسه.یعنی شما باید کابلتون که از دم در که میاد تو باید یه زره هم تاشدگی نداشته باشه.2-اصلا به مرکز مخابراتیتون ربطی نداره3-از دانلودر شناخته شده و همچنین مرورگر شناخته شده استفاده کنین4-به مودم هم ربطی نداره ولی اگر مودمتون پیشرفته هستش امکان لیمیت و آنلیمیت داره که بزارین رو آنلیمیت یا کلا همه چیو بزارین رو دفالت.
با سپاس

plusoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
133
ببینین قربان.سرویسهای 10 مگ خیلی حساسه.یعنی شما باید کابلتون که از دم در که میاد تو باید یه زره هم تاشدگی نداشته باشه.2-اصلا به مرکز مخابراتیتون ربطی نداره3-از دانلودر شناخته شده و همچنین مرورگر شناخته شده استفاده کنین4-به مودم هم ربطی نداره ولی اگر مودمتون پیشرفته هستش امکان لیمیت و آنلیمیت داره که بزارین رو آنلیمیت یا کلا همه چیو بزارین رو دفالت.
با سپاس
از دم در هیچ مشکلی نداره . خیلی نزدیک به مرکز مخابراتی هم هستم . کمتر از پونصد متر شاید . از دانلودر IDM و با حداکثر کانکشن . مودم d-link 2730u و unlimit استفاده می کنم . دیگه اینقدر هم مبتدی نیستیم !!!
هر چی هست مشکل طرف مخابراته . تجربه هم ثابت کرده عددی که توی مودم نمایش داده میشه دقیقه !!! و نهایت سرعت دانلود همونه !!! و چندین بار این رو تست زدم و همیشه درست بوده !!!
ولی من نهایت سرعت دانلودم 10 مگابیت ولی بیش از 6 مگابیت دان نمیکنه . که نشون میده مشکل طرف مخابراته . ( پورت یا هر چی ) . اسیاتک اینجا مشکل پهنا نداره . پس نمیتون مشکل پهنای اسیاتک باشه که مثلاً بگیم محدود کرده . وقتی 10 مگابیت میگیرم 6 تا بیشتر نمیره . اینجوری اگه آسیاتک پهنا نده کم فروشیه دیگه . فقط مشکل طرف مخابرات میتونه باشه

hamed_0101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
از دم در هیچ مشکلی نداره . خیلی نزدیک به مرکز مخابراتی هم هستم . کمتر از پونصد متر شاید . از دانلودر IDM و با حداکثر کانکشن . مودم d-link 2730u و unlimit استفاده می کنم . دیگه اینقدر هم مبتدی نیستیم !!!
هر چی هست مشکل طرف مخابراته . تجربه هم ثابت کرده عددی که توی مودم نمایش داده میشه دقیقه !!! و نهایت سرعت دانلود همونه !!! و چندین بار این رو تست زدم و همیشه درست بوده !!!
ولی من نهایت سرعت دانلودم 10 مگابیت ولی بیش از 6 مگابیت دان نمیکنه . که نشون میده مشکل طرف مخابراته . ( پورت یا هر چی ) . اسیاتک اینجا مشکل پهنا نداره . پس نمیتون مشکل پهنای اسیاتک باشه که مثلاً بگیم محدود کرده . وقتی 10 مگابیت میگیرم 6 تا بیشتر نمیره . اینجوری اگه آسیاتک پهنا نده کم فروشیه دیگه . فقط مشکل طرف مخابرات میتونه باشه
قربان.فعلا بین شرکتها بهترین هستش تحقیق بکنین متوجه میشین.:)
دوست عزیز احتمال زیاد خطتون نویز داره.خطتونو مستقیم و بدون اسپلیتر و تلفن به مودم وصل کنید و متصل بشید. اگه خیلی مهمه خطتونو از دم در به مودم وصل کنید و یه تستی بزنین شاید سیکمشی ساختمان مشکلی داره.از بغل سیم برق رد شده یا از جایی زخمی شده و...از نرم افزار کنتل ترافیک همچون نت بالانسر استفاده کنین که هیچ برنامه ای شبکه رو اشغال نکنه.
چگونگی سنجیدن داشتن نویز:وارد تنظیمات مودم شده و در مسیرstatistics دنبال ADSL بگردید و کلیک کنید .در جدول سمت راست دوتا گذینه به نام SNR Margin و attenuation با واحد db هستش .(میزان نویز و سیگنال. استاندارد معینی ندارد) مقدار نرمال snr باید بزرگتر مساوی 15 و مقدار attenuation کوچکتر یا برابر 30 باشد

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
3ماه-3گیگ-6000تومان
1ماه-4گیگ-4500تومان
3ماه-6گیگ-14500تومان
1ماه-6گیگ-9500تومان
2ماه-8گیگ-15000تومان
3ماه-12گیگ-27000تومان
6ماه-6گیگ-17000تومان
6ماه-12گیگ-37000تومان

حامد جان، ببین از این سرویس های نامحدود اینترانت بالای 2 مگ میتونی برام جور کنی؟ 5 مگ یا 10 مگ شبکه داخلی نامحدود میخوام، اگه بشه دو کاناله بهم بدن (ATM) که send با یه مودم باشه رو یه خط و receive رو یه مودم دیگه رو خط دیگه که خیلی بهتر. هزینه هاش هم بگو ماهانه و سالیانه. تجهیزاتش با خودم.

plusoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
133
قربان.فعلا بین شرکتها بهترین هستش تحقیق بکنین متوجه میشین.:)
دوست عزیز احتمال زیاد خطتون نویز داره.خطتونو مستقیم و بدون اسپلیتر و تلفن به مودم وصل کنید و متصل بشید. اگه خیلی مهمه خطتونو از دم در به مودم وصل کنید و یه تستی بزنین شاید سیکمشی ساختمان مشکلی داره.از بغل سیم برق رد شده یا از جایی زخمی شده و...از نرم افزار کنتل ترافیک همچون نت بالانسر استفاده کنین که هیچ برنامه ای شبکه رو اشغال نکنه.
چگونگی سنجیدن داشتن نویز:وارد تنظیمات مودم شده و در مسیرstatistics دنبال ADSL بگردید و کلیک کنید .در جدول سمت راست دوتا گذینه به نام SNR Margin و attenuation با واحد db هستش .(میزان نویز و سیگنال. استاندارد معینی ندارد) مقدار نرمال snr باید بزرگتر مساوی 15 و مقدار attenuation کوچکتر یا برابر 30 باشد

دوست عزیز ممنون بابت پاسختون . من میخوام اگه بشه خطم رو حتماً ببرم رو 10 مگابیت که از تمام پتانسیل موجود استفاده کنم . ( البته اگه مشکل مخابراتی نباشه . )
کلاً من خطم جداست واصلاً تلفن بهش وصل نیست !!! برای تست سرعت هم کل ترافیک رد شده از کارت شبکه رو حساب می کنم که اگه برنامه ی دیگه هم داره استفاده می کنه اونم حساب بشه !!!
تو تنظیمات مودم رفتم . بنظر میرسه با واحد 0.1db نوشته شده نه db . عکس براتون میگذارم
این با اسپلینتر و بدون تلفن :
with spl-nophone.jpg
این بدون اسپلینتر و بدون تلفن
no spl-nophone.jpg
کابل برق هم نزدیکش هست در حدی که دو تا پریز نزدیک هم باشن !!! ولی دیگه کابل برقی نیست .
نطرتون چیه ؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
دوست عزیز ممنون بابت پاسختون . من میخوام اگه بشه خطم رو حتماً ببرم رو 10 مگابیت که از تمام پتانسیل موجود استفاده کنم . ( البته اگه مشکل مخابراتی نباشه . )
کلاً من خطم جداست واصلاً تلفن بهش وصل نیست !!! برای تست سرعت هم کل ترافیک رد شده از کارت شبکه رو حساب می کنم که اگه برنامه ی دیگه هم داره استفاده می کنه اونم حساب بشه !!!
تو تنظیمات مودم رفتم . بنظر میرسه با واحد 0.1db نوشته شده نه db . عکس براتون میگذارم
مشاهده پیوست 624706
مشاهده پیوست 624709
کابل برق هم نزدیکش هست در حدی که دو تا پریز نزدیک هم باشن !!! ولی دیگه کابل برقی نیست .
نطرتون چیه ؟

اسپلیتر رو نگه دار. این تصویر میگه که شما SNR و Attenuation خوبی داری (به 0.1 هست) اون خط بدون مشکل باید تا 20 مگ هم به شما بده. هیچ مشکلی از سمت شما نیست مگر اینکه مودم مشکلی داشته باشه یا مشکل نرم افزاری/سخت افزاری دیگه ای داشته باشید، با یه لب تاپ/رایانه دیگه هم تست کنید سرعت رو.

ویرایش: یه چیزی رو الان متوجه شدم، سرعت آپلود شما خیلی پایین بسته شده، دانلود کردن همزمان با دیتایی که شما میگیرید نیاز به ارسال بسته های تصدیق دریافت و خطایابی داره، فکر کنم برای سرعت 10 مگ باید براتون حداقل 1 مگ ببندند آپلود رو، ممکنه مشکل از پایین بودن سرعت آپلودتون باشه.

plusoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
133
اسپلیتر رو نگه دار. این تصویر میگه که شما SNR و Attenuation خوبی داری (به 0.1 هست) اون خط بدون مشکل باید تا 20 مگ هم به شما بده. هیچ مشکلی از سمت شما نیست مگر اینکه مودم مشکلی داشته باشه یا مشکل نرم افزاری/سخت افزاری دیگه ای داشته باشید، با یه لب تاپ/رایانه دیگه هم تست کنید سرعت رو.

ویرایش: یه چیزی رو الان متوجه شدم، سرعت آپلود شما خیلی پایین بسته شده، دانلود کردن همزمان با دیتایی که شما میگیرید نیاز به ارسال بسته های تصدیق دریافت و خطایابی داره، فکر کنم برای سرعت 10 مگ باید براتون حداقل 1 مگ ببندند آپلود رو، ممکنه مشکل از پایین بودن سرعت آپلودتون باشه.

دوست عزیز خط من دانلودش نهایتاً 700-750 کیلوبایت ( حدود 6 مگابیت ) هست و در این حال آپلودش 200 کیلوبیت بیشتر نیست . در حالی که من حدود 500 کیلوبیت آپلود دارم !!! پس نمیتونه مشکل آپلود باشه . مشکل مودم و نرم افزار هم نیست و کاملاً با وای فای - سیستم خودم و دیگر سیستم ها و جاهای دیگه تست شده !!!
نمیدونم چرا اینجوریه . بنظر شما مشکل مخابراته که بیشتر نمیده ؟ یا اسیاتک ؟ اگه اسیاتک بیشتر نمیده که میشه : "کم فروشی" چون پهنای ده مگابیتش بیشتر از 6 مگابیت نمیده !!!!

پ . ن : گفته بودم که فاصله ام هم کمتر از پونصد متر از مرکز مخابراتی هست !!!

Last edited:

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
دوست عزیز خط من دانلودش نهایتاً 700-750 کیلوبایت ( حدود 6 مگابیت ) هست و در این حال آپلودش 200 کیلوبیت بیشتر نیست . در حالی که من حدود 500 کیلوبیت آپلود دارم !!! پس نمیتونه مشکل آپلود باشه . مشکل مودم و نرم افزار هم نیست و کاملاً با وای فای - سیستم خودم و دیگر سیستم ها و جاهای دیگه تست شده !!!
نمیدونم چرا اینجوریه . بنظر شما مشکل مخابراته که بیشتر نمیده ؟ یا اسیاتک ؟ اگه اسیاتک بیشتر نمیده که میشه : "کم فروشی" چون پهنای ده مگابیتش بیشتر از 6 مگابیت نمیده !!!!

پ . ن : گفته بودم که فاصله ام هم کمتر از پونصد متر از مرکز مخابراتی هست !!!

پس خود شرکت محدودیت ایجاد میکنه برات 100 درصد. زنگ بزن سه پیچ شو برات پیگیری کنند. مخابرات نمیاد تو سرعت یه شرکت دیگه دست ببره، کار کاره خودشونه.

plusoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
133
پس خود شرکت محدودیت ایجاد میکنه برات 100 درصد. زنگ بزن سه پیچ شو برات پیگیری کنند. مخابرات نمیاد تو سرعت یه شرکت دیگه دست ببره، کار کاره خودشونه.
یعنی ربطی به تجهیزاتی که تو مخابرات هست نداره ؟

hamed_0101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
مشاهده پیوست 624706
مشاهده پیوست 624709
نطرتون چیه ؟
شما خطتون نویز داره snr نباید از 40 بیشتر و از 15 کمتر باشه و همچنین مقدار attenuation کوچکتر یا برابر 45 باشد.

البته بازم بگم این مقدارها تصویب شده نیستند ولی معمولا این اینجوری حساب میشه

فایل های ضمیمه

• Unti tled.jpg
    Unti tled.jpg
    46 KB · نمایش ها: 19

hamed_0101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
حامد جان، ببین از این سرویس های نامحدود اینترانت بالای 2 مگ میتونی برام جور کنی؟ 5 مگ یا 10 مگ شبکه داخلی نامحدود میخوام، اگه بشه دو کاناله بهم بدن (ATM) که send با یه مودم باشه رو یه خط و receive رو یه مودم دیگه رو خط دیگه که خیلی بهتر. هزینه هاش هم بگو ماهانه و سالیانه. تجهیزاتش با خودم.
قربان من تابحال اینترانت اشتراک ندادم.اطلاعاتی ندارم. در مورد اینترنت در خدمتم.ضمنا به سراسر ایران میتونم اشتراک بدم. سرویس اولیه با سرعت 400 کیلو به قیمت یه بستنیه.:)

hamed_0101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من میتونم اشتراک اینترانت بهتون بدم ولی در مورد سند و رسیو جداگانه و اینا اطلاعاتی ندارم.اینارو برای اینترنت DVB میخوای؟

فایل های ضمیمه

• Unti  tled.jpg
    Unti tled.jpg
    15.2 KB · نمایش ها: 11

plusoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
133
قربان من تابحال اینترانت اشتراک ندادم.اطلاعاتی ندارم. در مورد اینترنت در خدمتم.ضمنا به سراسر ایران میتونم اشتراک بدم. سرویس اولیه با سرعت 400 کیلو به قیمت یه بستنیه.:)
کدوم سرویسش سرویس اولیس ؟
تو اینترانت سرعت واقعی ارایه میشه . فقط دو مگش ۳۰۰-۳۵۰ دانلود داره

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
حامد جان، مودمِ plusone اطلاعات خط رو به یک دهم دسیبل نشون میده ، یعنی ایشون SNR/Attenuation اش اینه:
SNR: 28 down - 25 up
Attenuation: 10 down - 20 up
خطش راحط 20 مگ رو میکشه.

و در مورد اینترانت، اون شبکه داخلی ملی هست، سرویس های دیتای ایران رو منظورم بود.
ATM هم تکنولوژی جداسازی سند و رسیو توسط ISP ها است برای کاربرانی که میخواند ASync و با سرعت موازی (آپلود و دانلود یکسان) از سرویس استفاده کنند، هر دو هم یه ISP ارائه میده. من در حقیقت برای راه اندازی یه سروور تو خونه میخوامش واسه همین آپلودم برام خیلی مهم تر از دانلوده.
داتک الان تا 2 مگ تو پنل کاربری لیست کرده و قیمت زده، میخواستم ببینم شما که نماینده هستی میتونی برام سرعت بیشتر گیر بیاری یا نه.

بالا