برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL شاتل

كيفيت ADSL شاتل را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

• Total voters
    557

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
کسی هست تو مرکز مخابراتی جماران از شاتل سرویس داشته باشه ؟
کیفیتش چطوره ؟

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
چندماهه اومدم شاتل و خدایی هم از نظر سرعت دانلود راضی هستم و هم از پینگ:

2016-10-09_9-56-53.png

seza33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام دوستان شاتل شبانه رایگان داره ؟ بعد اگه دانلود زیاد باشه سرعتو محدود میکنه یا نه ؟ ممنون

sirus1999

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام دوستان شاتل شبانه رایگان داره ؟ بعد اگه دانلود زیاد باشه سرعتو محدود میکنه یا نه ؟ ممنون
الان همه شرکت های اینترنتی ایران نامحدود ها رو هم محدودیت گذاشتن..البته قبلا هم بود ولی ایندفعه شفاف تر کردن ...اکثرا تا 10 گیگ میتونی از سرورهای خارجی با سرعت بالا دانلود داشته باشی و تا 20 گیگ هم از سرور های داخلی با سرعت بالاتر از قرارداد...ولی خب وقتی این حجم تموم بشه شدید سرعت رو میارن پایین به طوری که به زور یه صفحه بعد ده دقیقه باز میشه ..میارن پایین تر از قرار داد و بین 8 تا 10 نفر اشتراکی باید استفاده کنی که سرعتت خیلی میاد پایین.
به نظر من فرقی نمیکنه از چه شرکتی بگیری اصل کار سرعت و قیمت همه دست زیرساخت و نهادهای امنیتی و حاکمیت هستش بخاطر همین چندان رقابت یا انتخاب خاصی در داخل نمیتونی داشته باشی.
ولی شرکت شاتل نسبت به شرکت های دیگه نظم و ثبات بیشتری داشته تا الان...ولی شرکت های پارس آنلاین و آسیاتک و ....به مرور هم سرویس هاشون داره محدود میشه هم گزینه ها برا انتخاب سرویس .
انتخاب سرویس محدود رو پیشنهاد نمیکنم چون اینگار شما بابت هرچی از دیدن یه سایت گرفته تا گوش دادن موسیقی داری پول میریزی توی جیب شرکت ها با اینکه رایگان هستن و از نظر من محدودیت حجمی جالب نیست.

dvlsh

Registered User
لایک‌ها
282
برای من هم همین اتفاق افتاد ... یعنی من 6 ماه از سال رو دائم درگیر سیمکشی و مخابرات و زنگ به شاتل بودم
art6 داشتم و نسبت به جایی که هستم پهنای باندم تا 1600 جواب میداد (حدود 170 کیلوبایت سرعت دانلود) . اما همیشه همین داستان پایین اومدن پهنای باند بود ... اول ماه پهنای باند میرفت بالا 10 روز نگذشته میشد نصف و ... . اما اینبار دیگه واقعا شورش رو درآودن و سرعت من شده بود برابر art1 !! تماس هم گرفتم جواب همیشگی رو دادند : مشکل از ما نیست بستر مخابراتی منطقه شما ضعیفه ! جالبه بستر مخابراتی من یهو در عرض 3-4 ساعت از 2 مگ ضعیف میشه میاد روی 128 فیکس میمونه برای 2 هفته !!! :general208:
بی خیال شاتل شدم رفتم اینترنت 4g گرفتم . دمش گرم پهنای باندش آزاد با خیال راحت سرعت موشک کار میکنه ... حداقل میدونم پولی که برای خرید بسته ها میدم ارزشش رو داره .
امروز هم از شاتل زنگ زدن که چرا تمدید نمی کنید ! منم گفتم انشالله هر وقت بستر مخابراتیمون قوی شد یه سر بهتون میزنم ! :D

پشنهاد میکنم اگر در منطقه ای هستید که از انتن دهی قوی برخورداره . اصلا دنبال اینترنت از طریق خط تلفن نرید چون واقعا همش ضرره .

Last edited:

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
اقا داستان ما دیگه اخرشه:
من 5 ساله مخابرات گرفتم 100 درصد ناراضیم.هی این ماه میگم دیگه باید عوض کنم کارمم جوری هست که نیاز به اینترنت داره هی مینداختم پشت گوش.یه بار دیگه خیلی اعصابمو خرد کرد رفتم عوض کنم گفتن اقا شما که این همه صبر کردی یکم دیگم صبر کن ببین چی میشه میخوایم کابل نوری بکشیم.منم گفتم کابل نوری خوبه حتما هرجا خونده بودم خیلی خوب بود گفتم شاید میخوان یه حالی به ما بدن بعد این مدت.خلاصه یه 10 روزی به کل اینترنتو تلفنو ...قطع بود که دوستان فیبر نوری بکشن.الان که کشیدن خیلی جالبه سرعت خیلی کمتر شده هزینه ها رو هم بردن بالا.بعد از این جالب تر سیستمی که درست کردن فقط محله ما تو شهر کرمانشاه اینجوری فقط باید مخابرات بگیریم هیچ شرکت دیگه ای اجازه نداره به ما سرویس بده.یعنی یا مخابرات یا هیچی.همینه که هست.اینام برای خودشون اینترنت یک دهم سرعت رو به 10 برابر قیمت میفروشن.همینه که هست

hamedunix

Registered User
لایک‌ها
12
اقا داستان ما دیگه اخرشه:
من 5 ساله مخابرات گرفتم 100 درصد ناراضیم.هی این ماه میگم دیگه باید عوض کنم کارمم جوری هست که نیاز به اینترنت داره هی مینداختم پشت گوش.یه بار دیگه خیلی اعصابمو خرد کرد رفتم عوض کنم گفتن اقا شما که این همه صبر کردی یکم دیگم صبر کن ببین چی میشه میخوایم کابل نوری بکشیم.منم گفتم کابل نوری خوبه حتما هرجا خونده بودم خیلی خوب بود گفتم شاید میخوان یه حالی به ما بدن بعد این مدت.خلاصه یه 10 روزی به کل اینترنتو تلفنو ...قطع بود که دوستان فیبر نوری بکشن.الان که کشیدن خیلی جالبه سرعت خیلی کمتر شده هزینه ها رو هم بردن بالا.بعد از این جالب تر سیستمی که درست کردن فقط محله ما تو شهر کرمانشاه اینجوری فقط باید مخابرات بگیریم هیچ شرکت دیگه ای اجازه نداره به ما سرویس بده.یعنی یا مخابرات یا هیچی.همینه که هست.اینام برای خودشون اینترنت یک دهم سرعت رو به 10 برابر قیمت میفروشن.همینه که هست
چاره کار ۴جی هست. خودت رو رها کن از بند تلفن.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
چاره کار ۴جی هست. خودت رو رها کن از بند تلفن.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
قظیش چجوریه؟منظورت مودم هست؟یکم توضیح بده هزینه ایناش چطوریه؟همه جا هست؟اخه من شهرستانما

dvlsh

Registered User
لایک‌ها
282
قظیش چجوریه؟منظورت مودم هست؟یکم توضیح بده هزینه ایناش چطوریه؟همه جا هست؟اخه من شهرستانما
روی گوشی چک کنید ببینید سیگنال 3g و 4g خوب میگیره یا نه .. اگه خوب باشه مشکلی ندارید .
قطعی نداره . هزینه هاش هم بستگی به اپراتوری داره که شما سیم کارت ازش گرفتید .
درحال حاظر مودم های 3g و 4g که تو بازار هست همه از تکنولوژی cat4 پشتیبانی میکنند یعتی سیگنال رو فقط از نزدیکترین دکل آنتی که اطرافشون باشه میگیرن برای همین سرعت مقدار زیادی بستگی به سیگنال دریافتی و نزدیک بودن شما به دکل آنتن داره . اما اکثر گوشی های موبایل جدید از تکنولوژی cat6 استفاده میکنند که همزمان سیگنال رو از چند دکل میگیره و ترکیب میکنه که باعث افزایش سرعت اینترنت شما میشه .

در هر صورت شما اول باید روی گوشی موبایل تست بکنید تا از کیفیت و سرعت مطمئن بشید بعد اقدام به خرید مودم و ... بکنید .

h_p609

Registered User
لایک‌ها
40
اگر خط تلفن دارای کیفیت خوبی باشد از 4G و غیره خیلی کم هزینه و بهتره.
اما اگر خط تلفنتون مشکل داره و بی کیفیت هست با خرید تجهیزات وایرلس که حدودا 300-500 هزار هزینه داره میتونید تا 16 مگ اینترنت با کیفیت بگیرید که هزینش مثه ADSL هست.
اگر وایرلس جواب نداد اون وقت راه های دیگه مثه وایمکس و ... را تست کنید چون اینا هزینشون بالاتره

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
سلام
من میخوام علاوه بر نامحدود مخابرات
سرویس شاتل هم بگیرم
کسی پیشنهادی داره ؟ در حد ماهی حداکثر 70 تومن
رفتم سایتش هرچی انتخاب کردم ، دیدم غیر فعال کردن !!!!!!

par_ham

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
322
سلام
من میخوام علاوه بر نامحدود مخابرات
سرویس شاتل هم بگیرم
کسی پیشنهادی داره ؟ در حد ماهی حداکثر 70 تومن
رفتم سایتش هرچی انتخاب کردم ، دیدم غیر فعال کردن !!!!!!

سرویس ART3 بگیرید.

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
سرویس ART3 بگیرید.

اجازه انتخاب نمیده !!!!!!!!!!
میزنه غیر قابل ارائه ؟

shatel_rideh.jpg

Last edited:

par_ham

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
322
تلفنی تماس بگیرید و درخواست بدید.

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
احتمالا ٣ و ٤ حذف شده

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
تماس گرفتم
گفتن فعلاً وضعیت سرویس همینه !!!!
بیشتر دنبال بسته های ویژه خودشون هستند و از طرفی اصاً پورت خالی برای مرکز مخابرات ما ندارند .

مجبوری رفتم پارس آنلاین گرفتم که پورت خالی داره

256 نامحدود ماهیانه گرفتم (55هزار تومان )
با این قصه:
10 گیگ اول تا 3 مگابایت دانلود
6 گیگ بعدی تا 1 مگ دانلود
بقیش هم حداقل 256 کیلو دانلود .
خدا میدونه چقدر راست و دروغ میگن ؟؟؟؟؟

من الان مخابرات دارم نامحدود(قدیمی ) تعرفه 1 مگ هستش ولی سرعت دانلود در هر حالتی با هر دانلودی در هر ساعت از شبانه روز 128 کیلو هست . که ماهی حدوداً میشه 44 هزار تومن .

حالا اگر پارس آنلاین 1در1000 راست گفته باشه ، خرید خوبیه (البته با توجه به اینکه من ماهی بیشتر از 40-50 گیگ مصرف نمیکنم)

Last edited:

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
سلام
کسی میدونه سرویس ART6 نامحدود ( حداکثر دانلود 80 گیگ در ماه )
دقیقاً چند کیلو بایت دانلود میده ؟؟؟؟؟؟؟؟

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
برا من متغیره. بین 380-400
ممنون از پاسختون
کارشناس فروش گفت تا 100 گیگ اول با 512 کیلو بایت رو میشه دانلود کرد ، بیشترش سرعت کم میشه .
ولی کارشناس فنی گفت " کارشناس فروش خیلی اطلاعات نداره ، سرعت دانلود حداکثر 375 کیلو بایت خواهد بود و بستگی به میزان دانلود در شبانه روز داره و معدل ماهیانه ملاک نیست ، بطور مثال گفت " اگر در 24 ساعت دانلود زیر 2-3 گیگ باشه مشکلی ندارید ولی اگر روزی 10 گیگ دانلود باشه ممکنه سرعت بین 64 -385 کیلو بایت تغییر کنه !!!
.
.
.
شما بطور متوسط در ماه چقدر دانلود دارید ؟؟؟

بالا