برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL شاتل

كيفيت ADSL شاتل را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

• Total voters
    557

amin1356

Registered User
لایک‌ها
48
پس فکرکنم برای من که بیشتر دانلودم از سایتهای ایرانی هست مناسب باشه ! نهایتابرای سایتهای خارجی از iDownload که معرفی کردین استفاده می کنم ...
ممنون از راهنماییتون ...
بله برای دانلود از سایتهای ایرانی که سرورشون تو ایرانه خیلی خوبه.
بنده در خدمتتون هسنم.
با تشکر

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
سلام. :)

یه سوالی داشتم از عجیجانی که احتمالا سرویس نامحدود شاتل داشتند: می خواستم بدونم که سرعت دانلود سرویس نامحدود 128 از سرورهای داخلی و خارجی در ساعات روز و شب حدودا چقدره؟ از پشتیبانی پرسیدم گفتند سرویس 128 و 192 فرق زیادی نمی کنه، ولی عدد نمیدن برای سرعت هر بلایی سرشون میاری! :دی

می خواستم ببینم حدودا چند کیلوبایت در ثانیه است و با روزی 8 ساعت دانلود ایشالا مشمول سیاست های مصرف منصفانه و این چیزا نمیشه که سرعتش پایین بیاد؟ دوستم سرویس 192 داشت که راضی هم بود و بالای 100 کیلوبایت در ثانیه دانلود داشت. اگه 128 هم این طوری باشه که خیلی خوبه. :)

موتوشکرم از همگی شما دوستان عجیجم!
rose3.gif

---------------------------------------------------------
سلام

حدود دو ماه پیش ۱۲۸ نامحدود گرفته بودم٫
تو سایت شاتل حداقل تبادل ترافیکی رو ۹ گیگ زده که یعنی شما تا ۹ گیگ اگه دانلود کنید محدود نمیشید ولی بیشتر از اون اگه مصرف بالا نباشه احتمال محدود شدنتون کمه!

من حدود ۲۵ گیگ دانلود کردم تا محدود شدم ! البته تو ۷ روز اول که تا آخر دوره هم از محدودیت در نیومدم!

فقط حواستون باشه تو لیست سیاه نرید که دیگه سرعت میره زیر ۱۰

سلام.

من همین الان از پشتیبانی آنلاین شاتل استفاده می کردم، نوشتم که معنی این حداقل ترافیک که گفتید چیه، مگه سرویس نامحدود نیست؟ جواب دادند که شاتل طبق قوانین مخابراتی موظفه حداقل این مقدار ترافیک رو در طی دوره به شما بده و کمتر از این نباید باشه و اصلا ربطی به این که شما از این مقدار کمتر باید دانلود کنید و اینا نداره.

mm241

Registered User
لایک‌ها
13
سلام. :)

یه سوالی داشتم از عجیجانی که احتمالا سرویس نامحدود شاتل داشتند: می خواستم بدونم که سرعت دانلود سرویس نامحدود 128 از سرورهای داخلی و خارجی در ساعات روز و شب حدودا چقدره؟ از پشتیبانی پرسیدم گفتند سرویس 128 و 192 فرق زیادی نمی کنه، ولی عدد نمیدن برای سرعت هر بلایی سرشون میاری! :دی

می خواستم ببینم حدودا چند کیلوبایت در ثانیه است و با روزی 8 ساعت دانلود ایشالا مشمول سیاست های مصرف منصفانه و این چیزا نمیشه که سرعتش پایین بیاد؟ دوستم سرویس 192 داشت که راضی هم بود و بالای 100 کیلوبایت در ثانیه دانلود داشت. اگه 128 هم این طوری باشه که خیلی خوبه. :)

موتوشکرم از همگی شما دوستان عجیجم!
rose3.gif

---------------------------------------------------------

سلام.

من همین الان از پشتیبانی آنلاین شاتل استفاده می کردم، نوشتم که معنی این حداقل ترافیک که گفتید چیه، مگه سرویس نامحدود نیست؟ جواب دادند که شاتل طبق قوانین مخابراتی موظفه حداقل این مقدار ترافیک رو در طی دوره به شما بده و کمتر از این نباید باشه و اصلا ربطی به این که شما از این مقدار کمتر باید دانلود کنید و اینا نداره.

سلام محمود جان ارادت!:)
من 128نامحدود دارم و سرعت دانلودم حدود 80 تا 110 هست.
همین سوال های شما رو ازشون پرسیدم گفتن سرعت استاندارد شما میشه: 128kb / 8 = 16kB
بنابراین هر وقت که سرعتتون از 16 کمتر شد می تونید اعتراض کنید.
از این حرفشون معلوم شد که آره اگه خیلی دانلود کنی مثلا از 90کیلوبایت سرعتت رو میارن همین حدود 16 تا 20 کیلوبایت و بعد هم میگن سرعتتون همونی هست که باید باشه
اون حداقل ترافیک هم همونطور که خودت گفتی چیز مهمی نیست.
من الان این ماه رو 15گیگ دانلود کردم هنوز سرعتم همونه.حالا نمیدونم شاید بشه 16 گیگ سرعتم رو کم کنن!:p

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
سلام محمود جان ارادت!:)
من 128نامحدود دارم و سرعت دانلودم حدود 80 تا 110 هست.
همین سوال های شما رو ازشون پرسیدم گفتن سرعت استاندارد شما میشه: 128kb / 8 = 16kB
بنابراین هر وقت که سرعتتون از 16 کمتر شد می تونید اعتراض کنید.
از این حرفشون معلوم شد که آره اگه خیلی دانلود کنی مثلا از 90کیلوبایت سرعتت رو میارن همین حدود 16 تا 20 کیلوبایت و بعد هم میگن سرعتتون همونی هست که باید باشه
اون حداقل ترافیک هم همونطور که خودت گفتی چیز مهمی نیست.
من الان این ماه رو 15گیگ دانلود کردم هنوز سرعتم همونه.حالا نمیدونم شاید بشه 16 گیگ سرعتم رو کم کنن!:p

قربون شما، ما بیشتر.
Ugly-Eradat.gif

خیلی ممنون از اطلاعات تون، واقعا کمکی بود.

با یکی از دوستان که اون هم نامحدود شاتل داره امروز توی یه جا چت می کردم، می گفت با هر بدبختی که بوده از زیر دهن یکی از کارمندهای شاتل برای میزان مصرفی که منجر به کاهش سرعت میشه یه عدد بیرون کشیده، و ظاهرا گفتند که اگر کسی توی یه 24 ساعت از یک و نیم گیگ بیشتر دانلود کنه سرعتش خودبخود محدود میشه و این روند تا آخر اون دوره یک ماهه برای کاربر ادامه خواهد داشت و سرعتش بالاتر نخواهد رفت تا آخر ماه. البته این زیاد مشخص نیست و ممکنه عددش به مرور کم و زیاد بشه و تغییر کنه، یعنی توصیه می کنم خیلی کسی روش حساب باز نکنه که یه وقت متضرر نشه در آینده.

شما احتمالا این 15 گیگ رو بین روزهای مختلف تقسیم کردی. اینها بیشترین تاکیدشون همینه که به طور متوالی و بی وقفه دانلود انجام ندی و تقسیمش کنی بین روزهای مختلف. حالا نمی دونم بیشترین دانلودی که شما به طور متوالی انجام دادی چند گیگ بوده که تا به حال به تور این سیستم مصرف منصفانه اینها نخوردی. :دی

سرعت 128 رو هم ایشون مثل شما همون حدود 100 کیلو بر ثانیه می گفت و می گفت یک بار که سرعت براش کم شده اومده بوده حدود ده!
61033298387553263490.gif

FarsiCash.Com

Registered User
لایک‌ها
39
دوستان من چند وقت پیش از اینترنت اسیاتک استفاده میکردم(4مگ حجمی)ولی بعدش خط رو تخلیه کردم و به شاتل اومدم و حالا دارم از اینترنت 6 مگشون(حجمی) استفاده میکنم
دوستان من کارم با وی پی اس ضروریه ولی وقتی به وی پی اس وصل میشم سرعت خیلی پایینه و تا بخاد یه صفحه رو باز کنه حداقل 30-45 ثانیه طول میکشه؟
اگه به پشتیبانی زنگ بزنم امکانش هست کمکم کنن؟
چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
تست سرعت سرویس اینترنت شاتل ECO128 یکی از دوستان که با وایرلس روی لپ تاپ گرفتم:

سرور تهران:

سرور اروپا:

T-Roy

Registered User
لایک‌ها
533
کسی از دوستان نمیدونه که توی سرویس آرت شب ها رو هم جز مصرفت حساب میکنن یا نه!
خب الان با آرت میشه شبی 6 گیگ دانلود کرد از سرور ایران اما توی آرت رو نمیدونم شبانه روز رو میزنن به حسابت و بعدش محدودت می کنن؟
وقتی محدودت می کنن میشه از سرور های ایران دانلود کرد؟

ahps

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
فرقی نمیکنه ایران و غیر ایران نداره و سرویس ارت هم چون نامحدوده یعنی داستان شب ها رایگاه کلا برای ارت نیست
و چز ترافیکت محسوب میشه و طبعتا اگر از حجمت بالاتر بره محدود میشی بوسیله ربات سافتویری که دارند
کلا با ارت بهتره روزها دانلود کنی سرعتش هم بهتره
راستی اینم بگم اگر شما یک ماه از حجمت تخطی کنی ماه بعد درست نمی شه میاد کل مصرفتو تو تاریخ عضویتت انالیز میکنه
خیلی مخلصیم اقا داوود

T-Roy

Registered User
لایک‌ها
533
سلام
فرقی نمیکنه ایران و غیر ایران نداره و سرویس ارت هم چون نامحدوده یعنی داستان شب ها رایگاه کلا برای ارت نیست
و چز ترافیکت محسوب میشه و طبعتا اگر از حجمت بالاتر بره محدود میشی بوسیله ربات سافتویری که دارند
راستی اینم بگم اگر شما یک ماه از حجمت تخطی کنی ماه بعد درست نمی شه میاد کل مصرفتو تو تاریخ عضویتت انالیز میکنه
خیلی مخلصیم اقا داوود

مخلصیم برادر
ممنون بابت راهنماییت
شاتل که کلا دزد بوده و هست و خواهد بود و من در حال حاظر از سرناچاری و نبود آپشن دیگه دارم از این شرکت سرویس میگیرم و تقریبا هر روز دارم برای سرویس آرت ترافیک میخرم :|

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
سلام
خیلی مخلصیم اقا داوود

سلام.

میشه یه لطفی کنید و از این سیستم مدیریت حجم دانلود و ربات سافتور که فرمودید هر چی اطلاعات دارید بگید؟ خصوصا در این مورد که چقدر دانلود کنیم این سیستم بهمون گیر میده؟

از پشتیبانی که سوال می کنی یه طوری جواب میدن انگار یه چیز سکرت ازشون پرسیدی و نمی تونن برات توضیح بدن! من فقط به طور تجربی از چند نفری اطلاعات گرفتم، که البته بهم گفته بودند اگر چند ماه متوالی بگیری کاهش سرعت فقط تا آخر همون ماه عمل می کنه! یعنی می گفتند هر کدوم از ماه ها یه سرویس ART جداگانه حساب میشه واسه خودش...

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
سرویس شاتل من امروز وصل شد. اصلا مثل پارس نیست که 512 بخری بدون منت رو 9 مگ برات ببندن. میگن باید سرویسش رو تهیه کنی. اما برای چک کردن رو 8 مگ بست یه مدت کوتاه.

اما از نظر پینگ عالیه. پروفایل گیم رو هنوز فعال نکردم اما پینگم 140 هست الان از 2 دی ان اس متفاوت.

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
سرویس شاتل من امروز وصل شد. اصلا مثل پارس نیست که 512 بخری بدون منت رو 9 مگ برات ببندن. میگن باید سرویسش رو تهیه کنی. اما برای چک کردن رو 8 مگ بست یه مدت کوتاه.

اما از نظر پینگ عالیه. پروفایل گیم رو هنوز فعال نکردم اما پینگم 140 هست الان از 2 دی ان اس متفاوت.

دستت طلا، از آلمان/فرانسه/روسیه پینگ میذاری لطفاً؟ اگه پروفایل گیم رو فعال کردی هم تست هر سه رو مجدداً بذار واسه مقایسه. سپاس.

RAR

Registered User
لایک‌ها
43
کسی از دوستان با ف-یلتر شکنها مشکلی نداره ؟
هیچ کدوم کا نمیکنن
پی ام 9 - اس تانل - تانل پلاس

همش تست فیلد میده
1-2 تا از دوستام هم شاتل دارن ، اونها هم همینطورن
ولی همون یوزر پسوردمو دادم به یکی که وایمکس داشت ، کار میکرد
نکنه زدن پورتها رو بستن ؟
دوستان یه اطلاعی بدن . لطفا
اهواز هستم

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
کسی از دوستان با ف-یلتر شکنها مشکلی نداره ؟
هیچ کدوم کا نمیکنن
پی ام 9 - اس تانل - تانل پلاس

همش تست فیلد میده
1-2 تا از دوستام هم شاتل دارن ، اونها هم همینطورن
ولی همون یوزر پسوردمو دادم به یکی که وایمکس داشت ، کار میکرد
نکنه زدن پورتها رو بستن ؟
دوستان یه اطلاعی بدن . لطفا
اهواز هستم

پارس آنلاین هیچی کار نمیکنه. هه..
شاتل پریروز وصل شد برام هنوز تست نکردم.

• Like
Reactions: ugi

RAR

Registered User
لایک‌ها
43
پارس افلاین که کار میکنن

2 تا از دوستام دارن ، مثله هلو میگن باز میکنه

این شاتله لعنتی باز نمیکنه
هر چیم زنگ میزنیم
میگه مشکلی نداریم ما
شما اولین نفری هستی که دارید اطلاع میدید :lol:
اون یکی رفیقم زنگ زده پشتیبانی
طرف میگه کلا پورتهای فیلتر شکن رو بستیم :hmm:

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
پارس افلاین که کار میکنن

2 تا از دوستام دارن ، مثله هلو میگن باز میکنه

این شاتله لعنتی باز نمیکنه
هر چیم زنگ میزنیم
میگه مشکلی نداریم ما
شما اولین نفری هستی که دارید اطلاع میدید :lol:
اون یکی رفیقم زنگ زده پشتیبانی
طرف میگه کلا پورتهای فیلتر شکن رو بستیم :hmm:

پارس هیچی کار نمیکنه. L2TP پریروز یه بار کار کرد. هیچی کار نمیکنه تازه نه App Store رو باز نمیکنه. به جایی رسیده که Confirmation Code وایبر رو میخوای ارسال کنی که اسمس کنه میگه اینترنت نداری :|

RAR

Registered User
لایک‌ها
43
l2tp + pptp که همه بسته هستن
من منظورم تانلها بود !

ARYACLUB

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
توی شرکت مودم D-LINK داشتیم که به دلیل بزرگتر شدن دفتر نیاز به مودم بزرگتر با پورت usb داشتیم
مودم TD-W8970 را خریدم
ظاهرا این مودم روی شاتل مشکل داره

برام جالبه به جایی اینکه بیان مشکل را حل کنند میگند برو مودم دیگه بخرم
بهشون میگم D-LINK مدل های جدیدش را بخرم که مشکلی با سرویس شما نداره؟
میگه بخرید و تست کنید

واقعا پشتیبانیشون تو حلقم

جالبه که مودم قدیمی که داریم با سرویس اینها مشکلی نداره
از اونطرفم مودم جدید را بردم روی اینترنت مخابرات - پارس انلاین و اسیا تک تست کردم و هیچ مشکلی نداشته

یکی نیست بگه مگه TP-LINK مارک متفرقه هستش - تو برو سرویست را درست کن

TD-W8970 - Welcome to TP-LINK

TD-W8970_1.0-01.jpg

Last edited:

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
سلام دوستان
یه سوال
من فرم ثبت نام اطلاعات شخصی اولیه جهت دریافت سرویس adsl شاتل رو پر کردمو فرستادم..بعد از چند دقیقه تماس گرفتن گفتن رو این شماره تلفن(در حالی که پیش شماره که مربوط به منطقه ما که سلمان فارسی هست تو سایتشون مشخص کرد که سرویس adsl در این منطقه داده میشه) نمیتونن adsl بدن چون فیبر هست! من شنیده بودم رو خط فیبر فقط مخابرات میتونه سرویس adsl بده در حالی که من الان رو همین خط از سپنتا دارم سرویس 512 نامحدود میگیرم!
خلاصه گفت تنها راه استفاده از سرویسهای پر سرعت ما استفاده از سرویس وایرلس هست که ظاهرا میان یه دستگاهی رو پشت بام میرازن و از طریق اون سرویس میدن
من الان سوالم اینه که این نوع سرویسها سرعت و کیفیتشون به خوبی سرویسهای کابلی هست..من حداقل سرعتی که میخوام بگیرم به خاطر استفاده ام 512 هست(سرویس ART شاتل)
دوستانی که از طریق وایرلس سرویس پر سرعت از شاتل میگیرن یا اطلاعاتی از این نوع سرویسها دارن توصیه میکنن؟ کیفیتشون در حد کابلی هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

بالا