• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

letgrab

Registered User
لایک‌ها
24
آقا دمت گرم دیگه یعنی ما خودمون اینقدر شاسمخ به نظر میرسیم ؟ خب قربونش وایمکس که میبینیم فعلا وضعش چه جوریه در ضمن از شانس گل و بلبل من اینجایی که من هستم وایمکس ایرانسل هم درست حسابی آنتن نمیده زنگ زدم 707 (گرامی!) خانوم محترمی! گفتن که فقط آنتن خارجی جواب میده که اونم 200 تومنه که اگه من این پولو داشتم دیگه تو اینترنت هم نمیومدم :D:D
البته اگه مجبور بشم دیگه خونه آخرش همین وایمکس رو میگیرم . چون مطمئن هستم این خط من که فیبره تا 100 سال دیگه درست نمیشه

والا رفیق من حتی تو محدوده هم نبود ولی بدون مشورت با 707 گرفته حالا داره با مودم داخلی کار میکنه

البته بسته به شانس هم هست خیلی ها تو محدوده هم مشکل دارند

ولی تهران تا 3 ماه دیگه کامل زیر پوشش وایمکس میره

ایشاا... شمام زودتر به مراد دلت میرسی (سرعت بالا)

majid.empire

Registered User
لایک‌ها
18
والا رفیق من حتی تو محدوده هم نبود ولی بدون مشورت با 707 گرفته حالا داره با مودم داخلی کار میکنه

البته بسته به شانس هم هست خیلی ها تو محدوده هم مشکل دارند

ولی تهران تا 3 ماه دیگه کامل زیر پوشش وایمکس میره

ایشاا... شمام زودتر به مراد دلت میرسی (سرعت بالا)

ما چاکریم . من خودم میخوام مودم داخلی بگیرم بدون اینکه به اونا بگم خارج از محدوده ام ولی باز اون مهندسی! که میخواد زحمت نصب بکشه میاد میگه نمیشه . میشه بگیم اون مهندس نیاد ؟ خودمون سیماشو به هم لحیم کنیم :D

letgrab

Registered User
لایک‌ها
24
ما چاکریم . من خودم میخوام مودم داخلی بگیرم بدون اینکه به اونا بگم خارج از محدوده ام ولی باز اون مهندسی! که میخواد زحمت نصب بکشه میاد میگه نمیشه . میشه بگیم اون مهندس نیاد ؟ خودمون سیماشو به هم لحیم کنیم :D

خوب خوبه که ، مهندس میاره مودمو اگه کار کنه میگذاره بمونه
اگر نکرد میبره شما هم خیالت راحت میشه فقط اگر کار نکرد به هیچ وجه زیر باز نرو و امضا نکن که تحویل گرفتی و نگذار مودم بمونه خونتون ، مجبورش کن ببره
برا دوست من محدوده داخلی نبود ولی کنار پنجره گذاشت راحت با داخلی 2 تا چراغ روشن داره کار میکنه نمیدونم شاید نزدیک بوده به آنتن یا شانس درس حسابی داشته یا شایدم یکمکی خارج از محدوده بوده و کنار پنجره شانسی بهش جواب داده :blink:

من میگم بیا کارت ماهیانه دایال آپ شاتل بگیر 4 تومن یا 8 تومنه ، بعد اینترنت ما.هو.اره ای بگیر ماهی 40 تومن بهت 10 گیگ با سرعت 1 مگ میده بعدش سرعتت میشه 256 اشتراکی که تا آخر ماه نامحدوده ، این 256 اشتراکی رو چند روز پیش دوستم میگفت سرعتش شده 14 تا 16 اینا ، قدیما سرعتش 20 یا 30 بود

برای اینکه اسپم نشه اینم بگم مخابرات تو منطقه ما هم پاسخگو نیست ، میخواستم یک خط تلفن با adsl مخابرات بگیرم بگذارم یک سره دانلود کنه ، ولی بازی در میارن :f34r:

Last edited:

xms

Registered User
لایک‌ها
387
مديرعامل شركت مخابرات تهران خبر داد:
آماده شدن بستر فني مورد نياز ارائه ADSL در كرج
عمده مناطق تا پايان سال آماده ارائه اينترنت پرسرعت مي‌شوند

به گفته مديرعامل شركت مخابرات استان تهران ظرفيت فعلي ايجاد شده در حوزه اينترنت پرسرعت در استان تهران شامل 100 هزار پورت مي‌شود كه در عمده مناطق تهران نصب و راه‌اندازي شده است.

محمد روح‌اللهي در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه در حال حاضر ساكنان منطقه دو مخابراتي يعني شماره تلفن‌هاي كه با پيش شماره 2 آغاز مي‌شود، مي‌توانند به صورت مراجعه به مراكز مخابراتي و يا غيرحضوري براي دريافت ADSL - اينترنت پرسرعت - اقدام كنند، ابراز اميدواري كرد: تا پايان سال عمده مناطق آماده ارائه اينترنت پرسرعت به متقاضيان باشند.

وي افزود: در برخي مناطق ديگر نيز ارائه ADSL به صورت آزمايشي و به افرادي خاص شامل دانشجويان، اساتيد دانشگاهي و... آغاز شده است، اما از آنجا كه خدمات پس از فروش لازم است بعد از تهيه اين امكان در تمام مناطق شهر تهران ارائه اينترنت پرسرعت در سطح عمومي آغاز مي‌شود.

روح‌اللهي در بيان چگونگي دريافت ADSL از سوي متقاضيان گفت: متقاضيان مي‌توانند با يك بار مراجعه و دريافت نام كاربري و كلمه عبور علاوه بر دريافت ADSL ديگر خدمات مخابراتي را به صورت الكترونيكي دريافت كنند. بعد از اين حداكثر در 72 ساعت اينترنت پرسرعت نصب مي‌شود.

وي با اعلام اينكه ارائه ADSL در منطقه 8 به‌زودي انجام خواهد شد و در كرج نيز بستر فني و تجهيزات مورد نياز آماده است و فقط بايد پروسه اداري آن طي شود، خاطر نشان كرد: تاكنون هيچ مشكل فني در اين حوزه وجود نداشته است.

به گفته او خدمات پس از فروش از منزل تا شركت مخابرات به صورت رايگان انجام مي‌شود اما در داخل شركت يا منزل خدمات توسط شركت‌هاي همكار ما انجام شده و هزينه آن دريافت مي‌شود.

او يادآور شد: كل ظرفيت اينترنت پرسرعتي كه از سوي شركت مخابرات استان تهران ارائه مي‌شود يك ميليون پورت است. البته كشش بازار بيش از اين است. شركت مخابرات تهران در اين حوزه سقف خاصي ندارد و مطابق با قوانين سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي خدمت‌رساني خواهد كرد.

روح‌اللهي در پاسخ به اين‌ پرسش كه آيا با ورود وايمكس، ASDSL بازار خود را از دست مي‌دهد؟ گفت: هر فن‌آوري كارايي بهينه و بازار خاص خود را دارد و در كشورهاي پيشرفته جهان وايمكس و ADSL در كنار هم ارائه مي‌شود.

او ادامه داد: هر چند نمي‌توان منكر شد كه وايمكس بخشي از بازار ADSL را تحت تاثير قرار مي‌دهد؛ اما مي‌توان به اين اميدوار بود كه عرضه اين نوع از اينترنت پرسرعت در كنار هم و رقابتي كردن بازار، روي قيمت تاثير بگذارد كه به طور قطع به نفع مشتري است.

مدير عامل شركت مخابرات استان تهران در پايان خاطر نشان كرد: ‌از آن‌جايي كه ارائه وايمكس از سوي شركت‌هاي خصوصي انجام مي‌شود، شركت مخابرات ايران نمي‌تواند به اين عرصه وارد شود و بايد منتظر سياست‌هاي جديد در اين باره بود.

انتهاي پيام
wh120-6.jpg

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
دوستان کسی اینجا اینترنت بالای 128 از مخابرات گرفته؟؟ (مثلا دانشجو و اینجور حرف ها؟؟)

yaser

Registered User
لایک‌ها
0
آقا 60 دفعه خیلی زیاده چه اعصابی داری ، وایمکس بگیر خوب ، 13 گیگ دانلود ماهیانه ، با سرعت 128 برات در میاد ماهیانه 22 تومن

چی جوری حساب کردی ؟ :D فکر کنم اینی که شما نتوشتی 56 تومن بشه نه 22 تومن

tat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی از مرکز سلمان فارسی (از نظر adsl با چاپارخونه فرقی نداره) تونسته بگیره؟
مسئولش (حسینی یا یه همچین چیزی بود) که به شدت بد برخورده رفته یا نه؟

letgrab

Registered User
لایک‌ها
24
چی جوری حساب کردی ؟ :D فکر کنم اینی که شما نتوشتی 56 تومن بشه نه 22 تومن

جالبش اینجاست که خودم هم باورم شده بود :D

یه لحظه حواسم پرت شد فکر کردم بسته افزایشی 10 گیگ هست هرچند 10 بار خونده بودم 1 گیگ هست

حق با شماست 4 گیگ میشه 22 تومن و 3 گیگ 15 تومن :blush:

ولی اگه 10 گیگ بدن 22 تومن من خودم مشتری اولم :D

mj_heydari

Registered User
لایک‌ها
10
کسی از مرکز سلمان فارسی (از نظر adsl با چاپارخونه فرقی نداره) تونسته بگیره؟
مسئولش (حسینی یا یه همچین چیزی بود) که به شدت بد برخورده رفته یا نه؟

اره دوست عزیز ..تو این مرکز واگذاری شروع شده و من هم پیش ثبت نام کردم ولی چون بالای 128 نمی دادن و من از شاتل سرویس داشتم ..وقتی بهم زنگ زدن که فلان روز بیا مرکز ..نرفتم .ولی یکی از دوستام تو این مرکز گرفته و الان هم به نسبت راضیه ..سرعت دانلودش هم رو 13 هست ..تقریبا 5 روز هم طول می کشه سرویس

**
من سر همین قضیه از شاتل سرویس گرفتن ، با همین جانور انسان نما! که شما اسم اش رو بردین دعوام شد و کار داشت بیخ پیدا می کرد ...فکر می کنه ارباب رجوع ارث باباشو میخوان بخورن ..:f34r:

Synix.Shayan

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من دوشنبه به مرکز باهنر درخواست دادم و چهارشنبه وصل شد. البته شایدم زودتر! چون چهارشنبه تازه مودم گرفتم. فقط رو یه تیکه کاغذ user و pass رو نوشتن و چیز دیگه ای ندادن. انقدر هم بد خط بود که دو سه بار حروف رو عوض کردم تا بالاخره دیدم قبول میکنه. مودم رو هم Linksys WAG120N گرفتم.
یه کم موقع نصب مودم به مشکل برخوردم، چون 2 تا LAN port دارم و وقتی به port 2 وصلش میکردم مودم رو نمی تونست configure کنه. این هم تست:

728483557.png

من 128 درخواست دادم (گفتن اصلا بیشتر نمی دیم) ولی عملا این سرعت برای 256-512 هست...! (با سرورهای دیگه هم تست کردم، سرعت بالاتر رفت! نمی دونم جریانش چیه!)
GMail هم کار میکنه (dialup شاتل که داشتم، کار نمیکرد)
تورنت هم عالیه! (به دلایل نامشخص 180kb/s دانلود میکنه! امیدوارم همینجوری بمونه :D )

Last edited:

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
الان فقط مناطق 4 8 رو دادن؟
مناطق ديگه کی مياد؟

128 kb نامحدود 9 هزار تومان؟
سرويس 1mb و 2mb کی راه اندازی میشه؟ اونام نامحدوده ديگه؟ با هزينهای به ترتيب 40 و 70 !؟

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
هنوز كسي از دوستان مركز شهيد اكبري نگرفته؟

xms

Registered User
لایک‌ها
387
دوستان الان یعنی مخابرات تو کرج سرویس میده این قیمتاش چه جوریاس؟

برید مرکز تلفن منطقتون بپرسید آدرسش هم روی فیش تلفن ثابت هست.

فقط الان 64k ,128k می دهند
لیست قیمت در پستهای قبلی هست.
128k نامحدود ماهی9900 تومان و64k تومان5900

Last edited:

xms

Registered User
لایک‌ها
387
الان فقط مناطق 4 8 رو دادن؟
مناطق ديگه کی مياد؟

128 kb نامحدود 9 هزار تومان؟
سرويس 1mb و 2mb کی راه اندازی میشه؟ اونام نامحدوده ديگه؟ با هزينهای به ترتيب 40 و 70 !؟

منطقه 2 هم می دهند یعنی کسانی که شماره تلفنونشون با 2 شروع میشه

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
آقا اطلاعات تنظیمات شبکه مخابرات رو برای ست کردن توی مودم کسی داره ؟! مثلا vpi , vci , ip و ...

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
راستی هنوزم فقط به صاحب خط adsl میدن فقط ؟!

hoseinsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
كسي از مركز مخابراتي شهيد زارعي توي شهرزيبا بلوار تعاون ADSL گرفته؟
باتشكر

naaji

Registered User
لایک‌ها
150
برید مرکز تلفن منطقتون بپرسید آدرسش هم روی فیش تلفن ثابت هست.

فقط الان 64k ,128k می دهند
لیست قیمت در پستهای قبلی هست.
128k نامحدود ماهی9900 تومان و64k تومان5900

دوستان با این پیش شماره تو کرج میدن 455 ؟؟؟
مخابرات اینجا یکم بد جواب میده اخه میخوام ببینم اگه اوکی هست همه چی رو ببرم یه دفعه قرار داد ببندم
راستی من الان رو یه شرکت هستم اگه سرویس بدن و من قرار داد ببندم چند روز طول میکشه تا اوکی شه وصل شیم؟

بالا