• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

runner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
اقایون گلستانی من یه ساله 1 مگ گرفتم مودمو دادن بازه رایگان نداره مثله اینکه شبا امتحان کردم نشد کم میشه دوستان جریان چیه
سایت گلستان که نوشته بالای 4 گیگ قرارداد 1 ساله بازه رایگان داره
ماله من چرا بازه نداره !!
سرعت خوبه ولی رایگان نداره پس به درد نمیخوره
و میشه قرارداد یه ساله رو فسخ کرد؟ اصلا ارزش نداره محدود بدون بازه رایگان

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
d-link n150 adsl 2 دوستان من این مودم رو دارم ولی طبقه دوم خوب انتن نمیده هرکاری کردم انت پشتت در نیومد رهای هست بشه انتنشو عوض کرد؟یا یه مودم قوی تر بخرم؟
میخوام سرعتمو از 1 مگ به 2 مگ عوض کنم چطوری این کار رو کنم؟بعد مخابرات پنل کاربری نداره؟که ببینی چقدر مصرف کردی؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
ممنون دوست عزیز
تو همون منوی انتخاب سرعت گزینه های 128 و 256 و 512 و 1 و 2 هستش که من میخوام 512 رو انتخاب کنم. چیزی در مورد حجم نگفته
پس مطمئنید دیگه؟

بعله. خودشه. خیالت راحت.

d-link n150 adsl 2 دوستان من این مودم رو دارم ولی طبقه دوم خوب انتن نمیده هرکاری کردم انت پشتت در نیومد رهای هست بشه انتنشو عوض کرد؟یا یه مودم قوی تر بخرم؟
میخوام سرعتمو از 1 مگ به 2 مگ عوض کنم چطوری این کار رو کنم؟بعد مخابرات پنل کاربری نداره؟که ببینی چقدر مصرف کردی؟

برای افزایش برد وایرلس، یک دستگاه Repeater تهیه کنید.

تمام امکانات برای تغییر پهنای باند و صورتحساب تو خود سایت http://tct.ir/ هست، من سرویس حجمی ندارم از مخابرات تهران، نمیدونم که آیا ریز مصرف رو نشون میده یا نه، فقط یه مورد و اونهم این که بعضی از امکاناتِ سایتِ مخابرات رو هر براوزری کار نمیکنه، اگه بخش مورد نظرتون باز نشد از Windows Explorer استفاده کنید.

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
خلاصه این ماه 2 مگ رو تست کردم .
گیلان , رشت , سرویس از ISP با پورت مخابرات , سرویس 2 مگ نامحدود , ضریب اشتراک 1 به 10 , با آبونمان و مالیات ماهیانه 79 تومن

ولی همچنان مشکل دانلود از سرورهای خارجی وجود داره

29277787491802181185.jpg

Shaahin92

Registered User
لایک‌ها
229
من 512 مخابرات رو دارم خیلی مذخرفه :mad: شبها سرعت دانلود میشه 20 کیلو :(

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
برای افزایش برد وایرلس، یک دستگاه Repeater تهیه کنید.
چی هست؟از کجا بگیرم؟
Repeater دستگاهی است که امواج رادیویی رو دریافت میکنه و تکرارشون میکنه، به این ترتیب که این دستگاه رو در میان مسیر/تقریباً انتهای برد آنتن دهی روتر/مودم/اکسس پوینت وایرلس قرار میدهید، اونجا این Repeater امواج رو میگیره، دوباره در برد خودش ارسالشون میکنه و برد امواج گسترش پیدا میکنه.

Repeater های وایرلس رو میتونید از فروشنده های تجهیزات شبکه بخرید. همچنین اگه مودم/روتر/اکسس پوینت بلا استفاده ای در دست دارید که میتونه با Firmware های DD-WRT فلاش بشه، میتونید از اونها هم به عنوان Repeater استفاده کنید.

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
Repeater دستگاهی است که امواج رادیویی رو دریافت میکنه و تکرارشون میکنه، به این ترتیب که این دستگاه رو در میان مسیر/تقریباً انتهای برد آنتن دهی روتر/مودم/اکسس پوینت وایرلس قرار میدهید، اونجا این Repeater امواج رو میگیره، دوباره در برد خودش ارسالشون میکنه و برد امواج گسترش پیدا میکنه.

Repeater های وایرلس رو میتونید از فروشنده های تجهیزات شبکه بخرید. همچنین اگه مودم/روتر/اکسس پوینت بلا استفاده ای در دست دارید که میتونه با Firmware های DD-WRT فلاش بشه، میتونید از اونها هم به عنوان Repeater استفاده کنید.
اقا دمت گرم خیلی خوب راهنمایی کردی الان یه اکسس پوینت دارم http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR541G
میشه اموزشش رو بزارید یا اگه خیلی دنگ فنگ داره repeater بگیرم؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
اقا دمت گرم خیلی خوب راهنمایی کردی الان یه اکسس پوینت دارم http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR541G
میشه اموزشش رو بزارید یا اگه خیلی دنگ فنگ داره repeater بگیرم؟
متاسفانه اون مدل هنوز براش نرم افزاری توی سایت DD-WRT طراحی نشده و یا اصلاً امکانِ اجرای Firmware های اون سایت رو نداره. یه Repeater خریداری کنید.

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
متاسفانه اون مدل هنوز براش نرم افزاری توی سایت DD-WRT طراحی نشده و یا اصلاً امکانِ اجرای Firmware های اون سایت رو نداره. یه Repeater خریداری کنید.
چیز مناسب و خوب چیه؟من تو نت گشتم یسریشون چند برابر مودم بود اندازه وقیمتش

mohammad-28

Registered User
لایک‌ها
1,851
دوستان v.pn شما هم داغونه ؟
تو 24 ساعت 6 تا رو امتحان کردم کلا دیگه جواب نمیده !
مشکل مخابراته یا مشکل از ما ؟!

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
دوستان v.pn شما هم داغونه ؟
تو 24 ساعت 6 تا رو امتحان کردم کلا دیگه جواب نمیده !
مشکل مخابراته یا مشکل از ما ؟!
Sent from my SM-N900 using Tapatalk

من از فری گیت استفاده میکنم، مشکلی ندارم.

شما اول دو تا مساله رو حتماً در نظر داشته باش، اول اینکه چه میزان پهنای باند وایرلس مد نظرت هست، 56 مگابیت؟ 100 مگابیت؟ 150 مگابیت؟... تجهیزات بیسیم که روی شبکه شما کار میکنند اگه پهنای باند مصرفی بالایی نداشته باشند، شما هم نیاز به هزینه کردن برای repeater گران قیمت نخواهی داشت. اگه فقط روی این شبکه بی سیم از اینترنت استفاده میشه که ارزان قیمت ترین و کند ترین تجهیزات هم کار شما رو راه میندازه. این اکسس پوینت TP-Link TL-WA701ND برای مثال تا 150 مگابیت و شبکه سری N/B/G رو ساپورت میکنه و امکان Repeater Mode هم داره، قیمت حدود 70 تا 80 تومان. و این هم D-Link DAP-1150 سری B/G سرعت 56 مگابیت با قیمت 55 تا 60 تومن و امکان Repeater Mode. میزان سرعت وایلس بیش از 150 مگابیت در قیمت نهایی تجهیزاتی مانند اکسس پوینت تاثیر چشم گیری داره، اگه سرعت بالایی نیاز نداری، هزینه تجهیزاتِ سریع رو هم لازم نیست تفبل کنی.

مساله بعدی که تو هزینه اکسس پوینت ها تاثیر میزاره، امکاناتِ اضافه/آنتن/برد مفید این دستگاه ها است، از امکاناتِ اضافه شما فقط Repeater Mode مد نظرتون هست، امکاناتِ بیشتری ازش نمیخواهید. نوع و تعداد آنتن و برد مفید فرکانس هم باز بستگی به محل مورد استفاده و پوششی که شما مد نظرتون هست داره ولی بررسی کنید، اگه مودم خودتون الان نصف خونه رو پوشش میده و فقط نصفِ دیگه رو میخواهید با یک Repeater پوشش بدید، زیاد هزینه نکنید.

Firebirds

Registered User
لایک‌ها
10

1-راحترین کار و بهترین کار از لحاظ پایداری نهایی شبکه اینه که شما مودم وایرلس پایین رو با کابل به اکسس پوینت بالا وصل کنی و سپس اکسس پوینت را روی حالت AP تعرییف کنی.

راه حل دوم هم، همون روتر خودت رو wds کنی با مودم پایین. که البته کانفیکش پیچیده تر و پایداری لینکت ممکن خوب نباشه.

Last edited:

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
1 مگ هم با همون شرایط 8 گیگ به بالا و 6 ماهه میدن.
فقط یکساله مودم میدن.
من ازشون بخاطر این طرح 6 ماه شبانه و تمدید نکردن نامحدود مشتری های قدیمی شکایت کردم. امروز باهام تماس گرفتن گفتن در حال بررسیه:general402:
دوستان گرگانی شکایت کنید شاید فرجی شد :
http://complaint.cra.ir/Pages/View/Default.aspx

امروز رفتم مخابرات به غیر از اینکه طرحای معمولی رو گرون کردن!! هر گیگ رو هم گرون کردند... 1-5 گیگ 3900 ! گفت طرح شبانه هم دیگه ارائه نمیشه.... بعد به یکی گفت شنبه بیا گرون تر هم میشه o_O(قیافه من دقیقا همین بود :eek:)

با معاون اون بخش ( که احساس میکنم هیچی حالیش نیست!!!) هم صحبت میکردم، من هر چی میگفتم این میگفت مخابرات ایران گفته مخابرات ایران گفته!!!! :general208: ... منم گفتم پس از مخابرات ایران شکایت کنم دیگه؟ باز میگفت مخابرات ایران گفته اینطوری باشه o_O

runner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
امروز رفتم مخابرات به غیر از اینکه طرحای معمولی رو گرون کردن!! هر گیگ رو هم گرون کردند... 1-5 گیگ 3900 ! گفت طرح شبانه هم دیگه ارائه نمیشه.... بعد به یکی گفت شنبه بیا گرون تر هم میشه o_O(قیافه من دقیقا همین بود :eek:)

با معاون اون بخش ( که احساس میکنم هیچی حالیش نیست!!!) هم صحبت میکردم، من هر چی میگفتم این میگفت مخابرات ایران گفته مخابرات ایران گفته!!!! :general208: ... منم گفتم پس از مخابرات ایران شکایت کنم دیگه؟ باز میگفت مخابرات ایران گفته اینطوری باشه o_O
سر من که کلاه رفت به من اول گفتن شبانه یک ساله بگیری داره تعطیلات گذشت الان میگن نداره
میگم پس فسخ کنید میگه پول مودم و ضرر رو باید بدی حرومشون باشه

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
سر من که کلاه رفت به من اول گفتن شبانه یک ساله بگیری داره تعطیلات گذشت الان میگن نداره
میگم پس فسخ کنید میگه پول مودم و ضرر رو باید بدی حرومشون باشه

مودم رو بفروش اگه استفاده ای نداره برات. ضرر چقده؟(اندازه گیگ مصرفی؟)

من هرکاری میکنم تا از مخابرات بیام بیرون...(از اونجایی که خطم فیبر نوری هست) دارم میرم دنبال مبین نت ببینم چی میشه... فقط بدیش اینه هزینه استارت یکم زیاد میشه... ولی باز حداقل دو برابر حجمی که خریدی دانلود رایگان شبانه میده (هر چند جدیدا اینطوری کردن ولی باز از هیچی بهتره).... هر چقدر مشتری های مخابرات کمتر بشه بهتر، فقط آگاهی لازمه بدیم به دوستان و آشنایان... شاید نظر مخابرات برگشت!!!!!

pejii

Registered User
لایک‌ها
724

من هرکاری میکنم تا از مخابرات بیام بیرون...(از اونجایی که خطم فیبر نوری هست) دارم میرم دنبال مبین نت ببینم چی میشه... فقط بدیش اینه هزینه استارت یکم زیاد میشه... ولی باز حداقل دو برابر حجمی که خریدی دانلود رایگان شبانه میده (هر چند جدیدا اینطوری کردن ولی باز از هیچی بهتره).... هر چقدر مشتری های مخابرات کمتر بشه بهتر، فقط آگاهی لازمه بدیم به دوستان و آشنایان... شاید نظر مخابرات برگشت!!!!!

مخابرات اینقدر مشتری های دولتی/ارگانی/شرکتی داره که تمام کاربرای فیبر نوری هم تخلیه کنند بهش ضرری وارد نمیشه. کلی مدرسه و کتاب خانه و دانشگاه و بیمارستان و .... هستند که هزینه های چند ده مگابیتی برای پهنای باندش میدند. فقط هم مخابرات نیست، همه فروشنده های پهنای باند همین هستند، وقتی داتک سرویس های نامحدودش رو دوبرابر کرد قیمتشون رو و سرویس های حجمی راه انداخت، اکثر کابرا با هم دست به دست دادیم و سرویس هامون رو جمع آوری کردیم، آخ هم نگفت. اینا پول های گنده اشان را که از من و شما و اون چند درصد کاربرای مشکل دار در نمیارند که تخلیه سرویس ما ها بیاد و وادارشون کنه به کیفیت بیاندیشند.

runner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15

دنگ و فنگ داره باید رفت گرگان و باقی قضایا...
اخه ازین هم بیام بیرون به غیر نوین نت :eek: البته شهر ما
هیچ شرکتی وجود نداره باید سوخت و ساخت تا مصوبه جدیدشون
:(

hessam_beckham

Registered User
لایک‌ها
3
با سلام به دوستان گرامی یه چند تا سوال داشتم جواب بدین ممنون میشم:
1- من یه اینترنت نامحدود لازم دارم که سرعت دانلودش خوب باشه و همچنین به میزان دانلود در ماه گیر ندن، من تقریبا به 100 تا 150 گیگ دانلود در ماه احتیج دارم، میخواستم بدونم اینترنت 2مگابیت مخابرت دانلودش با IDM، از سرورای داخلی، از سرورای خارجی و علی الخصوص(از همه مهمتر) با Torrent چنده؟
2- میزان قطع و وصلش چطور؟ این سیستم مصرف منصفانه شون چطوره؟؟ تا چند گیگ در ماه گیر میدن؟؟؟
خداییش دوستان یه جواب دقیق به من بدید که آخر فروردین دیگه باید بگیرم

بالا