• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

rfadayi

Registered User
لایک‌ها
83
adsl مخابرات مشهد

دوستان روشی هست که بشه پهنای باند از جایی کم کرد؟؟؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
با سلام به دوستان گرامی یه چند تا سوال داشتم جواب بدین ممنون میشم:
1- من یه اینترنت نامحدود لازم دارم که سرعت دانلودش خوب باشه و همچنین به میزان دانلود در ماه گیر ندن، من تقریبا به 100 تا 150 گیگ دانلود در ماه احتیج دارم، میخواستم بدونم اینترنت 2مگابیت مخابرت دانلودش با IDM، از سرورای داخلی، از سرورای خارجی و علی الخصوص(از همه مهمتر) با Torrent چنده؟
2- میزان قطع و وصلش چطور؟ این سیستم مصرف منصفانه شون چطوره؟؟ تا چند گیگ در ماه گیر میدن؟؟؟
خداییش دوستان یه جواب دقیق به من بدید که آخر فروردین دیگه باید بگیرم

اگه تهران هستید که مشکلی ندارید، مخابرات سرویس های نامحدودش واقعاً نامحدوده، بگزار صبح تا شب دانلود کنه. اگه سرور/سیدر مناسب داشته باشی سرعت 2 مگ بین 200 تا 220 میچرخه (تو تورنت کمی کمتر نشون میده بسته به overhead و تعداد کانکشن های اضافه). قطعی هم انگشت شمار و کم. البته باز هم بسته به شرایط متفاوت، ممکنه کیفیت سرویس شما فرق داشته باشه. سیم کشی/نویز/شلوغی مرکز/..... تا نگیری و تست نکنی معلوم نمیشه که دقیقاً چی از آب در میاد.

adsl مخابرات مشهد

دوستان روشی هست که بشه پهنای باند از جایی کم کرد؟؟؟

بعضی از مودم ها این امکان رو دارند، برای مثال توی مودم های Symphony در بخش تنظیمات ADSL شما میتونید محدوده بیت های استفاده شده جهت دریافت و یا ارسال دیتا رو تنظیم و سرعت رو برای آپلود و یا دانلود کاهش بدید. اگه مودم شما این امکان رو نداره با بخش پشتیبانی تماس بگیرید و ازشون درخواست کنید که سرعت رو براتون کمتر ببندند. اگه براتون چنین کاری رو نمیکنند، راه نهایی که براتون میمونه، خرید چند متر سیم تلفن اضافه است، این سیم رو تیکه پاره کنید و در قسمت های متفاوت (بدون ایجاد اتصال بین زوج سیم ها) لخت کنید سیم رو، قطع کنیدش و بستِ دستی بزنید (با بوجود آوردن این بست ها، شما کیفیت سیم رو پایین میارید و مقاومتش رو بالا میبرید، در نهایت روی Attenution و SNR تاثیر گزاشته و مودم رو مجبور میکنید که با سرعت پایین تری به DSLAM کانکت بشه).

ویرایش 1: یه راه دیگه هم تو نت پیدا کردم، شاید برای شما جواب بده، بستگی به مودم شما داره. تغییر SNR با استفاده از Putty که البته روی هر مودمی کار نمیکنه. یکم در موردش تحقیق میکنم و راهنما مینویسم اینجا اگه تونستم باهاش کاری رو که میخواهید انجام بدم.

ویرایش 2: متاسفانه گویا دستور/تنظیمات مودم با مودم زمین تا آسمون فرق میکنه، هیچ کدوم از مودم هایی که من اینجا دارم نتونستند با موفقیت امکاناتِ مورد نیاز رو در اختیارم بگزارند، باز هم میگردم راه دیگه پیدا کردم پست جدید میزنم یا ادامه مینوسم.

Last edited:

DNL

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
16
سلام لطفا یک نفر که اینترنت مخابرات استفاده میکنه بگه این دوتا لینک پایین براش باز میشه یا صفحه ی فیلترینگ میاد ممنون
http://lh5.ggpht.com
http://lh3.googleusercontent.com
برای بقیه ی ISP ها فیلتر نیست فکر کنم adsl مخابرات فیلترینگ جداگانه داره!!!

mohammad-28

Registered User
لایک‌ها
1,851
سلام لطفا یک نفر که اینترنت مخابرات استفاده میکنه بگه این دوتا لینک پایین براش باز میشه یا صفحه ی فیلترینگ میاد ممنون
جفتش ارور 404 میده
یعنی صفحه گوگل میاد و میگه صفحه شناخته نشد

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
قبل از عید رفتم اینترنت رو تمدید کنم ، گفتن که ، نامحدود رو جمع کردن ، گفتن حجمی اگر 6 ماهه بگیری دانلود شبانه هم داره ، من چند روز هنوز داشتم گفتم بعد از 5 میام سرویس جدید می گیرم.
بعد از 5 رفتم دیدم سرویس 6 شبانه رو هم برداشتن ، دیگه قشنگ زدن ریدن ،
جالب ایش اینجاس ، زنه مسئول فروش می گفت ، اینها طرح ویژه عید هست :دی باید اسم طرحوشن رو بزارن طرح مشتری پرونی :general607: خاک بر سرشون.

شهر خراب شده ما هم که کفن نداره ، باید برم دستی سرچ کنم یک جای خوب پیدا کنم :|

pejii

Registered User
لایک‌ها
724

جالبه، با مخابرات که باز میکنی ارور 404 میده، با پیشگامان که باز میکنم صفحه فیلترینگ میاد. انگاری که صفحه فیلترینگ از سمت مخابرات مشکلی داره.

DNL

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
16
جالبه، با مخابرات که باز میکنی ارور 404 میده، با پیشگامان که باز میکنم صفحه فیلترینگ میاد. انگاری که صفحه فیلترینگ از سمت مخابرات مشکلی داره.
خیر اگه ارور 404 رو میده درسته اما اگه صفحه ی فیلترینگ میاد برام عجیبه چون با ISP های دیگه باز میشه
میشه مثلا این لینک عکس رو با پیشگامان تست کنین و ببینین باز میشه یا نه
خیلی ممنون
http://lh5.ggpht.com/-goPJFlzpygc/T...dNa_k6I/s640/172836-new-zealand-oil-spill.jpg

77267726

Registered User
لایک‌ها
228
اینجا کرمان از ساعت 2 تا 10:10 الان اینترنت قطع بود. دوستان تو کرمان هیچ شرکتی به خطوط فیبر نوری adsl ارایه میده؟ خسته شدیم دیگه.!!

gheysar.

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,507
واقعا که تو دزدی حرف نداره
من صبح ها از بعضی سایت ها مثل اسپید شیر با 220 دانلود میکنم(وقتی که پولی هست) ولی شب ها از همون سایت و سایت های مشابه با 30 کیلوبایت.(وقتی مفتی هست:D)
خیر سرم 2مگ گرفتم.
زنگ زدم کارشناس میگه تیک فلان جا رو بردار و به سری چرت و پرت

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
خیر اگه ارور 404 رو میده درسته اما اگه صفحه ی فیلترینگ میاد برام عجیبه چون با ISP های دیگه باز میشه
میشه مثلا این لینک عکس رو با پیشگامان تست کنین و ببینین باز میشه یا نه
خیلی ممنون
http://lh5.ggpht.com/-goPJFlzpygc/T...dNa_k6I/s640/172836-new-zealand-oil-spill.jpg
همین الان تست کردم، با شاتل/پیشگامان و مخابرات باز شد. ولی وقتی خود سایت رو باز میکنم lh5.ggpht.com با پیشگامان صفحه فیلترینگ میاد، با مخابرات هم همین الان صفحه فیلترینگ اومد، شاتل هم فیلترینگ آورد.

Obaydok

Registered User
لایک‌ها
969
اینجا کرمان از ساعت 2 تا 10:10 الان اینترنت قطع بود. دوستان تو کرمان هیچ شرکتی به خطوط فیبر نوری adsl ارایه میده؟ خسته شدیم دیگه.!!

مسخره کردن خودشونو! نه فقط مخابرات فیبر میده فعلا!
شما سرعتت چنده نامحدود داری؟

• Like
Reactions: DNL

hessam_beckham

Registered User
لایک‌ها
3
اگه تهران هستید که مشکلی ندارید، مخابرات سرویس های نامحدودش واقعاً نامحدوده، بگزار صبح تا شب دانلود کنه. اگه سرور/سیدر مناسب داشته باشی سرعت 2 مگ بین 200 تا 220 میچرخه (تو تورنت کمی کمتر نشون میده بسته به overhead و تعداد کانکشن های اضافه). قطعی هم انگشت شمار و کم. البته باز هم بسته به شرایط متفاوت، ممکنه کیفیت سرویس شما فرق داشته باشه. سیم کشی/نویز/شلوغی مرکز/..... تا نگیری و تست نکنی معلوم نمیشه که دقیقاً چی از آب در میاد.
ممنون از جوابت، ولی یه نکته، تو سایت مخابرات زده سرویسای نامحدود حداکثر 108 گیگ!! اینجوریه واقعا؟؟!!

javadkaka8

Registered User
لایک‌ها
34
مخابرات مشهد-طرح نقره ای

3407819889.png

البته تا چند روز پیش تا 8 مگ هم میرفت نمیدونم این افت سرعت مال چیه...

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
سلام
دوستانی که تهران هستند و از مخابرات سرویس میگیرن
لطفاً راهنمایی کنن
من وایمکس ایرانسل نامحدود 512 دارم و ماهی حداکثر 20-25 گیگ دانلود دارم
سرعت دانلودم هیچوقت از 65-75 بالاتر یا پایین تر نرفته و همیشه با همین سرعت دانلود داشتم ، شب و روز و نصفه شب و تعطیلی و ... همین بوده
هزینه هم ماهیانه 63.500 تومان بوده و هست .
حالا به سرم زده یه چند وقتی این پول بی زبون رو به از ایرانسل محروم کنم و به حلقوم مخابرات بریزم ، میخوام دوستانی که بالا گفتم راهنمایی کنن با این هزینه یا کمتر در حد ماهی 50 تومن حالا 5 تومن کم و زیاد
کدوم سرویس مخابرات رو بگیرم و استفاده کنم.
خودم تعرفه هارو توی سایت دیدم /، میخوام راهنمایی کنید که کار عاقلانه ای هست یا نه و باز با توجه به حجم دانلود من 20-25 گیگ نهایتش 30 گیگ
من کدوم سرویس رو بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟

mohammad-28

Registered User
لایک‌ها
1,851
سلام
دوستانی که تهران هستند و از مخابرات سرویس میگیرن
لطفاً راهنمایی کنن
من وایمکس ایرانسل نامحدود 512 دارم و ماهی حداکثر 20-25 گیگ دانلود دارم
سرعت دانلودم هیچوقت از 65-75 بالاتر یا پایین تر نرفته و همیشه با همین سرعت دانلود داشتم ، شب و روز و نصفه شب و تعطیلی و ... همین بوده
هزینه هم ماهیانه 63.500 تومان بوده و هست .
حالا به سرم زده یه چند وقتی این پول بی زبون رو به از ایرانسل محروم کنم و به حلقوم مخابرات بریزم ، میخوام دوستانی که بالا گفتم راهنمایی کنن با این هزینه یا کمتر در حد ماهی 50 تومن حالا 5 تومن کم و زیاد
کدوم سرویس مخابرات رو بگیرم و استفاده کنم.
خودم تعرفه هارو توی سایت دیدم /، میخوام راهنمایی کنید که کار عاقلانه ای هست یا نه و باز با توجه به حجم دانلود من 20-25 گیگ نهایتش 30 گیگ
من کدوم سرویس رو بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟
من 512 دارم . سرعت دانلودم از سایت های ایرانی که محدودیت ندارن حدود 57-65 هست
شما اگر 1 مگ رو بگیرید برحسب کیلوبایت محاسبه میشه و سرعتتون حدود 120 میشه
قیمتش هم فکر کنم 45 باشه که بد نیست ...
البته اگر صبر و حوصله دارید 512 هم بد نیست ! قیمتش تقریبا نصف 1 مگ هست و روزی حداقل 1.5 گیگ رو راحت تو بدترین شرایط جواب میده
سراغ محدود هم اصلا نرید چون به درد شما نمیخوره

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
ممنون که جواب دادید
فقط یه مطلب ، من اصلا تا حالا با وایمکس مشکلی نداشتم ، به هیچ وجه
این سرویس های مخابرات ، وضعیت قطعی و پشتیبانیشون چقدر افتضاحه ؟؟؟؟؟؟؟

بالا