• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

hamed_1989

Registered User
تاریخ عضویت
2 دسامبر 2008
نوشته‌ها
369
لایک‌ها
8
محل سکونت
Tehran
دوستان کسی تا حالا سرویس بالاتر از 128 گرفته از مخابرات؟؟
 

xms

Registered User
تاریخ عضویت
19 ژوئن 2009
نوشته‌ها
11,477
لایک‌ها
387
محل سکونت
گفتگوی آزاد
.ر.بهنام رئوف
سرانجام و بعد از دو سال وعده و وعید پیرامون ارائه اینترنت پر سرعت از سوی شرکت مخابرات ایران، چند روزی است که ثبت‌نام و ارائه سرویس برای مشترکان تهرانی توسط این شرکت آغاز شده است. بر اساس اعلام سایت شرکت مخابرات استان تهران متقاضیان استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت می‌توانند به مراکز مخابراتی محل خود مراجعه و پس از بررسی شرایط خطوط خود اقدام به ثبت‌نام و استفاده از این سرویس کنند.

همچنین مشترکان تهرانی که هم‌اکنون عضو خدمات اینترنتی سایت مخابرات تهران هستند نیز می‌توانند با مراجعه به سایت و با ورود نام کاربری و رمز عبور اقدام به ثبت‌نام کنند.
متقاضيان دريافت ADSL با ارائه كارت شناسايي و فيش خط تلفن مورد نظر توسط مركز مخابراتي مربوطه احراز هويت شده و با پر كردن يك فرم، درخواست خود را ثبت مي‌كنند. همچنین قرار است از هفته آینده برای آن دسته از مشترکان غیرعضو سایت مخابرات تهران نیز سامانه ثبت‌نام اینترنت راه‌اندازی شود.
کف قیمت مصوب
قيمت اينترنت كه توسط شركت ارتباطات زيرساخت در قالب STM1 به شركت‌هاي مخابراتي استاني و شركت‌هاي داراي مجوز PAP تحويل مي‌شود، صرفا جهت استفاده براي ارائه خدمات ADSL به ميزان 20 درصد كاهش مي‌يابد؛ يعني قيمت فروش اينترنت با ظرفيت يك STM1 كه در حال حاضر 486 ميليون ريال است به 375 ميليون و 100 هزار ريال كاهش خواهد يافت.
بر همين اساس، تعرفه واگذاري اينترنت پرسرعت با استفاده از ADSL بر اساس پهناي باند و ضريب اشتراك حداكثر 10 به صورت پهناي باند 64 كيلوبيت بر ثانيه 59200 ريال، 128 كيلوبيت بر ثانيه 99400 ريال، 256 كيلوبيت بر ثانيه 125600 ريال، 512 كيلوبيت بر ثانيه 204800 ريال، 1024 كيلوبيت بر ثانيه 383200 ريال و 2048 كيلوبيت بر ثانيه 745600 ريال تصويب شده است.
محمد خجسته‌نيا، مديركل روابط‌عمومي شركت مخابرات استان تهران، در این باره می‌گوید: هزينه مودم و راه‌اندازي آن به عهده مشترك خواهد بود و بابت راه‌اندازي سرويس نيز هزينه‌اي از مشتركان دريافت نخواهد شد.
به گفته او، همچنين شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات موظف هستند نسبت به نصب و راه‌اندازي تجهيزات در محل مشترك اقدام و پس از تحويل پهناي باند نسبت به تنظيم صورت جلسه اقدام كنند. علاوه بر اين شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات موظف هستند نرم‌افزار لازم براي اندازه‌گيري لحظه‌اي پهناي باند را روي پايانه كاربر نصب و راهنمايي لازم را انجام دهند.
خجسته‌نیا پیرامون تعرفه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت که پایین‌تر از شرکت‌های بخش خصوصی ارائه می‌شود، می‌گوید: این تعرفه در حقیقت مصوب کمیسیون تنظیم مقررات است. بر اساس این مصوبه که سال گذشته به تصویب رسیده بود و به‌منظور گسترش ارائه اين خدمات در سطح كشور شركت مخابرات ايران با مشاركت شركت‌هاي PAP با رعايت منافع طرفين خدمات مذكور را ارائه می‌كند و در صورت عدم مشاركت، شركت‌هاي PAP مي‌توانند سرويس مربوط را حداكثر تا سقف 20 درصد بالاتر از اين تعرفه‌هاي مصوب ارائه كنند. همچنين شركت‌هاي ندا بايد كليه قراردادهاي خود را حداكثر ظرف مدت يك ماه از تاريخ مصوبه براساس تعرفه‌هاي مصوب فوق اصلاح كنند.
هر چند که این اتفاق تا به حال در مورد بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت صورت نگرفته و همچنان ارائه این خدمات از سوی این شرکت‌ها بعضا با قیمت‌های بالاتری نسبت به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات صورت می‌گیرد؛ اما به نظر می‌رسد با ارائه این سرویس از سوی شرکت مخابرات استان تهران، بخش خصوصی نیز برای رقابت ناچار به کاهش قیمت خود خواهد شد. هم‌اکنون قیمت‌های ارائه شده توسط بخش خصوصی نه تنها سنخیتی با مصوبه سازمان تنظیم مقررات ندارد؛ بلکه بعضا این شرکت‌ها برای ارائه خدمات خود در مناطق مختلف به بهانه‌های گوناگون هزینه‌های مختلفی را از کاربران خود اخذ می‌کنند.
به عنوان مثال می‌توان به ارائه خدمات اینترنت ADSL2 ا+ از سوی یکی از این شرکت‌ها آن هم تنها در برخی از مناطق اشاره کرد. در این سرویس پهنای باند 128 کیلو بیت با قیمتی کمتر از 8 هزار تومان عرضه می‌شود و این در حالی است که همین سرویس در سایر مناطق و در قالب ADSL عادی بالغ بر 14 هزار تومان ارائه می‌شود.
محدودیت برای کاربر خانگی
مدیرکل روابط‌عمومی شرکت مخابرات استان تهران در ادامه توضیحات خود پیرامون ارائه سرویس اینترنت پرسرعت در تهران يادآور شد: صاحبان مشاغل خاص چون اعضاي هيات علمي،‌ دانشجويان كارشناسي ارشد به بالا،‌ خبرنگاران و ديگر فعالان كه نيازمند تحقيق هستند، مي‌توانند از پهناي باندي بيش از 128 كيلوبيت كه به كاربران خانگي داده مي‌شود، استفاده كنند.
این گفته خجسته‌نیا به آن معنا است که بر اساس قانونی که چند سال پیش اعمال شده است، ارائه اینترنت پرسرعت برای کاربران خانگی با پهنای باند بیش از 128 کیلوبیت همچنان ممنوع است.
بر اساس آمارهای ارائه شده از ابتدای ارائه سرویس اینترنت پرسرعت تاکنون در تهران توسط 11 شرکت ارائه‌دهنده این خدمات فقط 120 هزار پورت واگذار شده است. این درحالی است که بر اساس شواهد موجود، این شرکت‌ها همچنان نتوانسته‌اند بسیاری از مناطق تهران را تحت پوشش خدمات خود قرار دهند.
هرچند که در این بخش شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت کارشکنی‌های مراکز مخابراتی مناطق را به عنوان دلیلی بر عدم موفقیت طرح‌های خود عنوان کرده و معتقدند که مخابرات از ابتدای ارائه این طرح با سنگ‌اندازی پیش روی شرکت‌های خصوصی زمینه فعالیت خود را در این بخش آماده می‌کرد؛ اما به هر حال و به گفته مدیرکل روابط‌عمومی مخابرات استان تهران، تا پایان سال جاری قرار است از سوی مراکز مخابراتی 60 هزار پورت اینترنت پرسرعت برای کاربران تهرانی ارائه شود.
مخابرات پیش از این برنامه واگذاری اینترنت پرسرعت را داشت؛ اما دولتی بودن این شرکت و شرایط رقابتی نابرابرش به عنوان یک شرکت دولتی با بخش خصوصی مانع ارائه این سرویس شده بود.
خجسته‌نیا در این باره می‌گوید: در حال حاضر به دليل حجم كم امكانات خريداري شده، ‌محدوديت ارائه سرويس داريم؛ اما طبق برنامه 600 هزار پورت كه از سوي شركت مخابرات استان تهران ارائه خواهد شد، نيمه اول سال آينده و شايد تا تابستان راه‌اندازي و در اختيار كاربران قرار داده مي‌شود.
خجسته‌نيا با بيان اين‌كه ارائه سرويس در مناطقي كه روي فيبر نوري نيست و روي شبكه مسي قرار دارد، در اولويت است، درباره زمان تحويل ADSL به متقاضيان مناطق مختلف تهران اظهار كرد: بعد از ثبت‌نام به طور معمول بين 24 تا حداكثر 48 ساعت، ADSL درخواستي وصل خواهد شد.
وي تصريح كرد: تا پايان هفته‌ آينده 60 هزار پورت در تمام مناطق شهر تهران براي واگذاري به درخواست‌كنندگان آماده است، در شرايطي كه محدوديت ارائه سرويس ADSL به دلیل کمبود تجهیزات در ابتداي كار از سوي شركت مخابرات استان تهران وجود دارد؛ اما مطمئنيم با وجود شركت‌هاي PAP و نيز ارائه اينترنت پرسرعت بي‌سيم مي‌توان به خواست‌هاي متقاضيان پاسخ داد.
:D
مزایای اینترنت مخابراتی!

از مزایای اینترنت پرسرعت مخابرات می‌توان به مواردی همچون نداشتن محدودیت ترافیک حجمی در تمامی سرعت‌های اعلام شده اشاره کرد. همچنین برخلاف سرویس‌های ارائه شده توسط بخش خصوصی که ماهانه هزار تومان به عنوان اجاره خطوط و سهم مخابرات از کاربران اخذ می‌شود (این رقم تا سال گذشته 3 هزار تومان بوده است)، مخابرات در این بخش هزینه‌ای از مشترکان خود نمی گیرد.
علاوه بر موارد فوق شاید نحوه پرداخت هزینه این سرویس را بتوان از دیگر فاکتورهای اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات تهران عنوان کرد. در حالی که هزینه استفاده از سرویس‌ها توسط شرکت‌های بخش خصوصی پیش از استفاده باید پرداخت شود، اما این هزینه در بخش مخابراتی دو ماه بعد از استفاده در قبوض مشترکان اعمال و همراه با پرداخت قبوض تلفن از کاربران اخذ می‌شود. هرچند که گفته می‌شود ضریب اشتراک این سرویس توسط مخابرات تهران یک به 10 است؛ اما شنیده می‌شود که این ضریب با توجه به تعداد متقاضیان در مناطق مختلف از یک به 6 شروع و در نهایت به یک به 10 ختم می‌شود.
ارائه خدمات پشتیبانی این سرویس نیز به شکل 24 ساعته و توسط شماره تماس 1899 صورت می‌گیرد و مشترک می‌تواند در طول 24 ساعت و با بروز مشکل از این طریق مشکلات خود را پی‌گیری کند. هزینه خرید مودم برای استفاده از این سرویس نیز گفته می‌شود بین 40 تا 44 هزار تومان که مشترک هم می‌تواند مودم را از مراکز مخابراتی تهیه کند و هم می‌تواند با توجه به مودم مورد نظر مراکز آن را از بازار آزاد تهیه کند.

25-02.jpg
 

ehsanotaku

Registered User
تاریخ عضویت
28 اکتبر 2009
نوشته‌ها
1,054
لایک‌ها
123
محل سکونت
شیراز
مودم من asus 602 هستش و مشکلی هم نداره . فکر کنم با تی پی لینک و سایر مودم ها هم مشکلی نداره. فقط باید یوزر نیم پس ورد رو تعیین کنید و بقیه پیش فرض خودشون هستند.
ضمنا قیمت هم 9700 تومن 128 نامحدود


آره دادشی ممنون که اطلاع رسانی ميکنی هميه حرفيه شما تاييد ميشه ، منم برام فردا اکتيو
ميشه ، البت من موندم حالا بحث تنظيمت به چه صورت وقتی لن پارتی رو ادد ميکنی تو ون
تنظيمات asus 602 شما ميری برا بريج يا از pppoe استفاده ميکنی ، چون کلاً 2 روش اصلی هست ميخواستم
ببينم برا شما کدوم جواب داده و vpi , vci رو هم بفرماييد ،، هر چی اينفو بدين بهتر البته لول
 

ehsanotaku

Registered User
تاریخ عضویت
28 اکتبر 2009
نوشته‌ها
1,054
لایک‌ها
123
محل سکونت
شیراز
من ديروز رفتم بگيرم گفت بايد خانواده شهدا باشي:wacko:

ببين چی ميگی عزيز من يعنی ميخوای بگی از منطقيه مخابراتی من که جماران هستش مال شما
مزخرف تر هستش ! من که تا اقدام کردم بدون هيچ پيش شرطی با داشتن سند مالکيت
و کارت ملی خط برام پرت باز شد ، اينم بگم که اين مخابرات ما معروف هستش تو نداشتن
پرت حتی شاتل هم نميتونه اينجا پرت بذره ، اونوقت شما ميگی شرط داره !!
 

mhsnrah

Registered User
تاریخ عضویت
28 آگوست 2007
نوشته‌ها
340
لایک‌ها
41
محل سکونت
تهران
واقعا 128k نامحدود میده 10 تومن؟! :-؟ :-o
واسه راه اندازی و رانژه چی؟ پول نمیگیره؟
 

mehdidj

Registered User
تاریخ عضویت
4 ژوئن 2006
نوشته‌ها
1,190
لایک‌ها
14
محل سکونت
Iran
.رته می‌شود بین 40 تا 44 هزار تومان که مشترک هم می‌تواند مودم را از مراکز مخابراتی تهیه کند و هم می‌تواند با توجه به مودم مورد نظر مراکز آن را از بازار آزاد تهیه کند.
[/B]
25-02.jpg
[/SIZE]

آقا این سرعت ها که نوشتی که ارائه نمی شه

فقط 128 می دن فعلا
 

mahyar2020

کاربر فعال درآمد اینترنتی<br>فروشنده معتبر [<a tit
کاربر فعال
تاریخ عضویت
23 سپتامبر 2005
نوشته‌ها
749
لایک‌ها
1
محل سکونت
گیلان
خواستید کسی رو نفرین کنید بگید کارش گیر ادراه دولتی باشه!
 

majid.empire

Registered User
تاریخ عضویت
10 ژانویه 2009
نوشته‌ها
189
لایک‌ها
18
محل سکونت
آنجا که مرا منتظرند
سلام .
من امروز پا رو حرف خودم گذاشتم (به خودم گفته بودم من دیگه گ.. بخورم پامو تو مخابرات بزارم ) و رفتم مخابرات از مسوول امور مشترکین که حتی ظاهراً هم متشخص به نظر نمیرسید پرسیدم کجا میتونم درخواست ADSL بدم ایشون هم با کمال پررویی فرمودند که "ADSL به شرکت ها میدیم" :blink::blink::blink::blink: و تازه یه چیز دیگه فرمودند که واقعا منو به وجد آورد گفت که شمــــــا باید از شرکت ها بگیرید . یکی نیست بگه آخه آدم حسابی بلانسبت من خودم ...خلم شرکت ها رو ول کنم بیام از تو اینترنت بگیرم حتما یه مشکلی تو کارم هست دیگه . بهش گفتم خب شرکت ها میگن فیبر نوریه باز هم یه جواب دندان شکن دیگه تا حالا نشنیده بودم گفت که خب پس نمیشه یگه . ما هم خب با توجه به قانون مجازات اسلامی ادارات دولتی گفتیم الان به یارو یه چیزی بگیم میان شلاق میزنن و 50 تومنم جریممون میکنن . اومدم بیرون از هوای آزاد لذت بردم .
خلاصش اینکه آقا ADSL کلا چیز خاصیه که به درد ملت عادی نمیخوره .
----------
پ.ن : مرکز مخابرات مورد نظر من : پیروزی .
 

alianin

Registered User
تاریخ عضویت
12 دسامبر 2009
نوشته‌ها
65
لایک‌ها
0
مرکز مخابرات شهید توکلی هم فعلا فقط به قضات و هیئت علمیا میده :(
 

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
تاریخ عضویت
4 سپتامبر 2005
نوشته‌ها
3,465
لایک‌ها
325
سن
35
محل سکونت
با قيد وثيقه فعلا ازادم
امروز برای قبض میان دوره تلفن (جلل الخالق ) رففته بودم مخابرات منطقمون (شهید لطیفی)

در مورد adsl پرسیدم
گفت شما از کجا فهمیدی ما adsl میدیم ! امروز صبح بخش نامش اومده برای ما !!!!!
گفتم از تو نت خوندم ! نوشته بودن از 1 بهمن !
گفت صاحب سند +کارت شناسایی +اخرین قبض پرداختی رو میارین !!!! گفت فقط هم 128 میدیم !
گفتم برای سرعت بالاتر شرایط چیه ؟ به دانشجو یا با مجوز ثبت شرکت سرعت بالاتر میدید !
گفت نه ! اگه سرعت بالاتر میخواید باید کارتون خیلی حیاتی و مهم باشه ! مدارک دال بر حیاتی بودن کارتون رو میارید ما میفرستیم مدیر عامل بررسی کنه ! اگه ایشون موقعیت شما رو خاص اعلام کرد بهتون سرعت بالاتر میدیم !!!!

در کل اینکه مث اینکه یه سوراخ جدید پیدا کردن برای رشوه و پارتی بازی !!!!! همه چی دست رئیس منطقس!!!

پ.ن : خداییش برخورد مسئولین امور مشترکین مخابرات شهید لطیفی اینبار عالی بود !!!! خیلی خوب و مودب جواب همه وسال هام رو دادن !! خیلی خوشرو برخورد کردن !
 

lordpc

Registered User
تاریخ عضویت
28 آگوست 2008
نوشته‌ها
572
لایک‌ها
64
سلام .
من امروز پا رو حرف خودم گذاشتم (به خودم گفته بودم من دیگه گ.. بخورم پامو تو مخابرات بزارم ) و رفتم مخابرات از مسوول امور مشترکین که حتی ظاهراً هم متشخص به نظر نمیرسید پرسیدم کجا میتونم درخواست ADSL بدم ایشون هم با کمال پررویی فرمودند که "ADSL به شرکت ها میدیم" :blink::blink::blink::blink: و تازه یه چیز دیگه فرمودند که واقعا منو به وجد آورد گفت که شمــــــا باید از شرکت ها بگیرید . یکی نیست بگه آخه آدم حسابی بلانسبت من خودم ...خلم شرکت ها رو ول کنم بیام از تو اینترنت بگیرم حتما یه مشکلی تو کارم هست دیگه . بهش گفتم خب شرکت ها میگن فیبر نوریه باز هم یه جواب دندان شکن دیگه تا حالا نشنیده بودم گفت که خب پس نمیشه یگه . ما هم خب با توجه به قانون مجازات اسلامی ادارات دولتی گفتیم الان به یارو یه چیزی بگیم میان شلاق میزنن و 50 تومنم جریممون میکنن . اومدم بیرون از هوای آزاد لذت بردم .
خلاصش اینکه آقا ADSL کلا چیز خاصیه که به درد ملت عادی نمیخوره .
----------
پ.ن : مرکز مخابرات مورد نظر من : پیروزی .

بلا نسبت هر کاری دولت میکنه ری ده.
کافیه یه سر به قوانین سرویسدهنده های اینترنت در سایت سازمان تنظیم مقررات بزنین . تمام تبصره ها و بندهاش در تکریم دولت و حکومت هست و حتی یک بند هم در تکریم مشتری نداره.
 

mhsnrah

Registered User
تاریخ عضویت
28 آگوست 2007
نوشته‌ها
340
لایک‌ها
41
محل سکونت
تهران
به من هم گفتن به اشخاص عادی نمیدن، یه هیات علمی و خانواده شاهد میدن.
 

shervin_siemens

Registered User
تاریخ عضویت
2 مارس 2005
نوشته‌ها
64
لایک‌ها
0
محل سکونت
Téhéran
اینجا کسی هست از مخابرات شهید قدوسی adsl گرفته باشه؟ من یه هفته پیش رفتم مخابرات ثبت نام کردم اما هنوز خبری نشده !
 

IKEA

Registered User
تاریخ عضویت
25 آپریل 2005
نوشته‌ها
1,738
لایک‌ها
4
اینجا کسی هست از مخابرات شهید قدوسی adsl گرفته باشه؟ من یه هفته پیش رفتم مخابرات ثبت نام کردم اما هنوز خبری نشده !

سر کاریم مثل اینکه :D منم از 1 بهمن تا الان 8 بهمن منتظر ثابت شدن لینکم
1899 زنگ بزن ببین به شمام میگه شماره ADSL معتبر نیست؟:D من هی گفتم این مرکز خیلی بهش نمیاد ADSL بده ها :happy:
 

mak86

Registered User
تاریخ عضویت
10 جولای 2007
نوشته‌ها
41
لایک‌ها
0
سلام
کسی امتحان کرده ببینه تورنت و سایت های دانلود دیگه باز هستن یا سرعتشون رو آوردن پایین؟
مخابرات...نامحدود...اونم با این قیمت...مشکوکم مشکوکم به تو!
 

mehdidj

Registered User
تاریخ عضویت
4 ژوئن 2006
نوشته‌ها
1,190
لایک‌ها
14
محل سکونت
Iran
سلام .
من امروز پا رو حرف خودم گذاشتم (به خودم گفته بودم من دیگه گ.. بخورم پامو تو مخابرات بزارم ) و رفتم مخابرات از مسوول امور مشترکین که حتی ظاهراً هم متشخص به نظر نمیرسید پرسیدم کجا میتونم درخواست ADSL بدم ایشون هم با کمال پررویی فرمودند که "ADSL به شرکت ها میدیم" :blink::blink::blink::blink: و تازه یه چیز دیگه فرمودند که واقعا منو به وجد آورد گفت که شمــــــا باید از شرکت ها بگیرید . یکی نیست بگه آخه آدم حسابی بلانسبت من خودم ...خلم شرکت ها رو ول کنم بیام از تو اینترنت بگیرم حتما یه مشکلی تو کارم هست دیگه . بهش گفتم خب شرکت ها میگن فیبر نوریه باز هم یه جواب دندان شکن دیگه تا حالا نشنیده بودم گفت که خب پس نمیشه یگه . ما هم خب با توجه به قانون مجازات اسلامی ادارات دولتی گفتیم الان به یارو یه چیزی بگیم میان شلاق میزنن و 50 تومنم جریممون میکنن . اومدم بیرون از هوای آزاد لذت بردم .
خلاصش اینکه آقا ADSL کلا چیز خاصیه که به درد ملت عادی نمیخوره .
----------
پ.ن : مرکز مخابرات مورد نظر من : پیروزی .

دوست عزیز من پرسیدم رو فیبر نوری هم می دن فقط یه تبدیل لازم داره

پ ن : شما با مراجعه به مراکز دولتی چند نکته رو باید مورد توجه قرار بدین
....

ولش کن!
 
بالا