برگزیده های پرشین تولز

برنامه هفت (برنامه تخصصی تلویزیون ایران در رابطه با سینمای ایران)

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
برنامه نسبتا بهتر شده، در ضمن گفت از هفته آینده در مورد فیلمهای خارجی روی پرده هم صحبت میکنن. (چرا این قادری آخر فیلم "هیچ" را لو داد!؟)

راجع به پایان هیچ :

اونطوری که نشون دادن خب همه فکر کردن که یکتا مرده. یعنی هیچ فکر دیگه ای نمیشد کرد. اما داشتم مجله نسیم بیداری رو میخوندم که دیدم حسين مهكام (نويسنده) گفته :

همه می گویند یکتا خودکشی کرد. در جشنواره بیش تر منتقدها با دیدگاه های مثبت و منفی درباره خودکشی یکتا حرف می زدند. به نظر من, این ضعف فیلم است. من نمی توانم فیلم نامه مکتوب را به تماشاگر الصاق کنم. پس باید بگویم این ضعف فیلم نامه است که این سقط جنین,خودکشی دیده شده است.

اگر کسی فیلم رو ندیده متن بالا رو باز نکنه.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
این شد یه برنامه درست و حسابی تر. اون چی بود! انگار داشتن مجری و مهمان رو دنبال می کردن!
حسابی برای طلا و مس تبلیغ شد. ارتباط با کن هم میتونست مفیدتر باشه.
یه SMS هم زدم گفتم بابا انقدر پایان فیلمهارو تعریف نکنین!

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
آره این قسمت خوب بود

خوب حرف زدند با هم بعد از اون پشت صحنه دکتر من دیگه خاموشش کردم یعنی رسید به بخش اخبار خاموشش کردم

چقدر از این طلا و مس تعریف کردند و تقریبا کل قصه و تک تک جاهای قشنگش رو هم گفتند

mehrdad8512

Registered User
لایک‌ها
0
این هفته موضوع کمدی خوب بود ولی کاشکی مهمونای بهتری دعوت میکرد و زمان بحثشم کوتاه بود ولی به جواد رضویان خوب پیچید

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
این شد یه برنامه درست و حسابی تر. اون چی بود! انگار داشتن مجری و مهمان رو دنبال می کردن!
حسابی برای طلا و مس تبلیغ شد. ارتباط با کن هم میتونست مفیدتر باشه.
یه SMS هم زدم گفتم بابا انقدر پایان فیلمهارو تعریف نکنین!
موافقم با نظرت
آقا این تریلر(اگه درست بگم). دیدی برا فیلمهای خارجی میسازن؟
بنظر من اینا بیان با تهیه کننده و کارگردان فیلما صحبت کنن، اونا البته از خداشونه برا فروش و تبلیغ فیلم، بیان یه تریلر بسازن برای فیلمهاشون و بدن این برنامه که هنگام پرداختن به فیلمشون پخش بشه. این کار بشه حسابی جواب میده

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
تبلیغ می سازند کم و بیش ولی خوب دیده نمی شه یا پخش نمی شه

مثلا این برای دموکراسی تو روز روشنه

[nomedia="http://www.youtube.com/watch?v=rhH5a_oOSRU"]YouTube- ‫دموکراسی تو روز روشن‬‎[/nomedia]

آره اگه توی همچین برنامه ایی یا نه وسط اش بین تبلیغات چیپس و پفک هم پخش بشه خوبه

امشب هم کلا آخرش خنده دار شد با این دو تا مهمون اون یکی کلاه گذاشته بود کلش اون یکی هم تلفن اش دیلینگ زنگ خورد عنوان بحث رو هم زدند یه چیزی توی مایه های فحش و از این حرف ها ( ابتذال رو می گم ) رضویان می گفت من خانوادم می گند چرا فیلم مبتذل بازی می کنی

آره خدایی این چه اسمیه حالا خوبه نگفتند مستهجن

شفیعی جم که بنده خدا اصلا نمی دونست چی باید بگه کلا تایید کرد و یه چیزی اضافه کرد هی اون یکی هم می گفت من اصلا اینکار نیستم ازشون هم خوشم نمیاد به کل

خلاصه کلی خندیدم تنهایی عین دیوونه ها

ولی تا الان هی به نظرم کم کم دارند بهترش می کنند

Last edited:

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
موافقم با نظرت
آقا این تریلر(اگه درست بگم). دیدی برا فیلمهای خارجی میسازن؟
بنظر من اینا بیان با تهیه کننده و کارگردان فیلما صحبت کنن، اونا البته از خداشونه برا فروش و تبلیغ فیلم، بیان یه تریلر بسازن برای فیلمهاشون و بدن این برنامه که هنگام پرداختن به فیلمشون پخش بشه. این کار بشه حسابی جواب میده

همین تبلیغ های تلویزیونی و چیزهایی که قبل از شروع فیلم اصلی توی سالن سینما نشون میدن مثلا تریلر هست به سبک وطنی
001.gif
فقط چون سینمای اینجا هیچیش به آدمیزاد نرفته دیگه از ساخت تریلر حرفه ای و تبلیغ درست و حسابی هم خبری نیست.

Saeed_Airport

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام...دوستان این فیلم هایی که تازه اکران شه مثل طلا و مس رو روی نت میشه پیدا کرد...چون معمولا این فیلما به شهرستان نمیرسه...

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
فیلم ایرانی وقتی میاد روی نت که سی دی اش بیاد بیرون معمولا و اون موقع هم به نظر من بهتر هست که خریداری بشه چون قیمت اش چیزی نیست و از دانلودش به صرفه تر هست و به سینما هم ضربه ایی نمی زنه

mehrdad8512

Registered User
لایک‌ها
0
برنامه این هفته کلاً یه حرف حساب داشت که اونم عبدالرضا کاهانی زد:همه فیلم ها در ایران از ابتدای پیش تولید تا انتها، اکران و شرکت در جشنواره ها و... تحت نظارت و بررسی و سلیقه یک عده خاص قرار داره.

gigawarn

Registered User
لایک‌ها
25
خوشم اومد از فراستی واقعا آدم عجیبیه

خیلی کار درسته

ولی واقعا تمام حرفاش درسته من 100% قبولش دارم

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
برنامه خوبیه فقط امیدوارم جیرانی بتونه از عهده مجریگری خوب بر بیاد
باید ببینیم این برنامه می تونه نود سینمایی باشه یا نه
بخش تحلیل های امیر قادریش که جالب بود
آخر برنامه هم خوب بود فراستی راست می گفت الان خیلی فیلم های زرد و فیلم های موسوم به فیلم فارسی زیاد شده همشم به خاطر مجوز ندادن به فیلم هاییه که از ممیزی وزارت ارشاد رد نمیشن که باعث شده از اونور در واسه این فیلم ها باز بشه الان خیلی زیاد شدن این دست فیلم ها شاید نود درصد فیلم ها از این دست هستن
حسین فرح بخش هم حرف بی ربط میزد میگفت شما که داری به این فیلم ها میگی مبتذل داری به **** جمهوری اسلامی توهین می کنی!
تازه فکر می کرد ابتذال فقط ابتذال جنسی هست در حالی که فیلمی که به شعور مخاطب توهین کنه و بدون فیلنامه درست حسابی و بی محتوا باشه میشه مبتذل
هر چند که الانم به قول فراستی س*کس در فیلم ها هست منتها س*کس پنهان

Fearless

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
39
من برای اولین بار به طور کامل امشب برنامشو دیدم. فراستی رو آورده بودن فیلم طنز نقد کنه!!
tgdujsl8oy04ghbz3ah.gif

جلسه نقد فیلم ازدواج در وقت اضافه به کارگردانی سعید سهیلی بود.
سعید سهیلی که حرف بی ربط زد اول برنامه برگشت گفت به فراستی شما تو همه کانالها هستی، هر طرف رو بزنی نقدای فراستی هست. اینکه حرف بیخودی بود.
من با اینکه زیاد با فراستی حال نمیکنم اما حرفای امشبش رو واقعا قبول دارم. این کارگردانا واقعا تو گردابی افتادن که بهشون تحمیل شده و خواسته یا ناخواسته دارن شعور مخاطبین رو زیر سوال میبرن. جیرانی و فراستی جفتشون میگفتن آقا این فیلمی که ساختی نه کمدی بود، نه داستان داشت و نه اصلا فیلم بود، بعد سهیلی میگفت شما کلا کمدی خوشتون نمیاد چرا میاین کمدی میبینین؟
tgdujsl8oy04ghbz3ah.gif

سهیلی میگفت بهترین مواد اولیه رو بدین دست بهترین آشپز بعد بهترین قرمه سبزی رو براتون درست میکنه، حالا اینو بدین به یه نفر که قرمه سبزی دوست نداره خب خوشش نمیاد.
tgdujsl8oy04ghbz3ah.gif

فراستی بهش میگفت آقا جان هدفت از ساخت این فیلم چی بود؟ من که ندیدم تو سالن کسی بخنده. سهیلی میگفت من هدفم خندوندن مردم نیست، بلکه ایجاد شعف و شادی در مردم ه. من نمیخوام مردمو قلقلک بدم!
tgdujsl8oy04ghbz3ah.gif
فراستی میگفت شما کمدی رو هم زیر سوال بردی با این سکانسهای مبتذلت. سهیلی: شما اصلا تعریف مبتذل رو نمیدونی چیه! (کلا جالب بود. اینجوری پیش بره باحال میشه)
ولی حق با فراستی بود به نظرم. سینمای ایران وارد یه باتلاق عمیق شده و همینجوری داره فرو میره تو لجن. مردم بدبخت و زبون بسته هم مجبورن این چرندیات کارگردانا رو ببینن. البته مردم مجبور نیستن. مثل ما بشینن خونشون و دی وی دی های باحال ببینند.
tgdujsl8oy04ghbz3ah.gif
من که خیلی وقت ه با سینما قطع رابطه کردم.
یه چیز دیگه که خیلی سرش خندیدم: سهیلی میگفت یه نفر بهم زنگ زد گفت این فیلم چهار چنگولیت رو یه دکتر بهم پیشنهاد کرده ببینم تا از افسردگی خلاص شم. برگشت به فراستی گفت شما باید اینو ده بار ببینی! (لووول!!) فراستی هم در جوابش گفت: من یه دفعه هم نمیبینمش!!!
5nk32uknm4g181hjglc.gif

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
آره منم دیدم جالب بود...

مخصوصا اون قسمت هلو!

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
چه ساعتیه برنامه؟

تکرارش کیه؟

rasoooli

Registered User
لایک‌ها
325
من برای اولین بار به طور کامل امشب برنامشو دیدم. فراستی رو آورده بودن فیلم طنز نقد کنه!!
tgdujsl8oy04ghbz3ah.gif

سعید سهیلی که حرف بی ربط زد اول برنامه برگشت گفت به فراستی شما تو همه کانالها هستی، هر طرف رو بزنی نقدای فراستی هست. اینکه حرف بیخودی بود.
من با اینکه زیاد با فراستی حال نمیکنم اما حرفای امشبش رو واقعا قبول دارم. این کارگردانا واقعا تو گردابی افتادن که بهشون تحمیل شده و خواسته یا ناخواسته دارن شعور مخاطبین رو زیر سوال میبرن. جیرانی و فراستی جفتشون میگفتن آقا این فیلمی که ساختی نه کمدی بود، نه داستان داشت و نه اصلا فیلم بود، بعد سهیلی میگفت شما کلا کمدی خوشتون نمیاد چرا میاین کمدی میبینین؟
tgdujsl8oy04ghbz3ah.gif

سهیلی میگفت بهترین مواد اولیه رو بدین دست بهترین آشپز بعد بهترین قرمه سبزی رو براتون درست میکنه، حالا اینو بدین به یه نفر که قرمه سبزی دوست نداره خب خوشش نمیاد.
tgdujsl8oy04ghbz3ah.gif

فراستی بهش میگفت آقا جان هدفت از ساخت این فیلم چی بود؟ من که ندیدم تو سالن کسی بخنده. سهیلی میگفت من هدفم خندوندن مردم نیست، بلکه ایجاد شعف و شادی در مردم ه. من نمیخوام مردمو قلقلک بدم!
tgdujsl8oy04ghbz3ah.gif
فراستی میگفت شما کمدی رو هم زیر سوال بردی با این سکانسهای مبتذلت. سهیلی: شما اصلا تعریف مبتذل رو نمیدونی چیه! (کلا جالب بود. اینجوری پیش بره باحال میشه)
ولی حق با فراستی بود به نظرم. سینمای ایران وارد یه باتلاق عمیق شده و همینجوری داره فرو میره تو لجن. مردم بدبخت و زبون بسته هم مجبورن این چرندیات کارگردانا رو ببینن. البته مردم مجبور نیستن. مثل ما بشینن خونشون و دی وی دی های باحال ببینند.
tgdujsl8oy04ghbz3ah.gif
من که خیلی وقت ه با سینما قطع رابطه کردم.
یه چیز دیگه که خیلی سرش خندیدم: سهیلی میگفت یه نفر بهم زنگ زد گفت این فیلم چهار چنگولیت رو یه دکتر بهم پیشنهاد کرده ببینم تا از افسردگی خلاص شم. برگشت به فراستی گفت شما باید اینو ده بار ببینی! (لووول!!) فراستی هم در جوابش گفت: من یه دفعه هم نمیبینمش!!!
5nk32uknm4g181hjglc.gif

سلام

منم دیشب برنامه رو کامل دیدم .

برنامه همینطور پیش بره خیلی خوب میشه .

حرفهای شما همون حرفای من هم هست .

با تشکر

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
با اینکه فراستی دیدگاه هایش در مورد فیلم های جشنواره ای جالب نیست ولی کوبیدن صریح فیلم های بی سروته واقعا سخیف _اصطلاح ایشان در مورد فیلمفارسی- کاملا درست است.من چارچنگولی را تا نیمه فیلم تحمل کردم و این ازدواج... هم تو همین مایه های آبکی باید باشه. گرچه فراستی منتقد رسمی تلویزیون شده ولی از نظریاتش خوشم میاد.
سهیلی همون فیلم مردی شبیه بارانش هم مزخرف بود و در مورد فیلمش دفاعش جاده خاکی رفتن بود.

hesamsh

Registered User
لایک‌ها
0
ولی سینمای ما چه بیچاره شده که میان میشین 3 تا آدم گنده!!! در مورد چارچنگولی و از این مزخرفات صحبت می کنن و فیلمی که اصلا نیازی به نقد نداره رو نقد می کنن! یعنی فیلم دیگه ای پیدا نمی شه که بشه نقدش کرد؟

Constantine.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برنامه خوبیه
با اینکه خیلی ها خیلی چیزا رو قبول ندارن ولی من یه چیز می گم

واقعا فیلمهای ما البته بعضی هاشون واقعا افتضاح هست من وقتی تنها میشینم یه فیلم رو میبینم از خودم خجالت می کشم از بس فیلم چرت و پرت و به قولی همون فیلم فارسی هست

البته نباید منکر اینم بشیم هالیوودم فیلم امریکایی داره!!!!

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37

سعید سهیلی یک آدم کم شعوری هست که دومی نداره.
مصاحبه اش با همشهری جوان برای حدود یک سال پیش (فکر می کنم) رو که آدم میبینه پیش خودش میگه بابا این دیگه کیه!

بالا