برگزیده های پرشین تولز

برنامه هفت (برنامه تخصصی تلویزیون ایران در رابطه با سینمای ایران)

kianmehr66

Guest
لایک‌ها
2
:)در مورد برنامه ۷ باید بگم که هم فکر بوجود آمدن و پخش شدنش خوب بود ولی نوع برنامه ای که الان می بینیم خوب نیست و اشکالات زیاد داره. اولین مشکلش آقای جیرانیه. من ایشون ر به عنوان یک کارگردان خوب و کسی که اطلاعات سینمایی فوق العاده ای داره قبول دارم اما فریدون جیرانی هم مجری گری بلد نیست منظورم اینه که فن بیان نداره هم بسیار محتاطه و خیلی با فردوسی پور سینما شدن فاصله داره. به نظرم اگه شخصی مثل فرزاد حسنی یا علی معلم مجری بشند بهتره. البته برنامه ۹۰ هم اون اولها همین مشکلات داشت و رفته رفته بهتر شد و فردوسی پور هم بالغ شد اما این پروسه دیگه از سن آقای جیرانی گذشته.:)
مشکل بعدی برنامه منتقد محترمشه یعنی آقای فراستی. اول بگم که اعتقادات ایشون ر کاملا قبول دارم مخصوصا تقابلشون با فیلم های مبتذل ایرانی اما اینکه برنامه فقط یه منتقد داره و اون هم آقای فراستیه داره تمام قشر سینمایی کشور ر به این برنامه بدبین می کنه و انتقادات زیاد شده. بهتره برنامه چند منتقد داشته باشه.:cool:
مشکل دیگر برنامه بچث جذاب و خوش ساخت بودنش. متاسفانه برنامه خسته کننده است. قسمت های مختلف درست کنار هم چیده نشدند. بعضی بخش ها ر باید حذف کرد و برخی ر اضافه. از عوامل موفقیت برنامه ۹۰ هم همینه. بخش هایی داره که دائما مخاطب ر درگیر می کنه که پای تلویزیون بشینه و کاملا متنوعه. تیزرها و نماهنگهای قشنگی هم میده. اخیرا در برنامه ۷ هم بخشی اومده که با سوپر استارهای سینما از قبیل حامد بهداد و امین حیایی مصاحبه میکنه. این برنامه پتانسیل بیشتر شدن این بخش ها ر داره چون هر چقدر تو فوتبال حاشیه هست تو سینمای ایران هم هست و جای بحث کردنش تو همین برنامه است. مسائلی مثل پول های کلان بازیگرها، حواشی زندگیشون و سایر اتفاقات سینمای ایران. ۹۰ با اینجور چیزا بین مردم جا افتاد.:D
خلاصه برنامه باید بهتر از این بشه. راستی ساعت و روز پخشش هم عجیبه. تا حالا برنامه ای ر ندیده بودم که ۴ بار ساعت پخشش عوض بشه. امیدوارم دیگه این اتفاق نیفته و همین ۵شنبه ها بمونه. چون این تغییرات خودش دافعه است و برنامه ر جا نمیندازه. به هر حال پخش چنین برنامه ای اتفاق خوبی است در تلویزیون ایران. متشکرم:):):)

kianmehr66

Guest
لایک‌ها
2
خیلی جالبه البته جالب نیست فاجعه است. دوباره روز و ساعت برنامه هفت تغییر کرد. این بار پنجمه که این اتفاق می افته اون هم فقط در طول چند ماه از پخش این برنامه درحالی که برنامه ۹۰ در طول ۱۲ سال پخش از تلویزیون فقط یک بار زمان پخشش عوض شده!!!!!!!!!!!:(

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
من گفتم این برنامه بچه سرراهیه . دیشب باز جدال فراستی با اینبار جهانگیری و باباییان کارگردان و تهیه کننده افراطیهاجدل داشت. جالب اینجاست که با اینکه فراستی از کمتر فیلمی تعریف میکنه و این فیلم رو هم حسابی کوبید ولی جایی من نقد سراسر تعریف و تمجیدشو از اخراجیهای 1 دیدم که با توجه به سلیقه ایشون جای تعجب داشت.

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
آره من هم شنیدم که فراستی از اخراجیها تعریف کرده میگه این فیلم برخلاف خیلی از فیلمهای چند سال اخیر دیالوگ داره.
آخه یکی نیست بگه اس ام اس و جک تعریف کردن و شعار دادن هم دیگه دیالوگ به حساب میاد.
........................................
این برنامه هم مثل بقیه برنامه های سیما داره سر مردم رو کلاه میزاره ... اینا خودشون هم میدونن که مشکل از کجاست و بیخودی دارن وقت مردم رو تلف میکنن. مثلا جیرانی میگه چرا سینمای حوزه هنری ماه رمضان فیلم نشون نمیده ؟ یا نمیدونه یا خودش زده به ندونستن که علما اعتراض کردن که ماه رمضان موقع عبادت و خودسازیه نه فیلم دیدن
من که کلا امیدم رو از این سینمای ایران قطع کردم ، تا وقتی چند تا ریشوی متقلب که اصلا تو عمرشون نه فیلم دیدن و نه موسیقی گوش دادن میشن سردمدار هنر این مملکت دیگه از سینما و موسیقی مملکت نمیشه انتظار زیادی داشت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعلی ،رییس سابق دانشگاه پیام نور بوده (این دو تا چه ربطی به هم دارن الله اعلم) دیگه خودتون عمق فاجعه رو حساب کنید

nima1111

Registered User
لایک‌ها
15
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
اقا اون چي بود ديشب ميگفتن تو سينما فيلم خارجي اكران بشه!!!!
اخه كسي احمقه بره سينما انجلينا جوليو با چادر ببينه!!!
اخه ديديد كه فيلمها رو تو تلويزيون جديدا اينطوري سانسور ميكنن با دستگاههاي جديد....

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
اقا اون چي بود ديشب ميگفتن تو سينما فيلم خارجي اكران بشه!!!!
اخه كسي احمقه بره سينما انجلينا جوليو با چادر ببينه!!!

اختیار دارین,
من الان دارم از سینما فرهنگ میام. فیلم El Orfanato که زبانش حتی انگلیسی هم نیست رو ساعت 1:30 (بامداد!) نشون میدن. باید بگم شانس هم اوریم که جا گیرمون اومد! من که چند سالی بود فرهنگ رو انقدر شلوغ ندیده بودم.

کلا 11-12 فیلم (مثل کیل بیل,Insomnia,پیشگویی های مرد بیدی,Grudge,بچه های جاسوس,Lucky Number Slevin,ترمیناتور 3,The Others و ...) رو اونجا دیدم و به نظرم کمترین میزان سانسور رو داشتن. به هر حال باید شرایط رو هم در نظر گرفت. معمولا سعی می کنن کمترین حذف داستانی رو داشته باشن.

kahamidka

Registered User
لایک‌ها
5
چه عجب دیشب آقای فراستی از یه فیلم(صبح روز هفتم) تعریف کرد!:eek:
فکر کنم انتقادات هفته ی پیش تاثیر داشته.

kianmehr66

Guest
لایک‌ها
2
امشب امیر قادری منتقد داشت درمورد فیلم فوق العاده ضعیف یه جیب پر پول حرف میزد و میگفت که این فیلم چقدر اسف باره که یهو جیرانی پرید وسط حرفش و بهش گفت اینجوری نگو. قادری هم خیلی ناراحت شد
پیدا بود جیرانی ترسید

kianmehr66

Guest
لایک‌ها
2
آره این حالت تدبیر حکیمانه و توصیه های پدرانه جیرانی خیلی رو اعصابه! خیلی رعایت همه رو می کنه که ناراحت نشن! گور باباش ناراحت شد! حقشه با این مزخرف ساختنش! الآن شما یکی تو بازار جنس بنجل بفروشه بهتون بر نمی خوره؟ تازه این که بدتره، کالای فرهنگی که روی بچه ها تأثیر می ذاره، سلیقه ها رو نابود می کنه، بعدم شستشوی مغزی می ده این جوونا رو که حتی جنس خرابو جنس باکیفیت فرض می کنن و فیلم های خوبو خسته کننده و اعصاب خورد کن و بد!

واقعا قصد مرزبندی ندارم، خودم سینمای میانه رو می پسندم، ولی یه سری کارگردانا می تونن فیلم بسازن، اصلاً فیلم بد نباشه که ارزش فیلم خوب معلوم نمیشه، ولی نباید اینقدر حمایت ازشون بشه ، نباید ملاحظه شونو کنن، نباید احترامشونو نگه دارن چون در درجه ی اول اونا بودن که احترام بیننده ی ایرانی رو نگه نداشتن ! هر چند بازم ما می گیم به اینا ربطی نداره، تقصیر این مملکت کوفتیه توش فیلم خوب و باکیفیت حتی شده خارجی هم اکران نمیشه که مردم چارتا چیز خوب ببینن سلیقه شون بالا بره! بازم میگم جیرانی صد سال دیگه هم نمی تونه فردوسی پور سینما باشه.

خود قادری باید بشینه پشت صندلی مجری، که فکر کنم قصد امیر خان هم از پیوستن به این برنامه مزخرف همین باشه! می خواد کم کم خودشو مطرح کنه تا لایق اون صندلی بشه... (هر چند همین حالاشم با اون نقدایی که تو فیلم و دنیای تصویر ازش خوندیم لایقش هست! حداقل اینقدر لیاقت داره که جیرانی بذاره حرفشو تموم کنه و نپره وسط حرفش که مبادا یه وقت به کارگردان درجه چندم سینمای بیمار ایران بر بخوره!ولی خب جیرانی خیالش قرصه هر چی بشه این فراستی ریشوی اخراجی ها پسندو هر هفته سردر بخش نقدش خواهد داشت! تحت هر شرایطی!!! این ول کن معامله نیست مطمئن باشین!)

آقا دمت گرم عجب پیشنهادی دادی. اینکه امیر قادری بیاد مجری برنامه بشه. واقعا خوراکشه. این جیرانی هم بدترین شغلی که میتونه کار کنه همین مجریگریه. واقعا اسف بار اجرا میکنه. یعنی یه ذره فن بیان نداره. صداشم که به زور فهمیده میشه. به نظر من فرزاد حسنی و علی معلم هم میتونند مجری برنامه بشند چون هم اطلاعات سینماییشون عالینه هم فن بیان دارند.

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
لکنت جیرانی موقع انتقاد از به اصطلاح فیلم یه جیب پر پول خیلی مسخره و خنده دار بود.این فیلم که به هر حال فروشش رو می کنه اگه نشه تو صداوسیما از ابتذال فرهنگی انتقاد کرد پس کجا باید اینکارو انجام داد. خود تلویزیون در رواج فیلم و سریالهای سطحی مقصر درجه یکه.آقای جیرانی بگذار یه عده هم از دستت ناراحت بشن کسایی مثل قدرت ا... صلح میرزایی که هرچی بسازن از فیلمفارسیها هم بدتره . امیر پوریا هیچ وقت نمی تونه جای جیرانی رو بگیره چون صراحت لهجه اش ترکش های زیادی داره + مورد تایید مسئولان سازمان و شبکه نیست.

kianmehr66

Guest
لایک‌ها
2
لکنت جیرانی موقع انتقاد از به اصطلاح فیلم یه جیب پر پول خیلی مسخره و خنده دار بود.این فیلم که به هر حال فروشش رو می کنه اگه نشه تو صداوسیما از ابتذال فرهنگی انتقاد کرد پس کجا باید اینکارو انجام داد. خود تلویزیون در رواج فیلم و سریالهای سطحی مقصر درجه یکه.آقای جیرانی بگذار یه عده هم از دستت ناراحت بشن کسایی مثل قدرت ا... صلح میرزایی که هرچی بسازن از فیلمفارسیها هم بدتره . امیر پوریا هیچ وقت نمی تونه جای جیرانی رو بگیره چون صراحت لهجه اش ترکش های زیادی داره + مورد تایید مسئولان سازمان و شبکه نیست.

lمن امیر پوریا ر نگفتم امیر قادری ر گفتم. قادری یه کمی تعادلش بیشتر و مثل فردوسی پور منطقی و عاقله

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094

lمن امیر پوریا ر نگفتم امیر قادری ر گفتم. قادری یه کمی تعادلش بیشتر و مثل فردوسی پور منطقی و عاقله

درسته. امیر قادری.من همیشه ایندو رو باهم قاطی میکنم. دی

yalda.h

Registered User
لایک‌ها
168
بابا چه حوصله ای دارید میشینید این برنامه هارو میبینید.یارو یه پولی میگیره که از چارتا فیلم که کارگرداناشون آشناس تعریف کنه:دییی
جناب کیانمهر
همین چند تا پست بالا گفته بودید که فرزاد حسنی مجری این برنامه بشه..چون حال نداشتم کوت نکردم.:دی
تلوزیون هر چی آدم قدرتمند و پر طرفداره رو انداخت بیرون .از جمله ایشون.من یکی که چشمم آب نمیخوره این حالا حالا بیاد تلوزیون.هر چقدر هم بد بود،به هر حال طرفدار داشت و مخاطب جذب می کرد.

kianmehr66

Guest
لایک‌ها
2
بابا چه حوصله ای دارید میشینید این برنامه هارو میبینید.یارو یه پولی میگیره که از چارتا فیلم که کارگرداناشون آشناس تعریف کنه:دییی
جناب کیانمهر
همین چند تا پست بالا گفته بودید که فرزاد حسنی مجری این برنامه بشه..چون حال نداشتم کوت نکردم.:دی
تلوزیون هر چی آدم قدرتمند و پر طرفداره رو انداخت بیرون .از جمله ایشون.من یکی که چشمم آب نمیخوره این حالا حالا بیاد تلوزیون.هر چقدر هم بد بود،به هر حال طرفدار داشت و مخاطب جذب می کرد.

راست می گی به خدا این برنامه ها ارزش دیدن نداره ولی چیکار کنم عاشق سینما هستم نمی تونم نگاه نکنم

من برام فرق نمیکنه فرزاد حسنی یا امیر قادری مجری باشه. کلا جیرانی نباشه.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
در برنامه قبلی حرفی از نماینده ایران در اسکار 83 ام هم زدن؟

مرسی

POORYA_L

Registered User
لایک‌ها
7
در برنامه قبلی حرفی از نماینده ایران در اسکار 83 ام هم زدن؟

مرسی

اينجا را ديدی؟
http://www.cinemaema.com/module-pagesetter-viewpub-tid-26-pid-3801.html

من بدرود بغداد را در جشنواره ديدم فيلم خيلی خوبی بود.از استاندارد های سينمای ايران که خيلی بالاتر بود.
يک نکته جالب هم بگم بعد از تموم شدن فيلم دکتر صدر و جواد طوسی که در سينما آزادی بودند به مهدی نادری برای ساخت چنين فيلمی تبريک گفتند.
اميدوارم بين گزينه های فعلی همين انتخاب بشه چون اون دو تا که فاجعه هستند :f34r:

kianmehr66

Guest
لایک‌ها
2
والا قرار بود بین این فیلم ها یکی بره اسکار:
به رنگ ارغوان (ابراهیم حاتمی کیا)
بیداری رویاها (محمدعلی باشه آهنگر)
تنها دو بار زندگی می کنیم (بهنام بهزادی)
حیران (شالیزه عارف پور)
شاعر زباله ها (محمد احمدی)
شبانه (کیوان علیمحمدی، امید بنکدار)
صبح روز هفتم (مسعود اطیابی)
صداها (فرزاد موتمن)
طلا و مس (همایون اسعدیان)
طهران تهران (داریوش مهرجویی، مهدی کرم پور)
عیار 14 (پرویز شهبازی)
هفت دقیقه تا پاییز (علیرضا امینی)
هیچ (عبدالرضا کاهانی)
چهل سالگی (علیرضا رئیسیان)
کیفر (حسن فتحی)

از بین اینها من تنها دو بار... و طلا و مس و هیچ و هفت دقیقه تا پاییز ر پسندیدم.

از این چهار مورد هم خیلی سخته یکی ر انتخاب کنم اما فکر کنم هیچ بهترینش باشه

medil0ne

Registered User
لایک‌ها
75
عیار ۱۴ واقعا ضعیف بود واقعا ضعیف بود
خدایی ضعیف بود
===
پ ن:چند وقت شده اصلا ندیدم این هفت رو ،دوست دارم ببینم ولی نمیدونم اصلا یادم نمیمونه!

DVD_16X

Registered User
لایک‌ها
35
هفته پیش یه بخش داشت در مورد فلیمها اکران شده صحبت میکرد جیرانی با یه پسره بود
پسره خوب رید به همه فیلمها مخصوصا فیلم جواد رضویان که فکر کرده لوده بازی هم میشه طنز

بالا