برگزیده های پرشین تولز

برنامه هفت (برنامه تخصصی تلویزیون ایران در رابطه با سینمای ایران)

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
شورای تهيه‌كنندگان"هفت"را تحریم کردند

فارس نوشت:

شورايعالي تهيه‌كنندگان سينماي ايران طي نامه‌اي اعلام كرد كه از همراهي و همكاري با «برنامه هفت» خودداري مي‌كند.

به گزارش شورايعالي تهيه‌كنندگان سينماي ايران، صداوسيماي جمهوري اسلامي در ساليان پس از انقلاب اسلامي هميشه و بالاخص در زمان رياست ضرغامي ياور و پشتيبان آثار ارزشمند اين سينما بوده كه جاي تقدير تشكر دارد. وليكن چند ماهي است كه برنامه‌اي اختصاصي براي سينماي ايران به نام هفت علي‌رغم همه اميدها و آرزوهايي كه بدان بسته شده بود تا يار خاطري براي اين سينما باشد، با شيوه و روشي كه در پيش گرفته اين مولود شايسته فرهنگ و هنر كشور را زير شديدترين حملات و هجمه‌هاي غير معقول و نامنصفانه قرار داده است.

رفتار توهين‌آميز توأم با تحقير فيلم‌هاي ايراني، نمايش دردناك چهره‌هاي سرشناس سينما، به سخره گرفتن دفاع فيلمسازان از آثارشان، كوبيدن چماق سينماي فربه از زر و زور و تزوير سينماي آمريكا بر پيكر نحيف سينماي ايران، اعواج آشكار برنامه هفت را كه در نگاه اول حتي با سياست‌هاي صداوسيما همخواني ندارد، سينماگران كشور را به حد نگران ساخته است.

«برنامه هفت» كه بنا بوده «برنامه نود» سينما باشد، متوجه اين نكته بنياني نيست كه فرهنگ و هنر با ورزش دو مقوله متفاوت است. اگر پرداختن به حاشيه‌ها و ايجاد حاشيه‌ها در ورزش جذابيت دارد، در سينما به مثابه سم مهلكي است كه سينماي ياران را به ورطه خطرناكي سوق خواهد داد كه با هيچ تدبير و درايتي همخواني ندارد. برخورد ژورناليستي و سطحي گردانندگان اين برنامه با مقوله‌اي به غايت عميق و فرهنگي همچون سينما نشان از عدم اشراف آنها به اين حوزه پيچيده و دشوار مي‌كند. نارضايتي جمعي از سينماگران كه بعد از همكاري و حضور در اين برنامه آزرده خاطر از رفتار و گفتار تحقيرآميز، اين روزها در محافل سينمايي و حتي رسانه‌ها بازتاب زيادي داشته است.

لذا شورايعالي تهيه‌كنندگان سينماي ايران در راستاي وظايف ذاتي خود در حراست و حفاظت از كيان سينماي ايران اعلام مي‌نمايد از همراهي و همكاري با «برنامه هفت» خوددداري نموده از هنرمندان نجيب و ارزشمند سينماي ايران نيز مي‌خواهد كه از همراهي و حضور در اين برنامه تا اصلاح سياست‌ها و روش‌هاي جاري آن خودداري نمايند.

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
امين تارخ، دست مريزاد...

واکنش رخشان بني اعتماد به پخش گفت‌ و‌ گوی فریماه فرجامی در برنامه «هفت»
articles_1193.jpg

پخش مصاحبه فريماه فرجامي در برنامه سينمايي «هفت» واكنش رخشان بني اعتماد را به همراه داشت و این کارگردان مطرح سینمای کشورمان، با نوشتن يادداشتي خطاب به امین تارخ، با عنوان «امين تارخ، دست مريزاد» از وی بابت مواضع اش در مقابل بخش مصاحبه فریماه فرجامی از تلویزیون، تشکر کرد.

متن کامل يادداشت رخشان بني اعتماد به شرح زیر است:

سحرگاه شنبه است. برنامه هفت هنوز ادامه دارد ... از ساعتي پيش در برنامه هفت، شخصيت به يادماندني آثار با ارزشي از سينماي ما را به سخره گرفتند. آفاق «نرگس» را ...

آفاق مرا که آفاق فريدون جيراني هم هست آن چنان نشان دادند که مي‌دانستم و نمي‌خواستم ديگران ببينند . همان طور که تو گفتي و هنوز هم که اين برنامه ادامه دارد باز هم داري مي‌گويي...

امين تارخ، دست مريزاد...

ترا ستايش مي‌کنم بي‌تعارف براي همين دقايق که با درايت و تيزهوشي و درک موقعيت‌ات که خشم خانواده کوچک سينمايي ما را، من و باران و جهان را که بي‌ترديد حال مشابه خانواده بزرگ سينماست، جواب گفتي...

امين تارخ، دست مريزاد...

راستي چه نگاه و هدفي پس نمايش از دست رفتن بازيگراني چون پورعرب و فرجامي است؟

به چه حقي دهل ترحم‌ پذيري بر خانواده سينما را بر آنتن رسانه مي‌کوبند؛ در حالي که خانواده سينماي ايران در برابر فشارهاي همه‌جانبه و دست خالي مانده از حقوق طبيعي خود، فقط به همت اهالي‌اش صورت به سيلي سرخ مي‌کند؟!

امين تارخ، دست مريزاد...

اگر تو امشب نمي‌گفتي، من جوابي براي بارانم، که نگاه به نسل مقصر ما در سرخوردگي شرايط حاضر دارد، نداشتم.

امين تارخ، دست مريزاد...

مي‌توانستي از هراس پخش امواج مستقيم بهراسي و سکوت کني؛ مي‌توانستي از هذيان حرف‌هاي فريماه عصبي شوي و پاسخ را به جواب‌گويي‌هاي شخصي محدود کني، ولي گفتي آن گونه که يک هنرمند انسان، که جسارت و دل به دريا زدن در لحظه تصميم، مشخصه بودن است، گفتي آن چه را که بايد مي‌گفتي ...

امين تارخ، دست مريزاد...

ساعت دو ونيم صبح شنبه 9 بهمن 1389

رخشان بني اعتماد

جمله‌اي ديگر: برنامه هفت را جمعه شب از نيمه ديدم و هنوز از شوک آن بيرون نيامده درباره بخش اول برنامه، گفتگو و گزارش درباره مجمع عمومي کانون کارگردان ها شنيدم . از ساعتي پيش کپي کامل برنامه پيش رويم است؛ ترديد دارم که بشود تحمل کرد، نظاره نزول‌شان شخصيت حرفه‌اي و رسانه‌اي را تا به اين حد...

يکشنبه 10 بهمن​

worship_u

Registered User
لایک‌ها
195
امين تارخ، دست مريزاد...

articles_1193.jpg

پخش مصاحبه فريماه فرجامي در برنامه سينمايي «هفت» واكنش رخشان بني اعتماد را به همراه داشت و این کارگردان مطرح سینمای کشورمان، با نوشتن يادداشتي خطاب به امین تارخ، با عنوان «امين تارخ، دست مريزاد» از وی بابت مواضع اش در مقابل بخش مصاحبه فریماه فرجامی از تلویزیون، تشکر کرد.

سحرگاه شنبه است. برنامه هفت هنوز ادامه دارد ... از ساعتي پيش در برنامه هفت، شخصيت به يادماندني آثار با ارزشي از سينماي ما را به سخره گرفتند. آفاق «نرگس» را ...

آفاق مرا که آفاق فريدون جيراني هم هست آن چنان نشان دادند که مي‌دانستم و نمي‌خواستم ديگران ببينند . همان طور که تو گفتي و هنوز هم که اين برنامه ادامه دارد باز هم داري مي‌گويي...

امين تارخ، دست مريزاد...

ترا ستايش مي‌کنم بي‌تعارف براي همين دقايق که با درايت و تيزهوشي و درک موقعيت‌ات که خشم خانواده کوچک سينمايي ما را، من و باران و جهان را که بي‌ترديد حال مشابه خانواده بزرگ سينماست، جواب گفتي...

امين تارخ، دست مريزاد...

به چه حقي دهل ترحم‌ پذيري بر خانواده سينما را بر آنتن رسانه مي‌کوبند؛ در حالي که خانواده سينماي ايران در برابر فشارهاي همه‌جانبه و دست خالي مانده از حقوق طبيعي خود، فقط به همت اهالي‌اش صورت به سيلي سرخ مي‌کند؟!

امين تارخ، دست مريزاد...

اگر تو امشب نمي‌گفتي، من جوابي براي بارانم، که نگاه به نسل مقصر ما در سرخوردگي شرايط حاضر دارد، نداشتم.

امين تارخ، دست مريزاد...

مي‌توانستي از هراس پخش امواج مستقيم بهراسي و سکوت کني؛ مي‌توانستي از هذيان حرف‌هاي فريماه عصبي شوي و پاسخ را به جواب‌گويي‌هاي شخصي محدود کني، ولي گفتي آن گونه که يک هنرمند انسان، که جسارت و دل به دريا زدن در لحظه تصميم، مشخصه بودن است، گفتي آن چه را که بايد مي‌گفتي ...

امين تارخ، دست مريزاد...

رخشان بني اعتماد

جمله‌اي ديگر: برنامه هفت را جمعه شب از نيمه ديدم و هنوز از شوک آن بيرون نيامده درباره بخش اول برنامه، گفتگو و گزارش درباره مجمع عمومي کانون کارگردان ها شنيدم . از ساعتي پيش کپي کامل برنامه پيش رويم است؛ ترديد دارم که بشود تحمل کرد، نظاره نزول‌شان شخصيت حرفه‌اي و رسانه‌اي را تا به اين حد...

يکشنبه 10 بهمن​
به نظر من خیلی هم کار خوبی کردن که پخش کردن
دلایل تارخ هم اصلا به دلم ننشست

faryadi

Registered User
لایک‌ها
0
امين تارخ، دست مريزاد...

articles_1193.jpg

امين تارخ، دست مريزاد...

امين تارخ، دست مريزاد...

امين تارخ، دست مريزاد...

امين تارخ، دست مريزاد...

امين تارخ، دست مريزاد...

رخشان بني اعتماد

يکشنبه 10 بهمن​
سلام
اصلا با نوشته بنی اعتماد موافق نیستم
این که یه بازیگر پس از سالها بیماری و دوری از سینما توی یک برنامه حرف دلش را بزنه چه اشکالی داره؟

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
من به داشتن همچین برنامه ای افتخار میکنم!

وقتی یک مجری به سینماگر (جیرانی) با یک تحلیل گر مهم تلویزیون (نادر طالب‌زاده) که کلی عنوان هم داره برای خودش اسکار رو تحلیل میکنند آدم واقعآ لذت میبره.

واقعآ من به این همه اطلاعات تحلیل گران خودمون افتخار میکنم ، وقتی در مورد اسکار گرفتن یا نگرفتن یکی از معروف ترین کارگردانهای کل تاریخ سینما (کوبریک) بحث میکنند و نمیدونند اسکار گرفته یا نگرفته!
وقتی طالب زاده که داره تاریخ اسکار رو نقد میکنه! به سبک جایزه دادن و ندادن اسکار ایراد میگیره! دائم از مباحث فرا سینمایی که در سینما تاثیر میذاره حرف میزنه میگه فکر کنم کوبریک برای اسپارتاکوس اسکار گرفته من واقعآ لذت میبرم

خدا اگر هستی این تلویزیون و این تحلیل گران و این برنامه ها رو از ما نگیر ....

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094

وقتی یک مجری به سینماگر (جیرانی) با یک تحلیل گر مهم تلویزیون (نادر طالب‌زاده) که کلی عنوان هم داره برای خودش اسکار رو تحلیل میکنند آدم واقعآ لذت میبره.

واقعآ من به این همه اطلاعات تحلیل گران خودمون افتخار میکنم ، وقتی در مورد اسکار گرفتن یا نگرفتن یکی از معروف ترین کارگردانهای کل تاریخ سینما (کوبریک) بحث میکنند و نمیدونند اسکار گرفته یا نگرفته!
وقتی طالب زاده که داره تاریخ اسکار رو نقد میکنه! به سبک جایزه دادن و ندادن اسکار ایراد میگیره! دائم از مباحث فرا سینمایی که در سینما تاثیر میذاره حرف میزنه میگه فکر کنم کوبریک برای اسپارتاکوس اسکار گرفته من واقعآ لذت میبرم

فراستی رو بیرونش کردن؟ میدونی طالب زاده پسر یکی از ارتشبدهای درجه یک پ ه لویه.پسر هیچ نشانی ندارد از پدر:)

nima1111

Registered User
لایک‌ها
15
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴

:D:D:D
جالب بود....
طالب زاده بيشتر واسه تحليل تخيلي از صهيونيست و امريكا خوبه تا صحبت در مورد اسكار....
من وقتي ديدمش گفتم الان كل اسكار رو زير سوال ميبره...:lol:
باز خيلي خودش رو كنترل كرد و چيزي نگفت..... .
كلا نميدونم چرا اين رو اوردن ....اين كارش جاي ديگه هست نه اينجا.......

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
رنامه هفت امشب به نقد فیلم مرهم با حضور مسعود فراستی و علیرضا داوودنژاد پرداخت كه این كارگردان پرسابقه ضمن بیان انتقاداتی به شیوه مدیریت دولتی سینمای ایران، خواستار آن شد كه كارگردانانی چون جعفر پناهی برای توسعه این حوزه در سطح جهان و بهره برداری از ظرفیت ایشان، به صحنه بازگردند.

به گزارش خبرنگار «آینده»؛ مرهم فیلم تحسین شده علیرضا داوودنژاد این هفته با حضور عواملش میهمان برنامه هفت بود. ابتدا كبری حسن زاده بازیگر نقش مادربزرگ و رضا داودنژاد یكی دیگر از بازیگران فیلم میهمان برنامه بودند و در خصوص روند ساخت فیلم مطالبی را بیان كردند. این فیلم كه مورد وثوق و باب طبع مسعود فراستی، منتقد این برنامه و جیرانی متولی این برنامه نیز بود، با همراهی این دو، مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص كارگردانی فیلم با نابازیگران و نوع فیلمنامه نویسی خاص داوودنژاد به نقد و بررسی پرداخته شد.

در ادامه بحث به یك باره به سمت معضلات فیلمسازی به خصوص در بخش خصوصی پرداخته شد كه داوودنژاد تاكید كرد چیزی تحت عنوان بخش خصوصی در سینمای ایران وجود ندارد و گفت: ما نمی بینیم در ایران كسی كه می خواهد طلا و... بخرد، بیاید و در سینما سرمایه گذاری كند، چون چشم انداز برای سینمای ایران نداریم.

او همچنین در بخشی از بحث به یك باره از جعفر پناهی نام برد و گفت: چرا قید وبند از دست و پای جعفر پناهی برداشته نمی شود؟ اگر از فیلمسازانی مثل پناهی حمایت شود ، می توانیم در عرصه جهانی حرفهایی برای گفتن داشته باشیم. واقعا كوفتم می شود كه همكارم نمی تواند فیلم بسازد. بحث فقط بحث شخص پناهی وبیضایی نیست و بحث سینمای ایران است. من در این خصوص در یك برنامه رادیویی هم صحبت كردم كه متاسفانه برای این برنامه مشكل پیش آمد و از مهندس ضرغامی درخواست می كنم این مشكل برطرف شود.

كارگردان مرهم افزود: دولت با ابزاری چون پروانه ساخت و نمایش ندادن و با فشار های مالی در صدد اعمال سلیقه خود است. در حالی كه نمی داند اینها فقط ابزار كهنه ای هستند كه دیگر كار آمدی ندارد و فقط فضارا تلخ كرده و هنرمندان را پژمرده می كند.

داوود نژاد در ادامه با اشاره به اینكه فضای سمعی بصری كشور در تسخیر فیلم خارجی است و فیلمهای خارجی از طریق شبكه های ماهواره ای و اینترنت و فروش در سطح شهر، بخش عمده میدان را در اختیار دارند، تاكید كرد: برنامه های ماهواره، مخاطبان تلویزیون ایران را به سمت خود كشانده اند و ما داریم بازی را به رقبای جهانی می بازیم!

در ادامه چند آیتم پخش شد و مسیر برنامه تا حدودی تغییر كرد كه با اظهارات داوودنژاد اتفاق عجیبی نبود.

داوودنژاد با اشاره به سانسور در سینمای ایران تاكید كرد كه وضعیت سینمای ایران به خاطر دخالت دولت و فشار بخش دولتی است: وقتی نمی توان به مسائل روز و زندگی پرداخت، یا به سینمای روی حوضی می پردازند، یا سینمای غربی بی دردسر و یا فیلم فارسی. وقتی مجوز فیلم را نگه می دارند و صادر نمی كنند، در جدول اكران چه چیزی باید بگذارند؟ تهیه كننده می گوید جلوی این فیلم را می گیرند و باید با فارابی مشاركت كنیم تا مشكلی پیش نیاید!

جیرانی كه در تمام طول بحث از همراهی با صحبت های داوودنژاد مخالفت می ورزید و در مقابل مواضع فراستی و داوودنژاد تلاش می كرد از بخش دولتی دفاع كند، پس از پخش چند میان برنامه، به طرفین تاكید كرد كه به فیلم بپردازیم(!) و گفت: به نظر من حتی اگر بخش دولتی هم حذف شود، باز هم اگر سانسور رو برداریم، باز هم فیلم فارسی حذف نمی شود و این مردم هستند كه سراغ این فیلم ها می آیند و فیلم های پرفروش اخراجی ها و... هستند.

داوودنژاد در مقابل تاكید كرد: این به دلیل نوع مدیریت دولتی است. چون سی سال مخاطب را اینگونه پرورش داده ایم و باید مخاطب را عادت دهیم سراغ فیلم های دارای محتوا برود. مردم ایران كه نه كافه دارند و نه چیزهای دیگر و می خواهند بیایند در سینما همه چیزشان تامین شود. این مردم بهترین تماشاچیان و تنها مردم جهان هستند كه برای دیدن خشونت و برهنگی پول نمی دهند.

وی در بخش پایانی صحبت هایش با اشاره به سطح و نوع فیلمسازی اش گفت: ما مثل چایكوفسكی نیستیم كه یك بیوه پولدار به ما پول بدهد و بگوید برو سمفونی بساز. ما زن و بچه داریم و باید زندگی كنیم. ما شكارچی هستیم، چریكیم، صبح نیزه مان را برمی داریم می رویم دنبال شكار.

گفتنی است، پس از این بخش ملتهب، در یك اتفاق خوب، سعید راد بازیگر توانمند سینما كه 10 سال است به سینمای ایران بازگشته است، میهمان این برنامه بود كه برای نخستین بار پیش و پس از انقلاب به رسانه ملی آمده بود و مسعود فراستی نیز نسبت به مسئله بازیگری اش و اینكه سعید راد در هر فیلمی بازی نمی كند و گزینش می كند، تمجید كرد. (آینده نیوز)

azfandak

کاربر فعال موسیقی
لایک‌ها
801
امشب با عرب نیا صحبت میکنه

minita

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
10
دوستان من در این پست حرفهای عرب نیا رو نوشتم اونهایی که ندیدن احتمالاً میتونن بخونن..

فریبرز عرب نیا در هفت

Kamyar-Butch

Registered User
لایک‌ها
144
بخش دوم مصاحبه عرب نیا
میگه به احمدی نژاد رای ندادم من!
bluegrin.gif

شاید به محسن رضایی رأی داده !

شما برگه رأی عرب نیا رو دیدی ؟؟

----------------------------------

برنامه دیشب جالب بود .

صحبتهای عرب نیا خوب بود .

دفاع عرب نیا از فردین و بهروز وثوقی بسیار ستودنی بود .

عرب نیا و فراستی حسابی به تیپ هم زده بودن .

پاسخهای فراستی به حرفهای عرب نیا به نظر من خیلی خوب و قاطع بود .

کلا در دو برنامه اخیر هفت ، عرب نیا حرفهای بسیار تکان دهنده ای زد .

---------------------------------

انتقاد و حمله فراستی به جواد شمقدری هم بسیار عالی و به جا بود .

توضیح اینکه شمقدری به مدیر فستیوال کن نامه نوشته بود و انتقاد کرده بود که چرا لارس فون تریه رو اخراج کردید از کن ؟

لارس فون تریه گفته بود که من نازی هستم و از هیتلر و نازیها حمایت کرده بود .

به خاطر همین مسأله فون تریه رو از کن اخراج کردن .

اون وقت جناب شمقدری بی شعور اومدن و با نامش حمایت خودش رو از هیتلر و نازیها اعلام کرده .

حالا من نمیدونم که فون تریه کارخانه پورنو سازی داره یا نه . اما این نامه آبرو ریزی بزرگی برای مسئولان سینمای ایران بود .

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
بچه ها این قسمت هفت رو از کجا میتونم دانلود کنم؟ امین تارخ . پوریا پورسرخ... کلشو میخوام
از سایت persianhub
این هفته برنامش زیاد جالب نبود به جز قسمت حاشیه که در مورد علت پایین نیومدن فیلم " گاستان نامه " از سینمای های سرگروه بود ( به خاطر عدم فروش) ... بسیار زیبا زد تو پوز بعضی ها

the god father

Registered User
لایک‌ها
0
از سایت persianhub
این هفته برنامش زیاد جالب نبود به جز قسمت حاشیه که در مورد علت پایین نیومدن فیلم " گاستان نامه " از سینمای های سرگروه بود ( به خاطر عدم فروش) ... بسیار زیبا زد تو پوز بعضی ها
مرسی... البته مثل اینکه فعلا این قسمت حدید رو نذاشتن.. چقدر طول میکشه بذارن؟

کلا کیفیت فیلماش چطوره؟

Last edited:

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
مرسی... البته مثل اینکه فعلا این قسمت حدید رو نذاشتن.. چقدر طول میکشه بذارن؟

کلا کیفیت فیلماش چطوره؟
خب برنامه مال دیشب بود یه ذره باید صبر کنی تا تبدیلش کنن ولی در کل برنامه هر هفته رو میزاره نگران نباش
دانلود نکردم تا حالا بدونم که کیفیت چه جوری هاست .

the god father

Registered User
لایک‌ها
0
خب برنامه مال دیشب بود یه ذره باید صبر کنی تا تبدیلش کنن ولی در کل برنامه هر هفته رو میزاره نگران نباش
دانلود نکردم تا حالا بدونم که کیفیت چه جوری هاست .
\
اوکی... خیلی ممنون برای معرفی سایت ;)

azfandak

کاربر فعال موسیقی
لایک‌ها
801
خدا بیامرز شکیبایی عجب صدایی داشته برای دوبله .نشنیده بودم تا الان

silvershop7

Registered User
لایک‌ها
3
خدا بیامرز شکیبایی عجب صدایی داشته برای دوبله .نشنیده بودم تا الان

بله صدای فوق العاده ای داشت و چهره ی عالی هم داشت من سریال خانه سبز رو خیلی دوست داشتم روحش شاد یادش گرامی :)

hamid_diablo

Registered User
لایک‌ها
113
خانه سبز رو که یادتونه.اونجا با صداش خیلی حال میکردم.اوج پختگی بود

بالا