برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
بچه سبک هانگولدو دیگه چی هست کسی میدونه؟
تو شهر ما یکی هست میگه من نماینده سبک جهانی هانگولدو هستم

یا خدا هانگولدو دیگه چی هست؟

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
بچه سبک هانگولدو دیگه چی هست کسی میدونه؟
تو شهر ما یکی هست میگه من نماینده سبک جهانی هانگولدو هستم

یا خدا هانگولدو دیگه چی هست؟
راستش منم نشنیده بودم ، اما یه جستجو تو اینترنت کردم دیدم نوشته هنر رزمی شمشیرزنی کره ای است . نمیدونم ولی ظاهرا در انگلیسی به صورت Hanguldo نوشته میشه ، ولی من هر چی تلاش کردم توی wikipedia چیزی ندیدم ، یا درست جستجو نکردم یا کلا هنوز کسی چیزی نذاشته تو wiki سایت های متفرقه توضیحات دادن ولی مفید نبود برام . ظاهرا یک کتاب ازش چاپ شده توسط مبدع این سبک که میشه گیرش اورد و مطالعه اش کرد .

ninjarenger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
ممنونم بابت توضیحات شیوا و بی طرافانه و صادقانه شما . مرسی که وقت گذاشتید و توضیح دادید . خیلی خوب بود .
خواهش ميكنم استاد ، وظيفست
بنده سبک اصلی ام سیستما روسی است ولی بر حسب علاقه شخصی کاراته کیوکشین را ادامه دادم و در مقطعی جودو و جوجیتسو کار کردم و با اینکه چندین سال براشون وقت گذاشتم بنا به دلایلی مشخص رهایش کردم . کلا به همه هنر های رزمی از چینی گرفته تا ژاپنی و تایلندی و غربی و ...... علاقه زیادی دارم و از دنبال کننده همه ی سبک ها هستم . و از اطلاعات دوستای خوبی چون شما استفاده میکنم . توی این انجمن دانسته هایم را مدیون همه هستم ولی به شخصه از چندین نفر خیلی مطالب آموزنده و اطلاعات فنی یاد گرفتم ، توصی میکنم از این عزیزان نهایت بهره را ببرید هر چند ، چندین نفرشون نیستند ، استاد میلاد نینجا ، استاد آبتین ، جناب لیا ( که نیستند ) ، جناب s alireza ( ایشون هم نیستند ) بچه هایی که سبک های ژاپنی ( حالا چه جودو چه کاراته و جوجیتسو و شمشیز زنی .... ) کار می کردند و میکنند ، جناب موساشی بودند فکر کنم ، جناب موریهه اوشیبا سبک کراوماگا و mma جناب reza-vc و lord viper سبک توا جناب ققنوس توآ و جناب بوشیدو و soroosh و hosein ati رو هم خاطرم هست . اینها بچه ها و استاتید کار کرده و خوب و بدون ادعا هستند مثل خودتون که ادعا ندارید :) امیدوارم بشه که دوباره این انجمن به روزهای اوج خودش برسه

با تشکر
سيستما بسيار عالي است و بنده هم بسيار علاقه مند هستم به اين رشته ولي تا به حال توفيق نشده اين سيستم رو كار كنم چون باشگاهي رو نديدم كه آموزش بدن.بنيان گذارش تو ايران هم كه آقاي خرمي هستن كه بنيانگذار كيك جيتسو نيز هست

بله اساتيد رو كمو بيش دارم ميشناسم و اميدوارم كه بتونم از وجودشون بهره مند بشم
خود شما کجا تمرین میکنید؟
یکی دیگه هم چند وقت پیش دیدم به اسم نینجا کاماندو.....
من فعلا كاشان ساكن هستم و در خدمت دوستان
بله نينجا كماندو هم بهش برخوردم كه فكر ميكنم توي بيرجند و توسط آقاي رنگيدن كار ميشد كه ايشون فعلا نماينده نين بودو واريور و سيستما روسي تو بيرجند هستن
نينجا شيعه هم هست:general210:همينطور شينوبي:general210:

ninjarenger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
كسي از دوستان و اساتيد باشگاه هاي سبك رنجر كماندو رو ديده؟
اطلاع دارين تز جديدشون چيه؟
چرا كمربندشونو اينجوري ميبندن؟o_O

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
كسي از دوستان و اساتيد باشگاه هاي سبك رنجر كماندو رو ديده؟
اطلاع دارين تز جديدشون چيه؟
چرا كمربندشونو اينجوري ميبندن؟o_O

عجب سبک هایی ، کماندو رنجر ؟ آخه چرا ؟ :general503::general503::general503::general503: کمربندشون چطوریه مگه ؟

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
خواهش ميكنم استاد ، وظيفست

سيستما بسيار عالي است و بنده هم بسيار علاقه مند هستم به اين رشته ولي تا به حال توفيق نشده اين سيستم رو كار كنم چون باشگاهي رو نديدم كه آموزش بدن.بنيان گذارش تو ايران هم كه آقاي خرمي هستن كه بنيانگذار كيك جيتسو نيز هست

بله اساتيد رو كمو بيش دارم ميشناسم و اميدوارم كه بتونم از وجودشون بهره مند بشم

من فعلا كاشان ساكن هستم و در خدمت دوستان
بله نينجا كماندو هم بهش برخوردم كه فكر ميكنم توي بيرجند و توسط آقاي رنگيدن كار ميشد كه ايشون فعلا نماينده نين بودو واريور و سيستما روسي تو بيرجند هستن
نينجا شيعه هم هست:general210:همينطور شينوبي:general210:

متاسفانه قبلا سیستما وجود رسمی توی ایران نداشت ، وارد کننده این سبک به ایران آقای خرمی نیستند ، توی سیستما هم قبلا در مطالب گذشته عرض کرده بودم که به دو شیوه آموزش داده میشود . بنده اطلاع دارم توی این 2 - 3 سال اخیر 4 نفر اقدام به ورود رسمی سیستما از روسیه نمودند که باز هم با آشنایی که با یکی از دوستان خیلی خوبم توی روسیه دارم میدانم اون چیزی رو که باید و شاید از سیستما نمیدونن . کلا فقر اطلاعاتی شدیدی داریم در این زمینه ...

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
دوستان کسی در مورد ضربه که منجر به مرگ میشه چیزی میدونه؟

استاد شما رو انجمن پرشین تولز بازنشسته کرده ، دیگه نباید زندگی و ضربات خشن داشته باشید ، این آخر عمری باید یکم به خودتون برسید و سفر برید و از زندگی لذت ببرید :D:general406::general707::general711:

شوخی بود استاد ، هر چند بی مزه ...

منظورتون رو میشه یکم جزئی تر بفرمایید ؟ مثلا ضربه ای که توی یه نقطه خاص باشه ؟ نقطه ای که کسی به اون صورت نمیدونه ؟ مثلا یه ناحیه آشکار مثل گردن و سر و کنار قلب و ..... نباشه درسته ؟؟

ninjarenger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23

ninjarenger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
متاسفانه قبلا سیستما وجود رسمی توی ایران نداشت ، وارد کننده این سبک به ایران آقای خرمی نیستند ، توی سیستما هم قبلا در مطالب گذشته عرض کرده بودم که به دو شیوه آموزش داده میشود . بنده اطلاع دارم توی این 2 - 3 سال اخیر 4 نفر اقدام به ورود رسمی سیستما از روسیه نمودند که باز هم با آشنایی که با یکی از دوستان خیلی خوبم توی روسیه دارم میدانم اون چیزی رو که باید و شاید از سیستما نمیدونن . کلا فقر اطلاعاتی شدیدی داریم در این زمینه ...

بله متوجه ام
من چند وقت پيش چند تا عكس ديدم گفتم احتمالا اقاي خرمي نمايندگي اين سبكو گرفتن كه وقتي شما ميفرمايين ايشون نماينده نيستن، پس حتما نيستن
باز هم اون چند تا تصوير رو ضميمه ميكنم

فایل های ضمیمه

• 1.PNG
    1.PNG
    636.7 KB · نمایش ها: 3
  • 3.PNG
    3.PNG
    398.5 KB · نمایش ها: 3
  • 4.PNG
    4.PNG
    562.7 KB · نمایش ها: 3
  • 2.PNG
    2.PNG
    792 KB · نمایش ها: 3

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
دوستان کسی در مورد ضربه که منجر به مرگ میشه چیزی میدونه؟
از اونجایی که شما با کیوشوجوتسو آشنایی دارین، احتمالا درباره ضربه مرگبار هم بیشتر از ما اطلاعاتی دارین.
در داستان هایی رزمی چینی از این ضربه صحبت هایی میشه هر چند که از نظر علمی اثبات نشده است تا اونجایی که می دونم...

Last edited:

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
از اونجایی که شما با کیوشوجوتسو آشنایی دارین، احتمالا درباره ضربه مرگبار هم بیشتر از ما اطلاعاتی دارین.
در داستان هایی رزمی چینی از این ضربه صحبت هایی میشه هر چند که از نظر علمی اثبات نشده است تا اونجایی که می دونم...
سلام مرسی
من هم از استادم و چندین استاد کهنه کار دیگه در مورد چنین ضربه ای پرسیدم انها جواب منفی دادن و گفتن چنین ضربه ای که موجب مرگ آنی بشه نداریم.
اما در دوتا از فیلم های بروسلی ظربه ای میزنه که موجب مرگ میشه. من میدانم این فقط یه فیلمه اما هدف کارگردان چه بوده آیا برگرفته از تخیل خود کارگردان بوده یا میخواسته بگه چنین ضربه ای در فنون چینی هست؟؟؟؟

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام مرسی
من هم از استادم و چندین استاد کهنه کار دیگه در مورد چنین ضربه ای پرسیدم انها جواب منفی دادن و گفتن چنین ضربه ای که موجب مرگ آنی بشه نداریم.
اما در دوتا از فیلم های بروسلی ظربه ای میزنه که موجب مرگ میشه. من میدانم این فقط یه فیلمه اما هدف کارگردان چه بوده آیا برگرفته از تخیل خود کارگردان بوده یا میخواسته بگه چنین ضربه ای در فنون چینی هست؟؟؟؟

والا من چیزی نمیدونم ، اگر هم باشه من که اطلاعی ندارم

ninjarenger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
سلام استاد ميلاد

شما با سبك كوگاريو نينجوتسو آشنايي دارين؟
كه الان مركزش تو شيراز هست ظاهرا؟
مثل اينكه اصيل ترين سبك نينجاست!؟

تشكر

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام مرسی

فک می کنم بعضی از رزمی کارای چینی واقعا باور داشته باشن به وجود چنین ضربه ای. توی ژانر ووشیا (ژانر داستانی درباره قهرمانان رزمی) از دیم ماک صحبت میشه مثلا با ضربه زدن به مریدین ها و...

حالا از فیلم که بگذریم یکی از گزینه های مرگ بروس لی همین ضربه دیم ماک هست. بعضی ها اعتقاد دارن که شخصی که متخصص این ضربه بوده بروس رو به مبارزه طلبیده و این ضربه رو بهش زده و با چند روز فاصله باعث مرگ شده...

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام استاد ميلاد

شما با سبك كوگاريو نينجوتسو آشنايي دارين؟
كه الان مركزش تو شيراز هست ظاهرا؟
مثل اينكه اصيل ترين سبك نينجاست!؟

تشكر
شما خود قضاوت کن
چیزی به نام کوگا وجود نداره اصل این کلمه کوکا هست نه کوگا
والا شخصی ادعا کرده نمیدانم!
شما چه چیزی در مورد این موضوع شنیدید؟

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
فک می کنم بعضی از رزمی کارای چینی واقعا باور داشته باشن به وجود چنین ضربه ای. توی ژانر ووشیا (ژانر داستانی درباره قهرمانان رزمی) از دیم ماک صحبت میشه مثلا با ضربه زدن به مریدین ها و...

حالا از فیلم که بگذریم یکی از گزینه های مرگ بروس لی همین ضربه دیم ماک هست. بعضی ها اعتقاد دارن که شخصی که متخصص این ضربه بوده بروس رو به مبارزه طلبیده و این ضربه رو بهش زده و با چند روز فاصله باعث مرگ شده...

یه زمانی که بچه بودم و اصلا بروس لی رو نمیشناختم ، فکر میکردم خیلی با یه رزمی کار واقعی فاصله داره و حتی اصلا توی رزمی قبولش نداشتم :general304: بعد هر چقدر درک و فهمم نسبت به رزمی بیشتر شد ، فهمیدم چهقدر ابلهانه فکر میکردم و اصن خودم خجالت کشیدم از تفکراتی که داشتم و واقعا شرم آور بود ....
خدا رحمتش کنه واقعا نابغه و به نوعی نمونه بارز شخصی است که هر کاری را اراده میکرد میتوانست انجام دهد .

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022

ضربه مرگ فکر کنم وجود نداره
اماااااااا من فکر میکنم ضربه هایی که موجب میشه ناگهان یه لخته خون وارد قلب بشه مرگ......

ninjarenger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
شما خود قضاوت کن
چیزی به نام کوگا وجود نداره اصل این کلمه کوکا هست نه کوگا
والا شخصی ادعا کرده نمیدانم!
شما چه چیزی در مورد این موضوع شنیدید؟

ديروز داشتم ادامه تاپيك رو مطالعه ميكردم، رسيدم به يه نوشته بسيار فني و البته خيلي خيلي آشنا:general210:يه مطلب ديدم كه شما پست كرده بودين (حدود 6 سال پيش) ولي بعد پاكش كرده بودين ولي يكي از دوستان به مطلب شما نقل قول كرده بوده انگار برا همين پست باقي مونده
صفحه 161 پست شماره 3219 . در مورد چيزي كه به اسم نينجوتسو داره تو دنيا كار ميشه
كلي گشتم گشتم تا فهميدم اين مطلبو قبلا كجا ديده بودم!!
كانال رسمي كوگاريو نينجوتسو جمهوري اسلامي ايران!و يكي از پستهايي بود كه اين گروه نينجاها خيلي بهش تكيه كرده بودن و همه جا پخشش كرده بودن
بار اولي كه اين نوشته ها رو تو اون كانال ديدم با خودم گفتم آقاي قانعي كه اين چيزا رو نوشته چقدر اطلاعاتش بالاست:)
آقاي قانعي نماينده اين سبك در جنوب غرب آسيا هستن و آماده اعطاي نمايندگي به ساير نقاط كشور
بنده در مورد اصالت اين سبك ازشون پرسيدم در جواب گفتن : كافيه شما به هر زبوني كه خواستي توي اينترنت سرچ كني : آخرين بازمانده نينجا.بعد ميبينيد كه اسم آقاي جینیچی کاواکامی مياد كه ايشون رئيس سبك كوگاريو نينحوتسو هستن

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
ديروز داشتم ادامه تاپيك رو مطالعه ميكردم، رسيدم به يه نوشته بسيار فني و البته خيلي خيلي آشنا:general210:يه مطلب ديدم كه شما پست كرده بودين (حدود 6 سال پيش) ولي بعد پاكش كرده بودين ولي يكي از دوستان به مطلب شما نقل قول كرده بوده انگار برا همين پست باقي مونده
صفحه 161 پست شماره 3219 . در مورد چيزي كه به اسم نينجوتسو داره تو دنيا كار ميشه
كلي گشتم گشتم تا فهميدم اين مطلبو قبلا كجا ديده بودم!!
كانال رسمي كوگاريو نينجوتسو جمهوري اسلامي ايران!و يكي از پستهايي بود كه اين گروه نينجاها خيلي بهش تكيه كرده بودن و همه جا پخشش كرده بودن
بار اولي كه اين نوشته ها رو تو اون كانال ديدم با خودم گفتم آقاي قانعي كه اين چيزا رو نوشته چقدر اطلاعاتش بالاست:)
آقاي قانعي نماينده اين سبك در جنوب غرب آسيا هستن و آماده اعطاي نمايندگي به ساير نقاط كشور
بنده در مورد اصالت اين سبك ازشون پرسيدم در جواب گفتن : كافيه شما به هر زبوني كه خواستي توي اينترنت سرچ كني : آخرين بازمانده نينجا.بعد ميبينيد كه اسم آقاي جینیچی کاواکامی مياد كه ايشون رئيس سبك كوگاريو نينحوتسو هستن
این چیز تازه ای نیست که پستهای من را بر میدارند و به اسم خود تبلیغ میکنند .
حتی شنیدم من شاگردانی در شهرهای دیگر دارم که حتی من ندیدمشان. اصلا من شاگردی نداشتم
دلیلش رو نمیدانم ولی فکر می کنم چون هیچگاه نخواستم باشگاه و شاگردی داشته باشم. اصلا من در حد استادی نیستم
من تنها . و گوشه گیرم

ممنون از حسن توجه شما
ببر سیاه

بالا