برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
ف
یه زمانی که بچه بودم و اصلا بروس لی رو نمیشناختم ، فکر میکردم خیلی با یه رزمی کار واقعی فاصله داره و حتی اصلا توی رزمی قبولش نداشتم :general304: بعد هر چقدر درک و فهمم نسبت به رزمی بیشتر شد ، فهمیدم چهقدر ابلهانه فکر میکردم و اصن خودم خجالت کشیدم از تفکراتی که داشتم و واقعا شرم آور بود ....
خدا رحمتش کنه واقعا نابغه و به نوعی نمونه بارز شخصی است که هر کاری را اراده میکرد میتوانست انجام دهد .

راستش علی آقا شما حق داری. این شخصیت و کارهایی که کرده تا سالهای سال به طور نادرست معرفی می شده فکر می کنم. هنر رزمیش از طریق اشخاصی مثل دان اینوسانتو معرفی شد و به این خاطر خیلی ها فکر می کنن که جیت کان دو ترکیبی از وینگ چون و اسکریما و حتی موای تای و غیره است (در ایران هم همین طرز فکر رایجه) در حالیکه بر اساس کتاب های موجود در کتابخانه بروس و کتاب هایی که می خونده و بر اونها حاشیه می نوشته، آموزش هایی که به تد وانگ و کیمورا و برخی دیگه داده، تالیفات خودش و حتی فیلم های سینماییش مشخصه که جیت کان دو چی هست و چه ماهیتی داره؛ روشی مرکب از بوکس و شمشیر بازی با تاثیرات ناچیزی از وینگ چون. اینها تصاویری هستید از یکی از کتاب های بوکس در کتابخانه بروس و تصاویری از کتاب فایتینگ متد:

Capture.PNG

Capture2.PNG

Capture4.PNG
Capture3.PNG Capture5.PNG

تماشای این ویدیو که سال 1967 یعنی اواسط تکامل جیت کان دو در لانگ بیچ ضبط شده خالی از لطف نیست:
http://www.aparat.com/v/Mn26S
من فکر می کنم اگر حتی هنر رزمی این شخصیت رو هم قبول نداشته باشیم، به خاطر سخت کوشی و تلاشش باید ستایشش کنیم. ساعت ها تمرین و مطالعه بر روی روشهای مبارزه، مبتکر بودن و آوانگارد بودن در هنرهای رزمی، تلاشی که برای معرفی فرهنگ شرق به غربی ها میکنه، تلاش و کوششی که برای ورود به سینمای غرب می کنه و بارها ناامید می شه ولی ادامه می ده، مبارزه با مصدومیت کمرش و پشت سر گذاشتن دوران سخت مصدومیت و غیره

پیشنهاد می کنم مستند I Am Bruce Lee محصول 2012 رو دانلود کنید و تماشا کنید. مستند جامع و کاملی هست...

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
ف

راستش علی آقا شما حق داری. این شخصیت و کارهایی که کرده تا سالهای سال به طور نادرست معرفی می شده فکر می کنم. هنر رزمیش از طریق اشخاصی مثل دان اینوسانتو معرفی شد و به این خاطر خیلی ها فکر می کنن که جیت کان دو ترکیبی از وینگ چون و اسکریما و حتی موای تای و غیره است (در ایران هم همین طرز فکر رایجه) در حالیکه بر اساس کتاب های موجود در کتابخانه بروس و کتاب هایی که می خونده و بر اونها حاشیه می نوشته، آموزش هایی که به تد وانگ و کیمورا و برخی دیگه داده، تالیفات خودش و حتی فیلم های سینماییش مشخصه که جیت کان دو چی هست و چه ماهیتی داره؛ روشی مرکب از بوکس و شمشیر بازی با تاثیرات ناچیزی از وینگ چون. اینها تصاویری هستید از یکی از کتاب های بوکس در کتابخانه بروس و تصاویری از کتاب فایتینگ متد:

مشاهده پیوست 1026431

مشاهده پیوست 1026432

مشاهده پیوست 1026433
مشاهده پیوست 1026434 مشاهده پیوست 1026435

تماشای این ویدیو که سال 1967 یعنی اواسط تکامل جیت کان دو در لانگ بیچ ضبط شده خالی از لطف نیست:
http://www.aparat.com/v/Mn26S
من فکر می کنم اگر حتی هنر رزمی این شخصیت رو هم قبول نداشته باشیم، به خاطر سخت کوشی و تلاشش باید ستایشش کنیم. ساعت ها تمرین و مطالعه بر روی روشهای مبارزه، مبتکر بودن و آوانگارد بودن در هنرهای رزمی، تلاشی که برای معرفی فرهنگ شرق به غربی ها میکنه، تلاش و کوششی که برای ورود به سینمای غرب می کنه و بارها ناامید می شه ولی ادامه می ده، مبارزه با مصدومیت کمرش و پشت سر گذاشتن دوران سخت مصدومیت و غیره

پیشنهاد می کنم مستند I Am Bruce Lee محصول 2012 رو دانلود کنید و تماشا کنید. مستند جامع و کاملی هست...

بله واقعا به خاطر دانش رزمی بالایی که داشت شخصیت قابل ستایشی است و به نظرم از اون آدم هایی بود که بعد از مرگش ، فقدانش و نبودش بیشتر احساس شد و هر چی جامعه جلوتر رفت ، بیشتر درک کردند که چه شخصیتی رو از دست داده اند. بابت توضیحات خوبتون ممنونم ، حتما این فیلمی رو که معرفی کردید رو میبینم ،

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام به همگی .. خوشحالم که دوباره این تاپیک راه افتاده و جون گرفته ;)
فک کنم 4 سال پیش بود که وارد این تاپیک شدم .. واقعا اساتید اینجا باسواد ترین اساتیدی بودن که تو عمرم دیدم
4 سال پیش تو همین تاپیک بود که با کراو ماگا اشنا شدم و شروع کردم به تمرین کردن و اصلا شخصیتم هم اونجوری شد که کراو ماگا میگفت باید باشید !
کراو واقعا یه سبک زندگی بود واسم

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
فک کنم 4 سال پیش بود که وارد این تاپیک شدم .. واقعا اساتید اینجا باسواد ترین اساتیدی بودن که تو عمرم دیدم
4 سال پیش تو همین تاپیک بود که با کراو ماگا اشنا شدم و شروع کردم به تمرین کردن و اصلا شخصیتم هم اونجوری شد که کراو ماگا میگفت باید باشید !
من هنوز زندم

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
من بازنشسته شدم بچه ها .دیگه اینجا رو ول نکنید.حتی مدیر سایت هم منو بازنشسته کرده
من مثل گذشته دیگه نیستم خیلی داغونم
وضع روحی و جسمی من خیلی خراب شده.
(یه ببر پیر طعمه خوبی برای شکارچیان تازه نفس هست.)

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
من بازنشسته شدم بچه ها .دیگه اینجا رو ول نکنید.حتی مدیر سایت هم منو بازنشسته کرده

نمی دونم چرا وضع خوبی ندارین ولی هر چی هست امیدوارم بزودی مرتفع بشه.
راستش رو بخواید منم مثل سابق نیستم. زندگی بر وفق مرادم نیست کلا. ولی خب چه کنیم زندگی همینه دیگه...

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286

سلام به شما آقا رضا. من به شخصه از شما خیلی چیزا یاد گرفتم و ممنونم ازت رفیق:)

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
سلام بر اساتید بزرگوار. خیلی خیلی خوشحالم که تاپیک دوباره راه افتاده و اساتید برگشتن به فروم. بنده هم مدتی هست که کیوکوشین رو دارم ادامه میدم. خیلی باعث افتخار و خوشحالیه که بتونم از اطلاع اساتید بزرگوار استفاده کنم. اوس

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
راستش رو بخواید منم مثل سابق نیستم. زندگی بر وفق مرادم نیست کلا. ولی خب چه کنیم زندگی همینه دیگه...
مرسی
راستش رو بخواهید مادر من سرطان بدخیم داره و ............ تقریبا تو کما هست

من مدتهاست افسرده شدم . افرادی سودجو هم زیاد شدن . در این مدت از منابع من در فضای مجازی به نفع خودشان استفاده و با ترفندهای خودشون نوابغ رزمی اما پوشالی شدند....

نمیدانم چکار کنم. شدم یک مخزن پیر کهنه و کم مصرف. و افسرده

:-(

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
مرسی

من مدتهاست افسرده شدم . افرادی سودجو هم زیاد شدن . در این مدت از منابع من در فضای مجازی به نفع خودشان استفاده و با ترفندهای خودشون نوابغ رزمی اما پوشالی شدند....

خیلی متاسف شدم برای شما. برای مادرتون آرزوی سلامتی مجدد و بهبودی دارم.
به قول بودا زندگی سرشار از رنج هست و چقدر این حرف درسته...

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
ورزش های رزمی خوب نیست چون ترویج خشونت است
سلام بر شما دوست عزیز. تا جایی که دیده باشید اونایی که رزمی کار هستن نسبت به افراد معمولی آرامش بیشتری دارن و بسیار آروم تر از یه شخص معمولی هستن
و همچنین کسی که در ورزشی(مخصوصا رزمی) فعالیت داره اول و اول و اول و اول اخلاق و ادب و احترام و صبر و حوصله رو یاد میگیره! بعد از اون به فعالیتش میپردازه!

کدوم مربی رزمی هست که توی باشگاه بی ادبی و بی احترامی رو به شاگرد یاد بده؟؟؟؟؟؟؟؟

پس اکثر اوقات اینجوری نیست
ممنونم

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
مرسی

سلام سنسی
ان شاالله خداوند سلامتی دوباره و عمر طولانی و با عزت بهشون بدن

ببر سیاه در تاریکی ها خیلی آروم... همیشه زنده ست....
آریگاتو

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام سنسی

آریگاتو
ممنونم عزیزم
تو همیشه لطف داشتی. عزیزی. مرسی از همدردیت

ممنون از حسن توجهت

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
از دوستان خواهش دارم مطالبی که درباره سبک های خودشون میخوان بذارن تو همین تاپیک بذارن تا دوباره تاپیک رونق بگیره و بحث ها داغ بشه . چون این تاپیک اصلیه و بازدیدش بیشتره و هممون هم به این تاپیک سر میزنیم

درواقع منظورم اینه بحث های اصلی همینجا بشه و تاپیک مخصوص هر سبک به حالت آرشیو در بیاد

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام به آقا رضای گل ، دلمون برات تنگ شده بود ، خیلی خوشحالم که هستید دوباره . دمتون گرم .

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625

مرسی

استاد میلاد ، واقعا خیلی ناراحت شدم ، از صمیم قلب میخوام که زودتر مادر خوب بشن و سلامت ببینیدشون ،
دیگه خودتون میدونید که رزمی به سن و سال نیست ، تا آدم جوونه قدرت بدنی و چابکی خوبی داره ، سن که بالا میره آدم تحلیل میره ولی عوضش به بینش دیگری دست پیدا میکنه ،
فکر نمیکنم هیچ کدوممون خوب باشیم ، من برگشتم به فروم ، چون حالمو بهتر میکنه ، چون منو از دردهایی که این چند سال کشیدم دور میکنه ، یاد زمانی میفتم که میومدم اینجا و کلی مطلب میخوندم ، یدم میاد خجالت میکشیدم اینجا نظرمو بگم و پست بذارم ، اصن نمیدونستم باید از کجا شروع کنم . با آشنا شدن با اساتیدی چون شما دید من نسبت به ورزش های ژاپنی باز شد و تازه فهمیدم کجا قرار دارم ، مطالعاتم جهت پیدا کرد . اعتماد به نفسم بالاتر رفت و ....
استاد میلاد من خیلی مدیونتم ، تو به من درسهای بزرگی دادی ، تو با نوشته هات با حرفات خیلی چیزا رو مشخص کردی . واقعا خوشحالم که دوباره برگشتم و در کنار همه شماهام .

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام بر اساتید بزرگوار. خیلی خیلی خوشحالم که تاپیک دوباره راه افتاده و اساتید برگشتن به فروم. بنده هم مدتی هست که کیوکوشین رو دارم ادامه میدم. خیلی باعث افتخار و خوشحالیه که بتونم از اطلاع اساتید بزرگوار استفاده کنم. اوس

آقا سروش خیلی خوشحالم که دوباره میبینمتون امیدوارم بتونیم از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام بر شما دوست عزیز. تا جایی که دیده باشید اونایی که رزمی کار هستن نسبت به افراد معمولی آرامش بیشتری دارن و بسیار آروم تر از یه شخص معمولی هستن
و همچنین کسی که در ورزشی(مخصوصا رزمی) فعالیت داره اول و اول و اول و اول اخلاق و ادب و احترام و صبر و حوصله رو یاد میگیره! بعد از اون به فعالیتش میپردازه!

کدوم مربی رزمی هست که توی باشگاه بی ادبی و بی احترامی رو به شاگرد یاد بده؟؟؟؟؟؟؟؟

پس اکثر اوقات اینجوری نیست
ممنونم

سلام سنسی

آریگاتو

سلام و درود به جناب بوشیدو ، خیلی خوشحالم که حضور دارید ، امیدوارم بتونیم از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم همچون گذشته ....

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625

کلا انگار همه مون داغونیم ، درد های زیادی داریم استاد ، چه روحی و روانی چه عاطفی چه فکری چه مالی و .....

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
از دوستان خواهش دارم مطالبی که درباره سبک های خودشون میخوان بذارن تو همین تاپیک بذارن تا دوباره تاپیک رونق بگیره و بحث ها داغ بشه . چون این تاپیک اصلیه و بازدیدش بیشتره و هممون هم به این تاپیک سر میزنیم

درواقع منظورم اینه بحث های اصلی همینجا بشه و تاپیک مخصوص هر سبک به حالت آرشیو در بیاد

فکر خیلی خوبیه ، درود بر شما

بالا