برگزیده های پرشین تولز

بهترین روش تست کارت گرافیک از نظر شما؟

کدام روش تست را برای کارت گرافیک از نظر شما مناسب تر است؟

• Total voters
    23
  • Poll closed .

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
آقا یعنی چی که مثلا بخاطر تست فروشنده کم شه. اون طرف 1000 تا جنس نداره ک. هر گرافیک بلفرض یک ساعتم وقت ببره .برای بازی و تست اصلا نیاز نیس طرف بشینه پشت سیستم. مثل باقی تست ها میزاری برای خودش سیستم رو.
بعدم خود فروشنده نه تنها تاپیکش بیشتر ویو میخوره و مشتری راحت تر کنار میاد. خودشم راحت تره . بلخره هیچ کس بدون تست که گرافیک نمیخره. حالا هربار مشتری فلان تست رو بخواد کارت رو بزاره رو سیستمو تست کنه.
درمورد شرایط تست هم حتما باید داخل کیس باشه کارت. کارتی که بیرون از کیس باشه یکمم دما هوا و محیط چاشنی قضیه بشه تا 15 درجه هم میتونه اختلاف دما ثبت کنه .

ببین این بازی اصلا اونجوری که فکر میکنی نیست . صدتا داستان داره . من دونه دونه میگم شما بخون بهشون فکر کن .

1.حجم دانلود
2.مدت زمان نصب
3.چیدن تنظیمات گرافیکی مناسب و محدود نشدن FPS
4.نصب AfterBurner و فعال کردن گزینه هایی که باید نمایش داده بشن
5.گلوگاه نشدن بقیه قطعات مثل RAM و CPU برای یه گرافیک مثل 3080 یا 3070
6.موجود بودن حداقل های لازم برای یه بازی ای که مثلا پردازنده i5-9400 یا رم 16 گیگ میخواد . آیا فروشنده الان داره تو مغازش ؟
7.اسمبل کردن قطعات بالا برای تست بازی در حالی که فورمارک رو میشه با خیلی از سیستما تست کرد
8.برخلاف اون چیزی که شما گفتین نیازی نیست پشت سیستم باشی اتفاقا باید پشت سیستم بود چون بازی قسمتای سبک و سنگین داره و اگرم بازی نکنی میمیری که اونجا دیگه اصلا فشاری رو کارت نیست
9.چنتا از فروشنده های فروم تبحر بازی کردن حتی تو مد Easy رو دارن یا وقت اینو دارن که بازی کنن . چند دقیقه بازی کافیه تا ایرادای کارت نمایان بشه ؟
10.نتیجه رو چجوری تو تاپیک بزاریم که معتبر و قابل استناد باشه . اگر فقط بگیم دما تو این بازی انقدر یعنی واقعا اون بازیو انجام دادیم ! اگه مشکل فقط همین یه جملست اینم راه حل : 5 درجه از فورمارک کم میکنیم میگیم دما تو واچ داگز و اساسین والهالا انقدر . حالا چه بازیهایی باید تست بشه ؟

شما از این 10 مورد بالا بجر مورد اول که "حجم دانلود" هستش اون 9 مورد دیگه رو باید هر دفعه برای یه کارت گرافیکی که میاد دستت انجام بدی بشین حساب کن چقدر وقت میگیره . تازه بعدشم یبار وقتی رسید دست خریدار اون باید انجام بده که در نهایتم تست اون ملاک باشه برا ادمین نه تست شما . حالا بجز اینایی که من گفتم ممکنه موارد دیگه ای هم باشه که دوستان اضافه کنن .

روز 10 بهمنم تموم شد . ادمین راههای پیشنهادیو بزارن برای نظر سنجی ببینیم بچه های فروم به کدوما رای میدن . فقط رای گیری باید بجای حالت Option Buttons حالت Check Box داشته باشه که هرکی اون مواردی که دوست داشتو تیک بزنه و بعد تائید کنه .

Last edited:

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
سلام
آقا من نظرات عزیزان رو دیدم ، شوک شدم.
این چه وضعشه ؟ بخدا کاربر فقط میخواد یه کارت گرافیک بفروشه ، این تستا چیه ؟! این کارا چیه !؟
ته تهش یه نرم افزار معرفی میکنن و میگن اونو نصب کن و باهاش از کارت تست بگیر. دیگه مابقیش اضافیه از نظر من.
بنز که نمیفروشی برادر

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
الان یکی از دوستان از بنده تست 3dmark خواستن ولی این برنامه رو سیستمم نصب نمیشه یادمه قبلا هم نصب شده بود و کد ریجستر میخواست و هیچ کدوم از کدها کار نمیکرد چون این برنامه رایگان نیست حداقل اگه قراره تستی اجباری بشه از بین برنامه های رایگان و در دسترس باید انتخاب بشه.

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,191
الان یکی از دوستان از بنده تست 3dmark خواستن ولی این برنامه رو سیستمم نصب نمیشه یادمه قبلا هم نصب شده بود و کد ریجستر میخواست و هیچ کدوم از کدها کار نمیکرد چون این برنامه رایگان نیست حداقل اگه قراره تستی اجباری بشه از بین برنامه های رایگان و در دسترس باید انتخاب بشه.
من اینو تست نکردم ولی از اونجایی که توضیحات بنظر کامله و سایت معتبر، لینکشو قرار میدم تست با شما

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
من اینو تست نکردم ولی از اونجایی که توضیحات بنظر کامله و سایت معتبر، لینکشو قرار میدم تست با شما
عزیز 6 گیگه نمیشه بری یکی دیگه دانلود کنی برای تست کردن بنده هم از سافت 98 دانلود کردم که معتبره اونجا در کل بحث اینه نمیشه به اینطور نرم افزار ها وابسته بود چون رایگان نیستن و همیشه دردسر نصب و ریجستر دارن

sanaka

Registered User
لایک‌ها
867
ارور لایسنس بخاطر اینه که از کی جن نسخه رو درست انتخاب نمیکنید یا اینکه سیستمون به اینترنت وصله و لایسنس آنلاین چک میشه که قطعا جواب نمیده و باید کلا دسترسی به اینترنت برنامه رو ببندید

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
ارور لایسنس بخاطر اینه که از کی جن نسخه رو درست انتخاب نمیکنید یا اینکه سیستمون به اینترنت وصله و لایسنس آنلاین چک میشه که قطعا جواب نمیده و باید کلا دسترسی به اینترنت برنامه رو ببندید
الان اصلا مشکل نصب داره بحث همینه قابل اعتماد نیست کی جن ها تو نسخه های مختلف ممکنه از کار بیوفته و همیشه دردسر داره بهتره یه نرم افزار رایگان جهت تست استفاده
بشه

تو حالت آفلاین کلا تست کردم.

فایل های ضمیمه

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    111.2 KB · نمایش ها: 9

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,191
عزیز 6 گیگه نمیشه بری یکی دیگه دانلود کنی برای تست کردن بنده هم از سافت 98 دانلود کردم که معتبره اونجا در کل بحث اینه نمیشه به اینطور نرم افزار ها وابسته بود چون رایگان نیستن و همیشه دردسر نصب و ریجستر دارن
بنظرم کامل بودن نرم افزار مهمتره تا یه نرم افزاری که حالا یه تستی هم بگیره رفع کتی
این نرم افزار فکر کنم کاملتر از بقیست
اگه یه نسخه کرک شده سالم، حالا جدیدترین هم نبود اشکال نداره ،استفاده بشه بهتره
یکبار دانلود میشه و همیشه استفاده میشه
حجم۶گیگ درمقابل حجم بازیهای امروز به چشم نمیاد و میشه جوری دانلودش کرد که رایگان یا ارزون دربیاد
حالا این نسخه هم اگه کار نکنه دوستانی که تست قرار دادن هستن که نسخه کرک شده سالم داشته باشن ،لینکشو قرار بدن بقیه هم استفاده کنن

Last edited:

OMiD.1080p

Registered User
لایک‌ها
240
سلام
من کاری به نرم افزارهای تست ندارم . میخاد باشه یا نباشه
واسه من تست بازی مهمه .
خیلی از گرافیک هایی که حتی مدت زیادی هم باهاشون ماین شده_ مشکل مموری داره و ...
اکثرا تو نرم افزار های تِست چیزی نشون نمیده و Pass میخوره .
ولی تو بازی همون 10 دقیقه اول ضارت شون در میاد.

شماها که از تست بازی ایراد میگیرید تجربه این مشکل رو نداشتید خب معلومه که اهمیت نمیدید
یک چرخ تو فروم استیم بزنید از این تاپیک های فریز شدن و کرش کردن سیستم تو بازی پره ( بازی شون هم اورجیناله و مشکل از قطعات دیگه و ویندوز هم نیست جهت اطلاع )

تست بازی به چه شکله ؟ حداقل 10 دقیقه داخل محیط بازی بتونه دووم بیاره . تنظیمات و مدل بازیش هم بستگی به نوع کارت گرافیک داره .
من شخصا از فروشنده این مورد رو میخام . انجام نده ازش خرید نمیکنم . از یکی دیگه میخرم حتی شده قیمت بالاتر.

T.REX

Registered User
لایک‌ها
331
سلام
آقا من نظرات عزیزان رو دیدم ، شوک شدم.
این چه وضعشه ؟ بخدا کاربر فقط میخواد یه کارت گرافیک بفروشه ، این تستا چیه ؟! این کارا چیه !؟
ته تهش یه نرم افزار معرفی میکنن و میگن اونو نصب کن و باهاش از کارت تست بگیر. دیگه مابقیش اضافیه از نظر من.
بنز که نمیفروشی برادر

جسارتا کلمه کاربر که فقط مختص فروشنده نیست! خریدار هم حق داره سلامت قطعه رو بسنجه .دوس داشته باشه میتونه کارت 99 درصد بخره یا کارت خراب .
شما میگی بنز ولی الان 1 تومنم واسه خیلیا همون حکم بنزو داره چه برسه به مبالغ بالاتر.

miladazn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
79
ببین این بازی اصلا اونجوری که فکر میکنی نیست . صدتا داستان داره . من دونه دونه میگم شما بخون بهشون فکر کن .

1.حجم دانلود
2.مدت زمان نصب
3.چیدن تنظیمات گرافیکی مناسب و محدود نشدن FPS
4.نصب AfterBurner و فعال کردن گزینه هایی که باید نمایش داده بشن
5.گلوگاه نشدن بقیه قطعات مثل RAM و CPU برای یه گرافیک مثل 3080 یا 3070
6.موجود بودن حداقل های لازم برای یه بازی ای که مثلا پردازنده i5-9400 یا رم 16 گیگ میخواد . آیا فروشنده الان داره تو مغازش ؟
7.اسمبل کردن قطعات بالا برای تست بازی در حالی که فورمارک رو میشه با خیلی از سیستما تست کرد
8.برخلاف اون چیزی که شما گفتین نیازی نیست پشت سیستم باشی اتفاقا باید پشت سیستم بود چون بازی قسمتای سبک و سنگین داره و اگرم بازی نکنی میمیری که اونجا دیگه اصلا فشاری رو کارت نیست
9.چنتا از فروشنده های فروم تبحر بازی کردن حتی تو مد Easy رو دارن یا وقت اینو دارن که بازی کنن . چند دقیقه بازی کافیه تا ایرادای کارت نمایان بشه ؟
10.نتیجه رو چجوری تو تاپیک بزاریم که معتبر و قابل استناد باشه . اگر فقط بگیم دما تو این بازی انقدر یعنی واقعا اون بازیو انجام دادیم ! اگه مشکل فقط همین یه جملست اینم راه حل : 5 درجه از فورمارک کم میکنیم میگیم دما تو واچ داگز و اساسین والهالا انقدر . حالا چه بازیهایی باید تست بشه ؟

شما از این 10 مورد بالا بجر مورد اول که "حجم دانلود" هستش اون 9 مورد دیگه رو باید هر دفعه برای یه کارت گرافیکی که میاد دستت انجام بدی بشین حساب کن چقدر وقت میگیره . تازه بعدشم یبار وقتی رسید دست خریدار اون باید انجام بده که در نهایتم تست اون ملاک باشه برا ادمین نه تست شما . حالا بجز اینایی که من گفتم ممکنه موارد دیگه ای هم باشه که دوستان اضافه کنن .

روز 10 بهمنم تموم شد . ادمین راههای پیشنهادیو بزارن برای نظر سنجی ببینیم بچه های فروم به کدوما رای میدن . فقط رای گیری باید بجای حالت Option Buttons حالت Check Box داشته باشه که هرکی اون مواردی که دوست داشتو تیک بزنه و بعد تائید کنه .
این موارد نصب و دانلود فقط یکبار هست. مثل نصب سایر نرم افزار ها. بالاخره خود خریدار هم خیلی توقعات داره ازین جهت. اینکه حتی خرید کنه و تا ارسال شه برسه و خود خریدار تست کنه یک هفته وقت کشی میشه اگر باب میلش نباشه( لزوما خرابی مد نظرم نیست) بالاخره تو این بازار ته دیگ فروشی هزار و یک مدل کارت تمیزو غیر تمیز هست.
اینکه فروشنده بشینه تو خونه اش یا مغازه اش. تق تق تق در بزنه فلان کارت رو میخوام. بیا ببر تضمینی . دیگه یکم زیادی هم آسون گرفتن به فروشنده نیس؟ اگر تعداد کارت زیاده خب سود طرفم زیاده. وقتی 10 درصد میکشه رو جنس بالاخره باید براش بازاریابی هم کنه.
حالا تست گیم دردسر داره درست . اینکه قرار حق به خریدار هم داده بشه درست.
این تست ها قرار به رد وبدل شدن اون شماره کارت و واریز منتهی بشه. و درنهایت به کم شد ایرادات مسخره از سمت خریدار.خود فروشنده هام بنظرم باید استقبال کنن.

نظر شخصی خودم تست استرس و بنچمارک 3dmark و یه فورمارک 5 دیقه کفایت میکنه البته با ثبت شماره سریال کالا. تست بازی میتونه اختیاری باشه

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
دوستان عزیز جسارتا چون بحث فنی همچنان ادامه داره من تا یک هفته دیگه این تاپیک رو تمدید میکنم و بعد میریم برای رای گیری.
در تاپیک قبلی 76% کاربران به تغییر قانون فروش کارت گرافیک رای دادن . پس این تاپیک و نتیجه اش الزام آور هست که در قانون فروش لحاظ بشه . اما به نظرم چون تکثر آرا زیادی در مورد جزییات تست وجود داره عجله برای جمع بندی نکنیم بهتره.چون نتیجه هر چی که باشه بعد از اون مرحله به اجرا در میاد و خوب طبیعتا ممکنه مشکلاتی رو برای مدیریت و کاربران هم پیش بیاره.

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
این موارد نصب و دانلود فقط یکبار هست. مثل نصب سایر نرم افزار ها. بالاخره خود خریدار هم خیلی توقعات داره ازین جهت. اینکه حتی خرید کنه و تا ارسال شه برسه و خود خریدار تست کنه یک هفته وقت کشی میشه اگر باب میلش نباشه( لزوما خرابی مد نظرم نیست) بالاخره تو این بازار ته دیگ فروشی هزار و یک مدل کارت تمیزو غیر تمیز هست.
اینکه فروشنده بشینه تو خونه اش یا مغازه اش. تق تق تق در بزنه فلان کارت رو میخوام. بیا ببر تضمینی . دیگه یکم زیادی هم آسون گرفتن به فروشنده نیس؟ اگر تعداد کارت زیاده خب سود طرفم زیاده. وقتی 10 درصد میکشه رو جنس بالاخره باید براش بازاریابی هم کنه.
حالا تست گیم دردسر داره درست . اینکه قرار حق به خریدار هم داده بشه درست.
این تست ها قرار به رد وبدل شدن اون شماره کارت و واریز منتهی بشه. و درنهایت به کم شد ایرادات مسخره از سمت خریدار.خود فروشنده هام بنظرم باید استقبال کنن.

نظر شخصی خودم تست استرس و بنچمارک 3dmark و یه فورمارک 5 دیقه کفایت میکنه البته با ثبت شماره سریال کالا. تست بازی میتونه اختیاری باشه

ببین میدونی مشکل چیه . اینه که فکر میکنید فروشنده های اینجا گیمرایی هستن که وقتی ساعت دو ظهر از دبیرستان میان ناهار نخورده کوله رو پرت میکنن رو مبل میرن پشت کامپیوتر تا 60GB بازی دانلود کنن بعد یک ساعت نصب کنن بعد تنظیمات گرافیکی بچینن متناسب با سیستمشون و FPS آزاد بزارن بعد بشینن فیلم اول بازیو ببینن بعد قسمت آموزشی اول بازیو برن تا بفهمن با هر دکمه میشه چیکار کرد بعد که رفتن تو بازی ده دقیقه دووم بیارن و کشته نشن(اگه بتونن) بعد این ده دقیقه رو با Nvidia Highlights ضبط کنن بعد اون 500 مگابایت(یا شایدم بیشتر) فیلمو توی آپارات آپلود کنن بعد لینک آپاراتو برای شما بفرستن تا شما ببینی کارت ایرادی نداره . نصف بیشتر این کارایی که گفتمو خیلی از یوزرای اینجا بلد نیستن .

اگر میخوای این درخواستو توی خصوصی از فروشنده داشته باشی و بابتش هم یک میلیون بیشتر بدی مشکلی نیست کسی کاری به درخواست شما تو خصوصی نداره ولی موضوع تاپیک در مورد تستای اجباریه . همین سه تا تست استرس که دوستان میگن نیم ساعت طول میکشه شاید دو هفته بعد تصویب کنسل بشه بخاطر سخت بودنش . طرف حال نداره 6GB نرم افزار 3DMark دانلود کنه یا رجیستر کنه بعد بره 60GB بازی دانلود کنه با کلی داستانای بعدش تا شما ازش گرافیک بخری ! قطعا که "بازی" یکی از گزینه های رای گیری ولی بعید میدونم حتی بالای 20% رای بیاره برای اجباری شدن اونم به سه دلیل :

1. وقتگیر بودن
2. باید پشت سیستم بود
3. نیازمند تبحر و تخصص

OMiD.1080p

Registered User
لایک‌ها
240
کاش میشد یک روش معرفی میشد که هم وقت گیر نبود . نیاز به پشت سیستم نشستن نبود
و هم هر بنی بشری با هر میزان سوادی راحت با فروش کارت گرافیک ماینی _ مشکل دار _ هیت خورده
در کمتر از یک دقیقه کارت گرافیک رو بتونه بفروشه زیر یک دقیقه .
و زمان باقی مانده رو صرف دادن شماره حساب واسه واریز میکردیم .
این روش ... روش خوبیه .
بی زحمت . بدون دخالت دست .
فروشنده بی حال تر ازیناس ... فقط پول بشماریم . پول
من برم مدرسه فعلا.

Last edited:

brayanbarni

Registered User
لایک‌ها
172
کاش میشد یک روش معرفی میشد که هم وقت گیر نبود . نیاز به پشت سیستم نشستن نبود
و هم هر بنی بشری با هر میزان سوادی راحت با فروش کارت گرافیک ماینی _ مشکل دار _ هیت خورده
در کمتر از یک دقیقه کارت گرافیک رو بتونه بفروشه زیر یک دقیقه .
و زمان باقی مانده رو صرف دادن شماره حساب واسه واریز میکردیم .
این روش ... روش خوبیه .
بی زحمت . بدون دخالت دست .
فروشنده بی حال تر ازیناس ... فقط پول بشماریم . پول
من برم مدرسه فعلا.
الان بخواید نون بخرید باید نیم ساعت تو صف نونوایی توقف کنی بعد گرافیک رو تو یک دقیقه ...
دیر اومدی زود هم می خوای بری!؟
دارم میگم بهت بربخوره.
بدو برو مشقاتو بنویس،
عمو کلاس چندی؟

OMiD.1080p

Registered User
لایک‌ها
240
الان بخواید نون بخرید باید نیم ساعت تو صف نونوایی توقف کنی بعد گرافیک رو تو یک دقیقه ...
دیر اومدی زود هم می خوای بری!؟
دارم میگم بهت بربخوره.
بدو برو مشقاتو بنویس،
عمو کلاس چندی؟
شما مثل اینکه تاپیک رو نخوندی !
یا اینکه خوندی ولی متوجه موضوع نشدی دوست عزیز

babakxz

Registered User
لایک‌ها
389
شده خیلی از بازیها باگ داشتن یا آپدیت گرافیک مشکل داشته آدمو به شک انداخته که کارت مشکل داره

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
rx 580 ماین شده باتست دمای خوب بخریم یانه؟

OMiD.1080p

Registered User
لایک‌ها
240
rx 580 ماین شده باتست دمای خوب بخریم یانه؟
من خودم کارت ماین شده گرفتم از دوستان یک دونه 1660S
الان حدود یک ساله دارم ازش استفاده میکنم ... همه چیزش ردیفه ... هیچ مشکلی ندیدم تواین مدت
مشکل مموری یا حرارت بالای 75 درجه نداشته باشه کارت ... به نظر مشکلی پیش نمیاد در حالت عادی

بالا