برگزیده های پرشین تولز

بهترین کیف پول‌های بیت کوین و دیگر کوین ها

کیف پول محبوب شما؟

• لدجر

• بلاکچین

• الکتروم

• کوینومی

• تراست والت

• دیگر...

Results are only viewable after voting.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
سلام

من این کاری که گفتید رو انجام دادم، اما هنوز نفهمیدم طرف از کجا فهمید که من واریز کردم:unsure: 😅شاید یه نفر دیگه در همون بازه زمانی همون مبلغ رو براش واریز کرده باشه. عجیبه که این سایت ها حتی آدرس ولت ارسال کننده رو هم نمیخوان ... تازه حتی اگر بخوان، خب تراکنش های شبکه ارز های دیجیتال که در معرض دید همه هست، ولت فروشنده هم که معلومه، اگر من تراکنش یه نفر دیگه به اون ولت خاص رو به نام خودم به فروشنده معرفی کنم از کجا میخواد بفهمه؟:(

هُلا آمیگو.

والتی که به شما میده یونیک هست به خاطر همین متوجه میشه که شما واریز کردید، بعد اینکه در لحظه میاد مقدار دلاری رو تبدیل به مثلا لایت کوین میکنه، یکم بعید هست که همون موقع شخص دیگری به همون مقدار واریزی داشته باشه.

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
هُلا آمیگو.

والتی که به شما میده یونیک هست به خاطر همین متوجه میشه که شما واریز کردید، بعد اینکه در لحظه میاد مقدار دلاری رو تبدیل به مثلا لایت کوین میکنه، یکم بعید هست که همون موقع شخص دیگری به همون مقدار واریزی داشته باشه.
اکثر صرافی ها آدرس یونیک میدن
یعنی با هربار واریز متفاوت نیست (آدرس گیرنده)
بعد از واریز برر اساس شماره تراکنشی که میدید بررسی میشه

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
اکثر صرافی ها آدرس یونیک میدن

درسته.

یعنی با هربار واریز متفاوت نیست (آدرس گیرنده)

بستگی داره، بعضی از سایت ها یونیک ثابت بعضی از سایت ها با هر تراکنش والت تغییر میکنه.

بعد از واریز برر اساس شماره تراکنشی که میدید بررسی میشه

اکثرا اتومات تراکنش تایید میشه.

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,547
هُلا آمیگو.

اولا ارمانو:LOL: (امیگو امریکای جنوبی ها میگن:D)
ببینید من به این سایته پول ریختم changenow.io ، حتی ثبت نام هم نداشت. دو بار هم اکسچنج انجام دادم، هر دو بار یک آدرس ولت داد. خب این از کجا میفهمه که من واریز کردم و کس دیگری نبوده؟:(

نکته بعدی اینه که فرض کنید که هش تراکنش رو بخواد. خب من الان تتر روی شبکه ترون ارسال کنم، کد تراکنش برای همه قابل دیدنه. یعنی کافیه من سایت ترون اسکن رو زیر نظر بگیرم، هر تراکنشی که به اون ولت خاص انجام میشه رو پیدا کنم و بلافاصله برم با هش تراکنش، اون تراکنش رو به نام خودم ثبت کنم. مثلا ببینم یه نفر 100 دلار واریز کرده، برم توی فرم سایت بگم این 100 دلار رو من واریز کردم:(

کلا خیلی عجیبه. باید یه چیزی مثل کانسپت پرداخت توی تراکنش های ارز دیجیتال لحاظ بشه که معلوم بشه پول از حساب کی بابت چی به حساب دوم رفته:cry:

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
ببینید من به این سایته پول ریختم changenow.io ، حتی ثبت نام هم نداشت. دو بار هم اکسچنج انجام دادم، هر دو بار یک آدرس ولت داد. خب این از کجا میفهمه که من واریز کردم و کس دیگری نبوده؟:(

نکته بعدی اینه که فرض کنید که هش تراکنش رو بخواد. خب من الان تتر روی شبکه ترون ارسال کنم، کد تراکنش برای همه قابل دیدنه. یعنی کافیه من سایت ترون اسکن رو زیر نظر بگیرم، هر تراکنشی که به اون ولت خاص انجام میشه رو پیدا کنم و بلافاصله برم با هش تراکنش، اون تراکنش رو به نام خودم ثبت کنم. مثلا ببینم یه نفر 100 دلار واریز کرده، برم توی فرم سایت بگم این 100 دلار رو من واریز کردم:(

کلا خیلی عجیبه. باید یه چیزی مثل کانسپت پرداخت توی تراکنش های ارز دیجیتال لحاظ بشه که معلوم بشه پول از حساب کی بابت چی به حساب دوم رفته:cry:

پس نتیجه میگیریم که کریپتو اسکم است : )))))

نه اصلا اینطوری نیست که هش بدیم و تراکنش رو تایید کنه، یکی از روش ها به همون صورتی بود که عرض کردم یعنی دادن والت یونیک، روش دوم وقتی سیستم به صورت اتوماتیک عمل چنج رو انجام میده و از شما مثلا کوین X رو میگیره که Y ارسال کنه، مقدار، زمان ثبت و... مشخص هست شخص دیگری نمیتونه بیاد ادعای کذب کنه :دی

البته در مواردی شیطنت هایی شده مخصوصا در سایت های ایرانی ولی در کل نگران نباش همه چی اکیه :دی

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,547
پس نتیجه میگیریم که کریپتو اسکم است : )))))
نه. خدا نکنه کریپتو اسکم باشه:love:
نه اصلا اینطوری نیست که هش بدیم و تراکنش رو تایید کنه، یکی از روش ها به همون صورتی بود که عرض کردم یعنی دادن والت یونیک، روش دوم وقتی سیستم به صورت اتوماتیک عمل چنج رو انجام میده و از شما مثلا کوین X رو میگیره که Y ارسال کنه، مقدار، زمان ثبت و... مشخص هست شخص دیگری نمیتونه بیاد ادعای کذب کنه :دی
خیلی عجیبه. اینطوری بعد از مدتی میلیارد ها ولت بیخودی ایجاد میشه که صرفا برای یک تراکنش استفاده شدن. ولت یه بار مصرف:D
البته در مواردی شیطنت هایی شده مخصوصا در سایت های ایرانی ولی در کل نگران نباش همه چی اکیه :دی
من کلا هر تراکنشی که روی کریپتو انجام میدم از دست رفته حساب میکنم. اگر از دست نرفت چه بهتر:p

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616

شما مثلا ساعت ۱۲:۰۰ درخواست ثبت می کنید
بعدش واریز می کنید و هش رو میدید که میشه مثل ۱۲:۰۵
قطعا تاریخ هش بعد از تاریخ ثبت شماست
حالا اگه کسی بره لیست رو ببینه و هش رو برداره و بخواد ثبت کنه، بعد از ثبت هش داره درخواست میده و قابل تشخیصه

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
خیلی عجیبه. اینطوری بعد از مدتی میلیارد ها ولت بیخودی ایجاد میشه که صرفا برای یک تراکنش استفاده شدن. ولت یه بار مصرف:D
تعداد آدرس های موجود برای بیت کوین 2 به توان 160 هست.
چون عدد بسیار بزرگ هست میشه گفت تاثیری ایجاد نمیکند, جدا از آن در واقع چیزی ایجاد نمیشه, اینها موجود هست فقط والت به صورت رندوم یک آدرس بر اساس پرایوت کی پیدا میکند.
احتمال اینکه آدرس پیدا شده با آدرس شخص دیگری یکی باشه وجود داره ولی چون عدد بزرگ هست احتمالش نزدیک به صفر هست.

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
تعداد آدرس های موجود برای بیت کوین 2 به توان 160 هست.
چون عدد بسیار بزرگ هست میشه گفت تاثیری ایجاد نمیکند, جدا از آن در واقع چیزی ایجاد نمیشه, اینها موجود هست فقط والت به صورت رندوم یک آدرس بر اساس پرایوت کی پیدا میکند.
احتمال اینکه آدرس پیدا شده با آدرس شخص دیگری یکی باشه وجود داره ولی چون عدد بزرگ هست احتمالش نزدیک به صفر هست.
ادرس های ولت از قبل وجود نداره
ابتدا ۱۲ تا ۲۴ کلمه انگلیسی رندوم ساخته میشه و بعدش private key تولید و بر اساس private key یه public key ساخته میشه
در ادامه بر اساس public key یه آدرس ولت درست میشه

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
خوب دوستان دوتا سوال داشتم

من توی سایت Guarda یک کیف پول ساختم
الان سایتی که می خوام ازش رمزارز بخرم فقط تتر برای فروش داره و سایتی که می خوام بهش پرداخت کنم ترون قبول می کنه،اگر من تتر بخرم می تونم توی کیف پول چنج کنم به ترون؟(در ضمن اگر جایی برای خرید رمز ارزها میشناسید که مدارک هفت جد آدم رو نمی خواد پخ معرفی کنید ممنون میشم)

سوال دوم این که کارمزد این چنج کردن ها به چه صورته و به صرفه ترین حالت چیه؟

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616

الان سایتی که می خوام ازش رمزارز بخرم فقط تتر برای فروش داره و سایتی که می خوام بهش پرداخت کنم ترون قبول می کنه،اگر من تتر بخرم می تونم توی کیف پول چنج کنم به ترون؟(در ضمن اگر جایی برای خرید رمز ارزها میشناسید که مدارک هفت جد آدم رو نمی خواد پخ معرفی کنید ممنون میشم)

شما باید از سایت مبدا usdt بخری و بریزی در حساب guarda
بعدش در سایت guarda در قسمت exchange باید تتر رو تبدیل به ترون کنید
در نهایت در سایت مقصد ترون رو بهشون بدید (از کیف پولتون در guarda)
فقط مطمئن بشید شبکه هارو درست انتخاب می کنید
به طور مثال سایت مقصد اگر روی شبکه BEP20 قبول میکنه، باید برای تبدیل تتر به ترون، شبکه هم روی BEP20 باشه
اول مطمئن بشید که سایت مقصد شبکه مشابه با سایت guarda برای ترون داره یا نه
کارمزدم هم بسته به شبکه متفاوته

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653

سلام

بهترین کار به نظر من خرید مستقیم ترون از صرافی ایرانی هست یا خرید تتر و تبدیل تتر در صرافی ها به ترون، اینطوری به صرفه هست چون معمولا Exchange ها کارمزد بیشتری میگیرن ولی اگر مقدارش زیاد نیست به همون روشی که @A2D3D توضیح دادن میتونید عمل کنید.

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
شما باید از سایت مبدا usdt بخری و بریزی در حساب guarda
بعدش در سایت guarda در قسمت exchange باید تتر رو تبدیل به ترون کنید
در نهایت در سایت مقصد ترون رو بهشون بدید (از کیف پولتون در guarda)
فقط مطمئن بشید شبکه هارو درست انتخاب می کنید
به طور مثال سایت مقصد اگر روی شبکه BEP20 قبول میکنه، باید برای تبدیل تتر به ترون، شبکه هم روی BEP20 باشه
اول مطمئن بشید که سایت مقصد شبکه مشابه با سایت guarda برای ترون داره یا نه

کارمزدم هم بسته به شبکه متفاوته
ممنون از راهنمایی
این مورد رو از کجا متوجه بشم؟
سلام

بهترین کار به نظر من خرید مستقیم ترون از صرافی ایرانی هست یا خرید تتر و تبدیل تتر در صرافی ها به ترون، اینطوری به صرفه هست چون معمولا Exchange ها کارمزد بیشتری میگیرن ولی اگر مقدارش زیاد نیست به همون روشی که @A2D3D توضیح دادن میتونید عمل کنید.
مقدار زیاد نیست،ولی اگر صرافی ایرانی قابل اعتمادی پیدا کنم که مستقیم خرید کنم خوب بهتره
این بمونه برای مراحل بعدی
284.gif

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
ممنون از راهنمایی
این مورد رو از کجا متوجه بشم؟

مقدار زیاد نیست،ولی اگر صرافی ایرانی قابل اعتمادی پیدا کنم که مستقیم خرید کنم خوب بهتره
این بمونه برای مراحل بعدی
284.gif
همون لحظه که خرید و فروش می کنید، انتخاب شبکه براتون میاره
یا مشخص میکنه چه شبکیه ای فعاله

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
والت Guarda از تتر TRC20 پیشتیبانی می کنه؟
ERC رو دیدم ولی TRC نبود :unsure:

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
بین بیت کوین،اتریوم و لایت کوین کدوم کارمزد کمتری داره برای انتقال؟

بالا