برگزیده های پرشین تولز

JAVAD 66

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
photo_2021-07-29_00-27-35.jpg
🔵بهترین گزارش‌های 3ماهه در فلزات اساسی و سنگ آهنی‌ها🔵

✔️ طی چند روز اخیر تقریبا تمامی شرکت‌ها گزارش‌های 3 ماهه خود را روانه سامانه کدال کردند و گزارش عملکرد خود را برای سهامداران منتشر کردند.

✔️ در این پست به بررسی و ارزیابی نمادهای گروه فلزات اساسی و سنگ آهنی که برترین گزارش‌های 3 ماهه را ارائه کرده‌اند، پرداختیم.

🔵 معیار ما در این ارزیابی افزایش سود خالص شرکتها نسبت به دوره مشابه قبلی بوده است.

🔵 نکته: تمامی شرکتها در این پست مورد بررسی قرار نگرفته‌اند.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
1- سود نقدی DPS و حق تقدم فقط به سهامداری که در زمان مجمع عمومی مالک سهام هست تعلق می گیره؟ درسته؟

2- بعدش این DPS را خود کارگزاری میریزه به حساب یا باید مثلا برای 100هزار تومن پاشیم بریم شعبه بانک؟

3- سوال دیگه اینکه این شرکتهایی که سال مالیشون آخر شهریور هست مجمع عمومی را در نیمه دوم سال برگزار میکنن؟

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
1- سود نقدی DPS و حق تقدم فقط به سهامداری که در زمان مجمع عمومی مالک سهام هست تعلق می گیره؟ درسته؟

2- بعدش این DPS را خود کارگزاری میریزه به حساب یا باید مثلا برای 100هزار تومن پاشیم بریم شعبه بانک؟

3- سوال دیگه اینکه این شرکتهایی که سال مالیشون آخر شهریور هست مجمع عمومی را در نیمه دوم سال برگزار میکنن؟
۱. بله. حتی اگر یک روز قبل مجمع خریداری شده باشه.
۲. کارگزاری اصلا نمی تونه کاری به دی پی اس داشته باشه. شرکتی که سهمش رو دارید اعلام میکنه که برای گرفتن سود در چه تاریخی به چه بانکی مراجعه کنید، تعدادی از شرکتها هم مدتی هست خودشون به حسابی که تو سجام معرفی کردید واریز میکنند و نیاز نیست کاری کنید.
۳. بله دقیقا.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
۱. بله. حتی اگر یک روز قبل مجمع خریداری شده باشه.
۲. کارگزاری اصلا نمی تونه کاری به دی پی اس داشته باشه. شرکتی که سهمش رو دارید اعلام میکنه که برای گرفتن سود در چه تاریخی به چه بانکی مراجعه کنید، تعدادی از شرکتها هم مدتی هست خودشون به حسابی که تو سجام معرفی کردید واریز میکنند و نیاز نیست کاری کنید.
۳. بله دقیقا.
در مورد افزایش سرمایه چی؟ سهام اضافه شده به چه فردی تعلق میگیره؟

باید سهام را نگهداری کرد تا این سهام جایزه به پرتفوی اضافه بشه؟

چه قدر زمان میبره؟

Last edited:

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
در مورد افزایش سرمایه چی؟ سهام اضافه شده به چه فردی تعلق میگیره؟

باید سهام را نگهداری کرد تا این سهام جایزه به پرتفوی اضافه بشه؟

چه قدر زمان میبره؟
در مورد افزایش سرمایه هم به همین منوال هست. به فردی که قبل از بسته شدن معاملات سهم به منظور اعلام افزایش سرمایه اون سهم رو داره تعلق میگیره، حالا چه یک ساعت باشه که خریدید چه دو سال، فرقی نمی کنه.
اگر سهم رو تماما بعد از افزایش سرمایه بفروشید هم به شما تعلق میگیره اما تو اضافه شدن به پورتفوتون دردسر خواهید داشت. بهترین گزینه این هست که اگر میخواهید بفروشید فقط یک عدد از اون سهم رو تو پورتفو نگردارید تا مشکلی براتون ‌‌‌‌‌‌پیش نیاد و دردسر نکشید.
زمان هم بستگی به شرکت داره که کی کارهاش رو انجام بده، از یکی دو هفته گرفته تا شاید حتی شش ماه

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
اگر همزمان هم بشه استفاده کرد که بسیار خوبه، هر دو را ثبت نام میکنم و با اونی که راحت ترم کار میکنم. من برای خرید و فروش روزانه نمیخوام وارد بورس بشم حقیقتا وقت و حوصله اش را هم ندارم، میخوام هر ماه یک شرکت تولیدی خصوصی را انتخاب کنم و سهامش را به مقدار محدودی (مثلا یکی دو میلیون تومان) بخرم و بذارم کنار برای چند سال بمونه. تا حد خوبی با دنیای صنعت و اقتصاد و داستان تولید آشنا هستم، سهام شرکتهای تولیدی خصوصی که فکر میکنم ارزشش را داره و آینده دارن میخرم میذارم کنار. اون قدری نمی خوام خودم را درگیر کنم که شغل اصلیم باشه و هر روز پای سیستم باشم.

@s.david.s
حضرت استادی بیا راهنمایی کن;)
بچه ها جواب دادن
091kvsdojmoxdbafcrda.gif

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
بچه ها جواب دادن
091kvsdojmoxdbafcrda.gif
زیر اون پست در مورد شستا استیکر خنده میذاری
یعنی پاک دست ترین و بهترین مدیر عامل در ایران دروغ گفته :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
یعنی مدیر عامل شستا قبول نداری:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
تا حالا از این شخص دروغ شنیدی😷😷😷😷😷😷

من بهش ایمان دارم....... خیالم راحته حتی یک ریالم برای خودشون پاداش رد نکردن
فقط به سبک خودرویی و بانکی ها تو حساب دست بردن از اونجا میگیرن وگرنه 400 تا 500 میلیون پاداش برای اینا چیزی نیست پول تو جیبیه

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
زیر اون پست در مورد شستا استیکر خنده میذاری
یعنی پاک دست ترین و بهترین مدیر عامل در ایران دروغ گفته :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
یعنی مدیر عامل شستا قبول نداری:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
تا حالا از این شخص دروغ شنیدی😷😷😷😷😷😷

من بهش ایمان دارم....... خیالم راحته حتی یک ریالم برای خودشون پاداش رد نکردن
فقط به سبک خودرویی و بانکی ها تو حساب دست بردن از اونجا میگیرن وگرنه 400 تا 500 میلیون پاداش برای اینا چیزی نیست پول تو جیبیه
اونایی که صادقانه واسه خودشون پاداش رد میکنن با شرف ترن تا اینایی که میگن پاداش رد نکردیم ...
برای رضای خدا کار نمیکنن که:LOL:📿
اگه اعضای هیئت مدیره و ... خودشون سهامدارای اصلی بودن ، خوب از این جیب به اون جیبه و پاداش رد نمیکنن ( طبیعیه ) ولی اینا همشون کارمندن:D

تازه توی این دور و زمونه 400-500 تومن پول خاصی به حساب نمیاد اونم برای مدیران شرکت های غول ایران ...:rolleyes:
400- 500 تومن توی این مدل شرکت ها پول خورده . مدیریت خوب داشته باشن ، دزدی نکنن اصلا سالی 1 الی 2 میلیارد پاداش بگیرن نوش جونشون :devilish:
اما اینکه ادعا میکنن این پاداش رو برنداشتن یعنی 100 برابرش رو از سر و ته شرکت دزدیدن که خیلی بدتره :p

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
توی سهام خریدن مراقب باشید گول +5 ها رو توی هر جایی از روند صعودی سهم و توی هر سهمی نخورید ولی در عین حال این پستم رو توی تاپیک ارزها در نظر داشته باشید :
چیبان زوئلا شمالی
42k0e8p.gif

الان شرکت میکنم :
153xw0n.gif

borobala.gif

من مطلبی رو شنیدم که بیشتر تحریم های دوره ترامپ غیر قابل برداشته شدن هستش و در حقیقت این برجام ، اون برجام سابق نیست
فقط اسمش برجامه
یعنی برای توافق یا باید بعد از برجام مذاکرات رو به صورت خیلی جدی و بلند مدت برای تغییرات اساسی ادامه بدن
یا اینکه کلا برجام هم جلو نبرن ، چون برجام بدون برداشته شدن اون تحریما رسما " کشکه " :D
بنابراین من زیاد نسبت به تورم آینده خوشبین نیستم ولی در هر صورت کف قیمت دلار رو بدون بدتر شدن شرایط تا آخر سال 1400 روی 30 هزار تومن میبینم
بدتر شدن شرایط = بیشتر از 30 هزار تومن

و اینکه واقعا بعضی از بازارها کشش رشد قیمت های عجیب غریب رو ندارن . بالاخره مردم نیاز به یک استراحت هرچند کوتاه دارن که قدرت خریدشون یکم بالا بیاد ولی اونجوری که بوش میاد ممکنه این اتفاق نیوفته و پدال گاز فشرده بشه
من خودم رو واقعا برای وضعیت بدتر آماده کردم هرچند که به دلایلی اگه واقعا مسئولین به فکر خودشون باشن (!) ، مجبور به مذاکرات جدی و بلند مدت برای تغییرات اساسی هستن ولی همونطور که خودمم گفتم و بولد و قرمز کردم اسمش بلند مدته و در کوتاه مدت احتمالا واقعا شرایط بدتر بشه
y09xdl7k5d3grrrqrlfa.gif

حتی اگه قرار باشه فردا دلار 100 هزار تومن بشه به هیچ وجه امکان نداره یک سهم یه کله بالا بره
یعنی اگه قصد خرید داشتید ، بعد از یک رشد 30-50 درصدی حتی اگه بهترین سهم دنیا هم باشه و به قیمت هم باشه ( خریدش منطقیه ) ، صبر کنید یه اصلاح جزئی بزنه حتی شاید از قیمت امروز هم گرونتر بشه ولی عوضش خیالتون راحته که به دور از هیجان خریدید و توی یک کف از یک موج صعودی وارد شدید نه اینکه توی یک سقف از موج صعودی

Last edited:

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
توی سهام خریدن مراقب باشید گول +5 ها رو توی هر جایی از روند صعودی سهم و توی هر سهمی نخورید ولی در عین حال این پستم رو توی تاپیک ارزها در نظر داشته باشید :

حتی اگه قرار باشه فردا دلار 100 هزار تومن بشه به هیچ وجه امکان نداره یک سهم یه کله بالا بره
یعنی اگه قصد خرید داشتید ، بعد از یک رشد 30-50 درصدی حتی اگه بهترین سهم دنیا هم باشه و به قیمت هم باشه ( خریدش منطقیه ) ، صبر کنید یه اصلاح جزئی بزنه حتی شاید از قیمت امروز هم گرونتر بشه ولی عوضش خیالتون راحته که به دور از هیجان خریدید و توی یک کف از یک موج صعودی وارد شدید نه اینکه توی یک سقف از موج صعودی
شما نور چشم مایی اقا داود اما با این حرف که «به هیچ وجه امکان نداره یک سهم یه کله بالا بره» ، اگه به صورت عمومیه، مشکل دارم.
اقایون اگه بخوان سهم که هیچی شاخص هم یه کله میبرن بالا. کاما اینکه پارسال سهمها ماه ها یه کله میرفتن.

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
شما نور چشم مایی اقا داود اما با این حرف که «به هیچ وجه امکان نداره یک سهم یه کله بالا بره» ، اگه به صورت عمومیه، مشکل دارم.
اقایون اگه بخوان سهم که هیچی شاخص هم یه کله میبرن بالا. کاما اینکه پارسال سهمها ماه ها یه کله میرفتن.
فدای شما :love:
از نظر منطقی شدنی نیست
بالاخره یکجایی یا تضاد با بنیاد و سود آوری شرکت به وجود میاد
یا
ریسک خرید برای خریداران سهام افزایش پیدا میکنه

در مورد ریسک خرید اینطوری بگم :
شما قراره 1 میلیارد از یک سهمی رو بخری که بدون هیچ نفس گیری یا حتی اصلاح جزئی 10 الی 20 درصدی ، رشد میکنه . یعنی یا همش صف خریده یا اینکه فقط رشد میکنه . توی این حالت شما میترسی که اون 1 میلیارد رو سهام بخری . کسایی توی این مدل روند ها خرید میکنن که یا سواد کافی نداشته باشن یا اینکه سرمایشون کم باشه و درگیر احساسات بشن . سرمایه کلان محاله وارد بشه

من تا به حال همچین چیزی رو ندیدم مگر اینکه بعدش ریزش شدیدی قرار باشه اتفاق بیوفته

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
فدای شما :love:
از نظر منطقی شدنی نیست
بالاخره یکجایی یا تضاد با بنیاد و سود آوری شرکت به وجود میاد
یا
ریسک خرید برای خریداران سهام افزایش پیدا میکنه

در مورد ریسک خرید اینطوری بگم :
شما قراره 1 میلیارد از یک سهمی رو بخری که بدون هیچ نفس گیری یا حتی اصلاح جزئی 10 الی 20 درصدی ، رشد میکنه . یعنی یا همش صف خریده یا اینکه فقط رشد میکنه . توی این حالت شما میترسی که اون 1 میلیارد رو سهام بخری . کسایی توی این مدل روند ها خرید میکنن که یا سواد کافی نداشته باشن یا اینکه سرمایشون کم باشه و درگیر احساسات بشن . سرمایه کلان محاله وارد بشه

من تا به حال همچین چیزی رو ندیدم مگر اینکه بعدش ریزش شدیدی قرار باشه اتفاق بیوفته
شاید بره برای اصلاح و حتی مجددا کانال 1.2 را ببینه؟ چنین احتمالی را قوی می دونی یا اینکه یکسره میره 1.4 و 1.5؟

Kaz1365

Registered User
لایک‌ها
158
سلام دوستان.
می خواستم ببینم اساتید چه صندوقی رو پیشهاد میدن که هم سوددهیش خوب باشه و هم بازارگردانیش.
ممنونم.

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,075
سلام دوستان.
می خواستم ببینم اساتید چه صندوقی رو پیشهاد میدن که هم سوددهیش خوب باشه و هم بازارگردانیش.
ممنونم.
سلام
وصندوق ، آگاس ، سرو ( صندوق های سهامی - حداقل سود : حفظ ارزش پول در برابر تورم و رشد تقریبا اندازه شاخص کل بورس و بیشتر) ( وصندوق در اصل سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی است)
کیان ، تصمیم ( صندوق درآمد ثابت ETF درصد سود 18 تا 25% )
کمند - امین یکم ( واریز سود به حساب مثل بانک 17.18 %)
حامی ( واریز سود به حساب کارگزاری مفید- تقریبا 16% )
سود صندوق های درآمد ثابت روزشمار است و جریمه ای بابت برداشتن پول در هر زمانی نباید پرداخت کرد.

Last edited:

فرشید

Registered User
لایک‌ها
122
دوستان کسی میدونه چرا وسپهر حجم تقاضای بالا داره ولی قیمتش چند ماهه ثابت مونده و تغییر چندانی نمیکنه؟

بالا