برگزیده های پرشین تولز

JAVAD 66

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,979
مگه دامنه نوسان 5 درصد بیشتره؟ (روزانه؟)

در چه بازه زمانی این قدر ضرر کردی؟

(نمادهایی هم که سود داشتی بنویس در همون بازه زمانی)

بعدش چرا رفتی بازار پایه؟ (شنیدم بازار پایه خیلی بی حساب کتاب هست نماداش....)
من اینا ندارم
این سهم هایی هست که بعد افشا الف یا مجمع سالیانه
طبق قانون بدون دامنه نوسان بازگشایی میشن یعنی میتونن از منفی 100 تا مثبت 100 هم بازگشایی مچ بشه

Kaz1365

Registered User
لایک‌ها
158
دوستانی که مثل من در مورد صندوق های سهام و اصول خرید کردن اون ها سوال داشتن، آقا مهرشاد زحمت کشید جواب
بنده رو داد.گفتم جواب ایشون رو اینجا بگذارم بقیه هم استفاده کنن.

این 3 تا صندوق سهامی هستند یعنی پول سرمایه گذاران مثل من و شما را سهام می خرند . البته در این کار خبره هستند چون گروهی می‌نشینند دور هم و بهترین سهام را در بهترین قیمت می خرند و برای همین با افت شاخص کل بورس در سال گذشته اینها خیلی افت نکردند چون با قیمت های خیلی پایینی سهام را خریده بودند . بعد واحد های اینها گران می شود و تقریبا به اندازه رشد شاخص بورس بالا می روند ولی اگر شاخص افت کند اینها اندازه شاخص افت نمی کنند . آگاس متعلق به کارگزاری آگاه است . سرو هم یک گروه خوب دارد . وصندوق بازنشستگی کشوری است که پتروشیمی ها و سهام شرکت های بزرگ و خوب را دارد و حقوق بازنشستگان کشوری را هم همین‌طوری می پردازد و هر سال اضافه می کند .

باید روی حمایت ها یعنی زمانی که قیمت ها افت کرده خرید بکنید . مثلا زمانی که شاخص بورس چند روز منفی شد شما یک پله از صندوق مثلا آگاس بخرید . بعد صبر کنید ببینید چه می شود ، اگر پایینتر رفت مثلا 10% دوباره یک پله دیگر بخرید ، باز همین روال را ادامه دهید . اگر هم بالا رفت که چه بهتر و دست نزنید .

در بلند مدت مثلا 5 ساله ارزش پول شما در برابر تورم حفظ می شود و از تورم هم حدود 10% جلو می زنید .

dk 313

Registered User
لایک‌ها
202
سلام و عرض ادب خدمت دوستان.
دوستان من یک پرتفو داشتم با ارزش تقریبی 1100 دادمش دست سبد گردان دارای مجوز از سازمان بورس نه شخص یا نفری که بعد 7 ماه این شده نتیجه کارش :
sabad 1.JPG
پرتفو رو تقریبا تو شاخص 1400 بهشون دادم بعد از اصلاح سبد امروز این وضعیت پرتفو هست یعنی از اصل سرمایه 50 تومن تو ضررم.
در صورتی که قبل انتخابات امریکا چند روزی فرصت خروج بود و پرتفو با فرض نقد شدن و خریدن صندوق در امد ثابت تقربا 14 درصد سود و با فرض خرید صندوق سهامی تقریبا 30 درصد رشد میکرده.
با توجه به نتیجه کارشون پرتفو رو پس گرفتم.
حالا سوالی که از دوستان داشتم :
سبد گردان کار درست که شرکت باشه نه شخص می تونید معرفی کنید؟ مثل فیپ ایران جایی برای مقایسه سبد گردان های اختصاصی نیست؟
یا راهکاری و نظری برای اصلاح پرتفو؟
خودم نظرم روی سیو مبلغ سهم های مثبت پرتفو- افزایش قدرت نقدینگی و میانگین کم کردن از سهما با درصد ضرر کمتر و وضع بهتر چارتشونه تا تقریبا پرتفو و رو با یک سود معقول نقد کنم و بعدش نصفش رو صندوق سهامی بخرم و بقیش رو طبق استراتژیم 3 تا سهو و 20 درصد نقد بزارم برای خرید 1 تا 3 ماه.

لازم به ذکره که تجربه خرید صندوق رو هم داشتم و نصف دارایم رو توی شاخص 1700صندوق خریدم و با این همه ریزش 65 درصد توی سود هستن.
و از نظر تحلیل تکنیکال هم دانش و تجربه متوسطی دارم.

behi16

Registered User
لایک‌ها
375
دوستان من یک پرتفو داشتم با ارزش تقریبی 1100 دادمش دست سبد گردان دارای مجوز از سازمان بورس نه شخص یا نفری که بعد 7 ماه این شده نتیجه کارش :
مشاهده پیوست 1254038
پرتفو رو تقریبا تو شاخص 1400 بهشون دادم بعد از اصلاح سبد امروز این وضعیت پرتفو هست یعنی از اصل سرمایه 50 تومن تو ضررم.
در صورتی که قبل انتخابات امریکا چند روزی فرصت خروج بود و پرتفو با فرض نقد شدن و خریدن صندوق در امد ثابت تقربا 14 درصد سود و با فرض خرید صندوق سهامی تقریبا 30 درصد رشد میکرده.
سبد گردان کار درست که شرکت باشه نه شخص می تونید معرفی کنید؟ مثل فیپ ایران جایی برای مقایسه سبد گردان های اختصاصی نیست؟
خودم نظرم روی سیو مبلغ سهم های مثبت پرتفو- افزایش قدرت نقدینگی و میانگین کم کردن از سهما با درصد ضرر کمتر و وضع بهتر چارتشونه تا تقریبا پرتفو و رو با یک سود معقول نقد کنم و بعدش نصفش رو صندوق سهامی بخرم و بقیش رو طبق استراتژیم 3 تا سهو و 20 درصد نقد بزارم برای خرید 1 تا 3 ماه.

لازم به ذکره که تجربه خرید صندوق رو هم داشتم و نصف دارایم رو توی شاخص 1700صندوق خریدم و با این همه ریزش 65 درصد توی سود هستن.
توصیه دارم بهتون.
توی بورس اگه نیتتون نوسان گیری نیست به دوتا مورد حتما حتما دقت کنید.
اول از همه بنیاد سهم رو بررسی کنید..سهم هایی بخرید که بنیاد خوبی داشته باشن...سود و ضررش معلوم باشه..مثلا دوتا خودروساز(خودرو و خساپا) بنظر خودم از این نظر جزو بدترین ها هستن...واقعا معلوم نیست توی اون دوتا کارخونه دارن چه غلطی میکنن
دوم اینکه بازیگر سهم رو بررسی کنید. ببینید سابقه ش چطور و با سرمایه مردم چه رفتاری میکنه...مثلا دوتا سهمی که خودم میشناسم(وسپهر و غزر) بدترین بازیگر رو دارن...میتونید برید از سابقه سهم چک کنید

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
746
مشاهده پیوست 1254038

سلام سبد گردان الماس و همینطور سبدگردان کارگزاری آگاه خوب هستند . می توانید به اینها بسپارید .

در این سهامی هم که دارید سهم های بنیادی خوبی هست و البته سهم های بدی هم وجود دارد .

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
746
در جریان معاملات امروز ، سهم هرمز را فروختم ، دلیل فروش هم درجا زدن و همینطور اخبار ناخوشایند از تولید و فروش بود .
امروز پالایش نفت لاوان را خریدم چون هم به نظرم قیمت مناسبی دارد و هم صادراتش رو به افزایش است .
داروسازی دفارا که مدتی است خریده ام ، افزایش نرخ گرفته ( البته مشخص است کسی از افزایش نرخ داروها خوشحال نمی شود) حدود 50% . شاید روی روند سهم تاثیر بگذارد و مدتی رو به بالا باشد ، خودم احتمالا این سهم را در آینده ی نزدیک می فروشم .
مجمع فولاد را نگاه کردم . اخبار خوب در کنار اخبار بد . مهمترین مشکلی که فعلا فولاد دارد ، تحریم و قطعی برق است که روی تولید و فروش اثر گذاشته ، البته فکر نمی کنم فولاد زیر بار این مشکلات کمر خم بکند .
یک خبر دیروز پخش شده بود که بازار فولاد عراق از دست ایران درآمده و بدست ترکیه افتاده به دلیل قطعی برق و کاهش تولید . مدیر فولاد امروز این خبر را رد کرد و گفت که چون محصولات ما با قیمت کمتری به عراق می رسد ترکیه نمی تواند بازار را از دست ما در بیاورد .
2 سهم وصندوق و کگل فعلا خیلی در مقابل منفی شدن مقاومت می کنند و گویا قصد کوتاه آمدن ندارند . گل گهر گویا چند طرح توسعه دارد ولی یکی از دوستانم که کارمند آنجاست می گفت ذخایر ما رو به اتمام است و تا چند سال آینده تمام می شود ، درستی حرفش را نمی دانم و تایید نمی کنم .این دوست ما حقوق 32 میلیونی از کگل میگیرد و مرتب بد و بیراه به شرکت می گوید ، دلیل را نمی دانم . شاید کارش سخت است .

Last edited:

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,527
بورس هم واقعا جای جالبیه، آدم می تونه از تمام اطلاعات و تجربه های گذشته اش در زندگی در این زمینه هم استفاده کنه. حتی اطلاعات و تجاربی که در ظاهر ارتباط مستقیمی با بورس و بازارهای مالی نداره هم شاید بتونه باعث پیشرفت ما بشه.... فقط به نظرم احتیاط و حزم (هیجانی نشدنcandle.gif) و عدم غرور و خرید پلکانی سهامِ خوب می تونه برای فردی مثل من که تازه اومده مناسب تر باشه و سرمایه و پولم را از گزند امثال این آقا داوود ناقلا حفظ کنهhide.gif

پ.ن: این حرفی که داوود خان rose (1).gifتوی این تاپیک گفته در مورد دردسرهای صنعت واقعا حرف درستیه، با بورس شما سود صنعت را میگیری بدون دردسرهاشcafe.gif چندین ماهه (از مرحله جوازش که الان یکسال شده) شروع کردم دارم یک کارگاه حدودا 700 متری برای خودم داخل یکی از شهرک های صنعتی میسازم.... بعد از کلی وقت صرف کردن و مشقت هنوز 15 درصد این پروژه را انجام ندادمhammer.gifتازه رشته کاری و تحصیلی خودم ساختمونه الان وضعم این شده! مثلا الان یک ماهه نمیشه بتن یا بلوک سیمانی خرید! اصلا سیمان نیست! باشه هم به دو سه برابر قیمت!

پ.ن2: این قدر پروژه ام طولانی شد گفتم کم کم پولم را بیارم بورس کلا ورشکست بشم:ROFLMAO:

Last edited:

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
16,800
مشاهده پیوست 1253053
✳️سود تیرماه صندوق سرمایه‌گذاری امین یکم فردا با ضریب ۱۷۰ ریال معادل ۲۰ درصد سالیانه از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه به حساب مشتریان محترم واریز شد.

💫با امین یکم فردا هر لحظه سود کنید💫

#امین_یکم_فردا
#تامین_سرمایه_امین

@AminFardaFund
📲http://instagram.com/Amininvestmentbank
🌐https://aminib.com
📞02143692000
تایید میشه
صندوق پارند هم خوبه زیر نظر داشته باشید

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,919
2 تا سوال:

1-پدرم سالها پیش تعدادی سهام داشته از قبل.....الان براش کد بورسی گرفتم...توی درگاه یکپارچه ذینفعان که میرم همه سهام ها رو نشون میده ولی یدونه از سهام ها وضعیت کد سهامداری اش غیر فعال هست. این رو چطوری میشه درست کرد؟

چون الان برای بقیه سهام ها کد سهامداری فعال هست و کد بورسی هم درست نوشته شده ولی اون یدونه سهم کد بورسی اش یه عدد دیگه نوشته شده و وضعیت کد سهامداری اش هم غیر فعال هست ...راهنمایی میکنید؟

------------
یه سوال دیگه :

چون تو هیچ کارگزاری عضو نبوده قبلا الان جلوی هر نماد یه کارگزاری ناظر نوشته ولی یکی از نمادها نوشته کارگزاری ناظر CDS این یعنی چی؟

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
746
2 تا سوال:

1-پدرم سالها پیش تعدادی سهام داشته از قبل.....الان براش کد بورسی گرفتم...توی درگاه یکپارچه ذینفعان که میرم همه سهام ها رو نشون میده ولی یدونه از سهام ها وضعیت کد سهامداری اش غیر فعال هست. این رو چطوری میشه درست کرد؟

چون الان برای بقیه سهام ها کد سهامداری فعال هست و کد بورسی هم درست نوشته شده ولی اون یدونه سهم کد بورسی اش یه عدد دیگه نوشته شده و وضعیت کد سهامداری اش هم غیر فعال هست ...راهنمایی میکنید؟

------------
یه سوال دیگه :

چون تو هیچ کارگزاری عضو نبوده قبلا الان جلوی هر نماد یه کارگزاری ناظر نوشته ولی یکی از نمادها نوشته کارگزاری ناظر CDS این یعنی چی؟
سلام .
اولا یک پس گردنی من باید بزنم به شما بابت اینکه کلمه سهام که خودش جمع سهم است رو دوباره جمع می بندی و میگی سهام ها . :cool:

دوما اونهایی که CDS نوشته یعنی هنوز کارگزاری مشخصی برای خرید و فروش ندارند و زیر نظر کارگزاری مجازی خود DDN هستند . می تونید یک کارگزاری براشون تعریف کنید که من پیشنهاد می کنم حضوری تشریف ببرید دفتر کارگزاری ، چون بعضی وفتها تغییر کارگزاری ناظر رو در کارگزاری بصورت آنلاین که می زنیم موقع فروش دوباره خطا می دهد .

اونهایی که کد سهامداری غیرفعال است رو میشه آنلاین تغییر کارگزاری ناظر زد و آورد تو کارگزاری برای فروش یا ... مشکلی ندارند . اگر هم تازه کد سهامداری (بورسی) گرفتید خودش بعد از چند وقت بصورت فعال در میاد ( در همون صفحه ذینفعان )

یک نمونه کد سهامداری هم هست که قبلا می دادند و آنلاین مثل الان نبوده و خود شرکت ها موقعی که سهام می دادن به شخص سهامدار می دادند . گاهی پیش میاد بعد از چند وقت کد سهامداری غیرفعال می شه ولی در کل مشکلی نیست چون کد سهامداری جدید گرفتید همون هم تغییر می کند .

به هر حال بعد از اینکه کارگزاری ثبت نامشون کردید و وارد صفحه شدید بخش تغییر کارگزاری ناظر بروید و یک یک سهم ها را اضافه کنید و 2 روز صبر کنید ببینید به سبد اضافه می شوند یا نه . اگر شد که هیچ ، اگر نشدند باید تماس بگیرید یا حضوری بروید دفتر کارگزاری .

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
1,979
تو نماد تلیسه چندین روز سفارش به تعداد 20 تایی سهم رو به پائین نگه میدارن
تو فروششم برای حقوقی چیزی ثبت نمیشه پس این اردر ها مال شخص حقیقی هستش
حالا سوال من اینه مگه اردر گذاری چندتایی تخلف نیست
واینکه اردر زیر 500 هزار تومن فقط به شرط کم بدون سهام و فروش یکجا نمیشه ثبت کرد
پس چطوری این تخلف رخ میده و ناظرم چیزی نمیگه
تازه تو خود مفید بخوای این کار بکنی بهت هشدار میده و درخواست ثبت نمیکنه . خودم امتحان کردم نمیشه

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,919
سلام .
اولا یک پس گردنی من باید بزنم به شما بابت اینکه کلمه سهام که خودش جمع سهم است رو دوباره جمع می بندی و میگی سهام ها . :cool:

دوما اونهایی که CDS نوشته یعنی هنوز کارگزاری مشخصی برای خرید و فروش ندارند و زیر نظر کارگزاری مجازی خود DDN هستند . می تونید یک کارگزاری براشون تعریف کنید که من پیشنهاد می کنم حضوری تشریف ببرید دفتر کارگزاری ، چون بعضی وفتها تغییر کارگزاری ناظر رو در کارگزاری بصورت آنلاین که می زنیم موقع فروش دوباره خطا می دهد .

اونهایی که کد سهامداری غیرفعال است رو میشه آنلاین تغییر کارگزاری ناظر زد و آورد تو کارگزاری برای فروش یا ... مشکلی ندارند . اگر هم تازه کد سهامداری (بورسی) گرفتید خودش بعد از چند وقت بصورت فعال در میاد ( در همون صفحه ذینفعان )

یک نمونه کد سهامداری هم هست که قبلا می دادند و آنلاین مثل الان نبوده و خود شرکت ها موقعی که سهام می دادن به شخص سهامدار می دادند . گاهی پیش میاد بعد از چند وقت کد سهامداری غیرفعال می شه ولی در کل مشکلی نیست چون کد سهامداری جدید گرفتید همون هم تغییر می کند .

به هر حال بعد از اینکه کارگزاری ثبت نامشون کردید و وارد صفحه شدید بخش تغییر کارگزاری ناظر بروید و یک یک سهم ها را اضافه کنید و 2 روز صبر کنید ببینید به سبد اضافه می شوند یا نه . اگر شد که هیچ ، اگر نشدند باید تماس بگیرید یا حضوری بروید دفتر کارگزاری .
با تشکر/

اون سهام که مشکل داره هم کد بورسی اش اشتباه خورده هم خودش غیر فعال هست.یعنی مثلا بقیه کد بورسی xxx12345 هست اون xxx12121 هست.....این رو باید تجمیع کد زد یا خودش درست میشه طبق فرمایش شما؟

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,057
آقا این وهامون چطور هفته پیش عرضه شده ؟ مگه هفته پیش از چهارشنبه تهران 6 روز تعطیل نبود ؟

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
1,979
#سلاخی

ولراز -39.99

ابین -24.17

دو سهم هم با منفی 7.44 و یکی منفی 10 مچ شدن
ظاهرا قرار این بازگشایی با منفی بالا به همه سهم ها یک حالی بده

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
16,800
دوستان نظرشون در مورد عرضه اولیه این هفته چیه؟
خرید می زنید؟

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
746
با تشکر/

اون سهام که مشکل داره هم کد بورسی اش اشتباه خورده هم خودش غیر فعال هست.یعنی مثلا بقیه کد بورسی xxx12345 هست اون xxx12121 هست.....این رو باید تجمیع کد زد یا خودش درست میشه طبق فرمایش شما؟
بعد از چند وقت اینطور که من میدونم خودش تجمیع می شود ولی شما یک درخواست تجمیع هم بزنید تا زودتر انجام شود .

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,784
#سلاخی

ولراز -39.99

ابین -24.17

دو سهم هم با منفی 7.44 و یکی منفی 10 مچ شدن
ظاهرا قرار این بازگشایی با منفی بالا به همه سهم ها یک حالی بده
کلا نمیزارن طبقه پایین سود کنه-----میان اون سودی که سهامدار عادی کرده رو با یکی دو تا منفی سنگین ازش میگیرن و اینجوری تا سرمایه طرف برگرده سر جای قبلیش تازه یکسال طول میکشه و این وسط سودی نمیکنه تقریبا و فقط اصل سرمایش بر میگرده اونم بعد یکی دو سال که با این تورم افسار گشیخته در واقعا هیچ سودی نمی کنه.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,527
میگن سید محرومان امروز سیگنال داده به بازار! داستان چیه؟ سید داوود بیا شفاف سازی کن @s.david.s

بالا