برگزیده های پرشین تولز

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
2 تا سوال:

1-پدرم سالها پیش تعدادی سهام داشته از قبل.....الان براش کد بورسی گرفتم...توی درگاه یکپارچه ذینفعان که میرم همه سهام ها رو نشون میده ولی یدونه از سهام ها وضعیت کد سهامداری اش غیر فعال هست. این رو چطوری میشه درست کرد؟

چون الان برای بقیه سهام ها کد سهامداری فعال هست و کد بورسی هم درست نوشته شده ولی اون یدونه سهم کد بورسی اش یه عدد دیگه نوشته شده و وضعیت کد سهامداری اش هم غیر فعال هست ...راهنمایی میکنید؟

------------
یه سوال دیگه :

چون تو هیچ کارگزاری عضو نبوده قبلا الان جلوی هر نماد یه کارگزاری ناظر نوشته ولی یکی از نمادها نوشته کارگزاری ناظر CDS این یعنی چی؟

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,068
2 تا سوال:

1-پدرم سالها پیش تعدادی سهام داشته از قبل.....الان براش کد بورسی گرفتم...توی درگاه یکپارچه ذینفعان که میرم همه سهام ها رو نشون میده ولی یدونه از سهام ها وضعیت کد سهامداری اش غیر فعال هست. این رو چطوری میشه درست کرد؟

چون الان برای بقیه سهام ها کد سهامداری فعال هست و کد بورسی هم درست نوشته شده ولی اون یدونه سهم کد بورسی اش یه عدد دیگه نوشته شده و وضعیت کد سهامداری اش هم غیر فعال هست ...راهنمایی میکنید؟

------------
یه سوال دیگه :

چون تو هیچ کارگزاری عضو نبوده قبلا الان جلوی هر نماد یه کارگزاری ناظر نوشته ولی یکی از نمادها نوشته کارگزاری ناظر CDS این یعنی چی؟
سلام .
اولا یک پس گردنی من باید بزنم به شما بابت اینکه کلمه سهام که خودش جمع سهم است رو دوباره جمع می بندی و میگی سهام ها . :cool:

دوما اونهایی که CDS نوشته یعنی هنوز کارگزاری مشخصی برای خرید و فروش ندارند و زیر نظر کارگزاری مجازی خود DDN هستند . می تونید یک کارگزاری براشون تعریف کنید که من پیشنهاد می کنم حضوری تشریف ببرید دفتر کارگزاری ، چون بعضی وفتها تغییر کارگزاری ناظر رو در کارگزاری بصورت آنلاین که می زنیم موقع فروش دوباره خطا می دهد .

اونهایی که کد سهامداری غیرفعال است رو میشه آنلاین تغییر کارگزاری ناظر زد و آورد تو کارگزاری برای فروش یا ... مشکلی ندارند . اگر هم تازه کد سهامداری (بورسی) گرفتید خودش بعد از چند وقت بصورت فعال در میاد ( در همون صفحه ذینفعان )

یک نمونه کد سهامداری هم هست که قبلا می دادند و آنلاین مثل الان نبوده و خود شرکت ها موقعی که سهام می دادن به شخص سهامدار می دادند . گاهی پیش میاد بعد از چند وقت کد سهامداری غیرفعال می شه ولی در کل مشکلی نیست چون کد سهامداری جدید گرفتید همون هم تغییر می کند .

به هر حال بعد از اینکه کارگزاری ثبت نامشون کردید و وارد صفحه شدید بخش تغییر کارگزاری ناظر بروید و یک یک سهم ها را اضافه کنید و 2 روز صبر کنید ببینید به سبد اضافه می شوند یا نه . اگر شد که هیچ ، اگر نشدند باید تماس بگیرید یا حضوری بروید دفتر کارگزاری .

JAVAD 66

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
تو نماد تلیسه چندین روز سفارش به تعداد 20 تایی سهم رو به پائین نگه میدارن
تو فروششم برای حقوقی چیزی ثبت نمیشه پس این اردر ها مال شخص حقیقی هستش
حالا سوال من اینه مگه اردر گذاری چندتایی تخلف نیست
واینکه اردر زیر 500 هزار تومن فقط به شرط کم بدون سهام و فروش یکجا نمیشه ثبت کرد
پس چطوری این تخلف رخ میده و ناظرم چیزی نمیگه
تازه تو خود مفید بخوای این کار بکنی بهت هشدار میده و درخواست ثبت نمیکنه . خودم امتحان کردم نمیشه

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
سلام .
اولا یک پس گردنی من باید بزنم به شما بابت اینکه کلمه سهام که خودش جمع سهم است رو دوباره جمع می بندی و میگی سهام ها . :cool:

دوما اونهایی که CDS نوشته یعنی هنوز کارگزاری مشخصی برای خرید و فروش ندارند و زیر نظر کارگزاری مجازی خود DDN هستند . می تونید یک کارگزاری براشون تعریف کنید که من پیشنهاد می کنم حضوری تشریف ببرید دفتر کارگزاری ، چون بعضی وفتها تغییر کارگزاری ناظر رو در کارگزاری بصورت آنلاین که می زنیم موقع فروش دوباره خطا می دهد .

اونهایی که کد سهامداری غیرفعال است رو میشه آنلاین تغییر کارگزاری ناظر زد و آورد تو کارگزاری برای فروش یا ... مشکلی ندارند . اگر هم تازه کد سهامداری (بورسی) گرفتید خودش بعد از چند وقت بصورت فعال در میاد ( در همون صفحه ذینفعان )

یک نمونه کد سهامداری هم هست که قبلا می دادند و آنلاین مثل الان نبوده و خود شرکت ها موقعی که سهام می دادن به شخص سهامدار می دادند . گاهی پیش میاد بعد از چند وقت کد سهامداری غیرفعال می شه ولی در کل مشکلی نیست چون کد سهامداری جدید گرفتید همون هم تغییر می کند .

به هر حال بعد از اینکه کارگزاری ثبت نامشون کردید و وارد صفحه شدید بخش تغییر کارگزاری ناظر بروید و یک یک سهم ها را اضافه کنید و 2 روز صبر کنید ببینید به سبد اضافه می شوند یا نه . اگر شد که هیچ ، اگر نشدند باید تماس بگیرید یا حضوری بروید دفتر کارگزاری .
با تشکر/

اون سهام که مشکل داره هم کد بورسی اش اشتباه خورده هم خودش غیر فعال هست.یعنی مثلا بقیه کد بورسی xxx12345 هست اون xxx12121 هست.....این رو باید تجمیع کد زد یا خودش درست میشه طبق فرمایش شما؟

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
آقا این وهامون چطور هفته پیش عرضه شده ؟ مگه هفته پیش از چهارشنبه تهران 6 روز تعطیل نبود ؟

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
#سلاخی

ولراز -39.99

ابین -24.17

دو سهم هم با منفی 7.44 و یکی منفی 10 مچ شدن
ظاهرا قرار این بازگشایی با منفی بالا به همه سهم ها یک حالی بده

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
دوستان نظرشون در مورد عرضه اولیه این هفته چیه؟
خرید می زنید؟

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,068
با تشکر/

اون سهام که مشکل داره هم کد بورسی اش اشتباه خورده هم خودش غیر فعال هست.یعنی مثلا بقیه کد بورسی xxx12345 هست اون xxx12121 هست.....این رو باید تجمیع کد زد یا خودش درست میشه طبق فرمایش شما؟
بعد از چند وقت اینطور که من میدونم خودش تجمیع می شود ولی شما یک درخواست تجمیع هم بزنید تا زودتر انجام شود .

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
#سلاخی

ولراز -39.99

ابین -24.17

دو سهم هم با منفی 7.44 و یکی منفی 10 مچ شدن
ظاهرا قرار این بازگشایی با منفی بالا به همه سهم ها یک حالی بده
کلا نمیزارن طبقه پایین سود کنه-----میان اون سودی که سهامدار عادی کرده رو با یکی دو تا منفی سنگین ازش میگیرن و اینجوری تا سرمایه طرف برگرده سر جای قبلیش تازه یکسال طول میکشه و این وسط سودی نمیکنه تقریبا و فقط اصل سرمایش بر میگرده اونم بعد یکی دو سال که با این تورم افسار گشیخته در واقعا هیچ سودی نمی کنه.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
میگن سید محرومان امروز سیگنال داده به بازار! داستان چیه؟ سید داوود بیا شفاف سازی کن @s.david.s

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
#کدال
#افزایش_سرمایه
#ولساپا

📌 پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت ليزينگ رايان سايپا

درصد افزایش سرمایه: 61 درصد

محل تامین: سود انباشته

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
#کدال
#افزایش_سرمایه
#اوان

📌 پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت مبين وان کيش

درصد افزایش سرمایه: 200 درصد

محل تامین: مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
#کدال
#افزایش_سرمایه
#داوه

📌 پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت داروسازي آوه سينا

درصد افزایش سرمایه: 45 درصد

محل تامین: سود انباشته

dk 313

Registered User
لایک‌ها
231
افزایش سرمایه ها اگه روی مقاومت استاتیک یا کف تاریخی باز شن فرصت خوبین و کلا روند سهم رو اگه بازیگر بخواد صعودی میکنه

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
احتمالا با حرفهای سید محرومان در مراسم تحلیف، شنبه نرخ ارز و احتمالا بورس کاهشی خواهد بود.

نظر شما چیه؟

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
احتمالا با حرفهای سید محرومان در مراسم تحلیف، شنبه نرخ ارز و احتمالا بورس کاهشی خواهد بود.

نظر شما چیه؟
بازار به اقدامات عملی واکنش نشون میده خیلی وقته صحبت ها تاثیر زیادی روی بازار نداره
نظر من

dk 313

Registered User
لایک‌ها
231
به نظر من بازار رشدش رو ادامه میده حالا یا با درجا زدن یا پولبک ولی با حرف هایی که زده شد پول توی بازار چرخش پیدا میکنه و از سهم های دلاری به سهم های ریالی میره و جا مونده های بازار مثل خودرویی و بانکی که اخبار تحریم و حواشیش مهم هستن در روندشون عقب موندگیشون رو جبران میکنن شاخص هم وزن هم روند صعودیش قویتر میشه و سهم های خرد شروع به حرکت میکنن.
وقت اصلاح پرتفو از پتروشیمی ها و دلاری به ریالی و خودرویی هست.
نظر شخصی خودمه پیشنهاد خرید و فروش قرار نگیره

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
آگاه باشید سِدداوود داره سهم های خوب را روی منفی جمع میکنه، الان نشسته کف بازار با خاک انداز در حال جمع کردن سهم های خوب هست:ROFLMAO:

images.jpg

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
آگاه باشید سِدداوود داره سهم های خوب را روی منفی جمع میکنه، الان نشسته کف بازار با خاک انداز در حال جمع کردن سهم های خوب هست:ROFLMAO:

مشاهده پیوست 1254563
منظورت ایناست ؟
284.gif

اینجایه.JPG
البته بعضیاشون رو چند روزه در حال تو کیسه کردنم
hyenas.gif

پیشنهاد به خرید و فروش یا نگهداری نیست
42k0e8p.gif

بالا