برگزیده های پرشین تولز

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
یعنی رسما فاتحه

مصاحبه خبری مدیرعامل شرکت معدنی دماوند( سهامی عام) در مورخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

https://www.damavandmining.com/سخن-مدیرعامل-با-سهام‌داران/

چقدر ساده ای شما!!!!!آخه کدوم مسئولی تا حالا برای مردم دل سوزونده که این دومیش باشه؟؟؟ساده نباشید اینا همه نقشه هست برای ترسوندن سهامدار و ترغیب اون به فروش و از چنگ سهامدار در آوردن سهمشون!برو گزارشات به شدت سود ده این شرکت معدنی رو بخون.....
هیچ موقع این مسئولین برای مردم دلسوزی نکردند که این یکی مدیر بخواد بکته--کمی تفکر!یک درصد تصور کن این آقا دلسوز سهامدار خرد هست!

DaaVooD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
103
چقدر ساده ای شما!!!!!آخه کدوم مسئولی تا حالا برای مردم دل سوزونده که این دومیش باشه؟؟؟ساده نباشید اینا همه نقشه هست برای ترسوندن سهامدار و ترغیب اون به فروش و از چنگ سهامدار در آوردن سهمشون!برو گزارشات به شدت سود ده این شرکت معدنی رو بخون.....
هیچ موقع این مسئولین برای مردم دلسوزی نکردند که این یکی مدیر بخواد بکته--کمی تفکر!یک درصد تصور کن این آقا دلسوز سهامدار خرد هست!

موافقم که کسی بفکر سهام دار نیست گورباچف جان ولی بعضی وقتا برای فرار از مهلکه و سلب مسعولیت یه سری مسایل که تا الان همه خلافش تصور میکردن افشا میشه.
سهم تعلیق شه، ملت خراب میشن رو سر این یارو و چنتا کارمند دیگه شرکت و کلی داستان دیگه ...
بدبخت میگه ما حتی صاحب یک معدن هم نیستیم و فقط پروانه بهره برداری از 4 تا معدنو داریم که همونا ام اوضاشون بیریخته ...

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
موافقم که کسی بفکر سهام دار نیست گورباچف جان ولی بعضی وقتا برای فرار از مهلکه و سلب مسعولیت یه سری مسایل که تا الان همه خلافش تصور میکردن افشا میشه.
سهم تعلیق شه، ملت خراب میشن رو سر این یارو و چنتا کارمند دیگه شرکت و کلی داستان دیگه ...
بدبخت میگه ما حتی صاحب یک معدن هم نیستیم و فقط پروانه بهره برداری از 4 تا معدنو داریم که همونا ام اوضاشون بیریخته ...
شما گزارشات کدال که سودآوری شدید داره رو مدنظر قرار بده نه حرفای این آقا رو--یه قانون قدیمی تو بورس هست که میگه وقتی صاحبان شرکت های بورسی میگن وضعیت شرکت خوبه و سودسازیه اونوقت باید سهامدار بفروشه و در بره ولی وقتی میگن شرکت وضعش خرابه و ورشکست شده و از این حرفها اونوقت باید سریع اون سهم رو خرید چون خبرای خوبی در راهه.
من این سهم رو ندارم ولی تارگت های بالایی بهش دادند و احتمال تا قیمت 56 بره بالا و از هفته ی بعد حرکتش شروع میشه
حقوقی فقط 15% سهم رو داره، برای اینکه سهم رو از چنگ مردم در بیاره میخواد قیمت رو بکشونه پایین....اینجور تخریب عجیب توسط خود مدیرعامل فقط دلیلش همینه

Last edited:

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
سِد داوود الان کجای ماریم؟ مشاهده پیوست 1255483
اینجاشیم :
مار2.JPG

اگه مقاومت فعلی شکسته بشه به معنی اینه که تا آخر سال قراره دلار 30 هزار تومن به بالا بشه و احتمالا وضعیت اقتصادی خوبی نداشته باشیم
این مار ( در محدوده تقریبی مار ) با فرض میانگین تورم سالی 30% هستش . یعنی تا آخر 1400 دلار به 30 هزار تومن برسه
تا آخر 1401 به 40 تومن و ...
ولی اگه چیزی مثل جنگ یا یک بحران عجیب غریب و یا یک تصمیم مدیریتی که تا حالا سابقه نداشته اتفاق بیوفته ، باعث میشه انتظارات تورمی مجدد برگرده

بازارهای مالی هم همیشه زودتر از هرچیزی واکنش نشون میدن
یعنی دلار 30 بود ، بازار ریخت ، پس باید دلار هم میریخت ...
الان اگه بازار از همینجاها برگرده و اصلاح بکنه ، متوجه میشیم که تا آخر سال 1400 دلار از 30 تومن بالاتر نمیره

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
اینجاشیم

ولی اگه چیزی مثل جنگ یا یک بحران عجیب غریب و یا یک تصمیم مدیریتی که تا حالا سابقه نداشته اتفاق بیوفته ، باعث میشه انتظارات تورمی مجدد برگرده

1628930624717.png

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
مدیر روابط عمومی بورس:

🔹با اعلام ستاد مبارزه ملی کرونا و تعطیلی بانک ها و ادارات، بورس های فعال در کشور هم از ۲۵ تا ۳۰ مرداد ماه تعطیل خواهند بود.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
معامله‌گران حقیقی طی معاملات امروز 429 میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کرده‌اند.

a48913ad-5811-40da-b3e9-f247c2b57bb6.jpg

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
سلام
از سجام برام پیام اومده در مورد واریز سود سهام ومعادن اما چیزی واریز نشده دوستانی که ومعادن دارن براشون سود واریز شده ؟
@s.david.s

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,075
سلام
از سجام برام پیام اومده در مورد واریز سود سهام ومعادن اما چیزی واریز نشده دوستانی که ومعادن دارن براشون سود واریز شده ؟
@s.david.s
پیامش زودتر میاد چون پرداخت گروهی پایا می زنند چند ساعتی طول می کشد تا به حساب بیاید . فردا پس فردا به حسابتان می آید .

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
سلام
@s.david.s
با معادن مجمع نرفتم فروختمش
tu4d3ydzm97m02dcj2mh.gif

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
با معادن مجمع نرفتم فروختمش
tu4d3ydzm97m02dcj2mh.gif
چرا دلت اومد 😢
سد داوود من مدتی از زفکا اومدم بیرون خیلی بازی میداد از سود باقی سهام ها جا میموندم برای همین بعد از فروش حق تقدم خودش هم همون روز ها که از صف فروش خارج شد بعد از چند روز فروختم.
نظرت در موردش چیه الان به نظرت همچنان سهم جذابی هست؟ بخاطر اینکه الان p/e پایین داخل نماد ها کم نداریم و این احتمال هم میدم وقتی حق تقدم به سهم تبدیل بشه (دقیق میدونی کی هست؟) فکر کنم اون موقع فروشنده کم نداشته باشه؟ البته برای شما که سرمایه بالایی داخلش دارید و میتونید کمی تاثیر بزارید رو روند سهم خب بطور قطع با من که حداکثر 100 تومن میزارم رو یه نماد فرق داره، ولی میخوام نظرت رو بدونم.

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
نظرت در موردش چیه الان به نظرت همچنان سهم جذابی هست؟
با این قیمت ها نه
ارزش خرید نداره . سهم های بهتری هم هستن که ارزونترن :p
کلا شرکت های کوچیک مثل زفکا بازدهی از سود مجمع کم تری نسبت به شرکت های بزرگ دارن . مثلا یک شرکتی مثل نوری روی 17-18 درصد طی 1 سال میده درصورتی که افق دور و بر 9% هستش
ولی از اون طرف اثر طرح های توسعه توی شرکت های کوچیک بیشتر از بزرگها هستش ( نه الزاما همیشه ! ) و باعث رشد قیمت سهام میشه . چون تعداد سهام در اختیار مردم هم کمه و با نقدینگی کمتری هم بالا میاد
ولی این موضوع ریسک سرمایه گذاری رو بالا میبره
توی شرکت بزرگ دیگه این مسائل اهمیت نداره . شما یدونه شرکت رو با سود یکسال 17-18 درصد میخری اگه ریزش کرد بازم سود مجمعت سرجاشه و بعد قیمت سهام هم جبران میشه ولی توی شرکت های کوچیک سود مجمع هم معمولا کمتره و صرفا با دید به سود مجمع خیالت راحت نیست

اگه قصد خرید شرکت کوچیک داری ، پیشنهاد میکنم سیستم رو بررسی بکنی . تحلیل روی اون داشته باشی . الان بسته هستش ولی توی باز شدن با تحلیل خودت و توی اصلاح میتونی یه ناخونکی بهش بزنی
بازده سود مجمعش هم به اندازه زفکا کم نیست و آینده دارم هست
فقط این رو بهش توجه داشته باش که سهم ریالی هستش و اگه دلار جهش شدیدی بکنه ممکنه در کوتاه مدت یکم عقب بمونه
و این احتمال هم میدم وقتی حق تقدم به سهم تبدیل بشه (دقیق میدونی کی هست؟)
احتمالا هفته بعد انجام بشه :geek:
فکر کنم اون موقع فروشنده کم نداشته باشه؟
معمولا با تبدیل حق تقدم به سهام عرضه زیاد نمیشه
چون اصولا کسایی که توی برنامه حق تقدم شرکت میکنن آدمای صبوری هستن و در مورد سهم اطلاعات دارن
افزایش سرمایه سود انباشته عرضه رو بیشتر میکنه چون همینطوری یهویی سهم مجمع میره و بدون اینکه هیچ کاری انجام بدی یهو تعداد سهام بیشتر میشه و قیمت هم کم میشه و بعضیا هیجانی میفروشن
البته اگه توی پروسه حق تقدم به سهام ، قیمت سهام شرکتی رشد زیادی بکنه ممکنه عرضه زیاد بشه که با توجه به قیمت فعلی زفکا که رشد خاصی نسبت به قیمت حق تقدمش نکرده ( هرچند که با خرید حق تقدم سود کردن ) این سود ناچیزه و احتمالا عرضه شدیدی نداشته باشیم . در هرصورت طبیعی هستش که بعضیا به همین سود قانع بشن و بفروشن تا تبدیل به یک سهم و معامله جدید و پر سود تر بکنن . این موضوع هم احتمالا بازیگرهاش بدونن و یه شیطونی ریز بکنن
ولی خودم زیاد انتظار کاهش قیمت ندارم

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
رسید به 1.500 ...
نوش جون اونایی که صبر کردند و لحظه ای تصمیم نگرفتند..
البته که شاخص فقط از نظر روانی تاثیر گذاره 😁
فکر کنم یک اصلاح بخوریم..بعد دوباره بریم بالا....

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,075
به نظرم فعلا برای خرید سهام بنیادی با قیمت خوب و ارزنده باید کمی صبر کرد . من خودم در چند روز گذشته خریدی نداشته ام هر چند که می دانم چند درصدی( از 10% ی که نقد هستم) از سود بازار جا ماندم ولی خیلی قیمت ها برایم جذابیت نداشت و ندارد (فعلا) . تا آمدن گزارش ماهیانه برج 5 صبر می کنم ببینم وضعیت به چه صورت است شاید بعدا دست به خرید یا فروش بزنم . از 35 نمادی که تا چند روز پیش داشتم الان حدود 20 نماد دارم که تصمیم گرفته ام خیلی سر خودم را شلوغ نکنم و بیشتر روی همینها متمرکز شوم مگر اینکه یک موقعیت یا یک شرکت ارزنده ی درست و حسابی و پایدار پیدا بکنم با قیمت ارزنده بخرم .
کگل را قصد افزایش دارم ولی قیمت به نظرم بالاست و شکننده . پایین بیاید حتما اضافه می کنم . شرکت بنیادی ، پایدار ، دارای طرح های توسعه بسیار زیاد. نه مشکل آب دارد نه برق .. از همه لحاظ عالی . فقط قیمت باید اصلاح بکند به نظرم .

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
بالا