برگزیده های پرشین تولز

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
تاپیک رو نخوندم ولی یه سئوال داشتم: بررسی قیمت ها و خرید و فروش بورس به صورت آنلاین (و بدون نیاز به حظور فیزیکی در تالار بورس تهران) امکانپذیر هست؟

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
yn_ali عزیز

شما الان خودت فاندامنتال بیشتر کار میکنی یا تکنیکال ؟!

بعد میخواستم ببینم تو ایران کارگزاری ها کندل های یک روزه میدن که بشه با نرم افزار تحلیل مثل داینامیک تریدر و ... چارت ها رو تحلیل کرد
اصلا به اون شکل انلاین هست ؟ مثل متاتریدر و فارکس

و اینکه نمیدونم چقدر در فارکس کار کردی ؟ ایا الگوهای فیبوناچی یا الیوت ویو یا پترن های فیبو تو بازار سهام ایران جواب میده ؟

و در اخر پیشنهاد میکنم وبلاگی در این زمینه بزنید
یا اگه دوست داشتید وب سایتی راه اندازی کنید. (در این مورد بنده اگه دوست داشته باشید میتونم کمک کنم بهتون)

اموزش هم میتونید بدید (که هم میتونه ثواب معنوی داشته باشه هم راهی برای کسب درامد)
مهرداد جان هر 3 روش
یعنی هم تکنیکال هم فاندا منتال هم علیمنتال که سومیش مهمترینشه :D

کارگزاری یه واسطه هست مثل بنگاه املاک دیتارو از اینجایی که میگم میتونید بردارید من مبا متاستوک کار نکردم ولی یه نرم افزار ی بورس اراعه میده که شما اطلاعات سهم رو برمیدارید و میتونید تو متا استک یا هر نرم افزاری استفاده کنید که این خودش خروجی اکسل داره و متاستوک
من خودم تکنیکال بورس ایران رو با آمی بروکر کار میکنم همه چیزهایی که تو فارکس هست همینجا هم موجوده و شما میتونید کار کنید
http://www.tsetmc.com/Site.aspx?ParTree=111A
از اینجا TseClient رو دانلود کنید و نصب کنید و ازش استفده کنید برای دریافت دیتا در حدود 11 مگ هست
البته خودم از اینجا تک تک سهمهایی رو که نیاز دارم برمیدارم و با این نرم افزار بورس چون گاها اذیت میکنه کار نمیکنم
http://www.tsetmc.com/UserLogin.aspx?/Loader.aspx?ParTree=111C10
یوزر نیم و پسورد رو بزنید data
از ردیف سوم نام نماد یک سهم رو بزنید و تاریخ رو با فرمت کامل بزنید یعنی 1380/08/14 و بعد به صورت اکسل دریافت کنید و تو نرم افزار خودتون استفاده بفرمایید
در مورد پیشنهادتون هم ممنون ولی متاسفانه وقت ندارم بخام کار آموزشی انجام بدم چون معتقدم کار نیکو کردن از پر کردن است پس آموزش باید واقعا جامع باشه که خیلی وقت میطلبه در زمینه آموزش فرومهایی هستند که به طور پراکنده توشون آموزشهایی هم هست که فروم سرمایه از همشون فکر میکنم کاملتر باشه یه تعداد وبلاگ هم هست که میتونید استفاده کنید
اینجا اومدنم هم یه جورایی جنبه تحقیق داره
بنده asp.net با زبان #c مختصر آشنایی دارم شما به چه زبان و تکنولوژیی کار میکنید؟
از آشناییتون خوشوقتم و از پیشنهادتون بینهایت ممنون

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
والا من سرمایه و فرومهای مشابه رو دیدم

بیشتر حالت محاوره داره تا اموزش

معمولا پست میزنن و یه دفعه ول میکنن

البته من با فارکس اشنایی دارم اما در بورس شخصا کار نکردم.

به نظرم اگه اموزشی رو شروع کنید و نرم نرم برید جلو خیلی خوب باشه. تعهدی که ندارید حتما در یه زمان خاصی تموم کنید. شما استارت بزنید و ادامه بدید بعد انشالله دوستان دیگه هم اضافه میشن.

با یه بلاگ ساده هم کار راه میفته

در مورد برنامه نویسی - بنده هم سی شارپ و دات نت کار میکنم. در حال حاضر هر شدید روی مبحث jquery دارم تحقیق میکنم.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اقا شرمنده من از این دوره ای که معرفی کردی اطلاع ندارم فکر کردم دوره های خود بورس رو میگی که خود سازمان بورس برگزار میکنه برای عموم مردم
http://www.irbourse.com/amuzesh
قسمت تقویم آموزشی میزنه تاریخهاشونو
چه فاکتورهایی موثرند ،کدام گروهها بهترند و غیره همشون همون میشه فوت و فن بازار که نمیشه یا چند خط روشون بحث کرد
چندتا چیز رو به طور کلی عرض میکنم

سرمایه:مبلغ اسمی هست که یک شرکت هنگام ثبت در اداره ثبت بر اساس اون ارزش گذاری شده و در حقیقت پولی هست که برای تاسیس شرکت سرمایه گذاری شده
سهام: وقتی یک شرکت سهامی عام یا خاص تاسیس میشه سرمایه اون به مبلغی که استاندارد بورس 100 تومتن هست تقسیم میشه و شرکا به ازا هر یکصد تومانی که سرمایه گذاری میکنن یک سهم میگیرن
افزایش سرمایه:به هر دلیلی ممکنه یه شرکت سرمایشو افزایش بده مثلا پروزه یا کارخونه جدیدی راه انداخته و براش هزینه کرده یا از سهامدارا پول میگیره و اون کارخونه جدید رو تاسیس میکنه پس سرمایه اولیه اضافه شده و حالا به تعداد سهام شرکت افزوده میشه و سرمایش افزایش پیدا میکنه عکس این هم میتونه صادق باشه یعنی کاهش سرمایه که خیلی کم و معمولا در زمانی که یه شرکت تو بحران یا در حال ورشکستگش هست رخ میده (بیشتر به دلیل قانون تجارت)
حق تقدم :زمانی که افزایش سرمایه انجام میشه به سهامدارا به تناسب درصد سهمشون اجازه داده میشه که از سهام جدید شرکت بخرن یا اگه نخواستن بفروشنش
مثلا یک شرکت 1میلیون تومن سرمایه داره و 50 درصد افزایش سرمایه میده و شما 200 سهم از اون شرکت دارین شما 200*50%=100 یعنی حق دارین 100 سهم جدید رو به قیمت 100 تومان تو شرکت سرمایه گذاری کنین و صاحب بشین
حالا چند تا نکته داره
1ممکنه شرکت این افزایش سرمایرو از سودی که به شما تغلق میگیره بده یعنب سود امسال 10 هزار تومن بوده که به شما 100 سهم میده و دیگه پول نمیده و پول شمارو سرمایه گذاری میکنه که به این میگن از محل مطالبات سهامدار یا این که از خودتون نقد میخاد که بدین و شما تو شرکت سود ندارین بعد از مجمع عادی خریدین که اصطلاحا میشه ار محا آورده نقدی سهامدار یا شاید تلفیقی از این دو یعنی شما 5تومن سود دارین و 5 تومن هم از جیب میدین
ممکن هم هست سود شرکت خیلی بیشتر باشه و شما هم سهم بگیرین و هم سود
حالا شاید شما نخواین از این حق خودتون استفاده کنین میبرین تو زمان معینی که اعلام میشه حق تقدمتون رو تو بورس میفروشین و خریدار بعد از خرید اون مالکش میشه و تو یه بازه زمانی مشخص مبلغ صد تومان به ازا هر سهم میریزه به حساب شرکت و معمولا بین 3 تا 6 ماه طول میکشه که این حق تقدم به سهم عادی تبدیل بشه

سود نقدی شرکت یا dps :به سود سالانه شرکت گفته میشه که نقدا به سهامدار تحویل داده میشه
پیش بینی سود یا eps :سودی هست که شرکت پیش بینی میکنه و به بورس اعلام میکنه
p/e:از تقسیم سرمایه به سود بدست میاد
تالار اصلی و فرعی در اصل یه کارو انجام میدن و برای شما تفاوتی نداره و شما سهم هر دورو میتونید بخرید و بفروشید در واقع تقسیم بندی داخلی بورس هست که تو کار شما چندان تاثیری نداره
فرابورس :تشکیلات جدیدی هست که عمدتا سفارشهای عمده و شرکتهایی که تو تالار اصلی عرضه نمیشن و تعداد کارگزارهاشون هم محدوده
حجم معاملات به مقدار سهمی که تو یه روز انجام شده گفته میشه
شاخص هم در حقیقت نبض اصلی بازار هست که بدست آوردنش فرمولهای خاصی داره که شما نتیجه هنایی رو تو صفحه اصلی بورس میتونین ببینین
در حقیقت روند بازار رو نشون میده که در کل بورس امروز مثبت بوده یا منفی بوده کل بورسها نه یک سهم که هرچی یه سهمی حجم بالاتری داشته باشه و قیمت بالاتر و حجم معامله بالاتر بیشترین تاثیر رو میتونه تو شاخص اعمال کنه در حقیقت میشه سادهتر گفت میانگین بورس هست
از سایتهای خود بورس و اون کتابی که تو پست قبلی گفتم میتونید اطلاعات کاملتری بدست بیارید و فرومهایی که تو پست قبلی عرض شد

فاکتورهای کلی رو شاید بشه اینا گفت
1 گذشته صنعت و اون شرکت خاص توی همون صنعت هست
که در حقیقت میشه تحلیل تکنیکال مردم تو بازه های زمانی به این شرکت خاص چه عکس العملی نشون دادن
سابقه فوق العاده مهمه مثلا میبینین یه شرکتی مثلا سود یک سالشو 200 تومن اعلام میکنه اما سهمش مثلا 500 تومن بیشتر نیست تو نگاه اول شاید بگین این عالیه ولی عموما بازار بهش توجه نداره دلیلش اینه که مدیریای اون شرکت همیشه از این کارا میکنن و لی موقع حسابرسی که میشه همون 200 تومن میشه 10 تومن و یا بلعکسش هم صادقه و تو بورس ایران قربونش برم زیاده
2 سرمایه شرکت
3 p/e که قبلنها خیلی فاکتور مهمی در نظر گرفته میشد ولی الان براش زیاد ارزش قاعل نمیشن ولی خودم براش اهمیت زیادی قاعلم
دلیل این که بازار الان زیاد براش اهمیت قاعل نیست همن مطلبی هست که تو شماره 1 عرض کردم یعنی حقه بازی مدیران و یه چیزای دیگه ولی درحقیقت شما میتونید دیدگاه کلی مردم رو به یه سهم بفهمید یعنی هر چی یه سهم پی بر ای بالاتری داره یعنی مردم بیشتر به آینده این سهم خوشبینن و از گذشتش راضی هست و احتمال میدن در آینده این سهم رشد بیشتری بکنه و بلعکس مثلا تو خودروییها میبینید پی به ای خیلی پایینه یعنی این سهم برای مردم جذابیت نداره و احتمال رشد زیادی بهش نمیدن یا سودشو واحی میدونن یا این صنعت رو آیندا دار نمیبینن
3وابستگی صنعت به مساعل روز مثلا تحریم یا همین طرح تحول که وقتی شما میگین بانکیها خوبن د تو این چند روزه مردم میگن خوب بانک که سوخت مصرف نمیکنه پس هزینش بالا نمیره پس مطمعنتره رو این حساب الان بانکیها روشون بیشتر صحبت میشه و شما نظرت جلب شده همونطور که طرح تحول در موردش اطلاعات کافی به مردم داده نمیشه ممکنه فردا دولت بیاد اعلام کنه نرخ وام هم باید مثل همه جای دنیا واقعی بشه میدونید که تو اروپا و امریکا بین 0.5 تا 2.5 درصد در سال هست اون موقع همین بانکیها کله معلق میشن
و خیلی عوامل دیگه که بهترین جا فکر میکنم انجمن سرمایه قسمت آموزشیش کمکتون کنه و حتما به تالار بورس سر بزنین و از تاریخ کلاسهاشون مطلع بشین اگر هم پول میتونین هزینه کنین همون کلاسهایی که گفتین برین سریعتر به نتیجه میرسین
واقعا ممنونم! تو این زمونه ادمهایی که رایگان تجربه و دانش خودشون رو در اختیار دیگران بزارن واقعا نعمت بزرگی هستند
با این توضیحات که دادید خیلی از مسائل بورس برام روشن شد. می خوام کلاسها رو هم شرکت کنم در ضمن
روزنامه دنیای اقتصاد هم واقعا روزنامه خوبیه و اطلاعات خوبی داره
با نرم افزار بورس که معرفی کردید مشکل پیدا کردم چون همش میگه خطا در بروز رسانی
متاسفانه قسمت بورس سایت سرمایه خیلی کم رونق هست و مطالب اموزشی به اون صورت
در اون پیدا نمیشه البته توی این چند روزه چند سایت بورسی خوب پیدا کردم که فقط
امروز یه مطلبی خوندم که نوشته بود

* احتمال تعدیل EPS پست بانک تا 410 ریال
* احتمال تعدیل EPS بیمه پارسیان تا 441 ریال
منظور از eps چیه ؟

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
والا من سرمایه و فرومهای مشابه رو دیدم

بیشتر حالت محاوره داره تا اموزش

معمولا پست میزنن و یه دفعه ول میکنن

البته من با فارکس اشنایی دارم اما در بورس شخصا کار نکردم.

به نظرم اگه اموزشی رو شروع کنید و نرم نرم برید جلو خیلی خوب باشه. تعهدی که ندارید حتما در یه زمان خاصی تموم کنید. شما استارت بزنید و ادامه بدید بعد انشالله دوستان دیگه هم اضافه میشن.

با یه بلاگ ساده هم کار راه میفته

در مورد برنامه نویسی - بنده هم سی شارپ و دات نت کار میکنم. در حال حاضر هر شدید روی مبحث jquery دارم تحقیق میکنم.
بله حق با شماست نه تو فرومها بلکه تو وبلاگها هم اکثرا بعد یه مدت رها میشه چون کار وقتگیریه و سود مادی هم نداره ،خوب طرف وقتی که اونجا میزاره میتونه برا تحلیل و تحقیق صرف کنه و سود ببره
اگه ما هم قرار باشه یه وبلاگی سایتی چیزی راه بندازیم،تعهد نداشته باشیم و نصفه کاره ولش کنیم میشه همین چیزی که جاهای دیگست پس شروع نکنیم بهتره
خوبه از لحاظ برنامه نویسی یه سبک مشابه داریم برات آرزوی موفقیت میکنم

واقعا ممنونم! تو این زمونه ادمهایی که رایگان تجربه و دانش خودشون رو در اختیار دیگران بزارن واقعا نعمت بزرگی هستند
با این توضیحات که دادید خیلی از مسائل بورس برام روشن شد. می خوام کلاسها رو هم شرکت کنم در ضمن
روزنامه دنیای اقتصاد هم واقعا روزنامه خوبیه و اطلاعات خوبی داره
با نرم افزار بورس که معرفی کردید مشکل پیدا کردم چون همش میگه خطا در بروز رسانی
متاسفانه قسمت بورس سایت سرمایه خیلی کم رونق هست و مطالب اموزشی به اون صورت
در اون پیدا نمیشه البته توی این چند روزه چند سایت بورسی خوب پیدا کردم که فقط
امروز یه مطلبی خوندم که نوشته بود

* احتمال تعدیل EPS پست بانک تا 410 ریال
* احتمال تعدیل EPS بیمه پارسیان تا 441 ریال
منظور از eps چیه ؟
این نرم افزار مشکلاتی هم داره از همون لینکی که تو همون پست هم دادم استفاده کنید و دیتای قیمتهارو تک تک بردارید
http://www.tsetmc.com/UserLogin.aspx?/Loader.aspx?ParTree=111C10
یوزر پس هم data
البته این دیتا فقط به درد کار با نرم افزارهای تخلیل تکنیکال میخوره و گرنه اینجوریش براتون بلا استفاده هست
eps هم تو همونجایی که نقل قول کردی هست
موفق باشی

Last edited:

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
علی جان به هر حال

وبلاگی زده بشه و اموزشی راه بیفته

2 3 نفر پایه هم باشن که دتبال کنن به نظر من کار خوبیه

هم اجر معنوی داره هم باعث به اشتراک گذاشتن اطلاعات و یاداوری خطاها و اشتباهات میشه

من در زمینه فارکس چند سالی مطالعه کردم. الان کار نمیکنم (بیشتر وقتم صرف برنامه نویسی میشه)

اما یه معضل در فارکس برای ایرانیها این 2 دره بازی بروکرها بوده و هست. به خصوص این بروکرهای رگوله نشده. نمونه اخیرش پرایم

واسه همین فکر میکنم اگه بورس ایران واقعا حالت مارکت رو داشته باشه یعنی کسی شل کن سفت کن توش نداشته باشه ارزش داره ادم روش کار کنه. با همون کندلهای روزانه یا 4 ساعته

به نظر خودت تکنیکال روش جواب میده ؟! بعد در بورس لوریج و اینها هست ؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
این نرم افزار مشکلاتی هم داره از همون لینکی که تو همون پست هم دادم استفاده کنید و دیتای قیمتهارو تک تک بردارید
http://www.tsetmc.com/UserLogin.aspx...ParTree=111C10
یوزر پس هم data
البته این دیتا فقط به درد کار با نرم افزارهای تخلیل تکنیکال میخوره و گرنه اینجوریش براتون بلا استفاده هست
eps هم تو همونجایی که نقل قول کردی هست
موفق باشی

ممنون! خب الان من فایل اکسل رو گرفتم با چه نرم افزاری می تونم این فایل رو انالیز کنم ؟
که بتونم ازش استفاده کنم

من برادرم یه سبد سهام حدود 7-8 سال قبل گرفته بود که خیلی وقته روش کار نکرده
قرار شد اونها رو بده به من می خوام روی اونها کار کنم ! یکیش خصدرا هست
مثلا الان تو این چند روزه خصدرا به نظر میاد جزء سهم های پر بیننده بوده

در ضمن در مورد این بازه های زمانی بلندمدت کوتاه مدت میان مدت
هر کدوم به چه مقدار بازه زمانی گفته میشه
مثلا گفته میشه یک سهام برای بلند مدت سود ده هست !

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
ممنون! خب الان من فایل اکسل رو گرفتم با چه نرم افزاری می تونم این فایل رو انالیز کنم ؟
که بتونم ازش استفاده کنم

من برادرم یه سبد سهام حدود 7-8 سال قبل گرفته بود که خیلی وقته روش کار نکرده
قرار شد اونها رو بده به من می خوام روی اونها کار کنم ! یکیش خصدرا هست
مثلا الان تو این چند روزه خصدرا به نظر میاد جزء سهم های پر بیننده بوده

در ضمن در مورد این بازه های زمانی بلندمدت کوتاه مدت میان مدت
هر کدوم به چه مقدار بازه زمانی گفته میشه
مثلا گفته میشه یک سهام برای بلند مدت سود ده هست !

علی جان
نرم افزار متااستوک
داینامیک تریدر
مارکت وریور

اینها بهترین نرم افزارها هستند

در ضمن حتی در زمینه ستاره شناسی هم تحلیل داریم . و جالبه که خیلیهاشون هم با اینکه ممکنه از نظر ما بنیان علمی نداشته باشه اما نتیجه بخش بوده.
کافیه سرچ کنی

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
اما در مورد بازه های زمانی
به نظرم بهترین بازه ها 4 ساعته به بالا هست

البته بعید میدونم در ایران بازه زمانی ساعتی داشته باشیم. تو فارکس بازه 1 دقیقه ای هم داریم.

---------------------
لانگ ترم معمولا بازه های زمانی هفتگی گفته میشه
یعنی یه معامله شما روزها و هفته ها و شاید ماه ها باز باشه

مثلا شما سهمی رو بخری و 5 6 ماه بعد بفروشی

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
علی دادا ایشا... داری راه میوفتی ولی سبد سهام داداش با زنبیل فرق میکنه که داداش میده تو روش کار کنی
اون سهام و پس انداز اون بنده خداست یه وقت از بین نبریش کار کردن با پول مردم بد جور آدمو عذاب میده و استرسش چند ده برابر سرمایه خودته ،من قبلا برا بقیه سبد گردانی میکردم ولی دیگه توبه توبه باعث شد 35 سالگی هم مجرد بمونیم هم کچل شیم دیگه کسی دختر بهمون نده فردا به روز ما نیفتی :D
عجله نکن سه ماهی حداقل روی کاغذ معامله کن خودتو محک بزن
برای نرم افزار تحلیل هم برو این سایت قسمت آموزشیش چند تا آموزش اولش رایگان هست توش میتونی لینک آمی بروکر و نحوه دادن دیتارو پیدا کنی کارتو برای شروع راه میندازه من خودمم بورس ایران رو با متا کار میکنم اونجا کاظم خوب و روون توضیح داده فک کنم لینک دانلودشم بود اگه نداشت بگو برات آپ کنم
farabourse.net

اون دو تا کتابی که معرفی کردم حتما توصیه میکنم بخونی سریعتر و بهتر نتیجه میگیری به نظر من کتابای فوق العاده ای هستن
اکثر بچه ها متا استوک کار میکنن ولی من چند روز بیشتر نتونستم باهاش کار کنم به آمی بروکر هم عادت کردم هم فکر میکنم قویتر هست

مهرداد جان اینجا تایم فریم ساعتی و لوریج نداریم
چون دیتا رو شما روزانه دانلود میکنی و دستی به برنامه میدی دیگه ساعت معنی نداره از طرفی در حقیقت شما اینجا داری با برنامت آف لاین کار میکنی
یه نکته ای هم هست شما تقریبا 1.58 درصد کامزد تو یک خرید و فروش میدی و روزانه 4 درصد نوسان مثبت و منفی داری که روی هم در یک روز میشه 8 درصد که تقریبا به ندرت پیش میاد که شما تو یه روز بتونی تو 4 درصد منفی بخری تو مثبت بفروشی مگر تو روز بازگشایی یه نماد برعکس فارکس که با هر پیپ فلان قد کاسبی

در مورد بروکر ها هم بله پیدا کردن بروکر خوب خودش نصفه قضیست تو فارکس اما بیشتر بروکر ها هم میبینی پول یه نفرو نمیدن به خاطر اسکلپه و گرنه شما با هرکدوم کار کنی مثلا هر 10هزار تا 10هزارتا پولتو بکشی بیرون طمع نکنی فک نکنم به مشکل خاصی بر بخوری

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
علی جان

اسکالپ و هج و امازینگ رو میدونم تو خیلی از بروکرها ممنوع هست

منظورم اون دسته از بروکرهایی هستند که پول ایرانی ها رو میخورن. یا الکی الکی اعلام ورشکستگی میکنند و پولها رو هپولی میکنند

بروکرهای خوب هم معمولا به ایرانی ها خدمات نمیدن مثل ساکسو بانک یا تریداستیشن و .....

در مورد اون قضیه میدونم که افلاین هست. اما فکر میکردم بازه 4 ساعته هم داشته باشه که اینطور که شما فرمودید بازه روزانه هست

راستی شما خودت معمولا چه مدت سهام رو نگه میداری؟

و اینکه تو این بورس ایران بازار رفتار تکنیکال داره ؟ مثلا الگوهای فیبوناچی یا الیوت ویو یا .... از بعد تکنیکال جواب میده تو این بازار ؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
علی جان
نرم افزار متااستوک
داینامیک تریدر
مارکت وریور

اینها بهترین نرم افزارها هستند

در ضمن حتی در زمینه ستاره شناسی هم تحلیل داریم . و جالبه که خیلیهاشون هم با اینکه ممکنه از نظر ما بنیان علمی نداشته باشه اما نتیجه بخش بوده.
کافیه سرچ کنی

اما در مورد بازه های زمانی
به نظرم بهترین بازه ها 4 ساعته به بالا هست

البته بعید میدونم در ایران بازه زمانی ساعتی داشته باشیم. تو فارکس بازه 1 دقیقه ای هم داریم.

---------------------
لانگ ترم معمولا بازه های زمانی هفتگی گفته میشه
یعنی یه معامله شما روزها و هفته ها و شاید ماه ها باز باشه

مثلا شما سهمی رو بخری و 5 6 ماه بعد بفروشی

ممنون مهرداد جان ! در مورد نرم افزارها سرچ میکنم خبر میدم
بازه 4 ساعته برای بورس فکر نکنم جالب باشه ! در فارکس به قول خودت
1 دقیقه میشه کار کرد ! من تجربه ندارم فقط میگم مگه درصد تغییر میتونه
توی 4 ساعتی به قدری باشه که سود خوبی داشته باشه ؟

علی دادا ایشا... داری راه میوفتی ولی سبد سهام داداش با زنبیل فرق میکنه که داداش میده تو روش کار کنی
اون سهام و پس انداز اون بنده خداست یه وقت از بین نبریش کار کردن با پول مردم بد جور آدمو عذاب میده و استرسش چند ده برابر سرمایه خودته ،من قبلا برا بقیه سبد گردانی میکردم ولی دیگه توبه توبه باعث شد 35 سالگی هم مجرد بمونیم هم کچل شیم دیگه کسی دختر بهمون نده فردا به روز ما نیفتی
عجله نکن سه ماهی حداقل روی کاغذ معامله کن خودتو محک بزن
برای نرم افزار تحلیل هم برو این سایت قسمت آموزشیش چند تا آموزش اولش رایگان هست توش میتونی لینک آمی بروکر و نحوه دادن دیتارو پیدا کنی کارتو برای شروع راه میندازه من خودمم بورس ایران رو با متا کار میکنم اونجا کاظم خوب و روون توضیح داده فک کنم لینک دانلودشم بود اگه نداشت بگو برات آپ کنم
farabourse.net

اون دو تا کتابی که معرفی کردم حتما توصیه میکنم بخونی سریعتر و بهتر نتیجه میگیری به نظر من کتابای فوق العاده ای هستن
اکثر بچه ها متا استوک کار میکنن ولی من چند روز بیشتر نتونستم باهاش کار کنم به آمی بروکر هم عادت کردم هم فکر میکنم قویتر هست
درسته ولی تعدا سهامش اونقدر نیست که باهاش کسی خونه خراب بشه ! اما خب نمی خوام بی گدار به اب بزنم
ای بابا 35 سالگی که سنی نیست ! ممنون برای سایت و نرم افزار که معرفی کردی اما تو بخش اموزشش میگه باید عضو بشی و برای عضویتش هم پولی هست !
کتابها رو حتما می خونم ! تو بازار ایران تحیلی بنیادی بیشتر جواب میده یا تکنیکال ؟
بازم ممنون

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
علی اقا نیستی!
تاپیک و نگه داشتم در نره !:D

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
عالی اقا این لینک رو میتونی برام تحلیل کنی
من متوجه نمیشم

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
سلام علی جان
شرمنده یه کم سرم شلوغ بود نرسیدم بیام جواب بدم
اون لینکی که گذاشتین ظاهرا توسط مدیر فروم حذف شده
صدرا کلا سهم پر ریسک و پرحاشیه ای هست من خودم کلا از این تیپ سهما که حرفو حدیث زیاد داره حذر میکنم توشون رانت خبری هم زیاد هست و شایعه هم همینطور ترجیح میدم تایممو جایی بزارم که بازدهیش بیشتره و اعصابم راحتتر
یه نیم نگاهی به بانکیها داشته باش و سرمایه گذاریها و حتما فلزاتیها رو این آخری بیشتر توجه کن نخسوزن روییها فک میکنم حواست بهشون باشه بدک نیستن

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
سلام علی جان
شرمنده یه کم سرم شلوغ بود نرسیدم بیام جواب بدم
اون لینکی که گذاشتین ظاهرا توسط مدیر فروم حذف شده
صدرا کلا سهم پر ریسک و پرحاشیه ای هست من خودم کلا از این تیپ سهما که حرفو حدیث زیاد داره حذر میکنم توشون رانت خبری هم زیاد هست و شایعه هم همینطور ترجیح میدم تایممو جایی بزارم که بازدهیش بیشتره و اعصابم راحتتر
یه نیم نگاهی به بانکیها داشته باش و سرمایه گذاریها و حتما فلزاتیها رو این آخری بیشتر توجه کن نخسوزن روییها فک میکنم حواست بهشون باشه بدک نیستن
ای بابا! لینک که حذف شده ! بحث پیرامون این بود که یکسری باعث میشن برای صدرا صف فروش شروع بشه و قیمتش پایین بیاد تا و نتونه روند صعودی خودش رو داشته باشه
از این که بگذزیم من حسم بهم میگه صدار میتونه حدود 290 -300 رو ببینه ! امروزم قیمتش تا الان روی 260 اومده حدود 3.95 هست!

Last edited:

H+R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
408
الان بهترين كارگذاري اينترنتي كدوم هست؟
زود بزاره تو صف خريد رو سريع انجام بده و مثل بعضي كارگذاري ها نباشه....

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
حسام جان تو ایران هنوز فکر میکنم به اون شکل اینترنتی حرفه ای نشده مثل فارکس و متاتریدر

H+R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
408
بله دستي هست هنوز متاسفانه ولي باز بانك كشاورزي و سامان فكر كنم بهتره

بالا