برگزیده های پرشین تولز

تاپيك جامع رفع مشكلات هارد ديسك

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
متشکرم. پاور ویرا نیست. پاور کیس گیمینگ HP هست.
ایراد SPIN عموما به خاطر مشکلاتی هست که پاور ایجاد میکنه . با همین پاوری که عوض کردی شات بگذار تا ببینم . اگر باز خطا داری بدین معناست پاور قبلیت خدمت هاردت رسیده . این ایرادهای مکانیکال اگر بیشتر بشه باید از اطلاعات درون هارد بکاپ بگیری

iCelestia

Registered User
لایک‌ها
176
ایراد SPIN عموما به خاطر مشکلاتی هست که پاور ایجاد میکنه . با همین پاوری که عوض کردی شات بگذار تا ببینم . اگر باز خطا داری بدین معناست پاور قبلیت خدمت هاردت رسیده . این ایرادهای مکانیکال اگر بیشتر بشه باید از اطلاعات درون هارد بکاپ بگیری
دقیقا همون پیام هست. یعنی اسکرین شات قبلی...
عرض کردم هارد رو دست دو گرفتم و قرار بود تست کنم پولشو بدم. پاور گرین هم سالمه. شک ندارم. هارد خالیه. فقط میخوام بدونم در این شرایط سالم کار میکنه؟

iCelestia

Registered User
لایک‌ها
176
دوست عزیز پاور 600 وات استاندار و Real با وات واقعی پاوری هست مثل پاور زیر با قیمت نزدیک 300 هزار تومان
GP600A-EU
میدونم بزرگوار.متشکرم. این کیس رو ببینید:
HP ENVY PHOENIX 810
من هارد رو روی پاور این کیس تست کردم. از این پاور REAL تر در ایران وجود نداره‌!!!

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
میدونم بزرگوار.متشکرم. این کیس رو ببینید:
HP ENVY PHOENIX 810
من هارد رو روی پاور این کیس تست کردم. از این پاور REAL تر در ایران وجود نداره‌!!!
بله درسته پاور کیس HP شما هم REAL هست
یه مورد هم در مورد گزارش SMART هارد هست و اینه که گزارش ارورها و اشکالات قبلی در حافظه باقی میمونه و مثلا در اینجا با تعویض پاور باز هم ارور ها پابرجاست فقط دیگه مقادیر ارور افزایش پیدا نمیکنه و تعداد ارور ها ثابت میمونه و هارد در شرایط خوب کار میکنه
ولی در شرایط قبلی همینطور به تعداد ارور ها در قسمت Data اضافه میشه و تا از کار افتادن هارد این روند ادامه پیدا میکنه
بنابراین هارد هایی که قبلا ارور داشتن باید چند وقت یکبار چک بشن و مطمئن شوید که مقادیر ارورها افزایش پیدا نمیکنن

logana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان لپ تاپ من خیلی کند شده مدل لنوو z5070 کانفیگ خوبی داره ولی کنده به نظرم مشکل از هارد دیسک باشه میخواستم بدونم چجوری باید تست کنم که مشکل از هارد دیسکه یا نه

با تشکر از پاسخ شما

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان لپ تاپ من خیلی کند شده مدل لنوو z5070 کانفیگ خوبی داره ولی کنده به نظرم مشکل از هارد دیسک باشه میخواستم بدونم چجوری باید تست کنم که مشکل از هارد دیسکه یا نه

با تشکر از پاسخ شما
اسکرین شات با HD SENITEL از قسمت OVERVIEW

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
دمای هارد لبتابم تا 51 تا 52 میره بالا بعد 4 ساعت کار
به نظر شما عادیه ؟

فایل های ضمیمه

• Untitled.png
    Untitled.png
    84.8 KB · نمایش ها: 8

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دمای هارد لبتابم تا 51 تا 52 میره بالا بعد 4 ساعت کار
به نظر شما عادیه ؟
زیر 60 طبیعی هست . ولی بهتره از کول پد استفاده کنید . دمای کل لپتاپ را پایین میاره

ali354

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
اقا شنیدم هارد اکسترنال وسترن المنت و پاسپورت دچار پریدن و حذف اطلاعات میشه ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
وسترن المنت را من هم توصیه نمیکنم . ولی سری الترا به هیج عنوان این مشکل را ندارند . سه تا هارد 500 و 1 اترا دارم از سری الترا از 2012 همیشه با من هستند و یکبار هم چنین ایرادی نداشتند .

ali354

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
وسترن المنت را من هم توصیه نمیکنم . ولی سری الترا به هیج عنوان این مشکل را ندارند . سه تا هارد 500 و 1 اترا دارم از سری الترا از 2012 همیشه با من هستند و یکبار هم چنین ایرادی نداشتند .
از تعمیر کارا شنیدم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
از تعمیر کارا شنیدم
پست بالا توضیح دادم . از این حرف ها هم زیاده . 90% درصد این حرف ها غلطه . اگر اینطوری بود سایت های خارجی پر میشد از گزارش خرابی هاردهای وسترن .
هر هاردی به سیستمی که پاورش غیر استاندارد باشه وصل بشه خراب میشه .

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
یکی از هاردای دستکتاپیم (وسترن )تکونش میدی انگار چیزی داخل ول شده - اشتباه کردم با پست فرستاده بودم جایی
اما با hd esentail میزنه 100 درصد سالمه -- موقع روشن بودن صدای خاصی هم نمی ده که نشون دهنده خراب شدنشم باشه - داغ هم نمی کنه فعلن
گارانتیش مونده بفرستم گارانتیش برای رسیدگی پیپیری می کنن ؟ با هزینه بدون هزینه ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یکی از هاردای دستکتاپیم (وسترن )تکونش میدی انگار چیزی داخل ول شده - اشتباه کردم با پست فرستاده بودم جایی
اما با hd esentail میزنه 100 درصد سالمه -- موقع روشن بودن صدای خاصی هم نمی ده که نشون دهنده خراب شدنشم باشه - داغ هم نمی کنه فعلن
گارانتیش مونده بفرستم گارانتیش برای رسیدگی پیپیری می کنن ؟ با هزینه بدون هزینه ؟
خوب هارد رو که نباید تکون داد . این کار اشتباه هست . وقتی وضعیت هارد درسته و درست بدون صدا کار میکنه یعنی سالمه .

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
سلام. هارد لپ تاپمlenovo z510 دیگه رسیده به آخرهای عمرش. نهایتا به این نتیجه رسیدم با توجه به حجم دیتا یه دوترا ببندم. الان دوترا لپ تاپی داخل بازار ایران چی خوبه و اینکه شنیدیم سایز هارد های لپ تاپی هم باهم متفاوته.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام. هارد لپ تاپمlenovo z510 دیگه رسیده به آخرهای عمرش. نهایتا به این نتیجه رسیدم با توجه به حجم دیتا یه دوترا ببندم. الان دوترا لپ تاپی داخل بازار ایران چی خوبه و اینکه شنیدیم سایز هارد های لپ تاپی هم باهم متفاوته.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk
http://iranfso.com/hdd-laptop-2tb-seagate-sata-5400-rpm-هارد-دیسک-لپ-تاپ?search=2TB

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
خوب هارد رو که نباید تکون داد . این کار اشتباه هست . وقتی وضعیت هارد درسته و درست بدون صدا کار میکنه یعنی سالمه .
نه اخه قبل این صدا رو نمیداده بعد اینکه با پست برگشت دیدم این صدا رو میده اگر بچرخونیش نوع هارد مای بوکه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نه اخه قبل این صدا رو نمیداده بعد اینکه با پست برگشت دیدم این صدا رو میده اگر بچرخونیش نوع هارد مای بوکه
وقتی سالمه . گارانتی قبول نمیکنه . اونها فقط کارکرد دستگاه را چک میکنند .

22reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام
سرعت هارد اکسترنال ADATA با پورت USB2 در حالت خواندن 33 مگ و نوشتن 27 مگ ، به نظر شما این سرعت مناسبه ؟ و هارد سالمه ؟ لازم به ذکره قسمت overview برنامه hd sentinel هم 100 درصد سالمه.
سپاس

Last edited:
بالا