برگزیده های پرشین تولز

تاپيك جامع رفع مشكلات هارد ديسك

s.morteza.r

Registered User
لایک‌ها
16
مشکل چرخش موتور هارد هست . که دلیلش میتونه به خاطر پاور ضعیف باشه . همچنین کابل ساتا مورد استفاده مشکل داره
پاور رو چند روز پیش عوض کردم و یه پاور نو و قویتر بستم، حالا نمیدونم این مشکل مال قبل تعویض پاور بوده یا بعدش، والا کابل ساتا رو چن تا داشتم همه رو تست کردم همین مشکل رو باز نشون میده، کابل ساتای اصلی خوده مادربرده. کلا دیگه نمیشه به این هارد زیاد اطمینان داشت؟ یا نه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
پاور رو چند روز پیش عوض کردم و یه پاور نو و قویتر بستم، حالا نمیدونم این مشکل مال قبل تعویض پاور بوده یا بعدش، والا کابل ساتا رو چن تا داشتم همه رو تست کردم همین مشکل رو باز نشون میده، کابل ساتای اصلی خوده مادربرده. کلا دیگه نمیشه به این هارد زیاد اطمینان داشت؟ یا نه
پاور به هر حال طبق اطلاعات نرم افزار مشکل دار نشون میده . پاور تعویضی اگر متفرقه باشه و همچنین اگر برای وصل کردن برق ساتا از تبدیل استفاده کنید این مشکل پیش میاد . چون تبدیل ها 3.3 ولت ندارند

s.morteza.r

Registered User
لایک‌ها
16
پاور به هر حال طبق اطلاعات نرم افزار مشکل دار نشون میده . پاور تعویضی اگر متفرقه باشه و همچنین اگر برای وصل کردن برق ساتا از تبدیل استفاده کنید این مشکل پیش میاد . چون تبدیل ها 3.3 ولت ندارند
پاورم گرین GP600HP هستش که نو و آکبند از دیجیکالا خریدم،پاور قبلیم 480 وات گرین بود، حالا من از کجا بدونم هارد از پاور قبلی دچار مشکل شده یا پاور جدبد؟ نه تبدیلم نزدم ، مستقیما به کابل ساتای خود پاور وصل کردم. نرم افزاری هست که تاریخی که این خطاها اتفاق افتاده رو نشون بده، چون هنوز مهلت تست 7 روزه دیجیکالا تموم نشده اگه مطمئن بشم پاور مشکل داره پس میفرستم.

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
پاورم گرین GP600HP هستش که نو و آکبند از دیجیکالا خریدم،پاور قبلیم 480 وات گرین بود، حالا من از کجا بدونم هارد از پاور قبلی دچار مشکل شده یا پاور جدبد؟ نه تبدیلم نزدم ، مستقیما به کابل ساتای خود پاور وصل کردم. نرم افزاری هست که تاریخی که این خطاها اتفاق افتاده رو نشون بده، چون هنوز مهلت تست 7 روزه دیجیکالا تموم نشده اگه مطمئن بشم پاور مشکل داره پس میفرستم.
بعید میدونم پاور گرین اینقدرها هم اوضاعشون خراب باشه . احتمال پاور قبلی مشکل ایجاده کرده . این ایراد بعد از مدت مشخصی ایجاد میشه . یکی از دلایلش هم مشکل در ولتاژ 3.3 و 12 هست . اولین قطعه که آسیب میبینه هارده

s.morteza.r

Registered User
لایک‌ها
16
بعید میدونم پاور گرین اینقدرها هم اوضاعشون خراب باشه . احتمال پاور قبلی مشکل ایجاده کرده . این ایراد بعد از مدت مشخصی ایجاد میشه . یکی از دلایلش هم مشکل در ولتاژ 3.3 و 12 هست . اولین قطعه که آسیب میبینه هارده
ممنون از شما، من هم احتمال میدم پاور قبلیم ضعیف شده بود، چون تقریبا 3.5 سال پیش خریده بودم و وقتی سیستم جدید بستم پاور رو عوض نکردم،خوشبختانه دو تا هارد دیگه ام ایرادی ندیدن و میزان سلامتیشون رو 100 درصد نشون میده، این هاردی هم که آسیب دیده بیش از 6 ساله که دارم استفاده میکنم،شاید دیگه عمرشو کرده.ببخشید این درصد سلامتی هارد تا چند درصد برسه میشه از هارد استفاده کرد و حاشیه امنیت داره؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون از شما، من هم احتمال میدم پاور قبلیم ضعیف شده بود، چون تقریبا 3.5 سال پیش خریده بودم و وقتی سیستم جدید بستم پاور رو عوض نکردم،خوشبختانه دو تا هارد دیگه ام ایرادی ندیدن و میزان سلامتیشون رو 100 درصد نشون میده، این هاردی هم که آسیب دیده بیش از 6 ساله که دارم استفاده میکنم،شاید دیگه عمرشو کرده.ببخشید این درصد سلامتی هارد تا چند درصد برسه میشه از هارد استفاده کرد و حاشیه امنیت داره؟
این ارور را زیر نظر داشته باش . اگر سلامت هارد به زیر 50 رسید باید اقدام کنی برای تعویض هارد .

miladgraph

همکاربازنشسته
لایک‌ها
6,018
با سلام
هارد اکسترنال sigate مدل Backup Slim Plus یک ترا داریم
یک سری اطلاعات رو ریختیم روش
الان هارد بالا نمیاد و هارد رو unallocated میشناسه
مشکل از چیه ؟ چه جوری میشه رفعش کرد ؟
امکان ریکاوری اطلاعات هست ( نزدیک 300 گیگ دیتا داخلش هست ) ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با سلام
هارد اکسترنال sigate مدل Backup Slim Plus یک ترا داریم
یک سری اطلاعات رو ریختیم روش
الان هارد بالا نمیاد و هارد رو unallocated میشناسه
مشکل از چیه ؟ چه جوری میشه رفعش کرد ؟
امکان ریکاوری اطلاعات هست ( نزدیک 300 گیگ دیتا داخلش هست ) ؟
با برنامه minitool partition wizard قسمت پارتشین ریکاوری بگذارید اسکن بشه . احتمال زیاد برمیگردن اطلاعات

Kiing

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
92
سلام هارد اکسترنال wd my book 3tb دارم چند وقت پیش دادم به دوستم وقتی ازش گرفتم هارد اطلاعاتش نبود هر چی هم پرسیدم میگه من کاری نکردم الانم هارد بالا نمیاد صدای وصل شدن usb میاد ولی بالا نمیاره تو مای کامپیوتر مشکلش قابل حله؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
توی دیسک منیجمنت نشون میده ؟ هارد رو یا نه ؟

Kiing

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
92
توی دیسک منیجمنت نشون میده ؟ هارد رو یا نه ؟
hard.png

تو دیسک منیجمنت نشون نمیده ولی تو دیوایس منیجر میادش

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مدیا یا همون ظرفیت هارد شناخته نمیشه. باید ببری مرکز تعمیرات هارد برات تعمیر و ریکاوری کنند .

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
سلام هارد اکسترنال wd my book 3tb دارم چند وقت پیش دادم به دوستم وقتی ازش گرفتم هارد اطلاعاتش نبود هر چی هم پرسیدم میگه من کاری نکردم الانم هارد بالا نمیاد صدای وصل شدن usb میاد ولی بالا نمیاره تو مای کامپیوتر مشکلش قابل حله؟
دوست عزیز فکر کنم شما پنجمین نفری هستی که بعد از تحویل گرفتن هارد از دوستت دیگه هاردت بالا نمیاد
من نمیدونم این دوستان با هاردها چکار میکنن ؟؟؟ ... فوتبال بازی میکنن یا والیبال :eek:
هارد خیلی خیلی حساسه حتی به ضربه های خفیف و جزئی و باید با احتیاط حمل بشه و یه قول معروف باید لای پر غو ازش نگهداری بشه

ali-tahmasb

Registered User
لایک‌ها
1,856
یه هارد اکسترنال WD Elements دادن بهم ببینم مشکلش چیه، وقتی بازش میکنم فولدر ها رو خالی نشون میده و وقتی بازش میکنی کلا سیستم هنگ میکنه انگار و فایل ها رو هم مثل عکس و متن نمیتونه باز کنه. اون نوار لودینگ سبز بالا هم همینطور میره تا آخر گیر میکنه
هارد 2 ترا هست و حدودا 1.5 ترا پر شده. خودم حدث زدم به خاطر تعداد فایل های زیادش باشه به نظرتون چیکارش کنم درست بشه؟ defragment تاثیری داره؟ نرم افزاری هست که هارد رو اسکن کنه مشکلاتش رو بگه؟ اطلاعات داخلش خیلی براشون مهمه و متاسفانه بکاپ هم ندارن ازش
Capture.JPG
تست هم گرفتم کلا اطلاعاتی نمیده توی تست روی گزینه Repeat هم زدم فایده ای نداشت
Capture.JPG

Last edited:

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یه هارد اکسترنال WD Elements دادن بهم ببینم مشکلش چیه، وقتی بازش میکنم فولدر ها رو خالی نشون میده و وقتی بازش میکنی کلا سیستم هنگ میکنه انگار و فایل ها رو هم مثل عکس و متن نمیتونه باز کنه. اون نوار لودینگ سبز بالا هم همینطور میره تا آخر گیر میکنه
هارد 2 ترا هست و حدودا 1.5 ترا پر شده. خودم حدث زدم به خاطر تعداد فایل های زیادش باشه به نظرتون چیکارش کنم درست بشه؟ defragment تاثیری داره؟ نرم افزاری هست که هارد رو اسکن کنه مشکلاتش رو بگه؟ اطلاعات داخلش خیلی براشون مهمه و متاسفانه بکاپ هم ندارن ازش
مشاهده پیوست 985826
تست هم گرفتم کلا اطلاعاتی نمیده توی تست روی گزینه Repeat هم زدم فایده ای نداشت
مشاهده پیوست 985829
http://crystalmark.info/download/index-e.html

بالا