برگزیده های پرشین تولز

تاپيك جامع رفع مشكلات هارد ديسك

mehdi9696

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
ممنون
داداش از پاک نشدن اطلاعات مطمئن باشم؟
اگه ممکنه لینکه این برنامه رو میدید. تو گوگل میزنم با چند نوع ادامه میاره.

mehdi9696

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
نشد داداش.
وقتی هارد رو وصل میکنم یه جورایی دستگاه هنگ میکنه.توی این برنامه هم بد دیسک میزنه.
MiniTool Partition Wizard Server Edition
اونم امتحان میکنم الان

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نشد داداش.
وقتی هارد رو وصل میکنم یه جورایی دستگاه هنگ میکنه.توی این برنامه هم بد دیسک میزنه.
MiniTool Partition Wizard Server Edition
اونم امتحان میکنم الان
اگر بد دیسک هست و اطلاعات مهم هست حتما به مرکز معتبر ریکاوری ببرید .

mehdi9696

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
اون نسخه هم همینطوره.اصلا mbr غیرفعاله
ولی با Hard Disk Sentinel نود و نه درصد سلامت میزنه.

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
اون نسخه هم همینطوره.اصلا mbr غیرفعاله
ولی با Hard Disk Sentinel نود و نه درصد سلامت میزنه.ممنون
اون 99 درصد سلامت اسمارت هست . شما باید مشکل برگشت اطلاعات رو حل کنید . میتونی پارتشین ریکاوری همین برنامه رو تست کنی ولی اگر تجربه نداری و اطلاعات مهم هست باید ببری برای ریکاوری

mehdi9696

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
شما اگر ادرس جایی رو داری بدی ممنون میشم.
من تو نت نوین هارد رو دیدم ،زنگ زدم گفت بیار 100 تا 150 خرجشه. ادرسش پشت بازار رضا بود.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
شما اگر ادرس جایی رو داری بدی ممنون میشم.
من تو نت نوین هارد رو دیدم ،زنگ زدم گفت بیار 100 تا 150 خرجشه. ادرسش پشت بازار رضا بود.
ببرید پیش آقای نصرتی . تو همین انجمن قسمت بازارچه تاپیک تعمیرات هارد دیسک دارند .
http://forum.persiantools.com/threa...ـع-تــعــمــیــرات-هـــــــــــــــارد.409285

alirezax0098

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
فک کنم یکم طولانی شه براتون با جزئیات میگم :)
دیروز هارد اکسترنالمو وصل کردم به پی سی (اینجا ویندوز 8.1) و میخواستم شروع کنم به فیلم دیدن که دیدم یکم وضع پوشه بندی ناجور شده ، دوباره نشستم همرو پوشه بندی کنم و وسط راه هم بعضی فیلمارو میدیدم یادی از خاطرات شه!
بعد از تقریبا 2 3 ساعت که داشتم اسم فایل هارو درست میکردم یهو همه چی Not Responding شد و همه آیکونا سفید شدن ، هیچ جوره نمیشد کاری کرد و منم به دکمه ریستارت خود کیس پناه بردم! ولی مشکل اینجا بود که بعد ریستارت ، هارد دیگه توی مای کامپیوتر نمیومد البته هارد وصل بود و حتی تو Device And Printers وصل بود ولی یه علامت اخطار هم داشت
پس از گشتن نت مشکل های مشابه (البته نه خیلی مشابه!) رو دیدم که میگفتن درایور رو آن اینستال کن و ...
خلاصه که همه این کارا رو کردم ولی هیچ اتفاقی نیفتاد ، نمیتونستم هم Asign Letter کنم چون تو دیسک منیجمنت وجود نداره هارد
بعد از این که دیدم رو پی سی خودم کار نمیکنه بردم رو لپ تاپ برادر بزرگترم ، مال اون راحت تو مای کامپیوتر اورد ولی انقدر سرعتش پایین بود که (سرعت خود لپ تاپ) نتونستم برم داخلش و فقط دیدم آیکونش اومده
رفتم دوباره سر پی سی خودم و اینبار ویندوز اکس پی! وصل کردم دیدم بدون هیچ کاری اومد! منم فکر میکردم مشکل حل شده گفتم اشکال نداره فعلا از اکس پی استفاده میکنم تا بعدا به جای 8.1 یه چی دیگه نصب کنم ، فیلممو گذاشتم بعد بیست دقیقه واسه کاری Pause کردم و رفتم یک ساعت دیگه اومدم ، پی سی رو اسلیپ نبود فقط صفحه خاموش بود ، روشن کردم kmp رو زدم که پخش کنه فقط چند ثانیه پخش کرد و گیر کرد! رفتم تو مای کامپیوتر و دیدم هارد هنوز هست ، داشتم میرفتم که فیلمو باز کنم دوباره و تو پوشه های هارد بودم که باز هم اتفاقی مثل ویندوز 8.1 افتاد و مجبور شدم ریستارت کنم با دکمه رو کیس و الان هیچ کجا نمیتونم استفاده کنم هاردو!

حالا فیلمایی که روش هستن خیلی برام مهمه و دوس ندارم از دستشون بدم (حتی اگه عکس خانوادگی بود هم برام مهم نبود ولی کلی فیلم دارم که باهاشون خاطره دارم!) آیا روشی هست که بشه بر گردونم فیلمامو ؟ (اصولا آدمی نیستم که بخوام هزینه کنم و بدم بیرون ، اگه بشه روشی باشه که خودم ریکاوری کنم)
آیا امیدی به درست شدنش هست؟

پ.ن : دوتا عکس هم واسه بعد آن اینستال کردن درایوره که بعد از اینکه اون نوار install new device پر میشه ، توی device and printers هاردم به اون شکل در میاد! (هاردم و مدلش رو شناخته) ولی تو manage ارور Code 10 میده :(

فایل های ضمیمه

• New Bitmap Image (2).jpg
    New Bitmap Image (2).jpg
    101 KB · نمایش ها: 7
  • New Bitmap Image.jpg
    New Bitmap Image.jpg
    35.4 KB · نمایش ها: 7
  • New Bitmap Image (4).jpg
    New Bitmap Image (4).jpg
    200.7 KB · نمایش ها: 6

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان
فک کنم یکم طولانی شه براتون با جزئیات میگم :)
دیروز هارد اکسترنالمو وصل کردم به پی سی (اینجا ویندوز 8.1) و میخواستم شروع کنم به فیلم دیدن که دیدم یکم وضع پوشه بندی ناجور شده ، دوباره نشستم همرو پوشه بندی کنم و وسط راه هم بعضی فیلمارو میدیدم یادی از خاطرات شه!
بعد از تقریبا 2 3 ساعت که داشتم اسم فایل هارو درست میکردم یهو همه چی Not Responding شد و همه آیکونا سفید شدن ، هیچ جوره نمیشد کاری کرد و منم به دکمه ریستارت خود کیس پناه بردم! ولی مشکل اینجا بود که بعد ریستارت ، هارد دیگه توی مای کامپیوتر نمیومد البته هارد وصل بود و حتی تو Device And Printers وصل بود ولی یه علامت اخطار هم داشت
پس از گشتن نت مشکل های مشابه (البته نه خیلی مشابه!) رو دیدم که میگفتن درایور رو آن اینستال کن و ...
خلاصه که همه این کارا رو کردم ولی هیچ اتفاقی نیفتاد ، نمیتونستم هم Asign Letter کنم چون تو دیسک منیجمنت وجود نداره هارد
بعد از این که دیدم رو پی سی خودم کار نمیکنه بردم رو لپ تاپ برادر بزرگترم ، مال اون راحت تو مای کامپیوتر اورد ولی انقدر سرعتش پایین بود که (سرعت خود لپ تاپ) نتونستم برم داخلش و فقط دیدم آیکونش اومده
رفتم دوباره سر پی سی خودم و اینبار ویندوز اکس پی! وصل کردم دیدم بدون هیچ کاری اومد! منم فکر میکردم مشکل حل شده گفتم اشکال نداره فعلا از اکس پی استفاده میکنم تا بعدا به جای 8.1 یه چی دیگه نصب کنم ، فیلممو گذاشتم بعد بیست دقیقه واسه کاری Pause کردم و رفتم یک ساعت دیگه اومدم ، پی سی رو اسلیپ نبود فقط صفحه خاموش بود ، روشن کردم kmp رو زدم که پخش کنه فقط چند ثانیه پخش کرد و گیر کرد! رفتم تو مای کامپیوتر و دیدم هارد هنوز هست ، داشتم میرفتم که فیلمو باز کنم دوباره و تو پوشه های هارد بودم که باز هم اتفاقی مثل ویندوز 8.1 افتاد و مجبور شدم ریستارت کنم با دکمه رو کیس و الان هیچ کجا نمیتونم استفاده کنم هاردو!

حالا فیلمایی که روش هستن خیلی برام مهمه و دوس ندارم از دستشون بدم (حتی اگه عکس خانوادگی بود هم برام مهم نبود ولی کلی فیلم دارم که باهاشون خاطره دارم!) آیا روشی هست که بشه بر گردونم فیلمامو ؟ (اصولا آدمی نیستم که بخوام هزینه کنم و بدم بیرون ، اگه بشه روشی باشه که خودم ریکاوری کنم)
آیا امیدی به درست شدنش هست؟

پ.ن : دوتا عکس هم واسه بعد آن اینستال کردن درایوره که بعد از اینکه اون نوار install new device پر میشه ، توی device and printers هاردم به اون شکل در میاد! (هاردم و مدلش رو شناخته) ولی تو manage ارور Code 10 میده :(
هارد وسترن المنت هست ؟
اینطور به نظر میرسه مشکل بدسکتور یا یک مشکل مکانیکال داره . با هر سیستمی که شناخته میشه یک شات از وضعیت سلامتش در قسمت OVERVIEW برنامه Hard Disk Sentinel بگیر

alirezax0098

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هارد وسترن المنت هست ؟
اینطور به نظر میرسه مشکل بدسکتور یا یک مشکل مکانیکال داره . با هر سیستمی که شناخته میشه یک شات از وضعیت سلامتش در قسمت OVERVIEW برنامه Hard Disk Sentinel بگیر

بدبختی اینه که دیگه با هیچ سیستمی توی خونه نمیشناسه!
گارانتیش رو هم امروز دیدم که دسامبر 2014 تموم شده! حالا بازم میرم جاهای دیگه تست میکنم اگه کار کرد اسکرین شات میگیرم
حالا راه حل های احتمالیتونم بگین ، چون گارانتی هم نداره دیگه از اینکه بازش هم بکنم ترسی ندارم!
فقط امروز که با کابل usb2 (همون کابل اکثر گوشی های اندرویدی!) زدم به کامپیوتر خودم اینبار هارد رو توی My Computer اورد ولی سرعت کامپیوتر به شدت اومد پایین! (نمی شد خود هارد رو باز کرد بخاطر همین سرعت افتضاح) برنامه Hard Disk Sentinel هم باز نمی شد و وقتی می کندم هارد رو باز می شد برنامه.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بدبختی اینه که دیگه با هیچ سیستمی توی خونه نمیشناسه!
گارانتیش رو هم امروز دیدم که دسامبر 2014 تموم شده! حالا بازم میرم جاهای دیگه تست میکنم اگه کار کرد اسکرین شات میگیرم
حالا راه حل های احتمالیتونم بگین ، چون گارانتی هم نداره دیگه از اینکه بازش هم بکنم ترسی ندارم!
فقط امروز که با کابل usb2 (همون کابل اکثر گوشی های اندرویدی!) زدم به کامپیوتر خودم اینبار هارد رو توی My Computer اورد ولی سرعت کامپیوتر به شدت اومد پایین! (نمی شد خود هارد رو باز کرد بخاطر همین سرعت افتضاح) برنامه Hard Disk Sentinel هم باز نمی شد و وقتی می کندم هارد رو باز می شد برنامه.
این هاردهای وسترن تبدیل USB با برد یک تکه هستند و امکان وصل کردن به ساتا ندارند .
باید با PC 3000 توسط یک شخص وارد بررسی بشه .

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
سلام گرامی
برنامه ای وجود داره بفهمم از چه سکتور تا چه سکتور خراب است؟ تا اون قسمت را فرمت نشده بزارم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

javad fazel

Registered User
لایک‌ها
30
سلام یه هارد سیگیت بک آپ پلاس سه ترام مشکل دار شده و حسابی اعصابمو ریخته به هم ....ببینید امیدی بهش هست اهالی فن نظر بدن لطفا...ممنونNew Picture.jpg

فایل های ضمیمه

• New Picture.jpg
    New Picture.jpg
    123.4 KB · نمایش ها: 8

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام یه هارد سیگیت بک آپ پلاس سه ترام مشکل دار شده و حسابی اعصابمو ریخته به هم ....ببینید امیدی بهش هست اهالی فن نظر بدن لطفا...ممنونNew Picture.jpg
خیلی بدسکتور دارید . هارد رو از باکس باز کنید و مستقیم به pc وصل کنید از طریق ساتا با برنامه hdd regenator چک کنید میتونه بدسکتور ها را ترمیم کنه یا خیر .

javad fazel

Registered User
لایک‌ها
30
هارد رو حالت اینترنال جواب نمیده و پیغام فرمت میده (ظاهرا بخاطر قدیمی بودن مادربرد) ولی تو اکسترنال مشکلی نداره ...
نرم افزاری که معرفی کردید تو حالت اکسترنال جواب نمیده؟ بعد از کار باهاش اطلاعات میپره؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
هارد رو حالت اینترنال جواب نمیده و پیغام فرمت میده (ظاهرا بخاطر قدیمی بودن مادربرد) ولی تو اکسترنال مشکلی نداره ...
نرم افزاری که معرفی کردید تو حالت اکسترنال جواب نمیده؟ بعد از کار باهاش اطلاعات میپره؟
اطلاعات خیر از بین نمیره ولی بهتره بکاپ بگیرید . البته اینو اضافه کن تعداد بدسکتور خیلی زیاده . احتمال درست شدنش خیلی کمه .

javad fazel

Registered User
لایک‌ها
30
از بین هاردای زیر واسه نصب ویندوز و آرشیو کدومو از لحاظ سرعت، امنیت و عمر مناسب پیشنهاد میدید؟
Seagate barracuda 4 TB
Seagate surveillance 4TB
Western Purple 4TB
western Red 4 TB
در کل پیشنهادتون بین هاردای چهار ترا چیه ؟

بالا