برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع تجربه خرید اینترنتی از سایت های ایرانی [مثبت یا منفی]

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
buy.png

درود
با توجه به نیاز به اشتراک گذاری تجربه خرید موفق یا ناموفق از فروشگاه های آنلاین یا صفحات اینستاگرامی این تاپیک را آغاز میکنیم

قوانین :
درج کلماتی مانند :دزد، کلاهبردار، فحش و ناسزا برای خود شخص و انجمن بار حقوقی دارد و به هیچ عنوان نباید استفاده شود
اگر حتی سایتی پول شما رو بالا کشیده باز هم حق استفاده از کلمه دزد رو ندارید و تنها می توانید ماجرا رو شرح دهید تا سایر کاربران از تجربه شما استفاده کنند
در صورت عدم رعایت و ایجاد اتهام به شخص یا سایتی پست شما بدون اطلاع پاک می شود

پ ن : پیشنهاد میکنم اگر تجربه خرید ناموفق داشتید با خونسردی کامل و همراه با مدارک شفاف ماجرا و تجربه خرید خودتون رو بازگو کنید، تاثیر این نوع برخورد از فحش یا دزد خطاب کردن طرف مقابل به مراتب بیشتر است

با تشکر
s0234.gif

Last edited:

salamatfa

Registered User
لایک‌ها
163
سلام
من قبلا هم تاپیک زده بودم و سایت وینی لند قول بازگشت وجه رو داده بود
و خواسته بود تاپیک رو پاک کنم
الان ترب پیام داده از طریق مجاری قانونی دنبال پولتون باشید

خب سایت ترب که تعدادی زیادی سایت بنجل و و دوزاری رو تایید کرده باید پاسخگو باشد یا وزارت صمت یا ساماندهی یا اینماد

از همه جا یه لوگو دوزاری به سایتشون اویزون میکنند برای مشروعیت بخشی

این تاپیک باشه شاید شخصی توی گوگل سرچ کرد و به اینجا رسید

سایت ترب به اندازه شلغم خاصیت نداره :sneaky:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,177
من از تکنو سان و مموری بازار خرید کردم خیلی راضی بودم..

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,177
از قائم آی تی هم یه کیبورد خریدم..
در اصل خود میدان ولیعصر بودم ولی قیمت ها اینقدر با قیمت های آنلاین تفاوت داشت تا سرچ کردم یه فروشگاه آنلاین رو پیدا کردم و آدرس مغازه شون رو گرفتم برای خرید حضوری همونجا.. رفتم یه کیبورد beyond خریدم.. گفتم اگه میشه همینجا تستش کنید.. هزینه ش برای شما دو. دقیقه ست.. برای من اگه مشکل دار باشه یک رفت و برگشته..
گفت خیالت تخت و .. نیازی به تست نداره و ...
آوردم خونه دیدم دکمه B از هر 8 بار یک بار کار میکنه.. تماس گرفتم گفتم قضیه اینطوریه..من گفته بودم تست کنید.. یه کیبورد سالم با هزینه خودتون پیک بفرتسید منم اینو میدم..
قبول نکردن.. خلاصه با کلی بحث راضی به این شدن کیبورد رو براشون مرجوع کنم و پول پیک رو هم نصف نصف کنیم..
پول پیکش 24 تومن شد و 12 تومنش رو از پول کیبوردم کم کردن و ما بقی رو واریز کردن..

خواستم تهدیدشون کنم به سئو منفی سایتشون..دیدم ارزش نداره..
ولی اگر بعد از مرجوع کردن کیبورد پولو واریز نمیکردن سئو سایتشون رو نابود میکردم..
(موقع خرید بهم فاکتور نداده بود.. توی اوایل بحث ها هم گفت میخوای برو صنف شکایت کن)

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,177
فرجاد از تجربه خرید از فروشندگان بازارچه هم میتونیم بگیم؟ حداقل اگه دشواری حاشیه هست فقط خوب ها رو بگیم...

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
خوب بالاخره میهن یه کار مفید انجام داد با تچکر
2v9udk3.png

فروشگاه موبایل 140،قیمت هاشون خیلی مناسبه ارسال رو هم سریع انجام میدن

فروشگاه دکترجانبی در زمینه لوازم جانبی فعالن و تو چندباری که خرید کردم جنس فیک ندیدم ازشون قیمتاشون مناسبه،اما بعضا یه سری کالا با قیمت های مناسب تر رو جاهای دیگه پیدا می کنید که من یک دفعه بهم از جایی فروش شد ترجیح دادم یکم گرونتر از همینا خرید کنم،البته قیمت خیلی از کالاهاشون مناسبه

فروشگاه جیمامارت یه کاور خریداری کردم صحیح و سالم مطابق جنس سفارش داده شد رسید قیمت حدود 700،مسئولیت خرید ایفون و مک بوک 40 50 تومنیش با من نیست ها به خاطر همین ارزش کالای خریداری شده رو گفتم

پیج پرشین آیفون قیمت مناسب و کالای اصل(احسان کینگ این شارژر رو بخر @Ehsan_king99 البته از این بهترم هست ها
zdftpw2e6tntt1i3aiau.gif
)

و اما برسیم به سایتی که تجربه خوبی از خرید ازش نداشتم
فروشگاه تبلت فون یه قاب نیلکین خریداری کردم که به ظاهرش می خوره اورجینال نباشه ولی قاطعانه نمی تونم بگم،اینم گفتم گردنم نمونه

فعلا این ها رو داشته باشین تا بقیه رو بعدا بگم

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
الان دو سه ساله دیگه لب به دیجیکالا نزدم
150fs127095.gif
از موقعی که چندتا چیز گرفتم همش فیک بود یا خراب و آخریشم یه مایکروفر داقون بود سه هفته طول کشید پولو پس بده. بجاش از ایسام خرید داشتم. چون از خود فروشنده کامل سوال می پرسی میدونی چی میخری حتی جنس دست دو هم باشه مطمئنی همونی هست که میخواستی! تازه کلی هم میتونی بزنی تو سرش تخفیف بگیری
44.gif

سکولار

Registered User
لایک‌ها
2,714
توی سایت دیوار خواستم کنسول بفروشم نزدیک10 نفر پیام دادن و زنگ زدن .هرکدوم یجور زدن زیرش . اخرش یکی پیام داد گفتم بزار جواب بدم . خدا رو شکر با طرف قرار گذاشتم یه پسر بچه بود . قرار شد بریم مغازه کنسول رو براش تست کنیم . کنسول رو بردم مغازه ولی اون نیومده بود . زنگ زدم به طرف یه دختره گوشی رو برداشت گفت داداشم خوابه . گفتم بیدارش کن .رفت بیدارش کنه قطع شد جواب نداد . بعد از اون باز هم زنگ زدم همون دختر برداشت گفت داداشم رفته بیرون . خلاصه اینکه سایت دیوار خیلی باید حواستون جمع باشه. بخاطر خریدار جایی نرید . البته در خونه یا محل کار هم معامله نکنید بهتره .

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
(موقع خرید بهم فاکتور نداده بود.. توی اوایل بحث ها هم گفت میخوای برو صنف شکایت کن)
همه شون اول همینو میگن ولی دیگه ما که خودمون میدونیم کاسب گرون فروش و بیذات مثل چی از اتحادیه ش میترسه چون شکایت ازش زیاد میشه و اونا هم سرشون درد میکنه واسه جریمه و ابطال پروانه

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
فرجاد از تجربه خرید از فروشندگان بازارچه هم میتونیم بگیم؟ حداقل اگه دشواری حاشیه هست فقط خوب ها رو بگیم...

بازارچه چون میشه به طرف امتیاز داد اینجا نگیم بهتره
چون ممکنه سو استفاده تبلیغاتی بشه یا دعوا درست بشه

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,990
خودم از سایت خودم خرید کردم فروشند یک ماه بعد جنس رو تحویل داد، 19 تومن پرداخت کردم، رفتم سرکوچه مغازه داره همون رو 5 تومن میفروخت 🥲

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,177
همه شون اول همینو میگن ولی دیگه ما که خودمون میدونیم کاسب گرون فروش و بیذات مثل چی از اتحادیه ش میترسه چون شکایت ازش زیاد میشه و اونا هم سرشون درد میکنه واسه جریمه و ابطال پروانه
وقتی فاکتور دستت نباشه بازم راهی هست برای اثبات خریدت به صنف؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304

شکایت به اتحادیه هم داستان داره و اینجوری نیست که هرکسی شکایت کرد اتحادیه بیاد یه مغازه رو تعطیل کنه
معمولا شکایت به اتحادیه برای گران فروشی نتیجه ای نمیده
بیشترین مشکل سر این هست که شما میری مغازه یه چیزی میخری بعد میای سرچ میکنی میبینی که یه سایتی ارزون تر گذاشته و فکر میکنید که مغازه گرون فروشی کرده
حالا ممکنه 10-20% مغازه گرون تر داده باشه ولی این هم در نظر بگیرید که الان توی دی جی کالا عکس یه کالایی رو میزارن و یه چیز دیگه میفرستن
شباهت فیزیکی کالا ها ولی کیفیت های متفاوت هم یک داستان هست که هر کسی نمیتونه تشخیص بده (هر صنفی فرق میکنه)

بیشترین شکایات به اتحادیه ما برای کار های تعمیراتی هست که حالا تعمیر کار گوشی طرف رو خراب کرده یا مثلا قطعه ای که عوض کرده درست نشده
الان هم موقع پذیرش یه لیست طولانی میزان که باید امضا کنید و گوشی رو تحویل بدید اینجوری دیگه هرکسی نمیتونه الکی بره شکایت کنه

پ ن : در کل خیلی روی شکایت به صنف حساب باز نکنید، پیشنهاد من اینه قبل خرید کل اینترنت رو بگردید کف قیمت رو پیدا کنید و بعد برید مغازه اگر اون قیمت داد بخرید در غیر اینصورت از سایت خرید کنید که نه برای خودتون نه مغازه دار مشکل ایجاد بشه

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770

بالاخره یه سندی باید داشته باشی که نشون بدی خرید کردی دیگه
مثلا فیش واریز پول، رسید کارتخوان، فاکتور مجازی تو سایت طرف و ...

شکایت به اتحادیه هم داستان داره و اینجوری نیست که هرکسی شکایت کرد اتحادیه بیاد یه مغازه رو تعطیل کنه
معمولا شکایت به اتحادیه برای گران فروشی نتیجه ای نمیده
بیشترین مشکل سر این هست که شما میری مغازه یه چیزی میخری بعد میای سرچ میکنی میبینی که یه سایتی ارزون تر گذاشته و فکر میکنید که مغازه گرون فروشی کرده
حالا ممکنه 10-20% مغازه گرون تر داده باشه ولی این هم در نظر بگیرید که الان توی دی جی کالا عکس یه کالایی رو میزارن و یه چیز دیگه میفرستن
شباهت فیزیکی کالا ها ولی کیفیت های متفاوت هم یک داستان هست که هر کسی نمیتونه تشخیص بده (هر صنفی فرق میکنه)

بیشترین شکایات به اتحادیه ما برای کار های تعمیراتی هست که حالا تعمیر کار گوشی طرف رو خراب کرده یا مثلا قطعه ای که عوض کرده درست نشده
الان هم موقع پذیرش یه لیست طولانی میزان که باید امضا کنید و گوشی رو تحویل بدید اینجوری دیگه هرکسی نمیتونه الکی بره شکایت کنه

پ ن : در کل خیلی روی شکایت به صنف حساب باز نکنید، پیشنهاد من اینه قبل خرید کل اینترنت رو بگردید کف قیمت رو پیدا کنید و بعد برید مغازه اگر اون قیمت داد بخرید در غیر اینصورت از سایت خرید کنید که نه برای خودتون نه مغازه دار مشکل ایجاد بشه
البته من نمیگم سریع تا شکایت شد اونام میرن مغازه رو میبندن
منظورم اینه که وقتی یه فروشنده توی معامله خلاف میکنه حالا به هر شکلی، از فروش جنس فیک بگیر تا گرون فروشی، مشتری ها هم بالاخره شکایتشونو میکنن
اینطوری وقتی حجم شکایات بالا بره بالاخره اتحادیه برای راحت کردن خودش هم که شده یه بلایی سره فروشنده میاره

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,077
خرید داشتم از :

ایسام که خوب بود و بدون مشکل
دیجی کالا اوایل خیلی خوب بود ولی از وقتی جنس های فیک ریختن داخلش خیلی در خرید دقت می کنم.
دیجی استایل لباس خریدم که انگار مرجوعی مشتری دیگه ای را برای من فرستاده بودن که ایمیل زدم و فرداش اومدن پس گرفتنش.
از اینستا هم خرید داشتم که خوب بوده شکر خدا تا به امروز

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
از اینستا هم خرید داشتم که خوب بوده شکر خدا تا به امروز
این چه وضعه توضیح دادن،یکم جزئیات اضافه می کردی بد نبود
deghat.gif

بعد از عزل بلا باید یه فکری هم به حال مدیر ارشد بکنیم
742.gif

خوبی بدی دیدین حلال کنید
mardetanha.gif