برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع حسابداری

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
من قبلا خیلی جزئی حسابداری کار کردم ( توی سربازی ) ، الان ممکنه یه کار موقت به عنوان حسابدار برام جور بشه ولی از فاکتورها فقط دسته بندیشون و زدن قیمتشون توی اکسل یادم مونده ! چه چیزایی باید بلد باشم ؟ اینم بگم که حسابداری مال شرکت و ... نیست ، یه مغازه نسبتا بزرگ جوشکاری و پروفیل و .... هست . البته گویا طرف گفته باید حسابدار طلبها رو هم وصول کنه که من تجربشو ندارم ولی دوس دارم با وجود سختیش تجربشو کسب کنم .

کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

:eek:؟؟؟

prn

Registered User
لایک‌ها
2,740
باید ببینی پی کار چی اونجااگه بیس نداره خودت ایجاد میکنی با یه نرم افزار مثل هلو یا......(ببینی کارت خدماتی یا تولیدی .تولیدی هست تا چه حد تولیدی....با قطعات درگیری یا هزینه تبدیل.ضایعات چطوریسات.خلاصه یه شمایه کلی میخواد /
چک وصول کردن شر هست .از من به شما نصیحت دنبال شر هستی برو نیستی نرو .یه هیکل 190 سانتی با 120 کیلو وزن میخواد :دی
طرف داره حسابدار میگیره یا شر خر؟

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
باید ببینی پی کار چی اونجااگه بیس نداره خودت ایجاد میکنی با یه نرم افزار مثل هلو یا......(ببینی کارت خدماتی یا تولیدی .تولیدی هست تا چه حد تولیدی....با قطعات درگیری یا هزینه تبدیل.ضایعات چطوریسات.خلاصه یه شمایه کلی میخواد /
چک وصول کردن شر هست .از من به شما نصیحت دنبال شر هستی برو نیستی نرو .یه هیکل 190 سانتی با 120 کیلو وزن میخواد :دی

ببخشید من دوره سربازی که بودم کارای حسابداری انجام میدادم منتها اصلا از نرم افزار خبری نبود . همشو توی اکسل وارد می کردند با اینکه وسعت کار کم نبود . اینجا هم یه مغازس واقعیتش خودم فک نمیکنم با نرم افزار کار بکنند فقط روال کاریه که باید کامل توش وارد بود . شوما از روال کاری اطلاع دارید ؟ مثلا فاکتورها گرفته میشه توی اکسل وارد یمشه و بعد ؟

والا ایشون یه حسابدار میخوان که کارای وصول چک رو هم انجام بدند . دیگه چک را باید برد بانک اگه حساب خالی بود که یه تماس اگرم طرف عوضی بود میزاریم اجرا دیگه . البته اینجا شهرستانه و محیط کوچیکه و اکثرا اشنا ولی مطمئنا بحث جدل رو داره . منم یه ادم خجالتی و .... هستم . واقعیتش از 2 جهت تصمیم دارم اینکارو قبول کنم .
1- از روی بیکاری
2- به خاطر خجالتی و زرنگ نبودنم میخوام به طرز رفتار و اخلاقم یه شوک جدی وارد کنم ! حس میکنم یه تجربه خفن باشه واسم ، البته چون حسابداری زیادی انجام ندادم ممکنه نتونم از پسش در بیام .

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
من قبلا خیلی جزئی حسابداری کار کردم ( توی سربازی ) ، الان ممکنه یه کار موقت به عنوان حسابدار برام جور بشه ولی از فاکتورها فقط دسته بندیشون و زدن قیمتشون توی اکسل یادم مونده ! چه چیزایی باید بلد باشم ؟ اینم بگم که حسابداری مال شرکت و ... نیست ، یه مغازه نسبتا بزرگ جوشکاری و پروفیل و .... هست . البته گویا طرف گفته باید حسابدار طلبها رو هم وصول کنه که من تجربشو ندارم ولی دوس دارم با وجود سختیش تجربشو کسب کنم .

کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

سلام داداش درمورد جوشکاذی بیشتر توضیح بده اگه ساختن تانکرو کابینه که میشه صنعتی ولی اگه پروژه ای کاربرمیداره میشه پیمانکاری باید ببینی تو کارش تضمینم میده بابت ضمانت به کسی یا نه

اگر کارکلی کارگاهی هست حسابداری صنعتی یک ماله سازمان حسابرسی بدردت میخوذه ولی اگه مغازه اصول حسابداری یک وذو عزیز نبوی با برنامه پارسیان را کارکن. هلو خوبه داداش ولی اتوماتیک نیست یعنی اگه توش گیرکنی گیر کردی ولی پارسیان راحتتر نوشته شده.......

بعد درمورد وصل طلب ها اگه مشتری خودش چک بیاره غیره کاره بانکیش و اینجورچیزا رو شما انجام میدی ولی اگه نه شما مشتری رو بیاری ان موقع دردسره برو واضح بهش بگو اگه طوری بود بهم بگو تابهت بگم چی بش بگی

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107

متاسفانه تو مملکت ما طوری شده که حسابدار همه کارای جانبی هم میکنه با کارگر دعواهم میکنه

امشب مادرانه یارو ارسلان تمجید حسابش خالی شد حسابداره رو از سره ظهر فرستاد تا شب دنبال یه ادرس از اقا سوشا

حرفتون تایید میشه ولی فکرنکنم یارو اینجوری باشه

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107

متاسفانه تو مملکت ما طوری شده که حسابدار همه کارای جانبی هم میکنه با کارگر دعواهم میکنه

امشب مادرانه یارو ارسلان تمجید حسابش خالی شد حسابداره رو از سره ظهر فرستاد تا شب دنبال یه ادرس از اقا سوشا

حرفتون تایید میشه ولی فکرنکنم یارو اینجوری باشه

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
ببخشید من دوره سربازی که بودم کارای حسابداری انجام میدادم منتها اصلا از نرم افزار خبری نبود . همشو توی اکسل وارد می کردند با اینکه وسعت کار کم نبود . اینجا هم یه مغازس واقعیتش خودم فک نمیکنم با نرم افزار کار بکنند فقط روال کاریه که باید کامل توش وارد بود . شوما از روال کاری اطلاع دارید ؟ مثلا فاکتورها گرفته میشه توی اکسل وارد یمشه و بعد ؟

والا ایشون یه حسابدار میخوان که کارای وصول چک رو هم انجام بدند . دیگه چک را باید برد بانک اگه حساب خالی بود که یه تماس اگرم طرف عوضی بود میزاریم اجرا دیگه . البته اینجا شهرستانه و محیط کوچیکه و اکثرا اشنا ولی مطمئنا بحث جدل رو داره . منم یه ادم خجاتی و .... هستم . واقعیتش از 2 جهت تصمیم دارم اینکارو قبول کنم .
1- از روی بیکاری
2- به خاطر خجالتی و زرنگ نبودنم میخوام به طرز رفتار و اخلاقم یه شوک جدی وارد کنم ! حس میکنم یه تجربه خفن باشه واسم ، البته چون حسابداری زیادی انجام ندادم ممکنه نتونم از پسش در بیام .

تو اکسل وارد کنی برای امضا صاحب کارتم باید جا بذاری

دفاترم باید داشته باشیا

همون که گفتم اصول یک و دو عزیز نبوی یادت نره.....یه فرم خام سند دفتر کل و روزنامه تهیه کن تو اکسل بعد که راه افتادی شروع به نوشتن دفاترهم کن.

بعد حتمابرو سره کار ار بیکاری بهتره که............ دیگه الان یه 4و5روزی که دیگه از کار برا رفتن امدم بیرون خیلی حالم بده هی میخوام برم سره کارام .....میگم باجان تو که جمع کردی میخوای بری

ولی امیدوارم به ان چیزی که عشقت میگه برسی

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام داداش درمورد جوشکاذی بیشتر توضیح بده اگه ساختن تانکرو کابینه که میشه صنعتی ولی اگه پروژه ای کاربرمیداره میشه پیمانکاری باید ببینی تو کارش تضمینم میده بابت ضمانت به کسی یا نه

اگر کارکلی کارگاهی هست حسابداری صنعتی یک ماله سازمان حسابرسی بدردت میخوذه ولی اگه مغازه اصول حسابداری یک وذو عزیز نبوی با برنامه پارسیان را کارکن. هلو خوبه داداش ولی اتوماتیک نیست یعنی اگه توش گیرکنی گیر کردی ولی پارسیان راحتتر نوشته شده.......

بعد درمورد وصل طلب ها اگه مشتری خودش چک بیاره غیره کاره بانکیش و اینجورچیزا رو شما انجام میدی ولی اگه نه شما مشتری رو بیاری ان موقع دردسره برو واضح بهش بگو اگه طوری بود بهم بگو تابهت بگم چی بش بگی

تو اکسل وارد کنی برای امضا صاحب کارتم باید جا بذاری

دفاترم باید داشته باشیا

همون که گفتم اصول یک و دو عزیز نبوی یادت نره.....یه فرم خام سند دفتر کل و روزنامه تهیه کن تو اکسل بعد که راه افتادی شروع به نوشتن دفاترهم کن.

بعد حتمابرو سره کار ار بیکاری بهتره که............ دیگه الان یه 4و5روزی که دیگه از کار برا رفتن امدم بیرون خیلی حالم بده هی میخوام برم سره کارام .....میگم باجان تو که جمع کردی میخوای بری

ولی امیدوارم به ان چیزی که عشقت میگه برسی

سلام داداش . ممنون بابت توضیحات . عالی بود

امروز رفتم یه سری زدم به طرف . گفت 1 هفته بیا کار کن ببینیم به توافق میرسیم یا نه . گویا فقط جوشکاری نیست ، درب و پنجره میسازه توی کار پروفیل و upvc هست . یه نرم افزار دارند به اسم Winsoft کل کارای طراحی و حسابداری و مدیریتشون با همین نرم افزاره . دانلود کردم دارم اموزشش رو میخونم .

الان فقط یوخده توی کار کردن با فاکتورا موشکل دارم ، زیاد سر در نمیارم

farajoon

Registered User
لایک‌ها
131
ميخوام يه نرم افزار خوب حسابداري بخرم. موندم هلو بگيرم يا پارميس؟

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
این بدهکار و بستانکار چقد تخمیه . عصری تا حالا گیر کردم توش :eek:

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
باوووووووو فردا میخوام برم سر کار هنوز نیدونم اگه یه دفتر روزانه یا کل بزاره جلوم بگه پرش کن چی رو باید کجا بنویسم . چیا جزء بدهکاریاس چیا جزء بستانکاریا ...

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
باوووووووو فردا میخوام برم سر کار هنوز نیدونم اگه یه دفتر روزانه یا کل بزاره جلوم بگه پرش کن چی رو باید کجا بنویسم . چیا جزء بدهکاریاس چیا جزء بستانکاریا ...

سلام داداش منفعت را دارایی بدون اگه گفت پول چک وسفته داریم همه را دارایی بدهکار بدون ولی اگه گفت پول دادیم ویا چک دادیم بدعی بدون

حالت کلی فردا بگو یکارفوری پیش امده بگو خوابم برد احیا بودم بگو شرمنده بذتر واسا فردا.......

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107

سلام داداش منفعت را دارایی بدون اگه گفت پول چک وسفته داریم همه را دارایی بدهکار بدون ولی اگه گفت پول دادیم ویا چک دادیم بدعی بدون

حالت کلی فردا بگو یکارفوری پیش امده بگو خوابم برد احیا بودم بگو شرمنده بذتر واسا فردا.......

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
به نقل از jujushow :
سلام داداش . من اخرش نفهمیدم این بدهکاری و بستانکاری که توی فاکتورها و دفتر کل نوشته میشه دقیقا چجوریه . کلا نفهمیدم چه کسی بستانکاره چه کسی بدهکار. معنی عامینشو میدونم ولی اونقدر چیزای مختلف توی نت نوشته همشون با هم تناقض داره ، اصن گیج شدم!

ببین دفتر حسابو ببین زده بدهکار بستانکار بوگو خوب

بدهکار درموقع ثبت زدن مینویسی مثلا بانک بدهکار اسناد دریافتنی بستانکار

خوب اول خودتو شرکت فرض میکنی بان داراییه وقتی میاد تو میشه بدهکار از این لحاظ که تویی که شرکتی بدهکار سرمایه دار ویا صاحبان سهام میشی و کلا اگر منفعت کسب کردی بدهکار ومنفعت از دستت دادی بستانکار میشه

اول میای خودتو شخصیت شرکت فرض میکنی میای میگی که بانک بدهکارکرده رفته تو حساب بانک شرکا یا سرمایه گذار حالا میای میگی منه شرگت ایتو بعدا باید به سرمایه دار پس بدم واز این لحاظ بدهکارم به سرمایه گذار بعدش میای میگی خوب منفعتی که از دستش دادم چک بوده دیگه چون درقبالش دیگه هیچ چیزی نداری و از دستت رفته بستانکار میکنی.

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107

در حالت کلی باید به فکر منفعت گرفتن و از دست دادن باشی برا راه افتادن.........اگه گفت داریم بدون منفعت پس داراییه پس بدهکار میشه واگه گفت دادیم پس بدهیه

بدهی و بستانکارو باید از بیرون بازار و بانک نگاه کرد ولا چیز متفاوت تر از اینهاست در بحث حسابداری

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107

در حالت کلی باید به فکر منفعت گرفتن و از دست دادن باشی برا راه افتادن.........اگه گفت داریم بدون منفعت پس داراییه پس بدهکار میشه واگه گفت دادیم پس بدهیه

بدهی و بستانکارو باید از بیرون بازار و بانک نگاه کرد ولا چیز متفاوت تر از اینهاست در بحث حسابداری

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
ممنون از راهنمايي خوبتون. آره براي بازرگاني ميخوام.

پارمیس خوبه پارسیان هم خوبه برابازرگانب که فوق العادن ولی نسخه دمو پارسیان هست تواینترنت و بیرون کارکنید خوشتون نیومد پارمیس رو بگیرین....................

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
بزودی جزوه ای بامباحث بازرگانی در وصف تهیه صورتهای مالی بازرگانی و مالیات انها به شما عزیزان داده میشود .زکات علم نشر ان است ست. م

بالا