برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع ویندوز 11

ویندوز 11 را نصب کردید ؟

• بله

Votes: 22 40.0%
  • خیر

Votes: 9 16.4%
  • فعلا صبر میکنم تا مشکلات اولیه حل شود

Votes: 24 43.6%

• Total voters
    55

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
بکآپ برگشت داده نمیشه
بله متوجهم ، خودمم گفتم که شک دارم و صفحه آبی میده، منتها چون برخی از دوستان گفتن ، هیچی مشخص نمیشه تا تست کنی و روی کاغذ نمیشه ولی بازم قطعیت نداره ، بشکل کورسوی امیدی ، امیدوارم.
وانگهی موقع فروش باندل قدیمی ، فراموش کردم که بکاپ ریست شده و deploy بگیرم و چند روزی خودمو مذمت میکردم و دپرس شده بودم و بد و بیراه میگفتم به خودم.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
فراموش کردم که بکاپ ریست شده و deploy بگیرم و چند روزی خودمو مذمت میکردم.
منظورتون از بکآپ ریست شده چیه؟ چون سیستم جدیده، همون ویندوز 11 نصب کنید. چون ویندوز 10 بزنید؛ باز چند وقت دیگه باید آپدیت کنید به 11

سکولار

Registered User
لایک‌ها
2,714
مشکلاتی که تا الان با ویندوز11 داشتم :

یه سری اپ رو تو منو استارت پین کرده بودم الان دیگه نیستن
یه نرم افزارو سه بار نصب کردم بعد از مدتی استفاده میبینم نیست و پاک شده
با اینکه صدا وصله ولی علامت اسپیکر سمت راست ویندوز صدای قطع شده رو نشون میده

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
از بکآپ ریست شده چیه
بکاپ از ویندوزم بدون حضور درایورهای سخت افزاری ،و فقط برنامه ها ، که میشه رو سبستم دیگه ریکاور کرد و ویندوز بالا میاد و بعدش فقط درایورهای جدید قطعات جدید رو نصب میکنی .

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
بکاپ از ویندوزم بدون حضور درایورهای سخت افزاری ،و فقط برنامه ها ، که میشه رو سبستم دیگه ریکاور کرد و ویندوز بالا میاد و بعدش فقط درایورهای جدید قطعات جدید رو نصب میکنی .
با چه برنامه ای بکآپ میگیرید؟ آکرونیس؟ ازطریق کدوم گزینه این کار رو انجام میدید؟

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
با چه برنامه ای بکآپ میگیرید؟ آکرونیس؟ ازطریق کدوم گزینه این کار رو انجام میدید؟
آکرونیس استفاده میکنم ولی اون ایندمار رو انجام نمیده که به کارش مربوط نیست.ان مبحثیه تحت عنوان deploy که میتونی از اینترنت سرچ کنی یا از فروم های دیگه مثل لیون سرچ کنی ،و مطالبی کمابیش پیدا کنی ،خودم قدیما اینکار رو برای xp و ۷ ،انجام داده بودم از روی راهنما و دستور العمل که میخاستم همین کار رو قبل از فروش باندل برای ۱۰ هم انجام بدم که عجله‌ای شد و فروختم و بعد یادم اومد. خلاصه که خودمم الان یادم نیست چجوری ولی از لینکها و رفرانسها و جستجو میخاستم انجام بدم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مایکروسافت انتشار بروزرسانی ارتقا به ویندوز 11 را سرعت بخشید؛ عملکرد مناسب نسخه‌های جدید

مایکروسافت امروز اعلام کرد که هم اکنون انتشار بروزرسانی ارتقا به ویندوز 11 را با سرعت بهتری دنبال می‌کند و در هفته پیش‌رو تعداد قابل توجهی از کاربران اعلان مربوط به دانلود و نصب این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد. به نظر می‌رسد عملکرد نسخه‌های جدید از ویندوز 11 مورد تایید مایکروسافت و عموم کاربران قرار گرفته است و اکنون باید شاهد انتشار سریع‌تر آن‌ها باشیم.

پس از انتشار نسخه نهایی از ویندوز 11 در هفته‌های گذشته و همچنین انتشار نسخه‌های جدیدی از آن، مایکروسافت آرام آرام مشغول انتشار بروزرسانی رایگان برای ارتقا دستگاه‌های مختلف به این سیستم عامل است. به نظر می‌رسد اکنون پس از اینکه عملکرد نسخه‌ نهایی و همچنین نسخه‌های جدید از این سیستم عامل تایید شده است باید منتظر افزایش قابل توجه سرعت انتشار این بروزرسانی‌ها باشیم.

در همین راستا مایکروسافت امروز اعلام کرد که سرعت انتشار این بروزرسانی رایگان را افزایش داده است و در هفته‌ پیش‌رو تعداد قابل توجهی از دستگاه‌های سازگار با ویندوز 11، می‌توانند به این سیستم عامل ارتقا پیدا کنند. این شرکت امروز اعلام کرد: «سرعت انتشار و دسترسی به ویندوز 11 بهبود پیدا کرده است و ما مشغول ارتقا سیستم هوش مصنوعی خود هستیم تا این بروزرسانی را به رده بیشتری از دستگاه‌های سازگار برسانیم. ارتقا این سیستم هوش مصنوعی در آینده نیز ادامه پیدا می‌کند تا انتشار بروزرسانی با سرعت و کیفیت بهتری صورت بگیرد».

به این ترتیب اگر در حال حاضر دستگاهی را در اختیار دارید که با حداقل سیستم موردنیاز ویندوز 11 سازگاری دارد به احتمال فراوان در هفته پیش‌رو، اعلان مربوط به دانلود و نصب این بروزرسانی را دریافت خواهید کرد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که امروز بسیاری از کاربران دستگاه‌های خانگی و همچنین لپ‌ تاپ‌ها توانسته‌اند با نصب این بروزرسانی به ویندوز 11 مجهز شوند.

متاسفانه مایکروسافت جزییات بیشتری از مشخصات دستگاه‌هایی که در اولویت دریافت این بروزرسانی هستند منتشر نکرده است و مشخص نیست که کدام یک از سیستم‌های خانگی یا لپ‌ تاپ‌ها سریع‌تر آن را دریافت می‌کنند. البته بنا به گفته مایکروسافت در حال حاضر در سایت رسمی این شرکت ابزارها و روش‌های گوناگونی برای نصب این سیستم عامل معرفی شده است که کاربران می‌توانند به آن‌ها از طریق این لینک دسترسی پیدا کنند.

اگر قصد دارید بدون انتظار برای دریافت این بروزرسانی، ویندوز 11 را بر روی دستگاه خود نصب کنید می‌توانید از طریق لینک بالا به سایت مایکروسافت مراجعه کرده و این سیستم عامل را دریافت کنید. با استفاده از Windows 11 Installation Assistant می‌توانید راهنمای گام به گام برای ارتقا دستگاه خود به ویندوز 11 را دریافت کنید. همچنین با انتخاب گزینه Create Windows 11 Installation Media نیز می‌توانید یک USB یا DVD قابل بوت از ویندوز 11 ایجاد نمایید.

در انتها مایکروسافت امکان دانلود نسخه ISO از ویندوز 11 را هم فراهم کرده است که می‌توانید از آن نیز برای نصب این سیستم عامل بر روی دیگر دستگاه‌ها استفاده کنید. باید توجه داشت که به منظور استفاده از هرکدام از این روش‌ها باید یک دستگاه سازگار با ویندوز 11 را در اختیار داشته باشید. البته به تازگی روش‌هایی برای دور زدن حداقل سیستم موردنیاز برای نصب این سیستم عامل نیز معرفی شده است که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,177
ویندوز ۱۱ رو نصب کردم..
با اینکه حافظه م اس اس دی هست..
ولی توی کلیک راست توی دسکتاپ و بعضی ری اکشن ها کمی تاخیر داره..
بنظرم مشخص باگ نیست و بخش رابط کاربری ماکروسافت زمان بندیش رو درست و کاربر پیند ست نکردن..
اگرچه راه هاش از طریق ریجستری هست که برطرف بشه..
ولی ترسیدم که نکنه این فقط تنها دشواری پیش رو نباشه..

رابط کاربریش رو که تجربه میکنید حسی مشابه لینوکس و مکینتاش میده..
ولی بازم حس دوگانگی به آدم دست میده..

پ ن :موقع نصبش دوتا مشکل داشتم اینجا بگم شاید بدرد بقیه هم بخوره..
یکی اینکه پارتیشن دوم اس اس دی رو قبول نمیکرد برای نصب که با جدا کردن کابل هارد hdd برطرف شد ..

دوم اینکه در مرحله نهایی نصب که میگه چند لحظه صبر کنید.. خیلی طول میکشید..تا اینکه طبق یکی از آموزش های رفع مشکل، کل پورت های یو اس بی حتی ماوس و کیبورد رو درآوردم و سیستم رو از روی کیس ریستارت کردم ...مرحله ذکر شده بالا اومد و زود ازش گذر شد..

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
ویندوز ۱۱ رو نصب کردم..
بنظرم مشخص باگ نیست و بخش رابط کاربری ماکروسافت زمان بندیش رو درست و کاربر پیند ست نکردن..
اگرچه راه هاش از طریق ریجستری هست که برطرف بشه..
ولی ترسیدم که نکنه این فقط تنها دشواری پیش رو نباشه..

رابط کاربریش رو که تجربه میکنید حسی مشابه لینوکس و مکینتاش میده..
ولی بازم حس دوگانگی به آدم دست میده..

پ ن :موقع نصبش دوتا مشکل داشتم اینجا بگم شاید بدرد بقیه هم بخوره..
یکی اینکه پارتیشن دوم اس اس دی رو قبول نمیکرد برای نصب که با جدا کردن کابل هارد hdd برطرف شد ..

دوم اینکه در مرحله نهایی نصب که میگه چند لحظه صبر کنید.. خیلی طول میکشید..تا اینکه طبق یکی از آموزش های رفع مشکل، کل پورت های یو اس بی حتی ماوس و کیبورد رو درآوردم و سیستم رو از روی کیس ریستارت کردم ...مرحله ذکر شده بالا اومد و زود ازش گذر شد..

6qeo1kdv1pv71.jpg

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
ویندوز ۱۱ رو نصب کردم..
موضوع تاخیر در راست کلیک ها و بعضی ری اکشن ها، در آپدیت های مختلف ویندوز10 هم یک در میون وجود داره. تو یه آپدیت برطرف میشه و در آپدیت بعدی دوباره اضافه میشه!
به نظر من این تاخیرها که رو اعصابه، ناشی از فعال بودن Real-time protection آنتی ویروس داخلی ویندوزه.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,177
موضوع تاخیر در راست کلیک ها و بعضی ری اکشن ها، در آپدیت های مختلف ویندوز10 هم یک در میون وجود داره. تو یه آپدیت برطرف میشه و در آپدیت بعدی دوباره اضافه میشه!
به نظر من این تاخیرها که رو اعصابه، ناشی از فعال بودن Real-time protection آنتی ویروس داخلی ویندوزه.
با وجود ssd دیگه نباید این دشواری وجود داشته باشه..
بعدش هم کلیک راست توی دسکتاپ دیگه چه چالش امنیتی داره آخه !!

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
با وجود ssd دیگه نباید این دشواری وجود داشته باشه..
بعدش هم کلیک راست توی دسکتاپ دیگه چه چالش امنیتی داره آخه !!
کاری به SSD نداره. به نظر میرسه باگه. برای تست چند دقیقه Real-time protection غیرفعال کنید، ببینید بهتر میشه یا خیر؟ روی ویندوز10 وقتی Real-time protection رو برای تست غیرفعال می کنم، تاخیرها تا حدود 90 درصد برطرف میشه.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,177
کاری به SSD نداره. به نظر میرسه باگه. برای تست چند دقیقه Real-time protection غیرفعال کنید، ببینید بهتر میشه یا خیر؟ روی ویندوز10 وقتی Real-time protection رو برای تست غیرفعال می کنم، تاخیرها تا حدود 90 درصد برطرف میشه.
:-؟
الان تست میکنم میگم..

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
Once you're inside the Mouse Properties screen, access the Mouse Pointers tab from the menu at the top. Next, go down to the Visibility section and uncheck the box associated with Display pointer trails. Display pointer trails. Once you make the change, enforce it by clicking Apply and restarting your computer​

(من جمله windows 11 fix mouse lag را در گوگل جستجو کردم متوجه شدم این مشکل خیلیها در ویندوز 11 است)

6qeo1kdv1pv71.jpg

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با اینکه امیدوار بودیم شروع ویندوز 11 به بدی ویندوز 10 نباشد، اما در نهایت مایکروسافت نسل جدید سیستم عامل خود را نیز با ایرادات متعدد و آزار دهنده منتشر کرد که ترس از مواجهه با این باگ‌ها، باعث شده فقط کمی بیشتر از 5 درصد کاربران کامپیوترهای شخصی خود را به جدیدترین نسخه ویندوز آپگرید کنند. بدین ترتیب کاربران نسخه‌های پیشین ویندوز، خصوصا کاربران ویندوز 10 دلیل خاصی برای مهاجرت به ویندوز 11 مشاهده نمی کنند و این خبر خوبی برای ردموندی‌ها نیست. در مقابل مقاومت کاربران به نصب ویندوز 11 بر روی کامپیوترهای شخصی خود، غول نرم افزاری جهان قصد دارد به نوعی به زور متوسل شود، به همین در حال نصب اجباری ابزار PC Health Check بر روی دستگاه‌های مجهز به ویندوز 10 است.

نصب ویندوز 11 بر روی 5 درصد از کامپیوترهای شخصی​

AdDuplex، بزرگترین شبکه تبلیغ کننده متقابل برای نرم افزارهای Windows Store و بازی ها نظرسنجی بین حدودا 60 هزار کامپیوتر شخصی که به ویندوز 10 یا 11 مجهزند برگزار کرده است. به دنبال عرضه نسخه جدید ویندوز در ماه اکتبر، آمار نشان از این دارد که سهم ویندوز جدید مایکروسافت بر روی کامپیوترهای امروزی 4.8 درصد می‌باشد. اینسایدرهای ویندوز نیز که در حال تست نسخه‌های آزمایشی ویندوز 11 هستند، 0.3 درصد از کاربران هستند که باعث می شود جمعا 5.1 درصد از کاربران ویندوز 11 را بر روی PCهای خود نصب کرده‌اند.

همچنین طبق این نظرسنجی، اکثریت کاربران کامپیوترهای شخصی، در حال استفاده از ویندوز نسل قبل، یعنی ویندوز 10 هستند. 37.6 درصد از کامپیوترهای شخصی در حال حاضر به Windows 10 21H1 مجهزند و همچنین Windows 10 20H2 بر روی 34 درصد از سیستم‎‌ها نصب شده است. به طور کلی بیش از 90 درصد از دستگاه‌های ویندوزی به نسخه 2020 و 2021 سیستم عامل ویندوز 10 و ویندوز 11 مجهزند. برای افزایش درصد سهم نسل جدید ویندوز، لازم است مایکروسافت سیستم‌های قدیمی‌تر را نیز ساپورت کند. در حالی که بسیاری از سیستم‌های قدیمی به دلیل محدودیت‌های سیستم پیش نیاز ویندوز 11، قادر به پشتیبانی از این سیستم عامل نیستند.

نصب ویندوز 11 بر روی 5 درصد از کامپیوترهای شخصی

عدم پشتیبانی سیستم‌های قدیمی، عامل نرخ نصب پائین ویندوز جدید​

مایکروسافت که تصمیم دارد ویندوز 11 را بر روی دستگاه‌های پشتیبانی شده بیشتری منتشر کند اعلام کرده از مدل ماشین یادگیری جدید خود برای ارتقا سیستم کاربران به منظور ارائه تجربه‌‎ای بی دردسر از بروزرسانی سیستم عامل استفاده خواهد کرد. در عین حال کمپانی شروع به نصب اجباری برنامه PC Health Check بر روی سیستم های مجهز به ویندوز 10 کرده است. طبق گزارش برخی کاربران، با وجود حذف نصب چندین باره این برنامه، مجددا PC Health Check به طور خودکار بر روی PC این افراد نصب شده است.

گویا مایکروسافت قصد دارد با این ابزار کاربران را به ارتقا سیستم عامل سیستم خود ترغیب کند. PC Health Check ابتدا ابزاری جهت نمایش سازگاری سیستم کاربران با ویندوز جدید بود اما اکنون با کاربری‌های بیشتری بروزرسانی شده است. پس از انتشار ویندوز 10، مایکروسافت چنین ترفندهایی را برای وادار کردن کاربران ویندوز 7 به بروزرسانی سیستم عامل دستگاه‌های خود کرد و همان طور که پیش بینی میشد ردموندی ها از استراتژی‌های مشابهی برای نسل جدید نیز استفاده می‌کنند و باید خودمان را برای روش‌های اجباری دیگر آماده کنیم.

گویا مایکروسافت قصد دارد با این ابزار کاربران را به ارتقا سیستم عامل سیستم خود ترغیب کند. PC Health Check ابتدا ابزاری جهت نمایش سازگاری سیستم کاربران با ویندوز جدید بود اما اکنون با کاربری‌های بیشتری بروزرسانی شده است. پس از انتشار ویندوز 10، مایکروسافت چنین ترفندهایی را برای وادار کردن کاربران ویندوز 7 به بروزرسانی سیستم عامل دستگاه‌های خود کرد و همان طور که پیش بینی میشد ردموندی ها از استراتژی‌های مشابهی برای نسل جدید نیز استفاده می کنند و باید خودمان را برای روش‌های اجباری دیگر آماده کنیم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
تولید هزاران پوشه‌ خالی در ویندوز 11 محصول یک باگ قدیمی

ظاهراً ویندوز 11 همانند نسل قبلی در عملکرد خود دچار مشکلاتی شده و بر اساس گزارش کاربران چیزی بین صدها تا هزاران فولدر خالی توسط این سیستم‌عامل در پوشه System32 ایجاد شده است.

پس از انتشار نسخه نهایی از ویندوز 11 درهفته‌های گذشته، مایکروسافت سعی کرده با انتشار بروزرسانی‌های جدید عملکرد آن را ارتقا داده و انبوهی از باگ‌ها و مشکلات را رفع کند تا بتواند عملکرد این سیستم عامل را بهبود دهد.

اما ظاهراً باگ‌های ویندوز تمامی نداشته و بنابر گزارش MSPoweruser وجود یک باگ در ویندوز ۱۱ باعث می‌شود تعداد زیادی فولدر که مقدارشان از صد تا چندهزار متغیر است در پوشه System32 ایجاد شوند.

win11bug2.jpg

البته درون این پوشه‌ها هیچ فایلی وجود نداشته و گمان می‌رود که پوشه‌ها توسط ابزار Provisioning Package Runtime Processing یا فایل اجرایی ProvTool.exe ایجاد شده باشند.

البته خوشبختانه این مشکل عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار نداده و کاربران می‌توانند بدون هیچ نگرانی این پوشه‌ها را حذف کنند. ناگفته نماند این مشکل در سال ۲۰۱۹ بر روی ویندوز ۱۰ گزارش شده بوده و به‌نظر می‌رسد مشکل همچنان پابرجاست و ردموندی‌ها هنوز فکری به حال این موضوع نکرده‌اند.

به‌نظر نمی‌رسد که این باگ مشکلی جدی در عملکرد ویندوز به‌وجود بیاورد. اما تولید تعداد زیادی فولدر خالی و بدون هدف می‌تواند برای برخی کاربران ناخوشایند باشد. درصورتیکه می‌خواهید بدانید که آیا سیستم شما هم از این باگ رنج می‌برد، باید به مسیر زیر رفته و پوشه‌های موجود در آن را مورد بررسی قرار دهید:‌

C:\Windows\System32\config\systemprofile\AppData\Local

در این فولدر، پوشه‌هایی که ابتدای نام آنها با tw شروع شده و انتهای نامشان به tmp. ختم می‌شوند جز آندسته از فولدرهایی هستند که می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی آنها را حذف کنید.

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
سلام.
خب بالاخره فرصتی پیدا شد و منم نصبش کردم
البته سیستم من قدیمی بود و بصورت رسمی نشد که نصب کنم
کمی یوتیوب رو گشتم و یه نسخه ای پیدا کردم با عنوان Ghost Spectre که طرف محدودیت های TMP و SecureBoot و CPU قدیمی و ... رو حذف کرده بود.
(لینک ویدیو یوتیوب)
این نسخه فشرده شده هست و کلی از برنامه های غیر ضروری هم حذف کرده ولی نه طوریکه سیستم عامل آسیب ببینه...
میتونید توی مراحل نصب انتخاب کنید که چطوری باشه مثلا خیلی فشرده باشه (SuperLite) یا ویندوز دیفندر داشته باشه یا نه ...
من همون فشرده معمولی + بدون ویندوز دیفندر رو انتخاب کردم.
وقتی نصبش کردم 8 گیگ از فضای درایو رو اشغال کرده بود:oops:.
یه نرم افزار ToolBox هم روش نصب داره که میشه دل و روده ی ویندوز رو باهاش تغییر داد...
آپدیت های خودکارش هم تا سال 2077 متوقف شده.
اگه دوست نداشتید میتونید لغوش کنید و ویندوز خیلی راحت آپدیت میشه.
نرم افزارهای موردنیازم رو نصب کردم ؛شاید باورتون نشه ولی مصرف رمش هم فقط 1.6 گیگ هست:oops:.

Screenshot-min.png

ظاهرش هم که عالی و خوشگل شده ...
خلاصه فعلا خیلی راضی بودم , اگه موردی بود بعدا میام میگم🙂...

amir-fekry

Registered User
لایک‌ها
43

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
1.6 گیگ رم هم زیاده ها..خوباش زیر 1تا 1.4 میگیرن ولی گوست اسپکتر از ریلیزگرای مشهوره و باکسش
والا من اولین بار هست که ویندوز دستکاری شده نصب کردم ,خیلی شگفت زده شدم😁...
فکر کنم اگه نسخه SuperLite رو نصب میکردم کمتر میشد...
کاش زودتر از اینا باهاشون آشنا میشدم😅...

بالا