برگزیده های پرشین تولز

تاپیک مخصوص شارژ کارتریج

demon hunter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلم
من یه پیرینتر جهر افشان hp مدل 2235 دارم چیجوری باید شارژش کنم !!!؟؟؟؟!!! بیرون چند میگه باسه هر شارژ ؟؟
نحویه شارژ کردن کارترنج رنگیش چجوریه !!؟؟!! سیاه و سفیدش چی ؟؟؟!!؟؟؟
با تشکر !!!

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
با سلم
من یه پیرینتر جهر افشان hp مدل 2235 دارم چیجوری باید شارژش کنم !!!؟؟؟؟!!! بیرون چند میگه باسه هر شارژ ؟؟
نحویه شارژ کردن کارترنج رنگیش چجوریه !!؟؟!! سیاه و سفیدش چی ؟؟؟!!؟؟؟
با تشکر !!!
یه مغازه هست توی پاساژ علاء الدین که تو کار مواد مصرفی پرینتره،بپرسید که این پرینترتون شارژ میشه یانه، اگر گفتن میشه، کیت شارژش رو بخرید. توصیه میکنم جوهر inkmate بگیرید.

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
-------------
یه سوال ؟

الان تقریبا یه دو هفته هست که من هر چی پرینت م یگیرم کثیف هست یعنی این قلتکش قشنگ پودر رو جمع نمی کنه و روی قلتک می مونه....بعضی وقت ها خیلی اذیت می کنه باید چی کارش کنم؟

ليزري؟

درامش روش خط نيافتاده؟(سبز ميگم)
اگر افتاده ببر عوض كن درامش رو

Pedram_IR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
من پرینتر EPSON PHOTO R300 دارم، آیا میشه کارتریج این پرینتر رو شارژ کرد؟

mahsafar

Registered User
لایک‌ها
0
جوهر پاک شونده داریم؟

Rezaiy.ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان گرامی
من یه پرینت HP 4783 دارم که اشتباها داخل قسمت رنگ قرمز رنگ زرد تزریق کردم
چطور میشه این مشکل را رفع کرد؟ اصلا راه حل داره یا نه.
و سوال دیگه که دارم اینکه چطور میشه جوهر پرینت اصل پیدا کرد؟
با تشکر

hossein-gh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.
من دیروز کاتریج پرینترhp p1505 رو که 36Aهست شارژ کردم اما امروز که ازش استفاده کردم هیچ مشکلی نداشت فقط چراغ مربوط به کاتریج روی پرینتر هنوز روشن میشه حالا میخواستم بدونم آیا این مشکلی داره یعنی اینکه ممکنه کاتریج درست شارژ نشده باشه؟

E-Commerce

Registered User
لایک‌ها
1
سلام :)

6 صفحه رو دنبال کردم ولی هیچ کس آموزش کاملی برای شارژ کارتریج جوهر افشان و لیزری ارائه نداد
بیشتر همه سوال داشتن و خیلی ها در همین مورد بی جواب موندن
لطفا اگر آموزش کاملی در این رمینه دارید به اشتراک بزارید
ممنون

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
سلام :)

6 صفحه رو دنبال کردم ولی هیچ کس آموزش کاملی برای شارژ کارتریج جوهر افشان و لیزری ارائه نداد
بیشتر همه سوال داشتن و خیلی ها در همین مورد بی جواب موندن
لطفا اگر آموزش کاملی در این رمینه دارید به اشتراک بزارید
ممنون
جوهری که آسونه و کیت شارژ رو که میخرید توضیحات هم داره با خودش.
اما لیزری رو نمیدونم...

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
Tehran - Tehranpars Hossein Rezazadeh ------
می خوام یه پرینتر hp کارتریج 3 رنگش رو شارژ کنم ولی یه سوراخ بیشتر نداره! چجوریه ؟
قبلیش که رو خودش بود 3 تا سوراخ داشت ولی این یکی داره در عوض سیاهش که باید 1 دونه داشته باشه 3 تا داره

rezanurse826

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شارژ ایرانی به روش خودم

برخی کارتریج تونر های لیزری شارژ آنها سخت است ولی روشی ابداع کردم که خیلی کاربردی است مثل hp 12a و غیره که شبیه این مدل است
نحوه شارژ کارتریج تونر این مدلها سخت است و باعث سر در گمی می شود .

ولی خودم راه حلی پیدا کردم که به جای باز کردن کارتریج اول باید طرفی که سوپاپ یا درپوش مخزن است را پس از وارسی پیدا کنید .
با یک هویه نوک تیز پلاستیک محافظ بالای و روی درپوش را ببرید و اون موقع در پوش دیده می شود و بدون ناراحتی تا چند با می توانید شارژ کنید و فقط مراقب باشید پلاستیک بالای درپوش سفید را به مقداری ببرید که فقط بتوانید درپوش را در بیاورید و به بقیه اجزا کارتریج تونر آسیب نرسانید .
و هیچ مشکلی پیش نمی آید و بازار سود جویان بسته می شود .
فقط مراقب باشید روی درپوش سفید را داغ کنید و ببرید و با ظرافت انجام دهید
.

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
آموزش شارژ كارتريج پرينتر ليزري HP مدل‎هاي:
1010 - 1012 - 1015 - 1018 - 1020 - 1022 و چندكاره 1319 - 3015 - 3020 - 3030 - 3050 - 3052 - 3055 HP
قبل از اقدام به شارژ كارتريج، يكبار كليه مراحل را تا انتها مرور كنيد.
- كارتريج را به گونه‎اي قرار دهيد كه شاتر درام به سمت بالا باشد.
(شاتر درام: حائلي كه شبيه يك در متحرك كل درام را مي‎پوشاند و از آن محافظت مي‎كند.)
- شاتر درام را باز كنيد و فنر نازك و بلند را خارج كنيد (شكل 1). مراقب باشيد فنر را گم نكنيد.
- با استفاده از يك پيچ گوشتي چهارسو دو پيچ درپوش نگهدارنده درام را باز كنيد و درپوش را برداريد (شكل 2).
4-O.JPG

شكل 1
3.JPG

شكل 2
- در حاليكه شاتر درام را باز نگه داشته‎ايد انتهاي درام كه چرخ دنده دارد را بلند كنيد؛ براي اين كار بهتر است دو نيمه كارتريج را با كمي فشار از هم باز كنيد تا درام را راحت‎تر بتوانيد بلند كنيد. در حاليكه درام را در خلاف جهت حركت عقربه‎هاي ساعت مي‎چرخانيد از محور خود بيرون بكشيد (شكل 3).
هشـدار: درام، حساس‎ترين قطعه كارتريج است كه عمل چاپ را انجام مي‎دهد. هنگام كار با آن مراقب باشيد ضربه نخورد.
- توسط يك دَم باريك، سر فلزي PCR را بگيريد و از كارتريج خارج كنيد (شكل 4). گريسهاي شفت PCR را با دستمال كاغذي تميز كنيد و مراقب باشيد گريس با بدنه PCR تماس پيدا نكند. سپس PCR را توسط يك دستمال بدون پرز تميز كنيد.
4.JPG

شكل 3
5.JPG

شكل 4
- توسط يك پيچ گوشتي كه سر آن را كمي خم كرده‎ايد پين‎هاي دو طرف كارتريج را از داخل به سمت بيرون فشار دهيد (شكل 5). اگر پين‎ها به راحتي خارج نمي‎شود به آرامي چند ضربه به پيچ گوشتي بزنيد؛ اين كار اندكي مشكل و زمان‎بر است و به كمي تمرين نياز دارد.
- همينكه سر پين‎ها كمي خارج شد توسط يك سيم‎چين آنها را بيرون بكشيد (شكل 6 و 7).
- دو نيمه كارتريج را از يكديگر جدا كنيد (شكل 8).
6.JPG

شكل 5

7.JPG

شكل 6

8.JPG

شكل 7
9.JPG

شكل 8
- فنر شاتر درام را برداريد (شكل 9).
- شاتر درام را باز كنيد و از جايگاهش خارج كنيد (شكل 10).
10.JPG

شكل 9
11.JPG

شكل 10

- دو پيچ نگهدارنده وايپر بليد (wiper blade) را باز كنيد (شكل 11). وايپر بليد را از جاي خود برداريد و آن را با دستگاه دمنده هوا تميز كنيد.
لبه پلاستيكي وايپر بليد را با دست يا دستمال تميز نكنيد؛ فقط هوا بگيريد.

- تونر سوخته‎هاي داخل مخزن را خالي كنيد و با هواي فشرده تميز كنيد.
- بليد را در جاي خود قرار دهيد و دو پيچ آن را ببنديد.
- توسط گوش پاك‎كن محل نشستن PCR را تميز كنيد. چنانچه به گريس هدايت كننده برق (معمولاً سياه رنگ است) دسترسي داريد جايگاه سياه رنگ PCR را به آن آغشته كنيد. PCR را در جاي خود نصب كنيد (شكل 12).
12.JPG

شكل 11
14.JPG

شكل 12

- درام را در حالي كه در خلاف جهت حركت عقربه‎هاي ساعت مي‎چرخانيد به محور وارد كنيد (شكل 13).
- درپوش نگهدارنده درام را در محل خود قرار دهيد (شكل 14). درام را 5-4 دور در جاي خود بچرخانيد. جهت چرخاندن درام: چنانچه از بغل به درپوشي كه جا زده‎ايد نگاه كنيد جهت چرخش درام بايد خلاف جهت حركت عقربه‎هاي ساعت باشد.
در اين حالت درام بايد آزادانه در جاي خود بچرخد. اگر درام حين چرخش از ابتدا گير مي‎كند كمي تونر روي سطح درام بماليد و مجدداً درام را بچرخانيد تا روان بگردد.
15.JPG

شكل 13

شكل 14

- شاتر درام را در جايگاه خودش قرار دهيد و فنر آن را نصب كنيد (شكل 15 و 16). نيم تنه درام را دور از نور به كناري بگذاريد.
17.JPG

شكل 15
18.JPG

شكل 16

- پيچ نگهدارنده درپوش چرخ‎ دنده را باز كنيد (شكل 17) و درپوش را برداريد.
- سه چرخ دنده را از محل خود خارج كنيد و به چرخ دنده چهارم (چپ‎ترين چرخ دنده) دست نزنيد (شكل 18).
19.JPG

شكل 17
20.JPG

شكل 18

- در سمت ديگر مخزن تونر، پيچ را باز كنيد و درپوش را برداريد (شكل 19).
- با دقت غلطك مغناطيسي جذب تونر را برداريد. دو بوش پلاستيكي را از دو طرف غلطك خارج كنيد (شكل 20) و تميز كنيد.
- غلطك مغناطيسي را ابتدا با هواي فشرده و سپس با دستمال بدون پرز تميز كنيد.
21.JPG

شكل 19
22.JPG

شكل 20

- دو پيچ دكتر بليد (doctor blade) را باز كنيد (شكل 21). زائده‎هاي پلاستيكي سفيد رنگ را برداريد و دكتر بليد را از جاي خود خارج كنيد.
- داخل مخزن تونر را توسط هواي فشرده تميز كنيد و به مقدار مورد نياز تونر داخل مخزن بريزيد (حدود 130 گرم كه به نوع تونر نيز بستگي دارد.). براي اين كار مي‎توانيد ابتدا تونر را داخل يك كيسه پلاستيكي كوچك بريزيد و از كيسه پلاستيكي به آرامي در مخزن خالي كنيد.
بهتر است تونر را ابتدا خوب تكان دهيد و سپس در كيسه بريزيد.
- دكتر بليد را توسط هواي فشرده تميز كنيد و در جاي خود قرار دهيد. زائده‎هاي پلاستيكي را در دو طرف بليد قرار دهيد و پيچ‎ها را ببنديد (شكل 22).
23.JPG

شكل 21
30.JPG

شكل 22

- بوش‎هاي غلطك مغناطيسي را در دو طرف غلطك قرار دهيد: بوش سفيد در سمت چرخ دنده و بوش سياه در طرف ديگر.
- غلطك مغناطيسي را در جاي خود روي مخزن قرار دهيد (شكل 23).
- درپوش را در جاي خود قرار دهيد و پيچ آن را ببنديد (شكل 24).
توجـه: مطمئن شويد پخ مغزي غلطك به طور صحيح در پخ در پوش قرار گرفته است؛ براي اين كار ممكن است مجبور شويد كمي مغزي غلطك را در جاي خود بچرخانيد.
31.JPG

شكل 23
21.JPG

شكل 24

- در طرف ديگر سه چرخ دنده را در جاي خود قرار دهيد (شكل 25).
- درپوش چرخ دنده را در جاي خود بگذاريد و پيچ آن را ببنديد (شكل 26).
توجه: پخ چرخ دنده غلطك بايد به طور صحيح در پخ درپوش قرار گيرد كه در اين حالت درپوش به راحتي بسته مي‎شود.
33.JPG

شكل 25
34.JPG

شكل 26

- نيم تنه تونر و نيم تنه درام را به شكل صحيح به هم متصل كنيد. توسط يك پيچ گوشتي كوچك تخت، فنر شكل 26 را در جاي صحيح خود قرار دهيد.
- به آرامي شاتر درام را باز كنيد. پين كارتريج را ابتدا در طرفي كه محور درام قرار دارد نصب كنيد (شكل 27).
- در سمت چرخ دنده درام، با استفاده از يك دَم باريك نازك و بلند، پين كارتريج را در جاي خود نصب كنيد.
براي نصب راحت‎تر پين مي‎توانيد درپوش نگهدارنده درام را از جاي خود خارج كنيد و پين را نصب كنيد. مجدداً درپوش و پيچهاي آن را ببنديد و درام را 3-2 دور در همان جهتي كه قبلاً گفته شده بچرخانيد.
- فنر نازك و بلند را با احتياط در جاي خود قرار دهيد (شكل 28).
- كارتريج آماده نصب در پرينتر است. موفق باشيد!
1.JPG

شكل 27
37.JPG

شكل 28

يادآوري چند نكته:
• نظر به اينكه فعاليت اين مركز صرفاً شارژ كارتريج ليزري رنگي است لطفاً در رابطه با شارژ كارتريج ليزري مشكي و يا مطالب اين صفحه با ما تماس نگيريد.
• كارتريج پرينترهاي 1010 - 1012 - 1015 - 1018 - 1020 - 1022 و چندكاره‎هاي 1319 - 3015 - 3020 - 3030 - 3050 - 3052 و 3055 داراي شماره فني Q2612A مي‎باشد.
• همواره از تونر درجه يك - ترجيحاً آمريكايي - استفاده كنيد. استفاده از تونرهاي نامرغوب درجه 2 و 3 چيني و برچسب ژاپن (كه در اصل ژاپني نيست) كيفيت چاپ پايين‎تر و بعضاً غير قابل قبولي دارد.
• در نرم‎افزار درايور كليه پرينترهاي ليزري HP گزينه‎اي تحت عنوان Density وجود دارد كه توسط آن مي‎توانيد شدت كم رنگ و پر رنگ بودن چاپ را تنظيم كنيد. Density عددي بين 1 تا 5 مي‎باشد كه با 1 كم رنگ‎ترين و با 5 پر رنگ‎ترين پرينت را خواهيد داشت. پيش فرض Density عدد 3 مي‎باشد. پس از شارژ كارتريج چنانچه پرينت اندكي كم رنگ است، Density را روي 4 يا 5 تنظيم كنيد. بديهي است Density بالاتر تونر بيشتري مصرف مي‎كند.
• كپـي‎برداري و استفاده از مطالب آموزشي اين صفحه بدون ذكـر منبع كاملاً آزاد است. چـرا؟ . . . ! يكي از اهداف اصلي ما از تهيه اين صفحات آموزشي، آشتي دادن كاربران پرينتر با شارژ كارتريج است. در طول تجربه كاري‎مان به كرات با اشخاص و شركتهايي مواجه شده‎ايم كه يكبار كارتريجشان را جهت شارژ به يكي از فروشگاه‎هاي شارژ كارتريج برده‎اند كه به واسطه بي‎تجربگي شارژكار محتـرم و استفاده از تونر ارزان و نامرغوب، با شارژ بي كيفيت و غير قابل استفاده مواجه شده‎اند و علاوه بر اينكه وقت و پولشان تلف شده است به واسطـه همين خاطره نامطلوب، فكر شارژ را براي هميشه از سر بيرون كرده‎اند! حتي اين موضوع باعث شده اين شايعه بوجود آيد كه شارژ كارتريج يك كار غير اصولي و غيرقانوني است و همواره بايد كارتريج فابريك خريد. اما اين موضوع بايد روشن شود كه شارژ اصولي با مبناي علمي مي‎تواند كيفيتي دقيقاً معادل كارتريج فابريك داشته باشد بطوريكه حتي افراد حرفه‎اي نتوانند پرينت كارتريج شارژي را از كارتريج فابريك تشخيص دهند.
• ضمناً اين مركز هيچگونه مسئوليتي در قبال خسارات احتمالي ناشي از عدم توانايي كاربر در شارژ كارتريج با استفاده از دستورالعمل‎هاي فوق ندارد و كليه عواقب آن مستقيماً متوجه خود كاربر مي‎باشد.

منبع :http://www.tehranhp.com/hp-1010-1012-1015-1018-1020-1022-1319-3015-3020-3030-3050-3052-3055.html
برای بقیه پرینتر ها هم همونجا هست

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
حالا ما دستور عمل بالا رو پیدا کردیم ،اما مشکل اینجاست که نمیدونم چه تونری بخرم ، به عبارت دیگه اصلا نمیدونم تونر چه شکلیه ، جامده مایعه ، بزگه کوچیکه قیمتش چنده کجا میفروشن ! کسی میتونه در این زمینه راهنمایی کنه ؟

bahramicq

Registered User
لایک‌ها
3
سلام به همه دوستان ، من یه پرینتر سامسونگ ml1660 دارم که میخوام تونرش رو شارژ کنم تو اینترنت سرچ کردم روشش تو سایت یوتیوب هست ولی این تونر پبچ نداره بعد باز شدن مشکلی واسش بوجود نمیاد و اینکه از کسی شنیدم که گفت باید چیپ ست رو تونر هم باید عوض بشه .... کسی تجربه شارژ این تونر رو داشته ؟ ممنون میشم که راهنمایی کنید

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
برید علاالدین یه مغازه هست که کلا تو کار شارژ و پرینتر و ایناهه، ازش تونر چاپگر لیزری بگیرید.
توی پاساژ رضا و ایران هم که خوب پیدا میشه.

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب چه شکلیه ، من میخوام ببنیم میشه پستش کرد یا نه ، بدم واسم بخرن پست کنن.

bahramicq

Registered User
لایک‌ها
3
سلام به همه دوستان ، من یه پرینتر سامسونگ ml1660 دارم که میخوام تونرش رو شارژ کنم تو اینترنت سرچ کردم روشش تو سایت یوتیوب هست ولی این تونر پبچ نداره بعد باز شدن مشکلی واسش بوجود نمیاد و اینکه از کسی شنیدم که گفت باید چیپ ست رو تونر هم باید عوض بشه .... کسی تجربه شارژ این تونر رو داشته ؟ ممنون میشم که راهنمایی کنید

کسی نیست جواب سوال من بده که چیپ ست تونر باید عوض بشه ؟

hdsd

Registered User
لایک‌ها
321
سلام دوستان
من یه lbp 2900 دارم بعد از شارژش با اینکه دفعه اول بود و جمعا 300 پرنیت هم گرفته نشده ازش الان بعد از چند پرینت کاغذ بین غلطک گیر میکنه و باید کارتریج رو بیرون بیاریم تا اکی بشه
و پرینتی هم که میکنه متنهاش سایه میندازه دوای دردش چیه؟

برای پرینت بالای روزی 120 تا چه پرینتری رو پیشنهاد میدین؟

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
من مطمئن نیستم ولی شاید کارتریج های بدلی که تقریبا 25 تومن قیمت دارند به صرفه باشن.
البته باید ببینی کسایی که استفاده کردن میگن که چه duty cycle ای داره در ماه.

ParsiKade

Registered User
لایک‌ها
6
دوستان من یه HP Photosmart Plus خریدم که جوهرافشانه.

می‌خواستم بدونم برای جلوگیری از خشک شدن جوهر هر هفته حداقل یکبار پرینت بگیرم مشکلی پیش نمیاد دیگه؟ مثلاً در حد یک خط با هر کدوم از رنگ‌ها تایپ کنم و پرینت بگیرم کافیه؟!

بالا